Wyraź siebie!

<< < (387/387)

Astre:
Cytat: ptak  Styczeń 14, 2013, 00:34:47

Spójrz na owoce miłości i na owoce jej przeciwieństwa.



Przeciwieństwem miłości jest lęk  .....

Bo jak napisano,  już nawet w starożytnych księgach, a dzisiaj odnajdujemy te same treści, w literaturze, a nawet sztuce (np: filmowej) - w miłości nie ma żadnej bojaźni !

Więc jeśli odchodzi lęk - nadchodzi miłość....

Jakie to proste....

I powiedzmy sobie wprost i przez ogródek - nie ma tu żadnej wiary, lub nie wiary.
Jest tylko zrozumienie, które polega na tym, aby uwolnić się od lęku.

Ale, jak możemy uwolnić się od lęku skoro uważamy, że jest on naszym naturalnym stanem istnienia. Tacy jesteśmy mądrzy, a nawet nie zadajemy głębszych pytań, czym jest lęk ?  Nawet nie zdajemy sobie z  sprawy z tego, że każda nasza komórka zaprogramowana jest na lęk.

Lecz, takie treści wymykają się racjonalnemu ''umysłowi'' ...
Wymykają się, ponieważ on sam jest w centrum swojego problemu. Jest w nieuświadomionym lęku ......

Co z tego, że  ja o tym tutaj napiszę skoro każdy wie swoje i na
ten moment jest  pewny co do słuszności swoich przekonań ?

Przekonań wyrosłych na wybiórczym przyjmowaniu informacji dopasowawywanym do tego, że widzę, to co chcę widzieć.

Ale, zanim uporamy się z nieuświadomionym lękiem wpierw nalezy nauczyć się - Kochać Siebie. Ale, co to znaczy kochać siebie? To znaczy ufać sobie i traktować
siebie z akceptacją, miłością, troską i szacunkiem. To dbać o siebie, o swój
rozwój, swoje emocje, swoje ciało, dbać o swoje samopoczucie i swoje otoczenie.

To również znać i respektować swoje prawa, szanować swoje zdanie, doceniać siebie i swoje
umiejętności, wyrażać i zaspokajać swoje potrzeby. I dopiero wtedy, kiedy
ugruntujesz w sobie taką postawę może liczyć na to co powszechnie nazywane jest miłością, choć w istocie jeszcze tak naprawdę w pełni - nie jest.
 
Dziękuję za życzenia od Koliberka, tudzież innych ....

A, moje życzenia do Was i dla Was na koniec mojego pobytu tutaj zawarłem w/w słowach.

Słowa, które są pewnym drogowakazem, są pewną drogą do uwolnienia się od traumy lęku i nadejścia miłości....

Miłości, która..... ma zmienić ''Świat' '.....
 
 







 

arteq:
PHI, jeżeli to o czym nas wszystkich zapewniałeś jest prawdą - Twoje podróże w czasie, to jest proste rozwiązanie: cofnąć się 2 miechy wstecz i pokierować swoimi postami/zachowaniem tak aby teraz nie musieć się napinać aż do granicy rozerwania. Jeżeli podróże są dopuszczalne tylko "do przodu" - wgląd w przyszłość - mogłeś przewidzieć konsekwencje swojego pisania-pokrzykiwania z domieszką lżenia.

Swoją drogą to dobrze, że upuściłeś tyle żółci i nienawiści - jeżeli chcesz to możesz jeszcze na mnie pozbliżać bez konsekwencji - widzę, że to niezbędne abyś po prostu nie pękł...

ptak:
Janusz, nie zamieciesz wszystkiego pod dywan...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

milosnicywalki nielegalnewyscigi rzeczypospolitasedecka maro loki