Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 07:14:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: alchemia czasu  (Przeczytany 32378 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #50 : Styczeń 24, 2012, 22:20:24 »

być może to będzie taka czasowa bilokacja ze stanem splątanym świadomości w dwóch równoległych światach,-i nie tyle będziemy się przenosić fizycznie, tylko nasza świadomość będzie się przełączać gdzie w danym momencie chce doświadczać..?
Ech Songo, siedziałem cicho z tym pomysłem... aby nie dać na tacy gotowego wytłumaczenia/uniku osobom propagującym to rozdzielenie, gdy okaże się, że nikt nie znika. Przypuszczałem, że mogą wpaść na pomysł, że Ci "uduchowieni" są... i tu i tu, natomiast ci "podstawowi" wyłącznie w dolnym świecie i dlatego nikt z tego ich świata nie zniknął... :]
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 24, 2012, 23:06:32 »

Materializacja myśli ? dostrojonych myśli, harmonicznych, rezonujących z nową linią czasu, co kompletnie uniezależni nas od systemu.
Jak sądzicie, czy to w ten sposób należy rozumieć ?

Poeksperymentuj przez jakiś czas z sytuacjami, kiedy nie masz dostępu do zegara/zegarka.
To się tyczy także innych "synchronizatorów" - TV, kompa, itp.

Zauważyłem zjawisko polegające na tym, że te same czynności zabierają mi zupełnie inny odcinek czasu w zależności  od tego, czy zerkam na zegarek czy nie.

Różnice potrafią być kolosalne - to co zabiera pół godziny z bieżącym synchronizowaniem się, potrafi zabrać 5-10 minut jeżeli "zapomnę" o istnieniu zegara i żadne zdarzenie nie wymusza co jakiś czas synchronizowania się z zegarem "zewnętrznym".

Zauważyliście coś podobnego?

pozdrawiam

Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #52 : Styczeń 24, 2012, 23:33:59 »

Czasami usiłuję się wyspać w 3 godziny... I czy to nikt mi w tym nie przeszkadza, czy też kiedy jestem budzony w trakcie i zerkam na zegarek, to efekt jest taki sam - niestety nie jestem w stanie się wyspać w tak krótkim czasie.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : Styczeń 25, 2012, 07:45:09 »

..z czasem zawsze tak było, kiedy patrzysz na zegarek w pracy- ciągnie się w nieskończoność,-
a kiedy na prawdę masz czym się zająć, nawet nie wiesz kiedy miną 8/12godz.
Czas jest bardzo względny, np. w snach, przy czarnych dziurach fizycznie prawie staje,
a więc czas to znowu kwestia bardziej odbiorcy, niż otoczenia.
Co do znikania jeżeli przyjąć wersję z postu Kiary- to do pewnego momentu w dwóch liniach czasowych będziemy zdublowani,
ale czy tak rzeczywiście jest/będzie i do kiedy..?
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 25, 2012, 12:29:04 »

No właśnie.
Zdeklarowani ścisłowcy utrzymują swoje twarde przekonanie , że czas jest obiektywną wielkością fizyczną jednakową dla wszystkich obiektów poruszających się z tą samą prędkością względną.
 
Jest to paradygmat fizyczny od samego początku nauki i wydaje się nie do ruszenia.
Rozdzielenie będzie bardzo trudne dla umysłów, które mają inklinacje do opierania się na jedynie słusznych prawdach. Będą całą resztę odrzucać. Wydaje się, że w racjonalnym podejściu do rzeczywistości nie ma miejsca na przebywanie w dwóch "miejscach" , albo liniach czasowych, jednocześnie. To się leczy w szpitalach jako urojenia, albo schizofrenię.

Z tym , że jednocześnie fizyka kwantowa dopuszcza istnienie materii w superpozycji , czyli jednego obiektu w dwóch miejscach, a nawet natychmiastowej komunikacji cząstek splątanych bez względu na odległość, co musi prowadzić do redefinicji samego czasu, albo po prostu ... pominięcia go. "Cuda" kwantowe to również dające się teoretycznie policzyć zapętlenie czasowe. Najnowsza paradyscyplina naukowa - kwantowa biologia - nawet podejrzewa, że w naturze pewne zjawiska przebiegają poza czasem, a z naszej perspektywy to wygląda jakby główne "obliczenia" działy się w przyszłości.
 Podobnie komputery kwantowe swoje obliczenia przeprowadzać muszą poza czasem w porównaniu ze zdolnościami obliczeniowymi klasycznymi metodami.

Wszystko to na razie dotyczy dziwnego świata kwantowego, ale jest policzalne i efekty tegoż obserwujemy w naszym codziennym życiu.
Z tego co mi wiadomo są naukowcy, którzy dowodzą, że na pograniczu świata praw fizyki kwantowej , a klasycznego świata mechaniki znajduje się cienka granica, w której te dwa , odrębne zestawy praw, się ze sobą spotykają i  tą granicą jest -wg nich - świadomość (Stuart Hameroff).
Dlatego zmiana postrzegania świata będzie kiedyś możliwa poprzez świadomość kwantową, którą wszyscy mamy możliwość rozwijać, bo nią jesteśmy Uśmiech

Być może zatem rozdzielenie czasu jest bardziej kwestią subiektywnej rzeczywistości niż tego, co uważamy za obiektywne i niezmienne.
Ale to wywraca cały nasz świat do góry nogami Uśmiech
Nie bylibyśmy już zależni od materii, ale ona od nas. Nawet czas będzi  można regulować Uśmiech

Wszystko zależy od tego, czy przekroczymy wewnętrzny Rubikon. Jak mocno trzymamy się starych i sprawdzonych wytłumaczeń ? Kto ma odwagę by powrócić do stanu "nie wiem" i wyruszyć w drogę na nowo ? .. a to już coraz więcej ludzi, w tym naukowców robi ... i są wyśmiewani, ignorowani, zwalczani, opluwani. Ale to normalna kolej rzeczy.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Styczeń 25, 2012, 18:08:50 »

Może utwórzmy nowy wątek o czasie lub przenieśmy tę część dyskusji do odpowiedniejszego wątku >>
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #56 : Styczeń 25, 2012, 18:35:31 »

to przenoś Darek Chichot
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #57 : Styczeń 25, 2012, 20:39:26 »

czas jest zludzeniem-emocja umyslu na zastana rzeczywistosc-zludzenie:) - gdy powroci duch i swiadomosc czas sie skonczy Uśmiech

a najwiekszym zludzeniem jest czas babilonski i gregorianski Uśmiech

chociaz czas idzie do przodu wiec powinnismy sie oddalac od zrodla..a tymczasem sie do niego zblizamy..Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 21:37:49 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #58 : Styczeń 26, 2012, 19:42:19 »

Nie uważam, żeby czas był złudzeniem, przynajmniej nie w naszym ziemskim, czyli także materialnym świecie. Myślę, że kiedy jest materia, to naturalnym jest, że podlega ona zmianom, zmianom w czym? Ano zmianom w czasie.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #59 : Styczeń 26, 2012, 19:52:12 »

no tak wszystko jest w umysle Uśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 05, 2012, 20:26:58 »

a wiec skoro postrzeganie czasu jest pewnego rodzaju iluminacja w umysle, to wyjscie poza czas znajduje sie w ustawieniu sie w odpowiednim zrodle swiatla Uśmiech

rowniez ta sama tajemnica odnosi sie do drzewa zycia - czyli zyskania zrodla niesmiertelnosci
o zobaczeniu sie w odpowiedniej perspektywie Uśmiech

Łuk.11.35.Bacz więc,by Światło,które jest w tobie,nie było ciemnością
Mat.6.23...Jeśli tedy Światło,które jest w tobie jest ciemnością,sama ciemność jakaż będzie!


http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.biblewheel.com/gr/GR_FOL.asp&ei=ws8uT8SxDsOf-wa3mNCyDg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCIQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dwheel%2Bbible%2Btree%2Bof%2Blife%26hl%3Dpl%26biw%3D1016%26bih%3D642%26prmd%3Dimvns






http://www.flickr.com/photos/85009674@N00/2816441064/


http://www.flickr.com/photos/bibliodyssey/2815560249/in/photostream/























http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Feofan_predtecha.jpg




« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2012, 20:49:17 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

drugarepublikasuderlandu glrp ultrawinterfell chatka saigo-no-chi