Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 09:44:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Odp: 14.10.2008 - UFO pojawi się na Ziemi - zapowiedź braci z kosmosu.  (Przeczytany 1636 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Enigma
Gość
« : Wrzesień 24, 2008, 17:00:53 »

Cytat: Loukas
Wiesz doskonale, że to nieprawda. Próbujesz wymigać się od odpowiedzi... "Czlowiek" znaczył u Ciebie ludzkość i jej poglądy, to byl człowiek abstrakcyjny, przedstawiciel gatunku. I ja Twojej wizji "rasowej" przedstawiłem swoją wizję "jednostkową". Czy coś jest w istocie niedopasowane?
Sam sie migasz... Mrugnięcie Napisz tylko tyle- jesteś w błedzie

Czy dla ciebie: 'pokuta, zadośćuczynienie, żal i postanowienie poprawy' ma symbolizowac doktryne "Oko za oko ząb za ząb?" Rozpisujesz sie bardzo uczenie, nad tym co nie ma kompletnie sensu.

Loukasie, ta dyskusja już mnie kompletnie znudziła. Wybiegasz daleko po za sedno problemu gubiąc kontekst po drodze(nie chodziło mi o stosunki przedmałżeńskie, ani o homoseksualizm) Chodziło mi o dokładnie o ten jeden przypadek Biblijny, gdzie sugerowane było ze Onan zabawiał sie sam ze sobą (uknuto nawet termin Onanizm - który po prostu mija sie z prawdą). Na tej podstawie wysnuto twierdzenie ze takie czyny są 'grzechem śmiertelnym' (bo umarł). Tymczasem z biblii jasno wynika ze miał on nakazane (przez tamtejsze obowiązujace Prawo) spłodzić potomka z Tamar (zona jego zmarłego brata) - aby dać potomka nieżyjącemu. Jednak Onan dobrze wiedział ze nie bedzie to dziecko zmarłego, tylko jego własne. Unikał wiec zapłodnienia, posługując sie nie-pewną techniką seksualną. Wykorzystywał wiec obowiazujace prawo (tora) aby sobie bez konsekwencji pobzykać - wkrótce zginoł tak jak i jego starszy brat. Ale tego bracia zakonni i bezżenni kapłani nie mogli rozwiłać, uknuli wiec na podstawie jednego wersetu podejrzenie ze... robił to co robił - ślepota czy niewiedza?
 Ten rozwój wypadków, potwierdza dalsza opowiesć, kiedy to Juda(ojciec braci) nie chcąc ofiarować feralnej żonie, ostatniego najmlodszego syna (bezdzietnośc uchodziła wtedy za kare bożą, przekleństwo) wygania Tamar na tułaczke. Ta nie mając żadnego utrzymania zostaje prostytutką, siadając przy brami i po pewnym czasie...odwiedza ją teściu i nie poznawszy, udaje sie na schadzke. A ze nie ma czym zapłacić za usługe, pozostawia jej pierścień i swą laske pasterksą w zastaw. Tamar jednak nie czeka na wymiane fantów na monety i znika, by po kilku miesiacach odkryć ze jest w ciązy. Lud okrzykuje ją 'nierządnicą' rządając wydania 'sprawcy' - Tamar ma byc ukamienowana, a wśród najgłośniej krzyczących jest oczywiscie... Juda. Tamar okazuje wiec laske i pierscien wołajac aby ten do którego one należą przyznał sie dobrowolnie. I Juda kaja sie prznając ze ta kobieta jest sprawiedliwsza od niego, zostawiając ją już w spokoju. A z tej ciązy urodziły sie bliźnieta dając początek linii królewskiej, Dawida, Salomon i jak twierdzą chrzescijanie również Jezusa.Ot takie sa opisane ich losy... ale nie ma to jak wyrwać jedno zdanie z kontekstu a poźniej straszyc wiecznym potepieniem. Czy ty również nie znałeś tej historii w całości?

Cytuj
ZAKŁADAMY, że to ich interesuje. Przypominam o wadze aksjomatów!
Zakładam ze są juz bardzo znudzeni. Mnie nie interesuje czy czytelnik bedzie przychylał sie do twojej czy mojej wersji. To nie show Mrugnięcie Btw po za tym robimy okropny oftopic

Cytuj
Ty też nie wyjasnisz i nie umotywujesz swoich poglądów
Staram sie motywowac bardzo dokładnie - tak samo jak ty

Cytuj
oskarzasz chrzescijanstwo o to, ze ogranicza człowieka, że zamyka mu drogi rozwoju, że przez zabobon go krzywdzi.
No nie jest aż tak źle, po prostu uważam agnostycyzm (ostatnio bardzo modny) za takie samo zło jak ateizm

Cytuj
Tak, Budda zamist - daje 0.
Kompletnie nie znasz nauk buddy wiec sie nie wypowiadaj

Cytuj
Tutaj sie zdecydowanie zgodzić nie mogę. W porowaniu do "dawnego ustroju" jest tybetanczykom nieskonczenie lepiej i widac, ze sami chyba tez tak to postrzegają, skoro wtedy witali Chinczykow, a teraz jakos z nimi specjalnie nie walcza (mnisi to inna sprawa). Komunizm chinski nie jest idealny, przeciwnie, ale mimo wszystko daje tym ludziom wiecej swobody - takze do szukania wlasnego spelnienia - niz mnisi. A tortury? Kazdy jest nimi w Chinach zagrozony, Tybetanczycy nie sa jakimś wyjatkiem. Więc jednak Chiny przyniosły pochodnię, bowiem dały wybór. I szpitale - po zywnosc moze ma dodatki chemiczne (co z resztą nie jest chemią?), ale kiedy ktoś rozbije głowe to mu ją zszyją w znieczuleniu.
Loukasie - zyjesz w kompletnej utopii i bardzo cieszy cie ta włąsna iluzja. A spytam tak: byłeś moze w Tybecie ze tak prawisz o cudzie Chińczyków?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime grotasmierci brygadaszarika pyn kociaprzystan