Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 22:51:09


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Woda  (Przeczytany 41125 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #25 : Grudzień 23, 2010, 12:36:15 »

Tak, rośliny mają zadziwiające zdolności oczyszczania i rewitalizacji wody. Pil ktoś z Was wodę prosto z brzozy ?
Jak smak i aromat Mrugnięcie
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Grudzień 23, 2010, 13:06:33 »

Elo !!!

East masz na myśli wodę brzozową ?  Duży uśmiech
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
arteq
Gość
« Odpowiedz #27 : Grudzień 23, 2010, 18:07:20 »

Już i wody brzozowej nie ma, nie ma i kiosków ruchu gdzie takową można było nabyć... i za takowym spożyć :]
Zapisane
Sventer
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 04, 2011, 23:56:01 »

Woda jest, najprawdopodobniej, niezbędnym składnikiem do powstania życia, i dzieje się tak dlatego, że charakteryzuje się ona niezwykłymi właściwościami. Jedną z nich jest np. fakt, że zamarzając zwiększa swoją objętość. Dzięki temu lód pływa. Gdyby tonął, jeziora i oceany zamarzłyby, a wówczas trudno byłoby sobie wyobrazić powstanie i ewolucję złożonych form życia.

Teraz George Reiter z University of Houston i jego koledzy odkryli kolejną niezwykłą właściwość wody. Przedstawili oni dowody sugerujące, że gdy uwięzimy molekuły wody w przestrzeni liczonej w nanometrach, powstaje „kwantowa” woda.

Dzieje się tak, gdyż molekuły wody mogą tworzyć pomiędzy sobą wiązania wodorowe. Ponadto elektrony w molekułach donorowych i akceptorowych są nie do odróżnienia, mogą zatem swobodnie się pomiędzy nimi przemieszczać. Gdy molekuły takie zostają uwięzione na małej przestrzeni, tworzą szczególny typ sieci elektronicznej. Powstaje zatem pytanie, czy taka sieć różni się czymś od zwykłej interakcji elektronów zachodzących w wodzie.

Reiter i jego zespół umieścili wodę w węglowych nanorurkach w temperaturze pokojowej i poddali ją bombardowaniu intensywnym strumieniem neutronów. Obserwując sposób rozpraszania się neutronów uczeni określali moment protonów znajdujących się wewnątrz nanorurek. Okazało się, że protony w wodzie zamkniętej w nanorurkach zachowują się odmiennie od protonów w wodzie znajdującej się w większym pojemniku. Odchylenie od dystrybucji momentów protonów od tego obserwowanego normalnie jest tak duże, że sądzimy, iż woda zamknięta w skali nano może być opisywana jako znajdująca się w jakościowo odmiennym stanie kwantowym – stwierdzili uczeni. Co więcej, nie wykluczają oni, że może istnieć jakiś rodzaj koherencji kwantowej w wodzie w skali nano. A jeśli tak, to w przyszłości prawdopodobnie uda się ją zmierzyć.

Odkrycie to może mieć kolosalne znaczenie dla zrozumienia otaczającego nas świata. Musimy bowiem pamiętać, że woda w organizmach żywych w bardzo wielu momentach zostaje zamknięta w skali nano. Na przykład wówczas, gdy przechodzi przez kanały jonowe błon komórkowych. Nie od dzisiaj wiadomo, że przepływ przez te kanały jest o wiele rzędów wielkości bardziej intensywny niż wskazują współczesne modele dynamiki płynów. Niewykluczone, że dzieje się tak właśnie ze względu na nowe właściwości kwantowe wody.

Reiter i jego koledzy zauważają jednocześnie, że nowo odkryte zjawisko występuje tylko wówczas, gdy woda jest otoczona przez neutralne molekuły, takie jak węgiel. Nie pojawi się ono w obecności wielu współcześnie używanych materiałów jak chociażby takich, wykorzystywanych do budowy membran do wymiany protonów np. w ogniwach paliwowych. To z kolei oznacza, że membrany takie można znacząco udoskonalić za pomocą węglowych nanorurek.

http://wolnemedia.net/nauka/niezwykle-kwantowe-wlasciwosci-wody/
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #29 : Luty 05, 2011, 19:09:26 »

W uzupełnieniu do tego , co napisałeś Seventer przypomnę raz jeszcze film pt "tajemnice wody"

http://www.youtube.com/watch?v=M8ThCQTpMcM

Kiara gdzieś tu na forum pisała o zmianie "wzorca wody", który obecnie wszyscy wchłaniamy , choćby oddychając ( wilgoć z powietrza ). Czyżby nauka wyjaśniała ten wzorzec nazywając go inaczej "kwantową wodą " ?
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 05, 2011, 21:38:31 »

Czy wiecie jaki kolor ma woda?
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Luty 06, 2011, 13:03:11 »

Spoglądając na czystą chemiczną H20 po filtrach odwróconej osmozy (czyli bez zanieczyszczeń) wydaje mi się, że widzę lekki odcień błękitu.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #32 : Luty 06, 2011, 13:06:54 »

Masz racje, woda jest koloru blekitnego. 

Pozdrowienia Rafaela
Zapisane
chlebo
Gość
« Odpowiedz #33 : Grudzień 15, 2011, 17:59:49 »

Chciałbym dodać swoje doświadczenie jeśli chodzi o wodę ponieważ ktoś skrobnął temat, który także mnie intrygował a jest o nim cicho.
Jak to jest z tą wodą butelkowaną? sam piję tylko taką od 10 lat? w każdym bądz razie odkąd zmieniam ustawicznie swoje doświadczenia jeśli chodzi o to jaki wpływ ma żywność na nasze ciała mój sposób patrzenia na to różne sprawy się zmieniło. Nie dalej jak 2 lata temu odkąd zacząłem testować ciało tzw oczyszczać głodówkami itp... może nawet wcześniej już przed takimi jeszcze przed rozpoczęciem medytacji zaczęło mnie od wód różnych marek odrzucać.. co tu dużo mówić ohyda smród chemia jedna taka druga taka było to czuć.. spoko doszło do tego że zostały mi dwie i tak z rok temu odpadła żywiec i w tym roku odpadła muszynianka.. chociaż tą jeszcze w niewielkich ilościach mogę pić a szczególnie gdy jestem spragniony po wysiłku... w każdym bądz razie od jakiegoś czasu spożywam tylko płyn z pomarańczy tak mi po prostu pasuje. Dodam że jestem teraz na niewielkich ilościach orzechów i nasion oraz właśnie pomarańczy które wsysam nie zjadam oraz trochę pomidorów.. nic innego co nadaje się do spożycia nie jjem.. nawet te pomidory to syf.. zobaczymy co dalej. Jednak co chciałbym dodać .. jedzenie boli.. boli żołądek tak samo było 1 2 3 dnia jak i dziś  ..mój organizm się męczy kiedykolwiek cokolwiek zjem nawet 2 pomarańcze wessę to robię się ospały i dobrze mi robi poleżeć i odpocząć medytując to mnie odświeża albo prysznic.. Myślę że to może zależeć od tego jak postrzegasz jedzenie.. Kiedyś przerwałem testowanie po miesiącu odstawienie całkowicie jedzenia teraz nie widzę innego rozwiązania.. nawet jeśli chciałbym jeść to jedzenie tzw owoce i warzywa tutaj w polsce jest tylko w sezonie.. myślę że organizm natychmiast pozbywa się tego czym była pryskana pomarańcza oraz nasiona.. albo po prostu działanie żywności samo w sobie ... branie narkotyku... wcale mi się nie podoba ..ten stan po zjedzeniu pomarańczy ale czuję głód w środku albo czasami nawet nie.. po prostu głowa mi mówi.. nudzisz się Idz coś zjesc... tak a póżniej co? boli żołądek i spać się chcę .... to jak seks  trwa sekundę a potem cały dzień jesteś zmęczony .. ja za takie coś dziękuję
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #34 : Grudzień 15, 2011, 22:40:50 »

Witaj chlebo!
Mam wrazenie ze przegiales z tym odzywianiem. Pomysl, nasz organizm potrzebuje wode do funkcjonowania. Wode potrzbuja pluca, serce, nerki i cala reszta. To prawda ze zyjemy w innych czasach, jednak zawsze mozna znalesc jazyny i owoce prosto z ogrodu. Jesli ty mlody czlowiek po stosunku jestes zmeczony, to jest z toba mysle bardzo zle.
Czlowiek musi sie ruszac, pracowac, dotleniac sie no i odzywiac . Czy masz wogole jakis cel w zyciu, jakies marzenia.
Jak widzisz swoja przyszlosc, czy wiesz po co zyjesz.
Ja przestalam kupowac wode w butelkach, pijemy w domu wode z kranu. Kupilam specjalne uzadzenie do filtrowania wody, nastepnie przegotowuje ja i schlodzona wlewam do specjalnego dzbanka . Taka wode pijemy bez zadnego problemu.
Mysle ze powinienes dobrze sie zastanowic nad tym co robisz, masz mlody organizm i sam osobiscie go rujnujesz.
Pozdrawiam Rafaela
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Grudzień 16, 2011, 07:36:27 »

Można zastosować filtry odwróconej osmozy i z kranu poleci czysta H2O.
Dla  zwiększenia efektu można tę wodę później energetyzować, co spowoduje odbudowanie połączeń międzycząsteczkowych.
W sumie nie są to duże koszty, kompletny filtr już od 1 tys.zł + 2x w roku serwis za 150zł.
I potwierdzam, że po dwóch latach czajnik lśni jak nowy, zero kamienia na ścianach i dnie.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Grudzień 16, 2011, 07:50:40 »

muszę powiedzieć, bo trochę się zainteresowałem odwróconą osmozą i nie jest to do końca pożądane rozwiązanie,-
bowiem po filtracji otrzymujemy właściwie wodę destylowaną, a jest to jak wiadomo dobre do akumulatorów, a nie dla ludzi.
Dlatego teraz w tych lepszych/droższych zestawach są już końcowe tzw. uzdatniacze(mineralizatory) do spożycia.
Ja os. używam klasycznych filtrów, ale są też ciekawe rozwiązania- np. ze świetlówką UV, która zabija bakterie(rozwiązanie znane np. ze szpitali).
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
greta
Gość
« Odpowiedz #37 : Grudzień 16, 2011, 09:23:09 »

Woda destylowana jest najczystsza woda do spozycia.Taka zalecaja do picia i nie tylko do wszystkiego,ludzie ktorzy nie sa glupi.
Bo dlaczego niby do zelazka woda destylowana,zeby sie kamien nie robil,a dla nas nie!Niech zarosniemy tymi kamieniami!
Wiecej spojrzenia ,jak to sie caly czas mowi na naszym forum,na to co obok nas i wyciagac wnioski,a nie slepo powtarzac po innych,bez zastanowienia.

Pozdrawiam.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : Grudzień 16, 2011, 09:30:23 »

Woda destylowana jest najczystsza woda do spozycia.Taka zalecaja do picia i nie tylko do wszystkiego,ludzie ktorzy nie sa glupi.
Bo dlaczego niby do zelazka woda destylowana,zeby sie kamien nie robil,a dla nas nie!Niech zarosniemy tymi kamieniami!
Wiecej spojrzenia ,jak to sie caly czas mowi na naszym forum,na to co obok nas i wyciagac wnioski,a nie slepo powtarzac po innych,bez zastanowienia.

Pozdrawiam.

nie jestem ekspertem greto- moja wiedza w tym zakresie jest raczej nabyta w dyskusjach,-
no powiem tak- człowiek nie żelazko Duży uśmiech, a skoro jest tak zdrowa i dobra, to dlaczego do tych lepszych zestawów *OO. daje się na końcu te wspomniane mineralizatory??
Czysta woda, a woda destylowana- to nie to samo, przecież wszystkie wody lecznicze zawdzięczają swoje właściwości mikrominerałom zawartym w nich od setek tys. lat spoczywania w ziemi w różnych pokładach skalnych.

pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 09:32:46 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
greta
Gość
« Odpowiedz #39 : Grudzień 16, 2011, 10:03:19 »

Stosujac np.terapie dr.Gersona,jest w niej tylko i wylacznie spozywanie wody destylowanej.Ba,trzeba kupic sobie urzadzenie do jej robienia w domu,poniewaz tylko ta woda a nie zadna inna jest w niej polecana i stosowana.W ksiazce pisze wiecej na ten temat,ale niestety nie jestem teraz w domu i nie mam mozliwosci napisania dokladnie tego,co tam pisze,ale dzisiaj wieczorem wroce i pozwole sobie zacutowac dokladnie dlaczego tak jest.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 16, 2011, 10:26:29 »

nie znam tej terapii, ale to co innego, niż codzienne spożywanie wody,-
wiem tyle od ludzi którzy handlowali OO. na początku kiedy pojawiła się na rynku, że przez tą jej chemiczną czystość ludzie musieli do każdej szklanki tej wody zagryzać np. biały ser aby nie wypłukiwać całkowicie z organizmu niezbędnych minerałów i mikroelementów.
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #41 : Grudzień 16, 2011, 12:22:50 »

„Najlepsza, najkorzystniejsza dla zdrowia człowieka jest woda „strukturowana”.
Mamy ją w warzywach, owocach, ich sokach i roztopionym
lodzie. W domowych warunkach możemy uzyskać wodę strukturyzowaną,
czyli żywą. Wystarczy emaliowany garnek ze zwykłą
wodą wstawić do zamrażalnika. Po 4 – 5 godzinach powierzchnię
wody zetnie pierwszy lód. Wodę zlewamy do innego garnka, a ten
lód wyrzucamy – zawiera molekuły „ciężkiej” wody. Ponownie wstawiamy
do zamrażalnika garnek z wodą. Gdy zamarznie w ⅔ pojemności,
pozostałą – nie zamarzniętą wylewamy; to jest „lekka” woda,
w której zebrała się wszelka chemia naszej cywilizacji. Lód pozostały
w garnku jest właśnie tą wodą, której potrzebujemy. Roztapiamy
go w temperaturze pokojowej i przechowujemy w lodówce.
Zalecane jest picie tej wody 2 – 3 szklanki dziennie, na godzinę przed jedzeniem, zimą.”

http://echozycia.ddsoft.pl/Files/file/Szklanka%20roztopionego%20lodu.pdf

---------------------------


„Woda jest podstawą naszego życia

 Janusz, ID wpisu: 2802 / 1068
 
Woda strukturyzowana występuje jakby w zamarzniętym stanie, tj. posiada strukturę quasikrystaliczną, (jak struktura lodu). Stwarza to możliwość przebiegu najważniejszych reakcji biofizycznych i biochemicznych.

Woda strukturyzowana znacznie lepiej nasyca biomolekuły organizmu. Zwykła woda jest jedynie chaotycznym skupiskiem cząsteczek. Molekuły organizmu nie są w stanie prawidłowo ulokować cząsteczek takiej wody między sobą, wskutek czego jest ona źle zatrzymywana w organizmie. W związku z tym podstawowe wymagania stawiane wobec wody to:
1. czystość, 2. postać quasikrystaliczna, 3. postać heksagonalna.   Potrzeba dopiero wydatkowania dużej ilości energii z organizmu, by nadać wodzie odpowiednią strukturę.  Czy w takim razie wolisz pić byle jaką wodę, o zniszczonej strukturze, która zmusi organizm do pracy i utraty energii życiowej, czy raczej wolałbyś podawać organizmowi gotową wodę metaboliczną, czyli wodę mającą własności oddawania energii podczas wchodzenia do organizmu (komórki)?”

http://www.publikuj.org/woda_jest_podstawa_naszego_zycia_2802.html
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #42 : Grudzień 16, 2011, 12:50:03 »

Istnieje też o wiele bardziej prosty i równie skuteczny sposób na strukturyzowanie wody.

Do każdej wody zarówno pitnej jak i tej do mycia czy podlewania roślin  ( oczywiście w jakimś pojemniku) można dodać szczyptę soli - maleńką ociupinkę i szczyptę cukru - równie maleńką.
Na chwilę przyłożyć dłonie do pojemnika i przekazać wodzie energię miłości płynącą z serca , woda nabiera wartości , odnowione są w niej struktury energetyczne.
Oczywiście synchronizuje się z energią   osoby pracującej z nią , czym większa  miłość wewnętrzna w twórcy tym  piękniejsza struktura wody i moc energetyczna w niej.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #43 : Grudzień 16, 2011, 13:03:21 »

No to jeszcze lepiej ręce przyłożyć do siebie, przesłać sobie energię miłości
i mamy całą wodę w organizmie zrestrukturyzowaną.   Mrugnięcie
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Grudzień 16, 2011, 18:34:33 »

Drobne wyjaśnienie:

pod pojęciem energetyzować miałem właśnie na myśli strukturyzować, czyli budować właściwą strukturę wody - tworzyć nowe wiązania między molekułami. Miałem okazję testować przyrząd (wyglądał jak gruby metalowy długopis - http://www.ewo-wasser.at/produkte/energiekollektion-energiestab.php), w którym zapisana była pamięć wody górskiej. Wystarczyło umieścić go na 20 sekund w szklance z taką czystą chemicznie wodą. Efekt był piorunujący.


I oczywiście proces mineralizacji - tak, w wyższych modelach są zamontowane (lub jako opcja) mineralizatory - nie pamiętam w tej chwili jakie dodają jony - jakich metali.

Tutaj można przeczytać więcej o mineralizacji wody: http://www.hydropure.com.pl/cyrk-z-wodami-mineralnymi,48,25
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Grudzień 18, 2011, 14:31:12 »

"Jak wodę z kranu zmienić w źródlaną

 Płytka do oczyszczania i energetyzowania wody to wynalazek Barbary Jasmyyn-Ciereszko z Białegostoku, która jest z zawodu inżynierem budowlanym, a z zamiłowania zajmuje się ludzką aurą, energią kwiatów i pisaniem wierszy. Co ważne, działanie płytki jest potwierdzone niezależnymi badaniami i została ona zgłoszona do Urzędu Patentowego.

 – W konstrukcji wykorzystałam ruch prawoskrętny pola wirowego – mówi pani Barbara i prezentuje badania przeprowadzone m.in. w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, Wodociągach Białostockich S.A. i Instytucie Masaru Emoto. Wynika z nich, że płytka zmienia smak wody, przywraca jej pierwotną pamięć (strukturalizuje wodę), oczyszcza ją pod względem bakteriologicznym (neutralizuje m.in. bakterie z grupy coli i enterokoki), podnosi pH do ok. 8,5, obniża poziom metali ciężkich, np. żelaza (wytrącają się one na dnie w postaci osadu), a podwyższa poziom metali lekkich – magnezu i wapnia – zamieniając je w łatwiej przyswajalną dla organizmu formę jonową, obniża poziom szkodliwych azotynów (przyjmują one postać azotanów, które się ulatniają).

 – Strukturę wody z płytki można zakłócić tylko przy użyciu mikrofalówki – mówi Barbara Jasmyyn Ciereszko. – Ponadto płytka jonizuje ujemnie powietrze i neutralizuje promieniowanie cieków wodnych, dzięki czemu lepiej śpimy. Od roku tak zmienioną wodę pije sąsiadka pani Barbary, emerytowana 74-letnia lekarka, która twierdzi, że po prostu odżyła – znowu podjęła pracę, uprawia ogród, ma chęć do życia. A płytka to tylko jeden z wynalazków – choć do tej pory najlepiej przebadany – pani inżynier. Innym jest – zgłoszona jako wzór patentowy – płytka tworząca bańkę chroniącą nas przed smogiem elekromagnetycznym.

 – Dość powiedzieć, że człowiek jest w stanie znieść 10-krotne przekroczenie smogu elekromagnetycznego, a norma to jeden telefon komórkowy w stanie spoczynku. Ale ile komórek jest w naszych domach, nie mówiąc już o telewizorze, komputerze i innych urządzeniach, które w dodatku zostawiamy zwykle w stanie pobudzenia – dodaje p. Barbara.

Cudowna woda z aktywnym wodorem

 – W malutkiej meksykańskiej mieścinie Tlacote znajduje się źródło słynne z wielu potwierdzonych klinicznie uzdrowień. Naukowcy długo nie mogli znaleźć odpowiedzi na pytanie, czemu woda ta zawdzięcza swe cudowne właściwości. Przyniosły ją dopiero badania Japończyków, zapoczątkowane przez prof. Shirahatę, który wykazał, że woda z Tlacote – podobnie jak wody z innych źródeł o uzdrawiających właściwościach – jest nasycona aktywnym wodorem, dzięki czemu posiada niski potencjał oksydoredukcyjny (tzw. redox) i jest naturalnym antyutleniaczem. Odkrycie to doprowadziło do opracowania przez dra Hidemitsu Hayashi specjalnego generatora, który włożony do butelki z wodą pitną, produkuje aktywny wodór – opowiada Alex Polański z USA, który zaprezentował na Forum wynalazek japońskich naukowców. "

 Wydanie internetowe: www.4wymiar.pl

Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #46 : Grudzień 18, 2011, 16:30:57 »

Tak wszystko OK! Tylko dlaczego Człowiek zapomniał iż on sam może czynić takie cuda jak te odkryte na nowo urządzenia? Brak wiary blokuje silę sprawczą.

One są dobre i właściwe w momencie gdy Człowiek stracił już własna energię , wówczas zewnętrzne pomoce są potrzebne bardzo. Ale... przede wszystkim i po pierwsze trzeba odzyskać to co jest w nas i postawić na te działania , nie blokować swoich mocy , bo są cudowne i wszechstronne w porównaniu z kopiującymi je urządzeniami.

Jednak warto mieć na uwadze rożnie sytuacje gdzie takie urządzenie nie jest dostępne a oczyścić coś trzeba.


kiara Uśmiech  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #47 : Grudzień 18, 2011, 17:13:26 »

Woda się samooczyszcza w naturalnym obiegu. Weźmy takie na przykład parowanie. Na pustyni w ten sposób można uzyskać sporo wody pitnej.
Wystarczy dysponować folią , kamieniem, łopatą i pojemnikiem na wodę. Kopiemy płytki dołek w którego centrum stawiamy pojemnik, Nad nim rozściełamy płachtę folii (materiału) na której środku tuż nad naczyniem obciążamy kamieniem. Parująca woda z ogrzewanej o wschodzie słońca gleby skrapla się na folii od wewnątrz, a ponieważ woda przyczepia się do materiału to pod wpływem siły cięzkości krople ześlizgują się po wewnętrznej stronie i skapują do naczynia. W ten sposób można się zaopatrzyć w czystą wodę do picia.

Ta woda w naszych organizmach również zostaje oczyszczona i użyta w wielu różnych celach. Woda zamknięta w skali nano wykazuje kwantyzację. Działa jak przewodnik.

Cytuj
Gdy molekuły [wody] zostają uwięzione na małej przestrzeni, tworzą szczególny typ sieci elektronicznej. Powstaje zatem pytanie, czy taka sieć różni się czymś od zwykłej interakcji elektronów zachodzących w wodzie.

Reiter i jego zespół umieścili wodę w węglowych nanorurkach w temperaturze pokojowej i poddali ją bombardowaniu intensywnym strumieniem neutronów. Obserwując sposób rozpraszania się neutronów uczeni określali moment protonów znajdujących się wewnątrz nanorurek. Okazało się, że protony w wodzie zamkniętej w nanorurkach zachowują się odmiennie od protonów w wodzie znajdującej się w większym pojemniku. Odchylenie od dystrybucji momentów protonów od tego obserwowanego normalnie jest tak duże, że sądzimy, iż woda zamknięta w skali nano może być opisywana jako znajdująca się w jakościowo odmiennym stanie kwantowym - stwierdzili uczeni. Co więcej, nie wykluczają oni, że może istnieć jakiś rodzaj koherencji kwantowej w wodzie w skali nano

http://kopalniawiedzy.pl/woda-wlasciwosci-kwantowe-nanorurki,12415
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #48 : Grudzień 18, 2011, 21:07:10 »

To teoria z tą folią na pustyni  w praktyce jest inaczej , zapytałam o ten sposób przewodnika pustynnego , odpowiedział mi iż jest zbyt mała wilgotność powietrza na pustyni by ten sposób zadziałał na możliwość przeżycia człowieka.
Skroplenie  pary jest tak minimalne iż nie wystarczy do napicia się.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #49 : Grudzień 18, 2011, 22:11:10 »

Na pustyni temperatury w nocy spadają do około zera. Za to wraz ze wstaniem słońca szybko rosną. To powoduje intensywne parowanie, bo zawsze w powietrzu jest jakaś wilgotność. W naszych szerokościach geograficznych na skroplenie się pary wodnej by trzeba było poczekać bo nie ma tak dużych różnic temp.
Na pustynii żyje mnóstwo zwierząt, które w podobny do opisanego przeze mnie sposobu korzystają z wody. Żuk rozstawia szeroko chitynowy pancerzyk na wnętrzu którego skrapla się woda i spływa mu do "pyszczka". I ta ilośc -kilka kropel- mu wystarcza na cały dzień.
Gdyby wody była na prawdę minimalna ilośc to i taki żuczek by nie przeżył, albo by wykształcił inny sposób zdobywania wody. Folia to dużo większa powierzchnia niż żuczkowy pancerzyk, ale to od żuczka zapożyczony pomysł Uśmiech
Natura wie co robi.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-for siri-ya-ny ganghg masterjayz-games klubbeardedcollie