Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 04, 2024, 16:49:10


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 16 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PRZEKAZY OD MYSLICIELI.  (Przeczytany 168630 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #50 : Styczeń 27, 2009, 23:07:55 »

Ptaku, poprawiłem. Tak to powyżej jest całkowicie nieczytelne i niespójne, dziękuję, że wyłapałaś. Przed wysłaniem postu, modyfikowałem jeszcze jego treść [skracałem i poszerzałem zdania] i przeoczyłem wynikłe błędy.  Chyba czas na spanie...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 28, 2009, 17:07:21 »

WARTOSCI ZYCIA E.Nowalska Sila wibracji.    

Oceniajac innych ludzie chca obejzec wlasna wartosc , wlasna waznosc , wlasna madrosc. Oceniajac innych , wystawiajac im certyfikaty , zapominamy ze nie to jest wazne. Wazne dla nas jest wylacznie ocenienie siebie, konfrontacja z wlasnym myslami slowami i czynami.
Kiara

*****************

W swiecie Twoim wazne jest tylko to , co co umiesz przezyc,nawet jesli uporczywie wartosciujesz siebie poprzez ciagle pamietanie celow ktorych nie udalo Ci sie osiagnac.
Jesli wiesz gdzie jest Brzeg, to jak mozesz w druga strone plynac?
Jesli wiesz co jest dla Ciebie wskazane, to jak mozesz odbirac tego przeciwienstwo?
Chyba ze jestes sam dla siebie GLUPCEM.
Byc Glupcem dla siebie i Glupcem dla innych to zupelnie co innego.
GLUPCEM dla siebie jest sie wtedy , gdy widzac przejrzystosc, wchodzi sie w METACTWO.
GLUPCEM dla innych bywa sie wtedy , gdy widza METACTWO
wchodza w nie jednoczesnie nie rozumiejac , dlaczego Ty umiesz wejsc w przejrzystosc.
OKRZYKNA CIE GLUPCEM.


Wole byc
GLUPCEM dla innych
Wobec samego siebie chce,
by JASNIALA
we Mnie MADROSC.

Jesli Czlowiek nie rozumie czynu drugiego Czlowieka, wcale to nie znaczy
ze za chwile lub za lat kilka owo zrozumienie nie pojawi sie w nim, ze nagle nie okaze sie warte podjecia boju z zyciem.
str. 33/34 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #52 : Styczeń 28, 2009, 17:11:41 »

 Wiara w siebie. E.Nowalska Sila wibracji.

Zycie Czlowieka to ciagle zmaganie sie z losem o mozliwosc bycia SOBA,
takim Soba jakim my chcemy byc a nie takim jakim chca nas widziec inni ludzi.To walka, walka o mozliwosc realizowania mysli,o indywidualnosc o zycie nia. Ale My nie musimy zakladac maski przygotowanej nam przez otoczenie, mamy prawo istniec jasnoscia wlasnej twarzy wlasna wizja siebie.
Kiara

*******************
Ludzie ogoloceni z walki wola borykac sie z przegranymi uczuciami, myslami , niz siegac ponad nie, ponad samego siebie.
Jak mozna uratowac siebie przed tymi wszystkimi ogoloceniami?
Wiem ze kazdy zada sobie to pytanie. Byc moze odrazu poczuje Czlowiek lek przed koniecznoscia na nowo malowania swojego obrazu.
warto go malowac i odbiec od przenikajacego Cie leku.
idz prosta droga , szkoda czasu na kluczenie drogami niekoniecznie prowadzacymi wprost do celu naznaczonego przez Twoje zycie.
Odwaga pokazania sobie celu , odwaga obrania dla siebie systemu wartosci , odwaga obrania jednej z wielu drog i odwaga realizowania swego celu - to wszystko. To jestes Ty.
Stanowisz swoj cel swoja droge.
jestes systemem zyciowych , istniejacych , funkcjonujacych w Tobie wartosci.
Jestes odwaga albo lekiem .
to wszystko to Ty, nikt wiecej poza Toba.
Wszystko o czym mowie jest w Tobie.
w Tobie tkwi zrodlo wszystkiego , co wazne w Istnieniu.
Jak zatem ktos moze namawiac Cie do lekania sie swoich wlasnych mysli
, uczuc, rodzacych sie z nich okrochow zachowan?
Jak wolno komukolwiek podwazac istniejacy w Tobie swiat marzen?
Jak wolno jest komukolwiek odwazyc sie odrzucic Twoje prawo do bycia
W Twoim systemie wartosci ?
Osoby czyniace zlo nie podlegaja Moim rozwazania - to proste:
Nieczynienie zla jest podstawowa zasada
uznawana w Moim swiecie,
w swiecie wartosci.

A co to jest ZLO?
To odbieranie drugiemu Czlowiekowi czegokolwiek ,co jest dla niego wartoscia pozadana - jest nia ZYCIE, MILOSC, ZDROWIE, WOLNOSC....
znasz te wartosci , bo doskonale wiesz co jest przez Ciebie upragnione w trakcie istnienia.

A MILOSC?

Ona zostawiwszy za soba rozczarowanie drugiego Czlowieka, pozbawionego spelnienia jej przez Ciebie , nie staje sie wartoscia krzywdzaca. Jest WOLANIEM Czlowieka o jej inny wiekszy dla siebie Bukiet.
Uczucia nie moga byc narzucane ani sobie ani nikomu. Brak ich w stosunku do drugiego Czlowieka nie jest zlem, jest nierozlacznym elemetem procesu przemiany - tak jak uplywajacy czas, mlodosc, otoczenie w ktorym sie zylo , a ktorego juz NIGDY posiadac sie nie bedzie w takim samym obrazie jak lata temu.....

str42/44 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #53 : Styczeń 29, 2009, 14:16:02 »

 Roznorodnosc energetyczna.E.Nowalska Ziemia w oczach zaswiat    

Pada duzo pytan o powod wzmacniania sie energetycznego w czasie bytowania na Ziemi , o roznice miedzy energiami w zaswiatach , o mozliwos rozwoju Energii zaswiatowych i ich maksymalny poziom rozwoju.
wyjasnia to Wojtek , moze chociaz troche przybliza zrozumienie tego zagadnienia.
Kiara

Czym roznia sie od siebie ZASWIATOWE ENERGIE?

Energie sa sobie rowne, JA BEDAC ENERGIA CZYSTA (Absolutnie Zbawiona), jestem poprostu bytem o duzym naladowaniu , i nie ujmuje sie tego u nas w takich kategoriach czy jestem wazniejszy, czy mniej wazny?
Sila energii PANA ZASWIATOW polega na tym , ze JEGO MOC SAMA W SOBIE wszystko przewyzsza , a zatem JEST ON ENERGIA NALADOWANA MAKSYMALNIE. I to jest jego MOC A . O ile sie w swoim zyciu naladujesz , to bedzie to w twoim zrozumieniu twoj "wzrost" , ale nie sukces czy prestiz w ZASWIATACH , ani nie madrosc ( bo te maja wszystkie energie) - po prostu wzrosnie twoj ladunek energetyczny.
Jest ladunek energetyczny I NIKT W ZASWIATACH GO NIE WARTOSCIUJE. JEST mianowicie JEDNA GLOWNA ENERGIA , ktora bytuje na ZIEMI , a wielosc jej doznan wspomaga JA Energetycznie. Jezeli chcecie byc energia ujemna , to prosze bardzo , mozecie nia byc i nikt w ZASWIATACH nie bedzie was traktowal jako tredowatych.
Bedziecie po prostu INNA ENERGIA.
Twoja energia JEST TAKA SAMA JAK Energia twojego PANA z ta tylko roznica , ze ty JA "tracisz" w pewnym sensie na przebywanie w ZASWIATACH (na przemieszczanie sie) A ENERGIA PAN JEST ENERGIA PRAWIE STALA i energie Jego Synow sa takze takimi energiami.
Ladunki kumulowane przez reinkarnacje zatrzymuje Energia w sobie , a jej celem tu jest , wierzcie mi ,to by byc maksymalnie naladowana energetycznie. WY jednak NIGDY NIE OSIAGNIECIE LADUNKU PANA ZASWIATOW, wasz maksymalny ladunek da wam "Zbawienie Absolutne" , ale to wszystko.Energia naladowana absolutnie nie musi sie juz rodzic, chyba ze zyczy sobie tego ze swej wlasnej woli.
str. 42/43 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 29, 2009, 14:20:03 »

Czas. E. Nowalska Ziemia w oczach zaswiatow.    

Czas, czesto dyskutujemy o czasie ze istnieje on tylko na Ziemi, ze w zaswiatach nie ma czasu. Jednak tez sa mierniki zmian , chociaz zupelnie innye znaczenia maja jak na ziemi. W Zaswiatach zmiany energetyczne , poziom energii sa wyznacznikiem czegos co my okreslamy mianem czasu ,
czyli przemieniania sie zdarzen. zaistnienia innej morzliwosci realizacji rzeczywistosci.
Kiara

Czy w Zaswiatach istnieje cos takiego jak czas?

Jestescie tu na ZIEMI , jako byty ludzkie ograniczone czase CZASEM Wmiare uplywu czasu zmieniaja sie formy , w jakich bytuja na Ziemi energie. Zachodzi proces przemiany komurek , w twory o luzniejszej wewnetrznej strukturze. Ogolnie jest to proces WASZEGO STARZENIA SIE.
Ale jest to zjawisko wystepujace w WASZYM SWIECIE, bo ZASWIAT NIE MA CZASU. "Ograniczony" jest On tylko , o ile jest to wlasciwe okreslenie , wyraznymi energetycznymi wahaniami , tzn tym, o czym juz pisalem.
I co jest na dobra sprawe JEDYNY PROBLEM ZASWIATOW - nie CZAS , ale "czasowe" wzmacnianie energetyczne. Daty (np. do przodu )znaja tez ludzie (bedacy jasnowidzami) , bo jest to cos bedacego przedmiotem WIEDZY , ktora wprawdzie nie jest spisana na papierze , nie jest wypowiadana slowami przez ludzkie usta , ale jest WIEDZA, ktora w istocie i wy posiadacie, jezeli przestaja ja blokowac wasze swiadomosci.

str.46 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #55 : Styczeń 29, 2009, 18:11:18 »


WIBRACJA?

Wiele razy zadawano mi pytanie czym jest wibracja? Ja odpowiadalam po swojemu tak jak umialam, ze jest to energia ( bo wszystko jest energia), i to prawda, wszystko jest energia.Nie ma niczego co by nia nie bylo. Ale wibracje mozna podnosic lub obnizac, w zaleznosci od mysli slow i czynow.Czyli czym jest wibracja, jak bez niej zyc nie mozna? Jest sila zycia, jest nasza  indywidualnoscia, jest czyms co nas inspiruje , lub wstrzymuje w rozwoju.
Kiara Uśmiech Uśmiech

E.Nowalska, Opowiesc o przemienianiu Sie.

Chcialabym przy pomocy rozumu , lub serca pojac co to jest wibracja?
Wibracja ogolnie mowiac  to sila zycia, tworzenie, trwanie mimo, ze masz wiecej powodow by nie trwac. Twoja wibracja jest  Twoja wewnetrzna sila, a tworza ja nie Twoje wyobrazenia , czy madrosci  uzyskane w procesie uczenia sie ( szkolnego), ale MOC BYCIA , MIAST NIE BYCIA.
To wiazka Twojego autentycznego Istnienia , barwa energetyczna, i sila przezyciezania tego co niesie materia. To wibracyjna moc ogolocenia siebie  z NICOSCI. Wibracja to majatek , ktorego nigdy nikt Ci nie zabierze.
TO CHEC ISTNIENIA I MILOWANIA.

Wiesz , w wielu krajach bywali ludzie , ktorych wibracja przewyzszala innych Istnienie. Byli silni sila swojej woli, nie rozumnoscia swoja. Potrafili przez to ( nawet nie uczac sie w szkole) o wiele wiecej od innych.
Wibracja swoja umieli pokonywac, nawet wiecznie burzaca  zycie ludziom , materie.
Oni bedac soba, byli wyjatkowymi postaciami, bo mieli to COS - wibracje ponad ogolnie dostepne Istnienie.

Maria str.50.










« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 18:12:04 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #56 : Luty 01, 2009, 14:46:10 »

 MEDYTACJA E.Nowalska ziemia w oczach zaswiatow.

LUDZIE SIE PRAGNA ROZWIJAC DUCHOWO POPRZEZ MEDYTACJE. WOJTEK, CO O TYM SADZISZ?

Jestem absolutnie przeciwny tego typu cwiczeniom jak medytacja.One zabieraja czas, ktory TERAZ jest bezcenny , bo nadchodza juz owe , nazbyt wazne w zyciu ludzi dni, a to oznacza ze musimy sie spieszyc. Uwazam ze tego typu cwiczenia umyslu sa moze i dobre, ale jedynie dla ludzi ktorzy nie maja do zrealizowania w swoim realnym zyciu zadnego konkretnego celu. Bo
cwiczenia umyslu dla samego tylko cwiczenia , to sztuka dla sztuki.
Jezeli ludzie wyobrazaja ,sobie ze poprzez cwiczenia umyslu zdobeda wieksza wiedze o SAMYCH SOBIE, to sie myla.WIEDZA jaka jest WAM DANA , JEST TAKA WIEDZA , JAKA Z WOLI PANA DOSTAC POWINNISCIE. Jesli chcesz zobaczyc cos wiecej niz widzisz , spojrz w SWOJE SERCE, nie to pompujace krew , ale to ktore jest twoim JA. To w nim bowiem JEST TO CO WY CZESTO NAZYWACIE " TRZECIM OKIEM". Jutro swiat moze otworzyc to oko, ale stanie sie to nie w rezultacie medytacji - to GLOS ZASWIATOW PODERWIE SERCE, WASZE JA, DO SPOJRZENIA NA TO , CO SIE WOKOL WAS DZIEJE. Jesli wiec MASZ DUZO CZASU , to cwicz UMYSL, ALE ZAWSZE ZADAJ SOBIE UPRZEDNIO PYTANIE, COZ TO TAKIEGO MA SIE W TOBIE OTWORZYC I PO CO?
W USWIADOMIENIU SOBIE TEGO ZAWARTA JEST BOWIEM WAGA CELU TWOJEGO MYSLENIA.

Dam WAM jeszcze jedna rade; skoro to, czym wiecie, jest dla was wciaz za mala wiedza, podpatrujcie wasza PRZYRODE , ONA ma w sobie wieksza madrosc od tej , KTORA WY W SOBIE MACIE.
str.88/89 WOJTEK
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #57 : Luty 01, 2009, 15:01:07 »

 Narkotyki. E. Nowalska Ziemia w oczach zaswiatow.    

CO DZIEJE SIE ZE SWIADOMOSCIOM CZLOWIEKA PO ZAZYCIU NARKOTYKOW?

Stan swiadomosci czlowieka po zazyciu narkotykow jest calkiem innym stanem swiadomosciniz swiadomosc "zaswiatow" bo STOSUJAC TEGO RODZAJU SRODKI , staje sie jedynie WIELKIM WARIATEM.Stosowanie tych srodkow jest atakiem wymierzonym w sama istote czlowieczenstwA. nAWET W OBLICZU CHOROBY PSYCHICZNEJ NIE POWINNO SIE ICH APLIKOWAC.
zBYTNIE ZBLIZENIE SIE DO GRANICY ZYCIA I SMIERCI (CHEC ZBLIZENIA SIE DO NIEJ PRZEZ ZAZYWANIE NARKOTYKOW) jest grozne i jest jako takie wybaczalne TYLKO POD TYM WARUNKIEM ZE CZLOWIEK SZUKA W TYM STANIE WIEDZY POPRZEZ DOZNANIA WYKRACZAJACE PO ZA TO , CO MOZE
DAC MU NORMALNA MYSL.
JESTEM TEMU ZDECYDOWANIE PRZECIWNY.
Wchodzi tu rowniez w gre kfestia ZDROWIA , ALE PO ZA WSZYSTKIM INNYM
TAKIE MYSLENIE ODERWANE OD RZECZYWISTOSCI BYTOWANIA ZIEMSKIEGO- WYBACZCIE MI ZE POWIEM TO BEZ OGRODEK - JEST ,TYLKO ZLUDZENIEM ZNAJDOWANIA CZEGOS , CO JEST W ZASWIATACH TAK NAPRAWDE , POKI ZYJE SIE W MATERJALNYM CIELE
NIE MOZNA TEGO ZNALEZC.
str.90/91 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #58 : Luty 02, 2009, 14:59:51 »

 RELIGIE E.Nowalska Ziemia w oczach Zaswiatow.

Kwestia dyskusyjna jest pochodzenie i cel istnienia wielu religji. Ich rola w zyciu czlowieka oraz pierwotne przeznaczenie.Wielu ludzi dyskutuje na ten temat , bardzo odmienne bywaja zdania budzi sie wiele emocji, kontrowersji
a tym samym antagonizmow i walk.Natomiast pierwotna rola religji byla pozytywna miala ludzi zblizyc do wiedzy. Czy tak sie stalo?...
Kiara

Skad sie wziela religia?

Wyjdzmy moze od takiego pytania : gdyby to ludzie wymyslili to,co nazywacie RELIGIAMI, to po co by to uczynili?
Ludzie zawsze szukali slow na okreslenie ,co wokol nich BYLO ,JEST I BEDZIE. A szukali tych slow w sobie samych. I znajdowali tam - bytujac w roznych rejonach swiata rozne odpowiedzi. Jedne z nich zdobywaly zwolennikow , inne zas mniejszym cieszyly sie powazaniem. Jest to okolicznosc wielkiej wagi , ze zdarzaly sie pewne takie ODPOWIEDZI, ktore mialy w sobie tyle ZYWOTNEJ SILY, ZE PRZYCIAGALY DO SIEBIE LUDZI BUDZAC W NICH WIARE , A ZGODNIE Z PRAWAMI WIARY TO, CO WIELKIE , PRZEDSTAWIALY SLOWAMI OBRAZAMI.
I taka jest mysl moja , ze wieloma roznymi slowami zostalo opisane Jedno zjawisko. BO WIARA WASZA WYROSLA Z OBJAWIENIA SIE ZASWIATOW. GDYBYSCIE BOWIEM ZOBACZYLI SWOJEGO BRATA tysiace lat temu , ktory na widok ZASWIATOWEJ ISTOTY orzekl ze to jakas ISTOTA BOSKA , tzn. okreslil JA MIANEM BUSTWA , to zrozumielibyscie , ze tylko dzieki takiemu symbolowi mozemy byc obecni w WASZYM mowieniu. Gdybysmy powiedzieli ze JESTESMY KOSMITAMI, to rezultat byl by taki , ze ZACZELIBYSCIE nas wypytywac o POZIOM ROZWOJU NASZEJ CYWILIZACJI. A tu nie ma zadnego rozwoju cywilizacyjnego.
Jest za to rozwoj MYSLI DUCHA, ENERGII.
UWAZAMY WIEC, ZE NAJBLIZSZE TEMU CO TU NAPRAWDE JEST , JEST TO O CZYM OPOWIADA WASZA WIARA.
A to , co sie teraz tu dzieje , bierze sie takze i stad ze nie wszystko , co glosi wasza religja , jest zgodne z prawda.
Jacyz to zatem mysliciele wymyslili te slowa?
Jest to wazne pytanie, bo chodzi w nim o to , czy stworzyli oni te idee sami z siebie , czy tez ktos im je podsunal?
Oczywiscie wymyslili to oni sami z siebie, a to co, bylo im dyskretnie podsuwane w formie podszeptow od ZLYCH DUCHOW, nie mialo wiekszego znaczenia.
Wymyslono wiec opowiesci tlumaczace prostym ludziom realne fakty i zachodzace w rzeczywistosci zjawiska . A calkiem osobna kwestia jest to , ze rozni ludzie wykorzystywali te te opowiesci do swoich wlasnych celow. Ludzie zadni wladzy zawsze chetni poslugiwania sie tymi opowiesciami dla manipulowania innymi. Ale wazne w RELIGIACH jest , ze dawaly one ZAWSZE LUDZIOM sile wiary w cos , co gdzies tam istnieje i z jednej strony jest czyms nieswiadomym, niedostepnym dla zmyslow, ale z drugiej strony , za sprawa wiary serca , nabiera realnego istnienia. W chwilach modlitwy ludzie szukali w sobie dobra, a tym co ich ze soba nawzajem jednoczylo byla wielka wiara , ze JEST KTOS STOJACY PONAD NIMI i ze TEN KTOS JEST DOBRY DLA KAZDEGO Z NICH Z OSOBNA.
A zatem nie jest wazna wielosc RELIGII w dziejach ludzi , ale okolicznosc , ze dzieki RELIGII wzbogacaly sie ich uczucia i rozwijala sie w nich sfera duchowa.
str. 80/81 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #59 : Luty 02, 2009, 15:04:49 »

 Wiara E. Nowalska Ziemia w oczach zaswiatow.    

Wiara,na czym polega wiara, co ja powoduje, dlaczego jedni potrafia w cos uwierzyc a ini nie moga? Czy z wiara jest latwiej zyc czy latwiej ciagle cos podwazajac? Oczywiscie te wszystkie pytania dotycza duchowosci, o niej tutaj dyskutujemy. Wiara? to znaczy w co? w cos co ktos wierzy, czy w cos nowego co stanowi przedmiot dyskusji a w co my tak naprawde nie wiezymy.
Nie wierzymy a dlaczego?
Kiara

Czym jest wiara?

Wiara w tym kontekscie to , oczywiscie, wiara w DOBRO I MILOWANIE, a nie wiara religijna, choc jestem pewien , ze wasze nastawienia religijne oparte sa na tych dwoch uczuciach. A mowiac ze brak wam wiary , mowilem wlasnie o braku tych wlasnie dwoch uczuc w waszym zyciu wewnetrznym i zewnetrznym. Uwierzenie dla siebie z wiadomych powodow w taki czy inne wyobrazenie, to sprawa trudna do wyjasnienia na gruncie wiedzy empirycznej.
Wiara w ZASWIAT tak na dobra sprawe nie JEST dla WASZYCH BYTOWAN TUTAJ NIEODZOWNA. O WIELE WAZNIEJSZE jest abyscie wzmacniali swoja bytujaca tutaj energie poprzez doswiadczanie DOBRA i ZLA, bo jak mowilem , bez ZLA nie bylo by DOBRA. Ale gdyby bylo tak , ze bez WIARY W ZASWIATY nie potrafilibyscie STWORZYC SOBIE SYSTEMU, W KTORYM MOGLOBY W WASZYM ZYCIU WYRAZAC SIE DOBRO, to wowczas taka wiara w ZASWIAT BYLA BY KONIECZNA,
Gdybym mial wybierac pomiedzy tymi , ktorzy wierzac w ZASWIAT skladaja im HOLDY. , a tymi ktorych wiara obywa sie bez takich holdow , to wybral bym tych drugich, bo WIARA JEST TO , CO MACIE W SERCU WASZYM, A NIE TO, CO CZYNICIE NA ZEWNATRZ.
A gdybym mial wybierac pomiedzy tymi , ktorzy WIERZA W ZASWIATY , a tymi , ktorzy W NIE NIE WIERZA , to wybral bym takich , ktorzy bez wzgledu na to, czy wierza , czy nie wierza, sa SA DOBRYMI LUDZMI.
ZDARZENIA, jakie przyniesie Jutro (niedaleka przyszlosc), beda sklaniac do szukania dowodow WIELU WIERZACYCH I NIEWIERZACYCH. Ale spotka ich zawod i znajda tylko smutek, bo dowody na istnienie tego , co BEDA , ale jedynie dla tych ,ktorzy wiedzac duzo, zechca wiedziec wiecej, i dla tych ktorzy wiedzac malo , sluchac beda chylac glowe, bo sluchac beda chcieli sercem swoim.
WIARA NIE MA WIEC DLA MNIE WIEKSZEGO ZNACZENIA, BO NAWET KIEDY LUDZIE CZYTAJAC TO , CO TU JEST NAPISANE NIE BEDA W TO WIERZYC, TO I TAK PRZECIEZ BEDA SIE NAD TYM ZASTANAWIAC, A MI CHODZI TUTAJ WLASNIE O TO, ABYSCIE SKUPILI SWOJE MYSLI NA TYM CO PISALEM I JESZCZE NAPISZE, I PRZEMYSLELI TO SOBIE WE WLASNYCH ROZUMACH. JA nie mam zamiaru niczego WAM NARZUCAC. PO TO BOWIEM ROZWOJ LUDZKOSCI POPRZEZ CALE WIEKI PROB I BLEDOW DOPROWADZIL DO ROZKWITU WASZA ROZUMNOSC, abyscie teraz mogli poslugiwac sie tym wszystkim , co sie na nia sklada.
str. 82/83 WOJTEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 03, 2009, 14:00:32 »

 Kontakt z Energiami E.Nowalska Byc Zawsze.    

LUDZIE SZUKALI KONTAKTU Z ENERGIAMI. DLACZEGO?

Podczas KAZDEGO kontaktu ludzi ze Swiatem Energii zachodza pewne zjawiska , ktore nazwac mozna slowem TRANSMISJA.
W obrebie tych zjawisk wiele dokonuje sie w Czlowieku wykonujacym ta prace.Wiele dokonuje sie rowniez w samej Energii. W momencie otwierania sie kanalu komunikacyjnego pomiedzy Czlowiekiem a Energiom dochodzi do swoistego polaczenia pol wibracyjnych obu Postaci.
W odroznieniu od kontaktow miedzyludzkich to spotkanie ma niewidzialny, trudno zauwazalny wplyw na czlowieka.Okazuje sie po pewnym czasie, jak pod jego wplywem ogromne zmiany nastapily w polu wartosci Czlowieka i jak wazne staje sie dla niego odczowanie.
od dawna ludzie szukali tego rodzaju kontaktu dla odczowania pewnej specyficznej atmosfery towarzyszacej takiemu polaczeniu.Owszem szukano poprzez taki kontakt WIEDZY, ale bywala ONA bardziej podlozem do przezywania, nizli PRZEZYWANIE STANOWIC MOGLO KLUCZ DO ODKRYCIA JAKIEJS WIEDZY.
Odczowanie stawalo sie kluczem do tajemniczego Swiata, w ktorym
UCZUCIA GRALY i ODGRYWAC ZAWSZE BEDA GLOWNA,PODSTAWOWA ROLE.

Otwarcie sie czlowieka na kontakty z Energiami staje sie dla NIEGO ogromnym doswiadczeniem wlasnie owego przezywania.W odrochu obarczenia siebie misja widzenia tego Swiata stara sie On zaprzeczyc owemu cudownemu dla kazdego procesowi wzrastania wlasnej wibracji.

kiedy uczy sie Czlowiek rozmowy z Energiami , PODSTAWOWA tego TRUDNOSC wynika z :

*Leku Jego
*Niewiary w tamten Swiat
*Niewiary w mozliwosc takiego kontaktu
* Walki wewnetrznych pogladow, dotychczasowych wartosci tego Czlowieka z nowym podejsciem do rzeczywistosci.
* Z bariery wibracyjnej, jaka stanowi jego poziom Jego wibracji do wibracji Swiata Energii.

Jezeli BARIERY zostaly zlikfidowane, jedynym co trzeba uczynic jest uwierzenie, nawet wbrew wielu ludziom , ze ze tej osobie udalo sie tego dokonac.Energie skupiaja sie wolol danego Czlowieka. Otaczaja jego cialo wibracjami wysokimi, az w efekcie UNIESIE sie ten Czlowiek ponad PRZECIETNOSC. PO CO? By swoim przykladem dac dowod istnienia PIEKNA I DOBRA, mozliwosci spelnienia marzen przez Czlowieka.
str. 100 NESTOR
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #61 : Luty 03, 2009, 14:05:03 »

 Kontakt z Energiami E.Nowalska Byc Zawsze.    

LUDZIE SZUKALI KONTAKTU Z ENERGIAMI, DLACZEGO? CD.

Przebaczenie zaduma, akcesoria, Rytualy nie sa wtedy Jemu potrzebne. On otrzymal OWOC swoich staran. swiat Energii odwaza sie wtedy odsunac Jego od szarosci codziennego istnienia, by utrzymac Dobrym stan Jego Ducha.

Wizja takiego wplywania Energii na Czlowieka ma bardzo wiele" ludzkich przypadkow". Nie jest to ,jak wspomniano akt uswiadomiony.Wizja ta widoczna bardziej jest z perspektywy lat.
Energia zaczyna odczowac do Czlowieka OSOBISTY stosunek. W wiekszosci przypadkow odczowana przez nia sympatia przejawia sie CHECIA towarzyszenia tej osobie praie wszedzie. objawem tej sympatii jest wplywanie lub chec wplywania na dalsze elementy Losu tej osoby, chec PODSZEPTYWANIA jej decyzji, znaczen dla niej wartosciowszych. Zwiazek taki staje sie wspolnym sukcesem i Czlowieka i Energii. Co z niego wyniknac MOZE?

Wibracja ktora obie strony tworza , jest podstawa do wystapienia zachowan konkretnych namacalnych.
ODWAGA PRZEJAWIA SIE
W UFANIU INNYM, ZE
WIEDZA TO O CO ICH
POSADZAMY.

Czlowiek zaczyna ufac Energii. STAJE sie odbiorca JEJ Przekazow, otwiera sie na NIA i wyraza gotowosc bronienia soba JEJ POGLADOW.
Wsparcie otrzymane przez Energie owacyjnie bywa przez Niego przyjmowane. A wiec WSZYSTKO dzieje sie , dokladnie za obopulna zgoda za przyzwoleniem.

KAZDEGO KOGO ODWAGA ZAPROWADZI KU MOJEMU SWIATU, POWITAJA DOBRE Energie.
KAZDEGO KOGO ODWAGA ZAPROWADZI DO MOJEGO SWIATA , czeka PRAEDA O SOBIE.
W efekcie poznania tej Prawdy oddolnie otwieraja sie w Czlowieku plaszczyzny, ktore usnely w chwili urodzenia sie Energii. Ich przebudzenie stanowi objaw pokazujacych rozkwit Czlowieka.

W Epoce Serca tych przebudzen stanie sie bardzo wiele.owacja ku myslowemu wolnych slow poszukiwaniu obudzi piekno Uczuc. Efektem tego stanie sie wieksze pojmowanie przez CZLOWIEKA ENERGETYCZNOSCI swojej. W kierowaniu swego zycia odwazy sie ON
hold sobie, jako elementowi calosci UCZUC tego WSZECHSWIATA.
str.100/101 NESTOR
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 14:05:36 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 04, 2009, 19:46:25 »

 Kontakt z Energiami E.Nowalska Byc Zawsze. CDN.   

Wplyw Energii na LOS CZLOWIEKA.

Wdziecznosc opatrznosci staje sie wielkim w gruncie rzeczy uklonem Czlowieka w strone Swiata Energii......................

Wplyw Energii zewnetrznej istniejacej w stosunku do Czlowieka przejawia sie wielkim wirem ochronnym , jaki jest w stanie uczynic ona wokol Niego.
Ochrona taka stwarza przeslanki dla budowania w tym Czlowieku wiekszej odwagi , silniejszej jego , silniejszej Jego energetycznosci. W odroznieniu od Wielkich Myslicieli, Czlowiek nie zawsze zastanawia sie nad tym, kim sa i czy obok sa jego opiekunowie.
Wiedza taka odwiedza Umysl ludzi swiatlych i swiadomych dzialania owych Postaci. Zazwyczaj w tepie zycia nie ma powodow snuc rozwazan na ten temat. Najwazniejsze , by STAWALA stawala sie ta opieka.
W sytuacjach trudnych wolajcie o nia.Slyszana bywa przez Opiekuna doskonale.
Bez PRZEKAZANIA
PROSBY trudno jest
Innym udzielic CI POMOCY

PROSZENIE BEZ PRZERWY , liczenie przez caly czas na jakoms POMOC stac sie moze elementem WYRACHOWANIA Czlowieka.

Tak PROS, bys
mogl powiedziec sobie
Prawde o tej PROSBIE.

Prosba nie zmienia przeznaczenia.Ona ominac pomaga bez bolu wielkie kataklizmy zycia.Owacja w sposob zasadniczy odmienia przyszlosc, bowiem daje sile do jej przetrwania. W kontaktach z Energiami wiele jest elementow przeznaczenia danego Czlowieka. Wiele jest tez w nich wydazen wynikajacych ze sterowania LOSEM przez WOLE ENERGII.

W jakim zakresie dzialac moze wola Energii?
Kontakt Czlowieka z Energia jest mozliwy tylko i wylacznie od pewnego poziomu wibracji Czlowieka. w "niskich" skalach jest on jedynie faktem dla faktu.
W "wyzszych" wibracjach staje sie zrodlem przekazywania Wiedzy, a w zasadniczej swojej czesci zrodlem wibracji.To zrodlo jest w wiekszosci Przypadkow w stanie odmienic to , co postanowione Losem danego Czlowieka.
W jakim celu Energia MOZE odmienic ludzki Los?
W jednym tylko i wylacznie w jednym celu. Celem tym, a raczej uzasadnieniem, moze byc tylko wyzsza racja. Nie Litosc nad losem danego Czlowieka (ON rodzi sie , prowadzi zycie zgodne z wlasna wola), nie "unizonosc" wobec Jego proszenia.Racja taka moze byc tylko Wiedza o zasadnosci zmian, korekt jakich dokonac nalezy dla dobra ogolu.

Wobec tego co mozna nazwac Dobrem calosci?

Jest Swiat Energii ktorego Ogniem staje sie Milosc we wszelkich postaciach tego uczucia. Ow Ogien nie ma prawa zgasnac, bo nie byloby wtedy Energii ani w ludzkim ciele,ani poza materia.

Dla MILOWANIA,
dla Uczuc uwaznych
za sedno, jadro
WSZYSTKIEGO
wiele mozna
uczynic wbrew
przeznaczeniu.

MILOWANIE - SILA ZYCIA.
Jest TWARZA i SERCEM Istnienia. Jest nia Energia. jest nia JASNOSC. Ku Niej kieruje sie zwalczenie NIEGODNOSCI Zycia przez Czlowieka.

I dla NIEJ, i poprzez NIA, TY i JA Istniejemy.

Sila Jej jest wspierana poprzez pewne dzialania. I dla tych dzialan, dla tych ludzi, Swiat Energii uczyni bardzo wiele. Bo siebie ujawniaja w Istnieniu.
CHWALA IM.
str. 103/105 NESTOR
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #63 : Luty 04, 2009, 19:49:52 »

Zmiennosc. E. Nowalska Byc Zawsze   

ZMIENNOSC WIEDZY.[/b]

W mysl Naszych pogladow Czlowiek winien na znaki zapytania, na nurtujace GO watpliwosci odpowiedziec w miare szybko. Wiedza potrzebna do udzielenia sobie takich odpowiedzi i tak zmienia sie z godziny na godzine... Takie odpowiedzi powinny byc zatem oparte na wewnetrznym systemie wartosci Czlowieka, na wewnetrznym jego przekonaniu o SLUSZNOSCI swojego systemu wartosci. poniewaz wszystko ulega przemianie , ow system wewnetrzny Czlowieka rowniez sie zmienia.W efekcie udzielona przez Czlowieka odpowiedz , po pewnym czasie zdobywania doswiadczenia, tez przestaje byc aktualna. W ten sposob wartosci wewnetrzne Czlowieka wplywaja na pytania mnozace sie wool Niego i w Nim.

Z powaga powiem ze bierne przyjmowanie Czyichs wartosci i decyzji jest bledem, ktory wczesniej lub pozniej zemsci sie na danym Czlowieku.

Zanim zakazano ludziom przekazywania swoich prawdziwych UCZUC i MYSLI, byli WOLNI. WOLNOSC ta ograniczala wprawdzie materia , ale WOLNOSC TA BYLA W NICH.

Co nazwac mozna WOLNOSCIOM?
TO STAN WEWNETRZNEGO PRZEKONANIA ,ze istnienie zalezy ODE MNIE W KAZDEJ CHWILI, ze bardziej decydentem jestem nizli decyzje
MNIE do czegos OBLIGUJA.

coz wolnosc ograniczylo? Materia w niklym zakresie. PSYCHIKA innych ludzi i Ich wplyw na Ciebie? TAK
Wielcy Mysliciele bywali wielkimi przedewszystkim dlatego ze UNOSILI SIE PONAD TE PSYCHICZNE BARIERY i UNOSZAC SIE wiedziec mogli coraz wiecej i glebiej w sobie i poza soba.

Ludzi mozna podzielic na tych;

a. KTORZY DECYDOWAC CHCA O INNYCH LUB POZWALAJA ZEBY INNI O NICH DECYDOWALI.

b.KTORZY SA TWORCAMI SWOJEJ WOLNOSCI.

str67/69 NESTOR
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #64 : Luty 05, 2009, 16:49:54 »


Czekanie na DOBRE DNI.

CZEKANIE NA DOBRE DNI wcale nie powinno byc biernym czekaniem czlowieka na to co SIE STAC POWINNO WEDLE PRZEZNACZENIA.
Czekanie na DOBRE DNI musi stanowic nierozerwalny wezel z tymi dniami, ktore sie zdarzaja, ktore sa.
Kierowanie swoim zyciem polegac powinno Moim zdaniem na:

1.Uswiadomienie sobie przez czlowieka swoich zadan widzialnych i celow dalekosieznych, z perspektywy dnia dzisiejszego niewidzialnych.

2. Widzeniu tych celow poprzez te zdarzenia , ktore przynosi zycie i wierzeniu
ze zadania dziejace sie w nim pomagaja czlowiekowi te cele osiagac.

Zatem kazde zdarzenie MA swoj cel MIMO ZE, czlowiekowi zdaje sie ze wiele z nich JEST BEZSENSOWNA.
ANALIZOWANIE przez czlowieka tego, co sie PRZYDAZA w Jego zyciu nie jest nieistotna SPRAWA.
JEST TO WIELKI, POTRAFIACY ZADZIALAC DAR. W pewnych przypadkach DAR ten nazywany jest przez WAS JASNOWIDZENIEM. To wielka umiejetnosc myslowego przedzierania sie
w rejony WIEDZY O TYM, co dzieje sie wewwnatrz i wolol czlowieka, uchwycenie sensu jego Istnienia.
WIDZENIE swego zycia jako CIAGU , a nie PASMA wyrywkowych dni ,zdarzen, mysli ...... JEST WIEDZA O SOBIE SAMYM.
Wielu ludzi sadzi ze wie o sobie WIELE. Wiedza przeciez jak wygladaja jacy sa......

WIEDZA O SOBIE MY nazywamy WIDZENIE CIAGU ZDARZEN dziejacych sie w zyciu czlowieka, dostrzeganie ich wzajemnych zaleznosci. Myslenie o sobie nie moze wiec byc rozpamietywaniem tego co WAS ostatnio ZABOLALO, tego, co WIELKIM wydaje sie zdarzeniem w Waszym zyciu.
JEST TO WIDZENIE SIEBIE W OGNIU WIBRACJI tychze zdarzen.
str. 72/73 ZNACZEK
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #65 : Luty 09, 2009, 01:11:04 »

 Dobro E.Nowalska Zakazane poglady?


DOBRO

DOBRO?
Zawsze zanika, gdy człowiek wołający o losu swojego przemiany czyni to na siłę wbrew sobie, wbrew temu, co wewnętrznie czuje, wbrew PRZEZNACZENIU.
Walka jest zatem unaocznioną formą starcia się ze soba sił, które wiedzą, czego chciałyby, ale innej metody realizacji swych pragnień niż walka nie umieją znaleźć.

Przemiana Mas przebiega najczęściej w drodze REWOLUCYJNYCH WYDARZEŃ.
Ona powinna jednak polegać na UŚWIADOMIENIU sobie przez masę ludzi swoich MOŻLIWOŚCI PRZEMIENIENIA SIĘ WEWNĘTRZNEGO, na poszukiwaniu w sobie DOBRA.

Każdy bowiem jego wartości w sobie MA. Nawet wtedy, gdy wobec siebie i innych postępuje AGRESYWNIE.
AGRESJA wynika z REALIZOWANIA SIEBIE, CZEGOŚ NA SIŁĘ. MASAMI rządzi AGRESJA WYWOŁYWANA PRZEZ PRZYWODCÓW, którzy kierują te masy, te LUDZKIE PRAGNIENIA, te ZEWNĘTRZNIE WYRAŻANE WARTOŚCI w strony BARDZIEJ WYGODNE DLA TYCH PRZYWODCÓW.
Wystarczy tylko przeprowadzić kampanię przekonywującą te masy, że TEGO CHCĄ.

ZE WSZYSTKICH WAŻNYCH SPRAW NA WASZEJ PLANECIE NAJWAŻNIEJSZE JEST SŁUCHANIE SIEBIE, swoich wartości mysli, pragnień wzbogaconych poprzez dyskusje.

---- MOGĘ ZAUFAĆ SOBIE? - zapyta człowiek.
---- KOMU INNEMU? - zapytam JA. - TYLKO SOBIE.

OCZAMI I USZAMI SWYMI OBSERWUJĄC, MYŚLĄC, SŁUCHAJĄC, CO MYŚLI WOBEC SIEBIE I INNYCH DRUGI CZŁOWIEK.

Dostali ludzie SŁOWA, MYŚLI
USŁUCHALI?
WIEDZĄ?
A może zwalczają je w sobie?
A może zwalczają je w innych?
Jasny
Kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #66 : Luty 09, 2009, 18:36:49 »

Cytat: Jasny
Dostali ludzie SŁOWA, MYŚLI
USŁUCHALI?
WIEDZĄ?
A może zwalczają je w sobie?
A może zwalczają je w innych?
Jasny

Pół biedy, gdy zwalczają tylko w sobie,
gorzej, gdy próbują to robić w innych …  Smutny

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #67 : Luty 11, 2009, 21:12:33 »

 MEDYTACJA E.Nowalska ziemia w oczach zaswiatow.    

LUDZIE SIE PRAGNA ROZWIJAC DUCHOWO POPRZEZ MEDYTACJE. WOJTEK, CO O TYM SADZISZ?

Jestem absolutnie przeciwny tego typu cwiczeniom jak medytacja.One zabieraja czas, ktory TERAZ jest bezcenny , bo nadchodza juz owe , nazbyt wazne w zyciu ludzi dni, a to oznacza ze musimy sie spieszyc. Uwazam ze tego typu cwiczenia umyslu sa moze i dobre, ale jedynie dla ludzi ktorzy nie maja do zrealizowania w swoim realnym zyciu zadnego konkretnego celu. Bo
cwiczenia umyslu dla samego tylko cwiczenia , to sztuka dla sztuki.
Jezeli ludzie wyobrazaja ,sobie ze poprzez cwiczenia umyslu zdobeda wieksza wiedze o SAMYCH SOBIE, to sie myla.WIEDZA jaka jest WAM DANA , JEST TAKA WIEDZA , JAKA Z WOLI PANA DOSTAC POWINNISCIE. Jesli chcesz zobaczyc cos wiecej niz widzisz , spojrz w SWOJE SERCE, nie to pompujace krew , ale to ktore jest twoim JA. To w nim bowiem JEST TO CO WY CZESTO NAZYWACIE " TRZECIM OKIEM". Jutro swiat moze otworzyc to oko, ale stanie sie to nie w rezultacie medytacji - to GLOS ZASWIATOW PODERWIE SERCE, WASZE JA, DO SPOJRZENIA NA TO , CO SIE WOKOL WAS DZIEJE. Jesli wiec MASZ DUZO CZASU , to cwicz UMYSL, ALE ZAWSZE ZADAJ SOBIE UPRZEDNIO PYTANIE, COZ TO TAKIEGO MA SIE W TOBIE OTWORZYC I PO CO?
W USWIADOMIENIU SOBIE TEGO ZAWARTA JEST BOWIEM WAGA CELU TWOJEGO MYSLENIA.

Dam WAM jeszcze jedna rade; skoro to, czym wiecie, jest dla was wciaz za mala wiedza, podpatrujcie wasza PRZYRODE , ONA ma w sobie wieksza madrosc od tej , KTORA WY W SOBIE MACIE.
str.88/89 WOJTEK
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 11, 2009, 21:19:15 »

 Odkrywanie prawdy E.Nowalska Byc zawsze.

ODKRYWANIE PRAWDY POLEGAJĄCE NA WIEDZY NESTORA (Energii Zaświatowej)

Wiedza moja nie jest zdobywana wbrew doświadczeniu ludzi.

Owa Wiedza wynika z LOGICZNOŚCI OBEJMOWANIA SOBĄ CAŁOKSZTAŁTU TWORZENIA.

Jest związek elementu z całością i walki poszczególnych elementow w ramach tej całości.

* PIERWSZE PRAWDY ODKRYWANIE ODBYWA SIĘ NA POZIOMIE CZŁOWIEKA, Jego Wnętrza i odbierane jest przez Niego w kontakcie z otaczająca Go rzeczywistością.

* DRUGIE PRAWDY ODKRYWANIE DOKONUJE SIĘ W OBRĘBIE ZIEMIA - PLANETA. Jej funkcjonowanie znajduje się w zbiorze elementów różnych i w WIBRACJI całości.

* TRZECIE PRAWDY ODKRYWANIE DOKONAĆ SIĘ MOŻE NA POZIOMIE WSZECHISTNIENIA.

Tu dostrzec można źródło poszczególnych Prawd i Kres, i Cel ich.

Powinnością współczesnego Człowieka jest łączenie tych poziomów w CAŁOŚĆ, albowiem wtedy WIDZIEĆ będzie, KU czemu zmierza i dlaczego...

Poznanie PRAWDY NA POZIOMIE WSZECHISTNIENIA możliwe jest , ale nie metodami, którymi poznaje się PRAWDĘ na dwóch pierwszych poziomach. Na nich poznawanie jest bardziej eksperymentalne.

Eksperymentem mozna nazwać ŻYCIE CZŁOWIEKA, prace otaczających GO elementów, a nawet Wibracje Ziemi. Wszystko to poznaje Człowiek drogą uczenia się, obserwacji, a systematyzuje drogami zapisów, zestawień, schematów. Nawet Uczuć uczy się eksperymentalnie wchodząc w różne sytuacje życiowe. W sytuacji UŚMIECHANIA SIĘ do ludzi widzi Człowiek związek swojego UŚMIECHU ze sposobem reagowania ludzi na NIEGO. Ale jest w tym jeden problem.

Eksperymenty takie, ucząc Człowieka, doprowadzają Jego również do sytuacji BÓLU. BO POTYKANIE SIĘ JEST BOLESNE.
Bo uczenie się poprzez dotykanie bólu jest cierpieniem.


Trzeci poziom odkrywania prawdy.


W TRZECIM POZIOMIE ODKRYWANIA PRAWDY jest odwrotnie (nie mówię tu o poziomie przejściowym dla Energii, kiedy to pozbywszy się walorów Materii UCZY SIĘ WRACAĆ DO SWOJEGO DOMU).
W trzecim Poziomie Odkrywania Prawdy Umysł Człowieka jasny, czysty nie jest w stanie udawać, że nie widzi, nie pojmuje tego, co dzieje się naprawdę.

W poprzednich poziomach zdobywacie Wiedzę będącą w masie informacji, będąc nawet celowo wprowadzanymi w błąd. Tu nikt nikomu nie musi przyznawać racji.

Wszystko jest widoczne i oczywiste. TEN POZIOM PRAWDY charakteryzuje się również tym, że Wiedza nie musi być udawadniana EKSPERYMENTALNIE.
To, co chcesz wiedzieć, jest w TOBIE, i poza TOBĄ, czytasz z SIEBIE niczym z OTWARTEJ KARTY.
Dlatego tak trudno jest ludziom z powodzeniem PORUSZAĆ SIĘ po nim , ponieważ mają tendecję do unaukawiania Prawdy, która jest w TOBIE , jest we MNIE.

Warto dodać, że WIDZENIE SERCEM jest doskonalszą formą widzenia. Nie stanowi ona jednak PODSTAWY dla ludzi do uogolnienia i wyciągania daleko idących wniosków. Przekazy, odczucia ludzi, zdarzenia niewytłumaczalne w sposób eksperymentalny - to są FURTKI (jeszcze nie BRAMY) do tej TRZECIEJ METODY POZNAWANIA PRAWDY...

Czy każdy wie, czego szuka?

NIE. Ale będąc poszukiwaczem PRAWD, CZŁOWIEK prowadzony jest przez SWOJE SERCE, a ONO, jeśli pozwoli jemu wcześniej , oby nie później, znajdzie ON do niego drogę...
Zatem:

polegajcie na swojej wrażliwości,
uczcie się jej
i w innych ludziach nie tłamście jej
Kiedy uważnie wsłuchacie się w siebie
- Będziecie naprawdę WOLNI.

str. 44 Nestor
kiara
_________________
Milosc jest szczesciem.
Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #69 : Luty 13, 2009, 18:09:15 »

 Odkrywanie prawdy.E.Nowalska Byc Zawsze.    

CD.

Kochając Materialną Obręcz samego siebie, kochając Świat w sobie i w drugim Istnieniu, Wielki Człowiek umiał będzie podejmować decyzje związane z własnym życiem. Będzie potrafił ochronić siebie.

Istnieje w Waszym świecie tak zwane atakowanie Dobra przez tak zwane Zło. Zło istnieje pod postacią Myśli i uwikłanych w nie Uczuć, zagrożeniem jest dla Człowieka, którego życiowe WARTOŚCI słabymi są.

Wspomniałem o wielkiej sile tkwiącej w Człowieku.
Jeśli to siła oparta na systemie WARTOŚCI, które ma ON w sobie, z którymi absolutnie identyfikuje siebie, w których swym naturalnym odruchem CHCE BYĆ!

POKAŻ MI OCZY SWOJE.
W NICH PRZEGLĄDA SIĘ TWOJE SERCE I UMYSŁ.

WIDZĘ W NICH rozpacz, lęk, zakłamanie. Co to oznacza dla mnie i dla Ciebie?
Dla mnie jest to oznaką czekającej Cię długiej drogi budowania w sobie Piękna, podstaw własnej wartości.

Dla Ciebie oznacza to WALKĘ Z UŁOMNOŚCIAMI swymi, WALKĘ o OBRAZ samego siebie, WALKĘ o WIZERUNEK swój, nawet nie tylko w oczach innych ludzi, ale w SOBIE, gdy RZUCISZ SPOJRZENIEM W PRZESZŁOŚĆ, gdy bez MATERIALNEGO CIAŁA JUŻ BĘDZIESZ, lub gdy UWAŻNIEJ PRZYPATRZYSZ SIĘ SOBIE W LUSTRZE.

Czy unikniesz śmiałego patrzenia w oczy ludzi? Czy uważasz siebie za piękny wzorzec dla kogokolwiek?

Czy umiesz się autentycznie oburzyć na JAWNĄ NIESPRAWIEDLIWOŚĆ?
Czy raczej z radości zacierać będziesz swoje RĘCE?
Wizerunek Twój w ogromnej mierze zależy, i wielkie ma uzależnienie, od wiary Twojej w siebie.
Powiedz, KIM JESTEŚ? Spróbuj zareklamować siebie.

Czy w takim sformułowaniu swojej OSOBOWOŚCI z dumą mówić będziesz, że umiesz śmiać się, gdy ujrzysz BÓL i czyjeś CIERPIENIE?
Czy do myśli życzących innym ludziom nieszczęść miałbyś odwagę przyznać się głośno?

NIE, zapewniam Cię, że nie potrafisz. Dlaczego?
Bo wiesz, mimo wszystko, w środku siebie wiesz, że ŚWIAT DOBREM W OKNA ludzkich DUSZ PATRZY.


UMIERAJĄ tak naprawdę tylko ci, którzy za ŻYCIA w MATERIALNEJ WARTOŚCI WARTOŚCIAMI DOBRA, w sobie już POUMIERALI.
str.46 Nestor
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 13, 2009, 18:11:29 »

 Kontakt z Energiami E.Nowalska Byc Zawsze. CDN.

Wplyw Energii na LOS CZLOWIEKA.

Wdziecznosc opatrznosci staje sie wielkim w gruncie rzeczy uklonem Czlowieka w strone Swiata Energii......................

Wplyw Energii zewnetrznej istniejacej w stosunku do Czlowieka przejawia sie wielkim wirem ochronnym , jaki jest w stanie uczynic ona wokol Niego.
Ochrona taka stwarza przeslanki dla budowania w tym Czlowieku wiekszej odwagi , silniejszej jego , silniejszej Jego energetycznosci. W odroznieniu od Wielkich Myslicieli, Czlowiek nie zawsze zastanawia sie nad tym, kim sa i czy obok sa jego opiekunowie.
Wiedza taka odwiedza Umysl ludzi swiatlych i swiadomych dzialania owych Postaci. Zazwyczaj w tepie zycia nie ma powodow snuc rozwazan na ten temat. Najwazniejsze , by STAWALA stawala sie ta opieka.
W sytuacjach trudnych wolajcie o nia.Slyszana bywa przez Opiekuna doskonale.
Bez PRZEKAZANIA
PROSBY trudno jest
Innym udzielic CI POMOCY

PROSZENIE BEZ PRZERWY , liczenie przez caly czas na jakoms POMOC stac sie moze elementem WYRACHOWANIA Czlowieka.

Tak PROS, bys
mogl powiedziec sobie
Prawde o tej PROSBIE.

Prosba nie zmienia przeznaczenia.Ona ominac pomaga bez bolu wielkie kataklizmy zycia.Owacja w sposob zasadniczy odmienia przyszlosc, bowiem daje sile do jej przetrwania. W kontaktach z Energiami wiele jest elementow przeznaczenia danego Czlowieka. Wiele jest tez w nich wydazen wynikajacych ze sterowania LOSEM przez WOLE ENERGII.

W jakim zakresie dzialac moze wola Energii?
Kontakt Czlowieka z Energia jest mozliwy tylko i wylacznie od pewnego poziomu wibracji Czlowieka. w "niskich" skalach jest on jedynie faktem dla faktu.
W "wyzszych" wibracjach staje sie zrodlem przekazywania Wiedzy, a w zasadniczej swojej czesci zrodlem wibracji.To zrodlo jest w wiekszosci Przypadkow w stanie odmienic to , co postanowione Losem danego Czlowieka.
W jakim celu Energia MOZE odmienic ludzki Los?
W jednym tylko i wylacznie w jednym celu. Celem tym, a raczej uzasadnieniem, moze byc tylko wyzsza racja. Nie Litosc nad losem danego Czlowieka (ON rodzi sie , prowadzi zycie zgodne z wlasna wola), nie "unizonosc" wobec Jego proszenia.Racja taka moze byc tylko Wiedza o zasadnosci zmian, korekt jakich dokonac nalezy dla dobra ogolu.

Wobec tego co mozna nazwac Dobrem calosci?

Jest Swiat Energii ktorego Ogniem staje sie Milosc we wszelkich postaciach tego uczucia. Ow Ogien nie ma prawa zgasnac, bo nie byloby wtedy Energii ani w ludzkim ciele,ani poza materia.

Dla MILOWANIA,
dla Uczuc uwaznych
za sedno, jadro
WSZYSTKIEGO
wiele mozna
uczynic wbrew
przeznaczeniu.

MILOWANIE - SILA ZYCIA.
Jest TWARZA i SERCEM Istnienia. Jest nia Energia. jest nia JASNOSC. Ku Niej kieruje sie zwalczenie NIEGODNOSCI Zycia przez Czlowieka.

I dla NIEJ, i poprzez NIA, TY i JA Istniejemy.

Sila Jej jest wspierana poprzez pewne dzialania. I dla tych dzialan, dla tych ludzi, Swiat Energii uczyni bardzo wiele. Bo siebie ujawniaja w Istnieniu.
CHWALA IM.
str. 103/105 NESTOR
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #71 : Luty 14, 2009, 16:44:44 »

"Istnieje w Waszym świecie tak zwane atakowanie Dobra przez tak zwane Zło. Zło istnieje pod postacią Myśli i uwikłanych w nie Uczuć, zagrożeniem jest dla Człowieka, którego życiowe WARTOŚCI słabymi są.
(..)  Kiedy uważnie wsłuchacie się w siebie
- Będziecie naprawdę WOLNI."
Wiesz Kiaro, tak sobie czytam Myślicieli  ..
Wiele zdań , twierdzeń czy zaleceń pokrywa się z tym , co wyjaśnia buddyzm.
Wydaje się, że Myśliciele dostrzegają zło w umyśle oraz w uwikłanych w myślenie uczuciach . Buddyzm też uważa , że na drodze ku Przebudzeniu człowieka stoi umysł. I również on zaleca wsłuchiwanie się w siebie tylko inaczej to nazywa, a mianowicie OBSERWACJĄ  .Wydaje się, że zarówno Buddyzm jak i Myśliciele zalecają nie identyfikowanie się z własnym umysłem. Właśnie to ma uczynić człowieka wolnym.
Z drugiej strony trochę niepokoi mnie nazwa "Myśliciele". Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że to tylko nazwa, ale jednak nazwa związana z aktywnością umysłową, a więc z barierą . Czy Myśliciele podają sposoby na ominięcie Umysłu ? Na przykład . Łatwo napisać "żyjcie systemem wartości" , albo "żyjcie miłością bezwarunkową",  czyli  tak na prawdę to JAK ?
Czym są "życiowe WARTOŚCI" . Mi to pasuje do pojęcia ŚWIADOMOŚCI, ale czy tak uważają Myśliciele ?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #72 : Luty 14, 2009, 22:58:34 »

Mysliciele to Ci , ktorzy kieruja sie madroscia serca, ktorzy polaczyli mysl (uznawanom przez nas jako kalkulacje logiki ) z uczuciem plynacym z naszej glebi. Nie mniej jednak samo uczucie, czyste i piekne jest nie wystarczajace, bo jest to trwanie w stagnacji ekstazy.Tworzenie to kolejny etap rozwoju, w nim uczestniczy mysl, ale mysl wypelniona uczuciem o coraz wyzszej wibracji.Mysl ktora staje sie Madroscia Istnienia. Dopiero ona Stwarza Harmonie, Dobro i Piekno. A zycia? Zyc wiele to indywidualna droga do odkrycia tej wiedzy przez nasza osobowosc. Nie mozna wiec nie myslec,nie mozna rowniez trwac w stanie ktory nas niszczy z powodu uczucia do kogos lub czegos. Mysliciele splataja uczucie z mysla, tworzca madrosc serca , nia maluja drogi rozwoju Zaswiatow.

Mysliciele opowiadaja o zle , ggdy czlowiek kieruje sie wylacznie wybujaloscia mysli , bez uczuc. Wowczas mysli takie oparte wylacznie na osobistych korzysciach bardziej ku degradacji rozwoju prowadza niz ku jego uniesieniu.
Sam umysl to zbyt malo na drodze rozwoju, duchowego.

Mysliciele podaja ;  PRAWA GODNOSCI.
CZLOWIEK MA ;

I. Prawo do bycia soba ( zasada wolnostojenstwa).
II.Prawo do szczescia.
III. Prawo niewartosciowania  i bycia niewartosciowanym przez innych.
IV. Prawo przemieniania sie.
V.Prawo poznawania i odczowania wszechrzeczy.
VI. Prawo do bycia niekrzywdzonym i niekrzywdzenia innych.

istnieja jeszcze dwa uzywane okreslenia przez Myslicieli w stosunku do ludzi;
I. Okreslenie "Byc Berlem" oznacza prawo danego Czlowieka do przewodzenia innym, przekazywania im systemu wartosci , ktorego zrodlo jest uniwersalne dla wszystkich ludzi.
II.Okreslenie "Byc Bezberlem" oznacza , ze dany Czlowiek nie jest wspierany przez Los, przeznaczenie Swiat Energii.


Mysliciel Wojtek.

Sila Wibracji , str.90.E. Nowalska.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2009, 23:17:16 wysłane przez Kiara » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #73 : Luty 15, 2009, 15:15:30 »

Świetne Kiaro, chcesz obalić jedne Prawa, tylko po to aby wprowadzic inne?

Nie gniewaj sie o to co tu napisze, ale to tylko w trosce o twoją umeczona dusze.

Enigmo, Pan, jest to okreslenie Stworcy w przekazach od Myslicieli, Wojtek , jest to ta sama Energia , ktora na ziemi zyla pod imieniem Jezus ( ale on oficjalnie tego nie mowi, uwaza iz Jego imie jest naduzywane,a oprucz tego uwaza iz nie mozna na ludzi oddzialywac autorytetami dawnych  imion).

Tak wiec Wojtek to dla ciebie Energia-Jezus. A wiesz Kiaro ile istot obecnie podaje sie za Jezusa? W polsce jest taki jeden brodaty gośc, wystapił nawet w tv udawadniając ze to on jest własnie Jezusem. Bierze 50 zł za godzine...mówi ci to coś? Jesli nie, posłuchaj kogos innego:

PIĘĆDZIESIĄT STANÓW DEMONÓW SKANDH
Wstep:
„Tathagata zamierzał właśnie opuścić miejsce Dharmy. Z lwiego tronu wyciągnął rękę i położył na stoliku sporządzonym z siedmiu drogocennych rzeczy. Ale wtedy obrócił swe ciało koloru purpurowo-złotych gór i oparł się ponownie, zwracając się do całego zgromadzenia i do Anandy: Wy, Którym Pozostała Dalsza Nauka, wy Oświeceni przez Uwarunkowania i wy Słuchacze, postanowiliście teraz dążyć do osiągnięcia najwyższego bodhi — niezrównanego, cudownego oświecenia. Już was nauczyłem prawdziwej metody kultywacji.

Wciąż nie jesteście świadomi subtelnych demonicznych zdarzeń, które mogą nastąpić, kiedy kultywujecie śamatę i wipaśjanę. Jeśli nie potraficie rozpoznać demonicznego stanu, gdy się pojawia, to znaczy, że oczyszczenie waszego umysłu nie było prawidłowe. Opanują was wówczas wypaczone poglądy.

Możecie być niepokojeni przez demona z własnych skandh albo przez demona z niebios. Możecie zostać opętani przez ducha lub zjawę albo napotkać ducha li lub ducha mei. Jeśli wasz umysł nie jest czysty, pomylicie złodzieja z własnym synem.
Można też być zadowolonym z małego urzeczywistnienia, tak jak Nieuczony Bhikszu, który osiągnął czwartą dhjanę i twierdził, że urzeczywistnił stan mędrca. Kiedy skończyła się jego niebiańska odpłata i pojawiły się oznaki upadku, oczerniał stan Arhata, utrzymując, że podlega on narodzinom i śmierci, skutkiem czego wpadł do piekła Awici.

Powinieneś uważać. Teraz udzielę szczegółowych wyjaśnień.
Ananda wstał i wraz z innymi w zgromadzeniu, Którym Pozostała Dalsza Nauka, pokłonił się radośnie. Wyciszyli się, aby wysłuchać współczującego pouczenia.
Budda powiedział do Anandy i całego zgromadzenia: Powinniście wiedzieć, że dwanaście kategorii istot w tym świecie wypływów obdarzonych jest cudownie jasnym, fundamentalnym oświeceniem — oświeconą, doskonałą substancją umysłu, która nie różni się od substancji umysłu Buddów dziesięciu kierunków.

Skutkiem błędu złudnego myślenia i braku jasności co do prawdy powstaje zaślepienie, a wówczas wasze pomieszanie staje się wszechprzenikające. W konsekwencji pojawia się pustka. Światy powstają, ponieważ to pomieszanie jest bezustannie przekształcane. Dlatego krainy, które nie są wolne od wypływów, liczne jak pyłki kurzu w dziesięciu kierunkach, powstają jako rezultat pomieszania, otępienia i złudnego myślenia.
Powinniście wiedzieć, że przestrzeń stworzona w waszym umyśle jest jak obłoczek zawieszony na bezkresnym niebie. O ileż mniejsze muszą być wszystkie światy w tej przestrzeni! Jeśli nawet jedna osoba spośród was odkrywa prawdę i powraca do źródła, wówczas cała przestrzeń w dziesięciu kierunkach jest unicestwiona. Czy światy w tej przestrzeni mogłyby pozostać niezniszczone?
Kiedy kultywujecie dhjanę i osiągacie samadhi, wasz umysł zrównuje się z umysłami Bodhisattwów i wielkich Arhatów dziesięciu kierunków, którzy są wolni od wypływów, i trwacie w stanie głębokiej czystości.
Wszyscy królowie demonów, duchy i zjawy oraz zwykli bogowie widzą, że ich pałace walą się bez żadnej widocznej przyczyny. Ziemia się trzęsie, a wszystkie stworzenia w wodzie, na lądzie i w powietrzu są przestraszone. Jednak zwykli ludzie, pogrążeni w mętnym pomieszaniu, nie są świadomi tych zmian.
Te istoty mają pięć rodzajów duchowych mocy; brak im jedynie wolności od wypływów, ponieważ są wciąż przywiązane do światowych namiętności. Jakże mogłyby pozwolić wam zniszczyć ich pałace? Dlatego duchy, zjawy, niebiańskie demony, elfy i gobliny przychodzą was niepokoić, gdy jesteście w samadhi.
Demony żywią straszliwą wrogość, lecz opanowane są przez światowe namiętności, podczas gdy wy jesteś w cudownym oświeceniu. Nie mogą was poruszyć bardziej, niż wiejący wiatr może poruszyć światło albo nóż może przeciąć wodę. (...)"

Nastepnie Budda szczegółowo objasnia pierwszysch dziesieć stanów umysłu -  wizje oraz odczuć pojawiających sie podczas kontemplacji. Omawia takze pułapki i wątpliwości kultywującego. W ostatnim z nich przestrzega:


"Ponadto, kiedy kultywujący w swych badaniach dociera do ostatecznego punktu, może ujrzeć dobrego i mądrego doradcę, którego ciało się zmienia. W krótkim czasie nastąpią różne przekształcenia, których nie można wyjaśnić. Ten stan zwany jest posiadaniem niewłaściwego umysłu, opętanego przez ducha li, ducha mei lub niebiańskiego demona, i wygłaszającego bez powodu Dharmę, która zgłębia cudowne prawdy. To nie wskazuje na stan mędrca. Jeśli nie uważa, że został mędrcem, wówczas demoniczne wytwory uspokoją się. Ale jeśli uważa się za mędrca, to będzie podatny na wpływ demonów


Anando, tych dziesięć stanów może się pojawić w dhjanie, kiedy mentalny wysiłek i skandha formy wzajemnie na siebie oddziałują. Tępe i pomieszane żyjące istoty nie poddają siebie ocenie. Napotykając takie sytuacje, w swym pomieszaniu nie rozpoznają ich i mówią, że zostały mędrcami, tym samym wypowiadając wielkie kłamstwo. Wpadną do Bezlitosnych Piekieł. W wieku kończącej się Dharmy, po wejściu Tathagaty w nirwanę, wszyscy powinniście polegać na tej nauce i ją głosić. Nie pozwólcie demonom niebios robić, co im się żywnie podoba. Zaofiarujcie opiekę, żeby wszyscy mogli urzeczywistnić niezrównaną Drogę."

Kolejne stany umysłu związane są z przywiąznaniem do uczuć a objasnienia sugerują ze demoniczne istoty, wykorzytują tą okazje, by zawładnąć dobrym człowiekem. Przykład:

"Ponadto, w tym stanie samadhi ów dobry człowiek widzi rozpad skandhy formy i rozumie skandhę odczuwania. Kiedy przebywa w tej czystości, jego umysł jest wyciszony i spokojny. Nagle wybucha w nim uczucie bezgranicznej radości. Jego umysł doznaje takiej szczęśliwości, że nie może nad nią zapanować.
Jest to znane jako doświadczanie lekkości i spokoju, ale pozbawione mądrości, która mogłaby to kontrolować. Jeśli rozumie, wtedy nie ma żadnego błędu. To doświadczenie nie wskazuje na stan mędrca.
Ale jeśli uważa się za mędrca, to demon, który lubi szczęście, opanuje jego umysł. Gdy tylko kogoś zobaczy, będzie się śmiał. Będzie śpiewał i tańczył na ulicach. Będzie mówił, że już osiągnął nieskrępowane wyzwolenie. Ponieważ brak mu właściwego samadhi, z pewnością upadnie."

lub inny:

"Ponadto, w tym stanie samadhi ów dobry człowiek widzi rozpad skandhy formy i rozumie skandhę odczuwania. Mówi, że jest już usatysfakcjonowany. Może w nim nagle powstać uczucie niedorzecznego, wielkiego samozadowolenia. Może to obejmować dumę, odrażającą dumę, wyniosłą dumę, zarozumiałą dumę i dumę opartą na niższości, które pojawiają się jednocześnie. W swym umyśle patrzy z góry nawet na Tathagatów dziesięciu kierunków, o ileż bardziej na niższe pozycje Słuchaczy i Oświeconych Przez Uwarunkowania.

To jest znane jako uważanie siebie za najwyższego, ale nie posiadanie mądrości potrzebnej do wyzwolenia siebie. Jeżeli rozumie, wtedy nie ma żadnego błędu. To doświadczenie nie wskazuje na stan mędrca.

Ale jeśli uważa się za mędrca, to demon wielkiej arogancji opanuje jego umysł. Nie będzie się kłaniał stupom ani w świątyniach. Będzie niszczył sutry i wizerunki. Będzie mówił do danapatich: To jest złoto, brąz, glina albo drewno. Sutry to tylko liście albo sukno. Ciało z krwi i kości jest rzeczywiste i wieczne, ale wy go nie czcicie; zamiast tego oddajecie hołd glinie i drewnu. To całkowity absurd! Ci, którzy pokładają w nim głęboką wiarę, pójdą za jego przykładem i będą niszczyć wizerunki albo je zakopywać. Będzie wprowadzał w błąd żyjące istoty, skutkiem czego wpadną do Bezlitosnych Piekieł. Ponieważ brak mu właściwego samadhi, z pewnością upadnie.(...)

Ponadto, w tym stanie samadhi ów dobry człowiek widzi rozpad skandhy formy i rozumie skandhę odczuwania. Delektuje się stanem iluzorycznej przejrzystości, a on głęboko wnika w jego kości i umysł. Nagle z jego umysłu może wytrysnąć bezgraniczna miłość. Kiedy miłość staje się niepohamowana, szaleje z pożądania i lubieżności. Jest to znane jako opanowanie umysłu przez przyjemny stan samadhi, przy braku mądrości pozwalającej kontrolować siebie i niewłaściwym oddawaniu się rozwiązłości. Jeżeli rozumie, wtedy nie ma żadnego błędu. To doświadczenie nie wskazuje na stan mędrca.

Ale jeśli uważa się za mędrca, to demon pożądania opanuje jego umysł. Stanie się jawnym orędownikiem rozwiązłosći, nazywając ją Drogą do bodhi. Będzie pouczał swych świeckich zwolenników, żeby na ślepo angażowali się w rozwiązłość, nazywając tych, którzy żyją rozwiąźle swoimi spadkobiercami Dharmy. Moc zjaw i duchów w Wieku Końca pozwoli mu znaleźć zwolenników wśród zwyczajnych, naiwnych ludzi w liczbie stu, dwustu, pięciuset czy sześciuset albo tysiąca lub dziesięciu tysięcy. Kiedy demon się znudzi, opuści ciało tego człowieka. Kiedy charyzma tego człowieka przeminie, popadnie w konflikt z prawem. Będzie wprowadzał w błąd żyjące istoty, skutkiem czego wpadną do Bezlitosnych Piekieł. Ponieważ brak mu właściwego samadhi, z pewnością upadnie.(...)


Anando, tych dziesięć stanów może się pojawić w dhjanie, kiedy mentalny wysiłek i skandha odczuwania wzajemnie na siebie oddziałują. Tępe i pomieszane żyjące istoty nie poddają siebie ocenie. Napotykając takie sytuacje, w swym pomieszaniu nie rozpoznają ich i mówią, że zostały mędrcami, tym samym wypowiadając wielkie kłamstwo. Wpadną do Bezlitosnych Piekieł.
W wieku kończącej się Dharmy, po mojej nirwanie, wszyscy powinniście przekazywać nauki Tathagaty, żeby wszystkie żyjące istoty mogły pojąć ich znaczenie. Nie pozwólcie demonom niebios robić, co im się podoba. Zaofiarujcie opiekę, żeby wszyscy mogli urzeczywistnić niezrównaną Drogę(...)"

"Anando, powinieneś wiedzieć, że w wieku kończącej się Dharmy, tych dziesięć rodzajów demonów może porzucić życie domowe, żeby kultywować Drogę w mojej Dharmie. Mogą opętać innych ludzi lub manifestować się w różnych formach. Wszystkie będą twierdziły, że już osiągnęły właściwą i przenikliwą wiedzę i świadomość.

Wychwalają rozwiązłość i łamią moralne wskazania Buddy Źli demoniczni nauczyciele i ich demoniczni uczniowie, których właśnie omówiłem, przekazują swe nauki poprzez rozwiązłość. Takie zdegenerowane duchy opanowują umysły kultywujących i po zaledwie dziewięciu żywotach lub aż po stu pokoleniach prawdziwych praktykujących zmieniają całkowicie w zwolenników demonów."
Surangama sutra - linek w temacie o Ebookach rozwoju duchowego
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #74 : Luty 15, 2009, 21:20:10 »

Enigmo zaprezetowalas swoj system wartosci oparty na Buddyzmie, jest Twoj , to Twoja sciezka i niech tak zostanie. Czy jest dobry, lepszy , najlepszy? Dla Ciebie tak bo tak wybralas, i niech tak zostanie. Ja nie mam zamiaru ani Ciebie, ani nikogo przekonywac, namawac do mojego, ni straszyc wieloscia piekiel demonow,  ni nazywac glupcem z powodu nie wybrania tego co mnie jest blizsze.
Ale powiem tak cytujac przez Ciebie cytowane slowa..... ". nic nie moze mnie poruszyc bardziej  , niz wiejacy wiatr moze poruszyc swiatlo, albo noz moze przeciac wode.... " , bo swoja wolna wola obralam droge , ktora uwazam za najlepsza dla siebie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 16 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

telenowele x-cry polskiserwerzycia watahacienia krolestwowegier