Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 29, 2024, 00:05:20


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lekcje z człowieczeństwa  (Przeczytany 25445 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 02, 2009, 23:32:42 »

Piekna idea Prawa Czlowieka, niestety swiat zostal postawiony do gory nogami.A Prawa Czlowieka tak utworzone ze nie sluza Czlowiekowi a on im.
tak , to prawda zaistniala pora na odwrocenie tej zaleznosci.Wierzcie mi dzieje sie, dlatego ze wy , Wszyscy i kazdy oddzielnie tak wybraliscie. Chociaz jeszcze nie jest to odczowalne ( czas, proces transformacji jest niezbedny), to jednak juz strumien energetyczny , ktory nie zasila dawnej struktury myslowej , tworzy perspektywe nowej mysli, nowych jakosci, nowej wiedzy.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 00:13:41 wysłane przez chanell » Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 02, 2009, 23:38:51 »

Kiaro-tu pełna z Tobą zgoda.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 00:13:17 wysłane przez chanell » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #27 : Luty 03, 2009, 00:14:53 »

Mora ja 9 lat temu zacząłem swoja wędrówkę duchową, bo ktoś rzucił jedno hasło a ja podchwyciłem i stała się ta osoba moim mistrzem i wiele lat mnie uczyła, potem gdy nie potrzebowałem już nauczyciela - stało się nim życie, z roku na rok było tylko gorzej, skrajne załamania co chwile, ranienie serca przez kobietę - ale nie załamałem się kompletnie bo wiedziałem, ze to moja próba ognia, moja korona cierniowa i że muszę zanieść ten krzyż na własnych barkach i przyjmować chłostę od życia - przeżyłem piękną opowieść z Biblii na sobie i rozumie cel - hartowanie stali aby była twarda i NIGDY się już nie połamała - to bolesna lekcja i każdy ją musi przejść aby pójść dalej...

ja swój krzyż niosłem 9 lat, teraz jest już inaczej - najbliższe 3 lata będą bardzo znaczące Uśmiech

Sarah - pięknie wykonujesz swoje zadanie, szacunek i uznanie!!!

też wiem co to tajemnica masońska "choć byście mnie zabili nie wyjawię wam tego!"

Kapłan 718'
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 03, 2009, 00:23:58 »

Dobrze, skoro swiat stoi do gory nogami to i rola seksu nie jest najwazniejsza , pomimo iz jest on  na jego szczycie. W tym wlasnie tkwi przepiekny sekret, jednak kazdy powinien odkryc go sam.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 00:24:40 wysłane przez Kiara » Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #29 : Luty 03, 2009, 00:27:25 »

a kto powiedział że rola seksu nie jest najwazniejsza?? ale do seksu potrzeba kobiety i mężczyzny, (w wiekszości wypadkow) chociaz podobno kobiety jako doskonałe sa samowystarczalne
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 03, 2009, 00:31:16 »

Kiara-burzy obecny porządek Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 00:32:06 wysłane przez sarah54 » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #31 : Luty 03, 2009, 00:42:15 »

Kapłanie 718,
narzuciłeś sobie rolę do spełnienia, inni też sobie narzucają jakieś maski, urojone postawy tylko po to, by zaspokoić własne ego.

Spróbuj się wyciszyć, nie jesteś wymyślonym przez siebie Kapłanem, jesteś sobą. Z samym sobą będzie Ci dużo lżej, nie będziesz musiał udowadniać, ani sobie, ani innym niczego, co nie jest tobą samym. Nauczyliśmy się grać różne role, bo chcemy być kimś, zapominamy być sobą, zapisujemy się do grup w których inni też odgrywają bardzo ważne role, bo zapomnieli być sobą. Oszukujemy siebie i innych, żyjemy w iluzji w poczuciu niezaspokojenia, bo gdzieś w podświadomości tęsknimy za prawdą w relacjach i stosunkach do innych, jak i do samych siebie. Przebieramy się w cudze mundury, nie swoje uniformy, tylko po to, by zaspokić potrzeby grupy do której należymy znowu zapominając o sobie...

Rozwój duchowy polega na dotarciu do własnego wnętrza, im dłużej poświęcał się będziesz jakimś ideom, naśladował postawy wyimaginowanych mistrzów, tym ciężej będzie Ci dotrzeć do własnego serca. Jesteś wrażliwym i dobrym człowiekiem, im wcześniej zrozumiesz iluzoryczność tego świata, tym prędzej dotrzesz do własnego GRAALA.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #32 : Luty 03, 2009, 01:23:31 »

Kiara-burzy obecny porządek Uśmiech

Nie , nie burze, przypominam ze zostala zamieniona skala waznosci, tak wiec i seks , ktory do tej pory odgrywal najwazniejsza role zmieni stopien gradacji.
Czlowiek pozna ze nie musi byc od niego uzalezniony, nie on decyduje o podnoszeniu wartosci zycia. Uśmiech

Blad, seks nie jest najwazniejszy, jest wazny. ale nie najwazniejszy. Natomiast i kobieta i mezczyzna jako aspekt sa doskonali, zupelnie niepotrzebna jest rywalizacja o priorytet  tej doskonalosci.
Samowystarczalnosc? Zalezy do czego ja ograniczymy, pelnie osiaga sie laczac aspekty nie oddzielajac je. Mrugnięcie

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Uznajac seks za droge do oswiecenia, mozna sie w tej opcji na wiele wcielen zablokowac.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 13:39:48 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #33 : Luty 03, 2009, 10:52:57 »

Matko, kolejni "nauczyciele"... jak tak dalej pójdzie to zabraknie ciemnej masy do uczenia.
Zapisane
BRAIN
Gość
« Odpowiedz #34 : Luty 03, 2009, 13:31:36 »

@arteq powinniśmy być wdzięczni, że taka "elyta" się zebrała i tu naucza. Wszyscy mają tajemną wiedzę, wszyscy znają przyszłość wiedzą jaką rolę będą pełnili oraz co czeka takich nędznych sceptyków jak ja.
Czapki z głów Panowie i Panie Mrugnięcie

A tak serio to @thotal podzielam Twoją opinię i to nie tylko odnośnie Kapłana ale do paru innych na tym forum też by pasowało 
Zapisane
sarah54
Gość
« Odpowiedz #35 : Luty 03, 2009, 14:36:55 »

Thotal- Być może Ty będziesz wspierać spokojem tych młodych, którzy otrzymali  wewnętrzną siłę, by burzyć... Nie wiem tego.
Wiem jedno- budowanie nowej rzeczywistości przez młode osoby nie będzie tym samym, co do tej pory człowiek wiedział o rozwoju duchowym.
Wiele jest doniesień ze świata o różnych potencjałach dzieci i młodzieży. To inny potencjał energetyczny i intelektualny niż n.p.15 lat temu. Czy Polska jest wyjątkiem?
Nie podciągniemy pod wspólny mianownik wszystkich rozwijających się duchowo.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #36 : Luty 03, 2009, 16:42:34 »

no widzisz brain my jesteśmy wykształciuchy a ty pewnie na PiSiorów głosowałeś  Z politowaniem

718'
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #37 : Luty 03, 2009, 17:09:52 »

Kapłan 718 nie pogrążaj się ......................

a już myślałam, że można się zmienić... ale chyba nie tak szybko ten proces trwa....


Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #38 : Luty 03, 2009, 23:55:12 »

Sorry ale jak czytam niektóre wypowiedzi to mam dość.

Wróćmy do tematu bo nie którzy tutaj nie pokazują człowieczeństwa a tylko swoją brudną połowę zwierzęcia.

Thotal osądzasz tutaj kapłana. Nie potrzebnie.

Tak masz racje ale i nie masz racji. Ponieważ jeżeli człowiek obierze jakiś cel to musi przyjąć postawę taką aby dała mu możliwość dotarcia do celu. Rozumiesz? Może i uroił sobie swoją "postać" ale zrobił to pełny świadom siebie.

Cytuj
Matko, kolejni "nauczyciele"... jak tak dalej pójdzie to zabraknie ciemnej masy do uczenia.

Arteq też jak czytam niektórych tutaj nie będę wymieniać kogo bo to nie potrzebne to mam dość. Ludzie mają rozum i myślę że niektórzy nie są na tyle tępi aby dać się nabrać nie którym słowom.

Cytuj
no widzisz brain my jesteśmy wykształciuchy a ty pewnie na PiSiorów głosowałeś  Z politowaniem

Cytuj
Kapłan 718 nie pogrążaj się ......................

a już myślałam, że można się zmienić... ale chyba nie tak szybko ten proces trwa....


Pozdrawiam Uśmiech

To Wy oboje się nie pogrążajcie...


A wracając do tematu. Myślę że Wszyscy forumowicze tego forum dostają jakąś lekcję i każdy z nas się czegoś tutaj nauczy. To forum jest wyjątkowe i nie którzy piszą tutaj bardzo mądrze a inni zbyt mądrze wręcz idiotycznie. Także powodzenia wam życzę.  Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #39 : Luty 04, 2009, 00:02:40 »

Bardzo madrze, madrze, wrecz idiotycznie.....  to oceny. A kryteria , ktorymi sie kierujesz? Jaka ich miara? I po co? Skoro wiadomo iz sama ocena wystawila poziomy zrozumienia.... wszystko jest wiedza, odczyt zas jest nia lub jej brakiem. Bez wartosciowania dobre i zle.
Czy CZLOWIECZENSTWO, ma poczatek i koniec? Czyn Czlowieka moze byc  lub nie z poza tego co jest czlowieczenstwem. ale samo CZLOWIECZENSTWO jest wczlowieku od poczatku do nieskonczonosci.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #40 : Luty 04, 2009, 00:05:03 »

Czekam na wypowiedź Thotala.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #41 : Luty 04, 2009, 00:06:08 »

Mora, ja nie krytykuję Kapłana, nie mam chęci go sponiewierać dla "sportu".
Kapłan to fajny facet i warto żeby zainwestował w siebie w mądry sposób, żeby szybciej trafił na drogę, gdzie jest prawdziwa nauka, a nie próby udawania i życie na pokaz. On ma to robić dla siebie, a nie pod publikę.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #42 : Luty 04, 2009, 00:12:33 »

Dobrze skoro mówisz że ma to robić pod siebie a nie pod publikę. To ja zapytam Ciebie a ty tak robisz?

Ja doskonale rozumiem Kapłana718 ponieważ sam wiem jak to jest...

Każdy człowiek i Ja i Ty zakłada codziennie maskę. Ja np: zakładam maskę będą w szkole. Nienawidzę szkoły czuję się jak w klatce z szerszeniami...

Także patrz pierw na Siebie a potem na innych. Kiara i powstrzymam Cię od tej uszczypliwej wypowiedzi która za chwilę padnie. A co ja robię?

Robię to co muszę. To co chcę i uważam że jest potrzebne skoro już zaczęliśmy dyskusje na taki trudny temat.

Ja osobiście mam naprawdę bardzo rzadko okazję do bycia sobą niestety...

Człowiek ma milion powodów aby coś sobie utrudnić ale tylko to czyni nas ludźmi.




Pozdro
Mora
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #43 : Luty 04, 2009, 00:16:10 »

Duchowość - to bycie sobą...
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Luty 04, 2009, 00:24:14 »

Mora ,ale dlaczego zakładasz maskę ? Wiem że w szkole jest trudno i pewnie nie chcesz się wyłamywać.Myślę że trochę się boisz ośmieszyc ,żeby nie dowiedzieli się że jesteś dobry i myslisz inaczej.  Dlatego stosujesz zasadę " kiedy wejdziesz  między wrony,musisz krakać jak one".Chyba nie tędy droga,może w twoim gronie jest osoba która myśli jak ty ,ale z tych samych powodów zakłada maskę.Ktoś musi pierwszy pokazać twarz bez maski.Jesteś młody więc masz czas na zmianę i odkrycie w innych człowieczeństwa,trzeba tylko jakoś zacząć.Myslę że to forum jest dla ciebie pierwszym krokiem Uśmiech
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Mora
Gość
« Odpowiedz #45 : Luty 04, 2009, 00:33:01 »

Wiesz chanell może Ty masz więcej szczęścia ode mnie.

Ale prawda jest taka że życie to szkoła przetrwania w nie których momentach.

Co do maski każdy ją nosi. To że Ty jesteś taka czy inna to wzór. Odwzorowałaś na kimś swój wizerunek. Więc nie jesteś sobą. Nikt nie jest nigdy do końca sobą. Czasami świadomie, czasami nie.

Więc Ty sobie uświadom że także nosisz maskę.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 00:33:36 wysłane przez Mora » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #46 : Luty 04, 2009, 00:40:23 »

Najważniejsze że zdajemy sobie sprawę z noszonych masek, im dłużej jesteś świadomy, tym moment zdjęcia bliższy.
Jest wielu ludzi nie zdających sobie sprawy z problemu, jest wielu nieświadomych istnienia w takiej iluzji.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #47 : Luty 04, 2009, 00:41:35 »

Najważniejsze że zdajemy sobie sprawę z noszonych masek, im dłużej jesteś świadomy, tym moment zdjęcia bliższy.
Jest wielu ludzi nie zdających sobie sprawy z problemu, jest wielu nieświadomych istnienia w takiej iluzji.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech

Masz rację.
Najważniejsza jest świadomość tego kim się jest albo kim chce się być.
ŚWIADOMOŚĆ najważniejsza.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Luty 04, 2009, 00:41:53 »

Może i noszę a napewno nosiłam przez wiele lat .Jednak powoli się to zmienia.Stałam się bardziej otwarta, niestety nie zawsze mówię to co myslę głośno.Może jest to spowodowane wyczuciem taktu,jednak nie do końca jestem z tego zadowolona.
Życie nieźle dało mi w kość i jakoś przetrwałam,może dlatego że kobiety są śliniejsze psychicznie
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2009, 00:48:04 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Luty 04, 2009, 00:45:11 »

Najważniejsze że zdajemy sobie sprawę z noszonych masek, im dłużej jesteś świadomy, tym moment zdjęcia bliższy.
Jest wielu ludzi nie zdających sobie sprawy z problemu, jest wielu nieświadomych istnienia w takiej iluzji.

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Właśnie  Thotal !! zbyt długo żyłam w świecie iluzji.Ba ! nawet lubiłam iluzję ,ale już to zmieniam.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

akademiajazdykonnej world-of-pandas amigos zabojcy telenovelasmundo