Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 20:31:56


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nacjonalizm po niemiecku  (Przeczytany 4089 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sventer
Gość
« : Marzec 28, 2011, 08:21:19 »

Jak to jest możliwe, że w naszych czasach dalej są ludzie pokroju Hitlera? Jest to dokument Superwizjera o Niemieckich nazistach działających w Politycy... Polecam obejrzeć.

<a href="http://www.youtube.com/v/c8Lc_JBAaTY?fs=1&amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/c8Lc_JBAaTY?fs=1&amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/4EEplgWEGus?fs=1&amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/4EEplgWEGus?fs=1&amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/X_RwO6RUKlE?fs=1&amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/X_RwO6RUKlE?fs=1&amp;hl=pl_PL</a>
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 08:22:09 wysłane przez Sventer » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 29, 2011, 00:30:49 »

Ciekawy film w tej tematyce choc nie najnowszy "Fabryka oficerów" - opozycja systemu, kulisy rozgrywek personalnych, wreszcie tuszowanie morderstwa politycznego - czyli ta warstwa ideologii nazimu, o której niewiele wiemy. Zazwyczaj rozprawiając o nacjonaliźmie mamy przed oczami maszerujących osiłków z ogolonymi czaszkami, nie tylko narodowości niemieckiej.

Zreszta dziwi mnie fakt że naród niemiecki wogóle jest w stanie do dziś chołubic Adolfa. Po takiej lekturze "Salingradu" (autor Beevor Antony), w której to książce znajduje sie analiza zarówno strony Wermahtu jak i Armi bolszewickiej ze strony militarnej jak i czysto ludzkiej wyziera obraz zdrady Hitlera, który w krytycznym momencie gdy żołnierze jego wojska przymierali z głodu, zimna i chorób do końca wierząc w niedaleka pomoc - tenże 'austryjacki kapral' wysyłał ordery i awanse oczekując walki do ostatniego żołnierza i oczywiście honorowego samobójstwa okrążonych oddziałów. Wszystko po to aby propaganda nazistowska mogła podac w parsie (co zresztą uczyniono) że nie ocalał ani jeden  z 'obrońców' podczas gdy do sowieckiej niewoli trafiło ok 200tys jeńców, (w tym praktycznie cała kadra oficerska z Pulusem na czele) większa częśc umarła w drodze do obozów jenieckich, kilkadzieś tysięcy w samych obozach, pozostali w pracy niewolniczej. Do samych niemczech z 300tysięcznej 6armii powrócił co setny, głównie w celu uomocnienia nowej socjalistycznej władzy niemiec wschodnich. Oficerowie dawnej kadry pruskiej opozycyjni do Hitlera w piekle Stalingradu (wszy, tyfus, odmrożenia, dyfteryt, dezynteria) nabrałi pewności, że Adolf swoimi bajkowymi wizjami zniszczy ich kraj, co przeciez sie stało. To właśnie tam zaczeła powstawac idea odsunięcia Grofaza od władzy. Tymczasem prości żołnierze nawet umierając z głodu do końca ufali dowódcy który doskonale wiedział jaki los ich spotka.
Dziwi mnie wiec że dzisiejsza młodzież zamiast rzetelnego poznania historii, karmi sie bajkami o mocarstwowości

Dzisiejszy nacjonalizm wydaje mi sie podszyty starchem Europy przed Islamem, a na obronę 'chrześcijańskiej Europy' kreowany jest papa Benedykt XVI, ponoc coraz bardziej popularny w ojczystym kraju.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 29, 2011, 08:28:35 »

Cytuj
Zreszta dziwi mnie fakt że naród niemiecki wogóle jest w stanie do dziś chołubic Adolfa.

Słyszałem że oni tego tam nie tolerują... ale jak się ogląda ten film można mieć inne zdanie. Ci ludzie to tam przemawiali używali "retoryki Hitlera" gdy się ogląda jakiś dokument na którym jest Hitler ten sam styl normalna kopia. Ale nawet jeśli będą próbowali nam coś odebrać to im się to nie uda. Polska zbyt dużo przeszła aby znów ulec mimo tego że nasz kraj jest jaki jest. Podczas drugiej wojny światowej ludzie się zjednoczyli by bronić naszego narodu i wolności, byli też tacy co trzymali z Niemcami ze strachu oni nie byli wolni chcieli mieć spokój itd.

Interesuje się 2 Wojną Światową i poniekąd wiem że jeśli dojdzie do powtórki wydarzeń to będzie bardzo ciężko, Sam Krzysztof Jackowski mówi o wojnie, ja miałem już kilkanaście snów o Wojnie. Jeden sen był bardzo dziwny.

Pamiętam scenę w kuchni, gdy wszedł do mojego domu zmarły już tata(tak przynajmniej myślałem) bo twarzy nie widziałem, potem moją ciocię próbowałem przekonać do ucieczki ze względu na to iż ciągle powtarzałem Rosjanie będą tu za dwa tygodnie a mieszkam na Śląski.

Inny sen był o wojnie w Korei, inny przypominał wojnę globalną itd. Reszty niezbyt pamiętam ale za każdym razem te sny były takie realne iż trudno było je odróżnić czy są prawdziwe itd.

Ostatni sen przypominał jakiś wybuch i ogromny huk nad moim miastem...

Ale zszedłem z tematu. Obecnie nie żyjemy tak jak powinniśmy przez Unię Europejską ale jeśli Ci chorzy Niemcy osiągną swoje cele to będzie źle, bardzo źle. Dziwi mnie fakt dlaczego zrezygnowano z zabronienia Niemcom budowy wojska. Obecnie mają najnowocześniejszą armię(choćby czołgi Leopard itd.) i ten kraj zawsze będzie miał potencjał gospodarczy ponieważ leży w samym sercu Europy.

Jedno jest pewne Hitlerowi i jego bandzie udało się do dzisiaj zachować pewne aspekty, a nie którzy to traktują jak religię, to jest chore skąd w ludziach tyle tej nienawiści? Czy to wina wychowania, obłudy państwa czy może coś jeszcze innego?
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 29, 2011, 08:59:15 »

Sluchaj Swenter,tak sie w moim zyciu zdarzylo,ze akurat pracuje w Niemczech i mam kontakt z roznymi ludzmi,ale ani razu nie zauwazylam wsrod nich jakichs hitlerowskich nastawien.Wrecz przeciwnie.Hitler jest dla nich tyranem,ktory otworzyl im oczy na to,ze nie trzeba popierac ludzi,ktorzy chca innym zrobic krzywde.Tak to bym powiedziala.Jakakolwiek dyskusja na ten temat ze strony Niemcow,jest dyskusja dla nich drastyczna.Wspominanie historii jest bardzo nie ok.bo oni wiedza,co to bylo,i sa jak najbardziej za nami,i nam wspolczuja i rozumieja do bolu to ,co sie stalo.
Nigdy nie spotkalam sie z jakakolwiek dyskryminacja z tego powodu,ze jestem Polka.Nigdy!
Rafaela,tez mieszka w Niemczech wiele lat i chyba ma takie samo zdanie jak ja na ten temat.Moze cos napisze.
Tak wiec nie myslalabym w ten sposob.Jak zawsze sa odlamy w kazdym spoleczenstwie,radykalne i jest to takie jakie jest.
Dopoki,te odlamy sa male i nie robia wiekszej krzywdy,to nie ma co sie przejmowac.Ale jezeli doszlo by do tego,ze juz sie to rozrasta,to jak najbardziej,trzeba,dzialac.Ale wydaje mi sie,ze sa to sprawy marginalne.
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 29, 2011, 11:25:27 »

Cytuj
Nigdy nie spotkalam sie z jakakolwiek dyskryminacja z tego powodu,ze jestem Polka.Nigdy!

Być może mieszkasz w innym Landzie/Mieście a powyższy film pokazuje że nie wszyscy są tacy dobrzy względem Polaków. To jest kłopot z którym także można spotkać się w Anglii. Organizacja Nacjonalistyczna zadeklarowana jako Partia działająca legalnie i mająca prawdopodobnie kontakt z przestępcami - podziemiem powinna przestać istnieć.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 29, 2011, 12:38:42 »

Witajcie kochani, ja mieszkam juz 25 lat z rodzina, moge nawet powiedziec ze w tej samej miejscowosci.
Z reka na sercu, nigdy nie spotkalo mnie cos przykrego od niemcow. O Recht radykale slysze niekiedy w TV.
Sventer, ludzie ktorzy sie wypowiadaja w filmiku, sa to ludzie ktorzy biora duze pieniadze za to co robia, to jest pierwsze. Nie jest to jakas znaczaca grupa ludzi w tym kraju. Poza tym kazdy kraj ma ludzi o skrajnych pogladach. Moze cos mozesz przedstawic z Polski. To co widzialam , to sa bardzo silni. Mysle ze to bedzie bardzo ciekawy temat i bedzie wiele osob ktorzy chetnie obejza ten temat. To nie jest zlosliwosc z mojej strony, prosze cie bardzo napisz wiecej na ten temat o kraju w ktorym ty zyjesz. Ciekawa jestem jak ta organizacja funcjonuje, jakie ma zadania, kto ich finansuje, na jakim poziomie sa ci czlonkowie, co to sa za ludzie. Kiedy pierwszy raz uslyszalam ze w Polsce jest tez taka grupa, nie moglam uwierzyc, a jednak.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 12:43:23 wysłane przez Rafaela » Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 29, 2011, 13:36:29 »

Rafaela ale ja mówię o tym niemieckim NDP(Dobrze pamiętam?). Sugerowanie że ludzie z tego filmu zostali kupienie za wypowiedź nie wydaje się być trafna. Od wielu lat oglądam superwizjer i poniekąd znam styl tego programu. Także jestem stwierdzić iż dziennikarze śledczy często dowiadują się o bardzo "złych" rzeczach jakie dzieją się u nas w kraju ale także po za granicami(Choćby Niemcy).

Zawsze myślałem że Niemieccy CHADECY są większym zagrożeniem a być może nowe(a może stare) powróci  i tego należy się obawiać i lepiej wiedzieć co się może stać. Świadomość chroni.

Co do naszego kraju to tutaj także mamy do czynienia wszechobecnym rasizmem choćby na stadionach. Często na ulicy ludzie patrzą na czarnoskórego człowieka jak na kosmitę. Nie wiem skąd się to bierze. To jakaś chyba moda. W naszym kraju nie ma co się martwić bo w Polsce nie przeszło by to.

Natomiast wracają do Niemiec, to iście powojenny w którym żyją potomkowie z Wermachtu i SS. Jeśli oglądałaś ten dokument to nie dziwi Cię budowanie ośrodków gdzie będą rodzić się "czyści" ludzie. Co Ci to przypomina?

Filmik gdzie sobie śpiewają jak jak rozbiorą Polskę itd.
To świadczy o tym co mówiłem wcześniej i to jest zagrożenie dziwi mnie tylko dlatego ta partia dalej funkcjonuje. Po za tym zaczyna się podobnie nie bez powodu dziennikarz pokazał mapę regionów gdzie dominuje ta partia jest tam największe bezrobocie. Zacytuje Ci fragment z Kalendarium II wojny światowej.

Hitler dochodzi do władzy.
"W czwartek, 24 października 1929 roku i w następującym po nim "czarny piątek" katastrofalny krach na amerykańskiej giełdzie przerywa sen o wiecznie kwitnącej Koniunkturze. Daremnie prezydent Herbert Hoover próbuje powstrzymać nieszczęście optymistycznymi hasłami. Światowy kryzys gospodarczy rozprzestrzenia się. Zalew bezrobocia obejmuje mocno zadłużone wobec USA uprzemysłowione kraje Europy.

W Niemczech, szczególnie mocno dotkniętych kryzysem, liczba bezrobotnych wkrótce sięga 6 milionów. Tworzą oni chętnie wykorzystywany rezerwuar kadr ekstremistycznych partii."

I na tym zakończę cytat, ostatni wywołany sztucznie kryzys można powiedzieć przypomniał mi o tym ale jakoś coś się nie udało. Pomijając Grecję gdzie ludzie się naprawdę wkurzyli. Po za tym nazwa NDP(jeśli dobrze pamiętam) bardzo przypomina mi hitlerowskie partię NSDAP.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 29, 2011, 14:08:35 »

Swenter, zapamietaj sobie ze Hitler byl austryjakiem. Niemcy bardzo sie nie lubia z austryjakami.
Kiedy zylam w Polsce, to poznawalam historie  II Wojny Swiatowe, kiedy zamieszkalam w Niemczech, zaczelam poznawac tez historie hitlerowskich Niemiec. Przez 25 lat poznalam duzo ludzi, wychowalismy swoje dzieci, oni maja przyjaciol i malzonkow niemieckich. Z tymi rodzinami zyjemy w bardzo dobrych ukladach. Duzo poznalam tez ludzi starych, uslyszalam nie jeden raz, jak to bylo. Nie stoje po zadnej stronie, ale to co ty pokazujesz to jest skrajnosc. Trzeba moze 100 lat, aby tacy ludzie wygineli. Czesto wlasnie oni nie pracuja, zyja z pieniedzy podatnikow, pochodza czesto z rodzin, ze nie ma sie co dziwic co soba reprezetuja.
Wladze Niemieckie maja takie ugrupowania pod kontrola, czesto co jakis czas przeszukuja ich miejsca pobytu, lub zamieszkania. W normalnym zyciu tacy ludzie nie maja zadnego znaczenia ani wplywu na cokolwiek. Czesto dopuszczaja sie wandalizmu, pobicia lub mordertwa- na ludziach z innych krajow lub innej rasy. Sa osadzeni tak jak kazdy obywatel ktory dopuscil sie przestepstwa.
Jest jeszcze grupa ludzi ze Slaska, ludzie ktorzy opuscili Polske samowolnie, nikt nie kazal opuszczac im wlasnego domu w Katowicach  czy gdzie inndziej. Maja swoja organizacje, zbieraja sie raz w roku i krzycza aby im oddano ich posiadlosci itp.
Gdy sie takiego zagadnie na ten temat, to nie uslyszy sie ani slowa, ale w grupie potrafia mocno krzyczec.
Ja mysle ze zyjemy w czasach, ze tam gdzie jest praca, tam jest dom. Europa sie otwiera dla wszystkich.
Podsycanie takich tematow dla nikogo nie przynosi jakichs nauk. Obecnie na swiecie narody maja wieksze problemy z ktorymi nie moga sobie poradzic. Niech kazdy pilnuje swojego podworka, to bedzie bardzo dobrze dla wszystkich. Pozdrawiam serdecznie Rafaela.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 29, 2011, 21:45:05 »

Eh, nie ma sie co unosic. Ja również mam nadzieje że takie postawy są w niemczech marginalne. Problem pojawia sie wtedy gdy ugrupowania, które na codzień 'politykują' przy kuflu piwa, zaczynają rzeczywiście zdobywac realną władzę(film). Z historii wiemy że wszelikm nacjonalizmom niepomiernie sprzyja kryzys, bezrobocie, bieda. I tu jest pole do popisu dla dzisiejszych polityków.
Dyskusja o nacjonaliźmie niemieckim bywa zapewne trudna dla niemców, coś jak dla nas polaków ostatnie ksiązki Grosa - temat trudny, ale we własnym podwórku nie do uniknięcia. Poprostu nie da sie od tego uciec, a ewentualne konsekwencje nalezy przyjąc na własne barki. Taki np Stalin był przecież Gruzinem, ale nikt nie powie dziś, że za represje sowieckie, rosja nie powinna ponościc odpowiedzialności, prawda?

Przy tej dyskusji przypominniał mi sie znakomity teatr z Harveyem Keitlem, który w ledwo zdobytym Berlinie gra śledczego, tropiącego byłych ludzi systemu nazistowskiego. Najbardziej zaskakująca konkluzja 'co robiła cała reszta społeczeństwa - nikt nic nie widział' jest piorunująca i odnosi sie także, do nas, do rosjan i kazdej innej nacji. Łatwy wybór, zamykanie oczu na cudzą krzywde, ma w efekcie bardzo przykre konsekwencje od którego to faktu, żadna historia sie jeszcze nie odżegnała.

Nadal polecam książkę o Stalingradzie, Svebter jesli interesujesz sie tematyką wojenną. Po jej lekurze człowiek zaczyna żałowac każdej ofiary cywilnej, rosyjskiej, niemieckiej. Wszystkich ludzi umierających w mekach w imię wykrzywionej idei.

Btw, wartoby sie przyjrzec również że teorię rasy Aryjskiej wywiedziono z terenów wschodu, a nastepnie zaadoptowano dla własnych egoistycznych celów (np w filozofii tzw 'Kryszny' wystepują Ariowie). W początkowych latach XX wieku ezoteryka i fascynacja odmienną kulturą, sprowadziła (i odwróciła) nie tylko swastykę...Wysyłano również ekspedycje w te tereny, czesto nie tylko dla zdobywania rekordów ('7 lat w Tybecie') lecz w poszukiwaniu artefaktów, którymi Adolf sie pasjonował.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 21:49:01 wysłane przez Enigma » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

planszowanie maho pisanepioremanila glassed wolfmonster