Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 07, 2024, 12:32:00


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 80 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Inni o energii.  (Przeczytany 769340 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #625 : Maj 10, 2012, 19:01:49 »

Taka szarża to szaleńcza odwaga ,która nie przywiązuje uwagi do "mojego życia". W trakcie wojny nic nie jest pewne, przede wszystkim to, czy za chwilę będziesz żyć. Nie wiadomo nawet, czy żyjesz, czy tylko trwasz.

Cóż za znaczenie ma wtedy to, kim jesteś ? I czy w ogóle jesteś ?

 Śmierć dotknięta, namacalna wręcz wyzwala od wszelkich utoźsamień.
Samurajowie wręcz przyjmowali śmierć każdego dnia jako pustkę i jednocześnie miejsce narodzin Istnienia.
Którędy przeszła śmierć nie ma już nic umierającego, a jednak ... jest życie Chichot
Śmierć egotycznego JA odcina te wszystkie pierdoły nieistotne, których się w codzienności ludzie trzymają kurczowo. Zarazem subtelne wydarzenia , albo zjawiska ,czy choć sama przyroda, stają się bardziej wyraziste.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #626 : Maj 10, 2012, 20:39:30 »

east.
Cytuj
Kiedy myśli przeminą odcięte poprzez śmierć  i żadna myśl nie będzie się w stanie o cokolwiek zaczepić, wówczas zostanie doświadczone BEZOSOBOWE  Istnienie, o którym Kiara napisała

Czy możesz w końcu zmieniać moje wypowiedzi na swoje oczekiwania , ja cały czas piszę że jesteśmy Energiami osobowościami.

Cytuj
Kiara.
Może dla Ciebie jest tak jak piszesz dla mnie jest tak jak ja piszę ale Ty przetwarzasz te informacje na swój styl dopiero później oceniasz a nie moja dosłowność.

ENERGIA -SAMOŚWIADOMOŚĆ , była i jest wieczna ( nic nie wiadomo nam o jej początku ni końcu) była w pra oceanie miłości i z niego wyłoniła się poprzez-odkrywanie siebie samej w konfrontacji z odczuciami przez siebie zewnętrzności i zewnętrzności.[/b]

Chyba napisałam jasno i wyraźnie? Czy Ciebie aż tak nie ma że tego nie zauważasz już? Samoświadomość to osobowość indywidualna.

Kiara Uśmiech Uśmiech


« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 22:06:51 wysłane przez Kiara » Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #627 : Maj 10, 2012, 21:11:49 »

Cytując Mistrza Krzysztofa Zanussiego: "Życie, to jest śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"  Cool Aktualnie, jedyne co mnie w życiu fascynuje, to owo "przenoszenie". Tylko czy w tym kontekście nie "robię" aby za wirusa?  Duży uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #628 : Maj 10, 2012, 21:28:17 »

@Kiara
Cytuj
ENERGIA -SAMOŚWIADOMOŚĆ , była i jest wieczna ( nic nie wiadomo nam o jej początku ni końcu) była w pra oceanie miłości i z niego wyłoniła się poprzez-odkrywanie siebie samej w konfrontacji z odczuciami przez siebie zewnętrzności i zewnętrzności.

Chyba napisałam jasno i wyraźnie? Czy Ciebie aż tak nie ma że tego nie zauważasz już? Samoświadomość to osobowość indywidualna.

W cytacie
Cytuj
Energia-Samoświadomość jest wieczna
nie ma ani słowa o tym że "Samoświadomość" to osobowość, a tym bardziej że indywidualna Mrugnięcie
 Nie napisałaś ani jasno, ani wyraźnie.
Niestety teraz jesteś aż tak radosna, żeby przywłaszczyć SOBIE Energię-Samoświadomą
Cytuj
Samoświadomość to osobowość indywidualna.
Daleko zabrnęłaś w tym samouwielbieniu JA. Mrugnięcie

Świadomości się nie posiada . To w niej się zawierasz , kimkolwiek jesteś . I to zaledwie maleńką cząstką, aby nie powiedzieć, ze iluzją.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #629 : Maj 10, 2012, 22:09:05 »

east.

Cytuj
Świadomości się nie posiada . To w niej się zawierasz , kimkolwiek jesteś . I to zaledwie maleńką cząstką, aby nie powiedzieć, ze iluzją.
I niech dla Ciebie tak pozostanie.dla mnie jest inaczej.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #630 : Maj 11, 2012, 06:56:47 »

Przepraszam najmocniej bo nie chcę się wtrącać w tarcia Cool
Tak mi się jednak wydaje, że cało fizyczne, z którym np ja powoli przestaję się utożsamiać jest właśnie przejawem świadomości.
Ładnie tu ktoś (przepraszam za lenistwo) napisał, że dusza bez ciała fizycznego jest nie kompletna.
Może Świadomość bez duszy, ciała fizycznego i worka wniosków z doświadczeń też jest niekompletna.
Moim skromnym zdaniem jesteśmy też Świadomością i sami przejawiamy się na tym zgęszczonym planie materii przez nasze ciało fizyczne, czyli jesteśmy kowalem własnego losu. Zły
Czytałem kiedyś wspaniały post ,,Wszystko jest kulą" (szkoda, że go nie zapisałem)
Fajnie tam było pokazane podobieństwo najmniejszej cząsteczki do największej.
Mikro różniło się od Makro tylko wielkością zbudowane było tak samo funkcjonowało tak samo.....  Uśmiech
W śnie, który pozwoliłem sobie tu zamieścić moja przestrzeń przenikała się z przestrzenią kobiety.
Do tego stopnia, ze ja byłem nią ona mną.
Myśleliśmy w inny sposób, mieliśmy inne wibracje, inną paletę barw, ale finał był taki, że pasowało to do siebie jak w puzzlach Uśmiech
Suma summarum skończyło się to wspaniałą syntezą Mrugnięcie
Oczywiście można inaczej, można się ścierać walczyć Z politowaniem
Moim skromnym zdaniem wtedy troszkę trudniej o syntezę więc chyba wszyscy tracą Język
Chyba, że... ,,Kto się lubi ten się czubi" Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 07:00:05 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #631 : Maj 11, 2012, 07:59:39 »

Fajnie tam było pokazane podobieństwo najmniejszej cząsteczki do największej.

dokładnie, fraktalny "reality show" Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #632 : Maj 11, 2012, 10:01:54 »

Posłuchajcie bynajmniej mi wcale nie chodzi o to co ktoś myśli i jak interpretuje swój świat , to jego sprawa. Ale nie jest właściwe gdy wyjmuje się fragmenty z cudzych tekstów i swoimi interpretacjami zmienia je  całkowicie, odwraca sens twierdząc iż ja tak napisałam, są to moje twierdzenia.
Następnie na tej podstawie buduje swoje twierdzenia  popierając nieprawdziwymi moimi.
Takie rzeczy są nieuczciwe jak dla mnie.

Świadomość jest poza ciałem materialnym , ale w trakcie wcielenia jej wiedzę wyrażamy poprzez nasze możliwości komunikacji. Jednak dzięki świadomości lub inaczej osobistej świadomości czyli samoświadomości możemy odbywać mentalne  wycieczki poza ciałem  ( przykład Przebiśniega) jak również drugi przykład , śmierć kliniczna gdy ciało fizyczne prawie wcale nie funkcjonuje. A my świadomie istniejemy dokonujemy rożnych rzeczy , mamy odczucia i świadomie analizujemy zdarzenia oraz podejmujemy decyzje. wszystko to dzieje się równocześnie na dwóch planach fizycznym ( bo mamy ciało ) i energetycznym ( bo w wyprawie ciało fizyczne nie bierze udziału) i są to fakty. tak więc chociaż umysł i świadomość współpracują ze sobą w fizycznym świecie to w duchowym istniejemy bez fizycznych argumentów.

Umysł związany jest z ciałem materialnym z fizycznością z doświadczeniami fizycznymi to on odbiera bodźce , prowadzi odbiór przez siec nerwową od receptorów odbioru do mózgu.  Z mózgiem , umysłem nie powinniśmy się identyfikować bo nim nie jesteśmy , jesteśmy Energiom samo świadomościową  dzięki której on może funkcjonować.

Jednak czy ktoś zgodzi się z moimi twierdzeniami czy nie jest mi obojętne nie mam zamiaru toczyć żadnych walk o moje priorytety myślowe. Ale nie jest uczciwe  zmieniać co na napisałam i niby moim zmienionym tekstem popierać swoje odmienne twierdzenia. Bo moje są zupełnie inne nawet nie zbliżone.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 10:08:48 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #633 : Maj 11, 2012, 12:26:05 »

Przebiśnieg , jeśli chodzi o Syntezę to polecam obejrzeć kilka odcinków serialu pt Touch

Sezon1 Epizod 8 [Lektor PL]
http://odsiebie.pl/uddj10u0hizj/Touch.S01E08.PL.480p.WEB-DL.XviD-TVM4iN.avi.mp4.html#

Sezon1 Epizod 7 [Lektor PL]
http://odsiebie.pl/0vz6127rtq4l/Touch.S01E07.PL.480p.WEB-DL.XviD-TVM4iN.avi.mp4.html
 
Sezon1 Epizod 6 [Lektor PL]
http://odsiebie.pl/nqbrvjgczj1s/rbs-Touch.2012.S01E06.PL.480p.WEB-DL.xcms.mkv.mp4.html
 
Z filmu płynie wiele interesujących wniosków ,które można by zamknąć twierdzeniem, że ludzkość jako całość to inteligentny organizm. Myśli pojawiające się w głowie to rodzaj energii informacyjnej. Informacja jest dostarczana do poszczególnych "komórek" - ludzi - tego organizmu, co w efekcie daje zsynchronizowany efekt synergii. Na przykład globalny rozwój. Coś tak nieogarniętego przez poszczególne JA (którym się wydaje, że są pępkiem świata ) ,że aż nieuświadomionego. Poszczególna jednostka i ludzkość jako całość to ściśle połączona - za pomocą myśli - konstrukcja.

W komentarzu do tego filmu TOUCH pewien kolega na innym forum zauważył, że

Cytuj
informacja i jej świadomość przejawia się w sposób falowy na wszystkich poziomach w ten sam sposób, tylko w różnej skali i stopniu złożoności (w różnych "oktawach wibracji"). Nie jest jednak zlokalizowana, lecz rozproszona. Zawsze była. To, że czasami się gdzieś koncentruje bardziej, tworząc atom, cząsteczkę, komórkę, czy cały organizm lub planetę, nie oznacza, że musi tak pozostać, albo że dekompozycja tej struktury zniszczy świadomość. O nie ;-) Ona po prostu rozproszy się ponownie i poszuka innej drogi.
Czas porzucić egocentryzm JA na rzecz świadomości skoordynowanego działania . W tym działaniu nie trzeba pełnić jakichś super ważnych ról kosmicznych. Wystarczy okazywać współczucie i posługiwać się prostymi "proszę, dziękuję, przepraszam , wybacz " plus ludzkie, sympatyczne gesty.

@Kiaro
Cytuj
interpretacjami zmienia je  całkowicie, odwraca sens twierdząc iż ja tak napisałam, są to moje twierdzenia.
Następnie na tej podstawie buduje swoje twierdzenia  popierając nieprawdziwymi moimi.
Takie rzeczy są nieuczciwe jak dla mnie.
Popatrz na "swoje" teksty z szerszej perspektywy. One nie niosą tylko takich treści, które TY chcesz przekazać. Bywa że są całkiem inaczej odbierane i co innego zasilają niż TY tego pragniesz. Chcesz tego czy nie, ale jesteś elementem całości.
Tak jest ze wszystkim . Nie masz nad tym kontroli. Nikt nie ma.
Co jest nieuczciwe ? To , ze informacja krąży i się rozbudowuje ? Tak cała Natura funkcjonuje. Informacje nie są czyjeś w ekosystemie. Współdzieląc się nimi , upubliczniając je budujesz tą Całość.
@Kiaro
Cytuj
Ale nie jest uczciwe  zmieniać co na napisałam i niby moim zmienionym tekstem popierać swoje odmienne twierdzenia. Bo moje są zupełnie inne nawet nie zbliżone.
Chęć posiadania na własność jakiejś odrębności JA niczego tu nie zmienia w obrazie Całości Mrugnięcie
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #634 : Maj 11, 2012, 13:22:02 »

Wiele przekazów zapowiadało intensywne bombardowanie ziemi energią w tym czasie.
Jeszcze jeden,  to fragment z channelingów energii Adamusa - Saint Germain z kręgu Shaumbry .
Cytuję przetłumaczony fragment.


Fragment 9 shoudu z serii e2012 – „Przejrzystość przynosi rezultaty”

5 maja 2012

(…)

Nadchodzące energie


Adamus:

Energie są teraz bardzo intensywne. Czujecie je wszędzie.
A ja do tego dorzucę jeszcze swoją małą bombę.
Tak, energie są bardzo intensywne, przecież mamy rok 2012 – to oczywiste.
Dodatkowo, począwszy od 10 maja pojawi się całkiem nowa fala energii i potrwa to około tygodnia.
Będą to niezwykle intensywne energie.
Wiem, że przechodziliście przez spływy energii już wcześniej.
I teraz przez około tydzień znów będziecie przechodzić przez bardzo intensywne energie.
Interesujące jest to, że nie będą to ani fale słoneczne ani fale elektromagnetyczne.
Trzeba wprost powiedzieć, że będzie to między wymiarowe bombardowanie energetyczne, które dotrze do naszej planety.

A gdy już te energie do nas dotrą, wnikać będą głęboko w Ziemię i spowodują, że z Ziemi coś zostanie uwolnione.
Stare Energie.
Stara, zablokowana historia (część publiczności pomrukuje…).

Wyobraźcie więc sobie ten przeogro-…Och, nie ma się czego obawiać ! ( Adamus chichocze). Wystarczy być tego świadomym.
Wyobraźcie więc sobie nadejście intensywnych energii, które zderzą się z energiami uwięzionymi w Ziemi.

Wyobraźcie sobie, co się wydarzy. (Ktoś z widowni mówi” "trzęsienia ziemi", ktoś inny mówi: "zmiany ziemskie")
Hmm.
Niekonie-... być może, być może.

Intensywność energii zaczniemy odczuwać w swoim ciele fizycznym za około tydzień ( od czasu emisji shoudu 5 maja – przyp. Tłum.).

Co więc zamierzacie zrobić? (Publiczność mówi: "Oddychać")

MARTY: Nie leć skakać ze spadochronem.

ADAMUS: Tak, nie skaczcie ze spadochronem ! (Chichocze)
Dobra.
Dobra.
Racja Mofo jest dzisiaj ponad wszystko. Tak.
Albo ... albo może ... (ktoś mówi: "pij") jednak iść i skoczyć ze spadochronem. (Adamus chichocze, słychać śmiech publiczności)
Mówią, żeby pić, tak.
Być może jest to czas, by wyjść z jakiejkolwiek ukrycia.
Być może jest to czas, by skoczyć ze spadochronem lub wymyślić do zrobienia coś równie szalonego.

Teraz naprawdę poczujecie to w swoim ciele.
Będziecie czuć to wszystko wokół siebie.
Inni ludzie mogą to poczuć lub nie.
Ziemia poczuje i to może być przyczyną trzęsień ziemi lub erupcji wulkanów.
Choć niekoniecznie.

Niekoniecznie, ale będzie to możliwe podczas zmasowanego napływu energii.

To będzie bardzo interesujące, gdy spotkamy się na kolejnym shoudzie i będziemy już po doświadczeniach skutków działania tych energii.

Jest w tym także metafora czy też pewna analogia.
Jak te energie nadejdą i uderzą w Ziemię, to także dotkną naszych ciał fizycznych.

A jak jest z waszymi ciałami fizycznymi właśnie teraz ? (Publiczność trochę burczy).

Hmmm. Hmmmm. Są trochę chore, może obolałe. Trochę zdezorientowane.
Więc co zrobić?
Oddychajcie.
Uziemcie się.
Kochajcie swoje ciało, nakarmcie je (ktoś mówi: "yay!") Yay.
Nakarmcie ponownie swoje ciało.
To nie czas, aby nadużywać swojego ciała.
To nie czas, aby myśleć o zrzucaniu nadwagi poprzez głodówkę.
Trzeba jeść.
Jedzcie obficie. Tak. (Adamus chichocze)


Tak więc, drodzy przyjaciele, głowy do góry - intensywnie.
To wszystko jest rozwojem planety i jej ewolucją.

A więc, gdy czasem mówimy, że wielkie energie przychodzą i ludzie idąc wołają - "Och! Ukryjmy się pod ziemię! Uciekajmy! "

To wiedzcie, że cokolwiek się zdarzy musicie zrozumieć, że te energie są piękne i przybyły z konkretnego powodu.

To, co się teraz wam przydarza nie jest arbitralne.
To nie jest tylko wydarzenie.
To nie z powodu – „ że coś się mówi”
Coś się dzieje…

DAVID: Gówno się dzieje.

ADAMUS: Widzicie kto to powiedział ? Nie ja.

SART: To część tego gówna.

ADAMUS: Tak, tak ! To część Waszego wzniesienia, Wasze oświecenie.


Weźmy więc głęboki oddech z tym.

A więc witajcie w tych energiach !
10 maja.
10 maja zaczną do nas docierać.
Wielkie energie.
Wspierające.
Dla Was !



(…)

Tłum: Włodek

Link:
http://www.shaumbra.pl/fragment_9_shoudu_z_serii_e2012.htm
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #635 : Maj 11, 2012, 16:49:22 »

Esencja przekazu hehehe :
Cytuj
DAVID: Gówno się dzieje.

ADAMUS: Widzicie kto to powiedział ? Nie ja.

SART: To część tego gówna.

Shit happens Mrugnięcie .. raz choć zostało wyartykułowane konkretnie  o co chodzi Chichot
 Duży uśmiech
Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #636 : Maj 11, 2012, 17:19:38 »

Ano szydło z worka zawsze wyjdzie Duży uśmiech
Tak jak brudy po praniu Duży uśmiech Duży uśmiech
Ciekawi mnie też czy oni tak na trzeźwo. Cool
Czy może później piją w nadmiarze by  zapić żal ze straconej szansy Język
Choć może na resztkach energii nie maja siły na balangi  Duży uśmiech
Więc może rozmawiają z sedesem wprzódy go objąwszy Duży uśmiech
Cóż strach chłopakom w oczy zagląda, pożywienie się kończy choć nazywają tych co ich słuchają ,,słodkimi" Język
Chyba tez pójdę na piwko Duży uśmiech
Jak to mówi szacowna ptak
pa Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2012, 17:20:41 wysłane przez Przebiśnieg » Zapisane
blueray21


Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #637 : Maj 11, 2012, 19:19:21 »

Wyjaśnienia do wcześniej poruszanego tematu Archontów z tego samego źródła. Ciekawy jest fragment dotyczący karmy.


Wyjaśnienie o Archontach

Przez Cobra, portal 2012 - 10 maja 2012