Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 23:38:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 41126 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Thotal
Gość
« : Marzec 06, 2009, 00:04:39 »

Zaczynam nowy wątek, bo ciekaw jestem czym jeszcze zaskoczy nas WODA

 http://www.aydoblog.pl/
  http://woda-zycia.pl/


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
trójkąt
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 06, 2009, 00:36:21 »

Może jakieś krótki streszczenie?

Te wszystkie filmiki wyglądają na dość stare i w 99% są wrzucone przez jednego użytkownika (dla hasła AquaElix). Skoro to odkrycie ma 25 lat to dlaczego nic o tym nie wiadomo?
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2009, 00:46:43 wysłane przez trójkąt » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 06, 2009, 21:10:37 »

Podoba mi sie ten temat bardzo. Przeczytalam wiadomosci o tym wynalazku. Mam pytanie, dlaczego nie jest on w uzyciu. Na ziemi mamy ogromne
pozary. Czy wiesz cos wiecej o losach tego czlowieka i jego wynalazkow.

========================

Jak wiemy do zdrowego zycia potrzebujemy czystej zdrowej wody. Jaka jakosc ma woda ktora otrzymujemy do naszych domow. Jaki wplyw ta woda ma na nasze zdrowie.Woda jest zycie, jak sie obchodzimy na codzien z tym najwiekszym skarbem.Jak oszczedzamy ja,jak oszczedzamy.

Scaliłem posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2010, 21:46:59 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2009, 13:29:45 »

Przykre to bardzo ze tak malo zainteresowania woda.Bez wody nie mozemy zyc, tak jak bez powietrza. Czy w Polsce naprawde nie ma problemu-WODA
Jak sa zaopatrywane male i duze miasta, jak otrzymuja wode wioski. Jak zachowuje sie przemysl i prywatni odbiorcy wody. Czy w prywatnych
gospodarstwach rodzinnych gospodarka woda jest taka jak nalezy. Co idzie razem z woda do sciekow.Jak pracuja oczyszczalnie, pytan jest bez konca.
Sa to pytania dla naszego jutra, dla nas i dla naszych dzieci, woda to jest nasza przyszlosc. Jednak nikogo nie interesuje- bardzo smutne........
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2009, 16:07:53 »

Tak, to bardzo smutne.
Może nie jest to temat "atrakcyjny", bo przecież o wiele ciekawiej jest dyskutować nad teoriami, podawać "sensacyjne" wydarzenia, wyszukiwać różne linki, mieć ostatnie zdanie w jakiejś kwestii itd, itp
A to taka proza życia; woda - pełno jej wszędzie, po co się nad tym zastanawiać?
Żeby zmieniać siebie trzeba zacząć od tego, co jest najbliżej nas; taka jest prawda.
Jak zaskoczy nas jej brak, wtedy będzie za późno zastanawiać się nad jej brakiem lub czystością.
W moim życiu wprowadziłam bardzo podstawowe sposoby oszczędzania wody. Wiem, że jest potrzebna wszystkim istotom na tej Ziemi, bez niej umierają.
Używam do bezpośredniego picia wody z butelek, która też pewnie nie jest najlepsza.
Może coraz wyższe opłaty za wodę zmuszą do zastanowienia się nad tym problemem? Najlepiej byłoby jednak, gdyby świadomość rangi wody w życiu nie była pochodną wysokich opłat, a wynikała ze wzrostu świadomości.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 22, 2009, 01:43:17 »

Woda wodzie nie równa...
Woda jest nośnikiem informacji, woda może być uzdrowicielska, ale także śmiercionośna.
Masaru Emoto, japoński naukowiec wiele lat poświęcił się badaniom wody, jej wielorakim możliwościom i zróżnicowanym strukturom.

To, co zazwyczaj płynie w kranach, jest trucizną, a rzeki zamieniły się w ścieki. Woda może mieć ogromny wpływ na człowieka, bo w zależności od tego jaką wodę pijemy, tacy się stajemy. Zdegenerowana czyni nas niepełnowartościowymi, czysta i uświęcona, uzdrawia.
Woda jeszcze nie raz nas zaskoczy swoimi możliwościami, zdaje się być magiczna, inteligentna, żyjąca własnym indywidualnym życiem. To, co robi Ayhan Doyuk z wodą jest niesamowite, zastanawia mnie jak mają się jego doświadczenia z uzdatnianiem wody, do prac innych naukowców, poprzez stosowanie EM-ów, EFEKTYWNYCH MIKROORGANIZMÓW http://www.em-worldpolska.pl/
Naukowcy pracują z wodą bardzo intensywnie, mam nadzieję, że dzięki nim uzdrowimy naszą planetę i samych siebie też.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2009, 21:04:28 »

Naukowcy pracują z wodą bardzo intensywnie, mam nadzieję, że dzięki nim uzdrowimy naszą planetę i samych siebie też.

Mówią, że nadzieja to matka głupich. Mrugnięcie
Ale z drugiej strony kazda matka kocha swoje dzieci.

Tak poważniej. Nie chcę twierdzić, ze naukowcy nam nie pomogą, myślę że wiele dobrego mogliby dla nas zrobić. Warto jednak pamiętać, że sa tacy ludzie, którzy zrobia wszystko, by uniemożliwić nam korzystanie z ich odkryć. Najlepszym tego przykładem są plany zakazu korzystania z naturalnych środków leczniczych jakie mają w planie wprowadzić.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 24, 2009, 00:15:01 »

A ja wierzę, że człowiek ma wsobie więcej dobra niż zła, że mądrość zwycięży z głupotą...


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 24, 2009, 20:10:31 »

Ja również w to wierze, jednak zanim ta "mądrość" weźmie góre nad obecna głupotą, to jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie. Niestety.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Luty 02, 2010, 13:40:57 »

Czy od wody można świecić w nocy??

jak widać najlepsza jest Staropolanka 2000
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2010, 13:42:45 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marzec 22, 2010, 20:54:47 »

Zatrważający raport ONZ: to powód śmierci milionów ludzi
PAP, PG/19:52



Każdego roku więcej ludzi umiera z powodu zanieczyszczonej wody niż w wyniku różnego rodzaju przemocy, w tym wojen - głosi opublikowany, w Światowym Dniu Wody, raport ONZ o wodzie pitnej.
...

http://wiadomosci.onet.pl/2145198,12,zatrwazajacy_raport_onz_to_powod_smierci_milionow_ludzi,item.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 20:55:18 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 22, 2010, 21:34:44 »

dlatego tez mowilem ze zatruwanie wody, zanieczyszczanie, czy tez uzywanie jej jako paliwa - pozyskiwanie wodoru , powinno byc karane jako bardzo powazne przestepstwo w koncu 70-80 procent ciala ludzkiego stanowi woda...
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #12 : Marzec 22, 2010, 23:06:51 »

Tak tak, zwykle narzekamy sobie na zatrute rzeki , czy też bijemy na alarm , ze nikt nic nie robi, a naukowcom nie zależy ... Mało kto wie ,że są tacy , którym zależy , ale ich głos gdzieś ginie w ciżbie narzekaczy lub też nie ma po prostu przebicia do mainstreamowych mediów.
Takim głosem mówi na przykład Dan Winter ze swoją technologią uzdatniania wody .
http://www.thefractalfieldtech.com/index.php?option=com_content&view=article&id=51&Itemid=53

Wynalazki oparte są na znanej od wieków świętej geometrii, obecnej wszędzie w przyrodzie, w każdym wirze, który samooczyszcza rzekę , w każdej roślinie, która pobiera wodę (uzdatnia ją ) z tej samej gleby , którą trują ludzie.
Pozwolę sobie przetłumaczyć choć początek z w/w linka

"Urządzenie do traktowania cieczy implozją
Implosive Fluid Treatment Device

To urządzenie wprowadza wodę, czy każdą inną ciecz w fazę promienia magnetycznej koniugacji, za pomocą użycia piezoelektrycznej dyszy kierunkowej, tworzącej implozję  "czarnej dziury"  zbieżnych kanałów .  Specjalne , implozyjne rdzenie magnesowych luk zamieniają potencjał dośrodkowych stożków w kompletny rezultat znany jako implozywny magneto elektryczny , hydrodynamiczny ciąg tworzący mono molekularną stabilność . Nigdy wcześniej nie udało się tego osiągnąć. "

 Duży uśmiech Duży uśmiech hehe . Cokolwiek to oznacza to powoduje oczyszczenie wody , wytrącenie z niej zanieczyszczeń i jej "ożywienie" co skutkuje znacznym wzrostem wydajności na polach podlewanych taką wodą. Dan twierdzi,że wytrąci to z rąk rządu argument o konieczności upraw GMO bo dzięki tak uzdatnianej wodzie wydajność zwiększy się automatycznie bez konieczności stosowania GMO . Ten wynalazek również ma zastąpić drogie oczyszczalnie ścieków etc itd.
Nadaje się to również do rewitalizowania wody dla domowego użytku .

Uśmiech
Oczywiście takie rewelacyjne technologie wymagałyby testowania , lecz jak widać są ludzie, którzy coś przynajmniej robią w tym kierunku i twierdzą, że są w stanie udowodnić skuteczność swoich wynalazków.

Czyżby uzdrawiającą wodę dało się produkować bez używania czarów ? 


A dla ludności, gdzie wciąż brakuje wody może by polecić  ten wynalazek :
Butelka, w której woda nigdy się nie skończy?
Wszystko opiera się na użyciu jednostki chłodzącej i energii kinetycznej wytwarzanej przez człowieka podczas marszu. W wyniku tego butelka “wyciąga” wodę z powietrza. Takie jest przynajmniej założenie projektanta.

http://gadzetomania.pl/2009/06/04/butelka-w-ktorej-woda-nigdy-sie-nie-skonczy/



Ja nie wiem czy to na prawdę działa , ale skoro jest idea, to ktoś kiedyś w końcu to zrobi.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 23:44:57 wysłane przez east » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #13 : Sierpień 18, 2010, 17:40:35 »

Dodatki w wodzie pitnej

Nie chodzi tutaj o fluorki, które zatruwają naszą wodę pitną.  Ostatnie publikacje ujawniają, że większość ujęć wodnych w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zawiera Prozak oraz "olbrzymi zestaw" innych substancji chemicznych. Czy kogoś jeszcze dziwi, że ludzie wokół chodzą jak we śnie?

Jak donosi Associated Press, w ujęciach wody pitnej w  24 regionach USA stwierdzono obecność substancji takich jak : antybiotyki, leki anty konwulsyjne, specyfiki służące do stabilizacji nastrojów, ibuprofen oraz różne leki hormonalne. Co prawda stężenie tych substancji jest bardzo niewielkie, jednak sam fakt ich obecności zaniepokoił wielu naukowców.

W Kanadzie, w 20 różnych ujęciach wody stwierdzono obecność dziewięciu różnych leków.  Były to między innymi : prozak, leki przeciwbólowe, gemfibrozil.

Sunday`s Observer donosi, że również na terenie Wielkiej Brytanii w wodzie pitnej obecny jest prozak.

Warto pamiętać, że w tej samej wodzie jest także fluor, który dodaje się do leków psychotropowych aby zwiększyć siłę ich działania. W ten sposób na przykład powstał silny środek uspokajający, Rohypnol: do popularnie stosowanego Valium dodano fluor. Inny, niezwykle silny środek uspokajający zawierający ten mikroelement, Stelazinum, jest używany w domach opieki społecznej i w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie.

Hm, czy to nie zastanawiające? Ciekawe czy ktoś przebadał polskie ujęcia wód pitnych?
http://newworldorder.com.pl/artykul,2392,Dodatki-w-wodzie-pitnej
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 16, 2010, 19:27:50 »

Eksperci: Kranówkę można pić. Jej szkodliwość to mit
Czwartek, 16 września (15:17)

Ponad 60 proc. Polaków boi się pić wodę z kranu i nie ma do niej zaufania. Tymczasem w 90 proc. jest ona czysta pod względem biologicznym - zapewniali w czwartek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.

...

http://fakty.interia.pl/polska/news/eksperci-obalaja-mit-o-kranowce-mozna-ja-pic,1532711
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 17, 2010, 10:14:22 »

Myślę, że w tym temacie  na temat wody ( pewnie znane ) ale nie od rzeczy byłoby przypomnieć film "tejemnice wody"

http://www.youtube.com/watch?v=M8ThCQTpMcM

Woda - czy wszystko o niej już wiemy  ?
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 17, 2010, 10:18:38 »

Eksperci: Kranówkę można pić. Jej szkodliwość to mit
Czwartek, 16 września (15:17)

Ponad 60 proc. Polaków boi się pić wodę z kranu i nie ma do niej zaufania. Tymczasem w 90 proc. jest ona czysta pod względem biologicznym - zapewniali w czwartek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.

...

http://fakty.interia.pl/polska/news/eksperci-obalaja-mit-o-kranowce-mozna-ja-pic,1532711

ja się wręcz wychowałem na kranówce i jeszcze żyje, ale jej czystość się zmienia, tak jak rzek, jezior, itd.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 17, 2010, 11:25:26 »

Hehe, niedawno miałem "rozmowę" z przedstawicielem firmy komunalnej w sprawie zanieczyszczeń mechanicznych dostarczanej wody. Zarzekał się, że woda jest bardzo wysokiej jakości, nie ma zanieczyszczeń - zaproponowałem wobec tego, że zrobię mu herbatę/kawę/kompot z wody którą zlejemy z obudowy mechanicznego filtra - włókno (woda tam jest w nieustannym przepływie) i to juz po jednym dniu od założenia nowego...
Nie zdecydował się...

Ale fakt, cześto piłem kranówkę ale o niebo lepsza była ze studni u dziadków...
Zapisane
Torton
Gość
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 17, 2010, 13:17:40 »

Polska to nie stany i tutaj nie mam aż tylu "skażeń" ale i tak nie byłbym pewien wody z kranu w 100%.
Ale także te wody butelkowane nie są dobre. Czemu?
Czytałem gdzieś, że te wody z kranu(ziemi) nie zawierają tego typu bakterii które występują na powierzchni. Tak wody butelkowane mogą łatwo ulec skażeniu, jak choćby powietrze.

Więc czasami lepiej się zastanowić czemu na butelce wody gazowanej pisze data ważności. Mrugnięcie

Pozdrawiam.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 17, 2010, 14:34:34 »

Elo !!!

Dwie fajne (i tanie metody) "naprawiania" wody.

1. Do dzbanka wsyp grysik ametystowy, około 1/3 1/4 wysokości. Następnie wlej wodę - kranówkę. Po godzinie woda zdatna do użycia. Ametyst działa 0,5 do 1 roku (można wyczuć zmiany), ale potem trzeba go oczyścić i można zabawę zacząć od początku. Czyszczenie polega na opłukaniu pod bieżącą wodą i naładowaniu kamienia w czasie pełni księżyca (wystawić na noc na balkon, taras itp.)

2. Jeszcze lepszy efekt daje szungit, który odbudowuje połączenia strukturalne atomów. Stosować jak wyżej, ale szungit jest trudniej dostępny w Polsce (za to dużo jest go w Rosji i na Ukrainie).

Sprawdziłem na sobie - działa. Polecam.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 17, 2010, 15:36:00 »

Cytat: barneyos
1. Do dzbanka wsyp grysik ametystowy, około 1/3 1/4 wysokości. Następnie wlej wodę - kranówkę. Po godzinie woda zdatna do użycia. Ametyst działa 0,5 do 1 roku (można wyczuć zmiany), ale potem trzeba go oczyścić i można zabawę zacząć od początku. Czyszczenie polega na opłukaniu pod bieżącą wodą i naładowaniu kamienia w czasie pełni księżyca (wystawić na noc na balkon, taras itp.)

2. Jeszcze lepszy efekt daje szungit, który odbudowuje połączenia strukturalne atomów. Stosować jak wyżej, ale szungit jest trudniej dostępny w Polsce (za to dużo jest go w Rosji i na Ukrainie).

3. Kryształ górski - ja stosuję do przegotowanej wody, choć do kranówki również można, przynajmniej tak twierdzi profesor Nieumywakin. Wodę można pić już po 15 minutach.

4. Krzemień - ten pospolity kamień, którym krzesiliśmy iskry jako dzieciaki. Ten działa jednak trochę z opóźnieniem, bo dopiero po 3 dniach można pić wodę - wg Nieumywakina.

5. Liście jarzębiny - skoro potrafią oczyścić w ciągu 3 godzin wodę z kałuży to tym bardziej poradzą sobie z kranówką - wg Nieumywakina.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Torton
Gość
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 18, 2010, 11:20:02 »

Woda ma to do siebie, że jeśli jej nie zanieczyścimy sama się oczyści.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #22 : Wrzesień 20, 2010, 00:08:20 »

pod warunkiem że płynie, czyli się natlenia...
"woda jak wiedza, jak stoi, to śmierdzi"



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 20, 2010, 06:58:07 »

Raczej tak; "woda jest  jak wiedza , kiedy nie plynie to sie starzeje i jest bezuzyteczna....."


Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Grudzień 21, 2010, 21:52:40 »

Która woda mineralna jest szkodliwa dla zdrowia?

Jaką wodę wybrać?



Z każdej strony atakują nas reklamy różnych wód mineralnych - że zdrowe, że smaczne, że warto pić je litrami. Ogólnie rzecz biorąc to prawda, musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie wody mineralne mogą nam pomóc.

Niektóre z nich, pite w nadmiarze szkodzą i mogą spowodować problemy ze zdrowiem.
Pytanie podstawowe brzmi: którą wodę mineralną możemy pić bez ograniczeń, a którą jedynie sporadycznie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się na etykietach. W sklepach kupić bowiem możemy naturalne wody mineralne, pochodzą z ujęć położonych głęboko pod ziemią, dzięki czemu wolne są od zanieczyszczeń zewnętrznych, dostarczają sporo składników mineralnych, wpływających na zdrowie. Zwracajmy uwagę na to, czy woda jest nisko, średnio, czy wysoko zmineralizowana. To zasadnicza różnica.

Innym rodzajem są naturalne wody źródlane, które pochodzą ze źródeł położonych nieco płyciej. Mają nieco mniej składników mineralnych, co oznacza że ich picie nawet w sporych ilościach, nie zmienia w sposób istotny zawartości minerałów w naszym organizmie. Są wreszcie wody stołowe, które powstają z wymieszania wody źródlanej z mineralną, solami naturalnymi bądź innymi składnikami mineralnymi.
Zaleca się, by każdego dnia dostarczać wraz z pożywieniem około 1,5 - 2 litrów płynów dziennie, z czego co najmniej litr stanowić powinna czysta, niegazowana woda mineralna. Resztę niezbędnych płynów spożyć możemy pod postacią soków czy herbat, a także pożywienia.
Do picia najlepsza jest woda średnio lub nisko zmineralizowana. Natomiast wszystkie gatunki, które dostarczają dużych ilości mikroelementów mogą wywierać zły wpływ na organizm. Minerały bowiem, choć są dla nas bardzo ważne, w nadmiarze mogą szkodzić - magazynując się w wątrobie i nerkach upośledzają ich działanie.

1/2

...

http://fitness.wp.pl/zdrowie/abc-odchudzania/art120,jaka-wode-wybrac.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahanowiu zlotahodowla11 masterjayz-games klubbeardedcollie smallskill