Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 03, 2024, 19:30:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko co wiemy o Księżycu  (Przeczytany 183292 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Styczeń 19, 2011, 10:48:38 »

ja nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, i również nie wiem jakie konsekwencej fizyczne powinno ono wywołać.
Jak widać nie tak łatwo dokładnie wytłumaczyć to co jest obserwowane.

pozdr.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #151 : Styczeń 19, 2011, 11:03:48 »

ja nie wiem co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, i również nie wiem jakie konsekwencej fizyczne powinno ono wywołać.
Jak widać nie tak łatwo dokładnie wytłumaczyć to co jest obserwowane.

No chyba, że ktoś nam puszcza hologram, by przekonać niewiernych do nadciągającego kataklizmu.   Duży uśmiech
Zapisane
m11
Gość
« Odpowiedz #152 : Styczeń 19, 2011, 11:09:06 »

Podobny wątek i pytanie było na innym portalu np tutaj.

m11
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Styczeń 19, 2011, 11:17:05 »

bardzo możliwe że już "odpalili" BLUE BEAM, ale martwe zwierzęta to już chyba nie Holo..(tylko HARP?)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 11:28:05 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #154 : Styczeń 20, 2011, 12:16:37 »

Cytuj
Songo Wysłane: Styczeń 19, 2011, 08:05:26
co w wolnym tłumaczeniu znaczy- że autor tzw. naukowego wyjaśnienia, NIE wyjaśnił dlaczego takie zjawisko obserwatorzy widzieli/nagrali w ciągu zaledwie kilku godz.., a nie w trakcie precesjii(która trwa znacznie, znacznie dłużej), itd.?
Ludzie,litosci!
Ze sloncem i z ksiezycem nic sie nie dzieje!Wszystko jest w jak najlepszym porzadku.Kolejna sciema i w miare zblizania sie roku 2012,tych sciem bedzie coraz wiecej.Nie dajmy sie zwariowac.Dobre wytlumaczenie tego zjawiska jest w filmiku #2, do ktorego link zamiescil w swoim poscie m11.Wytlumaczenie najprostsze: poniewaz Ziemia sie obraca, wiec w ciagu kilku godzin obserwacji ksiezyca, zmienia sie kat obserwatora w stosunku do horyzontu - w tym przypadku az o 23 stopnie.
Ksiezyc jawi nam sie tak, jakby zmienial pozycje i obracal sie.Zjawisko to wystepuje od momentu,kiedy pojawil sie Ksiezyc przy Ziemii.Nic nowego i nic nienormalnego.Jakby tego malo,podaje link do filmiku,w ktorym autor kontaktuje sie z Davidem Morrisonem,scientysta NASA,.i czyta jego odpowiedz.Nie mam czasu na tlumaczenie, wiec wybaczcie,a dla tych co znaja,wszystko bedzie jasne.

<a href="http://www.youtube.com/v/Jju9UeREeNI?fs=1&amp;amp" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Jju9UeREeNI?fs=1&amp;amp</a>
Pozdrawiam,android Kahuna. Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 13:04:51 wysłane przez Kahuna » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Styczeń 20, 2011, 12:28:21 »

Przyglądałam się ostatnio Księżycowi ,ale też nie zauważyłam zmian  Szok  dostałam natomiast bardzo ciekawy film ,east pewnie go zna .

http://vimeo.com/10038980
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #156 : Styczeń 20, 2011, 13:45:04 »

Kahuna napisaleś :
Cytuj
Wytlumaczenie najprostsze: poniewaz Ziemia sie obraca, wiec w ciagu kilku godzin obserwacji ksiezyca, zmienia sie kat obserwatora w stosunku do horyzontu - w tym przypadku az o 23 stopnie.
Ksiezyc jawi nam sie tak, jakby zmienial pozycje i obracal sie.Zjawisko to wystepuje od momentu,kiedy pojawil sie Ksiezyc przy Ziemii.Nic nowego i nic nienormalnego.

A ekspert z NASA dodaje w filmiku, że to wiedza elementarna, szkolna.  Nie przypominam sobie takiej lekcji.
I szczerze mówiąc z tłumaczenia tego eksperta z NASA wynika tylko jedna sensowna dla mnie rzecz :  " stary to złudzenie, wydaje Ci się, że to co na co patrzysz jest dokładnie tym co widzisz, a jest inaczej i my, naukowcy,  Ci o tym opowiemy ".
To jest dokładnie ten sam trick używany od tysięcy lat. Kogutek na filmie cieszy się jak dziecko, że dokopał innemu kogutkowi , który zadaje pytania. Cieszy się, bo mu ekspert powiedział jak ma patrzeć. A dla mnie o wiele cenniejszy jest ten, kto pyta , choć może i błądzi , i niczemu nie wierzy dopóki sam się nie przekona.
Skoro tak łatwo oszukać nasze zmysły, to może w końcu przestańmy na nich polegać w 100%. Rzeczy nie są do końca takie jakimi je postrzegamy. W tym punkcie stajemy przed wyborem - badać samemu i drążyć tematy narażając się na drwiny i kpiny, czy dla świętego spokoju wierzyć ekspertom ?
I czy ekspert jest nieomylny ? a skąd on to wie, co wie ? kto jego nauczył "właściwie" patrzeć ?
Jak głęboko zakorzeniona może być iluzja ?
Nie chodzi o tą konkretną sprawę z Księżycem.
Ale to tak przy okazji ..
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #157 : Styczeń 20, 2011, 14:00:14 »

A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.

No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..

Pora na likwidacje tej soczewki.


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Szmer
Gość
« Odpowiedz #158 : Styczeń 20, 2011, 14:15:53 »

Cytuj
A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.
Co to za soczewka? skąd ona się wzięła? jak działa? skąd to wiesz? co byśmy zobaczyli niby bez tej soczewki?

Cytuj
No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..
Powoli zaczynamy się rozumieć... ale jeszcze nie do końca... tu nie chodzi o przywalanie komuś... tak czy siak - jesteśmy na dobrej drodze, tak trzymaj! Uśmiech

Cytuj
Pora na likwidacje tej soczewki.
jak ją usunąć? dlaczego mamy ją usuwać?
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #159 : Styczeń 20, 2011, 14:28:00 »

Cytat: Kiara
Pora na likwidacje tej soczewki.

… i zastąpienie jej inną soczewką?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #160 : Styczeń 20, 2011, 14:35:43 »

nawet jeśli tak jest jak to naukowcy przedstawiają, to czemu dopiero teraz ktoś to zauważa i robi z tego tanią sensację- tym bardziej że jest to tzw. naukowa oczywista oczywistość? Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #161 : Styczeń 20, 2011, 16:11:06 »

songo, może wcześniej niezręcznie było pytać ? no bo przecież to przejaw ignorancji .. a tu taka oczywista oczywistość wyszła hehe Uśmiech
No i chłop dostał po łbie za to, że zapytał. A my za naszą wyobraźnię . Chociaż wolę swoją wyobraźnię Uśmiech

W kwestii "soczewki". Bez niej wszystko byłoby morzem energii. Chyba niezbyt zrozumiałym dla naszego aparatu pojęciowego. Dlatego musi być jakaś soczewka , jakiś tłumacz, który interpertuje to, co widać. W pewnym zakresie przybliżeń.
Co by było bez soczewek ?
Może posłuchajmy kogoś , kto to przeżył  ..

Jill Bolte Taylor nadarzyła się okazja, której inni neurolodzy woleliby raczej za wszelką cenę uniknąć: doznała rozległego udaru mózgu. Obserwowała, jak przestają działać kolejne funkcje jej mózgu - ruch, mowa, samoświadomość. Opowiada nam o tym zdumiewającym doświadczeniu.

Oto film :
http://www.ted.com/talks/lang/pol/jill_bolte_taylor_s_powerful_stroke_of_insight.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 16:38:50 wysłane przez east » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #162 : Styczeń 20, 2011, 16:27:10 »

Cytuj
A tak naprawdę to nic nie widzimy naturalnie , bo nasze widzenie odbywa się przez pryzmat , soczewkę deformującą obraz prawdziwy. Ustawia go pod kątem. To co oglądamy jest dla nas naszą prawdą ( bo innej prawdziwej nie znamy) , ale nie jest naprawdę prawdziwym obrazem , bo ma przesunięcie kątowe.
Co to za soczewka? skąd ona się wzięła? jak działa? skąd to wiesz? co byśmy zobaczyli niby bez tej soczewki?

Cytuj
No a teraz możecie mi przywalać z "moje fantazje"..
Powoli zaczynamy się rozumieć... ale jeszcze nie do końca... tu nie chodzi o przywalanie komuś... tak czy siak - jesteśmy na dobrej drodze, tak trzymaj! Uśmiech

Cytuj
Pora na likwidacje tej soczewki.
jak ją usunąć? dlaczego mamy ją usuwać?


Jak pojawiają się zwiastuny że coś nie halo.. to zrób wszystko żeby to zmienić, szukaj , myśl , próbuj. Ważne jest tylko to co sam odkryjesz i co dla Ciebie będzie prawdą.

Ja odkrywam dla siebie , dzielę się tym chociaż nie zawsze potrafię to wytłumaczyć  i uzasadnić naukowo. Zrobią to inni.

Pomyśl jak działają rożne okulary i jakie efekty dzięki nim można otrzymać? Okulary mogą być w postaci genetycznego przestawienia sposobu widzenia. To wcale nie aż tak trudne trzeba coś podziałać chyba na ogniskową?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 16:27:30 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #163 : Styczeń 20, 2011, 17:01:17 »

A tą "ogniskową" jest ludzki umysł. Soczewką jest nasz mózg. Podzielony na prawą i lewą półkulę. Nie zawsze umysł najlepiej dekoduje rzeczywistość, choć niewątpliwie jest przydatny.

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #164 : Styczeń 20, 2011, 19:16:40 »

A tą "ogniskową" jest ludzki umysł. Soczewką jest nasz mózg. Podzielony na prawą i lewą półkulę. Nie zawsze umysł najlepiej dekoduje rzeczywistość, choć niewątpliwie jest przydatny.



Ja myślę że mózg to tylko odczyt , który też może być '''''''''''skrzywiony" ale to chodzi o przechodzenie światła . Dla mnie to sprawa przysadki i szyszynki.

Kto się zna na aparatach fotograficznych powinien lepiej to złapać albo jakiś optyk , taki od okularów. Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 19:18:02 wysłane przez Kiara » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #165 : Styczeń 20, 2011, 20:18:47 »

film od chanell robi wrażenie- choć to już obróbka graficzna- ja os. te pokolorowane zdjęcia odebrałem jak jakąś bańkę/sferę- zamknięte pole siłowe pod który toczy się życie, ale w świetle soczewek i ogniskowych- w tych zdjęciach znów każdy widzi pewnie coś trochę innego Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to m