Niezależne Forum Projektu Cheops

Sprawy Administracyjne => Ogłoszenia - różne => Wątek zaczęty przez: chanell Październik 11, 2012, 21:23:55Tytuł: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: chanell Październik 11, 2012, 21:23:55
Uwaga! Te szklanki zabijają!

(http://pieniadze.fakt.pl/m/Repozytorium.Obiekt.aspx/-650/-550/faktonline/634853729842013065.jpg)

Śmiercionośne naczynia trafiły już do Polski. Pijesz sok z chińskiej szklanki, a po kilku latach umierasz! Odkrycia dokonał sanepid w Słupcy (woj. wielkopolskie). Zarządził natychmiastowe wycofywanie szklanek ze sklepów i hurtowni. Jeśli je masz, nie pij z nich za żadne skarby!
Na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżniają. Litrowy dzbanek w towarzystwie 6 szklaneczek o pojemności 227 ml, skrzętnie zapakowany w tekturowy karton i obleczony przezroczystą folią. Chińskie komplety udekorowane zielonym jabłuszkiem lub żółto-pomarańczową cytryną już trafiły do sklepów.
Atrakcyjna cena sprawiła, że towar sprzedawał się jak ciepłe bułeczki. Niestety, każdy kto kupił szklanki widoczne na zdjęciach, powinien je jak najszybciej wyrzucić, a przedtem potłuc, by nikt już nigdy nie mógł się z tego świństwa napić. Z badań sanepidu w Słupcy wynika bowiem, że chińskie szklaneczki nasączone są rakotwórczym kadmem i ołowiem.

– Kadm uszkadza nerki i wątrobę, ma także działanie rakotwórcze, a ołów powoduje zaburzenia układu nerwowego – ostrzega Agnieszka Dybała-Kamińska, dyrektor stacji sanitarno-epidemiologicznej w Słupcy.

Te dwa ciężkie, trujące metale działają jak ukryty zabójca. Pierwiastki nie atakują organizmu o razu. Odkładają się powolutku w nerkach i wątrobie, skąd przez nawet 50 lat sieją spustoszenie w ciele człowieka. Tych cichych zabójców najbardziej powinny obawiać się kobiety. Szwedzcy naukowcy udowodnili bowiem, że kadm zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi nawet o jedną trzecią. Z kolei ołów jest groźny podczas ciąży, bowiem dostaje się do łożyska, skąd trafia do krwi dziecka.

Trujące szklanki zostały wyprodukowane w chińskim mieście Wenzhou, a do Polski trafiły przez dystrybutora z Gniezna. Eksperci z Sanepidu już nałożyli na importera, hurtowników i dystrybutorów obowiązek wycofania szklanek z handlu. Zgodnie z unijnym prawem, handlowcy powinni też sami odebrać sprzedane szklanki od konsumentów. Niestety to tylko pobożne życzenia, tym ważniejsze jest, abyśmy sami chińskiej tandety pozbyli się z domów.
http://pieniadze.fakt.pl/Sanepid-ostrzega--te-szklanki-zabijaja-Szklanki-metale-ciezkie-Trujace-szklanki,artykuly,181105,1.html

sorry ,że to wklejam ,ale myślę że to ważne


Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: krzysiek Październik 11, 2012, 23:20:16
Tak sobie myślę, że potrzeba nam wybudować nowy Chiński Mur. Taki naokoło całych Chin i bardzo wysoki, żeby już żadne świństwo i tandeta nie przedostały się na zewnątrz.

Czytałem kiedyś, że przez ołów zawarty w popularnych naczyniach do picia - głównie wina - upadło Cesarstwo Rzymskie. Może Żółtki chcą, żeby wykończyć świat w podobny sposób.

Chińszczyźnie mówimy stanowcze NIE!


Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: hiacynt Październik 11, 2012, 23:26:11
Podobno teraz jak coś NIE  zostało wyprodukowane w Chinach to znaczy że jest to ...podróbka!


Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: east Październik 12, 2012, 08:54:37
A pomyślcie jak śmiercionośna jest fabryka produkująca te śmiercionośne szklanki. Jaka tam musi być śmiertelność .


Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: Fair Lady Październik 12, 2012, 12:56:24
cyt chanell

Cytuj
Z badań sanepidu w Słupcy wynika bowiem, że chińskie szklaneczki nasączone są rakotwórczym kadmem i ołowiem.

Czy moglabys wstawic analize laboratoryjna, z wynikami badan szkodliwosci ... szklaneczek? Dziekuje!Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: chanell Październik 18, 2012, 23:05:14
akurat tego nie podali ,ale zawsze mozna zadzwonić do sanepidu i zapytac ;)


Tytuł: Odp: Uwaga! Te szklanki zabijają!
Wiadomość wysłana przez: Kate Październik 31, 2012, 20:39:05
chanell

Cytuj
akurat tego nie podali ,ale zawsze mozna zadzwonić do sanepidu i zapytac

DZWONILAM!

Ale chca twoje personalia, zanim zacznie KTOS cos powiedziec, to teraz jak to jest z tym laboratorium... ::)


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gods biblia-ksiega-faktow wataha-zlotych-klow frihedland spw