Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Maj 02, 2024, 01:42:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wezownik 13 znak zodiaku  (Przeczytany 10546 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Laguna__
Gość
« : Październik 09, 2011, 22:14:21 »

Czy znacie swój znak zodiaku??? Większość uważa że tak, ale po ostatnich obliczeniach profesora Parke Kunkle z Minnesoty, nic już nie jest takie pewne zwłaszcza, że znaków zodiaku według niego powinno być 13 a nie 12. Tym brakującym jest Wężownik.

Parke Kunkle zakłada, że zodiak ma miejsce wtedy, gdy dana konstelacja stanowi tło dla ruchu Słońca, Księżyca i gwiazd po nieboskłonie. Dlatego Wężownik powinien mieć także swoje miejsce wśród innych znaków zodiaku, bo Słońce przechodzi przez tą konstelację od tysięcy lat. Według Kunkle’a rozłożenie znaków zodiaku nie powinno być równomierne jak jest w tej chwili a raczej odzwierciadlać czas jaki potrzebuje Słońce aby przejść astrologicznie przez daną konstelację.............................

http://wolnemedia.net/ezoteryka/wezownik-%E2%80%93-13-ty-znak-zodiaku/



Koziorożec: 20 styczeń – 16 luty
Wodnik: 16 luty – 11 Marzec
Ryby: 11 Marzec – 18 Kwiecień
Baran: 18 kwiecień – 13 maj
Byk: 13 maj – 21 czerwiec
Bliźnięta: 21 czerwiec – 20 lipiec
Rak: 20 lipiec – 10 sierpień
Lew: 10 sierpień – 16 wrzesień
Panna: 16 wrzesień – 30 październik
Waga: 30 październik – 23 listopad
Skorpion: 23 listopad – 29 listopad
Wężownik: 29 listopad – 17 grudzień
Strzelec: 17 grudzień – 20 styczeń





« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2011, 22:17:29 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 10, 2011, 06:30:27 »

mała korekta..

"Daty zachodzą na siebie bo zodiak to nie kalejdoskop i nie ma tak, że jeden znika i pojawia się następny. Są dni kiedy zachodza one na siebie i rzeczywiscie może być tak że pojawi sie zarybiony wodnik czy zwodnicza rybka.
 Niektórzy astrologowie porobili już pewne uproszczenia i jeśli ktos lubi jasne sytuacje może swojego znaku szukac w tych terminach:

Koziorożec: 19 styczeń – 15 luty
 Wodnik: 16 luty – 11 Marzec
 Ryby: 12 Marzec – 18 Kwiecień
 Baran: 19 kwiecien – 13 maj
 Byk: 14 maj – 19 czerwiec
 Bliźnięta: 20 czerwiec – 20 lipiec
 Rak: 21 lipiec – 9 sierpień
 Lew: 10 sierpień – 15 wrzesień
 Panna: 16 wrzesień – 30 październik
 Waga: 31 październik – 22 listopad
 Skorpion: 23 listopad – 29 listopad
 Wężownik: 30 listopad – 17 grudzień
 Strzelec: 18 grudzień – 18 styczeń

Z pewnością nie jest to jeszcze podzial ostateczny i kto wie jak cala awantura się skończy. Póki co mnie udalo się pozostać w zasiegu wodnika, co mi ogromnie odpowiada.
 

by chris miekina on 16 stycznia 2011 o 19:04. (Reply)"
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2011, 12:19:24 »

mała korekta..

"Daty zachodzą na siebie bo zodiak to nie kalejdoskop i nie ma tak, że jeden znika i pojawia się następny. Są dni kiedy zachodza one na siebie i rzeczywiscie może być tak że pojawi sie zarybiony wodnik czy zwodnicza rybka.
 Niektórzy astrologowie porobili już pewne uproszczenia i jeśli ktos lubi jasne sytuacje może swojego znaku szukac w tych terminach:

Koziorożec: 19 styczeń – 15 luty
 Wodnik: 16 luty – 11 Marzec
 Ryby: 12 Marzec – 18 Kwiecień
 Baran: 19 kwiecien – 13 maj
 Byk: 14 maj – 19 czerwiec
 Bliźnięta: 20 czerwiec – 20 lipiec
 Rak: 21 lipiec – 9 sierpień
 Lew: 10 sierpień – 15 wrzesień
 Panna: 16 wrzesień – 30 październik
 Waga: 31 październik – 22 listopad
 Skorpion: 23 listopad – 29 listopad
 Wężownik: 30 listopad – 17 grudzień
 Strzelec: 18 grudzień – 18 styczeń

Z pewnością nie jest to jeszcze podzial ostateczny i kto wie jak cala awantura się skończy. Póki co mnie udalo się pozostać w zasiegu wodnika, co mi ogromnie odpowiada.
 

by chris miekina on 16 stycznia 2011 o 19:04. (Reply)" Coś

Poruszylam ten watek ze wzgledu na to , ze malo wiem na ten temat i chccialabym dowiedziec sie wiecej.
Songo -Czy mozesz napisac w jakim celu byl pominiety znak wezownika? I dlaczego tak sie stalo ? Jakie sa teorie?
Ja jestem w takim razie wodnikiem , ale w tym starym zestawieniu buu,
  Smutny

Jescze jedno pytanie - Czy ma to jakies istotne znaczenie w interpretacji indywidualnego kosmogramu ?
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 30, 2011, 12:34:26 »


No może Ci, którzy nie chcieli panowania Księżyca, wymyślili, że miesiąc księżycowy 28 dni dzieli nam "niepotrzebnie" rok na 13 miesięcy i zawsze w ten sam dzień miesiąca wypada pełnia, nów itp. Co za kosmiczny porządek !


No to lepiej będzie "ułatwić" i podzielić na 12 z różną długością miesięcy i latami przestępnymi co jakiś czas. Dzięki temu kto dziś pamięta daty pełni, trzeba używać kalkulatorów astronomicznych.


Może chciano ograniczyć wpływ Księżyca na ludzi.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2011, 12:35:20 »

>Laguna<, zerknij do tego wątku: Astrologia - zodiak a horoskopy.
Tam trochę dywagowaliśmy o tym znaku, może coś Ci pomoże. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 30, 2011, 13:03:36 »

 
>Laguna<, zerknij do tego wątku: Astrologia - zodiak a horoskopy.
Tam trochę dywagowaliśmy o tym znaku, może coś Ci pomoże. Duży uśmiech
Dzieki Darku  Buziak

========================================================

No to lepiej będzie "ułatwić" i podzielić na 12 z różną długością miesięcy i latami przestępnymi co jakiś czas. Dzięki temu kto dziś pamięta daty pełni, trzeba używać kalkulatorów astronomicznych.

Acha ,  zeby wiedzmy i wiedzminowie swiadomie nie skorzystali z tej mocy , tylko Ci ktorzy chca sami korzystac , posiadajc tym samym wieksza przewage nad wiekszoscia.
Może chciano ograniczyć wpływ Księżyca na ludzi.

Rozumiem , ze to dotyczy tego co napisalam wyzej , a sam napisales , ze w takim przypadku nalezy dokonac dokladnych kalkulacji.




Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 13:28:52 wysłane przez Dariusz » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 30, 2011, 13:25:58 »

No tak, tylko co teraz z odwzorowaniem planet na ludzi?
Czy w związku z tym mamy pozmieniać całkowicie nasze charaktery,
by dopasować się do nieba, czy raczej niebo ma dopasować się do nas?  Duży uśmiech
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #7 : Październik 30, 2011, 13:42:06 »

No tak, tylko co teraz z odwzorowaniem planet na ludzi?
Czy w związku z tym mamy pozmieniać całkowicie nasze charaktery,
by dopasować się do nieba, czy raczej niebo ma dopasować się do nas?  Duży uśmiech


Wlasnie zastanawialam sie nad tym samym.
Korzystalam kilka razy z uprzejmosci moich znajomych , ktorzy zajmuja sie astrologia-niektore zdarzenia z mojej przeszlosci pokrywaly sie idealnie z opisami analizy kosmogramu, a to w kolei pokrywalo sie z tym co wynika z analizy w numerologii. Biorac to na rozum to pominiecie wezownika nie zmienia faktu , ze w zakres analizy wchodzi pelny rok hm. Coś
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 30, 2011, 13:53:41 »

No i znów mamy rozwalenie pewnego schematu. Najpierw zabrano,
teraz podrzucono nam węża, a raczej tańczącego z wężami.
Niezła jazda bez trzymanki. Ja tam trzymam się siebie. Tak najbezpieczniej.  Duży uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #9 : Październik 30, 2011, 17:32:44 »

Cytuj
Ja tam trzymam się siebie. Tak najbezpieczniej.  Duży uśmiech
Pewnie!

A mi nikt nic nie zabrał ani nie podrzucił.

Że natomiast  ktośtam cośtam wypisuje
o swoich okulistycznych problemach oraz jak to targa uczuciami.. rozumem
i czymtam-jeszcze, co mu się wydawało ze ma ?..

..to ja przeciez nie musze brac udziału w tych roztelepkach. Nie mój cyrk nie moje małpy.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Październik 30, 2011, 17:44:31 »


Poruszylam ten watek ze wzgledu na to , ze malo wiem na ten temat i chccialabym dowiedziec sie wiecej.
Songo -Czy mozesz napisac w jakim celu byl pominiety znak wezownika? I dlaczego tak sie stalo ? Jakie sa teorie?
Ja jestem w takim razie wodnikiem , ale w tym starym zestawieniu buu,
  Smutny

Jescze jedno pytanie - Czy ma to jakies istotne znaczenie w interpretacji indywidualnego kosmogramu ?

jak zauważyłeś w innym wątku zodiakalny kalendarz astrologiczny i astronomiczny nie pokrywają się,-
nie mówiąc o innych nieścisłościach, a to że breloczek teraz będę miał z wężownikiem, a nie strzelcem- nic w zasadzie nie zmienia.
Sprawa wydaję sie być dęta, ale trafiłem nawet na monetę z patronem nowego znaku:


pozdr.
http://www.supermonety.pl/index.php?products=product&prod_id=1693
http://magia.onet.pl/1635651,poczytaj.html?hashr=1&#mask:80251457

i jeszcze kikla słów wyjaśnienia skąd to się wzięło-

"Wiadomość wydrukowana ze stron: Niewiarygodne.wp.pl


Spalcie wszystkie horoskopy. Nadchodzi rewolucja wężownika!   2011-01-18 (14:25)

Naukowcy nie mają wątpliwości - zawarte w horoskopach wskazania, które wiele osób śledzi z wielkim przejęciem są nieprawidłowe. Nie chodzi tu o samą treść znajdujących się w horoskopach przewidywań, ale o ich adekwatność. Zdaniem astronomów, mamy do czynienia z błędną interpretacją horoskopów na niesłychaną skalę. Aby wszystko wróciło do normy konieczne jest ustalenie nowych ram obowiązywania kolejnych znaków zodiaku oraz wprowadzenie nowego, trzynastego oznaczenia - Wężownika.

 Skąd całe to zamieszanie? Prof. Parke Kunkle, który wykłada astronomię na Minneapolis Community and Technical College tłumaczy, że wszystkie problemy zostały wywołane przez zmianę, jaka została wprowadzona przez astrologów. Dawno temu opierano się na ekliptyce, czyli obserwacji "wędrówki" Słońca po sferze niebieskiej. Na początku rzeczywiście było tak, że znak zodiaku danej osoby odpowiadał konstelacji, z którą pokrywało się Słońce w chwili jej urodzin.

 W pewnym momencie przyszła jednak rewolucja - osoby zajmujące się astrologią zdecydowały o matematycznym podziale nieba na równe części. Wprowadzenie tych zmian sprawiło, że obserwacja położenia na niebie poszczególnych gwiazdozbiorów przestała mieć sens - poinformował dziennik "Daily Mail" powołując się na wyniki badań amerykańskiego naukowca.

 Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że na przestrzeni tysięcy lat pole grawitacyjne Księżyca wywołało korektę osi Ziemi i doprowadziło do miesięcznego przesunięcia w ustawieniu gwiazd.

 "Obecnie, kiedy ludzie zajmujący się astrologią mówią, że Słońce jest w Rybach, to tak naprawdę nie jest w Rybach" - oświadczył prof. Kunkle. "Dawno temu ludzie patrzyli w gwiazdy, aby zrozumieć otaczający nas świat. Ale nie sądzę, aby dziś ludzie zajmujący się astrologią jakoś specjalnie przyglądali się niebu."

 Aby zaradzić problemowi, wielu astronomów postuluje cofnięcie ram czasowych odpowiadających poszczególnym znakom zodiaku o jeden miesiąc oraz wprowadzenie jeszcze jednego, trzynastego znaku - wężownika. Nowy znak zodiaku dotyczyłby osób, które obecnie są spod znaku Skorpiona lub Strzelca. Ale przesunięcie sprawiłoby, że zmiany dotknęłyby niemal wszystkich.

 Nie brakuje ludzi, którzy krytycznie patrzą na proponowaną modyfikację horoskopu nazywając ją wrogą i arogancką manifestacją świata nauki. Wprowadzanie nowego znaku zodiaku jest zdaniem większości astrologów nonsensem.

 "To prawda, że Ziemia uległa przesunięciu, ale astrologowie od lat nie tworzą swoich prognoz na podstawie gwiazdozbiorów" - powiedział dziennikowi "Daily Mail" astrolog Jonathan Cainer. "Znaki zodiaku mają tylko nazwy poszczególnych konstelacji, ale nie są oparte ani na nich, ani na ich pozycji na niebie."

 A oto, jak zmieniłby się układ znaków zodiaku, gdyby jednak doszło do proponowanych zmian:

 Koziorożec: 21 stycznia - 16 lutego
Wodnik: 17 lutego - 11 marca
Ryby: 12 marca - 18 kwietnia
Baran: 19 kwietnia - 13 maja
Byk: 14 maja - 21 czerwca
Bliźnięta: 22 czerwca - 20 lipca
Rak: 21 lipca - 10 sierpnia
Lew: 11 sierpnia - 16 września
Panna: 17 września - 30 października
Waga: 31 października - 23 listopada
Skorpion: 24 listopada - 29 listopada
Wężownik: 30 listopada - 17 grudnia
Strzelec: 18 grudnia - 20 stycznia

 Zdjęcie udostępnione jest na licencji Creative Commons, oryginał dostępny pod tym adresem."
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Spalcie-wszystkie-horoskopy-Nadchodzi-rewolucja-wezownika,wid,13048352,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 18:40:37 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Październik 30, 2011, 18:59:12 »

No to już nie jestem baranem tylko rybą? Szok

=========================================

Mówisz o tym zdjęciu:



Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2011, 23:13:02 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 30, 2011, 19:12:53 »

jak widać, oprócz zmian na ziemi- następują również zmiany na niebie.. Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 30, 2011, 23:05:30 »

A ja już nie byłbym Skorpionem, tylko Wagą! Może nawet Nadwagą?  Duży uśmiech
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 30, 2011, 23:16:49 »

Nie zgadzam sie na Byka. Jestem prawdziwym Blizniakiem, bardzo szczesliwym.

Pozdrawiam serdecznie.
Zapisane
barneyos


Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 31, 2011, 07:38:59 »

No to ja w takim razie wycofuję się rakiem do bliźniąt. A co se będę żałował !!
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Kiara
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 31, 2011, 08:36:57 »

A ja zgodnie ze wszystkimi znakami na niebie i ziemi jestem RYBA! a nie Baran, nie dam się już robić w barana , o nie!

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 31, 2011, 09:21:56 »

Naukowcy nie mają wątpliwości - zawarte w horoskopach wskazania, które wiele osób śledzi z wielkim przejęciem są nieprawidłowe. Nie chodzi tu o samą treść znajdujących się w horoskopach przewidywań, ale o ich adekwatność. Zdaniem astronomów, mamy do czynienia z błędną interpretacją horoskopów na niesłychaną skalę. Aby wszystko wróciło do normy konieczne jest ustalenie nowych ram obowiązywania kolejnych znaków zodiaku oraz wprowadzenie nowego, trzynastego oznaczenia - Wężownika.

Naukowcy niech się odstosunkują od astrologii bo tylko się ośmieszają swoją ignorancją w temacie.
To, że gwiazdozbiory i znaki zodiaku do siebie "nie pasują" to sprawa dawna i znana.

Ale "nie pasują" tylko kompletnym ignorantom.

pozdrówki

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 09:22:06 wysłane przez between » Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #18 : Październik 31, 2011, 21:10:22 »

No taj  a ja z ryb przeskakuje na wodnika , tak czy tak woda Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 21:11:04 wysłane przez Betti » Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 31, 2011, 21:26:03 »

A ciekawe jak jest z zywiolami czy one sa rowniez pomieszane?
Mam jeszcze jedno pytanie -Czym charakteryzowac sie bedzie Era wezonika?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 21:29:51 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime lodux bornfost hobbit strefagier1