Niezależne Forum Projektu Cheops

O Projekcie CHEOPS => Spotkania, prezentacje, sympozja => Wątek zaczęty przez: Dariusz Kwiecień 06, 2012, 19:49:13Tytuł: Konferencja w Zagazig
Wiadomość wysłana przez: Dariusz Kwiecień 06, 2012, 19:49:13
3 kwietnia 2012

ODWOŁANA KOFERENCJA UNIWERSYTETU ZAGAZIG W EGIPCIE
   W danich 19-23 marca 2012 roku planowana była Międzynarodowa Konferencja Naukowa organizowana przez Wydział Studiów Bliskowschodnich Uniwersytetu Zagazig. Miejscowość Zagazig znajduje się w odległości około 80 km od Kairu i posiada jeden z najbardziej prężnych w Egipcie wydziałów archeologii, który jest w dużym stopniu niezależny od Najwyższej Rady Starożytności i nawet w czasach „rządów“ dra Zahi Hawassa mógł prowadzić w niektórych rejonach Egiptu wykopaliska nie pytając o pozwolenie Sekretarza Generalnego.
   Nasza Fundacja od pewnego czasu jest w kontakcie z Wydziałem Studiów Bliskowschodnich i w czasie spotkań w Kairze i w Zagazig omawiane już były projekty wspólnych badań zarówno w Hawarze, jak na terenie Trzech Piramid w Gizie.
W marcowej Konferencji miał wziąć udział dr Adam Szynkiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego i zaprezentować wyniki naszych badań w Hawarze. Do Zagazig planował również przyjazd nasz dobry znajomy z Konferencji w Warszawie, prof. dr James J. Hurtak wraz z żoną, dr Desiree Hurtak ze Stanów Zjednoczonych.
   W połowie marca dostaliśmy informację z Zagazig, że Konferencja została przesunięta na późniejszy termin. Przyczyna? Ponad dwudziestu profesorów z Iraku, Libii i Syrii, którzy planowali przyjazd - nie mogło w tym czasie dojechać ze względów zarówno finansowych, jak i politycznych.

WYJAZD DO KAIRU
   Po otrzymaniu informacji o odwołaniu Konferencji prof. James Hutrak zwrócił się z propozycją, aby jednak spotkać się w Kairze i razem przeprowadzić rozmowy z władzami Ministerstwa Starożytności. Dlatego zdecydowałem się, aby mimo wszystko odbyć podróż do Kairu w przewidzianym terminie.
   Według mojej oceny, był to jeden z najbardziej obiecujących wyjazdów od czasu, kiedy w kwietniu 2009 roku dr Hawass wstrzymał badania w Hawarze.

Odbyliśmy szereg ważnych spotkań z przedstawicielami Ministerstwa Starożytności oraz członkami tzw. Stałej Komisji (która decyduje o pozwoleniach na badania na terenie Egiptu). Omawiane były możliwości kontynuacji badań w Hawarze i rozpoczęcia badań na terenie Trzech Piramid w Gizie – które są dla nas tak ważne.


W efekcie rozmów ustalone zostały dwie rzeczy:
1.  Obydwa projekty będą możliwe do realizacji, ale dopiero po wyborach prezydenckich w Egipcie, które mają się odbyć w czerwcu b.r., gdyż wtedy będzie mianowany nowy Minister Starożytności (obecnego uważa się za „tymczasowego“) i nowe władze archeologii.
2.  Szanse na realizację projektów, które proponujemy są ogromne, gdyż jest w Egipcie ogólna tendencja do „odejścia“ od polityki Hawassa, szczególnie jeśli chodzi o teren Trzech Piramid w Gizie, gdzie tylko on i Amerykanie mogli do tej pory robić badania.

   Wraz z przedstawicielami Ministerstwa Starożytności oraz Państwem Hurtak odbyliśmy także „wizję lokalną“ na terenie Nekropolii w Hawarze.  Zarówno przedstawiciel Ministerstwa, jak i dr Hurtak byli zaszokowani ilością pracy, która została tam z naszej inicjatywy wykonana i obiecali wszelką możliwą pomoc, aby te  badania można było kontynuować.
   Pozostałe osobistości, z którymi rozmawialiśmy obiecały z całym zaangażowaniem poprzeć nasze propozycje, które są ewidentnie korzystne dla Egiptu i dla archeologii.

   Zostało również podpisane oficjalne prozumienie współpracy pomiędzy Fundacją „Dar Światowida“ oraz Academy of Future Sciences - organizacją mającą swoje oddziały w Stanach Zjednoczonych, w Afryce Południowej, w Meksyku i w Szwajcarii. Jej założycielem i Prezesem jest dr James J. Hurtak (który jest również członkiem Rady Ekonomii i Socjologii ONZ w Nowym Jorku).
   Jak widać - zgodnie z zaleceniami płynącymi poprzez Anię – nasza Fundacja jest cały czas otwarta na współpracę z innymi organizacjami oraz placówkami naukowymi w Polsce i poza Polską, które mogą pomóc w realizacji naszych celów statutowych i wyrażą chęć podjęcia takiej współpracy.

Uwagi autora:
   Wiele osób związanych z Projektem Cheops pisało do nas lub dzwoniło z pytaniami, dlaczego tak mało informacji pojawia się na naszej stronie internetowej i dlaczego podawanych jest tak mało szczegółów? Powód jest prosty. Przed i w czasie Ceremonii 11.11.11 podawaliśmy na bieżąco dokładnie wszystko, co dzieje się w naszym projekcie, włączając w to szczegóły i plany związane z Egiptem. Niestety – zostało to wykorzystane przez grupy lub osoby pragnące nie dopuścić do Ceremonii, mające na celu oszkalowanie naszej Fundacji i utrudnienie nam przyszłych działań.
   Jest to jedyna przyczyna, dla której w tej chwili ograniczamy podawanie szczegółowych informacji. Wiemy że naszą stronę uważnie czyta wiele – niekoniecznie nam przyjaznych – osób i nawet polskie teksty tłumaczone są Googlem na różne języki i po swojemu interpretowane.
   Dlatego przepraszam wszystkich naszych sympatyków za te utrudnienia. Proszę mi wierzyć – gdy odpowiednie umowy będą już podpisane, decyzje podjęte - dowiecie się o tym jako pierwsi.   

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=1&sectionId=1&cmd=


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

chlopakizpuchyy watahapierwotnych fsspolecznosc pack-of-black-and-white ganglk