Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 01:48:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Apokalipsa/Objawienie Jana  (Przeczytany 143573 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
t0m3k12
Gość
« Odpowiedz #50 : Luty 01, 2009, 18:36:52 »

i to się zmieni właśnie - UPADNIE ICH ŚWIAT! tyle to czym żyją, pieniądz stracji wartość i tak dalej - to już się dzieje powoli i nabiera rozpędu, u nas w Polsce rząd Tuska szuka 17 MLD zł, żeby poradzić sobie z KRYZYSEM, tną koszty wszystkich resortów - to są znaki, których tylko ślepi nie widzą///

KRZYYS będzie narastać i w 2012 osiągnie apokaliptyczne apogeum - a co się stanie później? nastąpi oczyszczenie...

718'

Chyba oczyszczenie waszych muzgow od tych zaszczanych pogladow. Nie zdziwie sie, jesli uwierzycie, ze ziemia jest centrum swiata i jest plaska, bo nauka jest oszukana, bo tak powiedzial enki i koniec.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2009, 18:38:18 wysłane przez t0m3k12 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #51 : Luty 01, 2009, 19:41:22 »

NIE SŁUCHAM ENKIEGO ALE WŁASNEGO ROZUMU, FAKTÓW, KTÓRE ANALIZUJĘ I MOJEGO OPIEKUNA - NIE JEST NIM SAMUEL! i KONIEC!!!

wszyscy teraz widzą? jak piszę małymi to chyba nie!

Kapłan 718'
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #52 : Luty 01, 2009, 19:56:28 »

Chyba oczyszczenie waszych muzgow od tych zaszczanych pogladow. Nie zdziwie sie, jesli uwierzycie, ze ziemia jest centrum swiata i jest plaska, bo nauka jest oszukana, bo tak powiedzial enki i koniec.

Każdy ma prawo do swych poglądów, choćby w oczach obserwatora były one "dzowne". Więc mogą być dziwne, ale na pewno nie zaszczane. Co Cię ugryzło?

A tak dla rozluźnienia, mam pytanko (oftopowe):

Czym się różni węgiel kamienny od kamienia węgielnego?
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #53 : Luty 01, 2009, 20:55:41 »

odpowiem jak na mnie przystało - Kamień Węgielny to symboliczny Kamień jaki Chrystus uzył do zbudowania PIERWSZEJ ŚWIĄTYNI!

a, że człowiek składa się z węgla w dużej mierze - myślcie Uśmiech

718'
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #54 : Luty 01, 2009, 21:45:14 »

Ech Kapłanie, dzięki za pomoc w rozwikłaniu tego, ale zbyt poważnie podszedłeś do zagadnienia, wszak napisałem "dla rozluźnienia" Mrugnięcie Duży uśmiech.

Pomyślimy jeszcze, czy już wyjaśnić? Afro
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #55 : Luty 01, 2009, 22:51:46 »

ja nie myślę nad płytkimi rozwiązaniami, sięgam tam gdzie wzrok nie sięga Uśmiech

718'
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #56 : Luty 02, 2009, 00:39:33 »

Kamień węgielny, to kamień narożnikowy, fundamentalny...
Kamień ułożony w węgłach (narożnikach) budowli nie ma nic wspólnego z węglem, chyba że majster na budowie ma rzadką chorobę i dowieźli mu z innymi materiałami coś na rozwolnienie Duży uśmiech

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #57 : Luty 02, 2009, 00:44:02 »

ja mówię o tym pierwszym thotal właśnie, KAMIEŃ WĘGIELNY tyle, że symboliczny bardziej - konkretny symbol odnoszący się do czegoś konkretnego

718'
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #58 : Luty 02, 2009, 10:12:20 »

odpowiem jak na mnie przystało - Kamień Węgielny to symboliczny Kamień jaki Chrystus uzył do zbudowania PIERWSZEJ ŚWIĄTYNI!

a, że człowiek składa się z węgla w dużej mierze - myślcie Uśmiech

718'

człowiek to 90 pare procent wody Uśmiech no może trochę mniej
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #59 : Luty 02, 2009, 17:48:41 »

a ja Ci mówię, że mamy w sobie dużo "węgla" - poszukaj o tym informacji to zrozumiesz... oczywiście NIE DOSŁOWNIE!

718'
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #60 : Luty 02, 2009, 18:43:59 »

Panowie, być może niechcący poruszyłem głębszą myśl. Jednak nie to miałem w zamiarze. Chciałem trochę rozluźnić atmosferę, stąd moje pytanie.

Czym różni się węgiel kamienny od kamienia węgielnego?
Tym czym picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy. Duży uśmiech Język
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #61 : Luty 02, 2009, 18:46:11 »

A ja myślałem ze dosłownie Chichot
hehehe Mrugnięcie

A może węgiel kamienny to ta iskra o która znajduje się w człowieku to coś co daje nam człowieczeństwo. Może to, to?

Pozdro
Mora Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #62 : Luty 02, 2009, 20:26:15 »

A ja myślałem ze dosłownie Chichot
hehehe Mrugnięcie

A może węgiel kamienny to ta iskra o która znajduje się w człowieku to coś co daje nam człowieczeństwo. Może to, to?

Pozdro
Mora Uśmiech

Kamień Węgielny to symboliczny wkład Chrystusa (nie jezusa!) w budowę PIERWSZEGO KOŚCIOŁA (dokładniej Świątyni) - więc jest to mniej więcej to co napisał Mora ale nie do końca - jest to cząstka boskości, która jest ważniejsza niż budynek - to były nauki Chrystusa przez Kościół CELOWO "zapomniane" Z politowaniem

718'
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2009, 20:30:40 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #63 : Luty 02, 2009, 21:40:11 »

A ja myślałem ze dosłownie Chichot
hehehe Mrugnięcie

Dwukrotnie wspominałem, że to dla rozluźnienia, czyli humorystyczne.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #64 : Marzec 24, 2011, 22:29:54 »

...Ponieważ zera są w kabale bez znaczenia, dodajemy jedynie liczby zasadnicze: 1+3+8=12. Co zaś oznacza dwunastka? Dwanaście jest Imion Boga, dwanaście znaków Zodiaku, dwanaście było pokoleń Izraela, dwanaście mamy miesięcy w roku i dwunastoma kamieniami wysadzany był napierśnik arcykapłana Aarona...

Lub 12 gnostycznych Archontów, btw nabyłam niedawno film o gwiazdach i z dokładnej obserwacji ekliptyki wynika niezbicie że znaków zodiaków powinno byc 13 (dodatkowy to wężownik, a dokładnie jego stopy). Poza tym pisząc o dwunastu imionach Boga, wartałoby je wymienic. Tak jak i źródło z którego zaczerpnięty jest ów tekst, no chyba że to własne przemyślenia  Mrugnięcie
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #65 : Marzec 27, 2011, 16:11:36 »

z tym bym sie nie zgodzil 666 to ogolnie liczba czlowieka..- poprostu ludzi

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRReH6dvkgkYBX8WLMV4QJVKfQi2uGQztSYconR8zZ0HhuBzzjW

cern juz o tym troche pisalem..czarna dziura itd..Uśmiech


pozatym podobno wlasciwa interpretacja powinno byc 616 a nie 666...

616 oznacza scisle przestrzeganie TORY , no chodzi o stary i nowy testament itd..

heksagram to podobno symbol molocha... choc te interpretacje sa  rozne...

http://www.zbawienie.com/bestia_znak.htm

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.biblewheel.com/gr/gr_616.asp&ei=QSmPTfW6EoLDswbW3pm2Ag&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=9&ved=0CGEQ7gEwCA&prev=/search%3Fq%3Dtora%2B616%2B%2Bgematria%26hl%3Dpl%26biw%3D1260%26bih%3D639%26prmd%3Divns


http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=en&u=http://www.biblewheel.com/GR/GR_666.asp&prev=/search%3Fq%3D666%2Bbible%2Bwheel%26hl%3Dpl%26sa%3DX%26biw%3D1260%26bih%3D645%26nfpr%3D1%26prmd%3Divnsfd&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhjuuhvyXybQU7JP6BMb8RhzlXSE7Q
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 16:15:26 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #66 : Marzec 27, 2011, 19:16:50 »

tam bylo o menorze wiec bede kontynuowal tutaj..Uśmiech menora to najwazniejszy symbol judaizmu

szamasz to opiekun swiatla, zydzi mieli bys swiatlem dla swiata...

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT8RtXgvKADwMtI7YmOpgccw5S39d0XNaYiu10fA5wfiaR4gnEr5Q


http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.chabad.org/library/howto/wizard_cdo/aid/597119/jewish/The-Shamash.htm&ei=6HWPTYTwOdjfsAaEivmkAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=3&ved=0CDUQ7gEwAg&prev=/search%3Fq%3Dmenorah%2Bshamash%26hl%3Dpl%26biw%3D1260%26bih%3D630%26prmd%3Divns

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chanukija

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQXkkA9mROHGKmA90lFxLJZ4nqM3FEIZc-EXZGagyfzTY_TzuEZaQ



to jest szamasz z symbolem arki - inanny, arka to symbol bogini


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRDfkagfcCXF5upG5t4BQ2gkpwxNzyM5VgSrGoy0EJwLYSBglpl

to innana tez z menora Uśmiech

http://img819.imageshack.us/i/indeksinanana.jpg/


ogolnie JHVH to tez miala byc ieue.. Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #67 : Marzec 27, 2011, 19:58:30 »

Cytat: quetz
616 oznacza scisle przestrzeganie TORY , no chodzi o stary i nowy testament itd..

No, nie zupełnie S.T. i N.T..
Tora to zbiór praw talmudycznych ,w skład którego wchodzi również dekalog (10 przykazań - to wyjaśnienie dla nieobeznanych z tematem  Mrugnięcie Duży uśmiech), a to jest pochodną tylko Starego Testamentu.
Tyle tytułem ofa.

I jeszcze jedna sprawa,
>quetz<, również Ciebie muszę prosić o to byś zaoszczędził mi deczko roboty i miast pisać post pod postem używał częściej opcji "modyfikuj wiadomość".
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #68 : Marzec 27, 2011, 21:04:27 »

A ja kiedyś czytałem u jakiegoś bardzo znanego, nie pamiętam dziś którego, komentatora tych spraw, że wbrew pozorom "sześćset sześćdziesiąt sześć" wcale nie jest liczbą, tylko zestawem nieprzypadkowych słów, szyfrem. Gdyby było inaczej, św Jan napisałby po prostu "666".
W błąd wprowadza fraza: "...a jego liczba to...". Być może i w tym przypadku mamy do czynienia z błędnym tłumaczeniem, albo niewłaściwym zrozumieniem tego fragmentu.

Postaram się znaleźć w moim księgozbiorze to polemiczne stanowisko i wtedy rozwinę za jego autorem tę myśl.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #69 : Marzec 27, 2011, 22:16:18 »

ok Darek, tz chodzilo o scisle trzymanie sie litery prawa, pozbawione ludzkich zachowan...to o czym mowil Jezus, ewangelie.. 

odnosnie apokalipsy maja racje...

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/mnisi-w-dowodach-ukryta-jest-szatanska-liczba,1,4223720,wiadomosc.html

jezeli w tym roku nie zacznie sie nic dziac ku lepszemu to juz chyba nigdy nie zacznie...do 2012 ludzka swiadomosc powinna zaczac przewazac w kierunku dobrej strony ,bo inaczej bedzie ciezko...o ile tez wczesniej nie wyjdzie im w jakis sposob nr z czarna dziura...w kazdym razie to sluzy do obnizenia wibracji Ziemi..
Zapisane
Jegomość A
Gość
« Odpowiedz #70 : Czerwiec 14, 2011, 16:44:35 »

Dlaczego En-Ki cały czas odwołuje się do biblii, zna ją praktycznie na pamięć? Czy ktoś umie sensownie to wyjaśnić?


cytat z jednej z sesji - "RAFAŁ:
Ale, osiągniecie tego stanu przez najwyżej rozwinięte duchy, to jest powrót do “jedności”, czy powrotem do “jedności” to jest to, kiedy duch... „stacza się” na samo dno?

EN-KI:
Powrót do “jedności” to nie jest – „staczanie się na samo dno”. O czym ty mówisz? Powrót do “jedności” to jest powrót do Boga. A “stoczenie się” ducha, to jest “stoczenie się” ducha, który zignorował tę jedność Boską i samego Boga.

RAFAŁ:
Czyli - ty powróciłeś do “jedności” i teraz jesteś...

EN-KI:
Proszę następne pytanie! Powiedziałem wyraźnie Rafał, że przebiegły jesteś, ale ja posiadam pewne granice, które mogę przed tobą odsłonić. Następne pytanie proszę."

Ewidentnie gubi się w zeznaniach - jest to potężny duch.


Również co do narodu wybranego... cały czas neguje Israel jako naród wybrany, a przecież cała Biblia mówi o tym na każdym kroku.

cytat z jednej z sesji
"PYTANIE: Co łączy Polskę z Piramidami?

EN-KI: To samo, co mogłoby łączyć i może łączyć z każdym innym krajem. Tak jak nie ma narodu wybranego, tak nie ma kraju wybranego. Powiedzmy – przypadek zrządził, że na kanał wybraliśmy właśnie medium Lucynę. Wszyscy jednakowo możecie być odpowiedzialni i wybrani i połączyć się z Piramidą. Słucham. "


Jeśli En-Ki i duchy które podają się za Samuela i przemawiające przez medium istoty duchowe dowodzone przez Samuela - En-Ki, znają tak doskonale Biblię... doskonale wiedzą o tym, że Jezus wróci niedługo po swój kościół (znikanie ludzi tłumaczone będzie jako masowe pochwycenia ludzi przez UFO) oraz, że zaraz po tym nadejdzie wielki ucisk (Objawienie św. Jana (Apokalipsa)), a całe to uruchomienie płaszcza ochronnego jeżeli nie jest ściemą, to uwiarygodni dobre intencje duchów które będą panowały na Ziemi zaraz po porwaniu prawdziwych chrześcijan na obłoki. Na świecie nie będzie już Ducha Świętego. Nastąpi jeden rząd na Ziemie na czele którego zasiądzie Antychryst.
Wszystko pisze w Biblii. Później 1000-letnie królestwo Baranka na Ziemi, 2 obozy... no i Armageddon.




Kto ma uszy niechaj słucha...
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #71 : Czerwiec 14, 2011, 22:00:52 »

Latwo zauważyć dwie rzeczy. Jedna to, że w symbolicznej formie ujęte są wszystkie , ale to wszystkie święte księgi z dodatkami, a druga, że wszystko ale to wszystko postrzegamy przez pryzmat własnych dogmatów. Stąd, jeśli nawet gdzieś pojawi się wyjaśnienie np. Apokalipsy, to nie w formie scenariusza tylko w formie , która będzie przez każdego inaczej rozumiana. Jak to możliwe? Całkiem prosto, jeśli zrozumiemy, że symbole odwołują się do świadomości, a więc
i apokalipsa jej dotyczy. Przecież to wszystko jedno, czy nastąpi fizyczne unicestwienie czy psychiczny rozpad świadomosci. Więc dlaczego ma cierpieć ziemia - doskonaly twór boski, jeśli można dużo prościej.
Więc wystarczy spojrzeć na tekst Apokalipsy i zastanowić się co spowodować może takie dysfunkcje dla naszej psychiki czyli Ega, bo temu Egu jest wszystko na tej ziemi poświęcone, ono sie rozwija, stacza i resetuje.
Zapisane
sza
Gość
« Odpowiedz #72 : Czerwiec 14, 2011, 22:03:17 »

To nie jest wszystko takie proste....
Wiele rzeczy napisano i wiele powiedziano...
Ale co "autor miał na myśli"? I w co wierzyć?
Serce Ci podpowie...?
...
Często rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być...
I czy człowiek swoim małym rozumkiem jest w stanie to wszystko ogarnąć?
...
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Czerwiec 14, 2011, 22:26:36 »

sza,
Cytuj
I czy człowiek swoim małym rozumkiem jest w stanie to wszystko ogarnąć?
ależ to takie proste, jeśli tak myślisz, rozumek niczego nie ogarnie  Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #74 : Czerwiec 14, 2011, 23:02:33 »

Ale przecież Apokalipsa dzieje się tu i teraz poprzez działanie poszczególnych żywiołów które dochodzą do głosu.

Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie wypatrywał teatralnego spektaklu na niebie?

Egipt jest od dłuższego czasu sceną pewnych zdarzeń , kto potrafi je zrozumieć odczyta ich symboliczny sens , który ma wpływ na zmianę naszej rzeczywistości ten zrozumie doskonale istnienie Apokalipsy w obecnym czasie.
Za każdym wydarzeniem bowiem kryją się reprezentanci jakichś sil , jakichś opcji zaświatowych. To wszystko zwyczajnie dzieje się na naszych oczach.

Odczyt dosłowny i oczekiwania na dosłowną realizację symbolicznego zapisu? No nie.......
Trzeba wrócić do symboliki z przed 2000 lat i przenieść ją na realia naszych czasów , ale komu by się chciało?

Lepiej pisać bez sensu i czekać na cuda.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 08:31:11 wysłane przez Kiara » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

rpg-ug loki patologiczni catziee antyczni