Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 14:26:22


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przetrwanie gatunku, czym sie różni człowiek od małpy...  (Przeczytany 24933 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
t0m3k12
Gość
« : Październik 11, 2008, 16:33:12 »

Chlopcy! Te religie wymyslono po to, żeby nie było szatanow wsrod nas. Przez nauczanie religii w szkolach uczymy sie dobroci i wiemy ze zabijanie ludzi jest nieodpowiednie. Religia to zbior zasad, ktorych powinnismy sie trzymac choc niektore sa tak banalne, ze powinno sie je wyedytowac.
Naszym celem w życiu jest przetrwanie i zapewnienie nastepnego pokolenia. W kazdym organizmie tylko chodzi o przetrwanie gatunku.
Tak juz jestesmy zaprojektowani. Boimy sie smierci, a zaowocowanie zycia w ciele kobiety daje nam satysfakcje Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 16:37:21 wysłane przez t0m3k12 » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2008, 16:36:44 »

Cytuj
Przez nauczanie religii w szkolach uczymy sie dobroci i wiemy ze zabijanie ludzi jest nieodpowiednie.

Kolejne brednie
Przez nauczenie religii w szkołach zamykamy sobie umysły, uczą nas poczucia winy, uczą nas grzechu i religia nie jest potrzebna żeby nauczyć ludzi żeby się nie zabijali i po za tym powiedz mi jakiej dobroci daj mi 5 przykładów dobroci kościoła/nauczania?!
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 16:37:13 wysłane przez Mora » Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 11, 2008, 16:43:44 »

Kolego @Mora zgadzam sie po czesci z toba, ale lepiej sie uczyc wzoru zasad niz wcale. Bog byl wymyslony po to, zeby nie bac sie smierci. Z zalozeniem ze zdechniemy w czasach starozytnych mozna by oszalec ze wzgledu na niski poziom lub brak edukacji i pojecia o otaczajacym nas wszechswiecie. Myslicie, ze jak zycia po smierci nie ma to po co nam religia ? Moim zdaniem powinny upasc wszystke te glupie religie i powstac jeden ogromny zbior praw i zasad zachowania sie czlowieka poslugujac sie naukowymi dowodami, a nie zjawiskami niewytlumaczalnymi... Jednak, gdyby bylo zycie po smierci w duchu to zapewniam sie, ze mialbym inne poglady niz na tej pieknej juz zasmierdzialej planecie przez zloczyncow liczacych tylko zera na koncie(chodzi o te zera np. 100000$). Ci egoisci nie patrza na skazenie srodowiska np. co2, bo wiedza, ze jak zdechna to juz nic ich nie bedzie martwic.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 16:52:57 wysłane przez t0m3k12 » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2008, 16:54:24 »

Cytuj
Bog byl wymyslony po to, zeby nie bac sie smierci.
No te delikatne sugestie o piekle i wiecznych mękach to tak tylko przy okazji co nie ... Mrugnięcie


A w ogóle to spokojnie.
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #4 : Październik 11, 2008, 17:05:19 »

To prawda, chociaż tak bym sprawy nie trywializował - ludzie maja różne motywacje, a częśc z nich z całą pewnością samemu daje wiarę temu, co twierdzi. Zresztą nie tylko groby Jezusa są tak rozmnozone - Maria ma ich dwa (Turcja i Wielka Brytania), a i losy Juzefa nie są jasne i wiele się spekuluje. W każdym razie nie ma ZADNYCH racjonalnych podstaw, zeby w coś takiego wierzyć - a już tym bardziej, jeśli pochodzi z channelingu od jakiegoś wikińskiego [sic!] bożka. Ludzie, naprawde, bez przesady...

Wiara nie opiera sie na racjonalnych podstawach; nie są potrzebne...

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 11, 2008, 17:10:00 »

Szanuje Was, ale chce żebyscie nie popadali w szał istnienia zycia pozagrobowego czy czego tam kolwiek ze wzgledu na cud lub opowiastki jakiegos mozgu nabajerowanym czytaniem ksiazek. Chce wam uswiadomic prawde, ze jestesmy z krwi i kosci jako ssak urodzony/a z samicy, ktory/a ma poczucie swiadomosci wlasnego wyboru.


- to nasz poklad wlasnej swiadomosci. Dzieki niemu mamy poczucie bycia sobą. Ten mozg jest odpowiedzialny za odpowiedzi w hipnozie Lucyny Łobos czy jakichs tam prorokow. Zrozumcie - jestesmy BIOROBOTAMI.
Dzieki mozgu jestesmy cywilizowanymi ludzmi, a nie skaczacymi po drzewach malpami.
Czas ewolucji zrobił swoje, ciesze się, że jest jak jest Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 17:22:09 wysłane przez t0m3k12 » Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 11, 2008, 17:20:34 »

Cytuj
lub opowiastki jakiegos mozgu nabajerowanym czytaniem ksiazek
Cytuj
Zrozumcie - jestesmy BIOROBOTAMI.
No nie moge momentami Uśmiech Magiczni jesteście...
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 11, 2008, 20:45:30 »

Cóż... będę spierał się, że przetrwanie gatunku ma da człowieka nadrzędne znaczenie - tak jest w naturze, ale my tworzymy już kulturę. Tak na przykład mnie w ogóle na tym nie zalezy, a "zaaowocowanie zycia w kobiecie"... bleh, paskudztwo. Dzieci są zdecydowanie paskudne.

A pojęcie "biomaszyn" - można to tak przedstawić, ale porównanie człowieka do samochodu jest, wybacz, jednak dość nieadekwatne.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 20:48:23 wysłane przez Loukas » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 11, 2008, 20:47:06 »

Cytuj
"zaaowocowanie zycia w kobiecie"... bleh, paskudztwo.

chyba jednak się boisz kobiet
a może celibat? Duży uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 11, 2008, 20:50:20 »

Cytuj
a "zaaowocowanie zycia w kobiecie"... bleh, paskudztwo. Dzieci są zdecydowanie paskudne.

nie mogę tego czytać...  Szok  Płacz
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 20:51:13 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Mora
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 11, 2008, 20:51:29 »

ja jedynie powiem że tego kolesia(Loukasa) nie było by na świecie gdyby nie to "zaaowocowanie zycia w kobiecie" czyli jego Matce...
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 11, 2008, 20:53:26 »

Ech, dziecko kochane, świat ma jeszcze dużo tajemnic...

Cytuj
ja jedynie powiem że tego kolesia(Loukasa) nie było by na świecie gdyby nie to "zaaowocowanie zycia w kobiecie" czyli jego Matce...
Cóż, czy ja się tutaj prosiłem, he? Zreszta, tak coś mi sie wydaje, człowiek powstał ad pulvum, nie ad feminum, prawda?

Powtarzam - z punktu widzenia jednostki przetrwanie gatunku nie ma ABSOLUTNIE zadnego znaczenia. Zreszta, czy te wszystkie wasze przekazy (ktore nie odrzucily chyba jednak teori Maltusa) nie wskazuja na przeludnienie? Jestescie totalnie niekonsekwentni.
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 21:00:07 wysłane przez Loukas » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 11, 2008, 20:55:27 »

Ech, dziecko kochane, świat ma jeszcze dużo tajemnic...
Noo i niby co mam przez to rozumieć? że co? bo nie kapuje... oświeć mnie Szok
Zapisane
Septerra
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 11, 2008, 21:11:05 »

Też nie nadążam, po raz pierwszy w sumie.
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 11, 2008, 21:41:22 »

wrrr... znowu źle robie...
lepiej zakończmy tą dyskusję nie na temat bo wpadnie Enigma i nas pogoni Mrugnięcie
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 11, 2008, 22:15:53 »

Lukas,
Nie zrozumiesz otaczającego Cię świata, jak nie zrozumiesz i nie pokochasz samego siebie...
Mówiąc, że dzieci są paskudne masz najwyraźniej na myśli siebie, i nie chcesz dopuścić by Twoje dzieci przechodziły taką traumę psychiczną jak Ty. Powiem Ci tylko tyle:
wybacz sobie, i wszystkim tym, którzy Cię skrzywdzili. Zacznij żyć, życie jest na prawdę piękne, nie zamykaj się we własnych kompleksach - kocha Cię cały kosmos  Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Pozdrawiam - Thotal
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 11, 2008, 22:21:13 »

Dobra !! zastąpię Enigmę Uśmiech
Mora ,nie daj się sprowokować ! Loukas uwielbia się przekomarzać.Robi to celowo ,nawet gdy nie ma racji i plecie wtedy takie banały Język
Nieszczęśliwy , sceptyk i tyle Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 11, 2008, 22:26:25 »

Kazdy był dzieckiem i jest wlasnych rodzicow. To, ze dzieci sa paskudne nie bierzmy tak do siebie. Im dojrzewaja mozgi, aż stają sie takimi osobami jak ty @Loukas Język Miło wspominam czasy z dziecinstwa Chichot Szczegolnie czasy z przedszkola, gdy zaczynał sie boks zawodowy miedzy młodzikami Chichot Latało sie po ławkach nie myśląc co sie czyni. Najwazniejsza była dobra zabawa Z politowaniem Teraz są o wiele gorsze czasy, gdyż mój mózg jest po wielu doswiadczeniach zyciowych co doprowadza, że pisze na tym forum hah Uśmiech
Najgorsze w dzisiejszych czasach to brak pewnosci kim jestem w tym swiecie i jakie mam za zadanie. Czy swiatem rzadzi przeznaczenie ? Tego nigdy sie nie dowiem. Myslac w ten sposob ze jestem bliskim kuzynem malpy z afryki tylko, ze mysle po co zyc skoro zamiast pomagać ludziom to im przeszkadzam np. kradzac im czas :/ Po co tyle zdobywac wiedzy skoro nie wezmie sie jej po smierci. Czlowiek powinien byc zorganizowany z cala cywilizacja w jedna duza kupe tworzac zjednoczenie i milosc panujaca w tej zbiorowej jednosci. Gdybym mial wladze to sprobowal bym wszystkich mozliwosci, aby dac nacisk na rozwoj nauki grzebiac w ludzkich genach tworzac mega ProLudzi tzw. okazy jakie wystepowaly w przeszlosci np. Kopernik, Einstein itd.
Dzieki ProLudziom moznaby wszystko...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2008, 22:44:36 wysłane przez t0m3k12 » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 11, 2008, 22:39:56 »

Cytuj
Po co tyle zdobywac wiedzy skoro nie wezmie sie jej po smierci
Zabierzesz se sobą gdy umrzesz wspomnienia, uczucia, pamięć... by się doskonalić jako dusza Uśmiech