Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 05:53:59


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znak bestii juz jest!!!  (Przeczytany 21950 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
t0m3k12
Gość
« : Styczeń 31, 2009, 16:44:18 »

Znalazłem bardzo ciekawy filmik o znaku bestii, ktory juz jest pieczetowany na naszym swiecie. To co było w apokalipsie napisane zaczyna się spełniac, przy czarnym wielkim przywodca

http://www.youtube.com/watch?v=1Y79Byr3im0
Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 31, 2009, 17:11:05 »

W apokalipsie sw. Jana bylo napisane, że bedzie odbudowa swiatyni w Jerozolimie, ktora zostala doszczednie zniszczona.
Ponizej filmik o przywroceniu tej swiatyni.

http://www.youtube.com/watch?v=3JNWld_RCuk&feature=related
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 31, 2009, 18:38:01 »

już wcześniej było pisane ( między innymi przeze mnie oraz przez innych użytkowników) że chip może być znakiem bestii opisanym w Apokalipsie

Z chęcią przyjrzę się tej sprawie ( ponieważ nie dotyczy PCH  więc zbadam sprawę , obejrzę dokładnie filmiki jak skończy się mecz Manchesteru i wystawię swoją opinie w tej sprawie )
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 11:12:07 wysłane przez Cysio91 » Zapisane
Baltazar
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2009, 19:34:25 »

Sesja nr 82

Barbara: Czy kiedy się nas zmusza, lub nasze dzieci - do wyrażenia zgody na wszczepienie sobie "chipa" – czy musimy wyrażać na to zgodę?

Istota Duchowa: Chcesz być niewolnikiem tego ugrupowania? Nikt cię nie zmusi do tego, żeby być "zachipowanym". To ugrupowanie, któremu już się zaczyna palić grunt pod nogami, i wymyka się wiele spraw spod kontroli, chce mieć nad wami kontrolę! Czy wiecie, jak mówią o ogóle ludzkości? Masa, masa ludzka, którą trzeba "zdziesiątkować!". "Chipy" nie mają nic wspólnego z dawaniem Znaku Życia – i uwierzcie, uwierzcie mi tutaj dzisiaj – nikt was nie zmusi – bo raz, czasu mało pozostało – a kiedy opór ludzkości będzie wielki, nie będą w stanie was kontrolować poprzez wszczepianie wam chipów.

Głowa do góry ! Chipa mamy to gdzieś ...
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2009, 20:24:04 »

Sesja nr 82

Barbara: Czy kiedy się nas zmusza, lub nasze dzieci - do wyrażenia zgody na wszczepienie sobie "chipa" – czy musimy wyrażać na to zgodę?

Istota Duchowa: Chcesz być niewolnikiem tego ugrupowania? Nikt cię nie zmusi do tego, żeby być "zachipowanym". To ugrupowanie, któremu już się zaczyna palić grunt pod nogami, i wymyka się wiele spraw spod kontroli, chce mieć nad wami kontrolę! Czy wiecie, jak mówią o ogóle ludzkości? Masa, masa ludzka, którą trzeba "zdziesiątkować!". "Chipy" nie mają nic wspólnego z dawaniem Znaku Życia – i uwierzcie, uwierzcie mi tutaj dzisiaj – nikt was nie zmusi – bo raz, czasu mało pozostało – a kiedy opór ludzkości będzie wielki, nie będą w stanie was kontrolować poprzez wszczepianie wam chipów.

Głowa do góry ! Chipa mamy to gdzieś ...

bo tak w sesji powiedziano to już jesteś pewien że nie będą chipy tak ??
Zapisane
Baltazar
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2009, 21:11:12 »

Tylko karty chipowe będą jedynym sposobem kupić i nie sprzedasz niczego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2009, 21:30:40 wysłane przez Baltazar » Zapisane
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2009, 22:14:21 »

Wszystkie chipy w ludziach beda oparte na elektronice(szatan), potem hiperaktywnosc sloneczna(bog) wygra nad elektronika przeladowujac cala siec elektroniczna wraz ze wszystkimi satelitami wyslanymi przez czlowieka tworzac 1000 lat panowania dobra(boga). Wiadomo, ze co 11 lat jest max aktywnosc sloneczna. W 1988 roku zostaly przez tą aktywnosc domy pozbawione pradu w wyniku wysiadniecia transformatorow przez przeciazenie sieci.
Zapisane
kkk2116
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 01, 2009, 00:26:55 »

Wszystkie chipy w ludziach beda oparte na elektronice(szatan), potem hiperaktywnosc sloneczna(bog) wygra nad elektronika przeladowujac cala siec elektroniczna wraz ze wszystkimi satelitami wyslanymi przez czlowieka tworzac 1000 lat panowania dobra(boga). Wiadomo, ze co 11 lat jest max aktywnosc sloneczna. W 1988 roku zostaly przez tą aktywnosc domy pozbawione pradu w wyniku wysiadniecia transformatorow przez przeciazenie sieci.
to wg tej teori by znaczylo, ze apokalipsa sie zdarza co 11 lat?
hmm Mrugnięcie

co do znaku bestii, nie zupelnie wiadomo, czy dokładnie o to może chodzić...
Ale to niewykluczone. W sumie już teraz - mamy spory obrót bezgotówkowy - jesteśmy bardzo zależni od banków.
Mogą zrobić człowiekowi ziazi jednym kliknięciem. A w przypadku czipów - jeśli wszystkie dane będą wpisane w chip, to człowiek bedzie wyłączony ze społeczeństwa jednym kliknięciem. Nic nie kupi, nie załatwi sprawy w urzędzie.

Natomiast zwróciłabym uwagę, że na pewno pojawią sie jacyś hakerzy, którzy będą te chipy crackować.
TAk jak w "raport mniejszości" przeszczepiano sobie oczy... zawsze jest jakieś podziemie... jakiś ruch kontra...
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 01, 2009, 05:17:25 »

Masz komórkę to masz już chipa teraz pomyśl, jak łatwo kupiłeś, dostałeś komórkę i się do niej przyzwyczaiłeś... tak samo nie uznasz chipa jako zły i będzie ci przydatny. Dlatego czekają z zachipowaniem jak już chip będzie sprawą tak normalną jak oddychanie.

Tak samo jak z wejściem do samolotu po 11 września zrobili. Trzeba stać po 10h. Jednak sprawa zniknie gdy dasz sobie chipa i bez kontroli odrazu wskakujesz do samolotu w 3 sek. Ile ludzi będzie tak chciało... zresztą od pracodawcy i innych osób jesteśmy zależni więc oni na nas to wymuszą, a jak nie to w Biblii jest napisane papa nie będziesz mógł normalnie żyć... więc co to za życie.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 05:20:45 wysłane przez Nebulitos » Zapisane
Baltazar
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2009, 09:03:43 »

US army ma nowy gadżet uwaga na insekty!

Zdalnie sterowane żywe owady

Naukowcom z uniwersytetu Berkley udało się przejąć kontrolę nad lotem żuków jelonków. Już wcześniej dokonano podobnego wyczynu z udziałem innych owadów, jednak po raz pierwszy sterowanie odbywało się bezprzewodowo.

Jak tego dokonano? Do mózgu oraz mięśni owada przytwierdzono 6 elektrod, zaś do „pleców” 1,3g moduł radiowy oraz baterię. Lot jelonka był kontrolowany za pomocą laptopa.

Dlaczego akurat jelonki? Z powodu swojej „ładowności” Żuk tego gatunku jest w stanie latać z ładunkiem ważącym 3g – 1,3g kontroler oraz 1,7 sensory. Trudno też o bardziej spektakularny wybór, co przyznali sami naukowcy tłumacząc, że jelonki są „cool”.

Badania były finansowane przez amerykańską wojskową agencję DARPA. Na tej podstawie można wysnuć wnioski, do jakich celów posłużą owady. Władze uniwersytetu zapewniają jednak, że wynalazek może znaleźć także pokojowe zastosowanie. Np. wysyłanie owadów w miejsca zbyt ciasne lub niebezpieczne dla ludzi.

W przyszłości naukowcy chcą wykorzystać naturalne sensory owadów np. oczy oraz zrezygnować z baterii, a korzystać z energii wytwarzanej przez same owady podczas przemiany materii. Pomimo wątpliwości natury moralnej amerykańscy badacze uważają, że cyborgi pomagające ludziom powinny i będą powstawać.

Co Wy o tym sądzicie? Wprawdzie cyber-jelonki nie marzą raczej o elektrycznych owcach, ale na nich się przecież nie skończy.



http://gadzetomania.pl/2009/01/29/zdalnie-sterowane-zywe-owady/

Skoro naukowcy potrafią zniewolić zwierzęta to ludzi też.

Pan Jezus powiedział:
 „Mój ludu! Wielu ma kłopoty ze zrozumieniem ukrywania się w jaskiniach. Objaśnię wam to.  Nigdy nie znaliście potęgi Antychrysta. Widzieliście opętanych, lecz nikt nigdy jeszcze nie widział człowieka kompletnie sterowanego przez Szatana.
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2009, 11:52:29 »

Z chęcią przyjrzę się tej sprawie ( ponieważ nie dotyczy PCH  więc zbadam sprawę , obejrzę dokładnie filmiki jak skończy się mecz Manchesteru i wystawię swoją opinie w tej sprawie )

Tak jak obiecałem wystawię swoją opinie w tej sprawie

,,On też sprawia że wszyscy mali i wielce , bogaci i biedni , wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na czole i nikt nie może sprzedawać ani kupywać jeśli nie ma znamienia zwierzęcia lub liczby jej imienia'' - taki jest cytat z Apokalipsy św Jana

Cóż on może znaczyć ??
Wszyscy ludzie bez względu na wiek , na stan finansowy , na pozycję społeczną ( czyli i dzieci i młodzież i dorośli , i bezdomni i biedni i normalnie zarabiający i bogaci oraz ludzie wolni oraz więźniowie ) otrzymają pewien znak na ręce albo na czole i bez tego znaku nikt nie kupi ani nic nie sprzeda ponieważ nie ma znaku zwierzęcia lub liczby jego imienia

Czym jest chip
Jest to urządzenie wielkości ziarna ryżu które jest montowane na nas podskórnie. Na chipie jest wszystko zapisane ( gdzie mieszkasz twoje dane , oraz twój stan konta , będziesz numerem w chipie ). Przez chip będziesz kupywać i sprzedawać

Opis chipa i jego zastosowanie wg mnie idealnie pasuje do cytatu Apokalipsy
----------------------------------------------------------------------------------
,,A trzeci Anioł (..) Jeśli ktoś odda pokłon zwierzęciu ,posągowi i przyjmie jego znamię będzie pić wino gniewu Bożego i będzie męczony w ogniu i siarce wobec świętych, aniołów i Baranka (..) dym ich męki unosić się będzie na wieki i nie mają wytchnienia ci którzy oddali pokłon zwierzęciu i przyjęli znamię jego imienia. '' - cytat z Apokalipcy

Tutaj wyraźnie jest przestroga dla tych którzy przyjmą znak zwierzęcia ; szatana i jakie są konsekwencję przyjęcia jego znaku - będzie względem Biblii potępiony oraz zerwie przymierzę z Bogiem będąc jednocześnie sługą i zwolennikiem szatana - a tacy kończą w piekle
----------------------------------------------------------------------------------
,, I tu okażę się wytrwanie świętych którzy przestrzegają przykazania Boga i wiarę Jezusa'' - Apokalipsa św Jana

Nic dodać nic ująć - będzie wiadomo kto przestrzega przykazania Boga i wiarę Jezusa - będzie widać kto tak naprawdę wierzy w Boga i przestrzega jego nauk jak i jest z Bogiem i chcę być w Królestwie Niebieskim razem z Bogiem , Jezusem i innymi świętymi
-----------------------------------------------------------------------------------------
,,(..) I widziałem duszę tych którzy zostali ścięci za składanie świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże oraz tych którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu i nie przyjęli jego znamienia. Ci ożyli i panowali z Chrystusem(..) Inni umarli nie ożyli. To jest pierwsze zmartwychwstanie ''- Apokalipsa

Z tego można zrozumieć że za nieprzyjęcie znaku zwierzęcia i głoszenie nauki Jezusa itp zostali skazani na śmierć. Za tą męczeńską śmierć w imię Jezusa , za nieprzyjęcie znaku szatana zostanie się w niebie nagrodzonym gdyż byliśmy do końca z Bogiem zgodnie z jego nauką i nie wstąpiliśmy w szeregi zła
----------------------------------------------------------------------------
Baltazar najpierw były psy. Przetestowano na psie czy taki pomysł może wypalić. Wiesz jak to argumentowali? Ze jak zachipują to ich ukochany pies się nigdy nie zgubi bo zawsze go namierzą. Ludzie są przyzwyczajeni do swoich psów bardzo ich lubią i związani są z nimi dlatego tak dużo chętnych było na tego chipa. Powiodło się to teraz wwalają chipy na dowody osobiste - w Polsce też takie się pojawią. A ostateczny pla to w ludzi - zresztą już są miejsca gdzie je wstawiają
-----------------------------------------------------------------------------
Pan Jezus powiedział:
„Mój ludu! Wielu ma kłopoty ze zrozumieniem ukrywania się w jaskiniach. Objaśnię wam to.  Nigdy nie znaliście potęgi Antychrysta. Widzieliście opętanych, lecz nikt nigdy jeszcze nie widział człowieka kompletnie sterowanego przez Szatana.

Sterowani prze co ?? Tu pasuje chip ; nie dośc że nic bez niego się nie kupi nie sprzeda to jeszcze namierzani jesteśmy i ci co sterują tymi chipami znać będą każdy nas ruch

WNIOSEK -  Wg mnie chipy pasowałby do tej wizji ; jeśli wszystko będzie zmierzać w takim kierunku że wizje te będą się potwierdzać nie dam wszczepić tego chipa
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 01, 2009, 22:33:15 »

A ja mam jedno pytanie... Wszyscy tak krzyczą na te chipy, ze to zniewolenie, że to kajdany etc. Zastanawiałem się nad cała sprawą, i szczerze, jak tak się głębiej przyjrzałem, to pojawiło mi się pytanie: "W zasadzie czemu niby kajdany? Czego nie będę mógł robić z chipem, co mogę bez niego?". Przecież w sklepie i tak wykładam kasę albo płacę kartą... więc co za różnica, że to będzie z chipa szło? Nawet wygodniej. Namierzanie... Ale przecież to zaszkodzi tylko tym, którzy mają jakieś ciemne interesy, mi tam jedno, czy jakaś maszyna będzie wiedzieć, gdzie jestem, czy nie. A nawet lepiej, bo prościej będzie ścigać przestępców... Poza tym, słyszałem, że chipy mają stale monitorować nasz stan zdrowia (ciśnienie, poziom hormonów etc). Niektórzy mówią, że to źle, bo państwo będzie wszystko o nas wiedziało. Ale w sumie... jak nagle dostanę zawału, będąc sam w parku, od razu będzie mogła przyjechać karetka, a nie nad ranem, kiedy ktoś znajdzie zimnego trupa.

Podsumowując, zastanawiam się, dlaczego chip miałby być kajdanami? Możliwe, że są jakieś argumenty rozsądne na to - dlatego pytam Was o zdanie, jak to widzicie.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 01, 2009, 22:47:25 »

Tenebrael, to zależy kto bedzie ustalał zasady i kto jakie czyny będzie nazywał przestępczymi, tudzież kto będzie decydował czy pomóc Ci podczas zawału czy też nie...
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #13 : Luty 01, 2009, 22:55:12 »

Tenebrael, to zależy kto bedzie ustalał zasady i kto jakie czyny będzie nazywał przestępczymi, tudzież kto będzie decydował czy pomóc Ci podczas zawału czy też nie...

No masz tu rację, chociaż... wiesz, moim zdaniem z chipami jest tak samo, jak z np ustrojem politycznym. KAŻDY jest dobry (tak, nawet absolutyzm!), o ile jest dobrze pomyślany i sprawiedliwie urządzony. Tak więc same chipy nie są złe ni dobre, ale ludzie tym administrujący. Równie dobrze można by wprowadzić patrole policyjne na każdym rogu. Czy byłoby to złe? Zależnie od tego, jakie wytyczne takie patrole by miały.

Stąd nieco dziwi mnie dawanie Chipów jako przykładu ostatecznego zniewolenia.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 01, 2009, 23:00:05 »

W takim razie wskaż mi ustrój/państwo które nie odeszło od ideałów i nie wykorzystywało zdobyczy techniki dla swoich przyziemnych celów.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #15 : Luty 01, 2009, 23:05:38 »

W takim razie wskaż mi ustrój/państwo które nie odeszło od ideałów i nie wykorzystywało zdobyczy techniki dla swoich przyziemnych celów.

Arteq - dobrze powiedziane, ale teraz ja zadam pytanie - a wskaż mi państwo, które całkowicie odeszło od swoich ideałów i od początku do końca wykjorzystywało każdą zdobycz techniki do przyziemnych celów.

Nie ma ani takiego, ani takiego przykładu. Wszystko plasuje się gdzieś po środku. Z chipami jest podobnie. Z jednej strony mogą służyć szybkiej pomocy lekarskiej, łatwiejszym zakupom czy szybkiemu odnajdywaniu porwanych/zaginionych ludzi, z drugiej - patrzeniu, kto się z kim gdzie spotyka, co kupuje, albo też, przez celowe działanie, opóźnianie wysłania pomocy lekarskiej tylko dlatego, ze obywatel, któremu jest potrzebna, nazywa się Lechu K, którego wielu ludzi (może łącznie z operatorem systemu) niezbyt lubi.

Tak więc chodzi mi o to, że chipy nie będą, moim zdaniem, ani dobre, ani złe - będą miały i zalety, i wady.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #16 : Luty 01, 2009, 23:12:13 »

Według mnie są zbyt dużą pokusą do kontroli. Tym bardziej, że to odejście "pośrodku" o którym piszesz to stanowczo zbyt dużo aby dać do ręki taką broń.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 01, 2009, 23:39:29 »

Już dzisiejsze relacje Państwo - Obywatel daje wiele do myślenia.
Jak myślisz jaka władza oparła by się podniesieniu podatków swoim obywatelom, którzy nie mieliby możliwości protestu?
Jeśli dzisiaj, płacąc podatki, inne haracze, ukryte i jawne jałmużny, Państwo ociąga się z zaspakajaniem podstawowych potrzeb (zdrowie, bezpieczeństwo, opieka społeczna), to jakie bezpieczeństwo będzie się chciało zapewnić tym, których się całkowicie zniewoli?

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #18 : Luty 02, 2009, 00:12:01 »

Gdyby czipy byly niezbedne dla rozwoju i zycia Czlowieka, w naszym organizmie byly by od poczatku stworzenia.Skoro ich nie ma, to znaczy ze sa zbedne.A jezeli ktos wbrew naturze chce je wmontowac Czlowiekowi , znaczy to ze chce nad nim przejac wladze.Jak bedzie wladal? to juz inna sprawa, jednak celem jest wladza nad Ludzmi.
Jak komus odpowiada bycie niweolnikiem wladcy, to niech sie czipuje. Ja tego nie zrobie, i mowie temu, NIE!, NIE! ,NIE!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #19 : Luty 02, 2009, 05:48:44 »

No właśnie tu nie chodzi o to, że będą nas śledzić czy będziemy zniewoleni tu chodzi o nas samych. Jeżeli przyjmiemy chipa i świadomie się na niego zdecydujemy to oznacza, że akceptujemy taki świat, taki system i nie traktujemy swojego życia jako rozwój tylko w sensie materialnym i imperialistycznym - liczy się ilość, a nie jakość. Chodzi o przekonania. Jest to tak jak z tym jak się jest lekarzem i się ma jeden respirator, a dwoje osób na niego czeka. Którą wybrać? Jakaś selekcja itd... otórz nie, wybieramy obojętnie którą, my nie jesteśmy Bogiem, że możemy decydować. Wybieramy obojętnie, którą i nie liczy się to ''komu'' pomagamy tylko, że ''chcemy'' z całego serca pomóc.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #20 : Luty 02, 2009, 07:32:19 »

Powiem szczerze - mnie chip by tak bardzo nie przeszkadzał. W zasadzie jedyne związane z nim niedogodności byłyby typu niemożliwość jechania autobusem bez biletu, kiedy się właśnie skończyła ważność karty miejskiej albo nie palenie w miejscu, gdzie to jest zabronione (np w pociagowej toalecie Mrugnięcie ). Ani by nie poznawał moich myśli, ani nie podsłuchiwał tego, o czym mówię, czy co czytam, co robię. Nie wiem więc, w czym miałby mnie tak bardzo ograniczać.

Warto pamiętać, że chip, o którym mowa, to nie narzędzie do kompleksowej inwigilacji, z podsłuchem, kamerką etc. Może w pewnych drobnych okolicznościach by ograniczał, ale też raczej bym go tak nie demonizował.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #21 : Luty 02, 2009, 20:36:21 »

Jak komus odpowiada bycie niweolnikiem wladcy, to niech sie czipuje. Ja tego nie zrobie, i mowie temu, NIE!, NIE! ,NIE!

Kiara Uśmiech Uśmiech

To zdradź, jak zamierzasz sie przed tym uchronić? ;-)
Obecnie w Polsce jest obowiązek posiadania dowodu osobistego. Nie wiem, co grozi za jego nieposiadanie, ale zaręczam, że ma się wtedy kupę problemów (chyba że jest się cudzoziemcem z kartą pobytu).
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #22 : Luty 02, 2009, 20:42:46 »

Lucus opowiadam sie przeciw czipowaniu podskornemu, temu mowie,NIE!
Nie pozwole sobie wszczepic czipa, to wystarczy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 20:58:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #23 : Luty 02, 2009, 20:55:31 »

Jak zwykle jasna i precyzyjna odpowiedź, brawo. No ale zapewne jak zwykle się czepiam.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #24 : Luty 02, 2009, 21:04:54 »

Lucus opowiadam sie przeciw czipowaniu podskornemu, temu mowie,NIE!
Nie pozwole sobie wszczepic czipa, to wystarczy.

Kiara Uśmiech Uśmiech

Kiaruś, ja też się opowiadam przeciw czipowaniu. Ale co zrobimy, jak, powiedzmy, w 2010 r. UE każe wcielić w życie jakąś tam dryrektywę nakazującą czipowanie? Może wyemigrujemy gdzieś?  Chichot
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planszowanie steampunk wolfmonster polskiserwersluzb jezyki2