Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 26, 2024, 00:38:05


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DOBRO NA RZECZ ZIEMI I NAS LUDZI.  (Przeczytany 22116 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #25 : Luty 28, 2009, 21:29:18 »

Rafaelo z tej zkwaszonej cytryny ubawilam sie do lez Chichot Chichot Chichot  Szkoda ze mnie nie znasz osobiscie, usmiech mi praktycznie z twarzy nie znika. Z natury jestem wesola osoba, nawet bardzo.
No coz ze mam oglad i wiedze inna niz Ty, bywa, nie jestesmy idetyczni.
Przykro mi sie zrobilo ze sie meczylas z jakimis bytami dokuczajacymi Ci, ale to nie ja. Do mnie nie zblizaja sie nawet takie istoty , a co dopiero o dokuczaniu mowic.
Chcesz organizowac pospolite medytowanie? Rob to , ja nikomu nie zabraniam, natomiast jestem po to , by pokazac druga strone  roznej rzeczywistosci, by Czlowiek pozniej nie powiedzial; ale ja nie wiedzialem, to anunaki , gady i jeszcze inni tak mnie omotaly, zabraly swiadomosc..... to tyle apropo medytacji.

Natomiast to o czym ja napisalam , jest problemem spolecznym praktycznie w kazdym panstwie. Chodzilam na spacery w niemieckich lasach  akurat w Zaglebiu Rury, wcale nie sa az tak czyste jak sugerujesz.Owszem inna metalnosc ludzi , byc moze przez to kontakt z nimi trudniejszy. Mysle ze kazdy z nas moze fizycznie cos zrobic dla siebie , drugiego Czlowieka i Ziemi, wiec nie wiem czym sie oburzasz?

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps.Rafaelo apropo kont bankowych , chcialam wam fizycznie pokazac iz nasza medytacja nie ma mocy materializacji , nie ma mocy czynienia zmian.I dobrze, na szczescie. Wydawac Ci sie moga okrutne moje slowa, bo przeczytasz je pobieznie.
Ale wyobraz sobie iz ktos ma do przezycia chorobe, cala grupa ludzi inkarnowala w takim miejscu gdzie sa warunki na to doswiadczenie , ono daje im mozliwosc rozwoju przezycie tego , zaglebienie sie w glod , nedze i upokorzenie. Wyobraz sobie ze ci ludzie w poprzednim wcieleniu byli niemieckimi oprawcami w obozach koncentracyjnych, taki los zgotowali innym. Zeby zrozumiec cale zlo , musza go dzisiaj doswiadczyc, by wiecej nigdy takich rzeczy nie robie. Przeciez wiesz ze wiedze osiaga sie przez osobiste doswiadczenie.
A my wspolczujemy, i dobrze ( to wieloaspektowosc zdarzenia) , kazdy znajdzie w nim cos dla siebie.Wspolczujac chcemy stworzyc medytacje, ktora zmieni ich los. Ale oni sa jeszcze nie gotowi na ta zmiane, oni musza fizycznie odczoc dobro innych ludzi zeby obudzily sie ic serca, nie za dotykiem czarodziejskiej rozdzki.
Co mamy zrobic? Przeslac im energie milosci? Robisz to codziennie myslac ze wspolczuciem o biedzie i bezradnosci. Jednak to jest lekcja kazdego indywidualnie wyjsc z tej sytuacji. Jak moze sie to stac? W nich samych MUSI OBUDZIC SIE chec zmiany swojego losu w glebi ich swiadomosci, musza calymi soba nie chciec juz byc w tej sytuacji. Dopiero wowczas zacznie sie cos dziac, pobudza siebie i innych do dzialania gdy ich lekcja zycia sie wypelni. Wowczas zmieni sie polityka, ludzie beda chcieli im pomagac, wysla specjalistow zainwestuja pieniadze. Wszystko jest jakims planem, wcale nie bezsensem.Stworca w kazdej sytuacji zyciowej ukryl wielka madrosc, my mamy ja zauwazyc.
Wiesz jak Jezus byl na ziemi mogl zmienic cos co stworzyl Bog. Ale On powiedzial ze nic nie zmieni bo widzi w dziele Boga tak wielka madrosc ze nic wiecej dodawac ni zmieniac nie trzeba. Co zatem trzeba? Trzeba nam wszystkim , naprawde wszystkim szerszedo i spokojniejszego ogladu naszej rzeczywistosci. trzeba nam miast wysmiewac kogos i myslec o nim iz jest wyniosly i zarozumialy zaglebic sie w tresc slow, ktore mowi. Tak aprawde spokojnie, bez mysli ze , ktos  chce podwazyc moj autorytet, ale ze pokazuje cos inaczej.


Jestes wrazliwa osoba, spojrz na mnie inaczej, nie sadzisz ze moge byc inna?

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2009, 21:51:17 wysłane przez Kiara » Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 28, 2009, 21:37:43 »

Problem w tym że Ty sobie pozbierasz 10 kilo śmieci to na drugim końcu świata zostanie wyprodukowane 1 000 000 kg takich samych śmieci. Więc ta twoja "pozerka pomocy" jest dość marna.

PS: Masz coś wspólnego z Greenpeace?
Zapisane
radoslaw
Gość
« Odpowiedz #27 : Marzec 01, 2009, 10:27:21 »

"On three different occasions during 1983-1995, groups of approximately 7,000 meditators were formed for periods lasting from 8 to 11 days, twice in the United States and once in Holland. The effects were studied using terrorism data collected completely independently by the Rand Corporation, the renowned California think tank. Five days after the assemblies started, terrorist activities in the world calmed down, the study reports. The study also found that warfare due to national and international conflicts decreased by approximately 30%. Assessment of the effects on warfare came from reports appearing in the New York Times and London Times."

źródło: http://hinduism.about.com/cs/meditationyoga/a/aa110403a.htm

I dla Kiary: 7000 osób medytując zmniejszyło światowy terroryzm o 72%, a światową aktywność wojenną o 30%

pozdrawiam
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #28 : Marzec 01, 2009, 10:55:54 »

Radosław, po polsku, proszę. Stare pokolenie nie miało w szkołach angielskiego, a jeśli by nawet, to język i tak stawał się martwy, bo  generalnie na Zachód wyjechać raczej nie można było.
Bo ja Ci równie mogę po rosyjsku zarzucać, nie wiem, czy Ci się to spodoba. A zapewniam poruszam się w tym języku  sprawnie wciąż, że sami Rosjanie są zdumieni.

Z całym szacunkiem do Ciebie, ale jak można wymierzyć efekt medytacji? Ponieważ dane, mogą być prawdziwe, ale również absolutnie, nie.

Lucyno
, taki cios od rana, a gdzie onaż jest, ta cenzura! Matka Ziemia potrzebuje uzdrowienia, a cóż lepiej uzdrawia od humoru i sztuki oczywiście. Ach! Zawstydzony
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 10:57:39 wysłane przez ambroży » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #29 : Marzec 01, 2009, 11:09:07 »

Sztuka zasztukała pod strzechę i zdechła, trzeba znowu działać i myśleć o poczęciu . . .


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Marzec 01, 2009, 11:17:25 »

Radosław, po polsku, proszę.

tu masz "w miarę" po polsku - da się zrozumieć:

http://translate.google.pl/translate?prev=hp&hl=pl&u=http%3A%2F%2Fhinduism.about.com%2Fcs%2Fmeditationyoga%2Fa%2Faa110403a.htm&sl=en&tl=pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 11:17:36 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Kiara
Gość
« Odpowiedz #31 : Marzec 01, 2009, 11:33:47 »

Radoslawie jezeli chcesz tak myslec to twoj wybor.Ja natomiast uwazam iz zmienia sie swiadomosc ludzka nie od medytacji tylko ogolnie dojrzewa. Ludzie juz nie chca wojen, chca zycia szczesliwego w pokoju ,wiec coraz czesciejwybieraja swiadomie droge pokojowa.

Czy uwazasz za wlasciwe poprzez medytacje manipulowanie cudza swiadomoscia? Nie wazne czy efekt jest pozytywny , czy negatywny ( bo mozne ta energie uzyc w kazdym celu ten kto posiada wiedze i mozliwosci wieksza od wspolczesnego Czlowieka), chcial bys aby medytujaca grupa sterowal toba jak robotem?
Na szczescie tak nie jest ( przynajmniej nie na taka skale), a ze ludzie przypisuja sobie rozne efekty nie wymierne naturalnie? No coz bywa.
Napewno lepiej ze zamiast robic cos negatywnego, obudzia sie w nich gleboka chec zmiany ( na taka skale), to jest pozytyw.
Nalezy zawsze w kazdej sytuacji i jednostki i grupy brac pod uwage ich wolna wole. Najpierw powinna zaistniec swiadoma prosba o pomoc ( zgodna z wola potrzebujacego) pozniej pomoc.Nie lamiemy wolnostojenstwa niczyjego.
Jedynym wyjatkiem uznanym jest ratowanie zycia, gdy wystepuje bezposredni fakt utraty zycia wowczas naszym obowiazkiem jest je ratowac. Czy w tej chwili istnieje takie zagrozenie bezposrednie?
Pamietac nalezy iz kazdy urodzil sie z jakims planem przedurodzeniowym , ktory jest jego osobista lekcja. Warto pomagac podnoszac swiadomosc ludzi , ale nie mozna odbierac im mozliwosci realizowania swojego planu zycia ze wzgledu na nasze pojmowanie jego dobra.

Owszem trudne jest to co teraz napisalam , ale sadze Radoslawie ze Ty juz rozumiesz te subtelne acz kolwiek bardzo trudne do akceptacji roznice.
W klasie sa dwojkowicze, groza im kolejne dwjki , bo nie nauczyli sie jeszcze lekcji a przed nimi kolejne sprawdziany. Ty to wiesz, to co zrobisz?
1.podasz im sciage.
2.znasz program , napiszesz za nich
3. napiszesz im usprawiedliwiona nieobecnosc
4. uzyjesz nowoczesnego sprzetu i bedziesz im podpowiadal na sprawdzianie.
5. A moze pomozesz sie nauczyc, uswiadomisz iz to oni sami musza poznac program i zaliczc by wejsc w inna opcje zycia.

Na ziemi sa dusze z roznych mometow rozwojowych, doswiadczaja to co dla nich jest niezbedne i najlepsze. Oni sami wychodza ze starego programu gdy sa gotowi juz na to. My mamy im pomoc , pokazujac odmiennosc , lepszosc.Jednak oni wybiora czy jest to dla nich dobrem.Nie my za nich , oni za siebie. Kazdy za siebie, Stworca ma czas i jest cierpliwy , poczeka na wszystkich nie ma obawy.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Ten artykul nie wiele mowi tom1ek, ten szczegolny nacisk na medytacje zbiorowe , dla mnie jest efektem wielkiego niedboru energii , ktora ktos chce pobrac od ludzi.
Techniki mozgu..... , tak naprawde nie wiesz co sie za tym kryje, byc moze ( a ja przypuszczam iz napewno) jest to wszczepianie wtrakcie medytacji jakichs metalnych programow, poprzez ktore bedzie mozna sterowac czlowiekiem.Mosisz wiedziec iz to gra o wielka stawke.Kazdy niewolnik jest cenny , bo jest dostawca energii.
Chyba wiesz iz rozwoj duchowy nie ma nic wsplnego z rozwojem cielesnego mozgu, oraz sterowaniem tym organem? Przyrownaj sobie to z praca kmputera, to kolejny mozliwy program do dzialania.A kto pociaga za sznurki? Niewiele sie zmienilo, oprucz technologji.A Czlowiek jak byl tak jest naiwny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 11:46:01 wysłane przez Kiara » Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #32 : Marzec 02, 2009, 23:57:22 »

usunąłem właściwie 3/4 dyskusji... nie radziłbym kontynuować jej w poprzedniej formie..   
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #33 : Marzec 03, 2009, 00:05:22 »

A bylo juz tak fajnie Z politowaniem Uśmiech Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : Marzec 03, 2009, 14:11:35 »

~Kiara, jesli chodzi o mnie, to prawdziwy rozwój jest dla mnie rozwojem człowieka w pełni, całościowym. Więc nie tylko rozwojem ducha/duszy ale także i ciała i umysłu, a więc mózgu też.


Zapraszam też wszystkich do tematu powiązanego z tym:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1709.0
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2009, 14:12:06 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Kiara
Gość
« Odpowiedz #35 : Marzec 03, 2009, 15:07:04 »

~Kiara, jesli chodzi o mnie, to prawdziwy rozwój jest dla mnie rozwojem człowieka w pełni, całościowym. Więc nie tylko rozwojem ducha/duszy ale także i ciała i umysłu, a więc mózgu też.


Zapraszam też wszystkich do tematu powiązanego z tym:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1709.0


Sadzisz iz masz nierozwinięty mozg? Ten organ ma zakończony proces rozwojowy.Cale ciało materialne ma zakończony proces rozwojowy jest doskonale. Natomiast otwieranie możliwości paranormalnych odbywa się  na drodze fizycznych prac nad sobą. Wówczas kontakt energetyczny ( to co nazywacie medytacja) ma o wiele większy zasięg , bo  kształtuje się moc ( promień energetyczny indywidualny) , ale jest to zawsze związane z PRACA FIZYCZNA i WYSIŁKIEM w nią włożonym. Zarówno fizycznym jak i mentalnym.

Kiara Uśmiech Uśmiech

ps. Przykro mi ale ja w tej medytacji zbiorowej udziału nie wezmę, zdecydowanie wole zrobić coś fizycznie na rzecz ziemi i drugiego Człowieka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 20:30:51 wysłane przez Kiara » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Marzec 03, 2009, 17:18:41 »

nie chodziło mi o to, że jest nierozwinięty, tylko że nie wykorzystuje w pełni jego możliwości - ale wiem jak to zmienić
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Lipiec 05, 2012, 20:38:01 »

Wracając do bardzo starych tematów zauważyłam iż nic nie zmieniło się z ich aktualności. Dobro jako wartość przemieniająca obowiązujący  system wartości zmienia świat. Ale nie tylko świat, również cały kosmos, bowiem coraz większa wrażliwość Człowieka powoduje chęć życia w warunkach odczuwanych jako jego coraz większe dobro.

Ludzie buntują się przeciw złu, maja odwag kwestionować wartości , które dobra dla nich nie czynią, które wymuszają na nich pewien rodzaj zachowań sprzeczny z ich poczuciem dobra.

Taka odwaga jest jak lawina , jedno małe zwycięstwo powoduje chęć protestu przeciw kolejnym uciskom. W ten prosty sposób zwycięża dobro, które przemienia świat  powodując radość.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 22, 2012, 10:18:12 »

Mają szkołę 10 razy tańszą od innych

Od początku września 180 uczniów Budzowa na Dolnym Śląsku uczy się w nowej, pierwszej w Polsce szkole o niemal zerowym zużyciu energii. W budynku zastosowano nowoczesne materiały budowlane. Zadbano też o odpowiednią bryłę i usytuowanie obiektu. Dzięki temu utrzymanie szkoły będzie kosztować samorząd 10 razy mniej niż tradycyjnego budynku.  W ramach inwestycji, wartej ponad 3,5 mln zł, w Budzowie w gminie Stoszowice zrealizowany został jednokondygnacyjny budynek o powierzchni ok. 800 m2. Na parterze szkoły znalazły się świetlica, jadalnia z zapleczem do przygotowywania posiłków, pokój nauczycielski, szatnie i pomieszczenia gospodarcze. Sześć sal lekcyjnych zostało przygotowanych na przyjęcie 180 uczniów klas od 1 do 3.

Obiekt wyposażony został w rozwiązania, dzięki którym charakteryzuje się niemal zerowym zużyciem energii. Są to m.in. pompy ciepła oraz system wentylacji mechanicznej z rekuperatorami, umożliwiającymi odzyskiwanie ciepła wywiewanego z budynku. Co ciekawe, w budynku zainstalowane zostały szyby Climatop Lux, które pozwoliły oknom na uzyskanie klasy energetycznej A oraz dodatniego bilansu energetycznego.

Oznacza to, że zyski z pozyskanej energii słonecznej przewyższają straty spowodowane ucieczką energii cieplnej z pomieszczenia. Prosta bryła budynku oraz jego odpowiednie usytuowanie pozwala na maksymalne wykorzystanie energii i światła słonecznego. Ponadto, na dachu mają zostać zainstalowane panele fotowoltaiczne, dzięki którym szkoła będzie mogła korzystać z energii słonecznej.

W budynku powstanie także indywidualna biologiczna oczyszczalnia ścieków.


Przeprowadzona przez gminę analiza kosztów wykazała, że funkcjonowanie budynku szkoły o niemal zerowym zużyciu energii kosztować będzie samorząd zaledwie 8 tys. zł rocznie, podczas gdy na utrzymania tradycyjnego obiektu szkoły trzeba wydać dziesięć razy więcej.

Potwierdzają to wyniki "Analizy metod optymalizacji standardu energetycznego budynków z uwzględnieniem kryteriów ekonomicznych, ekologicznych i kosztów zewnętrznych", opracowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii.

Zdaniem ekspertów coraz bardziej opłacalne staje się maksymalne podnoszenie standardu energetycznego budynków publicznych do poziomów budownictwa pasywnego i około pasywnego.

 Według analizy, koszt budowy i 20-letniej eksploatacji szkoły o powierzchni 5182 m2, zbudowanej w bardzo wysokim standardzie energetycznym z wykorzystaniem pompy ciepła i kolektora słonecznego, może być o niemal 30 proc. (5,66 mln zł) mniejszy od nakładów poniesionych na tradycyjny obiekt podłączony do sieci ciepłowniczej.

- Nowa szkoła w Budzowie to inwestycja długoterminowa dla całej gminy. Poza oszczędnościami dla gminy, wynikającymi z niskich kosztów eksploatacji, budynek zapewnia uczniom i nauczycielom wysoki komfort. Niesie także ze sobą szereg innych korzyści, jak np. rozwijanie w młodych ludziach postaw proekologicznych. Ponadto udało nam się wyprzedzić założenia wynikające z dyrektywy unijnej z dnia 19 maja 2010 roku, która od 2018 roku nakłada obowiązek realizacji tego typu inwestycji jako charakteryzujących się niemal zerowym zużyciem energii - mówi Marek Janikowski, wójt gminy Stoszowice.

- Do tej pory w Polsce nie budowano żadnych obiektów szkolnych, które wykorzystywałyby technologię charakteryzującą budownictwo pasywne. Tymczasem jest to kierunek rozwoju budownictwa na najbliższe lata. Powstanie nowej szkoły w Budzowie, pierwszego tego typu obiektu w Polsce zbudowanego w technologii pasywnej, jest dowodem na rosnącą świadomość sektora publicznego na temat korzyści ekonomicznych, społecznych i ekologicznych, jakie niesie ze sobą budownictwo o podwyższonym standardzie energetycznym - mówi Henryk Kwapisz, menadżer ds. kontaktów z administracją państwową i organizacjami branżowymi w Saint-Gobain.

http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/maja-szkole-10-razy-tansza-od-innych,38434_1.html

Myślę że o takie dobro i działanie na rzecz ziemi i ludzi ,powinnismy walczyć.Małymi kroczkami do przodu.Choć jest nadzieja że, dzięki fundacji Keshe uczynimy wielki krok na przód. Chichot
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
greta
Gość
« Odpowiedz #39 : Wrzesień 22, 2012, 10:23:33 »

Czyli ,jak sie chce ,to mozna?

Oby coraz wiecej takich przedsiewziec.
Pozdrawiam serdecznie.Greta
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #40 : Wrzesień 22, 2012, 10:29:49 »

Zwyczajnie ludzie zaczynają zauważać iż coś mogą.... i to coś przynosi im wymierny efekt! Dlaczego? uwalniają się mentalnie od wpojonych standardów myślowych i i zaczynają wierzyć w siebie, w swoją inność której chcą doświadczać. I to jest piękne! Uśmiech Uśmiech


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

masterjayz-games siri-ya-ny zlotahodowla11 watahanowiu klubbeardedcollie