Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 23:15:39


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PIRAMIDY EGIPSKIE  (Przeczytany 103793 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
poufne
Gość
« Odpowiedz #75 : Sierpień 10, 2010, 00:41:15 »

Poszukuje filmiku o piramidach, który kiedyś przewinął się przez forum a teraz ni widu ni słychu o nim. Uściślając filmik był o piramidach jako generatorach energii. Na filmie była mowa o:
- tunelach irygacyjnych jakie znajdowały się w pobliżu piramid
- bateriach zasilanych przez piramidy
- piramidzie jako generatorze energii.
- produkcji chyba discovery lub national geogr.

Bardzo zależy mi na tym żeby zobaczyć ten film jeszcze raz i wyciągnąć więcej szczegółów.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : Sierpień 10, 2010, 04:52:16 »

nie jestem pewien czy o to ci chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=1zbCSvPnwvw&feature=related
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Sierpień 23, 2010, 21:52:28 »

Poznamy tajemnicę piramidy? "Coś tam jest"

 

Przez cztery i pół tysiąca lat Wielka Piramida w Gizie budzi zachwyt i fascynuje, ale wciąż kryje w sobie tajemnice, które od wielu lat naukowcy starają się przeniknąć. Teraz jednak zespół robotyki z Leeds University, we współpracy z egipską Najwyższą Radą Starożytności, przygotowuje roboty, które mają zaspokoić ciekawość badaczy - podaje independent.co.uk.

Piramida Cheopsa, która została wzniesiona (według oficjalnej wersji) około 2560 roku p.n.e., to jedyny "cud starożytnego świata", który przetrwał do dziś. W jego sercu są dwa pokoje, znane jako Komora Królowej i Komora Króla. W 1872 roku w Komorze Królowej odkryto dwa korytarze, ale jak do tej pory nikomu nie udało się ustalić dokąd one prowadzą.

W 1992 roku za pomocą kamer próbowano rozwikłać, nurtującą naukowców od lat, tajemnicę. Kamera odsłoniła drzwi z wapienia z dwoma miedzianymi uchwytami. Po dziesięciu latach podjęto próbę przedostania się przez drzwi. Po przewierceniu się przez nie natrafiono jednak na... kolejne drzwi. Obecnie naukowcy wyślą robota, który będzie w stanie przewiercić się przez tę zaporę, aby zaspokoić ciekawość badaczy.

 - Drugie drzwi nie przypominają tych pierwszych. Wydaje się, że coś za nimi się znajduje - powiedział Dr Zahi Hawass, szef Rady Najwyższej, który jest odpowiedzialny za wyprawy do piramidy.

Pytanie "Co znajduje się za drugimi drzwiczkami" od lat nurtuje badaczy na całym świecie.  Jak ważne informacje starożytni budowniczowie piramid mogli tam ukryć ?

Według Egiptologów Wielka Piramida w Gizie została wybudowana ponad 4500 lat temu. Świat nauki odrzuca możliwość istnienia innych, starszych cywilizacji. Odrzucają bo nie wierzą, czy odrzucają bo się czegoś boją ? Fakt istnienia starszej cywilizacji zmusiłby naukowców do przepisania dziejów historii świata.

W 1872r. Waynman Dixon w południowym szybie komory królowej w Wielkiej Piramidzie znalazł trzy małe przedmioty - niestarannie obrobioną kamienną kulę, mały hak z metalu i kawałek drewna. Naukowcy uznali te przedmioty za oryginalne, pochodzące z czasów starożytności.  Archeologia stanęła w obliczu dowodów, które mogły całkowicie przekreślić wszystko to, co dotychczas twierdziła. Obecność żelaza dowodziła, że to nie Egipcjanie, a nieznana cywilizacja w czasach znacznie wcześniejszych zbudowała piramidy. Co więcej, kawałek drewna odkryty przez Dixonów pozwoliłby nam na datowanie piramid metodą radioaktywnego węgla C14 !  Dzięki czemu można by było określić datę powstania piramid… Niestety... przed końcem XIX wieku trzy małe przedmioty, być może najważniejsze odkrycie archeologiczne wszechczasów zaginęły z brytyjskich muzeów. Ludzkość straciła wielką szansę na poznanie prawdy o historii egipskich piramid.

Od wielu lat w Egipcie tuszowane są fakty aby uniemożliwić poznanie prawdy. Co stanie się, jeżeli za drugimi drzwiami w Wielkiej Piramidzie zostaną odkryte dowody potwierdzające istnienie innej cywilizacji ?  Czy poznamy prawdę  ? Czas pokaże…
- Materiał pochodzi z serwisu: onet.pl

http://www.czasnowejery.pl/
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #78 : Sierpień 23, 2010, 23:43:48 »

Byłem kiedyś - zupełnie przypadkowo - na spotkaniu Badaczy Pisma Świętego poświęconemu Wielkiej Piramidzie. Wykładowca dowodził, a był bardzo dobrze przygotowany do prelekcji, że ten monument jest oczywistym znakiem od Boga dla dzisiejszych pokoleń. Żaden zdrowo myślący człowiek współczesny nie powinien mieć wątpliwości, że ten blisko 150-metrowy gigant budowlany nie mógł zostać samodzielnie wybudowany przez człowieka epoki brązu! A tym samym powinniśmy go postrzegać, jako niezniszczalne przesłanie dla przyszłych pokoleń, potwierdzające ingerencję Pana przy jego budowie.

Zastanówcie się sami: jak ludzie poganiający bydło po ówczesnych pastwiskach i ścinający zboże zwykłym sierpem, mogli porwać się na budowę takiej skomplikowanej i gigantycznej budowli!? Nie wiem, czy pomógł im przy tym dziele Jahwe, czy Annunaki z Nibiru (jak twierdzi Zecharia Sitchin), ale nie wierzę, że zrobili to samodzielnie ówcześni Egipcjanie...

Stałem przed tym monumentem 5 lat temu i w tym roku również zamierzam zadrzeć głowę w spojrzeniu na wierzchołek Wielkiej Piramidy. Uwierzcie mi: tego nie mógł zbudować samodzielnie ówczesny człowiek!
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #79 : Sierpień 24, 2010, 05:07:06 »

http://oroasor.wordpress.com/project-cheopsa/
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : Sierpień 24, 2010, 08:30:48 »

Krzysiu Uśmiech Zgadzam się z tobą

songo1970 dziekuję ci bardzo  Buziak
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
east
Gość
« Odpowiedz #81 : Sierpień 24, 2010, 10:58:39 »

cytat z arta od songo "
Cytuj
Z miasta[podziemnego] wyniesiono wielościenny obiekt krystaliczny rozmiarów piłki futbolowej, którego nadnaturalny charakter zaprezentowano niedawno na konferencji w Australii. Głęboko wewnątrz niego znajdują się hieroglify, które przewracają się powoli, jak kartki książki, kiedy zażąda się tego w myślach, bez względu na to, kto go trzyma. ten niesamowity przedmiot zawiera w sobie nieznaną technologię i został ostatnio przesłany do NASA w celu poddania go analizie.

Jak czytam takie opracowania to szlag mnie trafia. Czemu te wszystkie ważne odkrycia tak się utajnia ?
Wie tylko garstka, nieliczni, agendy rządowe .. cfaniaki.
Traktują ludzkość jak prywatny folwark, jak bydło, bateryjki do zasilania Systemu. Sądzą, że separując ludzkość od tych odkryć zachowają przewagę władzy i wiedzy. Na szczęście to iluzja, gdyż "bydło" się budzi. Odkrywa własną moc. Starożytne artefakty nie są nam tak na prawdę potrzebne .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:05:51 wysłane przez east » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Sierpień 24, 2010, 11:26:53 »

podejrzewam że artefaktów jest więcej tych znalezionych i nieodnalezionych, i są ważne dlatego tak się to ukrywa przed naszą cywilizacją.
Ci ludzie o których wspomniałeś east- z pewnością rozumieją wagę tych odkryć i wiedza która się w nich zawiera im po prostu zagraża- gdyż zburzy wiele mitów i dogmatów na których opiera się dzisiejszy świat,-
są one ważne jako źródło wiedzy, ale podmiotem zawsze jestesmy my-ludzie, reszta to droga do prawdy..

pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:27:46 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #83 : Sierpień 24, 2010, 12:40:37 »

Ja tez tak uwazam.
Bylam dwa razy w Egipcie. Patrzac na to wszystko co zostalo odkryte i obecnie pokazane ludziom , mowi jedno- ze te pozostalosci sa po
ogromnej kulturze i technice.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : Sierpień 27, 2010, 11:38:32 »

He he

tylko żeby się nie okazało, że każda piramida ma swojego Hawasa.

Ciekawi mnie, czy bośniackie piramidy też jakoś się łączą z naszą dzielną Ślężą, może nasi forumowi ślężańscy wymiatacze spróbowali sprawę "rozpykać". Anuż się znajdzie coś w historycznych zapisach i obrazach, co będzie można wyjaśnić bośniacką "odnogą", nie naciągając przy tym faktów oczywiście.

Ps.Artq - w Boścni i tak cieplej, niż gdzieś tam pod Wrocławiem  ;-)
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #85 : Sierpień 28, 2010, 09:20:16 »

cytat z arta od songo "
Cytuj
Z miasta[podziemnego] wyniesiono wielościenny obiekt krystaliczny rozmiarów piłki futbolowej, którego nadnaturalny charakter zaprezentowano niedawno na konferencji w Australii. Głęboko wewnątrz niego znajdują się hieroglify, które przewracają się powoli, jak kartki książki, kiedy zażąda się tego w myślach, bez względu na to, kto go trzyma. ten niesamowity przedmiot zawiera w sobie nieznaną technologię i został ostatnio przesłany do NASA w celu poddania go analizie.

Jak czytam takie opracowania to szlag mnie trafia. Czemu te wszystkie ważne odkrycia tak się utajnia ?
Wie tylko garstka, nieliczni, agendy rządowe .. cfaniaki.
Traktują ludzkość jak prywatny folwark, jak bydło, bateryjki do zasilania Systemu. Sądzą, że separując ludzkość od tych odkryć zachowają przewagę władzy i wiedzy. Na szczęście to iluzja, gdyż "bydło" się budzi. Odkrywa własną moc. Starożytne artefakty nie są nam tak na prawdę potrzebne .


Jest to rodzaj ksiegi , hieroglify sa zapisem ale innym niz literowy sa to rodzaje symboli pod ktorymi kryje sie olbrzymia wieloaspektowa wiedza.
Niestety albo na szczescie stety zyje na ziemi tylko trzech ludzi ( trzy osoby) ktore potrafia ja odczytac.
Oni  sie nie spiesza z ujawnieniem siebie , a nikt inny nie jest w stanie ich odszukac bez ich zgody. I fajnie , na wszystko jest wlasciwy czas.

Symbole to cudowne sekrety czyta sie je zawsze podswiadomoscia , a nauka odczytu trwa przez wiele wcielen moi mili.

Trzecie oko to tylko skaner , co przez nie zobaczysz? To co ktos ze swiata duchowego zechce jako obraz zamanifestowac temu ciekawskiemu otwierajacemu swoj skaner .
Warto zrozumiec znaczenie slowa WIDZENIE DUCHOWE, bo nie jest to widzenie fizyczne przez skaner ( trzecie oko) to tylko taki gadzet dla niecierpliwych  ktorych mozna wodzic za nos podsylanymi holograficznymi obrazami , lub calymi filmami , ktore maja sie nijak do rzeczywistosci.

No coz? Wpojono ludziom tak duzo falszywych informacji ze teraz po dlugim czasie uznaja je za prawdziwe , i ani im sie sni je weryfikowac.

Technologia zastosowana w budowie tej kuli nie jest najnowsza w porownaniu do wspolczesnosci mozliwosci pozaziemskich cywilizacji.

Opowiadanie o tych wsplczesnych uzywanych na ziemi dzieki wspolpracy pewnych grup z cywilizacjami wywolalo by pukanie sie w czolo.
Tak wiec czasami lepiej milczec i poczekac az ludzka swiadomosc dojrzeje do przyjecia info , ktore wykracza poza mozliwosc akceptacji nawet tych ktorzy uwarzaja sie za rozwinietych duchowo z akceptacja nowinek.


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 09:20:42 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #86 : Sierpień 28, 2010, 09:27:47 »

Witaj Kiaruś   Buziak Chichot
Czy mogłabyś uchylić choć odrobinkę wiecej rąbka tej tajemnicy  Z politowaniem Kim są (mniej więcej) te trzy osoby ?? Przyznam że rozbudziłaś moją ciekawość  Z politowaniem
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #87 : Sierpień 28, 2010, 09:34:55 »

Witaj Kiaruś   Buziak Chichot
Czy mogłabyś uchylić choć odrobinkę wiecej rąbka tej tajemnicy  Z politowaniem Kim są (mniej więcej) te trzy osoby ?? Przyznam że rozbudziłaś moją ciekawość  Z politowaniem


Witaj chanell
Niestety nie moge , moge powiedziec ze nikt z ekipy Cheopsa ani powiazanych z nimi ludzi.Nie moge o nich tez wiele opowiedziec. Na ziemi sa ( nie doslownie oni) od zawsze wiedze przekazuja ustnie jeden drugiemu , kontakty miedzy soba po za tym utrzymuja telepatycznie.
Dwoje z nich zna sie doskonale , trzecia osobe nadal sami poszukuja. Tyle moge powiedziec.
Trzeba czekac na wlasciwy czas , stanie sie

Kiara. Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 09:35:18 wysłane przez Kiara » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #88 : Sierpień 28, 2010, 09:41:18 »

Cytuj
moge powiedziec ze nikt z ekipy Cheopsa ani powiazanych z nimi ludzi


Nawet nie pomyslałam o nich, pierwsze skojarzenie miałam z Hawassem.Nie wiem czy to on ,ale broni dostepu do wiedzy ukrytej  w piramidach to pewne    Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Kiara
Gość
« Odpowiedz #89 : Sierpień 28, 2010, 09:57:52 »

Cytuj
moge powiedziec ze nikt z ekipy Cheopsa ani powiazanych z nimi ludzi


Nawet nie pomyslałam o nich, pierwsze skojarzenie miałam z Hawassem.Nie wiem czy to on ,ale broni dostepu do wiedzy ukrytej  w piramidach to pewne    Duży uśmiech Duży uśmiech


Nie z tego co wiem to nie on , ale on jest straznikiem pewnego stowarzyszenia , Ktore zna dokladnie przepowiednie i wie jakie musza byc zwiastuny czasu by dostep do wiedzy ukrytej mogl byc otworzony.
Ale tez jego wsplpraca z innymi nieoficjalnymi ( powiedzmy organizacjami) zdyskfalifikowala go , z powodu roznych nieczystych posuniec.

Tak wiec jego funkcja istnieje fizycznie , na polu duchowym i energetycznym wypalila sie juz w odpowiednim czasie zastapi go ktos inny, czyst.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 09:58:12 wysłane przez Kiara » Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #90 : Sierpień 28, 2010, 12:21:49 »

Chyba Wam się pali grunt pod nogami. Hawass jest członkiem tej rady starożytnych, jego zdaniem jak i tej rady jest ochrona obiektów starożytnych w Egipcie aby to dziedzictwo nie zniszczyli jacyś napaleni szaleńcy.

I aby taka pani L. nie okradła dziedzictw tej planety, które po części leży w Egipcie. Wiecie ile takie misy, dzbany itp. kosztują u kolekcjonerów? Nawet nie jesteście sobie wstanie tej sumy wyobrazić. Niech się PCh męczy jeżeli coś znajdą gratuluje brawo  Język

Ale wątpię aby ruszyli do przodu w poszukiwaniu labiryntu.
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #91 : Sierpień 28, 2010, 19:44:07 »

Na ziemi sa ( nie doslownie oni) od zawsze wiedze przekazuja ustnie jeden drugiemu , kontakty miedzy soba po za tym utrzymuja telepatycznie.
Dwoje z nich zna sie doskonale , trzecia osobe nadal sami poszukuja.
Ufff...
Więc tak - porozumiewają się telepatycznie, ale juz z trzecią osobą nie mogą... dlatego jej poszukują. Oni nie wiedzą, ale za to nasza przepełniona "wiedzą" Kiara wie...

No i to już standardowe "wiem, ale nie powiem..." ech... pewne rzeczy jednak się nie zmieniają.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Sierpień 29, 2010, 11:41:02 »

Posty o piramidach w Bośni przeniosłem tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=784.0
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #93 : Kwiecień 25, 2011, 13:25:38 »

Poniżej zamieszczam dość obszerny fragment z książki Ludzie - giganci czy Bogowie, zawierający nieco informacji dotyczących wieku piramid:


   Sfinks, Orion i piramidy

Tylko trzy piramidy wzbudzały i nadal wzbudzają podziw od zarania naszej cywilizacji. Ten wielki kompleks budowlany, majstersztyk kamieniarski starożytnych znajduje się w Giza tuż obok Kairu w dzisiejszym Egipcie lub jak sami się nazwali, w Zjednoczonej Republice Arabskiej. Niewątpliwie oglądano je od najdawniejszych czasów, ale dopiero słowo pisane zostawiło najstarszy i najtrwalszy ślad tych oględzin. Starożytni nie tylko wyrażali swój zachwyt i podziw, ale także przekazali wiadomości (prawdziwe, zasłyszane lub zmyślone) nam potomnym. My zaś niektóre przyjmujemy za „dobrą monetę” w zależności od subiektywnego odczucia. Opieramy się przy tym tylko na istniejących dokumentach. O ilości dokumentów opiewających piramidy spalonych lub zniszczonych nie mamy najmniejszego pojęcia. Do wspomnień należą już zbiory aleksandryjskie lub króla Assurbanipala. Z dokumentów starożytnych, opisujących piramidy, wybrałem ciekawsze fragmenty i jak sądzę zasługujące na większą uwagę.

Al-Makrisi - Największe piramidy są te trzy, które aż po dzień dzisiejszy stoją pod miastem Misr [Kair]. Ludzie nie wiedzą nic pewnego, kiedy je zbudowano, jakie jest imię ich twórcy i powód zbudowania i wypowiadali najróżniejsze zdania, które jednak po większej części są niewłaściwe. [...] Nauczyciel Ibrahim Ben Wasif Sah Al-Katib powiada w swoich „Wiadomościach o Egipcie i jego cudach”, tam, gdzie mówi o Sauridzie, [...] jednym z królów Egiptu przed potopem [...] To on był twórcą obydwu wielkich piramid pod Misr.

Czy Misr to na pewno Kair? Nie byłbym taki pewny. Pod pojęciem Misr, Arabowie rozumieli także cały Egipt, a od zarania Kair nazywają Al-Kahira (co po arabsku oznacza także Marsa i nie wiadomo do czego to przypiąć). Kair jest arabskim miastem budowanym zapewne z tego co udało się rozebrać, rozbić i zabrać z egipskich starożytnych budowli. Bardziej na Misr pasuje mi Memfis. Na dobrą sprawę, czy Kair istniał już w tym czasie? Zauważyć należy także, że Al-Makrisi pisze o Sauridzie jako budowniczym tylko dwóch wielkich piramid. Można sądzić, że piramidą, która już stała była mała piramida (zwana nadal piramidą Mykerinosa). Jest także bardzo możliwe, że tej piramidy jeszcze wtedy nie było.

Z góry doskonale widać, że część terenu pod piramidami przypomina tabliczkę czekolady. Jedni dopatrują się w tym tzw. mastab, jeszcze inni twierdzą, że to pozostałości pozyskiwania budulca na piramidy i bloki kamienia do budowy piramid były wycinane z miejscowego podłoża, a nie sprowadzane z Assuanu. Obie teorie uważam za „robocze”, gdyż nie wyjaśniono najważniejszego - czy budulec piramid jest tworzywem naturalnym czy sztucznym.

Ostatnimi czasy dokonano następnych odkryć w rejonie Giza. Pomiędzy Sfinksem a średnią piramidą odkryto sieć podziemnych tuneli, a w jednym z nich sarkofag łudząco podobny wyglądem i wielkością do sarkofagów z serapeum w Sakkara. Jak było do przewidzenia, natychmiast okrzyknięto to miejsce grobem Ozyrysa, oczywiście jako cenotaf, bo nieboszczyka jak zwykle nie było. Dlaczego jednak tego Boga taplano w wodzie? Owszem, Ozyrysa przedstawia się jako boga podziemnego świata, ale nie słyszałem, by był także Bogiem wody, która wypełnia większość podziemnych korytarzy i która raczej nie sprzyja pochówkom. Sieć podziemnych kanałów przemawia za moją hipotezą, w której twierdzę, że Giza stanowiła jeden z elementów centrum hydro-energetycznego zarządzającego wodą z jeziora Mojrisa.

Al-Makrisi cd. - Powodem wybudowania obydwu piramid było to, że na trzysta lat przed potopem Saurid miał następujący sen: Ziemia wraz ze swoimi mieszkańcami odwróciła się do góry nogami, ludzie uciekali w ślepym pośpiechu, i gwiazdy spadały na Ziemię. [...] Na piramidach i na ich sufitach, ścianach i kolumnach zapisano arkana wszelkich nauk tajemnych wykorzystywanych przez Egipcjan i wizerunki wszystkich gwiazd, a także nazwy środków leczniczych jak też przynoszonych przez nie pożytków i szkód, do tego wiedzę o talizmanach, wiedzę arytmetyczną i geometryczną i w ogóle wszystkie ich nauki, w sposób zrozumiały dla tych, którzy znają ich pismo i język. [...] Są ludzie, którzy powiadają: pierwszy Hermes, którego zwano Trzykroć Wielkim w jego właściwościach jako proroka, króla i mędrca (on jest tym, którego Hebrajczycy zwą Henochem, synem Jareda, syna Mahalalela, syna Kenana, syna Enosza, syna Seta, syna Adama - niech mu Allach błogosławi - to jest Idrysem) wyczytał w gwiazdach, że przyjdzie potop. Wtedy kazał zbudować piramidy i pomieścić w nich skarby, uczone pisma i wszystko, czym się martwił, że przepaść i zginąć może, aby było ochronione i zachowane.

Abu Zaid Al-Balhi - Na piramidach znajdował się napis sporządzony w ich języku. Odczytano go i napis brzmiał: Obie te piramidy zostały zbudowane, gdy „Spadający Sęp” znajdował się w znaku Raka. Policzono lata od tamtej chwili do hidżry Proroka Mahometa i otrzymano dwakroć po 36000 lat słonecznych.


Co może oznaczać - „...Spadający Sęp znajdował się w znaku Raka”? W Mezoameryce Spadającym Orłem było zachodzące Słońce. Jeśli przyjąć tę analogię dla Egiptu, to w owym czasie Słońce zachodziło w znaku Raka czyli wschodziło w Koziorożcu. Najbliższa nam era Koziorożca w zodiaku babilońskim, bez uwzględniania „wielkiego uskoku ...”, była w latach 22418-20186 pne., a sięgając głębiej około 48338-46106 oraz 74258-72026 lat temu. Czy można sięgać aż tak daleko? Herodot pisał o wypowiedzi kapłanów z Heliopolis: Powiedzieli, iż w owym czasie zdarzyło się cztery razy, że Słońce opuściło swe zwykłe miejsce - dwa razy wzeszło tam, gdzie obecnie zachodzi i dwa razy zaszło tam, gdzie obecnie wschodzi”. Nie chodzi tu bynajmniej o obrócenie się Ziemi do góry nogami. Tu chodzi o ruch precesyjny doskonale znany Egipcjanom. Z opisu wynika, że chodzi tu o 1,5 cyklu - około 38880 lat!

Muhammad ben Abdallah ben Abd al-Hakam - Moim zdaniem piramidy mogły zostać zbudowane tylko i wyłącznie przed potopem, ponieważ gdyby zostały zbudowane później, ludzie by o nich wiedzieli.

Abd-el Latif (albo Abd Al-latif) - Piramidy te zbudowano z wielkich bloków kamiennych, które mają od dziesięciu do dwudziestu łokci długości oraz dwa do trzech łokci wysokości i szerokości. Godną specjalnej uwagi jest pozycja, z jaką bloki te dobierane, łączone i ustawiane jeden na drugim. Poszczególne warstwy tych bloków tak do siebie przylegają, że nie można by między nie wsadzić ani igły ani nawet włosa. Połączone są te kamienie zaprawą. [...] Nie wiadomo z czego jest ta zaprawa. Dotychczas takiej nie widziałem. Kamienie te pokryte są pismem, którego litery są dzisiaj nieznane i których nikt dzisiaj nie potrafi odczytać. Nie spotkałem w całym Egipcie nikogo, kto mógłby powiedzieć, że pismo to zna lub kto by o nim cokolwiek słyszał. Napisów (wyrytych na kamieniach) jest tak dużo, że gdyby przyszło przepisać je na papierze, to tylko te, które są widoczne na okładzinach dwóch piramid wypełniłyby więcej niż 10000 stron.


Pisma starożytnych, po odrzuceniu fantazji autorów, są w zasadzie zgodne. Według nich piramidy zbudowano dla zabezpieczenia ówczesnej wiedzy. Kompleks piramid w Giza, na przedmieściach Kairu, składa się z trzech dużych piramid, Sfinksa (chociaż mam pewne wątpliwości, czy Sfinksa można łączyć z piramidami) oraz jego świątyni,. Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, czy piramidy i Sfinksa zbudowano w tym samym czasie. Jedno co może to wszystko połączyć, to bardzo wysoka i nieznana technika budowy. Wokół wielkiej piramidy znajdują się mastaby (grobowce?) przypisywane IV i V dynastii.

Mniejsze piramidki wyglądają jak koraliki przy dużych, masywnych broszkach. Choć niepozorne, musiały także kosztować niemało wysiłku, i nie można mieć pewności, czy przypadkiem nie stanowią (razem z dużymi piramidami) pewnej sensownej całości - trzy wielkie piramidy, trzy małe przy Wielkiej, trzy małe przy Małej piramidzie. Być może coś w ten sposób chciano zasygnalizować? Może ktoś ma ciekawą koncepcję?

Osobną zagadkę stanowi postać Sfinksa i jego świątynia wykonane z olbrzymich bloków kamiennych (wyciętych z macierzystej skały, z której wyrzeźbiono Sfinksa). Istnieje hipoteza, że początkowo kompleks Giza obejmował tylko Sfinksa, jego świątynię oraz olbrzymią platformę w miejscu średniej piramidy, ale to na razie nic pewnego. Sfinks, według teorii alternatywnej, miał wyobrażać lwa, który w dniu równonocy oglądał wschód słońca na tle swojego niebiańskiego odpowiednika (gwiazdozbioru) w Erze Lwa. W Egipcie Era Lwa przypadała na lata 14138-11690 pne., a wcześniej na 40058-37610 pne., jeśli wziąć pod uwagę tylko dwie ostatnie (według naszego, babilońskiego, podziału nieba odpowiednio: 11690-8810 pne i 37610-34730 pne. Ery babilońskie są nie wiedzieć czemu przesunięte o jeden „dom Słońca” do przodu w stosunku do egipskich).

Inna hipoteza jest związana z odkryciem Roberta Bouval'a, belgijskiego inżyniera astronoma-amatora. W roku 1993 ogłosił swoistą zbieżność układu trzech piramid z układem gwiazd w „pasie” Oriona. Późniejsze badania potwierdziły jego spostrzeżenie. Układ piramid jest odbiciem „pasa” Oriona na Ziemi. Co więcej, Droga Mleczna jest odwzorowana na Ziemi przez bieg Nilu. Jak opisuje to Graham Hancock w swej ksiące „Ślady palców bogów”:

„Prace te [...] wykazały, iż zespół trzech piramid jest niewiarygodnie dokładną ziemską mapą pasa Oriona, która dokładnie ilustruje kąty pomiędzy nimi i daje pewne wyobrażenie o rozmiarach gwiazd. Co więcej, mapa rozpościera się dalej na północ i południe, aby objąć kilka budowli na płaskowyżu obok Gizy.”

Tu pan Graham chyba przesadził. Nie podaje o jakie budowle chodzi i nic takiego nie można odnaleźć. Być może chodzi tu o starożytne Memfis i Heliopolis, a być może o budowle, które dawno zniknęły z powierzchni Ziemi. Niektórzy kojarzą Heliopolis z Syriuszem, Abusir z Betelgeuze a Abu Roasz z Rigel lecz trudno tu  o wyciągnięcie jednoznacznych wniosków gdyż musielibyśmy mieć niezbitą pewność, że budowle te należały do jednego i tego samego projektu - projektu „Giza”. Niespodzianką były inne obliczenia astronomiczne Roberta Bouval'a. Przyjął, że wzorcem był gwiazdozbiór Oriona w najniższym położeniu nad horyzontem, a w tym przypadku miejsce takie Orion zajmował 10450 lat pne. Przyjął też, że piramidy mogły powstać nie później niż przed tym rokiem.

Dla przypomnienia - najniższe położenie, to położenie każdego gwiazdozbioru najniżej nad horyzontem w jego kulminacji (dokładnie na kierunku południa) spowodowane specyfiką ruchu obrotowego Ziemi. Zmienia się w pionie przez wahanie nachylenia ekliptyki. To wahanie wynosi nieco mniej niż 3° (od 22,1° do 24,5°) i przebiega w cyklu około 41 tys. lat. Jednak jak sądzę, datę tę należałoby przesunąć o około 3000 lat wstecz, gdyż prawdopodobnie Bouval w swoich obliczeniach nie uwzględnił „wielkiego uskoku skorupy ziemskiej”, który przesunął gwiazdozbiory Zodiaku o ponad jeden „dom słońca” do tyłu. W takim razie Orion zajmowałby to położenie około roku 13450 pne.

Określenie daty powstania kompleksu, choć bardzo ważne, nie wydaje mi się istotne, z tego względu, iż można było zbudować kompleks w każdym innym czasie. Wydaje mi się, że najważniejszą rzeczą w tym wszystkim była jakaś korelacja między Orionem, a budowniczymi piramid.
 
Inny uczony, Amerykanin John Anthony West, zajął się badaniem Sfinksa oraz jego świątynią z punktu widzenia geologii. Z jego hipotezy wynika, że Sfinks wraz ze świątynią liczy sobie więcej niż 10 tysięcy lat, a dowody nie natury historycznej a geologicznej. Stwierdził, że erozja Sfinksa nastąpiła nie w wyniku działania wiatru i piasków pustynnych, a długotrwałych opadów deszczu jakie w Egipcie miały miejsce w okresie kończącym epokę lodowcową (około 12500-9500 lat pne).

Dowody te potwierdził w całej rozciągłości amerykański geolog Robert Schoch na sympozjum Amerykańskiego Stowarzyszenia Geologicznego w roku 1992. Porównajmy wygląd świątyni Sfinksa ze świątynią Chefrena. Różnica jest widoczna już na pierwszy rzut oka. Pierwsza zniszczona erozją, druga nienaruszona (może dlatego, że kiedyś była przykryta kamiennymi płytami?). Ponadto wygląd świątyni Chefrena przypomina wygląd Ozyrejonu z Abydos. Prostota i brak inskrypcji.

Jest jedno „ale”. Oglądając przez „geologiczną lupę” cały kompleks w Giza, ślady, o których mówi West widać tylko na korpusie Sfinksa, na ścianach okalających go i w jego świątyni. A reszta? Na żadnej z piramid nie ma podobnych śladów, a stanowią dużo większą powierzchnię niż Sfinks. Jednak żadna z piramid nie posiada okładziny, bo te podobno odpadły około 2000 lat temu podczas wielkiego trzęsienia ziemi, zaś resztki pozostałe na szczycie średniej piramidy nie były poddane badaniu.

Na pierwszy rzut oka, i to z daleka, nie widać erozji tego typu co na Sfinksie. Takich samych śladów brak w świątyni Chefrena, więc logicznie przyjmując - albo Sfinks jest najstarszą budowlą tego rejonu, a piramidy i resztę musiano dobudować już po wielkich ulewach, albo erozja Sfinksa ma zupełnie inny charakter. Jest też trzecia możliwość - okładzina piramidy była odporna na długotrwałe działanie wody.

Ludzie - Giganci czy Bogowie, Leszek Wiktor Klimek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2011, 13:33:01 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #94 : Czerwiec 09, 2011, 20:15:11 »

Pod poniższym linkiem znajdziemy artykuł, w którym podano kilka ciekawych informacji o piramidach w Gizie jak również kilka intrygujących spekulacji:

http://tvń24.pl/nieumierajizyjwiecznie.html

Niestety link nie chce się otwierać dlatego wkleję ten artykuł w całości:

Piramida powodem długowieczności!

Piramida, czyli urządzenie składające się z symboli nieśmiertelnośći (trójkąta i kwadratu). Teraz nie dziwcie się, że Reptilianie żyją ponad 4000 lat, jak zamieszkują miejsac pod piramidami zwanymi "Monumentami". Od wieków wierzono, że Piramidy w Gizie to budowle nawierzchne, niestety po opublikowanym przez nas filmie na łamach FAKTA/tvń24 dowiedziliśmy się iż piramida to tylko i wyłącznie zadaszenie jakiegoś pomieszczenia. Tak więc w Egipcie pod ziemiami Gizy znajduje się tzw. miasto Reptiliańskie, gdzie istoty żyjące tam lekko dożywają 4000 lat. Teraz zwróćmy uwagę na monumenty mające miejsca w ważnych miastach Świata, gdzie wpływ na region mają czołowi Drakoni. Wszędzie tam zauwazymy monument piramidy, jako nie tylko symbol nieśmiertelności, ale miejsce spoczynku i relaksu dla Drakonów.

Co mówi o piramidach obecna zebrana wiedza:
Według wiedzy starożytnej, Piramida reprezentuje życie i duchowe odrodzenie, wiedze duchową oraz mądrość. Łączy w sobie trójkąt stanowiący symbol narodzin życia i śmierci oraz kwadrat wyrażający cztery strony świata. Dla starożytnych Egipcjan Piramida symbolizowała oś świata i centrum Kosmosu. Wierzchołek Piramidy wyrażał najwyższy poziom duchowego rozwoju. Słowo „Piramida” wywodzi się najprawdopodobniej od greckiego rzeczownika „pyro” oznaczającego ogień oraz słowa „amid” - znajdować się w centrum. Termin „Piramida” można więc przetłumaczyć jako ogień znajdujący się w centrum. Ogniskuje ona i potężnie wzmacnia energię kosmiczną w swoim wnętrzu. Starożytni Egipcjanie uważali tę energię za siłę która przenika wszelkie formy życia. Stąd też Piramida była traktowana przez wtajemniczonych jako budowla mająca zapewnić nieśmiertelność. Piramidę uważa się po dziś dzień jako potężny znak symboliczny.

Najważniejszą z Piramid jest Wielka Piramida w Gizie zaliczana nie bez powodu do najbardziej fascynujących budowli na naszej Planecie. To jeden z tzw. siedmiu cudów świata. Wielka Piramida jest czymś znacznie więcej niż słynnym starożytnym zabytkiem - została wzniesiona w najsilniejszym miejscu mocy na Ziemi. W tym miejscu koncentruje się z ogromną siłą energia Ziemi i Kosmosu. Tu przechodzi główny kanał energetyczny naszej Planety. Innym z czynników wpływających na wyjątkowość wielkiej Piramidy jest jej forma, wywołująca liczne, nie do końca wytłumaczalne zjawiska. Powstaje w niej nie tylko efekt mumifikacji, ale tez wiele innych bardziej zadziwiających fenomenów, dzięki odpowiednim proporcjom Piramidy: domniemana wysokość-164,64 m; średnia długość boku podstawy-235,35 m, kątom nachylenia ścian i boków (zastosowano w niej idealny kąt nachylenia ścian i

boków wynoszący 51°51’)°

Nawet niewielkie modele Wielkiej Piramidy, po ustawieniu ich według stron świata, wywierają pozytywne oddziaływanie zarówno na organizmy żywe jak i materię nieożywioną. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie konstrukcyjne przewyższające swoim rozmachem i precyzją o całe tysiąclecia możliwości człowieka z dawnych epok. Zespół Piramid i Sfinks w Gizie są dziełem zaawansowanej cywilizacji spuścizną legendarnych Atlantów. Wielka Piramida zawiera zaklętą w kamieniu ogromna wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata, a nawet - jak twierdzą niektórzy - wydarzeń przeszłych i przyszłych z dziejów ludzkości.

Do wnętrza Wielkiej Piramidy można się dostać poprzez wejście znajdujące się w ścianie północnej. Prowadzi ono do małego korytarza zstępującego w dół do komory wykutej w skale, położonej pod Piramidą. Z korytarza odchodzi jeszcze inne przejście, tym razem w górę. Wiedzie ono do niedużej komory zwanej

Komorą Królowej, a następnie do tzw. Wielkiej Galerii. Z Wielkiej Galerii wchodzi się do przedsionka, a z niego do Komory Królewskiej. Licząc od poziomu gruntu, jest ona umieszczona na wysokości 45 m, co jest ewenementem wśród Piramid egipskich. Komora ma 10,5 m długości i jest dokładnie dwa razy dłuższa niż jej szerokość. W wymiary komory Wpisany jest idealny trójkąt prostokątny o proporcjach 3:4:5. Wskazuje to na ogromną wiedzę geometryczną. Ściany Komory Królewskiej składają się ze stu wypolerowanych bloków granitowych ułożonych w Pięciu rzędach, co ma ukryte znaczenie matematyczne i numerologiczne. Wewnątrz komory znajduje się pusty sarkofag bez pokrywy. Sarkofagu używano do rytuałów mających zapewnić wtajemniczonym nieśmiertelność. Ponieważ chodziło o najwyższy rodzaj wiedzy, kapłani przekazywali ją tylko ustnie osobom wybranym. Człowiek, który dostąpił wtajemniczenia w Piramidzie, stawał się nadajnikiem uzdrawiających energii. Radiesteci odkryli, że w pomieszczeniu nad Komorą Królewską znajduje się rodzaj generatora drgań, utworzonego z czterech kamiennych elementów konstrukcyjnych położonych jeden pod drugim. Pod Komorą Królewską znajduje się pomieszczenie o szerokości 3 m i wysokości 5,5 m wypełnione szczelnie krystalicznym Piaskiem, co może mieć znaczenie dla funkcjonowania całości jako generatora energii. Wymiary sarkofagu z Komory Króla odpowiadają wymiarom Arki Przymierza opisanej w biblijnej Księdze Wyjścia. Przypuszcza się, że w sarkofagu gromadzono również energię kosmiczną olbrzymiej mocy. Jej zbadanie i wykorzystanie może stać się punktem przełomowym dla dalszego rozwoju ludzkości.

Wielka Piramida służyła też jako rodzaj radiolatarni, ponieważ wysyłała silną wiązkę

promieniowania w zakresie zieleni. Dzięki temu wędrowcy zarówno na morzu jak i na pustyni, mogli np. za pomocą wahadła zlokalizować kierunek, z którego napływa promieniowanie od Piramidy. Promieniowanie Wielkiej Piramidy było, więc znakomitym punktem odniesienia w nawigacji. W starożytnym Egipcie potrafiono też prawdopodobnie przekształcać i wzmacniać fale wysyłane przez Piramidę. Wykorzystano do tego rezonans kształtu różnego rodzaju ornamentów i amuletów. Znakomitym rezonatorem uzdrawiających wibracji Piramidy jest m.in. krzyż życia Ankh, cylindry Słońca i Księżyca, oko Horusa, wahadło Izis, Kornak, Ozyrys, Pierścień Atlantów i inne.

Zespół zabytków w Gizie składa się z trzech dużych Piramid—Wielkiej Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena, Mykerinosa, Sfinksa oraz kilku pomniejszych. W Gizie można spotkać łącznie dziewięć Piramid. Po trzy Piramidy pomocnicze można znaleźć zarówno przy wielkiej Piramidzie jak i Piramidzie Mykerinosa. Przypuszcza się, że małe Piramidy pomocnicze powstawały zanim przystępowano do wznoszenia większych. Generowały one wolne energie Kosmosu, które potrafiono wykorzystać np. do podnoszenia bloków, a i być może do ich obróbki.

Wielka Piramida i Sfinks w Gizie ciągle pozostają w kręgu najbardziej zagadkowych obiektów na Ziemi. Cały teren wokół Wielkiej Piramidy i Sfinksa znajduje się na obszarze podwyższonego promieniowania w miejscu koncentracji silnego strumienia pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu. Jest to szczególne miejsce mocy albo czakram Ziemi. Obszar Wielkiej Piramidy wyróżnia się najsilniejsza mocą promieniowania. Jej ściany nie są gładkie i jest ona właściwie schodkowa. Ogromne wapienne bloki tworzą potężne schody po których można się wspiąć aż na szczyt. Dziś słynna Piramida ma wiele pokruszonych bloków i obitych kantów. W wyniku trzęsień Ziemi i ingerencji ludzi, brakuje dziś okładziny zewnętrznej, która sprawiała, że gładka powierzchnia Wielkiej Piramidy lśniła niegdyś z daleka. Piramida pozbawiona jest tez wierzchołka. Zamiast niego ustawiono na górnej Platformie metalowy stelaż. Wielka Piramida otulona jest niewidzialnymi ścianami promieniowania. To one tworzą gładkie, zewnętrzne ściany budowli i to m.in. dzięki nim efekt oddziaływania Piramidy mimo zniszczeń i uszczerbków zostaje zachowany. Jak wykazały pomiary, ściany zewnętrzne Wielkiej Piramidy Astralnej sięgają 52,5 m od kantów bloków dolnej warstwy widzianej Piramidy. Podobnie przedstawia się sytuacja na Platformie wierzchołkowej Piramidy.

Bloki skalne użyte do budowy Wielkiej Piramidy są spolaryzowane magnetycznie. Są one skierowane stroną dodatnią ku górze. Tak ułożone kamienne konstrukcje powstrzymują szkodliwe energie Ziemi i magazynują energie Kosmosu. Polaryzację magnetyczną budowniczowie ustalali prawdopodobnie poprzez dotyk. Osoby wrażliwe, gdy dotkną dodatniej strony kamienia odczuwają ciepło, natomiast przy dotknięciu strony ujemnej pojawia się wrażenie zimna.

Moc promieniowania Wielkiej Piramidy wynosi wewnątrz tzw. Komory Królewskiej 170.000 jednostek B.S.M (skala Bovisa-Simonetona-Mateli). Jest to najsilniejsze promieniowanie z jakim się dotąd spotkano. Na zewnątrz natężenie promieniowania jest mniejsze i wynosi przy podstawie budowli od 50.000 do 100.000 jednostek BSM. Na czubku natężenie promieniowania osiąga poziom 140.000 jednostek, podobnie jak w podziemnej komorze znajdującej się 30 m pod powierzchnią ziemi.

Wykryto również i ustalono przebieg stref geomantycznych wychodzących z Wielkiej Piramidy. Strefy geomantyczne utworzone są przez niewidzialne strumienie energii kosmicznej ciągnące się nierzadko na duże odległości. Strefy geomantyczne mają zazwyczaj kilka-kilkadziesiąt metrów szerokości. Łączą one tzw. miejsca mocy, czyli punkty koncentracji pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu. W takim miejscu o olbrzymiej intensywności wzniesiono Wielka Piramidę. Wychodzi z niej aż dziesięć strumieni energii. Wiele miast przez które przebiegają strefy geomantyczne

wychodzące z Wielkiej Piramidy, to nie tylko ważne ośrodki kultu, ale również miejsca istotne dla rozwoju ludzkości. Są to strumienie energii, które łączą się w następujące linie:

1) linię grecko-druidzką;

2) linię bantu-słowiańską;

3) linię afrykańsko-rosyjską;

4) linię Wyspy Wielkanocnej i Syberii;

5) linię Jerozolimy, Dogonów i Inków;

6) linię meksykańsko-babilońsko-cesarską;

7) linię tybetańską;

Cool linię indiańsko-persko-indyjską,

9) linię atlandydzko-krymsko-buddyjską;

10) linię aborygeńsko-rzymską.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 20:26:14 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #95 : Czerwiec 09, 2011, 20:26:45 »

c.d.

Skrzyżowanie aż dziesięciu stref energetycznych mające miejsce w Gizie, jest zupełnym ewenementem. Energie generowane z miejsca w którym ją zbudowano, oplatają większość najważniejszych dla rozwoju ludzkości ośrodków. Piramida w sposób znaczący wzmacnia owe subtelne energie i ukierunkowuje ich przebieg. Z Wielkiej Piramidy był przekazywany znaczący impuls do rozwoju ludzkości prawie na całą kulę ziemską. Istnieje też pewna zdumiewająca zbieżność. Na liniach z Gizy w różnych zakątkach świata spotyka się Piramidy albo budowle w kształcie Piramid, a nawet pewne wątki egipskie czy atlantyckie występują w historii tych miejsc.

Wielka Piramida składa się z 2 300 000 kilkutonowych bloków kamiennych. Najcięższe z nich to granitowe płyty stropowe Komory Królewskiej ważące 73 tony. Osiągnięto dokładność zachowania poziomu rzędu 0.013%. Całkowita objętość Piramidy razem z podstawą wynosi obecnie ok. 2.665,867.9 m sześć; ciężar całkowity: ok.6.905.239t. Nie wydaje się prawdopodobne, aby przy zastosowaniu prymitywnych technik budowlanych można było wznieść taką konstrukcję.

Dziś wielu specjalistów uważa, że kąt 51°51’ zastosowany w Wielkiej Piramidzie (nachylenie ścian bocznych do podstawy) posiada decydujące znaczenia dla energetycznego oddziaływania Piramid, podobnie jak złote proporcje zastosowane w ich konstrukcji. Odkryto, że Egipcjanie znali wartość liczby π. Zakodowali ją np. w stosunku obwodu podstawy Piramidy do jej podwójnej wysokości. Budowniczowie Wielkiej Piramidy określili dokładnie średni promień orbity Ziemi po której krąży ona wokół Słońca. Odkryto również, że stosunek połowy boku podstawy Piramidy do wysokości ściany bocznej wyraża dokładnie złote proporcje. W wielu jej wymiarach odnaleziono także zakodowany promień równikowy i biegunowy Ziemi. Powierzchnia ściany bocznej Piramidy równa się kwadratowi jej wysokości. Wielka Piramida skrywa również prędkość obrotu Ziemi na równiku i wiele innych danych dotyczących wymiarów i odległości w Układzie Słonecznym. Odkryto na podstawie wiedzy zaszyfrowanej w Piramidzie wiele liczb wyrażających odległości zarówno na Ziemi jak i w Kosmosie, wiedzę dotyczącą chemii, biologii czy genetyki, wielkości fizyczne i matematyczne. Z wymiarów wielkiej Piramidy odkodowano wspaniałe Piktogramy. Przedstawiają one nie tylko spirale i różnego rodzaju figury geometryczne, ale również niezwykłe rysunki. Ogromne znaczenie dla budowniczych Piramid posiadała nie tylko matematyka ale również astronomia. Potwierdzono hipotezę, że rozmieszczenie Piramid w Gizie odzwierciedla gwiazdozbiór Oriona. Odtworzenie mapy nieba na Ziemi poprzez układ Piramid ma znaczenie religijne. Według wiary staroegipskiej, dusza faraona wędrowała po śmierci ku gwiazdom. Wielka Piramida miała być bramą wejściową do nieba, urządzeniem do transmisji duszy. Wymierzono kąty nachylenia czterech bardzo wąskich szybów odchodzących z dwóch największych komór znajdujących się we wnętrzu Wielkiej Piramidy. Obliczono, że były one skierowane na AL Nitak w gwiazdozbiorze Oriona oraz na Syriusza. Orion związany był w mitologii z najwyższym bóstwem zmartwychwstania Ozyrysem, a Syriusz z Izydą. Skoro szyby wychodzące z Komory Króla znajdującej się w Wielkiej Piramidzie skierowano na Oriona, a z Komory Królowej na Syriusza, to w Piramidzie mógł odbywać się symboliczny rytuał poczęcia przez Ozyrysa i Izydę boga światła Horusa.

Obecny nasz stan wiedzy nie pozwala na wyjaśnienie czym właściwie jest energia Piramid. Możemy jednak w sposób naukowy mierzyć skutki ich oddziaływania zarówno na materię nieożywioną jak też na organizmy żywe. Odkryto w Piramidach zjawisko mumifikacji i regeneracji materii żywej jak i nieożywionej. Zastosowano modele Piramid w celu wzmocnienia sił witalnych organizmu. Doświadczenia wykazały, że wzrost roślin w podlewanych wodą przetrzymywaną w Piramidzie jest znacznie bujniejszy. Produkty żywnościowe w Piramidzie nie tylko dłużej zachowują świeżość, ale dodatkowo polepszają się ich walory smakowe. W próbkach wody wstawionych do Piramid zwiększa się w sposób niewytłumaczalny zawartość Pierwiastków śladowych. Umieszczenie w Piramidzie nasion przed zasiewem zwiększa ich Piony. Udało się również udowodnić, że medytacja i relaksacja w Piramidzie bardzo łatwo prowadzi do występowania fal mózgowych o rytmie alfa świadczących o odprężeniu organizmu. Piramidy powodują również korzystną stymulację organizmu człowieka. Odczuwa się przybór sił, poprawę pamięci, normuje się praca serca, ustają uporczywe bóle głowy. Model Piramidy skutecznie pomaga również w leczeniu reumatyzmu, bólów kręgosłupa, mięśni, napięcia nerwowego oraz ogólnie poprawia samopoczucie. Piramida przyczynia się również do zmniejszenia radioaktywności. Może również sprawić zasklepienie się dziur ozonowych. Efekt oddziaływania Piramidy następuje po ustawieniu jej boków według stron świata.

Dotychczasowe badania radiestezyjne wykazały, że w modelu Piramidy występują trzy rodzaje energii:

energia elektryczna, generowana przez wierzchołek Piramidy; energia magnetyczna, emitowana ze ścian bocznych;

energia mentalna, zwana też zielonym promieniowaniem Ozyrysa, o działaniu mumifikującym, którą możemy spotkać w największym nasileniu wewnątrz na 1/3 jej wysokości.

Piramida sama w sobie nie wytwarza energii, ale rezonuje ją poprzez swój kształt wtedy, gdy jest zestrojona z biegunem magnetycznym Ziemi. Działania tej energii nie można porównać z jakąkolwiek inną energią fizyczną. Istnieje hipoteza, że Piramida ma zdolność pochłaniania zjonizowanego wodoru z Kosmosu i łączenia go z podczerwienią słoneczną tworząc w ten sposób bioenergię. Dlatego jej oddziaływanie jest tak korzystne dla organizmów żywych. Wzmocnienie i zwielokrotnienie energii kosmicznej możliwe jest dzięki odbiciom, które rozchodzą się wewnątrz Piramidy. Sama forma Piramidy zapewnia też skupianie energii.

Poszczególne boki Piramidy mają następujące znaczenie dla człowieka: ściana północna wiąże się z bogactwem i obfitością; ściana południowa z ochrona przed atakiem; ściana wschodnia z miłością i pogoda ducha; ściana zachodnia ze zdrowiem i siłą.

Ciekawie rozkłada się widmo występującego promieniowania. Badania wykazały, że każda strona Wielkiej Piramidy u jej podstawy promieniuje innym kolorem radiestezyjnym. Od strony północnej wyczuwalne są wibracje odpowiadające kolorowi białemu i zielonemu, od południowej - białemu i niebieskiemu, od strony wschodniej - kolorowi czerwonemu, od zachodniej - białemu i żółtemu. W Komorze Królewskiej, najbardziej energetycznym miejscu Wielkiej Piramidy, dominuje wibracja koloru białego. Przy wierzchołku prawdopodobnie również dominuje kolor biały.

Najbardziej zagadkowym obiektem nekropolii w Gizie jest Sfinks, pomnik o głowie człowieka i korpusie lwa, wykuty w litej wapiennej skale. Uważa się, że został zbudowany wcześniej niż Wielka Piramida. Posąg ma przeszło 73 m długości, 11 m szerokości w ramionach i 20 m wysokości. Według symulacji komputerowej obrazu nieba, Sfinks spoglądał na wschodzące słońce w dniu równonocy wiosennej. Ponieważ posąg jest pół lwem, sprawdzono, kiedy Słońce wschodziło w dniu wiosennej równonocy na tle konstelacji Lwa. Okazało się, że ok. roku 10.500 p.n.e. Tylko w tamtym czasie tuż przed świtem, wzrok Sfinksa skierowany był dokładnie na swego odpowiednika na niebie. Jak wykazały przeprowadzone badania radiestezyjne, Sfinks znajduje się również w miejscu o niezwykłe silnym promieniowaniu. Jego natężenie sięga 90.000 jednostek Bovisa. Z przodu posągu dominuje przenikliwe promieniowanie w zakresie zieleni ujemnej, co z pewnością związane jest z funkcją Sfinksa jako strażnika Piramid.

Warto wspomnieć jeszcze o obeliskach. Nazywane „igłami Kleopatry” są lekkie i bez trudu można je przenieść w inne miejsce. Najwyższe znane dziś kamienne iglice mierzą około 35 metrów. W Egipcie obeliski stały zazwyczaj parami wewnątrz kompleksu przed świątyniami oraz na zewnątrz, bezpośrednio przed wejściem. Obeliski były narzędziami które służyły działającym w świątyniach kapłanom i gościom do uwolnienia się od każdej nadmiernej częstotliwości drgań. Korzyść z nich polegała na tym, że opuszczających świątynię usprawniały do codziennego życia poza świątynią. Radiesteci wyjaśniają dziś, że pomiędzy obeliskami następuje rodzaj masażu ludzkiej aury. Dzisiaj trzynaście obelisków stoi w Rzymie, największe z nich znajdują się: na Lateranie, na Placu Św. Piotra, jak również w Stambule, Paryżu, w Nowym Jorku, w Londynie. Określenie „igła” jest w stosunku do nich nader trafne. Można wyobrazić je sobie jako igły służące do akupunktury Ziemi, które umieszczono w szczególnie wrażliwych miejscach na osi północ-południe w celu skanałowania działań energetycznych.

Wokół Piramid ogniskowało się całe życie społeczne Egipcjan. Do wznoszenia ich wykorzystywano ogromne zasoby surowców i sił ludzkich. Istniało wąskie grono specjalistów-projektanci i mierniczowie należeli do najbliższego otoczenia faraona. Niewolnicy czy pracownicy przymusowi nie byli niezbędnie potrzebni, albowiem jest wielce prawdopodobne, że budowa Piramid prowadzona była jedynie w czasie wylewu Nilu. W pozostałych okresach ludzie musieli wracać do prac polowych. Podczas wznoszenia Piramid przestrzegano pewnych podstawowych zasad:

z powodów religijnych Piramidy wznoszono na zachodnim brzegu Nilu, czyli

po stronie zachodu Słońca;

ustawiano je powyżej linii najdalszego zasięgu wylewu rzeki;

nie mogły być zbyt oddalone od Nilu, aby trudności w transporcie materiałów budowlanych spławianych rzeką, nie przeciągały czasu budowy;

Piramida musiała być ustawiona w ten sposób, aby jej ściany skierowane były na wprost czterech kardynalnych kierunków-północy, południa, wschodu i zachodu;

potrzebny był mocny fundament;

Piramidę lokalizowano blisko społeczności oddającej cześć faraonowi; w ich budowie przestrzegano ścisłych proporcji matematycznych. Wielka Piramida w Gizie jest najbardziej obszernym zbiorem wiedzy atlantyckiej. Najbardziej charakterystyczną jej cechą jest połączenie wiedzy intelektualnej i duchowej osiągnięte przez współdziałanie m.in. religii, magii, astronomii, techniki. Jest to stopienie w jedno techniki i sztuki, czerpanie w pełni z możliwości jakie stwarza nam przyroda i świat energii kosmicznych. Wiedza ta w odległych czasach została podarowana Ziemianom przez jakąś zaawansowaną cywilizację kosmiczną. Ci którzy ją zaadaptowali i rozprzestrzenili na Ziemi, pochodzili z Atlantydy. Atlanci po kataklizmie który objął ich wyspę, przywędrowali m.in. do Egiptu. Ich spadkobiercami byli starożytni Egipcjanie. Starali się przekazać nam jedynie taką wiedzę, która jest dla nas bezpieczna i może stanowić czynnik rozwoju gatunku ludzkiego.



Od lat wmawiano nam fałszywą teze iż nasze DNA jest kopiowane i jak ma to do każdej kopii, każda kopia jest słabsza. No cóż, ale rodzi się pytanie, czego te nasze coraz to gorsze DNA w momencie kopulacji wytwarza nowe ciało, które tak jak te poprzednie żyje ok. 100 lat? Podczas emisji energii z czakry splotu słonecznego nasze ciało staje się jednym wielkim polem elektromagnetycznym i w fazie iskrzenia z innym polem czyli partnera wytwarza się spięcie o takim natężeniu jakie daje piramida i dzięki temu dochodzi do owej reakcji. Człowiek potrzebuje regeneracji ciała poprzez czakry, które są blokowane w różnych typu przypadkach związanych w globalistycznym systemie Reptilian. Zablokowana czakra nie może reaktywować utraty energii, przez co człowiek się starzeje i w określonym dla DNA wieku umiera. Piramida przy fazie odblokowanych czakr reaktywuje wyczerpanego człowieka i wskrzesza go energetycznie, dzięki czemu owy człowiek może żyć wiecznie!

(Tu znajduje się film którego nie potrafię przenieść)

W fazie gdy Ziemię zdobędą na cacy Reptilianie planuje się iż będą miasta piramidowe gdzie owa społeczność będzie mieszkać i mnożyć się. Ludzi ma zostać niewielu którzy po za ścianami piramidowych miast będą robić dla owej cywilizacji Reptilian jako niewolnik owego systemu.

 

Dla wielu może okazać się to nietypowym wytłumaczeniem nieśmiertelności i trudnym faktem do uwierzenia, więc polecamy zrobić swoją dla siebie piramidę odpowiadającą równikowi i zwrotnikowi, poczym samemu zobaczyć jakie zachodzą tam reakcje. O ostrzeniu żyletek chyba już nie musimy wspominać, gdzie mimo ostrzenia nie ubywa ani gram metalu, a stępiona końcówka dokonuje reaktywacji. (Dowód: wystarczy zważyć żyletkę) Tego typu regeneracja, regeneruje nasze narządy w ciele człowieka i poprawia egzystencję fizyczno duchową.

Osoby składane po śmierci w piramidzie miały na celu iść do tzw. Śwatła. Co istotne w piramidzie były specjalne otwory ku odpowiednim planetom. Piramida to także jakby pas lotniczy dla transferu dusz z danych planet na inne, w których na nowo w nowym ciele się odradzają reinkarnacyjnie. Jak wiadomo nie jednemu, dusza widzi światłość, a idealnie skierowany tunel idealnie je kieruje. Piramida jest także idealnym sprzętem do zbierania dusz z całego Świata i przesyłania ich do danego miejsca określonego przez tych co nas czynią niewolnikami. Te reakcje idealnie są także opisane jeżeli chodzi o 3 i 4 gęstość czyli wymiar. Reptilianie opanowali oba te wymiary tworząc super urządzenie do zbierania dusz, jakim są piramidy przez co żadna istota duszy ludzkiej nie może wejść wyżej niż do 4 tzw. nieba. Te informacje od wieków były zabronione i ukrywane przed ludźmi. Ci co sprzedali nasze życie armi bestii sami nie wiedzą, że u kresu ich czasów ta sama rzecz przydaży się i im. Na Świecie jest kilka piramid dla tzw. Drakonów dzięki, dzięki którym dusze Drakonów idą w miejsce, te gdzie pierwotnie zostało to zalecone przez tzw. Boga, jednakże już tam w 4 wymiarze zamykają drzwi do bram 5 nieba rodząc się tak jako przywodcy zgarnianych dusz przez Piramidy umiejscowione na Ziemi i nie tylko.

Fotografia piramidy drakonów:


Piramida - Symbol wzrostu, mocy i wiecznego odnawiania się życia!!!
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Czerwiec 10, 2011, 00:22:07 »

Projekt Europa

<a href="http://www.youtube.com/v/ObAsqnyJ760?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ObAsqnyJ760?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Czerwiec 10, 2011, 19:46:49 »

Wielkie dzięki >Janusz<. Duży uśmiech
Ku wiadomości wszystkich, ten wstawiony przez >Janusza< filmik jest tym, którego nie udało mi się zamieścić we wcześniejszym poście.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 15:05:26 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Czerwiec 10, 2011, 20:16:19 »

Bardzo ciekawe Uśmiech Te urządzenia obok piramidy ,to chyba działa orgonowe ?
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : Czerwiec 11, 2011, 00:09:29 »

Darku-Nie ma sprawy Duży uśmiech
Warto taką piramidkę wybudować na własnej działce. Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime madex fifa11 magicalespackluporum halotupsy