Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Luty 08, 2023, 17:06:54


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


  Pokaż wiadomości
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 42
76  Hydepark / Hydepark ;) / Odp: Tatti Valo włada biegle 120 starożytnymi językami : Kwiecień 17, 2009, 09:34:26
no nieźle  Szok
77  Człowiek i zdrowie / Zdrowie fizyczne / Odp: „Pij mleko, będziesz wielki” kto i co nas truje. : Kwiecień 17, 2009, 09:26:48
z tego co pamiętam, to według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) alkohol jest wliczony do grupy NARKOTYKÓW, fakt że w wielu krajach jest on legalny niczego tu nie zmienia - w Holandii np. marihuana też jest legalna
78  Sprawy Administracyjne / Ogłoszenia porządkowe. / Odp: Pręgierz - czyli bany, ostrzeżenia, kary itp. : Kwiecień 17, 2009, 09:15:07
Kapłan 718

przekroczył jako pierwszy pułap -30pf (gorące oklaski! Mrugnięcie)

Ban na dodatkowe 30 dni.


//Po prostu przejrzałem dziś wszystkie posty ~Kapłana od czasu wejścia w życie nowego regulaminu (24 marca 2009), trochę czasu mi to zajęło ale znalazłem jeszcze 21 postów, które łamały regulamin - a za które użytkownik ten nie dostał -pf. Czyli doszło dziś -21pf.
79  Archiwum / Śmietnik / Odp: Elwira rozjasni mrok zła ! : Kwiecień 15, 2009, 22:03:01
hehehe, no co Elwira wygląda na całkiem spoko babkę  Mrugnięcie Mrugnięcie Afro Afro Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
80  Info dla nowych użytkowników - przeczytaj koniecznie. / Praktyczne informacje dla nowych forumowiczów / Odp: Jak masz na imię? : Kwiecień 15, 2009, 22:00:53
Witam wszystkich po długiej przerwie ... Maciej Afro

yeah, witamy Macieja Cool
81  O Projekcie CHEOPS / Sesje / Odp: Sesja 100 : Kwiecień 15, 2009, 21:39:57
no, że zapomniał o Jowiszu - to normalnie masakra, rozwaliło mnie Chichot
82  Hydepark / Kosmos / Odp: "Ręka Boga" : Kwiecień 15, 2009, 21:29:37
ee, gdzie tam - mój lepszy Język


p.s.: valdi, jak wstawiasz foty i klikam na nie, to powinno mi powiększać, a ono po prostu wchodzi na fotosik.pl
83  Forumowy chat / Wejście na forumowy chat-room (pomoc wewnątrz działu): / Odp: Chat-room naszego forum - POMOC - PYTANIA : Kwiecień 15, 2009, 20:32:58
zapraszamy na chat, siedzimy tylko we trójkę - może ktoś jeszcze wdepnie na chwilkę? Uśmiech
84  Hydepark / Natura - Ekologia / 22 kwietnia 2009 - Earth Day, czyli "Światowy Dzień Ziemi" : Kwiecień 15, 2009, 20:08:22
zakładam ten temat, żeby przypomnieć o tegorocznym Światowym Dniu Ziemi - przypada 22 kwietnia.

Obchody w Polsce:

Warszawa
Obchody Dnia Ziemi 2009 odbędą się pod hasłem "Z ENERGIĄ CHROŃMY ZIEMIĘ". Festyn uświetniający to wydarzenie odbędzie się, jak co roku, na Polach Mokotowskich w Warszawie w dniu 26 kwietnia 2009 ale już od 22 kwietnia odbywać się będą imprezy powiązane z Dniem Ziemi - konferencja prasowa zapowiedziana jest na 22.04 o godz. 12:00 w Bibliotece Narodowej. W tym samym czasie i w tym samym miejscu odbędzie się finał konkursu "Człowiek Polskiej Ekologii 2008".
Szczegółowy plan obchodów Dnia Ziemi 2009 oraz inne informacje dostępne są na stronach http://www.dzienziemi.org.pl

Kraków
Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Krakowie od kilku lat organizuje cykl imprez edukacyjnych o tematyce proekologicznej włączając się w ogólnopolskie obchody Dni Ziemi.
Tegoroczny „Dzień ziemi w Korczaku” odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2009 (piątek). W godzinach 10.00 – 16.00 w sali widowiskowej MDK odbędą się warsztaty na temat „Mieszkańców lasu”, warsztaty – makulaturowe orgiami oraz z repertuarem „ekologiczno - wiosennym” wystąpią zespoły artystyczne MDK: „Muzykujące słowiki”, „Smyk” oraz Zespół Tańca Klasycznego „Arabeska”.
Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku szkolnym (warsztaty – „Mieszkańcy lasu”) oraz do przedszkolaków (warsztaty origami). Uczestnicy warsztatów otrzymają ufundowane przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krakowa materiały edukacyjne oraz gadżety promujące ochronę środowiska. Wszystkich: młodszych i starszych zapraszamy na występy artystyczne.
Ponadto 25 kwietnia 2009 w ramach krakowskich obchodów Dni Ziemi w Alei Róż odbędą się warsztaty origami dla dzieci, połączone z prezentacją prac wykonywanych przez uczestników Klubu „Planeta” (godz. 11.00 – 15.00) oraz na scenie muzycznej wystąpią młodzieżowe zespoły artystyczne: Trio ze „Studium Piosenki” w składzie: Agnieszka Mitoń, Joanna Mitoń i Agnieszka Śliwierska (godz. 15.00) oraz Zespół „Ładni ludzie” w składzie: Olga Solarz – wokal, Kasia Pycia – bębny, Mateusz Sarapata – bębny, Łukasz Siewiorek – bębny i Michał Sarapata – bas (godz. 16.45).
Szczegółowe informacje na stronie: www.mdkkorczak.pl
Na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach „Dni Ziemi w Korczaku” wstęp wolny! Zapraszamy serdecznie.

Bielsko-Bała
Fundacja Ekologiczna ARKA we współpracy z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej zaprasza na bielskie Błonia. 22 kwietnia odbędzie się tam ponad 30 warsztatów, konkursów i prezentacji. Tak jak w ubiegłym roku najwięcej propozycji przygotowano dla dzieci i młodzieży.

Opole
W Opolu 18 i 19 kwietnia odbędą się II Opolskie Targi Ekologiczne "OPOL-EKO". Poruszona na nich zostanie tematyka edukacji ekologicznej, gospodarki odpadami, energii odnawialnej, pomiarów czystości powietrza oraz nowych metod oczyszczania wód. Zaprezentują się parki krajobrazowe Opolszczyzny, gospodarstwa agroturystyczne i producenci ekologicznej żywności.

Poznań
Specjalnie dla Poznaniaków Studenckie Koło Geografów Sekcja Kształtowania i Ochrony Środowiska przygotowały serię wykładów, warsztatów i prezentacji. Pracownicy i studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM omówią m.in. zasady selektywnej zbiórki odpadów na uczelniach, różne sposoby segregacji i zagospodarowania śmieci w gospodarstwach domowych oraz metody wychowania najmłodszych w duchu ekologicznym.

Gołuchów
Tradycyjnie już, bo po raz ósmy, na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie spotkają się uczniowie szkół z terenu południowej Wielkopolski, aby wspólnie świętować Dzień Ziemi.
Atrakcyjny program obchodów łączy w sobie elementy edukacyjne, poznawcze i integrujące. Dzieci i młodzież prezentować będą spektakle ekologiczne. Harcerze posadzą drzewo upamiętniające ten szczególny dzień. Chętni uczniowie wezmą udział w rajdzie ekologicznym "Pod drzewami", podczas którego rozwiązywać będą zadania z zakresu wiedzy o lesie, parkach narodowych oraz historii Gołuchowa.
W samo południe nastąpi kulminacyjny punkt obchodów - wręczenie odznak "Honorowy Opiekun Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa". To forma docenienia całorocznej pracy uczniów na rzecz ochrony środowiska. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy, w tym plastyczny zatytułowany "Zaprojektuj znaczek Dnia Ziemi"
Integrujący element spotkania to radosny happening na cześć planety Ziemia przygotowany przez najmłodszych uczestników oraz wspólny posiłek w plenerze.
Obchodom Dnia Ziemi towarzyszą czasowe wystawy w obiektach muzealnych Ośrodka Kultury Leśnej: "Taki pejzaż", "Świętemu Hubertowi cześć!" oraz pokonkursowa prezentacja prac młodzieży.

Ostrołęka
26 kwietnia 2009, godz. 14.00, Ostrołęka, Scena przy Kupcu.     
    Jeżeli nie jest Ci obojętny los naszej planety, chcesz się dowiedzieć, jak dbać o przyrodę i środowisko naturalne a ponadto miło spędzić niedzielne popołudnie to zapraszamy na nasz festyn. Na stoiskach zaprezentujemy nowe, oszczędne i ekologiczne technologie i produkty. Będą stoiska ze zdrową żywnością, gospodarstw agroturystycznych, twórców ludowych. Zaprezentują się takie instytucje jak: Lasy Państwowe, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W zamian za makulaturę i zużyte baterie będziemy rozdawać sadzonki drzewek - posadź i Ty swoje drzewko. Bogatą część artystyczną poprowadzi Kabaret Mafioła. Ponadto wiele konkursów, wystaw, pokazów i zabaw dla dzieci. Przyjdź i Ty - Zapraszamy.
Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.ekomena.org.pl

Ostrowiec Świętokrzyski
Przez cały kwiecień w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywać się będzie szereg imprez, konkursów i akcji ekologicznych w których wezmą udział wszystkie placówki oświatowe z naszego miasta.
Już wczesną wiosną szkoły i przedszkola włączyły się do wiosennego sprzątania terenów zieleni znajdujących się przy szkołach a także parków miejskich i lasu komunalnego, sadzone są drzewa i krzewy.

Szczawno-Zdrój
Al. Spacerowa 21 a     
    Impreza pt. "Strefa mikroklimatu" z okazji obchodów DNIA ZIEMI odbywać się będzie 22.04.2009 w godzinach od 9;00 DO 13:30. Dla uczestników mamy do zaproponowania między innymi: zawody sprawnościowe, konkursy na temat wiedzy o naszej planecie, drużynowe gotowanie zupy szczawiowej na rozpalonych przez siebie ogniskach, rozstrzygnięcie konkursu na plakat pt. "Mikroklimat szansą na zdrową planetę" przejazdy bryczką i wiele innych atrakcji.
Liczymy również na Państwa inwencję twórczą, którą możemy wykorzystać podczas wspólnej zabawy.
Plan obchodów DNIA ZIEMI:
9:00 do 9:15 - przywitanie uczestników imprezy przy hotelu Dworzysko
9:15 do10:30 - zawody sprawnościowe (konkurencje sportowe)
10:30 do 11:00 - rozstrzygnięcie konkursu na plakat "Mikroklimat szansą na zdrową planetę"
11:00 do 11:30 - konkurs na temat wiedzy o naszej planecie
11:30 do 12:30 - drużynowe gotowanie zupy szczawiowej
12:30 do 13:30 - wspólna konsumpcja zupki szczawiowej i grillowanie
85  Archiwum / Śmietnik / Odp: Elwira rozjasni mrok zła ! : Kwiecień 15, 2009, 19:36:03
dobre,
na pewno znajdą się naiwni, którzy w to uwierzą
86  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 15, 2009, 19:33:37
Hmmm, godzina 20, tsunami ani śladu. Mogę więc chyba już powoli zacząć swoje: "A nie mówiłem?" ;]

A nie mówiłem?
 Język
87  Rozwój duchowy / Ezoteryka / Odp: To dopiero początek!!! : Kwiecień 15, 2009, 19:30:15
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=76.msg28345#msg28345

czyli załatwiają sprawę GMO "od tyłu" - po prostu firmy promujące GMO dostają duży kapitał i przejmują po cichu udziały firm z żywnością niemodyfikowaną
88  Hydepark / Kosmos / Odp: "Ręka Boga" : Kwiecień 15, 2009, 19:21:24
a ma ktoś fotkę boga i jego...ekhem...  albo nie, bo tu wchodzi młodzież  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

mamy już "oko" Boga, "rękę", "palce" - wystarczy zebrać jeszcze nogi, tułów itd., złożyć razem i zdjęcie Boga gotowe Mrugnięcie Duży uśmiech Duży uśmiech

na razie znalazłem tylko takie hehe:

http://img11.imageshack.us/img11/9329/bogm.png
89  Sprawy Administracyjne / Ogłoszenia porządkowe. / Odp: Pręgierz - czyli bany, ostrzeżenia, kary itp. : Kwiecień 15, 2009, 19:04:17
Kapłan 718

osiągnął jako pierwszy pułap -20pf (wielkie brawa! Mrugnięcie)

Ban na 14 dni.
90  Archiwum / Śmietnik / Odp: Pręgierz -> komentarze i pytania : Kwiecień 15, 2009, 18:46:44
To jeszcze nieśmiało zapytam - jakie są progi punktowe banów?
zajrzyj do Regulaminu Forum - na sam dół, tam podałem Cool

Zważając na tempo zdobywania przez użytkownika PF'ów, niewiele czasu zabawi tu jeszcze z nami. Szkoda, że nie zostało to wprowadzone wcześniej, mielibyśmy spokój już od dawna, a tak - niektórzy bezowocnie do tej pory próbują wpajać zasady moralne rozwydrzonemu i nadpobudliwemu dziecku.
ja wiedziałem po co robię PF, gdy je wymyslałem - niektórzy na nie narzekali, ale one są potrzebne. A jak ktoś przez nieuwagę złapie parę PF to też nic się w sumie nie dzieje. Myślę także, że będę takim osobom kasował ujemne PF-y, jeśli ich postawa się zmieni.

Tom1ek nie da się przydzielić PF'ów jakoś hurtem?
wolałbym hurtem nie przydzielać - chyba, że już w ostateczności


Tematyka nieodpowienia, użytkownicy nieodpowiedni, sędzia kalosz, co ja tu właściwie robię?

cytat z Wikipedii o jednym z typowych zachowań trolla internetowego:
Cytuj
regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie – troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju „obowiązkiem”, „otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu” etc.;

tak właśnie robi ~Kapłan, już wiele razy mówił "jakie to forum jest złe", "buuuu... odchodzę! odchodzę!" itp. nawet raz kiedyś odszedł, później wrócił. Teraz znowu odchodzi, kiedyś wróci w stylu typowym dla internetowego trolla - jak w zamieszczonym przeze mnie cytacie i w pełnym opisie z Wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie


edycja:
aha, dzięki wszystkim za wypowiedzenie swojej opinii w tej sprawie (tutaj i na PW)  Uśmiech
91  Sprawy Administracyjne / Ogłoszenia porządkowe. / Odp: Pręgierz -> komentarze i pytania : Kwiecień 15, 2009, 15:00:01
jest napisane się pisze, to po pierwsze! a po drugie, to jaki admin takie forum Z politowaniem


LOL hahahahahahha

no pewnie Mrugnięcie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
http://dziecineostrady.cba.pl/
92  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 15, 2009, 12:35:24
Jasne, ktoś podał 15 kwietnia i już dalej wszyscy to przepisywali. Nie znam co prawda treści tych pism jakie wysyłały do władz miasta, ale z tego co wiem to chodziło o połowę kwietnia, więc może stąd ktoś przyjął datę 15 kwietnia. Pierwszy news jaki czytałem w tej sprawie mówił o połowie kwietnia a nie o 15 kwietnia.

http://wiadomosci.onet.pl/1938374,11,item.html

W każdym razie z ocenami poczekałbym do końca kwietnia.

~trójkąt wróżki SAME później potwierdziły, że chodziło im dokładnie o 15 kwietnia - więc nie ma co rozkminiać, czy 15, czy 21, czy jeszcze coś innego, dziś mija termin
93  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 15, 2009, 10:58:04
W wizji jaką miały chodziło o przełom znaków barana i byka czyli dokładnie rzecz biorąc 20/21 kwietnia.

Cytuj
- W swoim umyśle zobaczyłam byka i barana, po czym domyśliłam się, że do tego wydarzenia dojdzie na przełomie tych dwóch znaków zodiaku, czyli w połowie kwietnia. Moje informacje potwierdziła koleżanka zajmująca się wizjonerstwem.

http://www.nautilus.org.pl/?i=1755

mówiły o 15 kwietnia - na wielu stronach internetowych możesz sobie o tym przeczytać
nautilusowi nie wierz, bo wiele razy są nieprofesjonalni, albo naciągają fakty


edycja:
coś się chyba pomyliłeś, Nautilus też mówi o 15 kwietnia:

94  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 15, 2009, 10:37:21
woda doszła już do Krakowa, RATUNKUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!  Szok Szok Szok

NIKT NIE MOŻE CZUĆ SIĘ BEZPIECZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

=========

A... nie no sorry, zapomniałem kran w łazience zakręcić. Mrugnięcie Język
95  Sprawy Administracyjne / Ogłoszenia porządkowe. / Odp: Pręgierz -> komentarze i pytania : Kwiecień 15, 2009, 10:33:38
ktoś rozumie, że to przenośnia a na fallouta nie ma czasu...

edit: też umiem pisać czerwonym Uśmiech tom1ek, zmień nazwę forum na NIEOFICJALNE forum Projektu Cheops, zgodnie z tym co jest tutaj napisane:

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=46&sectionId=231&cmd=

kher heb 718'

no widzę, że uczysz się używać kolorów - suuuper
popisz coś jeszcze w żółtym, różowym, niebieskim - kozacko, naprawdę frajda  Afro

forum zawsze nazywało się tak jak się teraz nazywa, a na stronie zawsze pisało to co tam teraz pisze
96  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 14, 2009, 22:21:45
Chanell - te wizjonerki powiedziały precyzyjnie, ze 15 kwietnia, więc de facto mają na potwierdzenie swojej hipotezy jeszcze nie 15 dni, a 1.

właśnie
97  Hydepark / Kosmos / Odp: "Ręka Boga" : Kwiecień 14, 2009, 21:52:15
"oko Boga"- czyli NGC 7293: Mgławica Ślimak.
jest leżącą najbliżej nas mgławicą planetarną, utworzoną pod koniec życia gwiazdy podobnej do Słońca. Z naszego punktu widzenia zewnętrzne warstwy gwiazdy wyrzucone w przestrzeń kosmiczną przypominają widzianą od końca helisę. Jądro gwiazdy, z którego w przyszłości utworzy się biały karzeł, świeci tak energetycznie, że powoduje jarzenie znajdującego się wokół gazu. Mgławica Ślimak, znana także jako NGC 7293, leży w odległości około 650 lat świetlnych w kierunku gwiazdozbioru Wodnika (Aquarius) i ma średnice 2,5 lat świetlnych. Powyższe zdjęcie złożono z niedawno opublikowanych obrazków z Zaawansowanej Kamery do Przeglądów (ACS, ang. Advanced Camera for Surveys) zamontowanej na Teleskopie Kosmicznym Hubble'a (ang. Hubble Space Telescope) oraz szerokokątnych zdjęć z Kamery Mozaikowej (ang. Mosaic Camera) teleskopu o średnicy 0,9 m znajdującego się w Obserwatorium Narodowym na Kitt Peak (ang. Kitt Peak National Observatory). Zbliżenie wewnętrznego brzegu Mgławicy Ślimak pokazuje skomplikowane zagęszczenia gazu, których pochodzenie nie jest znane.

(kliknij na obrazek, aby zobaczyc go w bardzo wysokiej jakości)


podobna mgławica:"palce Boga" - czyli Mgławica M16.
 gromada otwarta w gwiazdozbiorze Węża. W suplemencie do NGC, pojawia się też oznaczona IC 4703 mgławica emisyjna (być może obszar H II), otaczająca i rozświetlona przez M16. Oba obiekty są ze sobą powiązane.
Gromadę otwartą M16 (NGC 6611) odkrył Jean Philippe de Chéseaux w roku 1745 lub 1746. Charles Messier odkrył ją niezależnie 3 czerwca 1764 roku i zasugerował jednocześnie istnienie mgławicy.
M16 jest jednym z najpopularniejszych obiektów astronomicznych, do czego niemało przyczyniło się jej sławne zdjęcie z teleskopu Hubble'a.

(kliknij na obrazek, aby zobaczyc go w wysokiej jakości)


NGC 6960 (znana też jako Mgławica Miotła Wiedźmy) – pozostałość po supernowej, znajdująca się w konstelacji Łabędzia. Została odkryta 7 września 1784 roku przez Williama Herschela. Znajduje się w odległości około 1400 lat świetlnych od Ziemi.
NGC 6960 jest tylko zachodnią częścią większej pozostałości po supernowej określanej jako Pętla Łabędzia. Obiekt ten ma ponad trzykrotnie większą rozpiętość niż kątowe rozmiary Księżyca w pełni. Jasna gwiazda 52 Cygni znajdująca się na środku NGC 6960 nie jest związana z tą supernową. Jest ona widoczna na nocym niebie gołym okiem i jest obiektem przedniego planu. Kolory uzyskiwane przez NGC 6960 są wywoływane przez gwałtownie poruszający się gaz z prędkościami rzędu 1,4 miliona km/s, zderzający i energetyzujący cząsteczeki gazu napotkane w okolicy.

(kliknij na obrazek, aby go powiększyć)


NGC 2024, czyli mgławica Płomień (Flame) znajdujaca sie w Orionie.

(kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w wysokiej jakości)
98  Hydepark / Kosmos / Odp: Henry Deacon o Planecie X : Kwiecień 14, 2009, 18:31:50
Z tego wszystkiego wynika jedno. Google próbuje coś zatuszować.  Gadanie że to ze jest "błąd" to nie ich wina jest kłamstwem. Jest to celowy zabieg. Widać że z początku ten fragment w wersji alpha  był wycięty a na jego miejsca wstawione  przerobione zdjęcie. Google zapewne doszło do wniosku że wypuszczenie programu z taką "przeróbka" jest zbyt ryzykowne, i że ktoś może to odkryć więc w oficjalnej wersji całkowicie osunęli ten obszar.

Tak więc Panie i Panowie nasuwa się pytanie co rzeczywiście powinno znajdować się w tym miejscu? Co wymagało tak skrzętnych zabiegów retuszowania by tylko nie wyjść na światło dzienne?  Buzia na kłódkę Szok Zły

to mógł być zwykły żart z ich strony, ale wątpię w to - zwłaszcza po tym liście norweskiego polityka o Nibiru (ale nie tylko)
99  Archiwum / Hydepark ;) / Odp: Tsunami na Bałtyku ! : Kwiecień 14, 2009, 18:29:53
no właśnie
no to czekamy do jutra Cool
100  Sprawy Administracyjne / Ogłoszenia porządkowe. / Odp: Pręgierz -> komentarze i pytania : Kwiecień 14, 2009, 18:24:12
Dlaczego akurat "dziecko neostrady"?

Ponieważ kilka lat temu Internet był słabo dostępny, a modemy były kosztownym przywilejem, stąd z Internetu korzystali Ci, którzy go bardziej potrzebowali (ciężko wyobrazić sobie dyskusję na forum licząc się z każdym impulsem). Ekspansja usługi Neostrady na większość kraju uczyniła go łatwiej dostępnym, stąd też rodzice fundowali swoim pociechom łącza internetowe "do nauki", a dzieci nie mające pojęcia o Internecie zalały go falą bezsensu i dużą dozą bezmyślności. Nie tylko posiadanie Neostrady "upoważnia" do bycia jego Dzieckiem. To może być również użytkownik łącza z telewizji kablowej, łącza radiowego, DSL, popularnej sieci osiedlowej lub podobnego. Jeśli nie pozostajesz w zgodzie z netykietą, to niezależnie, czego używasz będziesz "dzieckiem neostrady"!

Cytat: Wikipedia
Nazwa „dzieci Neostrady” wywodzi się stąd, że gdy Telekomunikacja Polska wprowadziła usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu (Neostradę), łącza były masowo instalowane jako prezent od rodziców z okazji urodzin, ukończenia klasy w szkole etc. u osób w wieku 12–16 lat, które rozpoczynając korzystanie z Internetu często tak się zachowywały. Oczywiście opisane zachowania mogą dotyczyć osób w różnym wieku czy posiadających różne łącza internetowe. Status „dziecka Neostrady” jest statusem przejściowym, ponieważ osoby te albo nabywają określoną wiedzę i stają mniej uciążliwe lub nabierają umiejętności respektowania niektórych wymogów regulaminów, albo z powodu swego zachowania szybko tracą dostęp do danego forum czy nawet łącza
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 42
Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

niire myksiestwosuazji storylife rpg area-52