Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 09, 2024, 16:05:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Żyj Świadomie  (Przeczytany 1109 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zigrin
Gość
« : Maj 03, 2009, 18:21:30 »

Witam  Uśmiech
Cytuj
Gdyż każdy podąża jakąś drogą, za jakąś prawdą , jakimś swoim życiem i w sumie nie może dojść do WŁASNEJ BOSKOŚCI inaczej niż przez siebie samego .... ( czyli przez Niego ?. )

Wbrew pozorom nie ma tutaj sprzeczności. Zastanów się East, jak można było najłatwiej  nauczyć ludzi drogi do świadomości o swojej boskości, jak na swoim (tj. Jezusa) przykładzie ? sądzisz, że jakieś teoretyzowanie i samo nauczanie by tutaj więcej zdziałało ? Jezus przyszedł nie w celu teoretyzowania, tylko praktycznego pokazania boskości człowieka, na przykładzie swojej boskości i by kolejny raz słowa stały się ciałem...
Miłości nie można nauczyć przy pomocy teorii, bo ona wybiega daleko poza naszą logikę i teorię – znacznie łatwiej jest ją pokazać na przykładzie/przykładach…
„… Kto się chce stać taki jak ja, niech weźmie swój krzyż i niech mnie naśladuje… „
„… Kto zobaczył mnie, zobaczył też mojego ojca… „

  Jan. 10:34-38
34. Odpowiedział im Jezus: Czyż w zakonie waszym nie jest napisane: Ja rzekłem: Bogami jesteście?
35. Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże [a Pismo nie może być naruszone],
36. Do mnie, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, wy mówicie: Bluźnisz, dlatego, że powiedziałem: Jestem Synem Bożym?
37. Jeśli nie wykonuję dzieła Ojca mojego, nie wierzcie mi;
38. Jeśli zaś wykonuję, to choćbyście mi nie wierzyli, wierzcie uczynkom, abyście poznali i wiedzieli, że we mnie jest Ojciec, a Ja w Ojcu.
(BW)
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zapresentojswojefora wkp rakul-axis animezywioly fifa11