Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 06, 2024, 06:26:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pragnę pomóc ludziom,tym którzy chcą mnie wysłuchać i zrozumieć.  (Przeczytany 53458 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
arteq
Gość
« Odpowiedz #25 : Sierpień 16, 2012, 15:34:05 »

Sfinksie powtórzę jeszcze raz: Pomagać można tym, którzy o to proszą!
Jak zatem zapatrujesz się na przymusowe leczenie np. narkomanów czy alkoholików? Co powiedzieć w takim razie o tych którzy dzięki temu przymusowemu leczeniu wyrwali się z nałogu i sami teraz dziękują za pomoc której... nie chcieli, przed którą się mocno wzbraniali? Dziękują teraz za szansę, za nowe życie, dziękują i ich rodziny. Możesz się do tego odnieść, szczególnie w świetle swojej tezy?
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #26 : Sierpień 16, 2012, 15:39:56 »

Cytuj
Jak zatem zapatrujesz się na przymusowe leczenie np. narkomanów czy alkoholików?
Nie ma takiej opcji. Przymusowe leczenie. Tak wlasnie postepuja ci "wladcy" swiata, "przymuszaja"... a skutek odwrotny.
W chorobach psychicznych pacjent sam musi zrozumiec i chciec zmiany, o ile nalog przejal kontrole nad zyciem i niszczy.
To choroby ducha.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #27 : Sierpień 16, 2012, 15:46:01 »

Z drugiej strony wołanie o pomoc to również ostentacyjne branie narkotyków . Narkoman widzi, że coś z nim nie tak i chce pomocy, ale nie ma odwagi ani siły to powiedzieć, bo pozbawiłby się dostępu do narkotyków i tego się boi. Podobnie próba samobójcza jest wołaniem o pomoc.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Sierpień 16, 2012, 15:54:19 »

Przymusowe leczenie- to właśnie "Lot nad kukułczym gniazdem"- no to powodzenia  Zły

a potem przymusowe szczepionki, itp., itd. mniam  Z politowaniem
Sytem przymusów trzyma się mocno  Cool
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 15:58:23 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #29 : Sierpień 16, 2012, 17:02:54 »

Songo, całkowicie zmieniłeś przypadki mojego zapytania - wyraźnie zaznaczyłem 2 przypadki, a Ty dołożyłeś coś od siebie i na tym opierasz zasadność pytania. Będę zobowiązany gdy zechcesz odnieść się właśnie do nich.

Mam nadzieję, że Sfinks już się zdążyła przekonać (miałem ją "ostrzec", ale byłem ciekaw czy moje przewidywania sprawdzą się w 100%), że na tym forum powoływanie się na ewangelicznego Jezusa nie jest mile widziane - gdy tylko luźno o nim wspomniała i zaszła się powoływać na słowa Jezusa zawarte w Ewangelii jako mogące pomóc w życiu... zaraz oskarżono ją o chęć uprawiania przymuszonych, psychopatycznych zabiegów (patrz: drastyczne sceny z Lotu nad kukułczym gniazdem...).
Zabawne i znamienne jest to, że praktycznie pełna cisza i wszechobecne zrozumienie panuje dla naprawdę upierdliwych i wciskających na każdym kroku swoją "wiedzę" nauczycieli z tego forum...  :]

Kolejne wspaniałe studium zachowań "oświeconych"  :]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 17:03:49 wysłane przez arteq » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Sierpień 16, 2012, 17:08:04 »

Artek- mieszasz dwie różne rzeczy które pojawiły się w tym wątku,-
i oczywiście jak zwykle jesteś ofiarą spisku "oświeconych".
Ja powyżej odniosłem się wyłącznie do medycznego systemu przymusu- patrz "przymusowe szczepienia",-
a ty w to "pakujesz" Jezusa. Po co??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
sfinks
Gość
« Odpowiedz #31 : Sierpień 16, 2012, 17:10:31 »

 Ludzie zawsze podejrzewali ,ze ktoś coś ukrywa ,że manipuluje innymi ,że nie mówi prawdy .Podejrzewają jakieś organizacje iluminatów , żydów ,masonów  .Mówią ,że politycy kłamią ,tv kłamie ,gazety kłamią ,ale gdy chce się im coś unaocznić ,lub przestrzec dla ich własnego dobra ,podnoszą krzyk ,nie wierzą oskarżają tą osobę o wszystko co im do głowy przyjdzie .Czyli wcale nie chcą tej prawdy znać .

Wiadomo od dawna ,że za prawdę w ,,mordę walą ,, ten kto chce żyć prawdą i mówić o niej ,musi być na to przygotowany ,ze go potępią ,nie zrozumieją a nawet oskarżą
Znam takie zachowania z ,życia  czy literatury ,że jak ktoś czegoś nie rozumie ,to potępi  lub wyśmieje.Ludzkości potrzebny jest ,,wstrząs aby zaczęli dostrzegać to czego widzieć nie chcą . Koniec świata( obecnego) to nie taka sobie przyjemna historia ,nikt nas po głowach nie będzie głaskał ani spełniał naszych marzeń czy zachcianek .

To na pewno nie będzie ,,lunapark ,ani miłe przedstawienie .To bardzo poważna sprawa .Mówię to do ludzi aby zobaczyli co się na prawdę na świecie dzieje .Tłumaczenie  różnych nie przyjemnych historii i wszelkiego draństwa ,to jak zamiatanie śmieci pod dywan ,niby ich nie widać ale wiadomo ,ze są .Zajrzeć pod przykrywki wielu spraw ,można się po prostu przerazić . Każdy swoją osobę stawia na pierwszym miejscu i nie obchodzi go ,ze ciągnie do siebie kołdrę ,odkrywając i obnażając jakiegoś słabszego biedaka ,któremu z tego powodu jest zimno ,źle ,nie czuje on się dobrze ,podczas gdy nam niczego nie brakuje .Co nas to obchodzi ( mamy na to wiele argumentów ,które gęsto są przytaczane w pw .wypowiedziach)Powiedzenie ,,co tam ty ,ale ja...,, mówi nam dużo o lekceważeniu  innych .Aby nam było dobrze ,inni niech się ,,bujają,,Czasami ktoś leży w prochu ziemi ,ciężko przytłoczony problemami ,nawet nie ma się do kogo poskarżyć ,czy poprosić o pomoc .Gdyby chciał aby potraktowano go po ludzku ,może się spodziewać ,przykrych słów ,odzywek które go poranią a w ogóle lekceważenia swojej osoby .Idzie wiec biedak do kościoła płacze i prosi matkę boską o pomoc ,lub skarży się do Boga aby ulitował się nad nim .

Stwarza  sam sobie iluzję ,ze jest przez kogoś wysłuchany ,kochany i wreszcie ktoś zaopiekuje się nim.Czy to nie jest wstyd dla zadufanych w sobie społeczeństw ,aby człowiek żyjący wśród wielu ludzi zwracał się o pomoc do obrazów, jakby na świecie nie było żywego człowieka?Wielu chorych odbywa pielgrzymki do miejsc świętych z prośbami  o uzdrowienie,kupują jakieś święcone wody i mikstury które niby to miałyby im pomóc . Prawda jest taka że prawdziwa ludzka życzliwość i dobre słowo mogłyby tych biedaków wyleczyć z wielu dolegliwości .Słowo ma wielką moc ,może zabić człowieka ,a może też i uzdrowić ,przykład z pisma św.,,ja ci mówię dzieweczko ,wstań ,, czyż nie została dziewczynka uzdrowiona mocą słowa chrystusowego? Każdy może przyczynić się do czyjegoś dobrego samopoczucia .Słowa piosenki ,,uwielbiam cały świat ,za dobre słowo ,, powinny powiedzieć dużo prawdy mądrym głowom. Przytoczę tu także fragment wiersza

                                   ,,...dziwią się doktory ,Tukan chodzi jakby nigdy nie był chory
                                      ja mam ,ja mam przyjaciela...,,

Być może moje cytaty nie są dokładnie napisane jak w utworach z których je  zapamiętałam ,chodzi mi jedynie o sens ,a nie o to ,co kiedy?  kto?  jak się wyraził  .

Wiele osób jest nie zadowolonych ,ze zatytułowałam ten wątek ,,Chcę pomóc,,, Dlaczego taka krytyka czy ja chcę dla kogoś coś złego? Wręcz przeciwnie chcę przygotować ludzi ,jeżeli zechcą oczywiście ,na to co ma się wydarzyć,żeby zdążyli się  zorientować w sprawie i przygotować .Kto się spodziewa ciosu potrafi w porę zrobić  unik. Na tym ma polegać pomoc, na otworzeniu oczu na prawdę i budzeniu ze snu .Wszak życie jest snem ,wiele osób już to słyszało a nawet powtarza bezwiednie ,tak naprawdę nie wiedząc o co chodzi.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #32 : Sierpień 16, 2012, 17:17:09 »

Nie jestem niczyją ofiarą, a już szczególnie forumowych "oświeconych" - to raz.
Dwa - w ramach jednego postu chyba mogę odnieść się do rożnych wątków poruszanych w postach forumowiczów - tak tez zrobiłem.
Poprosiłem abyś odniósł się do przymusowego leczenia (a do tego wszak były porównania zadeklarowanej przez Sfinks chęci pomocy) narkomanów/alkoholików. Ty natomiast przedstawiłeś wstawkę o bandyckim (zważając na kontekst sceny w filmie) poddaniu pacjenta wstrząsom elektrycznym - to przejaw manipulacji, markowania posiadania argumentów.

Jezusa nie wplątałem - w postach Sfinks od początku była o nim mowa, więc o czym do mnie mówisz? Wskazałem jedynie na "obowiązującą" na tym forum prawidłowość, podpierając to stosownymi argumentami. I to był drugi wątek mojego postu.

Dlaczego taka krytyka czy ja chcę dla kogoś coś złego? Wręcz przeciwnie chcę przygotować ludzi ,jeżeli zechcą oczywiście ,na to co ma się wydarzyć,żeby zdążyli się  zorientować w sprawie i przygotować
1. Wielu forumowych "nauczycieli" nie lubi konkurencji.
2. Jezus ewangeliczny jako taki nie jest tutaj mile widziany...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 17:19:38 wysłane przez arteq » Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #33 : Sierpień 16, 2012, 17:30:34 »

Napisałam w tytule mojego wątku ,że chcę pomoc tym którzy chcą mnie wysłuchać i zrozumieć ,nikogo do niczego nie zmuszam !O leczeniu kogokolwiek się nie wypowiadam ,ponieważ czas jest bliski i na takie dyskusje i oraz rozmowy nie ma czasu.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Sierpień 16, 2012, 18:46:05 »

Sfinksie, może inaczej. Chcesz pomóc, jest intencja, ale nie widzę na razie na czym ta pomoc ma polegać, wspomnianym młotem?
Może stary jestem i nie łapię, ale może jakoś w punktach, albo co.
Fakt, czasu mało, szkoda go na spory, rozświetl może trochę pomysł, bo na przykładach w takim układzie daleko nie zajedziemy, tzn ja nie kapuję, nie widzę całego obrazu, przedstaw w sposób bezpośredni swoją wizję "pomocy", choć wydaje mi się, że inne słowo byłoby tu bardziej adekwatne, przynajmniej z prezentowanego przez ciebie do tej pory materiału.
Podstawowy problem to problem zrozumienia, jak w tytule wątku, na razie jak dla mnie za mało danych.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.
east
Gość
« Odpowiedz #35 : Sierpień 16, 2012, 18:59:43 »

No coś typowego znów tu wyłazi. ONI nie cierpią Jezusa. Kurcze , w wielu wątkach Songo niemal powtarza nauki Jezusa - tylko niekoniecznie identycznymi słowami, więc już nie jest "ewangeliczny" ,ale trzeba mu to wypomnieć ?

Dla wielu forumowiczów Jezus jest drogowskazem, ale niekoniecznie wlepiają weń swoje gały nie widząc świata dookoła - i to znów źle.

Pewnym ludziom będzie  tak źle i tak niedobrze już zawsze. Ten wątek w ogóle nie jest o naukach jakiegokolwiek mistrza. Jest o chęci pomocy i relacjach międzyludzkich. To, że Sfinks wtrynia co chwila przypowieści chrześcijańskie - bo tak została wychowana - nie jest niczym niestosownym. Jest to po prostu jakiś punkt widzenia z którego można wyjść do dalszych rozważań i tyle. I takim wyjściem dalej jest post songo .

@Sfinks
Cytuj
Wiele osób jest nie zadowolonych ,ze zatytułowałam ten wątek ,,Chcę pomóc,,, Dlaczego taka krytyka czy ja chcę dla kogoś coś złego?
Ludzie piszą to , co czują i widzą ,ze z nimi nie współgra. Czy to coś złego ? Gdzie tu atak na Ciebie ?
I tylko proszę nie dopowiadać sobie, że to znieważa nauki Jezusa, bo całkiem się ten fajny -skąinąd - wątek pokiełbasi. Otrzymałaś też wiele ciepłych słów za to , co piszesz, więc czyń swoje i się nie przejmuj Mrugnięcie
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #36 : Sierpień 16, 2012, 19:21:45 »

Chodzi o zwrócenie uwagi na problemy ogólnoświatowe , na które wszyscy patrzą przez palce . Tym samym dają przyzwolenie  na różne matactwa i kombinatorstwa ,każdy siedzi cicho  w swojej norze i się nie wychyla .W obronie biednych i ubogich, nikt nie stanie ,jak widać w wypowiedziach forumowiczów mają pokrzywdzonych w nosie . Moja pomoc ma polegać  na przygotowaniu ludzi na to, co ma się dokonać ..Żeby nikt nie był zaskoczony w tym dniu i żebyśmy nie ponieśli wstydu jako społeczność ludzka ,że nie wiemy skąd się urwaliśmy ,aby świat nie stanął przed wyższymi istotami z otwartą gębą ,lecz aby zachował się z godnością jak przystało na cywilizowanych ludzi. To by było na tyle ,więcej nic nie wiem .


Bulwersują mnie pewne wypowiedzi ,że  na forum nie ma miejsca dla Jezusa ewangelicznego ,że jest on ,,persona non grata ,, nie pożądany tu ,że forumowiczą nie przystoi w ogóle o nim dyskutować .
Hm.... dziwnie mi to znajomo brzmi ,przecież to faryzeusze nie chcieli z nim mieć do czynienia ,był on odepchnięty i nie miał gdzie głowy swojej złożyć .

Jak można pogardzać i pomiatać tak świetlaną postacią ,przecież nikt z nas nie jest godny ,nawet rzemienia od sandałów zawiązać . Nie ważne ,że to postać literacka czy fikcyjna ,wypowiadanie się na temat takiej osoby dowodzi naszego zaślepienia ,pychy i egoizmu oraz zadufania w sobie . To tak samo ,jakby wypowiadać się z pogardą o doktorze Judymie lub innej  pozytywnej postaci w literaturze .Czy mamy tym postacią naprawdę coś do zarzucenia ? Niech Bóg wam wybaczy wasze zaślepienie  .

Jeżeli się mówi w ten sposób o Jezusie ,że jest zbędny ,bo nie pasuje do towarzystwa ,to wiadomo że inny człowiek o prawym charakterze ,też byłby przez te osoby tak potraktowany .Czy to coś nam nie mówi? Czy nad Jezusem ewangelicznym ,nie odbywały się sądy? ,czy inni nie pastwili się nad nim? (Pasja) Czy były jakieś powody do tego ,aby tak upodlić człowieka?  Jeżeli mówię ,że świat się zmienia a ludzie nie bardzo ,to własnie jest dobry przykład porównawczy ,tamtych czasów i dzisiejszych.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Sierpień 16, 2012, 19:31:44 »

sfinks już wiele razy czytałem takie słowa wzywające do działania/pomocy,-
ale nikt, dosłownie nikt nie zająknął się jak to ma się odbywać w praktyce,-
ja też wiele może nie zwojowałem, ale jak mogłem to wysłałem małą cegiełkę na dzieciaki umierające z pragnienia w afryce.
Więc napisz jak by to miało wyglądać- to pogadamy dalej, ale nie licz na rewolucję, bo historia pokazała jakie są konsekwencje i owoce takich działań,-
a zmiany nastąpią..
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
sfinks
Gość
« Odpowiedz #38 : Sierpień 16, 2012, 19:47:19 »

Nic nie napiszę, ponieważ nic więcej nie wiem ,mam ludzi obudzić i przygotować na to co ma się stać .Ale co to ma być ,to nie wiem ,nie znam dnia ani godziny ,ani dalszego scenariusza .Wszystko co miałam przekazać już powiedziałam ,dalsze wypowiedzi i dyskusje byłyby tylko przelewaniem z pustego w próżne . Myślę ze dostarczyłam już dość materiału do przeanalizowania sprawy i przygotowania się, aby stanąć ,,Twarzą w twarz ,, z Kimś większym od nas. Nie wiem jednak kto to ma być  ,więc mnie nie pytajcie .Nie jestem jasnowidząca ani dobrze poinformowana ,widocznie tak ma być .
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Sierpień 16, 2012, 19:51:05 »

więc wypada tylko podziękować,-
co ma być- to będzie.

pozdro Uśmiech