Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 18:35:48


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Z Wikipedii - o Planecie X  (Przeczytany 50126 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
komandos040
Gość
« Odpowiedz #75 : Maj 29, 2009, 21:39:11 »

Co tam Patryk znów wymyślił? Uśmiech
A , chyba,że ma już gotowy ten jacht "niezatapialny" i powoli myśli o rzuceniu cumek. Duży uśmiech
Aby udać się na górkę smoczków dla dzidziusi. Duży uśmiech
Zapisane
wielki budowniczy
Gość
« Odpowiedz #76 : Maj 29, 2009, 21:44:59 »

Cytat: Trel
Mozna byłoby rzec ze to nie zmienia faktu jego dowodów naukowych i teorii.
jak wiadomo powyższe stwierdzenie to
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 21:45:27 wysłane przez wielki budowniczy » Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #77 : Maj 30, 2009, 05:14:58 »

,,
 
Prof. Zbigniew Nęcki, psycholog społeczny, nie ma wątpliwości: - To typowa dla pewnej grupy osób postawa. Przepowiednie dotyczące końca świata są stare jak sam świat, bo głód rzeczy ostatecznych drzemie w każdym człowieku. Zawsze istnieli ludzie, którzy wokół siebie widzieli tylko zepsucie i z utęsknieniem czekali na zagładę, która przyniesie kres ziemskiemu padołowi. To, że wyczekiwana zagłada nigdy nie następuje, nie ma dla nich najmniejszego znaczenia. Oni chcą wierzyć w koniec świata, a wiara nie podlega racjonalnej weryfikacji. Korzystają z tego różni hochsztaplerzy. Skoro jest popyt na katastroficzne brednie, to jest i podaż tych bredni. Przeciwko różnym proroctwom można wytoczyć tysiące naukowych argumentów, ale wyznawców zagłady nie da się przekonać w ten sposób – mówi."   

no i jeszcze tekst, który znajduje się poniżej tego^

 
Naukowcy na rewelacjach Geryla rzeczywiście nie zostawiają suchej nitki. Według nich, „proroctwo Oriona” to stek bzdur.    


Wielki to samo mozna napisac o wierze,o miłosci i o religi.Zostaw psychologie w spokoju,bo psychologia to bardzo płytka nauka.Opiera sie na schematach,za pomocą ktorych wkłada sie człowieka w szufladki.Psychologia robi wiecej krzywdy niz pozytku.A psycholodzy czesto sami glubia sie w schematach wyuczonych latami.Dlatego psycholodzy sa biedni i nikt sie z nimi nie liczy,Za to psychiatria to jest juz nauka.Psychiatria nie szufladkuje przypadku a tworzy pewnego rodzaju schematy tylko dla tego przypadku.Wymaga to wybitnego daru umysłowego i przekroczenia granic psychicznych,których sie nie da juz cofnać.Dlatego psychiatrzy zarabiaja bardzo dobrze i dlatego wielu z nich nazywana jest czubkami.I kazden kto ma pieniadze chodzi do psychiatry,a nie psychologa własnie z tego powodu.A owy stek bzdur za chwile podwaze ponizej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychologia
http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria

,,geryla traktuje jak jedno ze zrodel potwierdzajacych pewne z tych obaw.Tak wiec nie wierze Tene w teorie Geryla,niemniej proby płytkiej krytyki faktów które dowodzi sa naprawde razace.'',,A wczesniej Coś?(wielki budowniczy cytat Trel)''
Wczesniej tez tak uwazałem,bezpodstawnie zarzucasz mi manipulacje moim pogladem.O Patryku Gerylu napisałem pewne stwierdzenie ,,Patryka Geryla biore bardzo powaznie pod uwage dlatego,ze przeznaczyl na dowody o ktorych mówi ogromne pieniadze,postawił cała wlasna kariere wiedzac ze okrzykna go głupcem.A mimo to,to zrobił i powiedział to swiatu.Miał facet jaja i na pewno na ksiazce mu sie to nie zwruci.I doskonale o tym wiedział gdy sie tego podjoł.A jak sam mówił zainspirowały go to tego opracowania ludzi którzy tez drazyli ten temat.Dlatego uwazam ze to co mówi jest prawda i zapisy z ktorych to wzioł tak własnie mówia.Zreszta pokrywaja sie z tlumaczeniami innych ludzi własnie z lat 30 i studiujacych ich zapisy publikatorów ksiazek z lat 90.
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2682.0
Jest to stwierdzenie odnosnie jego badan astronomicznych,starozytnych i egipskich.I nadal uwazam ze ma racje.Nie mowilem ze uwazam ze jego teoria jest prawdziwa a dowody ktore zawiera.Bo przeslania mowia jak mówia i nie tylko on o nich wypisuje.Pisze tez Sitchin i paru jeszcze mniejszych.Oczywiscie sa pewne niescisłosci,ale ogólnie sa prawie identyczne skupiajac sie na okreslonej bazie dowodów Geryla.Slonce ma dodatkowy cykl i juz od dawna naukowcy biora to pod uwage.Natomiast sam wynik tego cyklu jest małoprawdopodbny.Wyliczenia matematyczne równiez sa trafne.Tak samo zjawiska astronomiczne.

,,Nie nawidze jak ludzie dyskutujacy o nauce i o ich teoriach sa narzedziem powielania sciemy.
czy nienawidzisz zatem samego siebie, przecież stałeś się narzędziem do powielania gerylowskiej ściemy...
geryl twierdzi, że zmiana biegunów magnetycznych, będzie oznaczać wystąpienie wód z brzegów oraz trzęsienia ziemi i dla zobrazowania polecił w jednym z wywiadów wyobrazić sobie planetę, która nagle zaczyna obracać się w przeciwnym kierunku...''

Roznica miedzy nami jest taka,ze ja na podstawie 1 dowodu i to domniemania nie przekreslam bardzo madrej pracy człowieka,ktorego ty juz wymiewasz.I chodz teoria Geryla najprawdopodbniej w swojej pełnej postaci jest sciema,tak jak teoria Sitchy to w przypadku obu panów nie mozna mówic o powielaniu sciemy mówiac o ich pracach.Nigdzie nie pisałem wierzcie w Geryla bo mówi prawde,pisałem o jego pracach i dowodach na pewne rzeczy.I masz to w nieszczesnych piktogramach link jest wyzej.I to o czym pisałem nie było oparte w wiekszosci na Gerylowskiej teorii i pracach a na innych zródłach.Tylko linki do jego ksiazki i wyliczen matematycznych były teoria Geryla.I jak najbardziej trafną!!!!.Tak wiec mozesz mi zarzucic ze pochopnie nazwałem scima całosc twojego artykułu a nie wieksza jego cześc.To mozesz mi zarzucić,ale nie nic wiecej.Ale lecimy dalej.

,,...Z kolei zmiana kierunku ruchu obrotowego ziemi, DO TEGO NAGŁA!!! WYKOŃCZYŁABY WSZYSTKICH I TYCH POD ZIEMIĄ I NA ZIEMI, BOWIEM NASTĄPIŁOBY MOMENTALNIE SPORE PRZECIĄŻENIE (moment zatrzymania planety), W KOŃCU ZIEMIA OBRACA SIĘ WOKÓŁ WŁASNEJ OSI Z PRĘDKOŚCIĄ ok 1666km/h. WIĘC, BYŁOBY TO ODCZUWALNE DLA POTENCJALNEGO DELIKWENTA ZNAJDUJACEGO SIĘ WEWNĄTRZ PLANETY... ZMIANA KIERUNKU OBROTOWEGO BYŁABY W SKUTKACH ODCZUWALNA NICZYM FALA UDERZENIOWA BOMBY ATOMOWEJ W BEZPOŚREDNIM KONTAKCIE, WIĘC ŻADNI MAJOWIE CZY EGIPCJANIE NIE UCIEKLIBY PRZED TYM GDYBY MIAŁO TAKIE ZAJŚCIE MIEJSCE W PRZESZŁOŚCI, TA SIŁA ZMIOTŁABY ICH, A TSUNAMI OBLAŁOBY CAŁĄ PLANETĘ Z TĄ SAMĄ PRĘDKOŚCIĄ (1666/H) A GERYLE CHCĄ W KONTENERACH SIEDZIEĆ Z TEJ OKAZJI xd

GERYL MÓWI O PRZEBIEGUNOWANIU MAGNETYCZNYM A POKAZUJE SKUTKI NA PRZYKŁADZIE ZMIANY KIERUNKU RUCHU OBROTOWEGO Po prostu frajerów szuka (i udaje mu się to) albo jest kretynem. Może nawet jedno i drugie.''

To teraz spojrz wyzej zanim napisałes tego posta co napisałem w tym temacie w wczesniejszym poscie.Zmiana biegunów ziemi i dowody na nie zawarte przez geryla sa prawdziwe.Problem zaczyna sie w momencie interpretacji przebiegunowania ziemi.Geryl twierdzi tak jak wyzej napisałeś i szczerze mówiac jest to bardzo mało prawdopodobne.Tak samo bardzo mało prawdopodobnym jest by hipercykl sloneczny wywołał taki magnetyczny kataklizm.Nie zmienia to faktu ze dowody na to ze bedzie hipercykl i bedzie przebiegunowanie sa wiecej niz mocne.Niemniej cała reszta to juz bajka geryla i to zdziepko przesadzona.A teraz znajdz mi w moich postach jakiekolwiek stwierdzenie ze napisałem ze stanie sie jak mówi Geryl.Wielki za szybko wszystko skreslasz,za szybko snujesz osady nie zastanawiajac sie nad faktami.

Ostatnio nasa opublikowało cos o jakiejs magnetycznej dziurze która pojawiła sie znikat,nigdy wczesniej nie było takiego zjawiska.Stad trobia o awariach GPSU i sieci energetycznych w najblizszym czasie.Bo gdy pojawi sie kolejny cykl sloneczny slonce uderzy w nas duzo silniej niz robiło to dotychczas.To sa dane NASA i o GPSie na pewno słyszałes juz.Moge paradoxalnie załorzyc ze jezeli geryl ma racje co do hipercyklu,oraz przebiegunowania przy takim własnie zjawisku które jest czyms nowym.Owe pojecie nawet absurdalnego wyniku tych zjawisk moga sie okazac duzo mniej absurdalne.Nie dziel skóry zbyt predko.

,,Na Ziemi biegun geograficzny nie pokrywa się z ani biegunem geomagnetycznym, ani z biegunem zimna, aczkolwiek wszystkie one są położone w tej samej części kuli ziemskiej.''
Tyle ze te bieguny sie przesuwaja,a owe pole magnetyczne zeimi i kont wyznacza ruch obrotowy ziemi spowodowany jadrem planety.Jezeli bieguny oddala sie za mocno nastepuje polaryzacja i zamieniaja sie miejscami i cofaja sie spowrotem na swoje miejsca.Teraz sa juz skrajnie oddalone od lat poprzednich.My nie wiemy nic o jadrze ziemi,sa domysły ze sklada sie z plynnego zelaza.Nie wiemy jak planeta twozy pole magnetyczne,ale wiemy ze ma to wielki zwiazek z jadrem.Wiemy tez w jaki sposob fizyczny bieguny ciała moga zostac spolaryzowane i zamienic sie miejscami(fizyka).I wlasnie to robia od dluzszego juz czasu i jezeli cos sie nie wydarzy po roku 12 dosc szybko wkrocza na lady.Do niedawna przesuwały sie 15km na rok.ostatnie dwa lata sa to duzo wyzsze predkosci.
http://hotnews.pl/artnauka-464.html Opracowanie Polskie po organizacji Geolab i nazwisku latwo znalesc informacje z BBC.

,,który dokładnie, gdzie tam masz jakąś niespójność? piszą, że w różnych odstępach to zachodziło, raz 20/30 tyś, następnie milion, potem dajmy na to 482 tyś, taki przykład nie będę niczego tobie udowadniał, nie zajmuję się ta sprawą.
http://news.astronet.pl/news.cgi?4080''

I tu zaczyna sie gdybanie.Pojecie zmiany biegunów polega na okresie w ktorym odpowiednio sie wysunał az do momentu X w ktorym nastopi polaryzacja.Momentu X nikt nie zna,natomiast przypuszcza sie ze beda przesuwac sie bardzo długo bo troche drogi maja.Niestety nikt nie wie jaka to droga bo punktu X zmiany polaryzacji nie znamy.Dlatego co do samej zmiany biegunów nie ma zadnej zgodnosci.Sa naukowcy ktozy twierdza ze przygotowania do takiej zmiany moga trwac nawet rok i tacy co sadza ze to jest 7000tys.Sama natomiast polaryzacja trwa doslownie magnetyczna chwile(fizyka).

W jaki sposób stwierdzic ostatnie przebiegunowania i ich okresy.Istnieje tylko 1 metoda
http://www.youtube.com/watch?v=f2ZdGA0dnJM&feature=PlayList&p=BFABBB2ED7088429&playnext=1&playnext_from=PL&index=30
http://www.youtube.com/watch?v=x0n9BvG5TV8&feature=PlayList&p=BFABBB2ED7088429&index=29

Teraz rozumiesz absurd ktory był zawarty w twoim artykule Coś.Dodam od siebie metoda badania magnetyzmu skał polega na znalezieniu takiej skaly i badajac chemicznie uzyskuje sie datowanie ostatniego przemagnetyzowania.Problem polega w tym,ze trwa to troche dluzej niz zastygniecie magmy.I jezeli bierze sie skaly z powierzchni ziemi to potrzebuja na to od 10 do 20 minimum tyle tysiecy lat by sie trwale przemagnesowac.Czyli jezeli przebiegunowania miały miejsce w ostatnim 10tys leciu nie wykryje sie tego ta metodą.Mozna to zrobic tylko,biorac probke z dna oceanu spod plyty tektonicznej a to fizycznie jest nie mozliwe.Bo te skały przemagnetyzowuja sie duzo szybciej i lawa jest tam w odpowiedniej gestosci.O tym wie kazden naukowiec,ale z czegos zyc musi wiec nie mowi sie wszem i w obec ze badanie magnetyzmu skał to troche bardziej skomplikowana sprawa.

,,
Co się dzieje w czasie zmiany biegunów? Uczeni przypuszczają, że na Ziemi panuje kompletny "chaos magnetyczny". Clement sądzi, że główne bieguny - północny i południowy - słabną i chwilowo zanikają. Zanim pojawią się z powrotem, na powierzchni Ziemi tworzy się mnóstwo "mini-biegunów".
nic nie mówią o wystąpieniu oceanów z brzegów itd, to gerylowa brożka i pożywka dla jego niedouczonych zwolenników w tym i dla Ciebie.''

Nie tylko przeinaczasz moje wypowiedzi,ale jeszcze i wieszczujesz w osadach.Nigdzie nie stwierdziłem jakie to straszne kataklizmy sie staną mówiac o Gerylu,to tylko i wyłacznie twoja nierzetelna i beszczelna manipulacja swoimi domysłami.Tak jak wyzej nigdzie nie twierdziłem ze wierze w Gerylowska teorie co tez mi doczepiłeś.Ale mozna w druga strone,jezeli uwazasz ze takie zjawisko poprostu sobie przejdzie jak przechodzi wiosna w lato albo jak lato w jesień,to ja juz wole z dwojga złego Geryla niz ciebie.On przynajmniej ma troche rozsadku ,moze i wiele wyobrazni ale wole odrobine rozsadku niz całkowity jego brak.

,,Mozna byłoby rzec ze to nie zmienia faktu jego dowodów naukowych i teorii.'
jak wiadomo powyższe stwierdzenie to''

To wynik zastanawiania sie nad pewnymi sprawami,a nie wojny testosteronu.Pozatym jak cytujesz czyjes wypowiedzi nie zmieniaj ich kontekstu bo to bardzo nieladnie robic za nierzetelnego dziennikarza.

A tak od siebie,myslałes ze jak przyznam sie to błedu to uda ci sie podwazyc cos jednym argumentem o zarabianiu kasy?Coś.Naprawde troche naiwne podejscie,bo zakladajac ze latwo pujdzie i wszyscy przyklasna sciemie nikt nie odwazy sie jej juz bronic.Ja sie odwaze i niestety twoje stwierdzenia i cała masa naukowych dowodów powyzej okazała sie bardzo niekompletna.Tak wiec jezeli dlaej chcesz dyskutowac o teorii Geryla ,nie widze problemu.

I mała uwaga,,,pożywka dla jego niedouczonych zwolenników w tym i dla Ciebie ''
nie obrazaj i nie snuj fantastyki,bo kto mieczem wojuje od miecza ginie :-).
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 05:28:18 wysłane przez Trel » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #78 : Maj 30, 2009, 05:20:24 »

Trel - jako ze zaraz wychodzę na pociąg, więc szybko się ustosunkuję tylko krótko do jednego stwierdzenia:

Cytuj
Psychologia robi wiecej krzywdy niz pozytku.A psycholodzy czesto sami glubia sie w schematach wyuczonych latami.Dlatego psycholodzy sa biedni i nikt sie z nimi nie liczy,Za to psychiatria to jest juz nauka.Psychiatria nie szufladkuje przypadku a tworzy pewnego rodzaju schematy tylko dla tego przypadku.

Przepraszam, ze to powiem, ale piszesz totalne bzdury. Jest dokładnie na odwrót. Psychiatria wkłada człowieka w szufladki, klasyfikując do przypadku. Psychologia bierze pod uwagę wiele czynników i nie stawia nigdy jednoznacznej, niepodważalnej "diagnozy" - skupia się na cechach indywidualnych człowieka.

Skąd to wiem? W sumie już 3 latka studiuję psychologię z elementami psychiatrii Język I na każdym wykładzie z psychiatrii szlag mnie trafia, jak chcą ludzi poszufladkować...
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #79 : Maj 30, 2009, 06:01:53 »

Obawiam sie Tene ze długo bedziesz zarabiał na zycie by wiedziec tyle o psychiatrii i psychologi co ja.
Psychiatria zaczyna sie po studiach i to dlugo po studiach.Na studiach psychiatri cie nie nauczą,naucza cie jednak jak kierować mysli poprzez schematy.Do tego stopnia ze ze bedziesz miał je bardzo głeboko w powazaniu i sam zaczniesz je zmieniać.A wtedy sie okaze czy zostaniesz psychologiem czy psychiatra.Bo tytuł naukowy ma mało wspulnego z rzeczywistoscią.I powiem ci szczeze,zmien kierunek.Nie dasz rady Tene z całym szacunkiem.Chyba ze zadowolisz sie praca z mlodzieza,albo nadzorowaniem bezpieczestwa chorych w szpitalu psychiatrycznym :-).

Nie jako dobry psychiatra ,tyle moge ci powiedziec z tego co udało mi sie poznac ciebie z postów.A to mi wystarczy.
I nie dlatego ze jestes za slaby umysłowo,ale dlatego ze zginiesz w swoim umysle gdy go otworzysz jako lustro.On cie zabije gdy za duzo otworzysz,a to jest droga w jedna strone.I nikt ci nie pomoże.A gdy tego nie zrobisz bedziesz nikim.Pozatym psychiatra sie rodzi,nie mozna sie jej nauczyc jak nie masz daru.Za to psychologia to czysta kwintesecja teoretycznego chlamu :-).Całkowicie zdobyta droga nauki hehe.

Ps.Wyraziłem swoja opinie,zostawmy ten temat.Bo wyjdzie z niego naprawde cos dziwnego czego i tak teraz nie zrozumiesz.A nas wezma za walnietych jak zaczniemy gadać Język.I jeszcze jedno NIE WARTO!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 06:24:58 wysłane przez Trel » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #80 : Maj 30, 2009, 14:31:57 »

Enigma, to w końcu się określ jasno - jednak dyskutujemy, czy też nadal uciekasz: "Wiec naprawde nie mamy o czym dyskutowac. [...] rzeczowa dyskusja nie jest z tobą mozliwa. Pozostań sobie przy swoich pretensjach, byle zołdek ci sie nie rozstroił z wścikłości - tego zycze. Nie bede cie przekonywac i burzyć twojego obowiązującego poglądu."?

A może uważasz, że nagle masz szansę coś tam ugrać dla samcia/pch? hmm... a gdy nie uda się to znowu naburmuszysz się i uciekniesz?

To ze sie nie zawsze mam ochote sie wypowidać nie znaczy ze mnie tu nie ma. Twoje oczekiwanie ze sie wyniose, są wiec bezowocne. I nie widze czegokolwiek co miałabym 'ugrać' dla samcia. Pisanie tych postów, to nie jest dla mnie gra. Nie zaliczam, ani nie odliczam sobie plusów za przyłapaniu kogoś na nieścisłości. Czytam forum, aby normalnie podyskutować zamiast obrzucać innych inewktywami, zbierając przy tym wątpliwą sławe.
Komentarz iz 'nie mamy o czym dyskutowac' napisałam, po twoim poście:
 
Nie żądam coraz mocniejszych - proszę ciągle o konkretne i realne. Natomaist Ty chcesz się wykręcić sianem, zlać - co wytykam i wtedy niestety należy postarać się o coś bardziej konkretnego.(...)
Nie, niestety nie zgrabne - żałosne. Komety są ciałami niebieskimi które także okrążają Śłońce po specyficznej orbicie, także podlegają przyciąganiom innych ciał - planet i... ło matko! - nie skaczą, nie kluczą, nie zygzakują, nie zamiatają ogonem.(...)
buhahahaha, patrz powyżej - ciała OKRĄŻAJĄCE słońce robią to po USTALONYCH orbitach. Nieźle, coraz bardziej magiczna ta nibiru... Jeżeli traktujesz odbioróców Twojego posta jak kompletnych idiotów, to owszem, dalsze wywody są zbędne...

I nie widziałam żadnych konkretów na które wartoby odpowiedzieć. Pisałam wcześniej o satelitach, ty o kometach. Rozmijamy sie wiec kompletnie. Powtórzyłeś poźniej nadal swoją analize ogona komety - który miałby ją wyprzedzać. Na co odpowiedziałam abyś sprecyzował czy Nibiru to dla ciebie kometa. Zauważ ze nie odpowiedziałeś na moje ostatnie pytanie. Kto wiec ucieka? To wszyskto, jesli nie dopowiesz za jakie ciało niebieskie uważasz Nibiru (które wogóle nie wiedomo czy istnieje) to dalszego pola do rozmowy po prostu nie widze.
I pamietaj, ze jak zaczniesz znów nawijać od 'idiotów' i innych inwektyw, to 'owszem dalsze wywody będą zbedne' - twoje własne słowa.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #81 : Maj 31, 2009, 19:46:38 »

Trel - zrobię coś dla siebie niebywałego i powiem: "Ok, zostawmy ten temat", mimo, ze mam kilka argumentów za swoim zdaniem Mrugnięcie Ale fakt, nie ma co kopii o pierdoły kruszyć Uśmiech

EDIT: Tu link dla Ciebie, Enigma, odnośnie eposów, które miałem podać.

http://merlin.pl/Mity-sumeryjskie_Agade/browse/product/1,234079.html
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2009, 19:48:50 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
wielki budowniczy
Gość
« Odpowiedz #82 : Czerwiec 06, 2009, 15:15:21 »

Wybaczcie miałem ważniejsze sprawy na głowie niż dyskusje o głupotach, ale już jestem.

Cytat: Trel
Wielki to samo mozna napisac o wierze,o miłosci i o religi.

Miłość znana jako zakochanie, jest stanem związania emocjonalnego z drugą osobą. Więc o miłości nie możemy powiedzieć tego samego, wyjaśnia się taki stan naukowo.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakochanie

o wierze i religiach można za to z powodzeniem powiedzieć, że na ich prawdziwośc nie wskazuje kompletnie nic, czasem nawet prawie nic...  Mając tyle religii, które całkowicie tłumaczą ludziom sens ich istnienia i znacznie odbiegaja od siebie, czy kompletnie do siebie nie pasują... To wywołuje często spory wśród wierzących, dochodzi do rękoczynów w imię urojonej prawdy. Rzeczywistość jest jedna, wierzeń/religii jest stanowczo za dużo xD

Cytat: Trel
Zostaw psychologie w spokoju,bo psychologia to bardzo płytka nauka.Opiera sie na schematach,za pomocą ktorych wkłada sie człowieka w szufladki.Psychologia robi wiecej krzywdy niz pozytku.

Problem w tym, że facet (psycholog społeczny) ma absolutną rację, a jesli chodzi o wsadzanie ludzi do szuflady, to na przykładzie tych, którzy wyznają bzdurne, nieudokumentowane teorie zarówno spiskowe jak i katastroficzne - to jestem absolutnie za xD A niektórych do nawet do szafy z nalepką: urojenia paranoiczne, o tyle dobrze gdy chociaż nie zarażasz takimi poglądami innych, ale jak wiadomo tacy postrzeleńcy bębnią najczęściej z wszystkich sił na alarm, propagując przy tym swoje religie katastroficzno-spiskowe xD

Cytat: Trel
Wczesniej tez tak uwazałem,bezpodstawnie zarzucasz mi manipulacje moim pogladem.

Tu się nie zrozumieliśmy, pisząc "a wcześniej:" chciałem nawiązać, do twojego posta, w którym uznajesz teorie geryla w jakimkolwiek stopniu, stając się jednocześnie wyznawcą/propagatorem ściemy, zważając iż całość teorii gerylowskiej ma charakter przepowiedni oraz totalnego naciągania faktów i mieszania ich z kontrowersyjną interpretacją historii cywilizacji starożytnych zalatującą Sitchinami itp. aby jego teoria miała ręce i nogi.

Cytat: Trel
Patryka Geryla biore bardzo powaznie pod uwage dlatego,ze przeznaczyl na dowody o ktorych mówi ogromne pieniadze,postawił cała wlasna kariere wiedzac ze okrzykna go głupcem.A mimo to,to zrobił i powiedział to swiatu.Miał facet jaja i na pewno na ksiazce mu sie to nie zwruci.I doskonale o tym wiedział gdy sie tego podjoł.A jak sam mówił zainspirowały go to tego opracowania ludzi którzy tez drazyli ten temat.Dlatego uwazam ze to co mówi jest prawda i zapisy z ktorych to wzioł tak własnie mówia.Zreszta pokrywaja sie z tlumaczeniami innych ludzi własnie z lat 30 i studiujacych ich zapisy publikatorów ksiazek z lat 90.

Nie wiem ile tam przeznaczył, ile zyska, jakie ma udziały w sprzedaży ziem na tym za*upiu w afryce, których normalnie nikt by nie wziął za darmo. Może zainspirowały go interpretacje badaczy (pseudonaukowców) jak i wysoki wskaźnik zainteresowania teoriami pseudonaukowymi wśród ludzi, więc co mu szkodzi wystawić taką teorię, w końcu osób, które to kupią na pewno nie braknie, nie braknie nawet takich, którzy rzucą wszystko i pobiegną za gerylem xd Wiesz, jeśli mądrzy ludzie twierdzą, że jest głupcem, to najprawdopodobniej jest nim w istocie.

Cytat: Trel
Nie mowilem ze uwazam ze jego teoria jest prawdziwa a dowody ktore zawiera.

Dowodów jego teoria nie zawiera, za to zawiera stronnicze naginane informacje wyciągnięte drogą osobliwej interpretacji mam tu na myśli rzekome zdarzenia katastroficzne, które miały miejsce w rzekomym czasie i ich rzekoma zbierzność z końcami kalendarzy majów i egipcjan (z tym, że egipcjan już chyba według interpretacji geryla) tak więc o lepszą datę do wysnucia teorii o końcu świata bardzo trudno i z tego właśnie korzystają ludzie jego pokroju tudzież katastrofiści
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofizm_(kultura)

Cytat: Trel
Roznica miedzy nami jest taka,ze ja na podstawie 1 dowodu i to domniemania nie przekreslam bardzo madrej pracy człowieka,ktorego ty juz wymiewasz.

1 dowodu i to domniemania ?  Buzia na kłódkę Absolutnie nie, jest cała masa wiedzy, która pozwala jego bzdurne wypociny umieścić w koszu na śmieci... O tym domniemaniu, nie wspominam.

Cytat: Trel
Zmiana biegunów ziemi i dowody na nie zawarte przez geryla sa prawdziwe.Problem zaczyna sie w momencie interpretacji przebiegunowania ziemi.

Nie tak prędko Trel ;p. dowód, że będzie przebiegunowanie magnetyczne ziemi w 2012 i w dodatku, że potrwa dzień czy dwa jest już wysnute z palca i nic na to wbrew pozorom nie wskazuje nawet kalendarz majów, data 2012 według wielu interpretacji badaczy ma oznaczac, 'zmianę' i nic po za tym, niczego nie dodawać ponad potrzebę...geryl pojechał skrajnie ostro, ponieważ odczytał 'zmianę' jako odwrócenie biegunów ziemskich spowodowane hiperaktywnością słoneczną wtf?!

Nie wiemy co jest przyczyną ruchu obrotowego ziemi, więc nie możemy też porywać się na stwierdzenia czy w ogóle są i ewentualnie jakie są powiązania między zmianą biegunów magnetycznych i ruchem obrotowym, geryl się tego dopuszcza a nawet nie udowodnił, że istnieje taka korelacja... Z uwagi na to, że magnetyzm ziemski jest bardzo słaby, sądzę, że miałoby to związek jeśli już znikomy (magnetyzm ziemski liczony jest w milionowych częściach tesli, więc jest zbyt słaby aby wpłynąć na masę ziemi czy jej ruch/ magnetyzm jest tak słaby, że nawet Ciebie nie byłby w stanie przemieścić biorąc pod uwagę, że twój magnetyzm molekularny jest (miliony razy słabszy niż ferromagnetyzm czyli ten, który można zaobserwować przy magnesach trwałych ) Uśmiech

Po wrzuceniu przez Cibie filmików, pojawił się tekst:

Cytat: Trel
Teraz rozumiesz absurd ktory był zawarty w twoim artykule

masz na myśli pewnie ten tekst:

"jakie konsekwencje dla biosfery może mieć zmiana biegunów? – Można z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że żadne. Nie ma żadnych śladów, które wskazywałyby na korelację zmian biegunów z zanikaniem czy pojawianiem się gatunków. My sami, od czasu wyodrębnienia się gałęzi hominidów, przeżyliśmy już kilka odwróceń pola geomagnetycznego. I jako gatunek mamy się świetnie prof. Lewandowski"

dalej nie jest pewne czy to właśnie od tego wymarły dinozaury, za to jak wspomina pan powyżej od czasu wyodrębnienia się gałęzi hominidów, przeżyliśmy już kilka odwróceń pola geomagnetycznego. I takie zjawisko jak też mówią na filmikach ma zupełnie inny przebieg niż to o czym wygaduje geryl, po za tym szacują, że dojdzie do 'chaosu magnetycznego' za jakieś 1400 lat... [chaos -nie mylić z przebiegunowaniem]
Kompletnie NIC nie wskazuje, że będzie akurat w 2012 i będzie to miało jakikolwiek związek z gerylem ;/

Cytat: Trel
Nie zmienia to faktu ze dowody na to ze bedzie hipercykl i bedzie przebiegunowanie sa wiecej niz mocne.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Aktywno%C5%9B%C4%87_s%C5%82oneczna

nikt nie udowodnił, że co ok. 11 000 lat dochodzi do megaaktywności czy hiperaktywności i krzywa na
wykresie nagle wędruje na wysokość 1 metra, to tylko zwykłe niepotwierdzone brednie

Tak więc te ustalenia (nie mylić z dowodami) nie są nawet słabe... A że kieeeeeeeeeeeeeeeeedyś przebiegunowanie będzie dowody są ale nie ma to nic wspólnego z gerylem, będzie inne w skutkach i może faktycznie będzie miało wpływ na zmianę nastroju ludzi i zwierząt (oprócz urządzeń elektronicznych oczywiście), przyczynić się do powstawania depresji albo wręcz przeciwnie euforii jakiejś hehe Duży uśmiech

Cytat: Trel
Nie tylko przeinaczasz moje wypowiedzi,ale jeszcze i wieszczujesz w osadach.Nigdzie nie stwierdziłem jakie to straszne kataklizmy sie staną mówiac o Gerylu,to tylko i wyłacznie twoja nierzetelna i beszczelna manipulacja swoimi domysłami.Tak jak wyzej nigdzie nie twierdziłem ze wierze w Gerylowska teorie co tez mi doczepiłeś.Ale mozna w druga strone,

Piszesz, zbyt ogólnikowo, jeśli np. że 'geryl coś udowodnił' więc jak widzę taki tekst to się automatycznie czepiam, skoro piszesz o dowodach a sam geryl jawi swój 'dowód' PROROCTWEM, więc o czym w ogóle mówimy, całość wymaga WIARY w prawdziwość jego PROROCZYCH wizji...za to bredni, których rozsiewa trudno nie zauważyć.

Cytat: Trel
jezeli uwazasz ze takie zjawisko poprostu sobie przejdzie jak przechodzi wiosna w lato albo jak lato w jesień,to ja juz wole z dwojga złego Geryla niz ciebie.On przynajmniej ma troche rozsadku ,moze i wiele wyobrazni ale wole odrobine rozsadku niz całkowity jego brak.

No właśnie w jego przypadku wyobraźnia z powodzeniem przyćmiewa rozsądek xd
Ale, że wolisz geryla niż mnie, to stary mi złamałeś serce xD Cóż powodzenia na nowej drodze życia
Zapisane
daffynsky
Gość
« Odpowiedz #83 : Czerwiec 06, 2009, 15:32:36 »

wielki budowniczy = zdrowe podejście do zagadnienia = sprawdzona wiedza /fakty/ = oświecenie
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #84 : Czerwiec 07, 2009, 06:36:23 »

Wielki czemu próbujesz nieobiektywnie dopasowywac fakty.

Przeczytaj co pisze w miłosci w wilkipedi,bo chyba nie doczytałeś ze ,,WIĄZE SIE'' nie jest zadnym pojeciem naukowym.Dla informacji nauka nie potrafi wyjasnic pojecia miłosci,ani nawet pojecia zauroczenia.Ogranicza sie do tez zwiazanych ze zwiazkami chemicznymi (feromony) ktore działaja na układ nerwowy oraz innymi reakcjami chemicznymi zwiazanymi z pozadaniem i tak tlumaczy zauroczenie.Niektorzy próbowali chemicznie tego dowodzić,ale poza bujna fantazja i przypuszczeniami poprzez wystepujace reakcje chemiczne i wydzielane zwiazki w naszym organizmie nie ma i niegdy nie było naukowego dowodu miłosci.Sa to slepe proby wytlumaczenia biologicznie czegoś czego nauka nie potrafi jednoznacznie sklasyfikowac.A przez wielu psudonaukowców piszacych artykuły z pozycji prawdy jedynej wielu twierdzi ze to czysta chemia.Nie jest to prawdą.Zobacz ile czasu marnuje na przedstawianiu prostego faktu którego nawet nie sprawdziłeś a uznałeś za fakt ostateczny.Jezeli tak bedziemy wielki rozmawiac to nic z tej romowy nie wyjdzie,bo na siłe spasowujesz wszystkie rzeczy.Pozatym nawet gdyby załozyc co nie jest prawdą ze to czysta chemia pod analiza psychologiczno -psychiatryczną nie zmienia to całkowicie tego co napisałem.Bo wszystko wynika z chemi i medycyny kazde uczucie idąc twoim tokiem rozumowania.A gdybys troche sie zainteresował to kazdemu stanowi psychicznemu równiez przypisywane sa konkretne biochemiczne reakcje i fakty.Ktore prowadzą w efekcie nawet do obsesji o ktorej wpomina twój post.

Co do religi to czesciowo masz spora racje.Opiera sie na dogmatach i domniemaniach.Tyle ze w religi nie sa tak istotne fakty i prawda a kierunek ktory ci ona wskazuje.Oczywiscie wiaza sie z tym pewne zakazy,nakazy o ktorych moglibysmy wszelako dyskutowac.Ale religi nie wybiera sie tylko z powodu jednej prawdy,a drogi do Boga.Boga ktorego w tej religi uznajesz za najbardziej zblizonego prawdzie.Zgodze sie ze dochodzi do paranoi i tego o czym piszesz.Ale to całkowicie normalne zastanawiac sie chodz troche nad tym jaki jest człowiek.

Ten psycholog nie ma racji,a wynika to z faktu ze ludzi szyfladkowac nie mozna.Ponieważ wynik całosci dyskwalifikuje jednostke.A kazden ma prawo do wlasnego ja i zycia.Dlatego napisałem juz Tene ze psychologia bardzo krzywdzi ludzi.I nigdy nie skierowałbym dziecka do psychologa bo zniszczyłby mu zycie a nie pomógł.Zreszta nikomu nie pomagaja,bardziej ucza zyc rodziców niz te dzieci.One z wiekiem same niweluja to co psycholog zekomo wykrył i wyleczył.Zwykłe oszustwo.To ze wiekszosc przypadków pasuje do pewnego schematu nie oznacza ze jest to schemat prawdy.Ale zebys to zrozumiał musiałbys nauczyc sie pewnych rzeczy by zobaczyc w jaki sposób owe schematy psudo prawdy sie buduja.Co zachodzi w umysle kazdej z tej jednostki ktora pasuje do tego schematu i w jaki sposob staje sie jego czescia.A gwarantuje ci ze nie tylko zgodziłbys sie ze mna ze ten schemat to naciagniete dopasowanie to w dodatku całkowicie bys go wysmiał.Bo wynik wynika z zewnatrz otoczenia a nie z danej jednostki.Czyli kazden człowiek w tym schemacie w 90% jest ofiara a nie jego prawda.I własnie dlatego tacy ludzie robia tyle krzywdy i powoduja ze tacy jak ty pewne rzeczy postrzegaja opacznie.Ale ja cie wielki przekonywac nie bende,mysl co chcesz oceniaj jak uwazasz.Masz prawo do ocen i postrzegania czegos całkowicie subiektywnie.Ale nie rób z tej subiektywnosci prawdy,tylko dlatego ze ty uwazasz ze taka jest.Bo psychologia to bardzo szerokie pojecie i jej teorie oraz wypowiedzi ludzi z jeg grona czesto sa bardzo beszczelnie niesubiektywne społecznie.

,,Tu się nie zrozumieliśmy, pisząc "a wcześniej:" chciałem nawiązać, do twojego posta, w którym uznajesz teorie geryla w jakimkolwiek stopniu, stając się jednocześnie wyznawcą/propagatorem ściemy, zważając iż całość teorii gerylowskiej ma charakter przepowiedni oraz totalnego naciągania faktów i mieszania ich z kontrowersyjną interpretacją historii cywilizacji starożytnych zalatującą Sitchinami itp. aby jego teoria miała ręce i nogi''

Wielki sprawdz a potem pisz bo gadasz tutaj bzdury.Jezeli tak uwazasz udowdnij,ja udowdnilem fizycznie,astronomicznie i matematycznie gerylowskie prace.Ty probujesz artykułów,sprawdz je.A jezeli nie masz takiej wiedzy by widzac prace geryla sam je dokladnie wypisac i znalesc dowody.Nie pisz ze to bzdury.Bo niestety chodzbym bardzo chiał bzdurami nie sa.I juz mowilem ze nie tylko jego prace tego dowodza.

Co do owych schronów i afrykanskiej szopki,podzielam twoja teorie.Nie przekonuje mnie dobre serce i uwazam ze chce zarobić.I w pewnym sensie mozna by rzec ze jest glupcem,gdyz po co mu kasa skoro ma cos nadejsc i w to wierzy.Moze jak kazden z nas kto sprawdził jego teorie i widzi ze jest w niej naprawde duzo faktów na tej podstawie nie uwaza ze na pewno sie to zdarzy.Moze Geryl ma te same watpliwosci Coś i ozstawia sobie furtke.Tego nie mozna powiedziec,mozna domniemywac.Mozna oczywiscie powiedziec ze wszystko to wielka sciema bo robi tak a nie inaczej.Ale rownie dobrze mozna by powiedziec tez ze chce ocalic tych ktorych moze ocalic.A dobrym samarytaninem w dzisiejszych casach byc sie nie da.Do pelnego i Salamon nie naleje.Wiec czy naprawde wszystko ci tak pasuje do sciemy,czy poprostu klasyfikujesz to wedlug schematu doszukujac sie w prawdzie tylko idelanoscie Coś.

Historia i geofizyka ziemi jest pojeciem opartym na pewnych cyklicznych zdazeniach.Dotyczy to za rowno wydazen jak i liczb.Wedlug badan i najbardziej prawdopodbnych zrodel najbardziej zblizone naukowym dowodą sa wlasnie te owe naciagane zjawiska.Pozatym gdy przyjzysz sie im blizej zobaczysz ze zjawiska geofizyczne maja pewne odniesienia do innych dziedzin nauki jak np astronomia.
Gdy bardzo dokladnie zaanalizuje pewne zdazenia i wiedze ktora znamy ,zobaczysz ze to o czym nie mowi Geryl a nauka,Geryl jedynie dopasował nauke i jej twierdzenia do swoich liczb i wzorów jest naprawde duzo prawdopodbne.Oczywiscie masz racje,istnieje pewne wachanie prawdy,nie jest to interpretowane jako ostateczny fakt,a jako prawdopodobiestwo.Ale skoro ktos pokazuje w swojej teori ze sa prawdopodobiestwa wykazane poprzez nauke dowidzi sciemy swojej teorii Coś?.
Bo ja mysle ze raczej bardzij zbliza ja do prawdy niz oddala.A to ze sa to prawdopodobienstwa niczego nie zmienia.Wszedzie pisze ,,niepokojace jest ze data ta pokrywa sie z przewidywaniami naukowców '' wiec co ty mu zarzucasz?Coś.
Bardziej tu widze probe udowdnienia przez ciebie sciemy i manipulacji faktami.Badz obiektywny troche,a nie wszystko cigniesz w swoja strone.

,,Nie tak prędko Trel ;p. dowód, że będzie przebiegunowanie magnetyczne ziemi w 2012 i w dodatku, że potrwa dzień czy dwa jest już wysnute z palca i nic na to wbrew pozorom nie wskazuje nawet kalendarz majów, data 2012 według wielu interpretacji badaczy ma oznaczac, 'zmianę' i nic po za tym, niczego nie dodawać ponad potrzebę...geryl pojechał skrajnie ostro, ponieważ odczytał 'zmianę' jako odwrócenie biegunów ziemskich spowodowane hiperaktywnością słoneczną wtf?! ''

Pisałem juz ze owe powiesci geryla z hiperaktywnoscia słonca i zwiazanego z tym przebiegunowania sa gerylowska wizja.I ja jej nie potwioerdzam i nie wierze w nia.Chodz uwazam ze hipercykl slonca moze miec miejsce i sa na to mocne dowody.Ale przebieg tego wszystkiego to juz bajka geryla.Wiec zostaw to sloneczko ze tak to ujme.Gdybys czytał moje posty i sledził tematy,czytałbys jak udowdniałem na podstawie dostepnej nam nauki prawdopodobiestwo przebiegunowania i jego mechanizm.I poczytaj o tym troche nie w wilkipedi a troche bardziej naukowo.I zobaczysz ze naukowo nie gerylowo wszystko w 100% wskazuje na przebiegunowanie.Powiem tak przebiegunowanie ma 100% i juz sie zaczeł jego mechanizm.Natomiast samo pojecie czasu w ktorym nastapi zamiana biegunów i polaryzacja,jest bardzo rozbierzna.Niestety istnieje wiele dobrych argumetów p[otwierdzajacych ze moze sie to zdarzyc za bardzo szybko.I szczeze mowiac jest ich wiecej niz tych co twierdza ze bedzie za 7000 tys lat.Nikt nie powie ze napewno w 2012 rownie dobrze moze to byc 2036.Ale 2012 jest bardzo prawdopodbny.Pocieszajace jest to ze kazden inny rok rowniez jest rownieprawdopodobny.Bo niecyklicznosc oznacza ze cos nie ma stalego mechanizmu.I moze zmieniac sie w jednej chwili.Czyli nawet jezeli nauka by dowiodla ze za 3 lata na 100% sie spolaryzuje ziemia to rownie dobrze na miesiac przed data cykl mogłby sie zmienic i nici z nauki.Tak wiec przebiegunowanie bardziej zalerzy od czynnikow ktorych nie znamy niz tych ktore rozumiemy.Jedynie na podstawie znanych nam informacji mozemy kreslic domysly.A najprawdopodobniejsze sa te wlasnie katastroficzne.

Co do magnetyzmu ziemi to powiem ci wielki ze masz bardzo małe o tym pojecie.I mowie tak dlatego ze przeklamujesz pewne bardzo wzorcowe stwierdzenia.Ziemia ma duze pole magnetyczne i Geryl wlasnie na tym magnetyzmie oparl teorie przebiegunowania.Co wiecej miezone jest juz od dawna przez nauke i w chwili obecnej tak zanikło.Sa pewne dowody i badania z tym zwiazane co sie dzieje gdy zanika pole.Oczywiscie tak znowu dowodze ze to poczatek przebiegunowania.Ale widzisz wielki nie moja wina ze tak własnie jest.Ty pewnie powiesz rownie dobrze moze to byc bzdura.Tak jest taka mozliwość ale duzo tych bzdur nie sadzisz???.

Owe wymarcie dinozaurów i tym podobne teorie to niestety czyste gdybania.Tak samo jak pojecie ekosystemu i jego ewolucji gatunkowej o ktorej mowisz.Nie wierze w to ze silne jaszczury i drapiezniki zgineły na rzecz ssaków.Ale to moje zdanie jakby nie naginac teorii ewolucji i przyrodniczego zrozumienia eokosystemu.Skoro juz tak to interpretujesz to co sie stalo z roslinami CośCoś.Tez ewolułowały na rzecz ssaków,hmmm nie wielki mnie to nie przekonuje chodz otwarty jestem na pewne naukowe dewiacje.

,,nikt nie udowodnił, że co ok. 11 000 lat dochodzi do megaaktywności czy hiperaktywności i krzywa na
wykresie nagle wędruje na wysokość 1 metra, to tylko zwykłe niepotwierdzone brednie''

Poczytaj o słoncu i jego cyklach.A zobaczysz ze nikt nie udowdnil ze cykle ktore znamy sa jedynymi.Co wiecej wiekszosc twierdzi ze nie sa.Chodz publicznie zadko o tym mówia i w artykułach.A o udowadnianiu mówic nie mozna.Tu sie zgodze nikt tego nie udowdnił.Ale zeby udowdnił,musiałby go zobaczyc.A ci co rzekomo mogli to zrobić własnie tego dowodzą.Czyli starozytne kultury.Mozna uwazac za scieme,mozna sie zastanowic.Mozna zaniepokoic tym co sie dzieje teraz na sloncu,ale jednoznacznie ze co 11500 lat powiedziec nie mozna.To przypuszczenie,niemniej zawsze takim było.Dlatego nigdzie nie pisałem ze w roku 12 bedzie cokolwiek z tych rzeczy.A jedynie stwierdzałem ze jest wiele niekojacych rzeczy na to wskazujacych.

,,Piszesz, zbyt ogólnikowo, jeśli np. że 'geryl coś udowodnił' więc jak widzę taki tekst to się automatycznie czepiam, skoro piszesz o dowodach a sam geryl jawi swój 'dowód' PROROCTWEM, więc o czym w ogóle mówimy, całość wymaga WIARY w prawdziwość jego PROROCZYCH wizji...za to bredni, których rozsiewa trudno nie zauważyć.''

Nie mowilem nigdzie o całosci i całosc krytykuje i nazywam bajka geryla.Mowie o pracach i faktach na ktorych zbudował wieksza czesc swojej teorii.Całosć nie jest faktem,ale wiele rzeczy skladajacych sie na całość nimi jest.Reszta to nadinpretacja i czyste dopasowania a nawet troche sciemy.

,,No właśnie w jego przypadku wyobraźnia z powodzeniem przyćmiewa rozsądek xd
Ale, że wolisz geryla niż mnie, to stary mi złamałeś serce xD Cóż powodzenia na nowej drodze życia''

Dziekuje ,,kochaj blizniego swego,jak siebie samego''.
Jakie to banalne prawda???.
Zapisane
wielki budowniczy
Gość
« Odpowiedz #85 : Czerwiec 07, 2009, 21:04:22 »

Cytuj
Przeczytaj co pisze w miłosci w wilkipedi,bo chyba nie doczytałeś ze ,,WIĄZE SIE'' nie jest zadnym pojeciem naukowym.

I teraz domyślaj się o co ci chodzi:

Jeśli o to zdanie poniżej, to nie dostrzegam żadnych nieścisłości, w znacznym stopniu potrafią to zjawisko wyjaśnić lub chociaż zauważyć pewne zależności pojawiające się miedzy określonym uczuciem i procesami, które wraz z nim w ciele człowieka zachodzą.

Stan zakochania wiąże się z podwyższonym poziomem fenyloetyloaminy (PEA) i dopaminy, powstaniem nowych pętli neuronalnych oraz reakcjami fizjologicznymi na osobę, w której jesteśmy zakochani takimi jak pocenie się dłoni, przyśpieszone bicie serca (wynik działania adrenaliny).

Cytuj
Niektorzy próbowali chemicznie tego dowodzić,ale poza bujna fantazja i przypuszczeniami poprzez wystepujace reakcje chemiczne i wydzielane zwiazki w naszym organizmie nie ma i niegdy nie było naukowego dowodu miłosci.Sa to slepe proby wytlumaczenia biologicznie czegoś czego nauka nie potrafi jednoznacznie sklasyfikowac.A przez wielu psudonaukowców piszacych artykuły z pozycji prawdy jedynej wielu twierdzi ze to czysta chemia.Nie jest to prawdą.Zobacz ile czasu marnuje na przedstawianiu prostego faktu którego nawet nie sprawdziłeś a uznałeś za fakt ostateczny.

Ale te zależności jednak są, uczucie jest przecież zjawiskiem i zbieżnością pewnych zjawisk
chemicznych. Takie wytłumaczenie na razie mi wystarcza. Za to nie wiem co chciałbyś dowieść tym wywodem, że miłość ma podłoże astralne?

Cytuj
Ale religi nie wybiera sie tylko z powodu jednej prawdy,a drogi do Boga.Boga ktorego w tej religi uznajesz za najbardziej zblizonego prawdzie.

Religii najczęściej się nawet nie wybiera, tylko przyjmuje tą, która panuje w obecnej kulturze, bo czy słyszałeś o 'być może najbardziej zbliżonych do prawdy' wierzeniach plemion zamieszkujących dolinę Omo w Etiopii?

Cytuj
Ten psycholog nie ma racji,a wynika to z faktu ze ludzi szyfladkowac nie mozna.Ponieważ wynik całosci dyskwalifikuje jednostke.A kazden ma prawo do wlasnego ja i zycia. [...] gwarantuje ci ze nie tylko zgodziłbys sie ze mna ze ten schemat to naciagniete dopasowanie to w dodatku całkowicie bys go wysmiał.Bo wynik wynika z zewnatrz otoczenia a nie z danej jednostki.Czyli kazden człowiek w tym schemacie w 90% jest ofiara a nie jego prawda.I własnie dlatego tacy ludzie robia tyle krzywdy i powoduja ze tacy jak ty pewne rzeczy postrzegaja opacznie.

zaszufladkował, ale zrobił to bardzo powiedziałbym korzystnie dla ogółu :p Określił to głodem
rzeczy ostatecznych, a przecież z powodzeniem można by było molwić w przypadku ufania gerylom o niedouczeniu, braku rozsądku, chorej wierze w katastroficzne proroctwa mimo braku podstaw, bezmyślnym obstawaniu przy interpretacjach geryla, których nawet sami wierzący nie są w stanie sprawdzić, (nigdy nie badali języków starożytnych i nawet nie wiedzą co tam tak na prawdę pisze, ale jak geryl powie, koniec świata to zanczy, że koniec i basta) więc też ślepej wierze w jego słowa.

Oczywiście koniec świata może nastąpić w każdej chwili z przyczyn, kórych nie zdążylismy jeszcze poznać jako cywilizacja, w każdej chwili może walnąć w pobliżu twojego domu meteoryt do 50m średnicy a mogą i przeoczyć większy, więc jest się czym martwić... (mowa o tym zdaje się w ostatniej części tego filmu
Asteroida - Skała Dnia Sądnego 1/5 YouTube

Cytuj
Wielki sprawdz a potem pisz bo gadasz tutaj bzdury.Jezeli tak uwazasz udowdnij,ja udowdnilem fizycznie,astronomicznie i matematycznie gerylowskie prace.

...fizycznie, astronomicznie i matematycznie, nie mam pytań muahaha, nie wiem może sobie samemu udowodniłeś przez co jeszcze bardziej utwierdziłęś się w przekonaniu, że coś w tym jest xD

Powtórzę się ale tylko WIARA pozwala trwać przy tej teorii gerylowskiej nic poza tym... I to w dodatku wiara, że COKOLWIEK się w 2012 wydarzy, oprócz euro2012 (też nie można mieć pewności nawet co do tego, że się odbędzie, może się nie wyrobią z autostradami)


Wiara, że Majowie mieli super wiedzę wynikającą - właśnie skąd z doświadczenia?, przeżyli wiele cykli trwających po 26 000 lat czy 12 000? bZDURY

CZYTAJ:

(tutaj poprawka) też czytam jakbym chciał a nie mógł xd

Cywilizacja Majów trwała od 400 pne. do 1697 ne, czyli niewiele ponad 2000 lat prowadzenia przez nich specjalistycznych badań astronomiczno fizyczno katastroficznych z użyciem super aparatury techniczno pomiarowej XD a wnioski wyciągnęli już na ho ho i jeszcze dłużej... tak tak, już słyszałem wersje jakoby kosmici podrzucili im ten cały niezawodny kalendarz, który wcześniej znajdował się w posiadaniu Atlantydów ALE TO W KOŃCU KOMPLETNIE NIEPOTWIERDZONE FIGLARNE FANTAZJE EZOTERYCZNE.

Więc co mam udowodnić, że krasnale nie istnieją, sorki ale nawet tego nie da się zrobić tu potrzeba trzeźwo myślącego rozumu.

Majowie nie znali żadnego cyklu co do przebiegunowań

Tu jest wykres zmian biegunów magnetycznych
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Lowrie.gif

Wykres pokazujący przebiegunowania pola geomagnetycznego w ciągu ostatnich 160 milionów lat. Kolor czarny oznacza orientację zgodną z dzisiejszą, kolor biały - odwrotną.

To nawet nie odbywało się w podobnych przybliżeniach czasowych!
http://news.astronet.pl/news.cgi?6006

Cytuj
Wiec czy naprawde wszystko ci tak pasuje do sciemy,czy poprostu klasyfikujesz to wedlug schematu doszukujac sie w prawdzie tylko idelanosci

W jakiej prawdzie, w steku bzdur szukam czegokolwiek co miałoby sens, bez schematu :?

Cytuj
Historia i geofizyka ziemi jest pojeciem opartym na pewnych cyklicznych zdazeniach.Dotyczy to za rowno wydazen jak i liczb.



poproszę dowody, tylko niezwiązane z gerylami

Cytuj
Wedlug badan i najbardziej prawdopodbnych zrodel najbardziej zblizone naukowym dowodą sa wlasnie te owe naciagane zjawiska.



W tym, że w powyższym zdaniu badan należałoby wziąć łapki "" bo z BADANIAMI nie mają nic wspólnego, ewentualnie poproszę o dowód, że jest inaczej.

kto rozstrzyga, które są najbardziej prawdopodobne, ty osobiście?

Cytuj
Tak wiec przebiegunowanie bardziej zalerzy od czynnikow ktorych nie znamy niz tych ktore rozumiemy.Jedynie na podstawie znanych nam informacji mozemy kreslic domysly.A najprawdopodobniejsze sa te wlasnie katastroficzne.

Nie wiem, kto Ci tak naopowiadał i nie chcę wiedzieć  Mrugnięcie

Cytuj
Co do magnetyzmu ziemi to powiem ci wielki ze masz bardzo małe o tym pojecie.I mowie tak dlatego ze przeklamujesz pewne bardzo wzorcowe stwierdzenia.Ziemia ma duze pole magnetyczne i Geryl wlasnie na tym magnetyzmie oparl teorie przebiegunowania.
Język ale jA nie pisze, że pPOLE jest małe, tylko że mAgneTyzm WYSTEPUJĄCY W OBRĘBIE TEGO POLA jest bardzo słaby...trzeba czytać ze zrozumieniem

Cytuj
Skoro juz tak to interpretujesz to co sie stalo z roslinami

Podporządkowały po panujący klimat... Nie wiem o co Ci tutaj chodzi.

Cytuj
Ale zeby udowdnił,musiałby go zobaczyc.A ci co rzekomo mogli to zrobić własnie tego dowodzą.Czyli starozytne kultury.

rzekomo mogli...
Niby jakie starożytne kultury żyły 11 000 lat temu 9000 p.n.e? mAJOWIE? eGIPCJANIE? wtedy nie doszło do żadnego przebiegunowania, tylko potopu, który zbiega się w czasie  ostatnim zlodowaceniem...klimat się ocieplił.

Cytuj
Dlatego nigdzie nie pisałem ze w roku 12 bedzie cokolwiek z tych rzeczy.A jedynie stwierdzałem ze jest wiele niekojacych rzeczy na to wskazujacych.

niepokojące jest to, że nic nie wskazuje na taką date a powstaje tyle przepowiedni, to jest głupie!!!!!! chore jak potwór spaghetti 2012 (również jedna z teorii końca świata)


Cytuj
Nie mowilem nigdzie o całosci i całosc krytykuje i nazywam bajka geryla.Mowie o pracach i faktach na ktorych zbudował wieksza czesc swojej teorii.Całosć nie jest faktem,ale wiele rzeczy skladajacych sie na całość nimi jest.Reszta to nadinpretacja i czyste dopasowania a nawet troche sciemy.
całość można wrzucić do śmieci czyli całe proroctwo Oriona na rok 2012, szkoda czasu żeby wyławiać c całej książki jakiekolwiek fakty, skory tyle tam ekskrementu Buzia na kłódkę

A co do planety X i jej asteroid, to również nie ma żadnych śladów na jakąś okresowość bombardowań ziemi przez meteory, nie sądzicie, że coś tu śmierdzi?  Język
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 21:30:48 wysłane przez wielki budowniczy » Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 08, 2009, 00:55:02 »

,,Ale te zależności jednak są, uczucie jest przecież zjawiskiem i zbieżnością pewnych zjawisk
chemicznych. Takie wytłumaczenie na razie mi wystarcza. Za to nie wiem co chciałbyś dowieść tym wywodem, że miłość ma podłoże astralne? ''

Ze ma bardziej podłoze psychologicznie/psychiatryczne niż biologiczne.A samego sedna tego uczucia chemia nazwać nie mozna,mimo pewnych zwiazków i reakcji ktore mu naukowo towarzyszą.Wiec tak bardziej jest astralne niż biologiczne.Tak bardzo cie to boli ze nie mozna naukowo tego dowiesc???Język.

,,Religii najczęściej się nawet nie wybiera, tylko przyjmuje tą, która panuje w obecnej kulturze, bo czy słyszałeś o 'być może najbardziej zbliżonych do prawdy' wierzeniach plemion zamieszkujących dolinę Omo w Etiopii? ''

Nawet religie katolicka sie wybiera i biblia bardzo ladnie o tym mówi.A to ze Kler wymusza lamiac biblie chrzest to juz nie moja wina.Co zabawniejsze wiekszosc nawet tego nie widzi.Bo ktoz biblie przeczytał poza paroma wersami.Religie wybierasz bedąc dorosłym człowiekiem i wedle bibli swiadkowie chrzszczą dorosłych ludzi i tylko gdy sami po chrzest przychodza.Ale cóz podobno jehowi to sekta.(dość szanujaca biblie odziwo).A moze kolejna sciema Kleru Coś?.

,,...fizycznie, astronomicznie i matematycznie, nie mam pytań muahaha, nie wiem może sobie samemu udowodniłeś przez co jeszcze bardziej utwierdziłęś się w przekonaniu, że coś w tym jest xD''

Nie mam zamiaru poraz kolejny tracić czasu i to tylko po to by cie przekonywac do czegokolwiek.Uwazasz to za bzdury to sobie uwazaj.Nazywasz wszystko slepa wiara to nazywaj.Zyj sobie dalej w normalnym prostym swiecie w ktorym wiekszosc to wymysł i bujne fantazje ludzi.A prawda to wszystko to co cie otacza i czego sie nauczyłeś.Nie bende polemizował z tobą ani bawił sie w naukowe dowodzenie dość ogolnie dostepnych faktów.Poprostu nie chce mi sie juz tracić na to czasu i nie widze w tym sensu dla kogoś kto podjoł juz decyzje i dokonał wyborów.Nawet najlepszy nauczyciel w szkole nie wbiłby ci niczego do twojej głowy,gdybys nie zechciał chodz odrobine go zrozumiec.Dlatego masz racje geryl to sciema,ale pozwól ze ja pozostane przy swoim zdaniu.Bo równie łatwo mozesz udowdnić jego kłamstwa jak ja dowodzić jego racji.Ale ty szukasz tylko by ktos ci wszystko wyłozył tak zebyś uwierzył.Mi naprawde na tym nie zalerzy,swoje wiem i to mi wystarczy.I mozesz nazywac to jakze glupia i naiwna slepa wiarą.

,,Cywilizacja Majów trwała od 400 pne. do 1697 ne, czyli niewiele ponad 2000 lat prowadzenia przez nich specjalistycznych badań astronomiczno fizyczno katastroficznych z użyciem super aparatury techniczno pomiarowej XD a wnioski wyciągnęli już na ho ho i jeszcze dłużej... tak tak, już słyszałem wersje jakoby kosmici podrzucili im ten cały niezawodny kalendarz, który wcześniej znajdował się w posiadaniu Atlantydów ALE TO W KOŃCU KOMPLETNIE NIEPOTWIERDZONE FIGLARNE FANTAZJE EZOTERYCZNE.''

O tak,ezoterycy tez sobie go narysowali a potem przewyrobistym ezoterycznym fartem pasował do planet na podstawie ktorych go rysowali.Fakt kompletnie niepotwierdzone bzdury ale nie ezoteryki a ignoracji.

Schematu nie ma,schemat widzisz tylko dlatego ze chesz by było to schematem.To tylko twoje postrzeganie a nie zadna nowa teoria spiskowa schemat jest wsrod nas,nie wierz bo bedziesz jego ofiara.Tyle ze nikt nie kaze nikomu wierzyć,a szukać.

,,poproszę dowody, tylko niezwiązane z gerylami'' Geofiyzka.
Poszperaj na forum,kto syuka nie baładzi.

Co do przebiegunowania to juz w ogóle niechce mi sie tego komentowac.Bo w ogóle nie zadałeś sobie nic trudu by sie tym zainteresowac.Tylko czekasz na specjalnie dla ciebie serie naukowych prawd by wielki uwierzył i ktos obalił jego umysłowa pewnośc.Pewnosc wynikajaca chyba tylko z dumy bo na pewno nie z informacji ktore gdziekolwiek zasłyszał.Znowu napisze mam to gdzies,zyj sobie w swiecie swojej prawdy.

,,rzekomo mogli...
Niby jakie starożytne kultury żyły 11 000 lat temu 9000 p.n.e? mAJOWIE? eGIPCJANIE? wtedy nie doszło do żadnego przebiegunowania, tylko potopu, który zbiega się w czasie ostatnim zlodowaceniem...klimat się ocieplił.''

Wielki jak pisałes tego posta po pijaku to nie siadaj wiecej do forum pod wpływem.A jezeli byłes twrzezwy to zastanów sie co napisałeś,bo nie ma tu nawet o czym dyskutowac.

,,całość można wrzucić do śmieci czyli całe proroctwo Oriona na rok 2012, szkoda czasu żeby wyławiać c całej książki jakiekolwiek fakty, skory tyle tam ekskrementuu
co do planety X i jej asteroid, to również nie ma żadnych śladów na jakąś okresowość bombardowań ziemi przez meteory, nie sądzicie, że coś tu śmierdzi? ''

Wiesz wielki ja uwazam ze ten post ma zupelnie inny cel niż udodnienie teorii Geryla.
I z zwyklego niechcenia i checi wyjscia z twarza napisałeś to co napisałes.Mozesz wyrzucic wszystko co chcesz do kosza,to twoja wiedza,twoje poglady i twoje zycie.Wiec juz zrobisz z tym co tylko zechcesz.Co zas do Nibiru i bombardowan hmmmm powiedziałbym ze sa slady,ale ze i tak nie zechcesz nawet tego sprawdzić a o wierze juz mowic nie mozna z twojej strony to po co ci zaprzeczac.Nie ma wielki masz racje.Nibiru to tez sciema.
Zapisane
wielki budowniczy
Gość
« Odpowiedz #87 : Czerwiec 09, 2009, 14:55:23 »

Cytat: Trel
Ze ma bardziej podłoze psychologicznie/psychiatryczne niż biologiczne.A samego sedna tego uczucia chemia nazwać nie mozna,mimo pewnych zwiazków i reakcji ktore mu naukowo towarzyszą.Wiec tak bardziej jest astralne niż biologiczne.Tak bardzo cie to boli ze nie mozna naukowo tego dowiesc???

wszystko co zachodzi w tym świecie ma podłoże chemiczno fizyczne, biologia a wraz z nią twoja psychika również. Same uczucie jest wynikiem chemi... ;/  To co astralne i psychiatryczne!? także. :O

Cytat: Trel
Zyj sobie dalej w normalnym prostym swiecie w ktorym wiekszosc to wymysł i bujne fantazje ludzi.

Rozumiem, że wolisz żyć w nienormalnym świecie w którym większość to niepotwierdzone wymysły i kolorowe fantazje szaleńców.

Cytat: Trel
Nie bende polemizował z tobą ani bawił sie w naukowe dowodzenie dość ogolnie dostepnych faktów.

Warto przypomnieć, że fakt
fakt «to, co zaszło lub zachodzi w rzeczywistości»
#
rzeczywistość
1. «to, co istnieje naprawdę»
2. «sytuacja lub warunki, w których ktoś żyje, coś się odbywa»


nie mylić z rzeczywistością wirtualną:
http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=3179 Nibiru: Wysłannik Bogów
lub też z rzeczywistością urojoną

Cytat: Trel
Nawet najlepszy nauczyciel w szkole nie wbiłby ci niczego do twojej głowy,gdybys nie zechciał chodz odrobine go zrozumiec

Takiego, który by rozpowiadał niepotwierdzone bzdury zaraz by wyrzucili na zbity pysk z uczelni

Cytat: Trel
Bo równie łatwo mozesz udowdnić jego kłamstwa jak ja dowodzić jego racji.
to już dowodziłeś jego racji bo nie zauważyłem :?

dowieść — dowodzić
1. «wykazać prawdziwość czegoś, przedstawiając dowody»


Cytat: Trel
Ale ty szukasz tylko by ktos ci wszystko wyłozył tak zebyś uwierzył.Mi naprawde na tym nie zalerzy,swoje wiem i to mi wystarczy.

W końcu aby nawet uwierzyć w cokolwiek, też przydałoby się mieć chociaż jakieś podstawy... Wiara też powinna mieć jakieś granice, inaczej (przynajmniej w moim odczuciu) niepochlebnie świadczy o ludziach.

Cytat: Trel
O tak,ezoterycy tez sobie go narysowali a potem przewyrobistym ezoterycznym fartem pasował do planet na podstawie ktorych go rysowali.Fakt kompletnie niepotwierdzone bzdury ale nie ezoteryki a ignoracji.

Jak ty niedokładnie czytasz, napisałem że fantazjami ezoterycznymi określiłem mieszanie kosmitów do tej sprawy czy też niepotwierdzonymi bzdurami, bowiem zakładam, że kalendarz był dziełem samych Majów. Z uwagi na to, że sama cywilizacja majów trwała zbyt krótko aby mogli poznać jakiekolwiek (O ILE W OGÓLE ISTNIEJĄ, A NA TO NIE WYGLĄDA) cykle czasowe, według majów czas nie był zjawiskiem liniowym tylko właśnie cyklicznym, zupełnie jakby zataczał krąg i wszystko się powtarza jak w dniu świstaka Chichot Też w to wierzysz?

* Jak sądzisz jakim sposobem mając do dyspozycji tylko 2000 lat mogli poznać rzekome cykle, które miałyby się powtarzać co 26 000 lat albo co 11 000 lat? Na jakiej podstawi mogliby to obliczyć, czy wnioski wyciągneli obserwując ruchy Wenus po nieboskłonie :O (no jasne, że tak;p logiczne)?

Cytat: Trel
Bo w ogóle nie zadałeś sobie nic trudu by sie tym zainteresowac.Tylko czekasz na specjalnie dla ciebie serie naukowych prawd by wielki uwierzył i ktos obalił jego umysłowa pewnośc.Pewnosc wynikajaca chyba tylko z dumy bo na pewno nie z informacji ktore gdziekolwiek zasłyszał.Znowu napisze mam to gdzies,zyj sobie w swiecie swojej prawdy.

Nie, szukałem tych 'naukowych prawd' i g*wno znalazłem, Ty też dąsasz się zamiast po prostu podać byle linka... Cały internet żyje różnorakimi końcami świata i na żaden z tych końców NIC NIE WSKAZUJE, to są tylko durne/BZdurne przepowiednie

Cytat: Trel
Wielki jak pisałes tego posta po pijaku to nie siadaj wiecej do forum pod wpływem.A jezeli byłes twrzezwy to zastanów sie co napisałeś,bo nie ma tu nawet o czym dyskutowac.

No cóż, jeśli ty byłeś chociaż trzeźwy i nadal sądzisz, że cokolwiek wskazuje na koniec świata (oprócz proroctw) to odpowiedz chociaż na pytanie z gwiazdką (powyżej) dotyczące kalendarza majów. Czy sądzisz, że dnia 21 12 2012 dojdzie do powrotu Kukulcana (Quetzalcoatla) Zielonego Pierzastego Węża, stworzyciela świata i krzewiciela cywilizacji? Majowie wiążą właśnie tą datę z tym zdarzeniem, a skoro opieramy się na ich kalendarzu wypadałoby również przyjąć do wiadomości ten istotny jakże FAKT Chichot

Cytat: Trel
Wiesz wielki ja uwazam ze ten post ma zupelnie inny cel niż udodnienie teorii Geryla.I z zwyklego niechcenia i checi wyjscia z twarza napisałeś to co napisałes.

OD niechcenia, pewnie i tak ale dla wyjścia z twarzą? - Nie, czy dałeś mi w ogóle jakiś powód do tłumaczenia się, NIE, no chyba, że teraz próbując mi zarzucić nietrzeźwość. Z tego zarzutu od biedy miałem tłumaczyć... to się nazywa odwrócenie uwagi, rozkłądasz ręce i nie wiesz już sam co pisać, to nachodzisz na moją osobę, że niby mam jakiś problem ze sobą? Czy może zapytałeś się o to dla tego, że zacząłem pisać w TaKi oTO SpOsóB, CzYLi CzepiasZ się już o byle nieistotne szczegóły? Chyba, że drażnią Cię te wstawki,
które oddają bardzo dokładnie prawdziwość twoich spostrzeżeń xS

Cytat: Trel
Co zas do Nibiru i bombardowan hmmmm powiedziałbym ze sa slady,ale ze i tak nie zechcesz nawet tego sprawdzić a o wierze juz mowic nie mozna z twojej strony to po co ci zaprzeczac.



Jakie ślady, wiek każdego istniejącego krateru po meteorycie na ziemi można stwierdzić, nic nie wskazuje na żaden ich cykliczny opad.

A jeśli chodzi o bombardowania to TAKI GRAD JAK W TEJ CHWILI, TO JESZCZE W MOICH STRONACH NIE PADAŁ (ŚREDNICA DOCHODZI DO 2 CM, LEDWO SZYB NIE POWYBIJA W SAMOCHODACH! ) Szok  Niezdecydowany
Zapisane
Trel
Gość
« Odpowiedz #88 : Czerwiec 10, 2009, 04:01:04 »

Ja juz powyzej napisałem swoje wypociny.I powtazac sie nie mam zamiaru.
Za to bardzo chetnie poczytam w jaki to sposób ponegujesz mi naukowo jego wyliczenia,jego zaleznosci i jego wyniki.Nie wilkipedia i teoriami ogolnymi ,ale czysta wiedza i wynikami.Zeby ułatwić ci to dam ci linka co masz udowadniac i jak.Jest tam nie tylko zawarta pełna wiedza o tym,ale i to na czym ona powstała.Miłej lektury w swiecie fantazji.
http://www.rapidteam.net/forum/ebook-rs-proroctwo-oriona-na-t14978.html

Link oczywiscie znaleziony w necie.

Nikt nie mowi o cyklicznie spadajacych meteorytach Język.Chyba ze wnioskujesz to z teori Enkiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 04:14:49 wysłane przez Trel » Zapisane
Łowca
Gość
« Odpowiedz #89 : Czerwiec 11, 2009, 14:40:17 »

Pod tym linkiem znajdziecie sporo informacji nawiązującej do Planety X czyli Nibiru
http://www.paranormalne.pl/index.php?showforum=145
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #90 : Październik 13, 2009, 20:18:58 »

Filmik o Planecie X - szkoda tylko że po niemiecku:

http://www.youtube.com/watch?v=YLibxXuZfjg&feature=player_embedded#
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
komandos040
Gość
« Odpowiedz #91 : Październik 16, 2009, 11:51:31 »

Trel - jako ze zaraz wychodzę na pociąg, więc szybko się ustosunkuję tylko krótko do jednego stwierdzenia:

Cytuj
Psychologia robi wiecej krzywdy niz pozytku.A psycholodzy czesto sami glubia sie w schematach wyuczonych latami.Dlatego psycholodzy sa biedni i nikt sie z nimi nie liczy,Za to psychiatria to jest juz nauka.Psychiatria nie szufladkuje przypadku a tworzy pewnego rodzaju schematy tylko dla tego przypadku.

Przepraszam, ze to powiem, ale piszesz totalne bzdury. Jest dokładnie na odwrót. Psychiatria wkłada człowieka w szufladki, klasyfikując do przypadku. Psychologia bierze pod uwagę wiele czynników i nie stawia nigdy jednoznacznej, niepodważalnej "diagnozy" - skupia się na cechach indywidualnych człowieka.

Skąd to wiem? W sumie już 3 latka studiuję psychologię z elementami psychiatrii Język I na każdym wykładzie z psychiatrii szlag mnie trafia, jak chcą ludzi poszufladkować...
Fakt, zmanipulować i przekazać instytutom badawczym - jako nowy materiał" myszki" do doświadczeń.  Zły Żenada.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2009, 11:51:58 wysłane przez komandos040 » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kuro-shiro-academy stadniniakonna norwegland x22-team szkolamagii