"Zupka chmielowa" ;)

<< < (7/7)

Fair Lady:
Chyba wrozka nie zostane...
Nie rozpoznam dokladnie gatunku piwa, gdybym miala zawiazane oczy... ogolnie lubie takie w stylu "zywiec", czy "tyskie", ale warke, lecha tez.
Mialam okazje pic piwa lokalne o przeroznych nazwach - nie smakuja mi.
Za granica tez sa rozne, np. w Anglii... - rzecz gustu.

//Mam takie male hobby - zbieram otwieracze do kapsli:)// Znajomi i rodzina naznosili mi wiele przeroznych, stad znam nazwy producentow piwa:)

ptak:
Cytat: arteq

Chętnie założyłbym topic o piwach
Cytat: Songo1970

oto pożądany wątek- http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5184.0

No to w pożądanym wątku napiszę, że u mnie w lodówce od tygodnia stoi i czeka na degustację
piwo ciemne, Miodne, z olsztyńskiego browaru „Kormoran”, na warmińskim miodzie (prawdziwym  :D). 
I jakoś nie mogę go spożyć… ale mam nadzieję, że jest dobre?  ;D

Co do piwnych perełek, to chętnie je poznam...  :D

Fair Lady:
Czesi maja dobre piwo. Polecam "Kruszowice" jasne.

songo1970:
Cytuj

Najstarsze dokumenty dotyczące produkcji piwa wywodzą się z Mezopotamii. 4000 lat p.n.e. w dwurzeczu Eufratu i Tygrysu zaczęła się rozwijać kultura Sumerów. Wygrawerowane w glinianych tabliczkach rysunki oraz teksty w piśmie klinowym opisują warzenie i spożywanie najstarszego znanego piwa – sikaru. Tradycję Sumeru kontynuowali Babilończycy, którzy piwo warzyli z jęczmienia, pszenicy i orkiszu. Znaczenie piwa w kulturze babilońskiej potwierdza słynny kodeks Hammurabiego, którego cztery paragrafy poświęcone są tematyce piwnej. Również w życiu mieszkańców starożytnego Egiptu piwo odgrywało ogromną rolę. Wraz z chlebem stanowiło podstawowy składnik pożywienia i było jednym z najważniejszych darów składanych zmarłym do grobu. W Egipcie znajduje się najstarszy browar, jaki udało się odkryć. Datowany on jest na 3700 r. p.n.e.[22]
za Wiki

barneyos:
A, czyli że późny Sumer, to już chyba wówczas Enek dawno na "łonie Abrahama" przebywał.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

proskills ultrawinterfell ganghg js2001 strzecha