Niezależne Forum Projektu Cheops

Hydepark => Nauka i technika => Wątek zaczęty przez: Dariusz Październik 16, 2009, 20:50:37Tytuł: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Październik 16, 2009, 20:50:37
Nauka i sposób odbierania historii jak widzę zmienia się ...
Czy rozsądnym jest zatem tak ślepe ufanie wszystkiemu, co nasi jajogłowi sobie ubzduraja?
Poniższy link tyczy historii, jednak sprawa jest nieco szersza:

Planetoida, która zabiła dinozaury, trafiła w Indie

Olbrzymia planetoida, która 65 mln lat temu przyniosła zagładę dinozaurom, uderzyła w Indie. Wcześniej wskazywano na Meksyk, jednak tam krater uderzeniowy jest dużo mniejszy - uważa zespół naukowców. Wyniki ich najnowszych badań publikuje serwis "EurekAlert".
...

http://wiadomosci.onet.pl/2061494,16,planetoida__ktora_zabila_dinozaury__trafila_w_indie,item.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Marzec 24, 2010, 21:50:40
6 naukowych bzdur o Was samych, w które wciąż wierzycie

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/22870/0.jpeg)

Społeczeństwo, w którym żyjemy pełne jest ludzi, którzy zawsze wszystko wiedzą najlepiej i nie hamują się z wtykaniem swoich trzech groszy w każdą sprawę. Wśród nich znajduje się "zacne" grono samozwańczych psychologów, którzy lubią analizować cudze problemy i stawiać diagnozy. Są to z reguły psychologowie - amatorzy, którzy wiedzę swą czerpią z poradników dla kobiet, w których często aż roi się od idiotycznych porad.

Amerykański serwis cracked.com zaprezentował listę 6 najpopularniejszych mitów z zakresu psychologii, spopularyzowanych w społeczeństwach całego świata, które określić można krótko - to jedna wielka bzdura. Oto one:
...

http://niewiarygodne.pl/gid,11435481,img,11435494,kat,1017185,title,6-naukowych-bzdur-o-Was-samych-w-ktore-wciaz-wierzycie,galeriazdjecie.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Lipiec 09, 2010, 20:41:42
Dziwne "istoty" na dnie oceanu. Nie mają mózgu
kp.ru, TSz/21:07

(http://m.onet.pl/_m/8049839f834660b34ae35a4c1d4e954b,5,1.jpg)
Jedno z odnalezionych w głębinach oceanu stworzeń, fot. kp.ru

W głębinach Oceanu Atlantyckiego uczeni znaleźli dziwne stworzenia. Niektóre z nich nie mają ani oczu, ani mózgu - podaje serwis kp.ru.

...

http://wiadomosci.onet.pl/2196022,16,dziwne_istoty_na_dnie_oceanu_nie_maja_mozgu,item.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Lipiec 13, 2010, 17:43:01
Naukowcy już wiedzą co było pierwsze, jako czy kura!?

Co było pierwsze - jajko czy kura?
wp.pl | dodano: 2010-07-13 (14:46)

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24942/jajko_czy_kura640.jpeg)
(fot. Jupiterimages)

Odwieczny problem "co było pierwsze jajko  czy kura?" zaprzątał tęgie głowy od zarania dziejów. Naukowcom udało się w końcu rozwikłać tę zagadkę. Mają na to niezbite dowody.

Dotychczas jedyne wyjaśnienia opierały się o teorie ewolucji. Zakładano, że w wyniku skrzyżowania się dwóch gatunków ptaków podobnych lecz nie będących kurą sensu stricte, powstał nowy gatunek, który dziś znamy jako kurę domową. Jednak tłumaczenie to nie rozwiązuje tego dylematu, bo nadal można się spierać czy wcześniej było jajo prakury czy prakura…

Odwieczny problem "co było pierwsze jajko  czy kura?" zaprzątał tęgie głowy od zarania dziejów. Naukowcom udało się w końcu rozwikłać tę zagadkę. Mają na to niezbite dowody.

1/2

...

http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Co-bylo-pierwsze-jajko-czy-kura,wid,12471362,wiadomosc.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: songo1970 Lipiec 13, 2010, 17:48:36
pierwsza była kura- tylko skąd się ona wzięła??????
też mi rozwiązanie zagadki- tak to i ja potrafię bez zaplecza lab.


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: east Lipiec 13, 2010, 22:02:46
No tak, tylko skąd się wzięła ta kura ??
Może zmutowała z prakury ?
Albo było prokurą prakury heh ;)
Istnieje jeszcze możliwość, że tylko same jajniki praprakury zmutowały i urodziła się kura.


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: krzysiek Lipiec 13, 2010, 23:10:15
Moim zdaniem kura poczęła się z jakiejś zmutowanej wersji pterodaktyla, gada latającego w okresie jurajskim. Podobno niektóre dinozaury miały pióra - a stąd już niedaleko kura  ;D A gdy już była kura, to poszło, jak z płatka: kura - jajo - kura - jajo, czasem patelnia - jajecznica, itd. Proste?  ;D


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: east Lipiec 14, 2010, 14:27:42
Chyba proste :)
A jeszcze ciekawszy jest dylemat - co było pierwsze : salamandra czy żaba.
Wspomnę tu doświadczenia  doktora Peter'a Gariaev-a, który skierował wiązkę lasera na embrion salamandry, po czym pozostałą część wiązki wraz z zawartym w tej fali wzorcem DNA embriona skierował na żywy embrion żaby. Embrion tej żaby całkowicie przekształcił się w salamandrę, która wyrosła w pełni ukształtowana i rozmnażała się z innymi, nie posiadając żadnych problemów typowych przy łączeniu genów. Dosłownie przekształcił żabę w salamandrę. Energią.
Możliwe więc, że geny pełnią w zasadzie rolę instrukcji wykonawczych dla poleceń pochodzących ze świata energii. Zatem kura czy jajko, salamandra, czy żaba - to wszystko zawsze istniało w superpozycji jako jedna z możliwości fizycznego przejawienia się po tym, jak podziałała energia.


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Thotal Lipiec 15, 2010, 07:57:12
Kura była pierwsza!!! ;D


http://www.sfora.pl/Jajko-czy-kura-Juz-wiadomo-co-bylo-pierwsze-a22182
Pozdrawiam - Thotal :)


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Lipiec 19, 2010, 18:30:02
Odkrycie na SGGW: rośliny potrafią myśleć!

Rozumne życie roślin
Sławomir Zagórski
2010-07-19, ostatnia aktualizacja 2010-07-19 10:12


(http://bi.gazeta.pl/im/8/8151/z8151988Z.jpg)
Rozetki liści Arabidopsis thaliana. Na zdjęciu 1. i 2. zaznaczono maksymalną intensywność fotosyntezy, na 3. i 4. - intensywność wygaszania zaabsorbowanego światła w nadmiarze. 1. Cała roślina rośnie w słabym świetle. Wszystkie liście zajęte są fotosyntezą (kolor pomarańczowy). 2. Trzy liście po prawej stronie (kolor zielony) oświetlone silniejszym światłem - tam toczy się mocno zredukowana fotosynteza. Reszta liści pomimo że jest w cieniu, też odpowiada na światło (nabiera częściowo zielonej barwy) i też redukuje fotosyntezę 3. Cała rozetka naświetlona bardzo mocnym światłem. Jedne z liści wygaszają je silniej, inne słabiej (stąd różne kolory) 4. Trzy liście po prawej naświetlone bardzo silnym światłem (intensywnie je wygaszają - stąd kolor zielony). Liście po lewej (na niebiesko) reagują również na ten bodziec, wygaszając światło, pomimo że nie są bezpośrednio wystawione na jego nadmiar
Plan Cell

Rośliny wcale nie są prostymi i biernymi organizmami. Nasi zieleni kuzyni mają podobnie jak my układ nerwowy, dzięki któremu potrafią zapamiętywać informacje i... myśleć

Ta publikacja wywraca do góry nogami naszą wiedzę na temat roślin. Dowodzi, że prowadzą one znacznie bardziej skomplikowane życie, niż sądziliśmy przez wiele, wiele lat. Ogromną satysfakcją jest to, że przełomowych odkryć dokonał czysto polski zespół młodych naukowców pod kierunkiem prof. Stanisława Karpińskiego z warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Karpiński to jeden z naszych wybitnych badaczy, który spędził blisko 20 lat na Zachodzie i dzięki programowi "Wellcome" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej wrócił niedawno do kraju i rozkręcił duży program badawczy w Warszawie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W najnowszym numerze "Plant Cell" - najbardziej prestiżowego pisma z zakresu biologii komórki roślin - ukazała się sążnista, 18-stronicowa praca zespołu Karpińskiego. A oto czym zajęli się Polacy.

Hormony czy elektrochemia

1/2

...

http://wyborcza.pl/1,75476,8151919,Rozumne_zycie_roslin.html
Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Grudzień 07, 2010, 12:20:56
NASA: Odkryliśmy nową formę życia

W osadach słonowodnego jeziora Mono Lake w stanie Kalifornia amerykańscy naukowcy odkryli bakterie, mogące się odżywiać trującym dla innych organizmów arsenem - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej w Waszyngtonie przedstawiciele agencji NASA.

Drobnoustroje te wbudowują arsen zamiast fosforu w swe białka, tłuszcze, a nawet we własny materiał genetyczny. "Chodzi tu o życie na Ziemi, ale nie o takie życie, jakie dotąd znaliśmy" - powiedziała astrobiolog Mary Yoytek.

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25829/500x_newlife-bacteriaphoto.jpeg)
(fot. NASA)

...

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,NASA-Odkrylismy-nowa-forme-zycia,wid,12911076,wiadomosc.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Styczeń 08, 2011, 16:15:21
Czy naukowcy bawią się w Boga?
wp.pl | dodano: 2011-01-03 (14:42)

(http://i.wp.pl/a/f/jpeg/26003/640-dna15.jpeg)
(fot. Jupiterimages)

Czy sklonowanie człowieka jest możliwe? Czy żywność genetycznie modyfikowana jest dla nas zagrożeniem? O realiach współczesnej genetyki rozmawiamy z profesorem Januszem Limonem, genetykiem klinicznym *

: Panie profesorze, co to znaczy, że „naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za…” na przykład otyłość albo jakiś rodzaj raka?

Człowiek ma około 25 tysięcy genów. Gen to odcinek cząsteczki kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) znajdującego się w jądrze komórkowym, który koduje jakieś białko. Jeśli gen zostanie uszkodzony przez, na przykład, promieniowanie albo jakiś związek chemiczny, to białko nie powstaje, lub jest nieaktywne – co w efekcie powoduje powstanie choroby. Jeśli uszkodzenie genu znajduje się w komórkach rozrodczych to można go odziedziczyć od rodziców i wtedy jest to choroba przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeśli dojdzie do uszkodzenia genu np. w komórce skóry – może powstać nowotwór, który nie będzie się jednak dziedziczył.

: Czy mógłby Pan to opisać na jakimś przykładzie?

Na przykład hemofilia A, czyli brak krzepliwości krwi. Gen, który za nią odpowiada jest zlokalizowany w chromosomie X (chromosomie płci). Kobiety mają dwa chromosomy X – jeden może być z wadliwym, chorym genem, a drugi zawiera zdrowy gen i to powoduje, że choroba się u kobiet nie rozwija. Ale jeśli chłopiec odziedziczy od matki ten chromosom z uszkodzonym genem (mężczyźni mają jeden chromosom X), to jest chory. Gen jest wadliwy, więc nie koduje białka, w tym przypadku czynnika krzepnięcia VIII. To jest przykład choroby jednogenowej - zależnej od defektu jednego genu.

Oczywiście dziedziczenie chorób powszechnych jest bardziej złożone, bo istnieją także choroby, które zależą od wielu różnych genów. Chorób genetycznych jest dwanaście i pół tysiąca – są liczne, ale bardzo rzadkie. Ja w swoim życiu widziałem chorych może z pięćdziesięcioma różnymi chorobami genetycznymi.

W ogóle – cechy ludzi zależą od wielu genów i jeszcze czynników środowiska. Mamy swoje geny, żyjemy w jakimś środowisku, coś jemy, pijemy, oddychamy jakimś powietrzem i prowadzimy określony tryb życia, a to wszystko razem decyduje o różnych naszych cechach, a również o tym, czy rozwiną się u nas choroby. Geny w przypadku powszechnych chorób takich jak schizofrenia, cukrzyca czy depresja nie zostały do dzisiaj jednoznacznie zidentyfikowane.

: Czyli to, czy będziemy chorzy na którąś z nich zależy od tego jakie mamy geny i od tego w jakim środowisku żyjemy…

Tak. I to samo dotyczy cech prawidłowych – poziomu inteligencji, wzrostu, masy ciała. Decydują o tym w pewnym stopniu geny, ale zawsze ważny jest wpływ środowiska. Można odziedziczyć geny wybitnej inteligencji, ale jeśli osoba urodzi się w rodzinie gdzie nie przykłada się wagi do wykształcenia, albo trafi do nieodpowiedniej szkoły to może w pełni nie rozwinąć swoich odziedziczonych możliwości. Prawidłowe systemy edukacyjne nie powinny marnować utalentowanych uczniów.

: A skąd naukowcy wiedzą kiedy jakaś cecha – również choroba – zależy tylko od genów, a kiedy też od środowiska?

Idealnym modelem są bliźnięta jednojajowe, które mają prawie wszystkie geny identyczne. Patrzy się jaki procent bliźniąt jednojajowych zapada na daną chorobę. Im jest większy, tym większy udział czynników genetycznych. Jeśli chodzi o prawidłowe cechy, choćby wzrost, to geny odpowiadają za niego w około 70 procentach. Podobnie jest z poziomem inteligencji.

1/5

...

http://odkrywcy.pl/kat,111412,title,Czy-naukowcy-bawia-sie-w-Boga,wid,12999865,wiadomosc.html?smg4sticaid=6b909


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Lucyna Styczeń 30, 2011, 20:12:01
Witam.
Ostatnio zastanawiam się dlaczego nie słychać jeszcze o tranzystorach światłowodowych (światłowodowych bramkach logicznych) dzięki którym procesory światłowodowe miały by nieograniczone możliwości. Nie grzały by się a po za tym pobór energii byłby ekstremalnie niski.  Fala elektromagnetyczna w postaci światła posiadająca dużą gęstość energii jest najlepsza w transmisji informacji co udowodniły już to światłowody. Tranzystor światłowodowy dokonał by gigantycznego skoku technologicznego, a zastosowanie jego było by wszędzie gdyż energię do podtrzymania jego pracy można by było czerpać nawet z bardzo mało wydajnych źródeł lub bezposrenio ze środowiska otaczającego. Nie jestem w stanie znaleźć cokolwiek na ten temat, ale podejrzewam, że materiałem na taki tranzstor (wzmacniacz lub bramkę logiczną) nadawał by sie krzem krystaliczny, o którym tak dużo słyszymy o jego dobrodziejstwie na sesjach, ale nie znamy procesu jaki w nim zachodzi podczas zastosowania. Jest to moja taka hipoteza, że jest on przetwornikiem fali elektromagnetycznej, która dociera do nas jako informacjia w bardzo małym natężeniu z kosmosu, ale dzieki temu że ją wzmacnia możemy odebrac sygnał na naszym poziomie umysłowym. Każdy mały kryształek wewnątrz kryształu kwarcu jest małym tranzystorem fali elektromagnetycznej, zasilany energia elektromagnetyczną otoczenia pozwala wzmocnić nadawany z oddali słaby sygnał. W naszym wymiarze fizycznym zbudowanie procesora światłowodowego (fali elektromagnetycznej) mogło by zbiżyć nas do świata na poziomie duchowym i utrzymać trwały kontakt.
Przestrzenna budowa kryształu również mogła by pomóc w uzyskaniu hologramu, gdyż mógły on wzmacniać przesyłany sygnał i wyświetlić w postaci obrazu przestrzennego.


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: songo1970 Styczeń 30, 2011, 20:23:38
a propos hologramów:
http://gadzetomania.pl/2011/01/26/hologram-z-gwiezdnych-wojen-staje-sie-rzeczywistoscia


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Val Dee Luty 19, 2011, 09:03:15
Naukowcom udało się stworzyć pierwszą żywą komórkę kontrolowaną przez sztuczny genom. Mają oni nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć podstawowe mechanizmy sterujące ważnymi procesami życiowymi.


http://wiadomosci.ekologia.pl/srodowisko/Powstala-pierwsza-na-swiecie-sztuczna-komorka,12456.html


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: songo1970 Luty 19, 2011, 09:16:55
to jakie i jak procesy we wszechświecie funkcjonują jest sprawą stosunkowo łatwą do badania zwłaszcza w obecnym czasie,-
jednakże na czoło wysuneło się nowe pytanie, raczej z pogranicza filozofi i (stricte)nauki- dlaczego tak się dzieje??


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: PHIRIOORI Luty 19, 2011, 11:41:38
Witam.
Ostatnio zastanawiam się dlaczego nie słychać jeszcze o tranzystorach światłowodowych (światłowodowych bramkach logicznych) dzięki którym procesory światłowodowe miały by nieograniczone możliwości. Nie grzały by się a po za tym pobór energii byłby ekstremalnie niski.  Fala elektromagnetyczna w postaci światła posiadająca dużą gęstość energii jest najlepsza w transmisji informacji co udowodniły już to światłowody. Tranzystor światłowodowy dokonał by gigantycznego skoku technologicznego, a zastosowanie jego było by wszędzie gdyż energię do podtrzymania jego pracy można by było czerpać nawet z bardzo mało wydajnych źródeł lub bezposrenio ze środowiska otaczającego. Nie jestem w stanie znaleźć cokolwiek na ten temat, ale podejrzewam, że materiałem na taki tranzstor (wzmacniacz lub bramkę logiczną) nadawał by sie krzem krystaliczny, o którym tak dużo słyszymy o jego dobrodziejstwie na sesjach, ale nie znamy procesu jaki w nim zachodzi podczas zastosowania. Jest to moja taka hipoteza, że jest on przetwornikiem fali elektromagnetycznej, która dociera do nas jako informacjia w bardzo małym natężeniu z kosmosu, ale dzieki temu że ją wzmacnia możemy odebrac sygnał na naszym poziomie umysłowym. Każdy mały kryształek wewnątrz kryształu kwarcu jest małym tranzystorem fali elektromagnetycznej, zasilany energia elektromagnetyczną otoczenia pozwala wzmocnić nadawany z oddali słaby sygnał. W naszym wymiarze fizycznym zbudowanie procesora światłowodowego (fali elektromagnetycznej) mogło by zbiżyć nas do świata na poziomie duchowym i utrzymać trwały kontakt.
Przestrzenna budowa kryształu również mogła by pomóc w uzyskaniu hologramu, gdyż mógły on wzmacniać przesyłany sygnał i wyświetlić w postaci obrazu przestrzennego.

żartujesz ?!?.. czy ty tak na serio, Lucyn,


Cytuj
Ostatnio zastanawiam się dlaczego nie słychać jeszcze o tranzystorach światłowodowych (światłowodowych bramkach logicznych) dzięki którym procesory światłowodowe miały by nieograniczone możliwości.

mozliwsci.. "wolna wola".. jest ograniczona.

Przeciez słychac, widac i czytac!.. na tym forum nic innego!

7mld scalkow w tej technologii ma nawet numery katalogowe,
więc Pan śpi czy sie obudził?


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: ptak Luty 19, 2011, 11:53:14
Cytat: Phirioori
7mld scalkow w tej technologii ma nawet numery katalogowe,

Phi, a znasz może swój numer, albo właściciela owych scałków?
No i chyba niektóre scałki już zostały wyrwane ze snu?   ;)Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Kiara Luty 19, 2011, 23:13:14
"Scałki " są węglowe  i krzemowe , krzemowych jest dużo więcej niż węglowych , węglowe mają numery kontaktowe.
Jednak bardzo znikoma ich ilość jest tego świadoma , a jeszcze mniejsza zna swój osobisty numer.

Kiara :) :)


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: PHIRIOORI Luty 20, 2011, 15:57:55
Cytat: ptak
Phi, a znasz może swój numer,
znam.


Cytat: ptak
albo właściciela owych scałków?
Nie rozumiem pytania. (sensu pytania. Sa Rozne odp. w zalezn. od znaczenia pytania).


Cytat: ptak
No i chyba niektóre scałki już zostały wyrwane ze snu? 
wyrwac ze snu - to nie to samo, co zmienic jeden sen na inny sen.

Cytat: kiara
"Scałki " są węglowe  i krzemowe , krzemowych jest dużo więcej niż węglowych
to uproszczenie. Daleko idące.
Scalaki sa wielopierwiastkowe i multimineralne


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Kiara Luty 20, 2011, 17:24:39
"Cytat: kiara
"Scałki " są węglowe  i krzemowe , krzemowych jest dużo więcej niż węglowych
to uproszczenie. Daleko idące.
Scalaki sa wielopierwiastkowe i multimineralne".


To prawda , której niektórzy czasami wolą nie zauważać.

Kiara :) :)


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Marzec 26, 2012, 15:19:24
Rekord wielkości osiągniętego nieniszczącego pola
magnetycznego

pon., 2012-03-26 12:45

http://www.youtube.com/v/N0R8dyyXtTo?version=3&hl=pl_PL

Naukowcy parujący w Los Alamos National Laboratory skutecznie uruchomili pole magnetyczne (http://zmianynaziemi.pl/kategoria/pole-magnetyczne) o indukcji 100T (tesli) (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tesla_(jednostka).). Projekt budowy tak silnego pola magnetycznego trwał w Los Alamos od ponad dekady. Ostatecznie naukowcy dokonali tego 22 marca 2012 (http://zmianynaziemi.pl/kategoria/2012) roku. Powyższy film pokazuje eksperyment i reakcje zaangażowanych w niego badaczy.

Jeden Tesla to przybliżony ekwiwalent siły pola magnetycznego, jakie powstaje w cewce dużego głośnika. Przy 16 Teslach można już poddać lewitacji żabę. Po drugiej stronie skali można wskazać gwiazdy neutronowe zdolne do emitowania pola o indukcyjności 1 000 000 T. W Los Alamos nie zbudowano małej gwiazdy neutronowej, ale 100T to nadal bardzo silne pole magnetyczne.

(http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/400naszerokosc/images/lanl_magnet-thumb-550xauto-87102.jpg)

Naukowcy podkreślają, że było "nieniszczące pole magnetyczne", bo jest znacznie łatwiej wyprodukować silne pole magnetyczne, które zniszczy wszystkie obwody użyte do jego wytworzenia. Rekord takiego podkręcenia aparatury to 730T, ale skończyło się to spaleniem wszystkich urzadzeń. Dlatego stworzenie działającej maszynerii zdolnej do tworzenia kontrolowalnego pola magnetycznego o tak wielkiej sile jest dużym wyczynem.

Jako celu badania nie wspomina się militaryzacji tej technologii, naukowcy twierdzą, że będą badać właściwości materiałów i przejścia w fazach kwantowych. Szczególną uwagę zwraca charakterystyczny odgłos w momencie generowania pola magnetycznego. Silne pole rzeczywiście słychać.

Źródło: http://dvice.com/archives/2012/03/listen-to-a-mag.php (http://dvice.com/archives/2012/03/listen-to-a-mag.php)

http://zmianynaziemi.pl/wideo/rekord-wielkosci-osiagnietego-nieniszczacego-pola-magnetycznego
 


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: songo1970 Marzec 26, 2012, 15:25:40
..starają się jak mogą, do samego końca,-
swoją drogą może to wyjaśnia te dziwne odgłosy na całym świecie ;) ;D


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: east Marzec 26, 2012, 16:46:51
No właśnie właśnie songo. Może wysokie pole magnetyczne się indukuje w niektórych miejscach pod ziemią ?


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 01, 2012, 21:38:04
Posty dotyczące podarowania nam nowych technologii wydzieliłem jako niezależny wątek: Nowe technologie - chcą nam podarować >> (http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8365.0)

>Zochna<, jeśli chcesz możemy zmienić tytuł wątku na taki, który Tobie odpowiada. ;D


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Sierpień 02, 2012, 17:19:08
Posta >zochny<, choć jest odpowiedzią na sugestię z powyższego posta, przeniosłem do odpowiedniejszego wątku >> (http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=8365.0).


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 24, 2012, 15:34:12
Witam,
Postrzegany przez nas swiat, opiera sie na geometrii i jak widac, niewiele ma wspolnego
z matematyka, wbrew powszechnie rozpropagowanej opinii. Matematyczny opis ilosciowy sluzy
modelowaniu,  jest jednym z mozliwych przyblizen, kiedy nie koncentrujemy sie na jakiejs okreslonej
wartosci ale na wlasnie przyblizeniu np. z wykorzystaniem metod iteracyjnych  czyli obliczen
z zalozona dokladnoscia. Wazna jest  rola liczb niewymiernych (boskich )a szczegolnie liczby pi, tkwiacej
niemal wszedzie. Istnieja rozne wartosci liczby pi , zalezne od poziomu postrzegania.
Dowodem na geometryczna budowe swiata, sa pozostalosci po starozytnych, odbierajacych go raczej
jakosciowo a stad pelniej, a nie wydumane na kolanie ilosciowe "teorie". Czyli sa to wszystkie charakterystyczne
obiekty, jak piramidy, obeliski oraz symbole . Uzywane na calym swiecie symbole oraz rozne rytualne
akcesoria, charakterystyczne dla roznych spolecznosci, maja wieksze lub mniejsze powiazania z boskoscia,
czy czyms tak nazywanym a czego nie ogarnia sie nawet w przyblizeniu rozumem. Im bardziej zlozonego
fenomenu to dotyczylo, tym silniejsze bylo metaforyczne przyblizenie. Jak opisac czas, eter i procesy
z tego wynikajace, powstawanie materii, swiatla, zycia. A wiec jak opisac pierwotnych bogow, boga-ojca
i boginie-matke? Ale oni takze z czegos powstali, czegos jeszcze mniej zrozumialego a czemu nadano
nazwy jak niebo, wody, chaos , ciemnosc czy swiatlo . Nie ukrywam, ze zostalem zainspirowany
strzepami informacji pochodzacymi od pewnego blogera  ale wystarczajacymi do porownania z moimi
przemysleniami. Te zgodnosci sa przede wszystkim  na poziomie ksztaltu, dzwieku, koloru i ruchu.
Dlatego w  wielu kulturach mamy podobnego ksztaltu przedmioty , kolory nakryc glowy i stroju,
charakterystyczne, rytmiczne tance,  gesty i instrumenty muzyczne. Choc do dzis prawie nikt nie wie
czego odpowiednikiem jest  np. nakrycie glowy, forma stroju, ich kolorow, znana muzyka, tzw. madrosc
ludowa nie mowiac o najwazniejszym - o jezyku.
Wszystko co nie ma zaczepienia w swiecie przodkow jest papierowym smieciem, prodoktem mniej
czy bardiej swiadomego hochsztaplerstwa.
Nasz swiat jest iluzja ale matematyczno-fizyczna wykladnia jest iluzja do kwadratu co najmniej.
I znowu nie ma tu informacji szczegolowych , bo " dla dobra ludzkosci" i podobnych, jest tylko tanim
chwytem sluzacym tym co te dobro maja gleboko w powazaniu. Niech dalej kroluje metoda tzw " naukowa"
rozstrzygania o czyms z uzyciem metod mogacych tylko co najwyzej popierac to z czego same powstaly.
No i poleca kolejne miliardy w bloto, na tych co bezmyslnie klepia stekania jakiegos "mistrza" i ktorzy
maja jeszcze "demokratyczne" poparcie tych , ktorych symbolizuja chociazby postacie z obrazu
Paul Delaroche - "Egzekucja Lady Jane Grey", w krajach gdzie wybrana mniejszosc rzadzi caloscia, tak
jak robi to Ego.
pozdrawiamy


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: ptak Sierpień 24, 2012, 16:20:08
Cytat: acentaur
pozdrawiamy

…czyli kto razem z Tobą nas pozdrawia?  :D

A może pozdrowienia płyną od tandemu dusza-ego? Chociaż nie sądzę byś to miał na myśli,
bo przecież wg Ciebie dusza, to ego.

Co do świata. Czyż jego geometrycznych kształtów nie opisuje (wyjaśnia) właśnie matematyka z fizyką?
Postawisz dom bez wcześniejszych wyliczeń chociażby wytrzymałości stropu czy fundamentów?
To owe wyliczenia tworzą jakość.

Pozdrawiam  :)


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: acentaur Sierpień 24, 2012, 17:05:28
Witaj ptaku,
< …czyli kto razem z Tobą nas pozdrawia? >
to literowka , u mnie sie nic nie zwielokrotnilo. Przepraszam, nie zauwazylem.
< To owe wyliczenia tworzą jakość.>

Szczegolnie wyliczenia konstrukcji, cala statyka, to wyliczenia przyblizonej numeryczne z zastosowaniem
pi mniej czy bardziej ukrytej, kiedys w tabelach i wspolczynnikach, teraz w programach komputerowych jak ArchiCAD. Jej " znikniecie" jest tylko zakamuflowane a zaokraglanie wynikow to nic innego jak przyblizanie sie.
Matematyka nic nie tworzy , opisuje jakis model z zalozona dokladnoscia i modli sie aby zastosowane materialy byly znane. Jest  tworca iluzji.
pozdrawiam


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: songo1970 Grudzień 21, 2012, 15:48:23
Przełom - grawitacyjny telefon komórkowy bez emisji fal!
http://youtu.be/GpST03O2kW0


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: biolog2 Grudzień 21, 2012, 16:29:19
Geometria to nie jest dział matematyki o_0 ?? i ktoś zapomniał o fraktalach ...


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: barneyos Grudzień 21, 2012, 20:54:40
Przełom - grawitacyjny telefon komórkowy bez emisji fal!
http://youtu.be/GpST03O2kW0


Dokładnie z tymi falami pracował Tesla 100 lat temu.


Tytuł: Odp: Nauka -naukowcy ...
Wiadomość wysłana przez: Przebiśnieg Grudzień 31, 2012, 15:19:29
http://vod.pl/superwizjer-historia-pewnego-wynalazku,90965,w.html#play

Facet miał pecha - no jest Polakiem 8)

Tak się jeszcze czasem zastanawiam kiedy to Słowianie będą gospodarzami na swojej ziemi :)
to pa ;D


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

pointlife oceana novasaecula domki eobywatel