Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 15, 2025, 09:47:57


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: Perpetum Mobile - a pole magnetyczne Ziemi  (Przeczytany 1676 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« : Luty 28, 2012, 21:54:49 »

Co prawda nie bardzo pasuje to do pola magnetycznego Ziemi, ale do prrpetuum mobile juÂż tak:

Perpetuum mobile Karpena
7 sty 2011





Bateria niestety nie jest czĂŞÂściÂą dostĂŞpnej ekspozycji muzeum, bo nie ma ono pieniĂŞdzy na dodatkowy system bezpieczeĂąstwa, dlatego jest przetrzymywana w gabinecie dyrektora muzeum. 60 lat temu jej twĂłrca – Nicolae Vasilescu Karpen – zapowiedziaÂł, Âże bĂŞdzie ono dziaÂłaĂŚ wiecznie i na razie nie ma co do tego wÂątpliwoÂści, Âże mĂłwiÂł prawdĂŞ. Stos Karpena jest czasem nazywany stosem termoelektrycznym a jego prototyp powstaÂł w 1950 roku.

Urz¹dzenie sk³ada siê z dwóch stosów elektrycznych, które napêdzaj¹ niewielki silnik galwanometryczny. Silnik porusza œmig³em pod³¹czonym do prze³¹cznika. Co pó³ obrotu œmig³o otwiera obwód by zamkn¹Ì go po nastêpnej po³owie obrotu. PrêdkoœÌ obrotu œmig³a jest obliczona w ten sposób, aby stosy elektryczne mog³y uzupe³niÌ energiê i odtworzyÌ polaryzacjê w czasie kiedy obwód jest otwarty.



Powodem wstawienia silniczka ze ÂśmigÂłem byÂło praktyczne pokazanie, Âże stosy rzeczywiÂście produkujÂą energiĂŞ elektrycznÂą. DziÂś moÂżna zamieniĂŚ ten silniczek miernikami. Takiego pomiaru dokonano w 2006 roku, kiedy wyjĂŞto urzÂądzenie z kasy pancernej dyrektora muzeum i zrobiono pokaz jego dziaÂłania dla rumuĂąskiej gazety „DzieĂą”. Pomiar wykazaÂł, Âże stos produkuje 1V napiĂŞcia i jest to identyczne napiĂŞcie jakie urzÂądzenie wytwarza nieprzerwanie od 1950 roku. TowarzyszÂący dziennikarzom naukowcy zwrĂłcili uwagĂŞ, Âże jedna z elektrod stosu Karpena zrobiona jest ze zÂłota a druga z platyny. CaÂłoœÌ jest zatopiona w najwyÂższej jakoÂści kwasie siarkowym. Naukowcy byli zdania, Âże wiĂŞksze urzÂądzenie tego typu mogÂłoby wyprodukowaĂŚ znacznie wiĂŞcej energii.



Urz¹dzenie badano w rozmaitych instytucjach naukowych w Bukareszcie, Pary¿u i Bolonii, ale naukowcy nie byli w stanie w sposób jasny wyt³umaczyÌ zasad jego dzia³ania. Francuzi chcieli nawet przej¹Ì je na w³asnoœÌ wskazuj¹c, ¿e maj¹ znacznie lepsze warunki do jego przechowywania i ekspozycji, ale Rumuni nie dali siê skusiÌ. Stos Karpena dzia³a nieprzerwanie od momentu jego stworzenia i nie przeszkadza mu w tym zmiana miast czy badaj¹cych go naukowców, którzy próbuj¹ rozwik³aÌ jego zagadkê. Jest wiêc swoistym perpetuum mobile. Problemem jest tu nauka a œciœle druga zasada termodynamiki, która okreœla sposób przemiany energii w pracê mechaniczn¹. Niektórzy wierz¹, ¿e urz¹dzenie wykorzystuje legendarn¹ ju¿ energiê punktu zerowego pobieraj¹c j¹ z fal radiowych.

Jeœli Karpen mówi³ prawdê i zbudowane przez niego urz¹dzenie jest w stanie wytwarzaÌ energiê wiecznie, wówczas wspó³czeœnie znan¹ fizykê trzeba by by³o wyrzuciÌ na œmietnik, czego nie nale¿y siê zbyt szybko spodziewaÌ. Sami Rumuni chcieliby kontynuowaÌ badania nad stosem Karpena, ale z braku pieniêdzy musz¹ czekaÌ na lepsze czasy.

http://nowaatlantyda.com/2011/01/07/perpetuum-mobile-z-braszowa/
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2012, 21:56:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zipcraft x22-team gangem watahaslonecznychcieni phacaiste-ar-mac-tire