Niezależne Forum Projektu Cheops

Hydepark => POLSKA => Wątek zaczęty przez: Dariusz Czerwiec 19, 2010, 18:35:56



Tytuł: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Czerwiec 19, 2010, 18:35:56
Na jednym z odnośników zapodanych przez >radosław'a< wyczytałem dość ciekawe informacje, co skłoniło mnie do utworzenia tego wątku:

Cytat: tengerine
No i tak dochodząc wciąż w górę widzimy, że gdzieś tam istniał jeden język główny, który dał początek pozostałym. (co ciekawe, badania lingwistyczne wykazują, że językom słowiańskim, a więc i polskiemu, bliżej jest do języków indo-irańskich jak np sanskryt czy kurdyjski niż do języków germańskich czy romańskich, które wydają się 'bliżej na mapie') Wracając do wywiadu: analiza rdzeni słów pochodzących z tych właśnie najstarszych języków pokazuje prawdziwe znaczenie słów, które dziś same w sobie znaczą tylko tyle ile znaczą w języku ich używającym. świetnymi przykładami są imiona, których używamy w polskim - poza rdzennie słowiańskimi (jak Radomił czy Darzbóg) osoby nie znające języków obcych w imieniu nie widzą nic więcej poza jego brzmieniem. A imiona te niosą znaczenie w językach z których pochodzą (łacinie, grece czy hebrajskim). Jednak żeby do tego znaczenia dotrzeć, musimy sięgnąć na tzw wyższą gałąż w tym językowym drzewku.

co do wibracji języków: uczyłam się sanskrytu trzy semestry i potwierdzam - jest to język ekstremalnie trudny fonetycznie, oparty na wielu spółgłoskach niespotykanych w obecnych językach Europy. dzisiaj jest językiem niemalże martwym, jednak to w nim przekazane są wszystkie wedy indyjskie (opisujące m. in. wojny bogów) i najświętsze teksty hinduizmu wraz z mantrami (również buddyjskimi). przez Brahminów uważany za język święty i dlatego do dziś pielęgnowany w swej najczystszej postaci. jego gramatyka jest szalenie skomplikowana (choć może nie dla Polaków;) i wymagająca. i rzeczywiście mantry w sanskrycie niosą w sobie moc większą niż mantry np. w angielskim (który wibracyjnie jest językiem skrajnie ubogim).

biorąc pod uwagę jego szczególne cechy, myślę, że możliwe jest pozaziemskie pochodzenie tego języka, powstałaby wtedy tylko jedna luka we wspomnianej przeze mnie wyżej teorii pochodzenia języków - jak mógłby mieć wspólnego przodka z innymi językami ziemskimi, jeśli dołączył do nich później? chyba, że to już przodek sanskrytu pojawił się na Ziemi, wtedy miałoby wszystko ręce i nogi. cóż, tak czy owak, ciekawe, że Parks potwierdza to co mówią lingwiści - sanskryt jest językiem niezwykłym, który pośród prymitywnych dialektów ukształtował się wspaniały i rozbudowany o nieporównywalnie wiele form gramatycznych i dający szalenie precyzyjną możliwość wypowiedzi. później języki były już tylko prostsze.
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30164

Cytat: yoge8
Tangerine , intuicja Ciebie nie zawodzi ,pamiętaj że na podniebieniu masz 84 punkty do akupunktury dźwiękiem ,po 4 na każde dziąsło i 20 na łuku miękkim górnego podniebienia , stąd jest najkrótsza droga do mózgu,który możesz wymasować dźwiękiem (bo inaczej się nie da - to nie jelita ,czy wątroba ,które możesz wymasować manualnie) i doprowadzić do właściwego wydzielania hormonalnego szyszynkę i przysadkę ,a co za tym idzie do poszerzenia świadomości ,i gdy mantrujesz w sanskrycie (jest tego kilka technik czy to na głos czy mentalnie) twój język porusza się jak po klawiaturze pianina wydobywając różne sekwencje dźwięków co pozwala na wywołanie konkretnych i przewidywalnych skutków .W tradycji duchowej mówi się ,że sanskryt,hawajski,hebrajski czy kilka innych języków pierwotnych zostało stworzonych przez istoty będące blisko Źródła i dlatego mają w sobie tyle mocy(czyli efektywnego oddziaływania na poziomie fizycznym i wyższych poziomach mentalnych)
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30171

Cytat: tengerine
no to dodam jako ciekawostkę, że nasza piękna polszczyzna jest fonetycznie jednym z najbliższych sanskrytowi języków i prawdopodobnie z tego względu ma podobne właściwości wybracyjne :)
dodatkowo gramatycznie nasz język jest jednym z niewielu posiadających siedem przypadków, jak i sanskryt.
w Europie tylko jeden język posiada bardziej skomplikowaną gramatykę niż polski - jest to język węgierski, ale on pochodzi w całkiem innej rodziny niż wszystkie języki Indoeuropejskie.
http://davidicke.pl/forum/anton-parks-wywiad-geneza-anunnaki-i-innych-ras-t1995.html?sid=052c9681077162520447a43720c1adbf#p30198

Myślę, ze autorzy tych cytatów nie będą mieli mi za złe, ze ich wypowiedzi posłużyły mi za myśl przewodnią do nowego tematu na naszym forum. ;) :)

Kiedyś gdzieś podkreślałem swój stosunek do posługiwania się naszym językiem i dalej podtrzymuję swoje zdanie.
Zachęcam wszystkich do wypowiadania swych wniosków i wszelakich przemyśleń w tym wątku.


A tu można znaleźć coś więcej o naszym języku:

http://davidicke.pl/forum/s-owia-skie-korzenie-t930.html

EDYCJA:

A przy okazji, polecam również ten wątek:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1620.msg21019#msg21019


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Lipiec 12, 2010, 21:13:18
Witaj Dariusz,
Cytuj
Kiedyś gdzieś podkreślałem swój stosunek do posługiwania się naszym językiem i dalej podtrzymuję swoje zdanie.
Zachęcam wszystkich do wypowiadania swych wniosków i wszelakich przemyśleń w tym wątku.
czysty i oparty na naturalnych dzwiekach, bliski prajezykowi jezyk polski koresponduje ze skala
dzwiekow jaka jestesmy zdolni odbierac. A wynosi ona 10 pelnych oktaw tak samo jak skala dzwiekow
naszego ukladu slonecznego. Koresponduje to jeszcze z Biblia i innymi swietymi ksiegami, w ktorych
jest wielokrotnie powiedziane - "dla tych, ktorzy potrafia sluchac..."
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Lipiec 12, 2010, 21:25:41
Cześć acentaur,
dopiero raczkuję w tych sprawach i nie czuję się na siłach zabierać głosu w tak "kierunkowych" sprawach. Czuję "miętę przez rumianek", jednak nie do końca umiem się w tym znaleźć stąd Wasza pomoc mile widziana.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Lipiec 12, 2010, 21:44:14
Hej Dariusz,
ja tez nie jestem zadnym specjalista, opieram sie na ogolnie dostepnych zrodlach, lacze fakty i na nich buduje tezy. To wszystko, chyba ze czasem dojdzie olsnienie albo intuicja.  ;D
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: east Lipiec 13, 2010, 16:52:25
Mówi się, że w języku Polskim mamy takie jedno słowo na "K" , którym można wyrazić w zasadzie wszystko :)
Czy to się z sanskrytu wzięło ? ;)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Lipiec 13, 2010, 17:00:27
"Skojarzenia to przekleństwo, lecz możemy dziś dać głowę, jakiekolwiek podobieństwo jest tu czysto przypadkowe"  ;) ;D


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 16, 2010, 17:28:49
Witaj east,
kazde slowo niesie ze soba wartosci fonetyczne i semantyczne. Z oddzialywaniem dzwieku na organizm
mowiono juz na tym forum. Wartosci semantyczne sa w postaci jawnej ( powszechne znaczenie ),
nieco ukrytej (inne znaczenia  ) a takze wiele poziomow clakowicie ukrytych, mozna je nazwac podprogowymi czy czyms takim. Wiec wymawiajac jakies slowo, siejesz moc informacji o roznych konotacjach, ktorych znaczenia nawet nie domyslasz sie. I zdarza sie tak, ze zamierzony efekt jest zupelnie inny, bo warstwa ukryta miala inne znaczenie i ono bylo dominujace. Ale to nie wszystko. Zanim slowo wymowisz musisz je pomyslec. I tu mamy podobna sytuacje. Na poziomie mentalnym,
w zaleznosci od stopnia naszego rozwoju, nadajemy slowom rozny "ciezar", "kolor" umozliwiajacy
np. dzialanie poza przyczynowo-skutkowe. No, ale nie bede sie tu rozpisywal, bo to malo interesujace.
 ;D
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 19, 2010, 18:34:33
Cytat: acentaur
No, ale nie bede sie tu rozpisywal, bo to malo interesujace.

No co Ty?
To bardzo interesujące, rozpisuj się maksymalnie.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 19, 2010, 21:52:48
Witaj Dariusz,
Cytuj
No co Ty?
To bardzo interesujące, rozpisuj się maksymalnie.
Jak juz napisalem post, to postanowilem, ze jezeli w ciagu godziny ktos odezwie sie, to przedstawie solidny opis, podstawy, przyklady i to dla hebrajskiego jak i dla polskiego jezyka. Nikt sie nie zainteresowal. No coz, pomyslalem, poczekam jeszcze , powiedzmy 3 godziny ale opisze juz tylko system hebrajski.
Ale byla caly czas cisza. No dobrze, mysle, dam 8 godzin i jak sie ktos zglosi, to przedstawie zarys, choc to i tak zajmie pare stron. Po tym czasie bylem juz zirytowany nieco, ale postanowilem dac ostatnia szanse w postaci paru postow i przedluzylem o kolejne 12 godzin. Niestety caly czas cisza. No to wkurzylem sie zdrowo i obiecalem dla tego, kto sie po tych 24 godzinach zglosi, stosowna kare i przygotowalem czar w malo co swietlanym jezyku. Masz pecha Darek.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Kiara Sierpień 19, 2010, 22:33:56
A jestes pewien acentaur ze to zadziala?


Kiara :) :)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Sierpień 19, 2010, 22:46:39
Witaj acentaur,
Ty tak poważnie z tym mało co świetlanym czarem na Darka?  :o
Bo ja również chciałam prosić o rozwinięcie tematu, ale teraz to już sama nie wiem. Jeszcze i mi wmówisz pecha? 
Gdyby jednak udało Ci się przedłużyć limity czasowe, to  proszę o przedstawienie solidnego opisu. I to nie tylko dla języka hebrajskiego. No chyba, że się zaparłeś na całego…  ;D
Pozdrawiam



Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 20, 2010, 07:49:00
Witaj Kiaro,
Cytuj
A jestes pewien acentaur ze to zadziala?
.....eeee....pewnie nie, ale przynajmniej sie Darek rozweseli  ;D
Witaj ptaku,
w zasadzie istnieje taki system tylko w jezyku hebrajskim i wszyscy sie tak ucza. ALe dziala on rownie dobrze w innych jezykach, tylko ze z hebrajskiego, kazdy musi sam transformowac na wlasny.
Juz na poziomie pojedynczych liter, kazdej  odpowiada sila kreacji ( elochim, bogowie....) , ktora z kolei koresponduje
z pierwotnym zapisem hieroglificznym alfabetu hebrajskiego. I trzeba by wiedziec jacy bogowie/sily dzialajace w naszej czesci swiata sa odpowiednikami hebrajskiego systemu. Dalej trzeba poszukac w slownikach etymologicznych pierwotnych
znaczen poszczegolnych slow aby sie nimi poprawnie poslugiwac. Czyli praca na cale zycie, chyba ze ktos wtajemniczy.
Poza tym do tego nalezy dojrzec. Zobacze, moze podam pewne zasady, wskazowki.. :)
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Sierpień 20, 2010, 08:34:04
Witaj acentaur,
A to ciekawe z tymi bogami stojącymi za każdą literą.
Powiedz, czy udało Ci się wyczarować w ten sposób cokolwiek w swoim życiu? Zmusiłeś siły/bogów  do działania? No i podaj wskazówki, jeśli możesz.
Ciekawa jestem jacy bogowie ukrywają się za słowem miłość…  ;)
Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Torton Sierpień 20, 2010, 09:15:29
Acentaur a nie uważasz że powinniśmy szukać tych nurtujących nas odpowiedzi w sanskrycie? jak jak pisze autor tekstów w pierwszym poście. W sanskrycie mantry brzmią o wiele bardziej dźwięcznie niż normalnie.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 20, 2010, 12:27:34
Witaj ptaku,
Cytuj
Powiedz, czy udało Ci się wyczarować w ten sposób cokolwiek w swoim życiu? Zmusiłeś siły/bogów  do działania?
caly czas to robie, ale niestety nieswiadomie.  ;D i zapedzam bogow do roboty. Bo to nie polega na wymawianiu zaklec
czy jakis formul opartych na zewnetrznych wartosciach liter/liczb. Za to odpowiada plaszczyzna mentalna, ktora osiaga sie wraz ze wzrostem swiadomosci. Ale wlasnie poprzez swiat znakow, liczb, liter zalapuje sie sens tego wszystkiego i o ten sens wlasnie chodzi. Wtedy sie po prostu wie.
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.
Witaj Torton,
wszystko jedno jaki jezyk, kazdy jest dobry bo nie rozstrzygaja mozliwosci fonetyczne. Precyzja wyrazanie jest pomocna ale to tez tylko poziom zewnetrzny i dziala tylko na somę. Najwazniejszy jest sens, niezalezny od jezyka.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Sierpień 20, 2010, 14:56:08
Witaj acentaur,
Cytuj
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.

Czyli wszystko się zgadza. Będąc Jednością, Stwórca z litości (chyba do siebie, że jest sam) spłodził nas dając nam swoje iskry z boskimi wzorcami, byśmy za bardzo nie rozleźli się po świecie i zawsze mieli pod ręką azymut wskazujący na kierunek powrotny. A  że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

My również dajemy siebie sobie nawzajem a przede wszystkim naszemu Stwórcy. No i jesteśmy wciąż jednością, tylko tę litość, to bardziej widziałabym jako współodczuwanie lub empatię.
I jeszcze jedna niedogodność, język hebrajski wskazuje na Jahwe… uff, chyba mam jakieś uprzedzenia…

Pozdrawiam  :)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 20, 2010, 15:11:00
Cytat: acentaur
...Niestety caly czas cisza. No to wkurzylem sie zdrowo i obiecalem dla tego, kto sie po tych 24 godzinach zglosi, stosowna kare i przygotowalem czar w malo co swietlanym jezyku. Masz pecha Darek.

Mój pech wynika z mego urlopowania.  ;) ;D
W innym przypadku natychmiast bym się odezwał.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 20, 2010, 19:34:43
Witaj Dariusz,
Cytuj
Mój pech wynika z mego urlopowania.   
W innym przypadku natychmiast bym się odezwał.
i co ja teraz zrobie, co ja zrobie....kadzidlo mi sie skonczylo, nie moge odwolac czaru  :(   ;D
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 20, 2010, 21:10:42
Cytat: acentaur
kadzidlo mi sie skonczylo, nie moge odwolac czaru   :(

Użyj więc Waść mirry, równie czarodziejska mikstura, może nawet okaże się skuteczniejsza.  ;)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 20, 2010, 21:40:28
Witaj Dariusz,
Chlopie, alez Ty masz szczescie, znalazlem przeciwzaklecie  ;D  Mirra nie byla tu potrzebna.
A bylo juz goraco, oj goraco   ;D
pozdrawiam

=================================================================================================

Witam wszystkich,
Wszystkie slowa to Onomatopoietika - brzmienie slow stwarza Twoj swiat. 22 znaki hebrajskie,
to pramowa calego istnienia. Te znaki maja taki porzadek, ktory odpowiada porzadkowi stworzenia.
Kto rozumienie sens tych znakow, posiada wiedze calkowita. Ale nie ma potrzeby, nie jest konieczne
uczenie sie jezyka hebrajskiego aby pojac sens tych znakow-symboli. Kazdemu znakowi jest przypisana liczba, dzwiek i symbol. Kolejnosc znakow w slowie jest ustalona poprzez wartosc liczbowa.
Kazdy znak posiada wlasne znaczenie=symbol kreacji.
Dowolne slowo zawierajace te znaki posiada rozne wartosci liczbowe:
- zewnetrzna
- pelna/totalna  wartosc
- ukryta wartosc
- wartosc zwana Athabasch
Wszystkie informacje o znaczeniach tych znakow i slow znajduja sie we wnetrzu czlowieka w archetypach. Slowa i ich gematryczne proporcje okreslaja rzeczywistosc. c.d.n
pozdrawiam

Scaliłem posty. Janusz.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: PHIRIOORI Sierpień 21, 2010, 02:44:15
ad.theme:

Może prosciej:
sun-skryt
zun-skryt
..to po pierwsze.

*******************

Cytuj
Slowo "miłość" wyksztalcilo sie ( otrzymalo nowe znaczenie) na przestrzeni setek lat ale slowniki etymologiczne maja z tym spore problemy. W hebrajskim wiaze sie ze slowem jednosc ale i litosc, znaczeniowo zas rownowazne jest slowu dawac.
Jak słusznie zauwazasz: "w hebrajskim"

Język Polski natomiast:

lit, lite, spójne (a nie żadna litosc, jaka znamy w postaci potocznych emecjonalnych wypaczen)
jedność + litość = jako jednolitość, jednolite spójne Pole
..to po drugie.

Zaś "dawać", to zafałszoanie pod tę potoczna "litosc", by bezkarnie "brać" = kraść, acent-łgałże
..to po trzecie.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Torton Sierpień 21, 2010, 10:06:12
Acentaur a co myślisz o językach stworzonych choćby esperanto? I także innych stworzonych do literatury fantasy.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 21, 2010, 11:14:16
Dzięki >acentaur<,
czekam na następną dawkę. :)

Wyczytałem gdzieś, że korzenie sanskrytu (zun - skryt'u) sięgają Sumeru. Po zagładzie tej cywilizacji wprowadzono j. hebrajski, jako zastępnik  ;D oryginału.


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: east Sierpień 21, 2010, 19:12:47

Język Polski natomiast:

lit, lite, spójne (a nie żadna litosc, jaka znamy w postaci potocznych emecjonalnych wypaczen)
jedność + litość = jako jednolitość, jednolite spójne Pole
Czyli  miłość = jednolite, spójne Pole  ?
Fajnie. Jeśli tak, to mi wiele wyjaśnia. Szczególnie w połączeniu z innym tematem na tym forum
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=5496.0
w którym poważyłem się wysunąć tezę iż : "tą miłością bezwarunkową ( przez człowieka rozpoznawaną jako uczucie) jest energia pola kwantowego /pola świadomości. "
Tutaj samo słowo "miłość" zdaje się nieść wyjaśnienie, iż JEST POLEM . Spójność, jak wiadomo to immanentna cecha świata kwantowego.

Acentaur, Phi,  dzięki za wyjaśnienia

Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 21, 2010, 21:03:50
Witaj Torton,
Cytuj
Acentaur a co myślisz o językach stworzonych choćby esperanto? I także innych stworzonych do literatury fantasy.
mysle, ze esperanto latwy do nauki a te inne dobre do literatury Sf  ;D
Witaj Pirioori,
dziekuje za wspolprace, mialem taka nadzieje , ze pojawisz sie w tym temacie.  :)
 CzII
O tych znakach mowi tradycja Kabaly w ksiedze Zohar. Zawarty jest tam tzw. Drzewo zycia jako diagram stworzenia - Sephirot ( swiat liczb ). Te drzewo posiada 10 owocow, a kazdy z nich posiada rozne nazwy w zaleznosci od poziomu swiadomosci i przedstawia rozne zjawiska zycia i zaleznosci pomiedzy nimi. Te 10 owocow jest polaczonych 22 "sciezkami" i kazda z tych sciezek odpowiada
jednej literze alfabetu hebrajskiego. Takze wielkie Arkana Tarota koresponduje z tymi sciezkami wiec rowniez opisuja droge przez zycie.
Z alfabetu wyodrebnia sie 19 spolglosek i 5 samoglosek ( wyrzuca sie F,V,C,K  a czasem Z). Konvertowano Runy w ten sposob i inne lokalne alfabety. Te 5 samoglosek:
U - wskazuje na wszystko co najstarsze, pierwotne
A - stwarza swiadomy poczatek
E - oznacza podzial z gory do dolu
O - oznczajaca zakonczenie, obrot, tautologie
I - oznacza stworcze, przeciwnie do U skierowane "swiatlo"
Swiat sklada sie z Nomen ( nazw wlasnych) oraz Numero (liczb)
cdn.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 21, 2010, 21:10:20
Dzięki >acentaur<,
czekam na następną dawkę. :)

Wyczytałem gdzieś, że korzenie sanskrytu (zun - skryt'u) sięgają Sumeru. Po zagładzie tej cywilizacji wprowadzono j. hebrajski, jako zastępnik  ;D oryginału.
Witaj Dariusz,
niewatpliwie hieroglify hebrajskie nie sa pierwotnymi ale to nie ma znaczenia. Ludzkosc oswiecano
wielokrotnie, razu pewnego w hebrajskim :o)
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: chanell Sierpień 22, 2010, 08:45:55
Witaj acentaur :D

Cytuj
Z alfabetu wyodrebnia sie 19 spolglosek i 5 samoglosek ( wyrzuca sie F,V,C,K  a czasem Z).
Gdybys mógł wyjaśnić dlaczego wyrzuca się  F,V,C,K  ?


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 22, 2010, 10:21:28
Witaj Channel,
Cytuj
Gdybys mógł wyjaśnić dlaczego wyrzuca się  F,V,C,K  ?
traktuje sie je jako neutralne dzwieki. Nalezy rozroznic zapis fonetyczny od hieroglificznego(znakowego). Slowa brzmia czasem inaczej niz ich zapis. A to co wypowiedziane rozstrzyga o dzialaniu.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 28, 2010, 17:13:16
I jak >acentaur<, masz jeszcze jakieś smakołyki językowe?


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: chanell Sierpień 28, 2010, 17:22:50
I jak >acentaur<, masz jeszcze jakieś smakołyki językowe?

no właśnie !!! czekamy na cd. :D


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 29, 2010, 21:27:14
Witam wszystkich,
Cytuj
no właśnie !!! czekamy na cd.
juz piszeeee  :)
Swiat sklada sie z Nomen ( Nazw) oraz z Numero (Liczba). Troche inaczej, to co boskie (Numenale) zawiera to co policzalne ( Numerale) oraz nazwy (Nomenale).
Dzis znaki pisane to litery , ktore tworza slowo (kolejno czytane ). Ale pierwotnie przed litera byl znak=hieroglif i kiedys o tym pamietano. Bo nie jest bez znaczenia czy ma sie przed oczami litere czy zlozony znak.
Pojedyncze slowo mozna traktowac jako fraktal z wlasnym "zyciem" ( dla easta ).
Elohim to nasze mysli=duchowe korzenie , z ktorych wszystko powstaje, z naszego wnetrza.

W hebrajskim ze znakow=hieroglifow ( 22 spolgloski  i 5 samoglosek) utworzono 4 oktawy znakow ( na wzor oktawy muzycznej). Te oktawy to kolejno : tajemna, symboliczna, mysli i skutku. Stad kazdy znak w pierwszej oktawie ma odpowiednik w kolejnych. Stad widac np, ze pierwszy znak hebrajskiego alfabetu
1 aleph pisany a (symbol - Glowa wolu, znaczenie - Bog,Stworca..) gdy jest w pierwszej oktawie jest jeszcze czyms abstrakcyjnym, w drugiej oktawie (symboli)
zamienia sie na znak X a w trzeciej oktawie (Mysli) powstaje z niego znak s(czasoprzestrzen). W koncu w czwartej oktawie powstaje to cos, co jest czystym przejawem samego siebie.

Musze skonstruowac te tabele i je wtedy przedstawie.

Samogloski  stwarzaja spolgloskom korzenie, z ktorych te ostatnie niejako wyrastaja jako zjawisko. Wokalizacja jakiegos rdzenia dowolnego slowa zmienia wiec tylko jego zewnetrzny obraz ale nie zmienia gematrycznego sensu slowa.
Dariusz - pelny zapis.
D-r-i-s-z po wykresleniu samoglosek, i jest tu litera j bo przyklad hebrajski
d-to 4 i oznacza drzwi, otwierac...
r to 200 i oznacza racjonalna logike
j to 10 i oznacza  boskosc
s to 60 i oznacza czasoprzestrzen
z to 90 i oznacza narodzenie
stad mozna powiedziec Dariusz to - otwarcie racjonalnej logiki to narodzenie boskiej czasoprzestrzeni
Widac , ze z trudnoscia przychodzi naturalne przelozenie na inne jezyki.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 29, 2010, 22:26:48
Wielkie dzięki.  :)
Imię Dariusz pochodzi z Medii i, przynajmniej do tej pory tak myślałem, znaczy ono "zdobywca, żywiciel".
Twoje wyjaśnienie rzuca zupełnie inne światło na to, przyznam, ze to niezmiernie ciekawe. Popracuj nad tą tablicą.  ;) :)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: chanell Sierpień 30, 2010, 06:35:03
Witaj acentaur :D

Wielkie dzięki.  :)
Imię Dariusz pochodzi z Medii i, przynajmniej do tej pory tak myślałem, znaczy ono "zdobywca, żywiciel".
Twoje wyjaśnienie rzuca zupełnie inne światło na to, przyznam, ze to niezmiernie ciekawe. Popracuj nad tą tablicą.  ;) :)

Fascynujące !!!
Pracuj na tą tabelą ,bo jestem bardzo ciekawa jakie znaczenie ma imię Dorota  ;) Z tego co zrozumiałam to odpadną samogłoski czyli zostanie  D R T    dwa znaczenia już podałeś zostało tylko T :D
Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Torton Sierpień 31, 2010, 12:31:19
Ja też jestem ciekawy ;)
Ciekawe co oznacza imię Marcin :P


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: janneth Sierpień 31, 2010, 12:54:26
Acentaur, a skąd pewność, że hebrajska interpretacja polskiego zapisu imion (niektóre może nawet w języku hebrajskim nie mają swoich odpowiedników) jest właściwa?


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: arteq Sierpień 31, 2010, 14:07:53
Ciekawe co oznacza imię Marcin :P
W wolnym tłumczeniu:
"cichaczem wycinający posty"


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: nagumulululi Sierpień 31, 2010, 14:37:35
Witaj acentaur :D

Cytuj
Z alfabetu wyodrebnia sie 19 spolglosek i 5 samoglosek ( wyrzuca sie F,V,C,K  a czasem Z).
Gdybys mógł wyjaśnić dlaczego wyrzuca się  F,V,C,K  ?
Wyrzuca się ponieważ tworza słowo "Fuck", :)))))

=================================================================================================
Witam wszystkich,
Cytuj
no właśnie !!! czekamy na cd.
juz piszeeee  :)
Swiat sklada sie z Nomen ( Nazw) oraz z Numero (Liczba). Troche inaczej, to co boskie (Numenale) zawiera to co policzalne ( Numerale) oraz nazwy (Nomenale).
Dzis znaki pisane to litery , ktore tworza slowo (kolejno czytane ). Ale pierwotnie przed litera byl znak=hieroglif i kiedys o tym pamietano. Bo nie jest bez znaczenia czy ma sie przed oczami litere czy zlozony znak.
Pojedyncze slowo mozna traktowac jako fraktal z wlasnym "zyciem" ( dla easta ).
Elohim to nasze mysli=duchowe korzenie , z ktorych wszystko powstaje, z naszego wnetrza.

W hebrajskim ze znakow=hieroglifow ( 22 spolgloski  i 5 samoglosek) utworzono 4 oktawy znakow ( na wzor oktawy muzycznej). Te oktawy to kolejno : tajemna, symboliczna, mysli i skutku. Stad kazdy znak w pierwszej oktawie ma odpowiednik w kolejnych. Stad widac np, ze pierwszy znak hebrajskiego alfabetu
1 aleph pisany a (symbol - Glowa wolu, znaczenie - Bog,Stworca..) gdy jest w pierwszej oktawie jest jeszcze czyms abstrakcyjnym, w drugiej oktawie (symboli)
zamienia sie na znak X a w trzeciej oktawie (Mysli) powstaje z niego znak s(czasoprzestrzen). W koncu w czwartej oktawie powstaje to cos, co jest czystym przejawem samego siebie.

Musze skonstruowac te tabele i je wtedy przedstawie.

Samogloski  stwarzaja spolgloskom korzenie, z ktorych te ostatnie niejako wyrastaja jako zjawisko. Wokalizacja jakiegos rdzenia dowolnego slowa zmienia wiec tylko jego zewnetrzny obraz ale nie zmienia gematrycznego sensu slowa.
Dariusz - pelny zapis.
D-r-i-s-z po wykresleniu samoglosek, i jest tu litera j bo przyklad hebrajski
d-to 4 i oznacza drzwi, otwierac...
r to 200 i oznacza racjonalna logike
j to 10 i oznacza  boskosc
s to 60 i oznacza czasoprzestrzen
z to 90 i oznacza narodzenie
stad mozna powiedziec Dariusz to - otwarcie racjonalnej logiki to narodzenie boskiej czasoprzestrzeni
Widac , ze z trudnoscia przychodzi naturalne przelozenie na inne jezyki.
pozdrawiam

Ludzie budując samoloty naślują ptaki, tworząc matematykę naśladują naturę, operaujac liczbą nadają swój sens temu czego nie potrafią zrozumieć, tracać kontakt z istotą rzeczy. Nie ma co ograniczać się tylko do liczb, szczegolnie hebrajskich, bo one tłumczą to co dobre dla żyda (słowo żyd brzmi jak obelga, ale nic na to nie poradzę) niekoniczeni dla innych.

Scaliłem posty. Janusz


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Sierpień 31, 2010, 15:42:54
Zapewne nagumulululi masz sporo racji. Skupianie się na obrazie rzeczywistości, zamiast na niej samej oddala nas od niej. Tym bardziej, gdy obraz tworzony jest inną ręką niż to, co przedstawia.

Stąd zapewne też wzięły się w gematrii tak diabelskie liczby jak 17, 15, 23 oraz dwie szóstki z trzecią cyfrą w dowolnych konfiguracjach.

Link dla zainteresowanych gematrią: http://www.himalaya-tirtha.org/gematria,570,,list.html
oraz tropieniem demonicznych wibracji w swoich imionach, czy nazwiskach: http://himalaya-tirtha.org/kosmogram_gematryczny,569,,list.html

Wystarczy w kalkulator (kosmogram gematryczny) wpisać imię, nazwisko lub imię i nazwisko bez spacji a także inne nazwy pod których wpływem znajdujemy się. Diabły wyświetlą się na czerwono…  ;D
Czyli mamy z czym walczyć przez całe życie…   ;)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 31, 2010, 21:56:22
Witaj janneth,
Cytuj
Acentaur, a skąd pewność, że hebrajska interpretacja polskiego zapisu imion (niektóre może nawet w języku hebrajskim nie mają swoich odpowiedników) jest właściwa?
nie ma takiej pewnosci, ale ona bedzie wzrastac gdy nazwy (imiona..) wywodzic sie beda z nazw
lacinskich. Wymowa, brzmienie moze byc rozne, najwazniejszy jest rdzen.
Witaj Torton,
Cytuj
Ciekawe co oznacza imię Marcin
prosze poczekaj na nastepne posty,wtedy sam to zrobisz
Witaj nagumulululi,
Cytuj
Wyrzuca się ponieważ tworza słowo "Fuck",
jak zwykle celne uwagi.  ;D ale powaznie, nie zawezaj tego do zydow, to tylko latka. Znaki hebrajskie,
przeciez sam wiesz nie powstaly na zawolanie ale mialy swoje pierwowzory. A wtedy jakos trudno mowic o jakims zwartym Izraelu z jednolitym narodem.
Witaj ptaku,
Cytuj
Skupianie się na obrazie rzeczywistości, zamiast na niej samej oddala nas od niej. Tym bardziej, gdy obraz tworzony jest inną ręką niż to, co przedstawia.
a jesli jest odwrotnie? co jest ta rzeczywistoscia? a jesli istnieje ich wiele, to czy w oparciu o ta nadrzedna prawdziwie przezywamy materie czy tez odwrotnie?
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Kiara Wrzesień 01, 2010, 09:08:04
Nie istnieje dawny hebrajski , to czym posluguja sie wspolczesni Zydzi nazwane hebrajskim jest odtworzeniem  przypuszczalnym dawnego hebrajskiego, jego modyfikacja.

Tak wiec wszystkie zabawy jezykowo cyfrowe powiedziala bym sa zaprogramowane na efekt , ktory ludzie maja odczytac.

Bardzo rozmija sie to z awna wiedza , ale zabawa moze byc fajna.


Kiara :) :)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Wrzesień 01, 2010, 12:50:54
Również jestem skłonna zgodzić się z Kiarą, co do zaprogramowania gematrii na efekt.
Weźmy chociażby cykle związane z imieniem.
Występują w gematrii trzy cykle:

Stagnacyjny - gdy cyfra odpowiadająca pierwszej literze imienia jest równa cyfrze ostatniej litery
Wzrostowy – gdy cyfra ostatniej litery w imieniu jest wyższa od cyfry pierwszej litery imienia
Upadkowy – gdy cyfra ostatniej litery jest niższa od cyfry pierwszej litery imienia

No i co otrzymujemy?
Otóż imiona żeńskie w języku polskim, ale także żeńskie imiona semickie, które wywodzą się z języka hebrajskiego, aramejskiego lub arabskiego przeważnie kończą się na literę „a”. Czyli literę, której przypisana jest cyfra „1”. W związku tym prawie zawsze dla kobiety będzie to cykl upadkowy. W najlepszym wypadku stagnacyjny. Ciekawe...

Pytanie, w którym miejscu nastąpiła manipulacja degradująca kobietę? Czy w czasie  stwarzania żeńskich imion (no i kto je wymyślał?), czy później odpowiednio tworząc interpretacje numerologiczne?
Jak widać, kobiety od samego początku są jakby skazane na upadek. Powielanie mitu? Kara za namówienie Adama na skosztowanie jabłka? Tylko kto jest tym karzącym? Nie chciałabym wskazywać palcem.  ;D

Wygląda na to, że mamy tu do czynienia z  programowaniem rzeczywistości. Czyli tworzeniem kodującego obrazu, który ma utworzyć nową rzeczywistość. 
Stąd zapewne siła sprawcza demonicznych wibracji liczb 17, 15, 23 i 666… (wystarczą dwie szóstki).  Prawie każdy je znajdzie w  swoich osobonazwach.

I co podświadomość ma z tym zrobić? Przyjąć, że mamy diabła na ramieniu i dźwigać go przez całe życie? No można jeszcze próbować pozbyć się go, poprzez zmianę imienia, nazwiska czy miejsca zamieszkania. Np. wyprowadzając się z Polski, bo to przecież  wnuczka Diabła, liczba 668 (Polska).
A zawsze myślałam, że Polska, to dobry kraj do rozwoju. Ale z drugiej strony patrząc na historię… rzeczywiście, jakby diabeł zawsze nam mieszał… chociażby nasz rodzimy Boruta, Rokita, Smętek, czy inne Licho.

No i powiedz acentaur, czy taka osoba z diabłem na ramieniu, gdy zmieni osobonazwę stanie się raptem lepsza, mimo, że nic innego nie robi w kierunku zmian? Litery za nią samą załatwią rozwój?  :D

Pozdrawiam   :)



Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 01, 2010, 15:00:46
Witaj ptaku,
Cytuj
No i powiedz acentaur, czy taka osoba z diabłem na ramieniu, gdy zmieni osobonazwę stanie się raptem lepsza, mimo, że nic innego nie robi w kierunku zmian? Litery za nią samą załatwią rozwój?
wlasciwie sama sobie odpowiedzialas. Na tym przykladzie widac juz nawet nie naiwnosc systemu co manipulacje. Podszywaja  sie pod gematrie rozne systemy "balamucac" poszukujacych wiedzy. Nie wiem dokladnie skad ten belkot sie bierze, choc krotkie zastanowienie prowadzi do tego samego zrodla , ktore mami ludzkosc od dawna.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Wrzesień 01, 2010, 15:23:49
Witaj acentaur,
Byłabym bardzo wdzięczna (sądzę, że nie tylko ja) za wskazanie owego mamiącego źródła…

Pozdrawiam  :)



Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Wrzesień 01, 2010, 20:00:34
Nie istnieje dawny hebrajski , to czym posluguja sie wspolczesni Zydzi nazwane hebrajskim jest odtworzeniem  przypuszczalnym dawnego hebrajskiego, jego modyfikacja.

Tak wiec wszystkie zabawy jezykowo cyfrowe powiedziala bym sa zaprogramowane na efekt , ktory ludzie maja odczytac.

Bardzo rozmija sie to z awna wiedza , ale zabawa moze byc fajna.


Kiara :) :)

Pozwolę się sobie z Tobą nie zgodzić. Nie jestem specem, ale istnieje starohebrajski, tak jak staropolski, starogrecki itp..
Miałem przyjemność czytać kiedyś (ze 30 lat temu) życiorys pewnego gościa, który z nudów (był już wiekowym jegomościem) postanowił nauczyć się starohebrajskiego i udało mu się, czego efektem było udowodnienie przez niego kilku biblijnych doniesień.
Bardzo mi przykro, ale nie pamiętam godności tego jegomościa.:(


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 01, 2010, 21:39:49
Witam wszystkich,
znaki hebrajskie powstal z wczesniejszych, tych z Kanaanu a te mialy jeszcze wczesniejsze wzory,
mianowicie egipskie znaki. Podam tabele znakow juz "przelozonych" na lacinski alfabet

nr   lat.   nazwa hebr.    litera hebr.   wartosc liczb.   idea/znaczenie      
1   A   Aleph      a,A,E,I      1      "glowa wolu" , Bog,Stworca,          Przywodca,stwarzac,kreowac,prazrodlo,poczatek...
2   B   Beth      b,B,W      2      "Dom", dualizm,podzial,zewnatrz,
3   C   Gimel      g,G,C      3      "Wielblad" ,Synteza, Jednosc, calosc,
4   D   Daleth      d,D      4      "Drzwi" , otwarcie, brama, wyjscie
5   E   He      h,H      5      "Okno" , widok,racjonalne/empiryczne postrzeganie,widziec,punkt widzenia
6   F   Waw      v,V,W,U,O   6      "Hak" ,lancuch,polaczenie,hak,
7   G   Sajin      z,S      7      "Bron" , rozmnazac,powielac,rozwijac sie,
8   H   Chet      x,Ch      8      "Ogrodzenie" ,rzecz sama w sobie, zakres,kompleks,
9   I   Thet      t,T      9      "Macica" ,lustro,cos nowego,
10   J   Jod      y,I,J,Y      10      "Dlon" ,mlody Bog,pasywna niewiedza,boski intelekt,
11   K   Kaph      k,K      20      "Aktywna dlon" ,aktywna niewiedza,
12   L   Lamed      l,L      30      "kij pastucha" ,aktywna sila,dzialanie,skutek
13   M   Mem      m,M      40      "Woda" ,czas,czasowo,w czasie...
14   N    Nun      n,N      50      "Ryba" ,egzystencja,nieswiadomy czlowiek
15   O   Samech   s,S      60      "Waz wodny" ,czasoprzestrzen,obszar obejmowany duchowo
16   P   Ajin      e,O,A,E,I,Y   70      "Oko, Nic" ,chwila,moment,zrodlo,aktywne nic
17   Q   Peh      p,P,Ph,F   80      "Usta" ,mowa,mowic,slowo...
18   R   Zade      j,Z,TS      90      "Haczyk" ,uwolnic sie,zbawic sie,narodzenie,..
19   S   Koph      q,Q,K      100      "Ucho igielne" ,stawanie sie czlowiekiem,
20   T   Resch      r,R      200      "Glowa" ,racjonalna logika,tautologia,racjonalne myslenie,
21   U   Schin      w,Sch,S   300      "Zab" ,wiara,rozumiec,duch swiety
22   V   Taw      [,T,X      400      "Znak" ,zjawisko,fenomen,
Jak widac roznie sie to od innych "gematri" poza wartoscia liczbowa dla kazdego znaku. Sens tego
systemu mozna samemu sprawdzic pracujac z biblia hebrajska , Tora. A istnieja te znaczenia, symbole,liczby od zarania i byly znane wielu cywilizacjom. Mam nadzieje, ze ta tabela bedzie czytelna
dla wszystkich.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Kiara Wrzesień 01, 2010, 21:42:58
Nie istnieje dawny hebrajski , to czym posluguja sie wspolczesni Zydzi nazwane hebrajskim jest odtworzeniem  przypuszczalnym dawnego hebrajskiego, jego modyfikacja.

Tak wiec wszystkie zabawy jezykowo cyfrowe powiedziala bym sa zaprogramowane na efekt , ktory ludzie maja odczytac.

Bardzo rozmija sie to z awna wiedza , ale zabawa moze byc fajna.


Kiara :) :)

Pozwolę się sobie z Tobą nie zgodzić. Nie jestem specem, ale istnieje starohebrajski, tak jak staropolski, starogrecki itp..
Miałem przyjemność czytać kiedyś (ze 30 lat temu) życiorys pewnego gościa, który z nudów (był już wiekowym jegomościem) postanowił nauczyć się starohebrajskiego i udało mu się, czego efektem było udowodnienie przez niego kilku biblijnych doniesień.
Bardzo mi przykro, ale nie pamiętam godności tego jegomościa.:(


Naprawde nie ma to nic wspolnego ze starym hebrajskim , jest on zapomniany na tyle iz nawt Kaplan podczas modlow nie jest w stanie wymowic prawidlowo pewnych dzwiekow.

Warto poznac historie tego jezyka doglebniej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_hebrajski


Kiara :) :)


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Wrzesień 01, 2010, 21:44:21
Dzięki >acentaur<,

Cytuj
Mam nadzieje, ze ta tabela bedzie czytelna
dla wszystkich.

W razie czego będziemy Cię pytać.  ;D

I jeszcze sprawa wykładni, jak z tym jest?


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 02, 2010, 22:19:32
Witaj Dariusz,
Cytuj
I jeszcze sprawa wykładni, jak z tym jest?
a to najprostrze, czytac sercem  ;D
Teksty hebrajskie czytane z prawej do lewej sa interpretowane bo wokalizacja nastepuje w zaleznosci od kontekstu, od "ducha" calosci. Istnieja regoly pomocnicze ale boska ksiege winien natchniony tlumacz tlumaczyc. Stad ten sam rdzen dowolnego slowa mozna odczytac w rozny sposob. Zas te gematryczne informacje sa dodatkowym czynnikiem pozwalajacym na taka
interpretacje, ktora wymazuje wszystkie paradoksy "normalnego" tlumaczenia. Gematria pokazuje ukryte i dodatkowe znaczenia slow co pozwala na prawidlowy wybor zgodny z "duchem" calosci.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Wrzesień 03, 2010, 11:42:57
Możemy sobie czytać dowolnie, z prawej do lewej, z lewej do prawej i jak tylko zechcemy… możemy włączyć wyobraźnię do takiej czy innej interpretacji…  ale czy da nam to odpowiedź na to, czego sami wcześniej nie doświadczymy?

Czy można opisać smak życia?   

Intelektem nie poczujesz niczego… tworzy on jedynie kolejne miraże…


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 03, 2010, 13:32:32
Witaj ptaku,
Cytuj
Intelektem nie poczujesz niczego… tworzy on jedynie kolejne miraże…
miraże powstaja przede wszystkim wtedy, gdy cos nie w pelni rozumiemy i sami tworzymy takie rozne twory ku wlasnemu samozadowoleniu.  :)
Cytuj
Czy można opisać smak życia?
moze i nie, ale mozna zobaczyc czy to co nam do tej pory smakowalo, jest rzeczywiscie tego warte.
Gematria nie jest zadna koniecznoscia i nie zastepuje niczego. Jest tylko pomoca, jedna z wielu, zrozumienia tego co przed nosem mamy.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 03, 2010, 21:22:35
Witam wszystkich,
znaki hebrajskie pogrupowane w oktavy( 7 znakow) sa podstawa zapisu nutowego.
hebr.a - odpowiada tonowi c symbolizuje Swiatlo/Ducha Swiatego
hebr.b - odpowiada tonowi d symbolizuje Otwarcie sfery postrzegania
hebr.g - odpowiada tonowi e symbolizuje Stworcze poznanie
hebr,d - odpowiada tonowi f symbolizuje "werbalne postrzeganie otwiera.."
hebr.h - odpowiada tonowi g symbolizuje "twoje osobiste postrzeganie"
hebr.V - odpowiada tonowi a symbolizuje Kreacje twoich duchowych powiazan
hebr.z - odpowiada tonowi h symbolizuje przez Ciebie postrzegany fragment
wszystkie starozytne skale byly oparte na siedmiu tonach a osmy ton odpowidal juz nowej oktawie.
W lacinskiej strefie jezykowej te 7 dzwiekow zostalo nazwanych kolejno:
Do - symbolizuje "momentalne otwarcie" To jest ton narodzin
Re - symbolizuje "racjonalna kreacje" - Istniejacy
Mi - symbolizuje "czasowy bog jako jednosc" - Zyjacy
Fa - symbolizuje "werbalna kreacje" - Spiewajacy
Sol - symbolizuje "czasoprzestrzenna jednostke" - Podsumowujacy
La - symbolizuje "sile kreacji" - Kochajacy
Si - symbolizuje "czasoprzestrzenny Bog" - Fragmentujacy
Ogolnie dzwieki to inne poziomy postrzegania i tych jest nieskonczenie wiele.
Czlowiek posiada 12 par zeber czyli 24 pojedyncze zabra. Gorne 7 zeber (polaczonych mostkiem lat.Sternum) nazywa sie prawdziwymi i sa one odpowiednikiem pierwszej boskiej oktawy.
Pary zeber od 8 do 12 nazywane sa zebrami rzekomymi, odpowiadaja kolejnym znakom hebrajskim
od x do L. Ostatnie dwie pary zeber wolnych to zebra "adamowe", tajemnica czlowieka.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Wrzesień 03, 2010, 21:35:05
Cytat: Dariusz
I jeszcze sprawa wykładni, jak z tym jest?

Cytat: Acentaur
a to najprostrze, czytac sercem  ;D

 ;D
Gdyby to było takie proste, to dziś bylibyśmy przynajmniej na poziomie rozwoju Plejadian. ;)
Życie jednak boleśnie weryfikuje tę prostotę i czyni ją niesamowicie skomplikowaną.  :(


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: ptak Wrzesień 03, 2010, 21:44:01
Gdyby to było takie proste, to dziś bylibyśmy przynajmniej na poziomie rozwoju Plejadian. ;)
Życie jednak boleśnie weryfikuje tę prostotę i czyni ją niesamowicie skomplikowaną.  :(

A to dlatego, że funkcje serca próbuje załatwiać się intelektem…


Tytuł: Odp: Język Polski - lingwistyka - sanskryt
Wiadomość wysłana przez: acentaur Wrzesień 04, 2010, 18:37:16
Witam wszystkich,
ogolnie, dla mowy( znak p ) werbalnej potrzeba czasu ( znak m ).
Dla naszego ducha, wymowa niewerbalna - znak P
Dla naszego ducha, wymowa werbalna - znak F
Sa to formy 17 znaku Q o wartosci 80 - "usta"
Dzwiek Peh jest "nasieniem" z ktorego powstaje caly swiat. W tym P znajduja sie podstawowe formy istnienia. Te P zwraca sie do stworczej sily R i laczy sie z nia. Teraz R przgotowuje "grunt" w ktorym
P sklada "nasienie". Temu "nasieniu" zapewnia zycie pramatczyne M.
P razem z R tworza tzw. praslowo par. W hebrajskim ta para RP - wymawiane "par" oznacza Byka

Ta sama wartosc liczbowa roznych slow wskazuje na ich pokrewienstwo, dodatkowy aspekt
milosc - hebr.ahawa - 1-5-2-5=13
jednosc - hebr.echad - 1-8-4=13
stad slowa te sa sobie rownowazne

Elohim - hebr.Myhla - 1-30-5-10-40, te dziesiatki sa jakby rozwinieciem , nowym aspektem jedynek
stad mozna zapisac    1-3-5-1-4 a to porzegrupowaniu 3,1415 czyli Pi

Wydaje sie , ze to taka zabawa i mozna wszystko w ten sposob udowodnic. Ale to tylko pierwsze warstwy gematrii. A glebiej one wiaza sie bardzo misternie i nie ma tu zadnych przypadkow.
Ogolnie , kierujac sie sercem, nalezy znajdywac harmonie w gematrycznym szukaniu powiazan slow,
dzwiekow
pozdrawiam



Tytuł: Numerologia
Wiadomość wysłana przez: nagumulululi Wrzesień 05, 2010, 15:17:23
Witam wszystkich,
znaki hebrajskie pogrupowane w oktavy( 7 znakow) sa podstawa zapisu nutowego.
hebr.a - odpowiada tonowi c symbolizuje Swiatlo/Ducha Swiatego
hebr.b - odpowiada tonowi d symbolizuje Otwarcie sfery postrzegania
hebr.g - odpowiada tonowi e symbolizuje Stworcze poznanie
hebr,d - odpowiada tonowi f symbolizuje "werbalne postrzeganie otwiera.."
hebr.h - odpowiada tonowi g symbolizuje "twoje osobiste postrzeganie"
hebr.V - odpowiada tonowi a symbolizuje Kreacje twoich duchowych powiazan
hebr.z - odpowiada tonowi h symbolizuje przez Ciebie postrzegany fragment
wszystkie starozytne skale byly oparte na siedmiu tonach a osmy ton odpowidal juz nowej oktawie.
W lacinskiej strefie jezykowej te 7 dzwiekow zostalo nazwanych kolejno:
Do - symbolizuje "momentalne otwarcie" To jest ton narodzin
Re - symbolizuje "racjonalna kreacje" - Istniejacy
Mi - symbolizuje "czasowy bog jako jednosc" - Zyjacy
Fa - symbolizuje "werbalna kreacje" - Spiewajacy
Sol - symbolizuje "czasoprzestrzenna jednostke" - Podsumowujacy
La - symbolizuje "sile kreacji" - Kochajacy
Si - symbolizuje "czasoprzestrzenny Bog" - Fragmentujacy
Ogolnie dzwieki to inne poziomy postrzegania i tych jest nieskonczenie wiele.
Czlowiek posiada 12 par zeber czyli 24 pojedyncze zabra. Gorne 7 zeber (polaczonych mostkiem lat.Sternum) nazywa sie prawdziwymi i sa one odpowiednikiem pierwszej