Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 17:03:40


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DOBRO NA RZECZ ZIEMI I NAS LUDZI.  (Przeczytany 22062 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« : Luty 28, 2009, 16:10:28 »

Z okazji przebudzenia sie przyrody i rozpoczecia nowego cyklu zycia, oraz okazania dobra czynem dla nas Ludzi i dla naszej Ziemi., proponuje ustalenie jednego dnia w miesiacu ( dowolnego lub wspolnie tego samego), w ktorym wyjdziemy naszym ludzkim niedoskonaloscia naprzeciw. Co mozemy zrobic?
Wezmy duzy foliowy worek i wyjedzmy z nim do lasu , pozbierajmy smieci.
Pojdzmy nad rzeke , czy jezioro, pozbierajmy smieci.Proponuje posprzatac z sercem swoj dom ( zawsze sa odkladane na pozniej czynnosci), mozna posprzatac dokladniej ogrodek , bliskie otoczenie.
Zauwazyc starsza osobe , ktorej mozemy poswiecic 1 godzine , na wysluchanie jej , rozmowe i pomoc, przyda sie kazda.
Dzieci osiedlowe , te pozostawione samopas , porozmawiajcie z nimi tak szczerze od serca. Zwierzeta, zobaczcie czego im naprawde brakuje? Schroniska czekaja na kazdy "wdowi grosz".
jak mozesz i potrafisz to idz do hospicjum i poczytaj dziecku bajki , wiersze , lub opowiedz o rozwoju duchowym , ze zycie nie konczy sie na opuszczeniu ciala. Pomoz mu przejsc na druga strone, takie  dzieci rozumieja wiecej niz myslicie.
Usmiech na ulicy, zamiast zdenerwowania wszystkim na okolo , proponuje  07 . o4  dniem szczerego usmiechu.
Otworz komus drzwi, przepusc go przed soba, przeprowadz przez ulice, podaj reke starszej osobie wysiadajacej z autobusu.
A jak to zrobisz usiadz spokojnie i medytuj , niech refleksja nad dobrze spedzonym dniem przyniesie ci radosc.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2009, 16:23:05 »

...a tak się dzisiaj wyjątkowo dokładniej nasprzątałam, że czekam na tę dobroczynną istotę, co mi teraz pot obetrze nie tylko z twarzy i opowieści o mej pracy ciężkiej w życiu moim wysłucha. A opowiadać lubię dłuuugo... Uśmiech

Się Kiarę harcerkę bardzo ciepło pozdrawia.
 Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #2 : Luty 28, 2009, 16:39:00 »

Ja wyslucham , zadzwonie , moze jutro? Co Ty na to? Mrugnięcie Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Pieknie jest medytowac na rzecz Ziemi, i nadymac swoje EGO ( jak mowi Totus), coz to ja niezwyklego zrobilam? a czy to naprawde dziala? Powiadacie ze tak?
No to pomedytujcie godzine dziennie wieczorem na rzecz zwiekszenia kasy na swoim koncie. Za miesiac obejrzyjcie wyciag czy przybylo pieniedzy , czy nie?
Proste , mozna zweryfikowac bez problemu , czy taka medytacja dziala w swiecie fizycznym? ale sprzatanie dziala, prawda   ambrozy? Mrugnięcie, efekty widoczne w 5 minut jak sie rekawy zakasze. Uśmiech Uśmiech
W swiecie fizycznym , po pierwsze i podstawowe DZIALAMY FIZYCZNIE

Dobrze by bylo zeby kazdy z Was poswiecil 2 minuty na refleksje kazdego dnia ( mozna nazwac to rowniez medytacja) i zastanowil sie bardzo gleboko,  Co dzisiaj zrobilem dobrego dla siebie?  A co zrobilem zlego? Czego nie chcial bym  juz zrobic jutro?



Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 17:05:38 wysłane przez Kiara » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #3 : Luty 28, 2009, 16:59:51 »

Prawda jest taka: porządkujesz wokół siebie, porządkujesz zarazem siebie wewnątrz. Proponuję najpierw zajrzeć na  swoje półki w szafach i co nieco się o sobie dowiedzieć. Nie mówiąc o reszcie najbliżego otoczenia. Takie pozorne porządkowanie wokół siebie stabilizuje nasz ład wewnętrzny. Jam się dziś nasprzątała, to mi zaraz Ptak słonia na szczęście wrzucił i koliberka jakiegoś szczęśliwie rozlatanego..., a Kiara dzwonić chce. Nic ująć, nic dodać więcej. Firjo, oto i dowody! Kiaro, masz mój aktualny telefon. Możesz i zaraz!

Pozdrawiam.
 Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 17:01:36 wysłane przez ambroży » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 28, 2009, 17:16:52 »

Ja takie "drobne " dobre uczynki prawie codziennie wykonuję. Sprzątanie dla Ziemi uskuteczniem coroku w dniu lasu, jakoś na początku wiosny. Jednak z medytowaniem o tym po tym, to już problemem będzie.
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 28, 2009, 17:23:49 »

Przynajmniej choć jeden przyzwoity mężczyzna się odezwał w tym temacie. Sprzątanie już samo w sobie jest znakomitą czynną medytacją. Kto o tym wie? Ten kto sprząta z oddaniem i jeszcze się potem zachwyca tym posprzątaniem. ALe mnie naszłoo! Tak się rozmarzyć, tak się rozmarzyć....

 Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 22:28:05 wysłane przez ambroży » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 28, 2009, 17:29:29 »

A ostatnio ktoś odwodził i pisał że grupowe medytacje są złe.

Czy możesz mi Kiara wyjaśnić to?
Medytowałaś kiedykolwiek?
Może masz jakieś nie miłe przeżycia z medytacją?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 17:30:09 wysłane przez Mora » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 28, 2009, 17:48:15 »

Tak oczywiscie ze bralam udzial w medytacji zbiorowej, mam osobiste doswiadczenia a co za tym idzie wiedze. Mam tez informacje od innych osob medytujacych zbiorowo. Jedne nic nie odczuly, inne zadowolenie, a jeszcze inne dlugo oczyszczaly sie z energii innych osob , ktora sie do nich "poprzyklejala" w trakcie takiej medytacji.
Czas medytacji to taki chwilowy odlot, brak mozliwosci swiadomej kontroli siebie. w tym czasie ktos , kto posiada technologie o wiele tysiac leci wyprzedzajaca ziemie moze wgrac , wszczepic Czlowiekowi wczesniej przygotowany program. a oprucz tego pobiera jego energie zycia dla siebie. Do jakich celi? Tego my jeszcze nie potrafimy zweryfikowac. Widzisz skladamy nasza energie ( jeden depozyt w "banku") a co sie pozniej z nia stanie? na jaki cel zostanie sprzytkowana? To dla wspolczesnego Czlowieka jest niewiadoma.
Energia to to samo co dla nas spolczesnych na ziemi pieniadze, naprawde niczym sie nie rozni.
Chcesz ja komus podarowac? To medytuj rob to, Twoj wybor, mnie to nie przeszkadza, to nie moja energia.
Ja mam obowiazek o tym opowiedziec, ale nie chce i nie moge nikogo do niczego namawiac.
Tak goraco walczycie z problemem okradania w sopsob podstepny Czlowieka z energii. Nic podobnego , tak sie nie dzieje. Wystarczy rzucic haslo wzniosle a wiekszosc zgodnie jednym tonem robi beeeee, beeeee. Uśmiech Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 28, 2009, 17:57:15 »

Czyli masz związek z jakąś grupą? Mogę wiedzieć jaką?

Po za tym jak ja medytuje rzadko i krótko ale medytuje to nie mam "odlotu" jak to nazwałaś a jedyne co wtedy czuje to spokój.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 28, 2009, 18:03:34 »

Nie nie mam zwiazku z zadna grupa. O to chodzi ze ludzie w medytacje wchodza na roznym poziomie zcalania sie z grupa medytujaca. Dlatego w rozny sposob odczowaja i maja odmienne wrazenia i doswiadczenia.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #10 : Luty 28, 2009, 18:05:26 »

Mało wiarygodna odpowiedź.

Wyraźnie napisałaś że brałaś udział w medytacji zbiorowej czyli z kimś? Może mi powiesz z kim? Po za tym nie odpowiedziałaś w innym wątku na mój post.

Czemu potępiasz medytację zbiorową a z jednej strony sama ją praktykujesz?

To kompletnie nie logiczne.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 28, 2009, 18:13:41 »

Byla to jakas durza medytacja na rzecz Ziemi klika lat temu , bralam udzial jeden raz.Wystarczylo to dla mnie.
Nie musisz wierzyc moim slowom , ale jezeli im nie wierzysz badz lojalny wobec siebie i nie kontynuuj rozmowy.
Przepraszam czy ja jestem na przesluchaniu? Nawet na przesluchaniu istnieje opcja nie odpowiadania, to jedno. A drugie wybacz ale nie zawsze mam czas i ochote na dyskusje.
Nie zaszkodzi Ci byc grzeczniejszym nie bedziesz zrazal ludzi do siebie.

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 28, 2009, 18:19:39 »

Śmieszne.

Ja bym się zastanowił czy Ty sama przypadkiem nie zrażasz ludzi do swoich postów. Ale cóż dalej nie pytam bo widzę że boisz się odpowiadać. Czyżbyś coś ukrywała? A może jakieś nie miłe doświadczenie z przeszłości? Może właśnie popełniłaś jakiś błąd i coś Ci się nie powiodło i dlatego potępiasz medytacje zbiorowe.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #13 : Luty 28, 2009, 18:27:04 »

Mora,
mam delikatną prośbę. Załóż osobny temat, w którym będziesz się przekomarzał z kim chcesz. Prawie w każdym temacie robisz takimi zaczepkami niezły bałagan, a można inaczej.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 18:27:39 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #14 : Luty 28, 2009, 18:29:04 »

Dariuszu nie robię bałaganu ale staram się wyjaśnić pewne kwestie.
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #15 : Luty 28, 2009, 18:41:20 »

Rozumię i popieram, jednak gdybyś w specjalnym wątku to czynił, byłby porządek. Zwróć uwagę, czego tyczy ten temat, a o czy teraz dyskutujecie.
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #16 : Luty 28, 2009, 19:17:27 »

Nie trzeba się z kimś we wszystkim zgadzać, ale zjadliwostki, kąśliwe uwagi, osobiste wycieczki, przeczą kulturze osobistej. GDYBY CHOCIAŻ BYŁ W TYM  HUMOR, A WIĘC  ŚWIADOME NACISKANIE KODÓW, A TO Z PROSTEJ ŻYCZLIWOŚCI? PRZY TYM, HUMOR DOTYCZYĆ WIENIEN TEŻ NAS SAMYCH!( o kurczę, włączyły mi się wielkie litery, pardon!), ALE TAK? Mora, chyba się zapędziłeś więcej, niż małe co nieco!?

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 22:29:21 wysłane przez ambroży » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #17 : Luty 28, 2009, 19:19:35 »

Nie. Nawet nie wiesz o co mi chodzi chodzi a się czepiasz.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 19:19:55 wysłane przez Mora » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #18 : Luty 28, 2009, 19:32:31 »

Kiara-twoj watek otworzylas o godzinie 16.10.
Ja o godzinie 15.32 napisalam wiadomosc na temacie Projekt Cammelot.
Musze powiedziec ze kiedy rozpoczelam czytac twoj temat , wydawalo mi sie cos nowego u tej nastolatki. Musze przyznac ze w momecie kiedy weszlas na konta bankowe itp, to poczulam ze jakas paskudna dusza przyczepia sie do mnie. Chcesz cos zrobic dla ziemi, aby cie nic nie kosztowalo, prosze zbieraj smieci i raz w miesiacu rob pozadek w swoim domu. Ja pozadek robie w domu co dzien, a w srodowisku gdzie zyje, nie walaja sie smieci
po podworku czy po ulicy. Ja na codzien rozmawiam z ludzmi potrzebujacymi i nie tylko rozmawiam ale moja energie w postaci pomocy jaka ten czlowiek potrzebuje. Ja nie zyje w moim srodowisku z zamknietymi oczami, i jak zaswieci slonce to mnie budzi aby mnie uczulic na smro i brod, moje obowiazki czlowiela z dusza spelniam na codzien. Dzisiaj mialam piekny dzien, bo przeczytalam artykol o prawdziwym ratowaniu ziemi, o prozbie aby ludzie zaczeli pracowac nad soba, o milosci czlowieka do otoczenia, o tym aby dbali na codzien o nasza ziemie w tym jest tez zasmiecanie.
Tak ci sie nie spodobalo ze napisalam o zbiorowej medytacji. Ciebie ciagle ktos okrada , ciagle zle duchy, jestes ciagle z przezyciami niesamowitymi. Jestes moje dziecko mlodziutka osobka , tak sie przynajmniej przedstawiasz, ja jednak mysle ze jestes stara skwasniala cytryna, ciagle nieszczesliwa.
Na temacie reki, tez wedlug ciebie to jest katastrofa, obojetnie jaki temat jest pod reka, wystepujesz przeciwko, albo wszystko wiesz, konczac temat,
to jest niebespieczne, zoataniesz przez rozne byty okradziony, zaatakowany itp. Powiem ci Kiaro, jesli bedziesz sie zwracala z miloscia i otwartym kochajacym sercem do ludzi do zawsze dostaniesz dobro i to podwojnie. Poruszyl mnie dzisiaj twoj temat, zrobilas to sprytnie , od razu wiedzialam do kogo sie zwracasz, mimo to wybaczam ci to . Idz dalej swoja droga, jesli wejdziesz na moja droge, to prosze z dobrym zamiarem zawsze bedziesz mile widziana.
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #19 : Luty 28, 2009, 20:35:04 »

O, mój Boże co się tu wyrabia? Kiedyś był taki emoticon ze smutnym diabłem... Szkoda, że go brakuje...Bo są wątki, że i diabłowi łapy opadają i ogonem i on po ziemi zamiatać zaczyna i niechcący porządek robi...Bo, jeśli rozum rozumnego nie obejmuje spraw najprostszych, to i diabła płaczącego wreszcie ujrzeć mi przyjdzie. Ludzie, więzienia i  psychiatryki przepełnione, a myślicie, że piekło to nie.?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 20:43:46 wysłane przez ambroży » Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #20 : Luty 28, 2009, 20:40:02 »

No, Ambroziu, wygląda na to, że trzeba wrócić do dobrej tradycji i napisać sztukę teatralną, bo materiału do niej uzbierało się już co niemiara  Chichot
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #21 : Luty 28, 2009, 20:47:45 »

Widzisz, materiału jest na arcydzieło, ja się za to nie biorę, bo przerasta to moją wiedzę wszelką, talenty i możliwości. A że Ty  Lucynko Uśmiech potrafisz, to mogę CI jedynie z ogromną przyjemnością sekundować. Jakoś tak się składa, że uwielbiam teatr, a tu Ci go najwięcej. Zły
Sie pozdrawia starą drużynę.  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 20:53:01 wysłane przez ambroży » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #22 : Luty 28, 2009, 20:52:51 »

Lucynko, Ambrozjo, popieram, jestem za sztuką …  świetne dzieło kiedyś wyszło …  Chichot
Btw, mnie też w osłupienie wprawia to, co się ostatnio wyrabia na forum. Może to patronat Cheopsa lub Samcia tak wpływa? A myślałam, że tylko ja potrafię rozrabiać …  Duży uśmiech

Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #23 : Luty 28, 2009, 20:59:53 »

Tylko nie ambrozjo, tylko nie ambrozjo, proszę. To już lepiej, żeby mnie od koliberków wyzywali. Jestem w szoku nawet jak na tranwestytkę, bo co nagle, to po diable. Wszak nie wiesz, że święty Ambroży był, a o Ambrozji słyszałeś Ptaku, bo ja nie. A więc? To chyba argument dostateczny i aż nadto....

W sztuce tej oczywiście, rolę chętnie odegrać i każdą wdzięcznie mogę, gdyby nada było, a nawet i wyreżyserować. Czekam zatem na pierwsze materiały! Ze zniecierpliwienia już chudnę. (nareszcie!) Afro
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 21:00:59 wysłane przez ambroży » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #24 : Luty 28, 2009, 21:29:09 »

Mysle ze materialow jest wystarczajaco, czas najwyzszy rozpoczac spektakl, albo sprzatanie.
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

improwicze fugazi artofwar twojareklama miastomorthal