Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 19:16:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego PCh NIE MOŻE się powieść?  (Przeczytany 47583 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 19, 2009, 22:25:07 »

t0m3k12 to nam da że według informacji jakie już są z wykopalisk coś tam jest i warto to cos odkopać by sie dowiedzieć o dawnej kulturze a jeśli coś z tego może wyniknąć dobrego to czemu nie ?
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 19, 2009, 23:09:20 »

jemu pewnie chodzi co nam da to gadanie o tym - to mu odpisałem...

718'
Zapisane
Cysio91
Gość
« Odpowiedz #27 : Luty 20, 2009, 15:45:39 »

lepiej dajcie dane i foty tego co mają do kopania i wtedy można gadać ile to może zająć
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 20, 2009, 18:15:55 »

Mi równiez wydaje sie ze wykopanie 20 metrowej dziury przedsiewziecie spore i innej klasy niz, wykopki archeologiczne.

Ale tak sobie mysle, moze z labirytu wiedzie jakis korytarzyk do Chufu? No bo po co tak staraja sie odszukac labirynt (pomijając skarby) Jesli naprawde jest tak rozległy...albo jakis kortyarzyk pod sfinxem Język i sprawa załatwiona
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #29 : Luty 20, 2009, 18:20:29 »

CZYTAJ ENIGMA SESJE UWAŻNIEJ - PCH NIE CHODZI O SKARBY - CEL JEST INNY!!!

718'
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 20, 2009, 22:45:50 »

Nie napisałam ze złota komnata jest ostatecznym celem - sam czytaj uwazniej.

I nie pouczaj mnie bo zaczynasz pokrzykiwac w stylu pani Kiary, drukowane litery mnóstwo wykrzykników i owa Wiedza niedostepna innym, która zjadełś niby wszystkie rozumy.
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #31 : Luty 20, 2009, 23:21:17 »

 A wracając do tematu jest jedna przyczyna , która według mnie uniemożliwia powodzenie .
 Kto pozwoli bawić się mumią faraona i najpierw składać ją w sarkofagu w piramidzie zanim nie zostanie gruntownie przebadana . Jak zaczną badania mumii to znajdą to co niby ma uruchomić piramide i po zabawie .
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #32 : Luty 20, 2009, 23:25:52 »

Faktycznie bardzo trafne spostrzezenie, ale... nigdy nic nie wiadomo, bo nie ma w tej mumi  zadnego takiego "czegos" co my wspolczesnie nazywamy urzadzeniem.

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #33 : Luty 20, 2009, 23:28:27 »

 Ok Kiara ale ja tylko i wyłącznie odnoszę się do słów Lucyny i tego co przekazał Samcio przez nią że w jego ciele jest urządzenie . Jeśli traktować to dosłownie to będzie piękna klapa Duży uśmiech (katastrofa)

ps
no chyba że zapadną "Egipskie ciemności " i jakoś tak cichaczem przemycą mumię do piramidy
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2009, 23:34:13 wysłane przez zodiakus71 » Zapisane
secularus
Gość
« Odpowiedz #34 : Luty 21, 2009, 12:40:52 »

20 metrowe (i wiecej) studnie, ludzie kopali od niepamietnych czasów. Równiez chyba w kazdych warunkach i nie trwalo latam. Dzisiaj takie studnie robi sie nie mal od reki. Nie rozumiem po co dziura na 20 m2 przeciez najwazniejsze to dokopac sie do labiryntu i udowodnic jego istnienie. Betonowe kregi o srednicy np: 3m spokojnie by wystarczyly. Gdyby jednak złote posążki były większe no to się nie martwcie, znaleźli by się ludzie którzy gołymi rękoma by tą waszą (20m2) w tydzień wydrapali.  Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #35 : Luty 21, 2009, 23:00:00 »

dokładnioe Tene mocno przesadził bo nie jest inzynierem, ja mam kumpla inzyniera i mówi że zwykłym ciągnikiem z łychą tak jak ma PCH to potrwa parę miechów napewno mniej niż rok Uśmiech

POWODZENIA WIĘC PCH I ODKRYJCIE PRAWDĘ!!!

718'
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #36 : Luty 21, 2009, 23:23:00 »

Kapłan ja jestem inż. i z koparkami do celów takich jak wykopaliska nawet archeologiczne mam do czynienia na codzień . W miesiąc czasu można wybrać w piachu spokojnie dziurę 75x15x8 m. łącznie z montarzem koparki na stanowisku i badaniem każdej warstwy co 5 cm. Technicznie to dziecinnie proste , koszty w porównaniu z dochodami z koszulek ,kaset , sesji  itp są śmieszne . Jedynym problemem są pozwolenia na zastosowanie takiego sprzętu . Czasem mam wrażenie że nikt z forumowiczów nie załatwia sam spraw urzędowych i nie ma pojęcia że to często droga przez mękę.
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #37 : Luty 21, 2009, 23:48:38 »

Ja też dziwię się,że nikt z forumowiczów nie załatwiał z egipskimi władzami  pozwoleń na wykopaliska.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #38 : Luty 21, 2009, 23:52:59 »

Ja też dziwię się,że nikt z forumowiczów nie załatwiał z egipskimi władzami  pozwoleń na wykopaliska.

nie potrzebny sarkazm tutaj! on miał na myśli, że na to się czeka długo - PCH 3 lata gdyby ktoś nie wiedział i mają już pozwolenie na kopanie koparką...

718'
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #39 : Luty 21, 2009, 23:58:56 »

Dokładnie Kot , skoro Polakom we własnym kraju urzędy kładą idiotyczne kłody pod nogi to Polakom w Egipcie kładą raczej jeszcze większe przeszkody .
Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #40 : Luty 22, 2009, 00:08:41 »

Autor mojego pościku chciał tylko podkreślić,że nie jest to dziwota,że forumowicze z racji niestarego statystycznie wieku mają niezamocne doświadczenie w załatwianiu spraw urzędowych i nie należy się temu dziwić.
Zapisane
secularus
Gość
« Odpowiedz #41 : Luty 22, 2009, 00:26:50 »

Nie mam pojęcia jak długo załatwia się pozwolenia w Egipcie ale cieszmy się że piramidy nie są w Polsce Duży uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #42 : Luty 22, 2009, 11:27:39 »

Tak jak pisałem, moje obliczenia były BARDZO ogólnikowe. Niemniej jednak tak czy siak średnio widzę, aby udało im się w 3 lata dokopać na taką głębokość (łącznie z opisem, klasyfikacją i zabezpieczeniem ewentualnych znalezisk), zbadać Labirynt (o ile tam jest), złożyć dokumentację, złożyć wniosek o pozwolenie na kopanie w Gizie, przygotować wykopaliska, i jeszcze się do mumii dokopać. Główne przeszkody? Fundusze, konieczność zabezpieczania wykopu, konieczność rozsądnego obchodzenia się z ewentualnymi napotkanymi znaleziskami, czas potrzebny na rozszyfrowanie inskrypcji w ewentualnym Labiryncie, trudności z dostaniem kolejnego pozwolenie na wykopki w Gizie.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #43 : Luty 22, 2009, 13:50:29 »

sceptyk pozostanie już zawsze sceptykiem widać - ja fanatykiem już nie jestem bo to nie ma sensu ale słucham inżynierów, którzy w odróżneiniu od Ciebie Tene wiedzą co mówią...

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #44 : Luty 22, 2009, 14:47:01 »

Wykopać dziurę pod fundamenty bloku to nie to samo, co prace wykopaliskowe ;] Jak jest tu jakiś archeolog, który kopał do głebokości 20 m, to niech naświetli sprawę.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #45 : Luty 22, 2009, 15:08:39 »

wypowiadał się gdzieś na forum tutaj student archeologii, który tłumaczył co i jak...

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #46 : Luty 22, 2009, 16:52:12 »

wypowiadał się gdzieś na forum tutaj student archeologii, który tłumaczył co i jak...

718'

Wiesz, tu by się przydała wypowiedź archeologa z doświadczeniem, który ma już za sobą W PRAKTYCE tak głęboki wykop.
Zapisane
Tajpan
Gość
« Odpowiedz #47 : Luty 22, 2009, 23:42:20 »

Co za dyskusja Uśmiech fajnie, choć wierzyć mi się nie chce, wy piszecie na tym forum i wogule w to wszystko nie wierzycie, takie mam wrarzenie, że nie wierzycie w Samuela w kosmitów z Orjona i Syriusza nie wierzycie w Cheopsa, biorąc pod uwagę że wszyscy raczej śmieją się z "Misji ratowania Świata" to ja się wcale nie zdziwię jak P.Lucyna i Samuel nie zdążą nas wszystkich uratować a wtedy już będzie za późno i ci co przeżyją, będą tylko płakać i się zastanawiać dlaczego nie uwierzyli i nie pomogli, no ale chyba to ja jestem głupi że w to wierze i się tym interesuje i chce pomagać. Szkoda gadać.
Pozdrawiam.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #48 : Luty 23, 2009, 01:36:35 »

mnie odchacz z tej listy - od 2005 roku jestem zwolennikiem Projektu Cheops i nawet trochę zrobiłem sam dla nich Uśmiech wiem, że coś się stanie ale nie wiem co jeszcze - przewrót na pewno będzie!!!

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #49 : Luty 23, 2009, 06:26:46 »

Tajpan - Albo z kolei PCh się nie powiedzie, a w 2012 i tak nic się nie stanie. Wtedy, 31.12.2012 sceptycy będą się wesoło bawić na jakiejś imprezie/balu sylwestrowym, co i rusz z gromkim, lekko cynicznym śmiechem wznosząc toasty za "Planetę, której nie ma", za to fanatycy będą markotnie siedzieć w domach i zastanawiać się, dlaczego tak łatwo dali się oszukać. A całe PCh będzie siedziało gdzieś na Hawajach, popijając na plaży drinki za pieniądze, które ochoczo wrzucili im do portfeli naiwni ludzie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

madex world-anime kursor managerzuzlowy wild-reign