Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 05, 2024, 16:57:52


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 29 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WIEDZA TAJEMNA UKRYTA W OBRAZACH .  (Przeczytany 512968 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Listopad 14, 2008, 01:30:19 »

Jak pisałem w pierwszym poście w obrazie ukryto wiedzę o zjawisku precesji wykorzystanym
do stworzenia kosmicznego zegara określającego czas nastepujących po sobie er,epok.
Poprzez symbole solarne/skośny krzyż/przekazano tutaj także,jaki wpływ na życie na
naszej małej planecie ma najbliższa nam gwiazda.
Od zarania astronomii Wszechświat był postrzegany jako geocentryczny,z nieruchomą Ziemią w środku,wokół której krążylo Słońce,planety i gwiazdy.Tak jako obserwatorzy
nieba ocenialiśmy to z naszego punktu widzenia, ziemskiego.Grecy, Słońce uważali za
boga Heliosa,pięknego mężczyznę,z głową otoczoną promienistym nimbem,powożącym
złotym rydwanem,którym codziennie wyjeżdżał na nieboskłon.
Złota kula na obrazie to życiodajne Słońce,które ma wielki wpływ na życie na naszej
planecie.Lewa strona to moment wschodu naszej gwiazdy,prawa moment zachodu.
Można również widzieć tutaj moment kiedy Słońce zwycięża noc i przeważa światłość
nad ciemnością to tzw. przesilenie letnie,pełnia życia, którą ukazuje  lewa strona obrazu.
Natomiast prawa strona to przesilenie zimowe, czas zamierania życia,moment kiedy noce
są długie i brakuje nam życiodajnych promieni słonecznych,dominująca jest wtedy  ciemność.
Symbol wagi ze skośnym podwójnym krzyżem oznacza cykliczność,powtarzajacego się
zjawiska zamiany biegunów,powodującego wsteczną drogę Słońca na niebie.
Czas w którym przyszło nam żyć to moment przejścia z wieku XX do XXI,okres wyjścia
z epoki RYB i wejścia do ery WODNIKA a także początek nowego cyklu kosmicznego
który będzie trwał ponad 25000 lat.Czyż nie jesteśmy narodem wybranym ? Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 23:15:12 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #26 : Listopad 14, 2008, 22:37:38 »

Tak ten obraz ma jeszcze dwa poziomy odczytu informacji. Czekalam az ktos cos napisze, nikt sie nie zdecydowal. W takim razie opisze znaczenie poszczegolnych symboli oraz oglad  "zegarowy", to tez ciekawa forma przekazu informacji. Nie zmienia sensu ale pokazuje trsc inaczej. Moim zdaniem jestesmy narodem wybranym, bardzo duzo dzieje sie i bedzie sie dzialo w Polsce. Iskra nowej wiedzy  rozblysla w Polsce, jest czas by przerodzila sie w wielki ogien. Niech plonie.
Do jutra zatem.
Kiara.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2008, 01:06:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #27 : Listopad 15, 2008, 14:50:56 »

Jaki z nas naród wybrany? Co tu za wnioski wyciągasz, Kiaro? Janusz, tak myślę, nie pisał o nas, Polakach, jako narodzie wybranym lecz o całości pospólstwa, któremu dane jesyt żyć  w tych czasach, XX i XXI w..
Taki z nas naród wybrany "jak z koziej dupy trąbka".
Myślę, że czas najwyższy zakńczyć to nacjonalistyczne podsycanie ambicji narodowościowych. Myślę też, że takie przedstawianie spraswy to twoje "pobożne" życzenia, nie mające nic wspólnego z przekazami cytowanych przez Ciebie myślicieli. Jeśli zaś jest inaczej, to chyba czas zmienić autorytety.
Zapisane
BoGu$
Gość
« Odpowiedz #28 : Listopad 15, 2008, 15:02:18 »

Jaki z nas naród wybrany? Co tu za wnioski wyciągasz, Kiaro? Janusz, tak myślę, nie pisał o nas, Polakach, jako narodzie wybranym lecz o całości pospólstwa, któremu dane jesyt żyć  w tych czasach, XX i XXI w..
Taki z nas naród wybrany "jak z koziej dupy trąbka".
Myślę, że czas najwyższy zakńczyć to nacjonalistyczne podsycanie ambicji narodowościowych. Myślę też, że takie przedstawianie spraswy to twoje "pobożne" życzenia, nie mające nic wspólnego z przekazami cytowanych przez Ciebie myślicieli. Jeśli zaś jest inaczej, to chyba czas zmienić autorytety.
Amen
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #29 : Listopad 15, 2008, 15:11:02 »

Zatem zacytuje Ci rowniez fragmety Myslicieli potwierdzajace moje zdanie.Moze nie takimi  argumetami jak sadzisz to wybranie zaowocuje. Jednak jest i w najblizszej przyszlosci przyjdzie nam wszystkim sie z nim skonfrontowac.
kiara

 Ps. Ale moze Mod przeniesie ten podtemat na nowa strone Polska Narodem wybranym, czy nie?
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 16:23:22 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #30 : Listopad 15, 2008, 18:39:58 »

Podczas przeglądania forum naszła mnie pewna refleksja odnośnie postów Kiary. We wszystkich pisze praktycznie to samo. Idę o zakład, że gdybym poprzestawiał nawet sporą cześć jej postów [a już szczególnie w tematach przez nią samą założonych] nikt nie zauważyłby różnicy. Ot taka ciekawostka, bo w przypadku jakiegokolwiek innego forumowicza tego nie dostrzegłem.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #31 : Listopad 16, 2008, 18:27:00 »

Poniewaz arteq bardzo pilnuje i starannie dba , zeby zbyt wiele wiedzy nie ujzalo swiatla dzienego. Jej wszystkie przejawy ( nie tylko w moim wydaniu)  tlumi w zarodku ( kogo reprezetuje? moze nieswidomie) zwolnie nieco odkodowywanie obrazu.
Ale dla ciekawych, zrobcie na przzroczystym papieze okrag ze wszystkimi znakami zodiaku i naluzcie na obraz.Ja to nazywam odczytem zegarowyn ( moj osobisty pomysl) wowczas pojawia sie wam symbole w odpowiednim ustawieniu zgodnym ze znakami zodiaku. Jak ktos to zrobi i umiesci na forum w temacie postaram sie zinterpretowac, czas przejscia i symbolike. Sa one bardzo wyraznie zaznaczone.
Pozniej na tej podstawie jest jeszcze trzeci odczyt. Mrugnięcie Uśmiech Uśmiech Mrugnięcie

Kiara
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 16, 2008, 22:54:01 »

Dariusz masz rację miałem na myśli wszystkich ludzi, których spotkało to szczęście,że
żyją w okresie przełomowym dla całej planety.  Uśmiech

Kiaro to nie czas na spowolnienia,każdy na pewno chce poznać ten odczyt zegarowy i
twoją interpretację.

Autor poniższych stron internetowych/fatalne tłumaczenie/ ukazuje tzw.kardynalny
krzyż zodiakalny ery Wodnika jako początek nowego sezonu tzn.Wielkiego Roku trwają-
cego 25 920 lat.Karta tarota XXI Świat przedstawia również koniec i zarazem początek
nowego systemu rzeczy.Jej numer ''21'' i cztery symbole lwa,orła,byka,czlowieka w rogach
to informacja o tym,że w XXI wieku w erze Wodnika nastąpi wyzwolenie człowieka z wię-
zów dotychczasowych żywiołów rządzących Ziemią.
Na obrazie Memlinga jak już pisałem wcześniej symbolika ery nadchodzącej znajduje się
na portalu bramy przez która wchodzą zbawieni.Jest więc tutaj ukryta wiedza o zodiaku,
i związanym z nim zjawisku precesji. Uśmiech

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://ancientegypt.hypermart.net/sumeriancylinderseal/&sa=X&oi=translate&resnum=3&ct=result&prev=/search%3Fq%3DThe%2BCelestial%2BSphinx%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG szukać - strona głowna /domek na końcu strony/
rozdzial V.

http://www.gnosis.art.pl/numery/gn12_suliga_tarot_rys5.htm

http://swiattarota.eu/node/623
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2008, 23:30:48 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #33 : Listopad 16, 2008, 23:29:32 »

Janusz nie ma pospiechu, wszystko wydazy sie w precyzyjnie wyznaczonym czasie. Naprawde nic nam nie zagraza.Tworzenie presji strachu jest niewlasciwe.Czlowiek zastraszony i spieszacy sie nie funkcjonuje dobrze. Mrugnięcie
Plan Stworcy jest perfekcyjny, nikt zadnymi ludzkimi knowaniami go nie zmieni, nie ma obawy. Uśmiech
Kiara
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Listopad 17, 2008, 00:02:11 »

Kiaro nie spiesz się w odpowiedziach i przeczytaj dokładnie.Nie wprowadzam tutaj presji
strachu tylko informuję o precyzyjnym przekazie dotyczącym czasu kiedy mają
nastąpić zmiany na Ziemi.Pozostawili to nam w spadku ludzie wtajemniczeni w te sprawy.
Jeśli widzisz to inaczej to o tym napisz,kiedy będziesz miała czas Mrugnięcie
Wiek XXI będzie trwał 100 lat, to sporo czasu. A ery trwające 2160 i zjawisko precesji
odkryli podobno bogowie i pozostawili nam w spadku,tak samo jak wiedzę o erze Wodnika. Duży uśmiech
Na powyżej opublikowanych  stronach internetowych masz możliwość oglądnięcia okręgu
ze wszystkimi znakami zodiaku oraz zasadę działania kosmicznego zegara precesyjnego. Uśmiech
W V rozdziale'' Precesja i równonoc'' można poznac wiedzę jaką na ten temat mieli już starożytni Egipcjanie.
Nie jest to więc mój wymysł ,o tym pisano już baaardzo dawno.
Wiedział o tym napewno twórca obrazu ''Sąd Ostateczny'' Memling i przemycił ,ukrył tą wiedzę
w swoim dziele.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 01:12:06 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #35 : Listopad 17, 2008, 01:08:18 »

Z tego co wiem juz od kilku lat trwa zmiana, nie jest to proces na pstrykniecie palcem, sa to zmiany w  naszych cialach fizycznych przygotowujace nas na przejscie. Ten proces musi zajsc inaczej nie mogli bysmy zyc w nowych warunkach. Kto jest nie gotowy musi odejsc przed o12 rokiem bo inaczej zostal by uwieziony w odchodzacej czestotliwosci na dlugi czas. Po 12 roku bedzie jeszcze to  trwalo kilka  lat przystosowywanie sie do nowych warunkow zaim zaczna one egzystowac w swojej"pelni". Ale wydazy sie to w powyzszym czasie , jest faktycznie zwiazane z ustawieniem planet i oczywiscie moca energetyczna ktora uzyskamy..
Janusz jak slysze "Bogowie" to mie smieszy, jacy "Bogowie" co za Ego u tych istot. zadni "Bogowie" tylko Istoty o wiekszej wiedzy technicznej. Uczuciowa my ich ( oczywiscie nie wszystkich) przewyzszamy. My to oni , My jestesmy tu po to zeby oni nauczyli sie uczuc  bo tej wiedzy zabraklo im (nam z przyszlosci) w dalszej drodze rozwoju. Musieli wrocic do tego mometu, bo sami siebie zablkowali w przeszlosci. Uwonieniem jest zcalenie wszystkich inkarnacji bladzacych w iluzorycznym istnieniu w astralu. Rozumiesz? To nie laska, to koniecznosc na drodze rozwoju. Pomagajac nam , pomagaja sobie.
Inna sprawa jest fakt ze sa tez istoty , ktore do tego uwolnienia nie chca dopuscic, bo przestana istniec. Jednak fak  ten nie powinien zablokowac naszego rozwoju.Sztuczna inteligecja nie powinna zdominowac i uwiezic Czlowieka.
Kiara
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 10:47:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Listopad 17, 2008, 01:41:54 »

Podobno ''bogowie''to jest różnica.Wiedza o precesji mogła naturalnie pochodzić od
poprzedzającej nas cywilizacji ziemskiej.Nikt nas nie zdominuje,bo każdy idzie własną
drogą rozwoju i obowiązuje prawo nieingerencji.Czy ty czasem nie chcesz we mnie wywołać odrobinę strachu i zablokować moje prawidłowe funkcjonowanie. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Dobrej nocy.....Janusz. Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 01:43:54 wysłane przez janusz » Zapisane
Nebulitos
Gość
« Odpowiedz #37 : Listopad 17, 2008, 08:56:18 »

A ja powiem, że dobrze jest napisane, że Polska jest narodem wybranym - bo tak jest i to nie jest wyssane z palca. Z historii wiemy co z nami robiono i czego doświadczyliśmy teraz sytuacja się odmieni. Nie chodzi tu o tereny Polski bo i tak tutaj będzie je najwięcej ludzi zamieszkiwać ale szczególnie o samych Polaków. Najwięcej jest u nas ludzi, którzy są dobrzy i coś spowodują co będzie miało duże znaczenie w przyszłości. Nie na darmo było napisane żeby Polacy, którzy są za granicą wracali.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #38 : Listopad 17, 2008, 10:56:43 »

Podobno ''bogowie''to jest różnica.Wiedza o precesji mogła naturalnie pochodzić od
poprzedzającej nas cywilizacji ziemskiej.Nikt nas nie zdominuje,bo każdy idzie własną
drogą rozwoju i obowiązuje prawo nieingerencji.Czy ty czasem nie chcesz we mnie wywołać odrobinę strachu i zablokować moje prawidłowe funkcjonowanie. Mrugnięcie Mrugnięcie Mrugnięcie
Dobrej nocy.....Janusz. Duży uśmiech


 Nikogo nie strasze ,wrecz przeciwnie mowie ze sila jest w nas nie powinnismy sie dac zastraszyc i podpozadkowac strachem przed kataklizmem tym , ktorzy sie za tych bogow ( naszych zbawcow podaja).Tak masz racje , dopuki korzystamy z wolnej woli jestesmy chronieni jej prawem. Ale co po niektorz chca koniecznie jej nas pozbawic.Wcale tego specjalnie nie ukrywaja. Zcalenie nas w zbiorowa swiadomosc  , to koniec wolnej woli.
Owszem proponuje sie kilka poziomow rozwojowych z liderami, ale jest kres , ktory wyznacza zalozenie tych ktorzy tworza taki system swiadomosci zbiorowej.
Nie mozna go przekroczyc i rozwijac sie z zasada wolnej woli indywidualnie. To wiem sa to dwie drogi dwoch opcji o roznych spojrzeniach na istnienie ziemi i ludzi w przyszlosci. Kto , ktory sposob wybierze ? To jego indywidualna decyzja. Jednak dobrze zeby wiedzial co , ktory w rzeczywistosci reprezetuje. Bo intecje "zbawcow" sa zawoalowane i nie przekazywane w zbyt jasny i czytelny sposob dla wiekszosci ludzi.
Kiara
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 21:31:48 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 17, 2008, 14:46:12 »

Cytat: Cytat: Kiara  Listopad 16, 2008, 18:27:00
Poniewaz arteq bardzo pilnuje i starannie dba , zeby zbyt wiele wiedzy nie ujzalo swiatla dzienego. Jej wszystkie przejawy ( nie tylko w moim wydaniu)  tlumi w zarodku ( kogo reprezetuje? moze nieswidomie) zwolnie nieco odkodowywanie obrazu.
Bezczelna i oślepła kobieto, przechodzisz samą siebie - że niby ja pilnuję i dbam o to, żeby informacje nie ujrzały światła dziennego? Hipokrytko, a kto tyle razy zadawał Ci pytania - zwięzłe i konkretne? Kto prosił o rozwinięcie/wyjaśnienie tematu? Kto apeluje o przejrzyste przekazywanie informacji. I co otrzymywałem w odpowiedzi? A no ciągle "nie jesteś gotowy" ble ble ble "poszukaj odpowiedzi w sobie" ble ble ble "wiedza zostanie uwolniona" ble ble ble. Więc kto tu "ukrywa" wiedzę [na marginesie wcale nie uważam, że wiesz chociaż w 10% to co starasz się zainsynuować], kto ciągle zwodzi, mąci i unika dyskusji? Kto przyparty do muru mówi "nie chcę rozmawiać", "nie bedę dyskutowała". Więc komu zależy na rozmywaniu tematu? Wskaż mi oszczerco, chociaż jedno miejsce gdzie nie udzieliłem jasnej, konkretnej odpowiedzi? Bo ja mogę wagonami pokazać gdzie Ty unikałaś.

No i na dokładkę zarzucasz mi, że "ktoś" za mną stoi? Czy już całkiem Ci się poprzewracało w głowie? I to Ty coś takiego insynuujesz, ta sama co na każdym kroku karmi nas jakąś papką od domniemanych myślicieli? Ta, która straszy moderatorem bo w dyskusji uzywa się jej prawdziwego imienia zamiast nadanego przez nieznaną bliżej grupę bytów? Jeżeli coś [a nie ktoś] ma za mną stać to wyłącznie zdrowy rozsądek i otwartość na dyskusję. Jeżeli natomiast chodzi Ci o moje przekonania religijne to wielokrotnie wprost mówiłem, ze należę do KRK. Tyle.

Wiem, że post jest dosyć ostry ale czasami trzeba użyć dosadnych słów w stosunku do napotkanej bezczelności. Tak, świadomie i z premadytacją użyłem słów: bezczelna, zaślepła, hipokrytka, oszczerca jako idealnie pasujących do opisanego zachowania Kiary. Jestem to w stanie udowodnić [co juz wielokrotnie czyniłem] i biorę za nie pełną odpowiedzialność.

Byc może jest to offtop, ale nie wiedziałem gdzie mam umieścić odpowiedź na bezczelne zarzuty Kiary. Jeżeli mod zna lepsze miejsce to proszę o przeniesienie.