Spis tematów - komentarze

(1/10) > >>

barneyos:
Aloha !
Na bazie zestawienia bluray21 oraz mojego powstał plik excelowski ze spisem wszystkich wątków forum PCh.

Jak to działa ?

W pliku jest wgrany spis z dnia 30.05.2012. Plik ściągamy do siebie na komputer i odpalamy. potwierdzamy ostrzeżenie o zabezpieczeniach - "Włącz makra" *. Listę możemy dowolnie filtrować - klikając niebieski link po prawej - przenosimy się na stronę z danym wątkiem.

Najważniejsze - spis można aktualizować - wystarczy kliknąć klawisz "Aktualizacja" w pierwszym wierszu. Spróbujcie - celowo nie wgrywałem 5 najnowszych wątków: powinno się Wam dograć od 8221 do 8225.

Później, co jakiś czas, możecie sobie aktualizować listę.


W przypadku problemów proszę o PW. Spis powstał na Excelu 2003 pod Win XP HE SP3, ale zapisany jest w formacie Ex'97. Nie będzie działać w OpenOffice, pod Linuxem - nie wiem.



Plik dostępny jest tutaj:

[edit]
Aktualne wersje dostępne są tutaj:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8230.0

[/edit]


* U niektórych może wogóle nie pojawić się okno z zapytaniem. Oznacza to, że poziom zabezpieczeń ustawiony jest na "wysoki" i Excel automatycznie wyłącza dostęp do makra. Należy wówczas otworzyć pusty skoroszyt, wybrać z menu Narzędzia->Makro->Zabezpieczenia i na karcie poziom zabezpieczeń ustawić "Średnie". Następnie zamknąć Excela i otworzyć ponownie. Drzewo menu może się różnić w różnych wersjach Excela.

Dariusz:
Cytat: barneyos

PS. Proszę admina o przeniesienie informacji o spisie na stronę główną forum, tak by była ona łatwo dostępna - zwłaszcza dla nowych userów.

Wcale nie głupia myśl tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. ::)
Poszperam, a w międzyczasie wszelkie podpowiedzi bardzo mile widziane.  ;D

barneyos:
A gdyby w "Sprawy Administracyjne" utworzyć nowy dział "Spis tematów", umieścić tam jeden wątek, i zablokować możliwość dodawania wątków (nie wiem, czy można blokować) ?

Dariusz:
Masz na myśli dodanie nowego działu, jak np.. "Ogłoszenia porządkowe"?
Można. Działu nie zablokuje się ale wątek w nim utworzony można.
Tylko jak wstawić arkusz "Excela"? Nie wiem czy to możliwe.

barneyos:
Ja bym tylko zostawił jako plik do pobrania. W tej chwili masz już jakoś tak 6 tys. pozycji, to ile to będzie zabierać miejsca, trzeba dzielić na kilkanaście postów. Poza tym ten spis się będzie zmieniał, w przypadku dodawania nowych oraz usuwania istniejących wątków.

A kto będzie chciał, to sobie pobierze pliczek i będzie mógł to ze spokojem przeglądnąć na swoim kompie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

animezywioly patologiczni gangds klasa1e wkp