Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 18, 2024, 13:39:45


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sfinks i jego tajemnice  (Przeczytany 109806 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« : Wrzesień 28, 2008, 13:08:11 »

Podobno pierwsze wzmianki o Sfinsie pochodzą z Mezopotamii, gdzie swój poczatek miała cywilizacja Sumeryjska.Sumerowie przedstawiali sfinksa z tułowiem konia, głową i rękami człowieka .Dziwne bo taką postać znamy z mitologii greckiej czyli nikt inny tylko Centaur.
Może ktoś wie coś więcej na ten temat Uśmiech
chanell


[załącznik starszy niż 90 dni - usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2008, 13:44:58 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2008, 14:26:39 »

Ja tylko wiem że są do niego jakies wejścia na grzbiecie i pod, chyba, lewą łapą. Ale nie jestem pewien czy tak jest na pewno...
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 28, 2008, 19:15:27 »

Mgliście pamietam z sesji ze Sfinks miał być ulubionym symbolem Atlantów, czy tam istot 'z poprzedniej zniszczonej ziemi'. Enki wspominał ze miał to być symbol lwa, a któryś faraon nakazał zmienic jego wygląd na twarz wtedy panującego władcy - aby było to zagadką.

Czy wejście pod łapą nie zapowiaał czasem Caysey? Widziałam film dokumentalnu gdzie jeden naukowiec postawił maszyne do drązenia obok łapy, aby je odkopać. Niestety drgania były tak silne ze posatć sfinksa ucierpiała na tych poszukiwaniach i drążenie przerwano. Z sesji wynikało ze do sfinksa jest wejście, ale dostep mieli tam tylko najwyżsi rangą kapłani. Byc moze było to jakies centrum komunikacji?
Zapisane
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 28, 2008, 20:29:11 »

Ja to oglądałem w programie: 'Noc Faraonów', to włoski program. Ale pokazali tylko te wejścia i cos tam jeszcze, już nie pamietam. Jak ktos wiem cos więcej to niech napise.
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2008, 12:38:09 »

W mitologii greckiej sfinks to hybryda o ciele byka ,lwich łapach,skrzydłach orła i ludzkiej twarzy.
Czuwał on przy wejściu do miasta Teb i zadawał pytanie tym którzy chcieli przejść dalej.
Ten kto nie znalazł właściwego rozwiązania, na zadaną przez niego zagadkę ginął.
Oto treść pytania;Co to za stworzenie,które rano chodzi na czterech nogach,w południe na dwóch
a wieczorem na trzech.Odpowiedzi udzielił król Edyp, który stwierdził że istotą tą jest człowiek
chodzący na czworakach w dzieciństwie,w sile wieku poruszający się na dwóch nogach zaś na
starość wspierający się laską.
Roztropna odpowiedź spowodowała że sfinks rzucił się w przepaść i rozpadł na kawałki.
Dla nas następców Edypa pozostawił jednak pytanie do rozwiązania,dotyczące jego ciała.
Mówi on do nas, spójrzcie na mnie otom Sfinks:orzeł, byk,lew i człowiek,zagmatwana zagadka natury,
szukaj,spróbuj odczytać znaczenie lub po prostu zgadnij.
Widać tutaj jaką sztuką dla starożytnych było tworzenie poprzez symbole tajemnicy ,która
czeka na rozwiązanie do dzisiaj.Taki mały rebusik dla nas na który oni znali odpowiedź. Mrugnięcie

Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2008, 17:16:33 »

To samo co biblijni cherubini. Postacie mieli może różne, ale ich lica też miały te cechy. przymity Boga.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 29, 2008, 18:38:29 »

A czy prawdziwy sfinx (tzn ten z mitologii greckiej) nie powinien miec jeszcze skrzydełek? O coś takiego np:

Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Wrzesień 29, 2008, 19:42:47 »

Biblijny cherub,egipski czy grecki sfinks,4 symbole Marka,Mateusza,Łukasza i Jana
są według astrologów znakami nowej ery.W Piśmie Świętym określane jako zapowiedź
Dobrej Nowiny,nastania nowych czasów,nowej Ziemi,nowych ludzi.
Byk,Orzeł,Lew,Człowiek/WODNIK/ to gwiazdozbiory w których będzie wschodzić Słońce
podczas 4 ważnych dla człowieka i planety dni wyznaczających pory roku; wiosnę,lato,
jesień,zimę w najbliższym czekającym nas okresie,epoce. Wiosenne Słońce wschodząc w gwiazdozbiorze Wodnika
w tym czasie, zapowie nastanie ery ludzi WODNIKA.
Zjawiskiem które powoduje że nasza gwiazda co 2160 lat wschodzi w innym gwiazdozbiorze jest precesja .
 Kocie ciało egipskiego sfinksa jest symbolem ery Lwa,kiedy nastąpił ogólno światowy potop,natomiast
ludzka twarz to zapowiedź zbliżających się nieuchronnie czasów epoki Wodnika.
Najsłynniejsza rzeźba starożytnego świata ma skierowane oblicze na wschodzące Słońce,
jest jak wskazówka wyznaczająca czas.   Uśmiech

Enigma ten Sfinks jest piękny.  
Jeśli chodzi o skrzydełka,to wskazują one na niebo jako miejsce gdzie znajdują się te mityczne stworzenia. Mrugnięcie


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 19:55:13 wysłane przez janusz » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #8 : Październik 02, 2008, 21:21:31 »

Wybrałam taki obrazek, aby był najłatwiejszy do oceny i zadumy.
Dziekuje za dokładny opis, zazwyczaj myślałam ze sfinks to zwykły kociak z ludzkim zagadkowym wyrazem twarzy...
Faktycznie symbole Byk, Orzeł, Lew, Człowiek - są przypisane czterem ewangelistom, widac ze te wpływy wszedzie sie przenikały.
Wiec symbol sfinxa ma szerokie znaczenie nad którym mało sie zastanawiamy.

Co do tych skrzydełek wskazujących na niebo... ja ma takie skojarzenie nawet co do istot które mogły sfinxa wybudowac. Skrzydła, aniołowie z gwiazd  Chichot i takie tam, zupełnie nielogiczne

Tak sobie myśle teraz, a moze chodzi o stworzenie człowieka przez trzy rasy? haha sama sobie zrobiłam zagadke Mrugnięcie
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Październik 02, 2008, 22:13:36 »

Aniołowie to skrzydlaci bogowie którzy przybyli z ''Nieba''.
Niebiańskie pojazdy bogów - rydwany,również wskazują miejsce z
którego przybyły.Pierzasty wąż,to smuga na niebie po mknącym
pojeździe - samolocie.
To co widzieli nasi praojcowie musiało mieć dla nich jakieś wytłumaczenie.
Poniżej jak wyglądali ''Bogowie z Kosmosu'' i kim byli naprawdę.
http://www.gwiazdy.com.pl/39_99/2.htm Uśmiech
Ciekawa jest kula ze skrzydłami nad unoszącą się postacią.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2008, 22:16:41 wysłane przez janusz » Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #10 : Październik 03, 2008, 23:16:21 »

Piękne wytłumaczenie z tą pierzastą smugą. Co do samego sfinxa jeszcze, przyglądając sie jego tułowiu, zawsze wydawało sie mi ono 'zbyt masywne' - a teraz z połączeniu z 'bykiem' ta postać nabiera odpowiednich proporcji. Tylko skrzydełka, temu w Egipcie sie z czasem wykruszyły  Smutny

Ta kula pojawia sie czesto w symbolice Egiptu i ma ona przedstawiać planete Nibiru
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #11 : Październik 04, 2008, 15:59:04 »

Witam
Z przekazów telepatycznych otrzymywałam wiadomości o znalezieniu Sfinks-a, oraz obrakującym elemencie ...... który został dla bezpieczeństwa ukryty...... Z przekazów Samulela Enki wynika fakt , że może dokonać tego uruchomienia rzekomego osoba o czystym sercu , to nie chodzi o serce , a raczej o odpowiednie DNA. W kwestii brakującego elementu  podobno grupa Cheops będzie zaskoczona
, myślę również , ze pojawią się ofiary , bo....." ludzka zachłanność nie zna granic ...."to równiez cytat z przekazów jakie otrzymywałam . Oraz następny ,że ich rola kończy się w momencie znalezienia urządzenia(Oni doskonale o tym wiedzą)pozostaje nam co??? Możemy sobie podyskutować i jak rozwiąze się zagadka do końca powiedzieć kto mial racje , a kto nie...
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Październik 04, 2008, 16:12:21 »

O jakim znalezieniu Sfinksa piszesz Laguna? Przeciez on tam już dawno jest!! To że rola Pch kończy się na odnalezieniu urządzenia w mumi to też wiemy
Poadrawiam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Enigma
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 04, 2008, 22:58:26 »

Skoro ta rola kończy sie w momencie znalezienie urządzenia... to czyja rola wtedy sie zacznie?
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 05, 2008, 09:58:12 »

Dobrze zrobię sprostowanie rola zarówno Enki-ego jak i całej Grupy PCH, kończy się w momencie znalezienia urządzenia, pożniej wchodzi do wsółpracy inna energia...
Tyle ,że ja te info mam ze swoich przekazów, nie korzystam z innego , dopiero jak sie okazuje że coś się klaruje uznaje to za prawdopodobne , nie jestem jakąś fanatyczka przekazów i myśle .że ludzie którzy otrzymują przekazy nie zawsze wierzą w nie ....Mam jedynie nadzieję ,że nie uda im się mimo wszystko odnaleść brakującego ogniwa....... to na tyle Enigma
pozdrawiam Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2008, 10:04:27 wysłane przez Laguna__ » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Październik 05, 2008, 10:33:30 »

Jesteś baaaaardzo zagadkowa  Laguna Mrugnięcie jak się powiedziało  A to teraz trzeba powiedzieć  B  Szok .Zostawisz nas teraz w tej niepewności ? a może ty jesteś byłą jaskółką i chcesz się zamscic na Pch ?  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2008, 10:33:49 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Październik 05, 2008, 13:27:20 »

Jesteś baaaaardzo zagadkowa  Laguna Mrugnięcie jak się powiedziało  A to teraz trzeba powiedzieć  B  Szok .Zostawisz nas teraz w tej niepewności ? a może ty jesteś byłą jaskółką i chcesz się zamscic na Pch ?  Z politowaniem
Mam jeszcze jedno pytanie skąd pomysł o zemście hehe....
Wiesz co , Może to Bogowie szukają zemsty , ale napewno nie ja.. Mój stosunek do Pch jest czysto obserwatorski, w sumie bez żadnych uprzedzeń, choć na pewne kwestie mam swoje już zdanie..... Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Laguna ,nie chciałam cię urazić pisząc o zemście(może użyłam niewłaściwego słowa) ale czasem już sama nie wiem komu wierzyc i kto ma te właściwe przekazy.Podobno na tym forum są byłe jaskółki które bardzo nieprzychylnie wyrazają się o Pch i stąd moje pytanie.
Moje doświadczenia z Pch są jak najbardziej pozytywne i dlatego jestem na TAK dla projektu.Oczywiście też obserwuje bieg wydarzeń i czytam prawie wszystkie wypowiedzi ludzi na forum.
Właściwie to skąd masz pewność że ten ktoś z twoich przekazów jest tym który mówi prawdę ? więc nie twierdź  proszę że kierujemy się jednotorowo na przekazy p.Lucyny.Przynajmniej ja czytam też inne przekazy i chyba wszyscy na tym forum też,mimo że jest to forum Projektu-Cheops.Najważniejsze dla mnie jest to żeby nikomu nie czynić krzywdy i jeszcze raz przepraszam jeśli cię uraziłam.
Pozdrawiam serdecznie ciebie i byt który do ciebie przemawia.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 05, 2008, 13:51:09 »

Jesteś baaaaardzo zagadkowa  Laguna Mrugnięcie jak się powiedziało  A to teraz trzeba powiedzieć  B  Szok .Zostawisz nas teraz w tej niepewności ? a może ty jesteś byłą jaskółką i chcesz się zamscic na Pch ?  Z politowaniem
Mam jeszcze jedno pytanie skąd pomysł o zemście hehe....
Wiesz co , Może to Bogowie szukają zemsty , ale napewno nie ja.. Mój stosunek do Pch jest czysto obserwatorski, w sumie bez żadnych uprzedzeń, choć na pewne kwestie mam swoje już zdanie..... Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Laguna ,nie chciałam cię urazić pisząc o zemście(może użyłam niewłaściwego słowa) ale czasem już sama nie wiem komu wierzyc i kto ma te właściwe przekazy.Podobno na tym forum są byłe jaskółki które bardzo nieprzychylnie wyrazają się o Pch i stąd moje pytanie.
Moje doświadczenia z Pch są jak najbardziej pozytywne i dlatego jestem na TAK dla projektu.Oczywiście też obserwuje bieg wydarzeń i czytam prawie wszystkie wypowiedzi ludzi na forum.
Właściwie to skąd masz pewność że ten ktoś z twoich przekazów jest tym który mówi prawdę ? więc nie twierdź  proszę że kierujemy się jednotorowo na przekazy p.Lucyny.Przynajmniej ja czytam też inne przekazy i chyba wszyscy na tym forum też,mimo że jest to forum Projektu-Cheops.Najważniejsze dla mnie jest to żeby nikomu nie czynić krzywdy i jeszcze raz przepraszam jeśli cię uraziłam.
Pozdrawiam serdecznie ciebie i byt który do ciebie przemawia.
Channel ...Nic podobnego nie uraziłaś mnie tymi słowami , mnie jest raczej trudno urazić jestem ponad takimi urazami , którym steruje Ego... Cieszę się , że czytujesz również inne przekazy ...Wiedza jest wszedzie , a ta która Nam jest blizsza to już inna kwestia . pozdrawiam
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Październik 05, 2008, 13:56:33 »

 Uśmiech Uśmiech Chyba bedziemy musiały poprosic  administratorów o przeniesienie naszych postów bo są nie na temat. Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 05, 2008, 16:21:23 »

Uśmiech Uśmiech Chyba bedziemy musiały poprosic  administratorów o przeniesienie naszych postów bo są nie na temat. Uśmiech
wiele jest takich wypowiedzi na forum...mnie osobiscie wszystko jedno..w temacie przeniesienia nie na temat Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kristobal
Gość
« Odpowiedz #20 : Październik 07, 2008, 07:07:14 »

Owszem...wszystko wskazuje na to, że istnieje drugi Sfinks.... Początkiem 2008 roku, Telewizja RAI wyemitowała program z udziałem Zahii Hawassa, w którym on sam potwierdził możliwość istnienia drugiego sfinksa, który oryginalnie był umiejscowiony na przeciw obecnego (może jest pod piaskami.... kto wie..).
W filmie pokazano m.in. rysunki na ktorych widać piramidy a obok nich dwa sfinksy....
Hawass powoli zaczyna ujawniać tajemnice...
Zapisane
Laguna__
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 07, 2008, 16:35:17 »

Owszem...wszystko wskazuje na to, że istnieje drugi Sfinks.... Początkiem 2008 roku, Telewizja RAI wyemitowała program z udziałem Zahii Hawassa, w którym on sam potwierdził możliwość istnienia drugiego sfinksa, który oryginalnie był umiejscowiony na przeciw obecnego (może jest pod piaskami.... kto wie..).
W filmie pokazano m.in. rysunki na ktorych widać piramidy a obok nich dwa sfinksy....
Hawass powoli zaczyna ujawniać tajemnice...
O właśnie takich tu ludzi potrzeba co wiedzą więcej niż Enki Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech.......
Kristobal..dzięki ze wybawiłeś mnie z opresji .............
A nawiasem mówiąc polecam wszystkim gorąco poczytać coś na temat Reptilian..póżniej pomyśleć , zadać sobie pytanie, skupić sie na zadanym pytaniu i czekać jak przyjdzie nam sama odpowiedz Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech Afro Afro Afro
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Październik 07, 2008, 20:04:36 »

Laguna nie mogłaś od razu napisać że chodzi o drugiego sfinksa? Właściwie to nigdy nie podejrzewałam że taki mógłby byc i stąd mije zdziwiene Szok No no zaczyna się ciekawie !!! Piszcie coś więcej na ten temat Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Tronk
Gość
« Odpowiedz #23 : Październik 10, 2008, 17:48:50 »

No drugi Sfinks to ciekawe rodzą sie kolejne pytania
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #24 : Październik 20, 2008, 22:07:29 »

Prawie rok temu telewizja RAI Duo wyemitowała program, w którym ujawniono m.in. wejście do Sfinksa na jego grzbiecie. Prowadziło głęboko w dół. Ciekawe, że od tej pory nikt tam nie zszedł, żeby to spenetrować. Oczywiście żartuję. Ale sam czuję się, jak obiekt żartu. Przecież tam COŚ musi być! Ile potrzeba czasu żeby to odkryć? Niezdecydowany
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar twojareklama improwicze miastomorthal 1sdh