Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 11:40:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 26 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 14.10.2008 - UFO pojawi się na Ziemi - zapowiedź braci z kosmosu.  (Przeczytany 322414 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Mora
Gość
« Odpowiedz #100 : Wrzesień 22, 2008, 17:01:05 »

Cytuj
bo po co ufoludki miałyby podawać się za Jezusa?

Po to by zyskać zaufanie i zarazem wykonać swój cel...
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #101 : Wrzesień 22, 2008, 17:28:15 »

Cytuj
Więc skoro Vasulla przewidziała walke Reżimu/raczej ktoś jej to powiedział to pewnie był to Szatan bo po co ufoludki miałyby podawać się za Jezusa?
A skoro Szatan istnieje to istnieje też Pan Bóg i co o tym myślisz?
Jesteś bardzo fajnie myślącym człowiekiem, lubie Cie, Skała Uśmiech

Moje "główne" stanowisko wcale nie opiera się na kontestacji Boga czy Szatana, wręcz wprost przeciwnie; tutaj jednak rozwijam ten wątek w odpowiedzi na pojawiające się twierdzenia, które można w ten sposób obalać. W istocie jednak, jak pisałem wielokrotnie wcześniej, można połączyć - wręcz doskonale - koncepcje Sztana z UFO, zakładając oczywiście, że obydwa fenomeny są realne - otóż dlaczego UFO nie miało by być najwiekszym złudzeniem Sztanana, opartym na ludzkich pragnieniach potęgi? Co oferuje Mefistofeles Faustowi? Wiedzę, władzę i nieśmiertelność. Co oferują przysłowiowe "zielone ludziki"? W zasadzie to samo. Tylko nikt już nie wierzyłby ani Mefistofelesowi ani nawet Wolandowi, Belzebuba przekreślając z góry - prędzej zostali by, biedacy, potraktowani jak reklama Carefour'a. Stąd właśnie, z nowych realiów, z technologicznej fascynacji wyrażającej te same od wieków pragnienia - bo nic sie tak naprawdę nie zmieniło, ciągle chcemy więcej wiedzieć, więcej kontrolować, być nieśmiertelnymi i "rozwijać się duchowo", aż staniemy się Bogami - wzięła się wizja UFO. To jest wpisane w człowieczeństwo, w jego istotę. Stąd właśnie zupełnie logiczne jest dla Szatana posługiwanie się nową retoryką, retoryką międzygwiezdnego postępu. Czy nie zrobilibyście tak na jego miejscu? Czy nie dostał świetnej potrawki w postaci całej masowej kultury XX i XXI wieku? Owszem, tak. I czy nie jest to teria logiczna i prawdopodobna z perspektywy zwykłego, szarego Kowalskiego, który w życiu nie doświadczył żadnego "paranormalnego" aspektu życia? Czy nie będzie to dla niego równie trudne - wybrać UFO, jak wybrać Szatana kryjącego się za UFO (o ile, oczywiście, w ogóle coś wybierze. Ale zakładamy, że tak.)? Ludziom znudziła się po prostu klayczna wiara, wymagająca jednak sporo pracy i zrozumienia, datego pozucili ją dla wierzeń prostych i bardzo wiele obiecujących - od OOBE, poprzez uzdrawiania, poprawę pamięci, regresję do poprzednich wcieleń aż do spotkania z UFO i międzygwieznych podróży, jakiegos dziwnego oświecenia "poprzez wibracje". Ha, nie ma tak łatwo, w życiu bez pracy nie ma kołaczy. Oczywiście z wyjątkiem darmo danej łaski. To jednak już rzecz boska i wyłącznie chrześcijańska.

Cytuj
Po to by zyskać zaufanie i zarazem wykonać swój cel.
Mogę, parafrazując, zadać pytanie, po co Szatan miałby podać się za UFO i odpowiedzieć dokładnie tak samo.
Czy byłoby to mniej logiczne?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 17:55:14 wysłane przez Loukas » Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #102 : Wrzesień 22, 2008, 17:51:59 »

Największą stuczką Szatana jest wmówienie ludziom że nieistnieje,pomyślicie co by się stało gdyby Szatan się ujawnił?Wtedy wszyscy by wiedzieli że też jest Pan Bóg
Podsówając ludziom takie pomysły jak obce cywilizacje czy to że człowiek jest niezależny i jest sam z siebie i nic pozatym próbuje odsunąć ich od Pana Boga.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 18:18:18 wysłane przez Skala » Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #103 : Wrzesień 22, 2008, 17:54:03 »

Mozna odpowiedziec po prostu tyle, że równie prawdopodobne jest, że to Szatan wykorzystuje ufoludki, o których potem mówi się, że wykorzystują nasza religię... logiczne, prawda? Przeczytaj proszę mój post powyżej.

Jak mówie, to kwestia założeń.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 17:54:24 wysłane przez Loukas » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #104 : Wrzesień 22, 2008, 17:54:53 »

Czyli ufoludki wykorzystóją naszą religię do własnych celów?Niewniwm co odp> Buzia na kłódkę
Mówiąc prościej co chciałem przekazać loukasowi w rozmowie na gg że chodziło mi o to że to że Obcy stworzyli religie na naszej planecie a żeby było prościej używali tych samych lub podobnych dogmatów itd. Fakt niektóre dogmaty religijne są dobre ale to tylko dla pozorów i tak ich nikt nie przestrzega...
Oczywiście 99% forumowiczów wyśmieje moją teorie ale cóż nie obchodzi mnie to...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 17:57:19 wysłane przez Mora » Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #105 : Wrzesień 22, 2008, 17:56:11 »

Właśnie może nawet nieliczni będą sceptyczni! Przecież to jedna z najpopularniejszych wizji tego wszystkiego. Tak tworzy się "religię UFO". I cos sądzę, że nie byłeś w tym pierwszy.
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #106 : Wrzesień 22, 2008, 18:23:00 »

Pewnie czytaliście dużo Dawida Icke ale przecież on też wie to wszystko od istoty pozaziemskiej.Czy kiedyś praktykował wywoływanie duchów lub coś tego rodzaju wie ktoś może ?

P.S Przeczytajcie mój post wyżej  zmieniłem go.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 18:23:49 wysłane przez Skala » Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #107 : Wrzesień 22, 2008, 18:29:40 »

Cytuj
Największą stuczką Szatana jest wmówienie ludziom że nieistnieje,pomyślicie co by się stało gdyby Szatan się ujawnił?Wtedy wszyscy by wiedzieli że też jest Pan Bóg
Podsówając ludziom takie pomysły jak obce cywilizacje czy to że człowiek jest niezależny i jest sam z siebie i nic pozatym próbuje odsunąć ich od Pana Boga.
Mniej więcej taką wizje opisywałem jako co najmniej równie prawdopodobną. W przybliżeniu jest równiez moja.

Cytuj
Czy kiedyś praktykował wywoływanie duchów lub coś tego rodzaju wie ktoś może ?
Jeśli reprezentujesz chrześcijańskie podejście, musisz wiedzieć, ży wywoływanie duchów jest niebezpieczne i niezalecane. Właściwie pojawia sie problem taki jak z UFO - nie wiadomo z kim rozmawiamy...
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #108 : Wrzesień 22, 2008, 18:32:01 »

Mozna odpowiedziec po prostu tyle, że równie prawdopodobne jest, że to Szatan wykorzystuje ufoludki, o których potem mówi się, że wykorzystują nasza religię... logiczne, prawda? Przeczytaj proszę mój post powyżej.

Jak mówie, to kwestia założeń.

Loukas mógłbyś troche rozwinąć swoją myśl bo troche nie rozumiem
Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #109 : Wrzesień 22, 2008, 18:47:43 »

Jak napisałem, przeczytaj dokładnie ten długi post. Bardziej mi się rozwijać juz naprawdę nie chce...

Ale może spróbuję nie bardziej, a łopatologicznie: każdy wychodzi z jakichś postaw, założeń, wierzeń archetypicznych, prawda? Musimy to rozlozyc na takie "drzewko":

Czy UFO istnieje?

Tak: Czy Szatan istnieje? (również, czy wizja chreścijańska jest poprawna)?

Tak: Czy Szatan ukrywa się pod postacią UFO, kusząc ludzkość? Nie: Czy UFO jest dla ludzkości przyjazne, jak to rozróżnić? => Tak: Poddać mu się Nie: Walczyć z nim

Tak: Nie należy za nim podążać, trzeba ufać Bogu Nie: Bóg stworzył również inne cywilizacje, alternatywna wizja historii

To mniej-więcej większośc opcji, które możemy założyc. Przynajmniej co do najbardziej podstawowych pytań nie mamy żadnych wskazówek, prawda? Musimy komus zaufać, cos wybrać, założyć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 18:48:58 wysłane przez Loukas » Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #110 : Wrzesień 22, 2008, 18:49:29 »


Cytuj
Czy kiedyś praktykował wywoływanie duchów lub coś tego rodzaju wie ktoś może ?
Jeśli reprezentujesz chrześcijańskie podejście, musisz wiedzieć, ży wywoływanie duchów jest niebezpieczne i niezalecane. Właściwie pojawia sie problem taki jak z UFO - nie wiadomo z kim rozmawiamy...


Tak wiem o tym i jeśli on to praktykował lub coś w tym rodzaju to chciałem was uprzedzić że w Biblii jest napisane
„Stary Testament przestrzega człowieka: Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (...) pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni (Pwt 18,10-12). Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rady, aby nie splugawić się przez nich. Ja jestem Pan, Bóg wasz (Kpł 19,31). Także przeciwko każdemu, kto się zwróci do wywołujących duchy albo do wróżbitów, aby uprawiać z nimi nierząd, zwrócę oblicze i wyłączę go spośród jego ludu (Kpł 20,6-7)<!--[
Jeszcze czytałem że po drugiej stronie nie siedzi zmarły tylko demon bo ten kto umiera traci świadomość i nie wie co się dzieje dookoła niego.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 18:53:06 wysłane przez Skala » Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #111 : Wrzesień 22, 2008, 18:51:46 »

Sądzę, że oni o tym wiedzą. Sens dyskusji, jedyny cel jaki można osiągnąć, to jednak nie przekonywanie ich do Biblii, bo bardzo łatwo ją odrzucić, a udowodnienie, że jest równouprawnionym źródłem, pokazanie sensu i korzyści.
Zapisane
mona11
Gość
« Odpowiedz #112 : Wrzesień 22, 2008, 18:54:44 »

zechciało się im przylatywać we wtorek -,- a ja w szkole będę.
nie sądzę, że ludzie przyjmą ich przyjaźnie. Wielka panika pewnie... i korki na drogach,
kiedy będę chciała wrócić po lekcjach do domu.

Nie sądzę że, przylecą... a jeżeli tak to - brawo i witam -
Zapisane
Skala
Gość
« Odpowiedz #113 : Wrzesień 22, 2008, 19:00:37 »

http://haereticus.blox.pl/2008/03/OUIJA-OKLUTYZM-W-WERSJI-LIGHT.html
Poczytajcie sobie co przypadkie znalazłem.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #114 : Wrzesień 22, 2008, 19:45:53 »

No i zonwu musze cie zaczepić, piszesz takie dyrdymały ze...a ch

Cytat: Loukas
...koncepcje Sztana z UFO, zakładając oczywiście, że obydwa fenomeny są realne - otóż dlaczego UFO nie miało by być najwiekszym złudzeniem Sztanana, opartym na ludzkich pragnieniach potęgi?
A ja tu widze pogląd ze człowiek boskie-cudo, jest pępkiem wszechswiata i po za nim nie ma żadnych inteligentynych Istot. W takim razie Bóg musi mieć naprawde ograniczoną wyobraznie... szkoda. Bo to dzieło jakoś mu nie bardzo wyszło

Cytuj
...być nieśmiertelnymi i "rozwijać się duchowo", aż staniemy się Bogami
I tu pasuje twoja koncepcja ze Bóg jest nieosiągalny, bo ma go zastapić pośrednik Chrystus. Nawet teorie buddyjskie są zwalczane przez chrzścijaństwo za to, ze buddyzm otwiera droge do boskości-człowieka
( a czy to nie jest realizacja boskiego-Chrustusa?? nie, bo to co ma Chrystus jest rzecz jasna zarezerwowane tylko dla niego 'sic niech sie to nasze bóstwo zmiłuje nad człowikiem' - hola czy aby juz tego nie uczynił?)

Cytuj
...czy nie jest to teria logiczna i prawdopodobna z perspektywy zwykłego, szarego Kowalskiego, który w życiu nie doświadczył żadnego "paranormalnego" aspektu życia
Błąd - takich kowalskich jest wielu - to kapłani i inkwizycje zamkneły na wieki im usta straszac dookoła szatanem. To że ty nie doświadczasz takich paranormalnych zjawisk, nie znaczy ze one nie istnieją. Ament



Cytat: Mora
Mówiąc prościej co chciałem przekazać loukasowi w rozmowie na gg że chodziło mi o to że to że Obcy stworzyli religie na naszej planecie a żeby było prościej używali tych samych lub podobnych dogmatów itd. Fakt niektóre dogmaty religijne są dobre ale to tylko dla pozorów i tak ich nikt nie przestrzega...
Oczywiście 99% forumowiczów wyśmieje moją teorie ale cóż nie obchodzi mnie to...

Wcale nie, ta teoria jest dobrze znana podejrzewam 50% tutejszych forumowiczów

Zapisane
Loukas
Gość
« Odpowiedz #115 : Wrzesień 22, 2008, 19:54:56 »

Cytuj
No i zonwu musze cie zaczepić, piszesz takie dyrdymały ze...a ch
Kolejny raz musze stanąć w obronie tego organu. Troche szacunku Uśmiech
Cytuj
A ja tu widze pogląd ze człowiek boskie-cudo, jest pępkiem wszechswiata i po za nim nie ma żadnych inteligentynych Istot. W takim razie Bóg musi mieć naprawde ograniczoną wyobraznie... szkoda. Bo to dzieło jakoś mu nie bardzo wyszło
Powiedz mi, dlaczego tak nie może być? To wcale tak naprawdę nie ogranicza Boga... Przecież jest nieskończony i wszechmocny, tak? A o Stworzeniu wiemy, że jest skończone. Stąd - jaką różnicę przedstawia, w perspektywie, jedna kropla wody i wiadro w stosunku do oceanu, niezmierzonego, bezgranicznego oceany? Właśnie. To żadna różnica. Skoro stworzenie jest skończone, to Bóg musi "umiec czerpać satysfakcję" z ograniczeń "liczbowych", a tu nie ma znaczenia 1 czy mln wobec wieczności!

Cytuj
( a czy to nie jest realizacja boskiego-Chrustusa?? nie, bo to co ma Chrystus jest rzecz jasna zarezerwowane tylko dla niego 'sic niech sie to nasze bóstwo zmiłuje nad człowikiem' - hola czy aby juz tego nie uczynił?)
Rzecz w tym, że to samemu człowiekowi nie wolno sięgac po boskość. Ona zostaje mu dana jako prawdziwa, autentyczna, niosąca uzdrowienie - nie egoistyczna i przepełnina pragnieniem potęgi, a pokorna. Nie poję tu zrsztą do buddyzmu, a bardzo ogólnie, do filozofii "metaanarchizmu personalistycznego" (czyli NA) - tak, to chyba wmiare dobra nazwa... Uśmiech

Cytuj
Błąd - takich kowalskich jest wielu - to kapłani i inkwizycje zamkneły na wieki im usta straszac dookoła szatanem. To że ty nie doświadczasz takich paranormalnych zjawisk, nie znaczy ze one nie istnieją. Ament
Dobrze, ale nawet jeśli czegoś doświadczyli (nie będe już komentował kapłanów, zdaje się mówie o tym, o religiach, obszerniej w innym wątku? Ech, tyle tego...) to tak czy inaczej obie koncepcje są ciągle równie logiczne. Konkrety dlaczego nie...

Cytuj
Wcale nie, ta teoria jest dobrze znana podejrzewam 50% tutejszych forumowiczów
To samo też odpowiedziałem Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2008, 19:55:22 wysłane przez Loukas » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #116 : Wrzesień 22, 2008, 20:46:19 »

Boskie stwarzanie nigdy się nie skończyło, ONO wciąż trwa...
Jesteśmy żywymi mackami Boga doświadczającymi fizyczność w JEGO imieniu. Nasze wewnętrzne CHRYSTUSOWE postacie mają być przez nas na nowo odkryte, uzmysłowione i doświadczane. Właśnie tego nas uczył Jezus, mamy iść JEGO Drogą, doświadczać tego co nam pokazał.
Jeśli UFO się nam pokaże przyjmę to jako przejaw wielu możliwości działania Boga, nic nie jest niemożliwe, otwieram się na wszelkie rozwiązania i wy też się nie OGRANICZAJCIE...