Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 22:32:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: The Lost Tomb of Jesus - Zaginiony grobowiec Jezusa  (Przeczytany 35393 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sarah54
Gość
« Odpowiedz #25 : Styczeń 13, 2009, 19:52:15 »

Kiaro- myślę, że doskonała istota duchowa nie pojawi się w materii na ziemi.
Rola tego Wzniesionego Mistrza jest inna.
Nie wykluczone że pojawi się ktoś inny.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 13, 2009, 20:16:47 »

Oczywiscie ze Jezus ( ten o ktorym myslimy wszyscy) a nie ktos kto tez nosil takie imie, mial zone MM a z nia dzieci. Zyl jak Czlowiek w tamtych czasach, byla to niezwykla ENERGIA wcielona w materie wiec doknala niezwyklych rzeczy.Nie byl ukrzyzowany ( tak jak odaje KK) , przeszedl bardzo wielkie cierpienie , ktore zaakceptowal. Cierpienie psychiczne jest o wiele wieksze niz fizyczne jako energia.

No tak, a pierwszych chrześcijan ukrzyżowywali dla zabawy. Oczywiście już wtedy KRK manipulował, dlatego tak wielu wtedy dało się oszukać i zabić straszliwą śmiercią z Jego imieniem na ustach... jasne.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #27 : Styczeń 13, 2009, 20:58:20 »

Z tego co ja wiem , to jest to przeslanie  ( kaplan jest bliski prawdy). mowi iz to co zewnetrzne gora ( bio trojkat rowniez reprezetuje gore) , jest czescia wieczy. Prawdziwa wiedza zawarta jest w jej wnetrzu  ( w jej srodku)w jaskini. Ta wiedze reprezetuje jak zawsze PELNIA , a klo jest jej graficznym obrazem. Wejsc do grobowca , to poznac wiedze, umrzec dla tego co juz wiemy ( wiedzy zewnetrznej)a zmartwychwstac dla tego co jest w nas wiedzy wewnetrznej. Istotnie rtojkat reprezetuje mezczyzne, a kolo kobiete. wiec trzeba wiedze poznajac odwrocic wszystko o 180 stopni  na ziemi. wowczas okaze sie ze to co jest zewnetrzne to tylko przyjrywka tego co jest wewnetrzne , czyli prawdziwej wiedzy, wyszlo z wewnetrznosci.

A jezeli chodzi o dzieci to z tego  ( co jest moja wiedza) Jezus i MM mieli troje;
1. Sarena ( dziwczynka) i dwoch chlopcow.
Jezeli zdecydowanie mozna stwierdzic iz facet w sarkofagu  mial syna to nie jest ani Jezus , ani jego brat Jakub. Moze jeden z jego synow? nie wiem nie widzialam filmu. Moze tez byc calkowita mistyfikacja.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. wcale chrzescijan nie musieli krzyzowac dla zabawy, mogla to byc prawda, dzisiaj pewnie w imie Jezusa ukrzyzowali by tez wiele osob. Tylko jaki to mialo by zwiazek z prawdziwa wiedza , ktora On przekazywal ?
A moze i mialo bo wiedzieli ze to co zaczyna glosic opcja Rzymska to bujda modyfikowana "genetycznie"? Nie  wiem?
Dla mnie mozesz wierzyc w co tylko chcesz to Twoja i tylko Twoja sprawa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 21:02:54 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 13, 2009, 21:21:12 »

@Kiaro ja to właśnie tak widzę - i może to symbolizować pochówek DWOJGA (pary) WAŻNYCH LUDZI, którzy właśnie w jakiś sposób są symbolizowanio poprzez połączenie męskiego z żeńskim i to ten aspekt jest taki ważny właśnie! ktoś robiąc ten znak nad grobowcem (nie musieli go oznaczać wcale przecież!) chciał przekazać coś przyszłym pokoleniom, dopiero zaczynam, rozumować w sposób symboliczny tak jak miało to miejsce w czasach Jezusa i rozumiem to mniej więcej tak "patrzcie wszyscy tutaj, bo w tym miejscu są pochowani oni", jest to zwrócenie na jednak aspekt seksualny, trójkąt zawsze aspekt męski a koło zawsze żeński, znamienne jest to, że okręg jest jakby w trójkącie, co wskazuje na połączenie tego.... zaznaczam, że pisałem to do Kiary...

@Tene - zapraszam na GG, ja też znam ten symbol i to od dawna bardzo a po obejrzeniu mi się śni nawet, moje skojarzenia to coś z masonami i w tą stronę - silnie na mnie on oddziaływuje od obejrzenia filmu, wiem, że się nie będziesz śmiał - ten symbol mnie woła...

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #29 : Styczeń 13, 2009, 21:42:15 »

jest to zwrócenie na jednak aspekt seksualny, trójkąt zawsze aspekt męski a koło zawsze żeński,
Kapłan 718'
Trójkąt nie zawsze oznaczał tylko aspekt męski, co najlepiej widać w heksagramie gdzie są 2 trójkąty, 
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #30 : Styczeń 13, 2009, 21:51:58 »

Blad juz odpowiadam - trójkąt skierowany ku górze to symbol męski a ku dołowi to żeński - widać to w prawdziwej symbolice masonów gdzie cyrkiel jest męski a węgielnica jest żeńska, jest to właśnie takie połączenie, co do heksagramu, to symbolizuje on połączenie męskiego z żeńskim - PEŁNIĘ I RÓWNOWAGĘ!

mnie nie zagniesz Blad bo siedzę w tym wszystkim od dziecka a mam 25 lat teraz, jak coś pisze to wiem co piszę i nie wmawiaj mi, że myle fakty - Ty źle rozumiesz co ja piszę i tak to wygląda właśnie - jak piszę Jezus nie myśle o tym co Ty! rozumiesz? nazywamy tak samo ale nie myślimy o tym samym...

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #31 : Styczeń 13, 2009, 22:07:25 »

Kiara, Kapłan - szczerze, to tak bym tego nie interpretował. Nie tyle, że mam coś przeciw takiej interpretacji, ale... jakby to ująć... coś mi w niej nie gra. Czuję, że ma to nieco inne znaczenie, niezależne od symboliki mężczyzny, kobiety i Pełni. Że jest to symbol bardziej ogólny, reprezentujący pewną ZASADĘ, zawierający jednocześnie treść wszystkiego, co przekazywał i uosabiał Jezus. Nie wiem jeszcze, co - mam nadzieję się tego dowiedzieć z apokryfów, które są już w drodze do mnie.
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #32 : Styczeń 13, 2009, 22:26:14 »

Zacytuję jeszcze raz
trójkąt zawsze aspekt męski a koło zawsze żeński, znamienne jest to, że okręg jest jakby w trójkącie, co wskazuje na połączenie tego....
Kapłan 718'
Ja twierdzę że NIE ZAWSZE
Blad juz odpowiadam - trójkąt skierowany ku górze to symbol męski a ku dołowi to żeński - widać to w prawdziwej symbolice masonów gdzie cyrkiel jest męski a węgielnica jest żeńska, jest to właśnie takie połączenie, co do heksagramu, to symbolizuje on połączenie męskiego z żeńskim - PEŁNIĘ I RÓWNOWAGĘ!

mnie nie zagniesz Blad bo siedzę w tym wszystkim od dziecka a mam 25 lat teraz, jak coś pisze to wiem co piszę i nie wmawiaj mi, że myle fakty - Ty źle rozumiesz co ja piszę i tak to wygląda właśnie - jak piszę Jezus nie myśle o tym co Ty! rozumiesz? nazywamy tak samo ale nie myślimy o tym samym...

Kapłan 718'

Ja twierdzę że nie zawsze wiesz co piszesz, a piszesz co wiesz.
Co do znaku, na początku filmu jest o nim mowa, oraz to że znajdował się na podobnych kryptach
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #33 : Styczeń 13, 2009, 22:37:09 »

ja grochem o ścianę rzucać nie mam zamiaru już!!! jak zrozumiem o co w tym chodzi to nie napiszę tego tutaj - skoro tak nie chętnie to czytacie!

po za tym to wiedza dla mnie a nie dla wszystkich, Blad ostatnie słowo NIE CHODZI MI O SENS Z FILMU ALE TEN PIEROWTNY I ARCHETYPOWY

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #34 : Styczeń 13, 2009, 22:58:53 »

Już wiem gdzie widziałem podobny symbol - film SG-1 - symbol na wrotach oznaczający miejsce pochodzenia czyli ziemię. Różnica jest taka że koło znajduje się nad ostrzem a nie w nim.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #35 : Styczeń 13, 2009, 23:15:18 »

sarach54, z tego co wiem i co jest logiczne , to tylko On moze przeprowadzic ziemie i ludzkosc w nowa ere. On to robil za kazdym razem i za kazdym razem z kobieta jako pelnia duchowo energetyczna. Takie przejscie jest zarazem wpisem nowej wiedzy w jadro ziemi oraz w siatke morfogenetyczna. Na jej podstawie ludzkosc czerpie wzorce rozwojowe. Nigdy nie robi tego nikt inny, tylko Energia o takiej mocy , ktora posiada wylacznie On moze dokonac takiego wpisu.
Co to dla Ciebie znaczy mistrz wzniesiony? Takich jest wielu, ale to nie koniec ich ewolucji, to koniec kolejnego etapu rozwojowego. Przed nimi sa nastepne i nastepne.
Ten , ktory byl Jezusem na ziemi , nie dokonczyl wowczas pelnego wpisu ( mysle ze, ludzie byli nie gotowi), minelo 2000 lat ziemskich, sa gotowi. A On dal slowo iz wroci, dokonczy to co wowczas nie bylo mozliwe. Ja wiem iz slowa dotrzyma.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Blad to jest zupelnie inny symbol o innym znaczeniu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 23:17:46 wysłane przez Kiara » Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #36 : Styczeń 13, 2009, 23:26:27 »

 Kiaro-Dotrzymał.
Dla zainteresowanych:http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
P.s. Trzeba umieć oddzielać ziarno od plew.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Styczeń 13, 2009, 23:35:08 »

Sarach 54  ty wiesz swoje , ja wiem swoje. nie wchodzi ten link , moze podaj jeszcze raz?
Dotrzymal czsciowo, wpisam mozliwosc przemiany ciala fizycznego w subatomowe zlote. Jednak cala wiedza Stworcy Czlowiekowi nie zostala przekazana. teraz to zrobi.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #38 : Styczeń 13, 2009, 23:38:53 »

Powiem tak, zawsze mnie bawiło dorabianie teori do faktów, a wszkole najzabawniejsze pytanie to było takie : Co autor chciał powiedzieć przez .................
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #39 : Styczeń 13, 2009, 23:48:24 »

http://wolnomularstwo.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #40 : Styczeń 14, 2009, 00:08:04 »

Dzieki sarach 54 jak chcesz mi cos przekazac to powiedz na pw.
ja nie jestem polaczona z zadna organizacja ni kosciolem , ni ruchem rozwoju duchowego. Nie mialam i nie mam nauczycieli, oprucz duchowych przewodnikow, bo tak wybralam.
Nie korzystam z zadnych filozofi, bo uwazam ze wymuszaja sposob myslenia. Chce byc wolna z wyboru. Wowczas nie patrzy sie przez pryzmat czyjejs wiedzy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #41 : Styczeń 14, 2009, 00:35:05 »

Już wiem gdzie widziałem podobny symbol - film SG-1 - symbol na wrotach oznaczający miejsce pochodzenia czyli ziemię. Różnica jest taka że koło znajduje się nad ostrzem a nie w nim.

to jest A z kóleczkiem - symbol Atlantis - nie tylko Ty oglądasz SG-1, ja to lubię bo jest połączeniem magii i technologii a to mnie interesuje bardzo...

Kapłan 718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #42 : Styczeń 14, 2009, 00:47:55 »

Być może masz racje , ale to na pewno nie jest A. Tak mi sie po prostu przypomniało że coś podobnego widziałem http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiezdne_wrota_(urz%C4%85dzenie) i nigdzie nie twierdziłem że TYLKO JA oglądam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 00:51:54 wysłane przez Blad » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #43 : Styczeń 14, 2009, 00:57:48 »

miałem na myśli grecką Alfa, a nad nią jest kółeczko ale jak pisała Kiara - to nie ten symbol, podobny ale tam jest ważne to, że okrąg jest pod tym trójkątnym łukiem...

Kapłan 718'
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #44 : Styczeń 14, 2009, 01:03:54 »

Alfa i omega- to obiekt moich ostatnich poszukiwań.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 01:04:23 wysłane przez sarah54 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #45 : Styczeń 14, 2009, 02:39:01 »

Alfa i omega- to obiekt moich ostatnich poszukiwań.

ciekawe, a kto powiedział "Jam jest ALFĄ I OMEGĄ", ten trop też może okazać się ciekawy Uśmiech

dziękuje Ewo za Abifa - dobrze, że ludzie otwierają oczy i to nawet masoni!

Kapłan 718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #46 : Styczeń 15, 2009, 15:08:28 »

Kiara:

Ta wiedze reprezetuje jak zawsze PELNIA , a koło jest jej graficznym obrazem. Wejsc do grobowca , to poznac wiedze, umrzec dla tego co juz wiemy ( wiedzy zewnetrznej)a zmartwychwstac dla tego co jest w nas wiedzy wewnetrznej. Istotnie rtojkat reprezetuje mezczyzne, a kolo kobiete.

Z samą symboliką się zgadzam, ale problem leży w czym innym. W filmie pokazane są też inne kopie tego symbolu, na urnach. Tam z kolei owszem, jest "daszek" na górze, ale nie ma KOŁA, a jest KROPKA (punkt). Co sugeruje, że "koło" na grobowcu nie miało być kołem jako takim, a po prostu bardziej artystycznie przedstawionym punktem (gdyby miało być kołem, gdyby istotna była symbolika koła tutaj, to i na urnach byłoby koło - a skoro jest kropka, znaczy to tyle, że należy ten symbol rozpatrywać nie jako koło, a jako punkt). Co niweluje sens dalszych rozważań o tym jako o symbolu dualistycznym (męsko-kobiecym)

EDIT:

PS. Dlatego też tak mocno zawsze uczulam wszystkich, którzy chcą cokolwiek analizować, tak jak i tych, którzy czytają książki/inne materiały, w których są różne teorie, aby zawsze dobrze przypatrzyli się, na czym BAZUJE dana teoria (czy czyjaś inna, czy ich własna) -  czy faktycznie dane, na jakich je budują, są spójne, jednoznaczne, pewne. Bo zdarza się, że ludzie mają bardzo dobrze skonstruowane, spójne teorie, które wydają się prawdopodobne, ale po przyjrzeniu się przesłankom, na których bazowali, okazuje się, że albo przesłanki te są mało wiarygodne, albo na siłę dopasowywane do teorii, albo po prostu kiepsko zanalizowane. Stąd do bólu zawsze pytam: "Na czym to bazujesz?", "Skąd to wiesz?" etc. (to nie jest konkretnie do Kiary skierowane, a ogólnie, jakby coś)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 15:22:42 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #47 : Styczeń 15, 2009, 17:39:58 »

(Nowy post, bo i wiadomość kompletnie różna treściowo od poprzedniej)

Kapłan 718 - właśnie obejrzałem wersję reżyserską filmu. Nigdzie nie znalazłem informacji, w której genetycy z DNA wyczytywaliby, ile razy Yeshua i Mariamne uprawiali seks. Możesz podać konkretny fragment (od... do...) ?
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #48 : Styczeń 15, 2009, 19:05:56 »

oglądaj uważniej więc - ja dobrze pamiętam ten fragment- utktwił mi mocno w pamięci!!!

ok, proszę BARDZO...

film THE LOST TOMB OF JESUS (2007), reżyseria - JAMES CAMERON, długość filmu - 1 godzina 26 minut, badanie DNA zaczyna się od 55 minuty - OGLĄDAJ UWAŻNIE I SŁUCHAJ I CZYTAJ NAPISY UWAŻNIE!!!

a potem dopiero napisz, że się mylę...

EDIT: w angielskim to słyszałem a teraz mam wersję z napisami i jest jakość dziwnie przetłumaczone, pamiętajmy, że angielskie SEX to zarówno PŁEĆ jak i SEKS, naukowcy udowodnili, że tych dwoje było małżeństwem a że DNA pobrano z grobu rodzinnego i że wykluczono pokreweiństwo tych dwojga to już chyba jasne - a, że tamci naukowcy to nejwięksi na świecie specjaliści  - bo takich poproszono o analizę to raczej nie należy mówić, że nie mają racji....

nie rozumiem jak TEN WAŻNY fragment znikł gdzieś nagle :/

718'
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 19:23:17 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #49 : Styczeń 15, 2009, 19:12:16 »

Ja nie napisałem, że się mylisz, tylko że nie wyłapałem nigdzie tego fragmentu. Stąd poprosiłem o konkretny namiar Uśmiech Wiesz zresztą, że ja piszę że się ktoś MYLI dopiero gdy wiem, że faktycznie się MYLI. A tak to sobie za chwilkę puszczę, zobaczę i przeczytam Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.196 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

julandia telenowele szkolamagii zielone-wzgorze krolestwowegier