DziĂŞki
Darku za prĂłbĂŞ wytÂłumaczenia mojego stanu emocjonalnego po przeczytaniu ciÂągu myÂśli naszego Brata
nagumulululi. Jak sÂłusznie zauwaÂżyÂłeÂś, moja "docinka" byÂła raczej prowokacjÂą w stronĂŞ Autora, by wyraÂżaÂł siĂŞ jaÂśniej i przystĂŞpniej. By tacy laicy, jak ja (a lubiĂŞ czasem pokucharzyĂŚ w kuchni

) mieli szansĂŞ zrozumieĂŚ owe skomplikowane frazy o "ogamach przesilenia zimowego". "dwugÂłowych bĂłstwach przejÂścia z nowego do starego", "podwĂłjnym sÂłoĂącu runicznym w znaku Sowelo", itd, itp.
Jako ekonomista mĂłgÂłbym zasypaĂŚ to forum definicjami z mojej branÂży, np. operacje typu
forward lub
vanila jako instrumentach zabezpieczajÂących rynki finansowe, o
agio i
transakcjach rolowanych, ale chyba przede wszystkim chodzi o to, ¿eby byÌ zrozumia³ym dla ogó³u, jeœli siê ma zamiar wypowiadaÌ na publicznych, a nie specjalistycznych forach.
A wiĂŞc sorry drogi
nagumulululi! Nie kpiĂŞ z Twojej dziedziny, ale uÂżytych okreÂśleĂą mam prawo nie rozumieĂŚ.
Pozdrawiam i ÂżyczĂŞ powodzenia na gieÂłdach (wymiany myÂśli)

PrawdĂŞ mĂłwiÂąc zwracaÂłem siĂŞ do Acentaura, bowiem jego skojarzenia czasami mogÂą byĂŚ dla mnie iskierkÂą i on doskonale wie o czym mĂłwiĂŞ. Ale skoro juÂż siĂŞ powiedziaÂło conieco to pragne zauwazyĂŚ Âże to forum raczej ezoteryczne a nie technologiczno naukowe, co nie zmienia faktu Âże dziedzina hedgingu wcale nie jest mi obca.
W dobie internetu uzyte przeze mnie okreœlenia ³atwo odnaleŸÌ w necie a zak³adam ¿e pewne powstawy mitologi i sposobu myœlenia dawnych ludów ka¿dy powinien znaÌ. Zreszt¹ tu istotna jest znajomoœÌ faktu dlaczego alfabety by³y tak wazne dla dawnych praktyk magicznych i peotyckich, choÌ w³aœciwie wówczas oznacza³o to to samo.
Alfabet ogamiczny - celtycki alfabet drzew, powiÂązany z tajemnymi wierzeniami, kalendarzem i porami roku.
Alfabet runiczny - germaĂąski alfabet magiczny
kabaÂła - szkoÂła zydowska.
Wiele z powy¿szych elementów w systemach ezoterycznych jest kompilowane do wspólnego modelu "drzewa zycia" czyli okreœlenia œwiatów duchowych, co znajduje prze³ozenie równie¿ na tarota. Alister Crowley dawno wykaza³ ze germaùskie runy i alfabet wia¿¹ siê z drzewem kabalistycznym.
DwugÂłowe bĂłstwo - np. Janus od ktĂłrego pochodzi nazwa miesiaca przejscia do nowego January.
Sowelo to runa sÂłoĂąca w alfabecie runicznym.
Przesielenie zimowe to koniec grudnia, 13 ty miesiÂąc kalandarza celtyckiego, miesiÂąc przesilenia ktĂłrego drzewem byÂł czarny bez.
Reszte naleÂży poczytaĂŚ jeÂżeli ktoÂś siĂŞ interesuje.
Pozdrawiam,