Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 17, 2024, 22:39:46


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.  (Przeczytany 169490 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #225 : Lipiec 18, 2009, 22:15:54 »

System wartosci przekazywany przez zapis w Bibli budzi bardzo wiele watpliwosci moralno etycznych, co do tego nikt nie ma watpliwosci . Dyskutowalismy wiele razy na ten temat.
Przekazy od Boga nie moga budzic zadnych zastrzezen moralnych, nie moga namawiac ni do zemsty , ni do walki , ni do ponizania , ani wartosciowania nikogo. Bog jest doskonaly i tak niedoskonalych przekazow wyznaczajacych ludziom zycie robic nie mogl i nigdy by nie poczynil. Bo bylo by to sprzeczne z jego wielkoscia i doskonaloscia. Takie przekazy o zabarwieniu polityczno spolecznycm nacechowane dazeniem do wladzy poczynic mogl tylko i wylacznie czlowiek.

W przekazach od Myslicieli system wartosci jest zupelnie inny. Istnieje poszanowanie wolnej woli i akceptacja wyborow ludzkich z ukazaniem drogi rozwoju , przez milosc, prawosc i godnosc ludzka.
Co bys nie powiedzial  ine sa te wartosci i innymi prowadza drogami czlowieka niz te spisane w Bibli.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #226 : Lipiec 18, 2009, 22:19:55 »

Pytałem wyraźnie o słowa Jezusa. Kiedyś powiedziałaś że słowa Jezusa były dobre 2000 lat temu, a na teraz lepsze są myslicieli. Zadałem wtedy pytanie: w takim razie które to z nauk/słów Jezusa zdezaktualizowały się, że trzeba szukać nowych zamienników. Zapytałem również co jest "lepszego" w słowach/"naukach" domniemanych myslicieli.
Jak sama wiesz, nie potrafiłaś/nie chciałaś udzielić odpowiedzi...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #227 : Lipiec 18, 2009, 22:25:01 »

Przytocz prosze kontekst tej dyskusji bo bylo to zwiazane z czyms a nie ze tylko same slowa juz nie niosa takiego przekazu.
Wowczas sie wypowiem.

Kiara Uśmiech Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 00:29:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #228 : Lipiec 19, 2009, 00:11:58 »

Zachwalałaś myslicieli - jacy to oni mądrzy i jakie mądre ich nauki. Wtedy padły z mojej strony zacytowane w poprzednim poście pytania.
Tak naprawdę aby odpowiedzieć na pytania nie potrzeba żadnego kontekstu. Jeżeli twierdzę, że coś jest lepsze/doskonalsze od innego to bez problemu potrafię wypunktować w czym. Czy Ty masz z tym problemy?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #229 : Lipiec 19, 2009, 00:29:51 »

Zachwalałaś myslicieli - jacy to oni mądrzy i jakie mądre ich nauki. Wtedy padły z mojej strony zacytowane w poprzednim poście pytania.
Tak naprawdę aby odpowiedzieć na pytania nie potrzeba żadnego kontekstu. Jeżeli twierdzę, że coś jest lepsze/doskonalsze od innego to bez problemu potrafię wypunktować w czym. Czy Ty masz z tym problemy?

Jezeli chcesz powrotu do dawnej dyskusji , to zwyczajnie ja przytocz.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 00:30:23 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #230 : Lipiec 19, 2009, 00:33:27 »

Nie trzeba, proszę o odpowiedź na proste pytania:
1. które to z nauk/słów Jezusa zdezaktualizowały się, że trzeba szukać nowych zamienników?
2. co jest "lepszego" w słowach/"naukach" domniemanych myslicieli [w porównaniu do słów Jezusa]?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #231 : Lipiec 19, 2009, 01:22:19 »

Albo cytujesz dawna dyskusje , albo konczymy rozmowe obecna.

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #232 : Lipiec 19, 2009, 10:54:26 »

Powiedz Val Dee czy przeczytales chociaz jedna ksiazke z przekazami? A jak tak to  ktora? Czy byles chociaz na jednym spotkaniu z Nowalska? A jak tak to kiedy?
Czy byles chociaz na jednych warsztatach prowadzonych przez Ele? A jak tak to gdzie?

Najpierw odpowiedz prosze na te pytania a pozniej podyskutujemy nad reszta Twoich spostrzezen.

Kiara Uśmiech Uśmiech

odpowiedź na wszystkie pytania brzmi "nie" Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #233 : Lipiec 19, 2009, 11:23:15 »

Tak sobie myślę, że skoro Wojtek – Myśliciel, to dawne wcielenie Jezusa, na co sam wskazywał, a Enki (Samuel), to brat Jezusa, oraz Pan – Myśliciel, wg Kiary to Stwórca, to wszystko się zgadza i mamy wciąż tą samą linię bogów sprawujących pieczę nad tą częścią Wszechświata.

W związku z powyższym, Pan, to JAHWE. Ojciec Jezusa i Enkiego. I dlatego Kiara mówi prawdę, jest on stwórcą, ale naszej części Wszechświata. Jednak porównując słowa Pana z przekazów zawartych w książkach Eli Nowalskiej ze słowami  JAHWE ze Starego Testamentu, daje zauważyć się znaczącą ewolucję tejże energii. Tak jak wszystko ewoluuje we Wszechświecie, również nasi bogowie.
My natomiast odbieramy ich wciąż przez pryzmat starych zapisów, wydaje się być to niejakim błędem. Nic nie stoi w miejscu.

W związku z powyższym, Arteg, słowa Jezusa w pewnym sensie mogły zdezaktualizować się, ale tylko pod kątem upływu czasu i w związku z tym, pewnej nie przystosowalności dawnych słów do obecnej rzeczywistości. No i brać należy pod uwagę ewolucję samego Jezusa – Wojtka (Myśliciela).
Jest duże prawdopodobieństwo, że przez Walscha w „Rozmowach z Bogiem” także przemawiał JAHWE – PAN. Daje to dla nas pewną nadzieję, że nie ma już krwawych bogów i nie musimy się ich obawiać, bo ewolucja obejmuje wszystkich.
Podążajmy zatem za wskazówkami (jeśli są zgodne z naszym wnętrzem) i zostawmy nasze kody i lęki za sobą, jeżeli nie chcemy wciąż kręcić się w kółko.

Kim są nasi bogowie? Jaką pełnią obecnie rolę? Myślę, że to do samodzielnego odkrywania przez każdego z nas, na miarę własnych możliwości percepcyjnych. Każdy będzie widział wg tego, czym sam jest na chwilę obecną.

Oczywiście, powyższe może być zwykłą spekulacją umysłu i wcale nie musi odzwierciedlać prawdy.

Pozdrawiam  Uśmiech

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #234 : Lipiec 19, 2009, 11:29:52 »

W takim razie zastanow sie na ile prawdziwe moga byc  Twoje oceny w temacie ktorego absolutnie nie znasz.

Ja przeczytalam wszystkie ksiazki nie jednokrotnie, na przestrzeni kilku lat bylam wiele razy na warsztatach prowadzonych przez Ele. Bylam tez wielokrotnie na spotkaniach comiesiecznych organizowanych przez nia.
Ele znam osobiscie od wielu lat, poznalam jej bobra i piekna strone , ale tez skonfrontowalam sie z ta mniej mila dla mnie.
Utrzymywalysmy bardzo bliskie kontakty przyjacielskie poza oficjalnymi spotkaniami. Wierz mi ja nie mam prawa jej oceniac, mam obowiazek pisac prawde  o tym  co wiem, co naprawde jest  moja wiedza . A wiem ze wszystkie ksiazki pod , ktorymi istnieja podpisy Energii , pochodza od nich. Sa to mysli przekazane z Zaswiatow Czlowiekowi, Ela je tylko spisala.
Natomiast inna sprawa sa efekty pracy Eli  poza napisaniem ksiazek , takie czy inne.  Na ten temat moge i mam prawo dyskutowac, robie to.

Natomiast Nowalskiej dziekuje calym sercem za caloksztalt pracy zwiazanej odbiorem i publikacja przekazow, oraz za cale serce  swoje , ktorym obdarowala mnie gdy bylysmy sobie bliskie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 11:56:13 wysłane przez Kiara » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #235 : Lipiec 19, 2009, 11:41:03 »

Kiaro, do kogo kierujesz powyższe słowa?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #236 : Lipiec 19, 2009, 11:52:50 »

Kiaro, do kogo kierujesz powyższe słowa?

Do Wal Dee pisalam , jest to odpowiedz na jego odpowiedz.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 11:53:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #237 : Lipiec 19, 2009, 20:16:39 »

Albo cytujesz dawna dyskusje , albo konczymy rozmowe obecna.
Kolejny żałosny unik. Wystarczy odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania. Wcześniejsza dyskusja nie ma tutaj większego znaczenia, tym bardziej jeżeli nawet sama jej nie pamiętasz. Potraktuj, że nie mają one nic wspólnego z odbywającą się kiedyś dyskusją, dzisiaj jest dzisiaj - więc śmiało.
Jeszcze raz: po prostu udziel odpowiedzi na pytania:
1. czy, a jeżeli tak to które to z nauk/słów Jezusa zdezaktualizowały się, że trzeba szukać nowych zamienników?
2. czy, a jeżeli tak co jest "lepszego" w słowach/"naukach" domniemanych myslicieli [w porównaniu do słów Jezusa]?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #238 : Lipiec 19, 2009, 22:43:31 »

arteq poznaj i przezyj slowa Myslicieli i porownaj z tymi , ktore przypisuje sie Jezusowi. Sam odczuj roznice, niech sie to stanie Twoja wiedza. Nic z tego gdy ja opowiadam Tobie o roznicach , ktorych Ty nie czujesz.
Sam musisz tego doswiadczyc. A ja naprawde nie mam ochoty na kolejna sprzeczke z Toba. wybacz ale nie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #239 : Lipiec 19, 2009, 23:01:58 »

Słowa Jezusa się nie zdezaktualizowały, jeśli ktoś tak myśli, to niech dobrze przestudiuje Nowy Testament i niech sie zastanowi kto próbuje podważyć autorytet Jezusa i sens jego nauk.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #240 : Lipiec 19, 2009, 23:20:44 »

Słowa Jezusa nie zdeaktualizują się NIGDY
Słowa Jezusa, potwierdzają również wszyscy ci, którzy otarli się o duchowe świętości, bez względu na przynależność religijną.
Fanatycy religijni wypaczają słowa Jezusa zamieniając je na doktryny nie mające nic wspólnego z głównymi przesłaniami.
Fanatycy religijni zniewalają, będąc zniewolonymi (psychicznie) i podpierają się Starym i Nowym Testamentem.
Czas w którym żyjemy, pozbawi oba Testamenty aktualności z powodu wyjazdu "notariusza" Zły w inne rejony.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #241 : Lipiec 19, 2009, 23:22:35 »

Mysli Jezusa sie nie zdezaktualizowaly , sa ponad czasowe, ale slowa zostaly skierowane w wykorzystanie ich do tworzenia ideologji , ktora jest bardzo odlegla od mysli przekazanej w Jego slowach.
Jednak do takich refleksji trzeba dojsc osobiscie na drodze wlasnego rozwoju. Nic nie da iz ktokoliek przekaze taka wiedze jezeli ona jeszcze nie wspolgra z odczuciem osobistej prawdy w Czlowieku.
Wowczas powstaja sprzeczki, naprawde szkoda na to czasu i energii. Niech kazdy pozostanie w swioecie wlasnych prawd, gdy poczuje czas na zmiany, zmieni je sam.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #242 : Lipiec 20, 2009, 11:41:17 »

Czyli utwierdza mnie to w przekonaniu, że domniemani mysliciele nie mająć nic ciekawego do zaoferowania, czego nie uczyniłby już Jezus. Wasza postawa wskazuje jasno, że nie macie nic nowatorskiego do zaoferowania. Tylko monotonne ględzenie zza kotary. A przypisując sobie autorstwo nawoływania do miłości, szacunku etc. są plagiatorami.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #243 : Lipiec 20, 2009, 13:28:28 »

JezuSmaria

Wy tu sobie pierdu pierdu... a tymczasem stygnie przebłysk, iż..
Maria to niekoniecznie Kobieta. ( Panią była Mag` da Lena)

co znaczy Lena?...  L -  Ena 

Natomiast słowo Maria
wzięło się z określenia takowego "Ja"...
iA, które ma(posiada/dysponuje/ogarnia/obejmuje) ....Ri.


Ale z czasem zagubieni ludziska pieprzą jak potłuczeni kręcąć się wkoło własnego ogona w ciemnicach ślepej uliczki na peryferiach Labiryntu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 13:32:56 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #244 : Lipiec 20, 2009, 13:44:27 »

MAG to jest okreslenie najwyzszych kaplanow , ktorzy potrafili wladac materia.
Natomiast M zawsze odnosi sie do kobiety , nigdy do mezczyzny.
MA
to wladczyni pradzwieku A ogolnie ma to zwiazek z literami ale wspolczesnie sa poprzestawiane wiec odczyt jest nie pelny.
Natomiast R ma zwiazek z mezczyzna, kolejnosc samoglosel to obnizanie dzwiekow.Juz pisalam ,dlatego pierwotnie byl RA , a pozniej wladca ziemi i czestotliewosci ( wiecie kto?) zmienil A, na E i wyszlo RE,
On tak pozmienial duzo rzeczy dlatego odczyty sa nieprawidlowe i rozwazania niepelne.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Jak chcesz rozpatrywac symbole graficzne liter , to uzywaj zawsze liter drukowanych, w ich wygladze tez jest kod.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 13:46:37 wysłane przez Kiara » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #245 : Lipiec 20, 2009, 14:00:32 »

Tak. z grubsza.

Cytuj
Natomiast  M zawsze odnosi sie do kobiety , nigdy do mezczyzny.
Doprecyzowując:
..odnosi sie do Energii Żeńskiej -  (ona się przejawia poprzez zarówno mężczyzn i Kobiety).. a na poziomie Strukturalnym (który Etapowo jest bardziej rzecbymożna Elementarny).. odnosi się do specyficznego Torusa grawitacyjnego. [energia jang].

Dalej już sprawy widzę inaczej, bo
grafice "M" przeciwstawiam grafikę "W" ..jako symetryczne uzupełnienie.

"R" jest z innej bajki nieco .. i ma specyficzne dzialanie w relacji zarówno z "M" jak i "W".
Cytuj
Jak chcesz rozpatrywac symbole graficzne liter , to uzywaj zawsze liter drukowanych, w ich wygladze tez jest kod
To prawda. Tak też czynię. Choć mam na uwadze więcej czynników.

Natomiast co do RA, RE..
..to jest to dla mnie informacja, którą aby zasymilować jako wartościową czy prawdziwą.. musiałbym uSpójnić
z tym co mi wiadomo na temat "A", oraz "E" ..jakotakich. I coś to na razie słabo pasuje do Twojej koncepsji-ale nie zarzekam sie.

Otóż.. widze tutaj (w Twojej koncepcji) naleciałość opatrznie rozumianej Etapowości- która sprowadza się zawsze do spraw hierarhii czyli: wyżej -niżej; lepiej- gorzej.. a finalnie odwraca uwagę od istoty sprawy -przekierowując ogląd w kategorie ocenne.

Dla mnie "A" i "E" symbolizują konkretne FUNKCJE. Obydwie niezbedne. Cykliczne.

Więc taka personifikacja zjawisk z wymiaru STRUKTURY jest trochę bezsensowna z punktu widzenia chęci poszerzania zrozumienia. imho.

Ale możliwe że te strukturalne zjawiska przejawiły się poprzez ciała konkretnych osób - i spowodowały konkretne implikacje w losach. Mnie jednak interesuje wymiar elementarny u podstaw zjawisk.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 14:15:43 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #246 : Lipiec 20, 2009, 14:12:04 »

Natomiast słowo  PHIRIOORI wzięło się z następujących członów:

P

HI

OO

RIRI

P-oznacza pierwszą literę nazwy państwa w którym przemawia EN-KI


HI- oznacza hiper-aktywność słońca w 2012 !!!


RI-jest japońską jednostką długości- 1 RI=36 chou.
Stąd 2 RI oznacza 72 chou a to już konkretne liczby i świadczą,że na znalezienia grobowca pozostało tylko 72 dni Szok !!

OO- w kulturze egipskiej symbolizują oczy i mają uświadomić ludzkości,że czas na odkrycie grobowca budowniczego wielkiej piramidy ucieka


JEST!!!!!!!!!!!!!  Odkryłem hasło które jest potrzebne do uruchomienia zabezpieczenia Ziemi!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy uratowani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 14:16:19 wysłane przez kamil771 » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #247 : Lipiec 20, 2009, 14:17:10 »

Szukaj dalej....
Natomiast i M i W trzeba odniesc do prawzorcow Stalych nigdy nie zmieniajacych plci energi zenskiej i meskiej.To prawda iz W jest aspektem meskim a M zenskim. W trakcie wcielenenergi moze sie zmieniac symbol , ktory reprezetuje w materi ( czyli raz taki , raz taki), ale to nie dotyczy Energii wzorcowych , tych , ktore niosa ten wzorzec zawsze, bo one nie wcielaja sie pod postacia meska i zenska.Zawsze sa meskie lub zenskie w sojej pierwotnej struktorze energetycznej, chociaz nie potrzebuja akcetow fizycznych wyrazajacych meskosc czy zenskosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #248 : Lipiec 20, 2009, 14:25:13 »

 Duży uśmiech
..kamil.. Odkryca Mrugnięcie
 Duży uśmiech


btw:
phi-RiO-ORi

..dalej..
PHI- (Ri- O) - ORi

..w swobodnym tłumaczeniu: średnica Kręgu Moci
(czym jest "mocia"? wiecie)

..to nie tajemnica. Przedstawialem w imionach (ale zdajesie Moderator wyrezał, bo nie było w hebrajskiej księdze Imion Mrugnięcie))

mozna inaczej..

"P" - Etruskie 5.. bo dosięgnąlem 5-ego , ostatniego poziomu antymaterii i przeżyłem to, co przeżyli nieliczni.
"Hi" .. to tez ciekawe, i można na forum się doszukać... Ale ma ciąg dalszy, co wymaga dopełnienia.

"RiOORi" - Dwa kręgi, Dwa centra, Dwa Promienie.
Ale też "OO" jako klawiaturowy zapis VesicaPisces
... a`propos.. idę na randkę. Zrobić coś dla akcentu.
A świat niech się wali. (Kiedy dawałem przyjąć nie chcieli. Kiedy chcą -ja mam swoje sprawy).

A tak przy temacie... rozbawiłaś mnie Kiara, gdy czy talem wynurzenia o Twoim osobistym zapoznaniu z bobrem Pani Eli Nowalskiej.  Cool




« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2009, 14:59:27 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Symeon
Gość
« Odpowiedz #249 : Lipiec 20, 2009, 14:28:40 »

Słowa Jezusa nie zdeaktualizują się NIGDY
Słowa Jezusa, potwierdzają również wszyscy ci, którzy otarli się o duchowe świętości, bez względu na przynależność religijną.
Fanatycy religijni wypaczają słowa Jezusa zamieniając je na doktryny nie mające nic wspólnego z głównymi przesłaniami.
Fanatycy religijni zniewalają, będąc zniewolonymi (psychicznie) i podpierają się Starym i Nowym Testamentem.
Czas w którym żyjemy, pozbawi oba Testamenty aktualności z powodu wyjazdu "notariusza" Zły w inne rejony.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Mysli Jezusa sie nie zdezaktualizowaly , sa ponad czasowe, ale slowa zostaly skierowane w wykorzystanie ich do tworzenia ideologji , ktora jest bardzo odlegla od mysli przekazanej w Jego slowach.
Jednak do takich refleksji trzeba dojsc osobiscie na drodze wlasnego rozwoju. Nic nie da iz ktokoliek przekaze taka wiedze jezeli ona jeszcze nie wspolgra z odczuciem osobistej prawdy w Czlowieku.
Wowczas powstaja sprzeczki, naprawde szkoda na to czasu i energii. Niech kazdy pozostanie w swioecie wlasnych prawd, gdy poczuje czas na zmiany, zmieni je sam.

Kiara Uśmiech Uśmiech


Przestawiciele KRK to "apostołowie" Jezusa, propagujący Jego nauke. Są ludźmi, więc są też grzeszni, niedoskonali, ogromnej większości z nich dużo brakuje do świętości, ALE to nie znaczy, że nie nadają się do głoszenia słów Jezusa i realizowania Jego planów. Wrogowie KRK często odchodzą od katolicyzmu, bo z jakichś przyczyn zasady KRK są dla nich niewygodne, szukają jakiejś alternatywy, jakichś myślicieli i co sie okazuje? Okazuje sie, że ci myśliciele głoszą to samo co Jezus i Jego uczniowie/kapłani KRK, a niedoskonałość tych myślicieli jest taka sama jak autorytetów KRK. Ciesze się, że są osoby, które mimo, iż nie są blisko związane z katolicyzmem, dostrzegają to o czym napisałem.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

redmount pisanepioremanila rycerze-erathii maro wolfmonster