Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 17, 2024, 00:52:59


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZECHARIA SITCHIN I PROJEKT CHEOPS  (Przeczytany 34434 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #25 : Marzec 24, 2009, 17:50:09 »

Kapłan 718 - a jeszcze chwile temu w wątku: "Kod peszerowy i wiedza współczesna - komentarze" tak bardzo krzyczałeś, że ludzie ważą się nie zgadzać z Modem/Adminem - a tu taki psikus, temat dalej sam to robisz. Hipokryzja, jak widzę, nie zna granic...

Pomijając już fakt, że piszesz nie na temat.

A co do zmiany, to może faktycznie by się przydała, żeby raz na zawsze się z Tobą rozprawił, i byłby spokój, bo Tom1ek mimo wszystko jest BARDZO pobłażliwy... (do Tom1ek'a - oczywiście naprawdę nie uważam, by Cię należało "zmieniać" Uśmiech )
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 17:52:06 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #26 : Marzec 24, 2009, 18:19:20 »

bo teraz jak zobaczyłem co zrobił z ocenzurowaniem mnie nawet na forum - podpadł mi! żadna hipokryzja, to forum jest dynamiczne i raz kogoś chwalisz a zaraz potem wręcz odwrotnie...

i tyle!

718'
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #27 : Marzec 24, 2009, 18:31:38 »

bo teraz jak zobaczyłem co zrobił z ocenzurowaniem mnie nawet na forum - podpadł mi! żadna hipokryzja, to forum jest dynamiczne i raz kogoś chwalisz a zaraz potem wręcz odwrotnie...

i tyle!

718'



Dobra ROBOTA,Redmuluc!Wyglada na to,ze” Niebianska sciema”zostaje
rozszyfrowana.
Umiesc wszystkie mozliwe materialy na ten temat w necie lub jesli masz taka mozliwosc,to
nawet w Nexusie.Ja bym nawet podeslal je U.Wroclawskiemu,zeby unikneli kompromitacji.
Wszak to jednak nasza rodzima uczelnia a jej blamaz w swiecie nikomu nie wyjdzie na dobre.
Zwlaszcza nam,Polakom.

PS1.
Kaplan718.Rozumiem,ze uciekasz z tegoForum
jak szczur z tonacego okretu,ale niczym to zrobisz,
moglbys chociaz napomknac,dlaczego to administracja
tego forum jest taka be- be.Zeby wszyscy wiedzieli!
Ja nie zauwazylem!
Pozdrawiam i Good luck!
PS2.
Ciekawe,kiedy Stanley to zrobi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 18:38:17 wysłane przez Kahuna » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #28 : Marzec 24, 2009, 18:33:43 »

bo teraz jak zobaczyłem co zrobił z ocenzurowaniem mnie nawet na forum - podpadł mi! żadna hipokryzja, to forum jest dynamiczne i raz kogoś chwalisz a zaraz potem wręcz odwrotnie...

i tyle!

718'

Tak, tak - raz się powołujesz na regulamin, jak Ci wygodnie, a jak już nie wygodnie, to masz regulamin w d... i robisz to samo, za co krytykowałeś kogo innego, i za co domagałeś się dla niego punktów ujemnych. Jeśli to nie jest hipokryzja i moralność Kalego, to ja już nie wiem, co miałoby nią być ;]
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #29 : Marzec 24, 2009, 18:34:23 »

nigdzie nie uciekam a tonący okręt to TO FORUM a nie PCH - a redmuluc paradoksalnie odwalił kawał dobrej roboty... dla PCH  Zły

może kiedyś zrozumiecie o co mi chodzi...

718'
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #30 : Marzec 24, 2009, 18:43:47 »

nigdzie nie uciekam a tonący okręt to TO FORUM a nie PCH - a redmuluc paradoksalnie odwalił kawał dobrej roboty... dla PCH  Zły

może kiedyś zrozumiecie o co mi chodzi...

718'

Przenigdy!Bo to jest niemozliwe.O czym sie sam przekonasz!
Pozdrawiam.
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #31 : Marzec 24, 2009, 19:40:08 »

Umiesc wszystkie mozliwe materialy na ten temat w necie lub jesli masz taka mozliwosc,to
nawet w Nexusie.Ja bym nawet podeslal je U.Wroclawskiemu,zeby unikneli kompromitacji.
Wszak to jednak nasza rodzima uczelnia a jej blamaz w swiecie nikomu nie wyjdzie na dobre.
Zwlaszcza nam,Polakom

Na pewno zrobię to na swojej nowej stronie, i zaznaczę w artykule do Nexusa. Mogę wysłać to opracowanie na UW tylko musiałbym mieć adres lub jaki wydział go zaprasza.

Ian Lawton - badacz i autor specjalizujący się w historii starożytnej i duchowej filozofii, napisał takie zdania o Sitchinie na swojej stronie. www.ianlawton.com

"Sitchin konsekwentne demonstruje niedocenianie, kilku najbardziej podstawowych zasad sumeryjskiej i akadyjskiej gramatyki. Nawet w przypadku całkowicie odmiennych słów, gdzie brak jakichkolwiek podobieństw pomiędzy dwoma całkowicie różnymi (innymi) językami. Miesza je wzajemnie w celu dalszej interpretacji sylab i robieniu z nich dalszych złożeń." Takie mieszanie się języków pozwala Sitchinowi dokonywać zdumiewających "odkryć".

"Przez  ostanie ćwierćwiecze, książki Sitchina miały znaczny ogólnoświatowym wpływ i przekonały bardzo wielu ludzi, że gdzieś żyją nasi bogowie którzy są z "krwi i kości". Ta idea została rozszerzona i przyjęta przez wielu JAKO ELEMENT WIARY, ŻE ONI WRÓCĄ ABY URATOWAĆ RODZAJ LUDZKI. PRZYPUSZCZAM IŻ JEST TO ISTOTNIE NIEBEZPIECZNY CEL."

Jak widzicie całkowicie odmienne zdanie na temat Sitchina ma nie tylko Dr Heiser.
Ian Lawton zauważa w tym potencjalne niebezpieczeństwo.
Mnie się to kojarzy tylko z jednym. "Fałszywa Inwazja Obcych".

źródło: http://jcolavito.tripod.com/lostcivilizations/id14.html

« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 19:41:59 wysłane przez redmuluc » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #32 : Marzec 24, 2009, 20:00:14 »

Podejrzewam, że ludzie z UW doskonale zdają sobie sprawę z tego jak dziurawy jest pch. Może i nieelegancko ale wydaje mi się, że oni po prostu wykorzystują okazję w postaci sponsorowania badań naukowych.
Pch ma natomiast taką korzyść, że dalej moze bujać w obłokach, roztaczać narcystyczne wizje i jakoś istnieć w Egipcie przy porządkach czy wykopaliskach.
Po prostu każda ze stron ma to czego potrzebuje druga: UW bez pieniedzy PCh nie miałby możliwosći pogrzebania w Egipcie, PCh bez wiarygodnosci i powagi UW nie dostyałby pozwoleń na wykopki. Tak uważam.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #33 : Marzec 24, 2009, 20:07:48 »

Arteq - myślę podobnie. Nie jest to raczej entuzjastyczne podejście UW do tez stawianych przez PCh (bo każdy chyba naukowiec by je obśmiał), a swoista symbioza, w której każdy dostaje to, czego potrzebuje, a przy okazji pomaga w celach drugiego.
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #34 : Marzec 24, 2009, 21:17:46 »

tene - efektem Twojego ciągłego krzyczenia jaki to Sitchin jest zły, straszny i obłudny było to, że kilka dni temu kupiłem WSZYSTKIE DZIEWIĘĆ KSIĄŻEK JAKIE WYDANO W POLSCE PRZEZ WYDAWNICTWO "PROKOP", nie było mi żal 270 zł, żeby się przekonać, że nie masz racji i każdy kto jedzie po Sitchinie nie umie połączyć wiedzy astronomicznej, ezoterycznej z zawiłymi kodami starożytnych cywilizacji, ja widać umiem bo dla mnie to jest jasne i okazuje się, że część z tego wiem od wielu lat już!!!

cóz, tajemnica NIBIRU kryje się w zapisie NIB.RU i WŁAŚCIWYM TEGO ZINTERPRETOWANIEM - zrobiłem to nawet bez Sitchina a internet to potęga jednak Uśmiech

718'
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #35 : Marzec 24, 2009, 22:42:19 »

tene - efektem Twojego ciągłego krzyczenia jaki to Sitchin jest zły, straszny i obłudny było to, że kilka dni temu kupiłem WSZYSTKIE DZIEWIĘĆ KSIĄŻEK JAKIE WYDANO W POLSCE PRZEZ WYDAWNICTWO "PROKOP", nie było mi żal 270 zł, żeby się przekonać, że nie masz racji

To jest tzw samospełniająca się przepowiednia. Skoro kupiłeś po to, by przekonać się, że NIE mam racji, a nie po to, by samemu na trzeźwo ocenić, to ręczę Ci, że tak czy siak, nie ważne, jakie bzdury by Sitchin nie wypisywał, dojdziesz, iż udowodnił, że racji nie mam. Tak więc już samo podejście masz błędne, więc i wnioski takie siłą rzeczy będą musiały być ;]

Swoją drogą - ja krzyczę? Gdzie? Kiedy? Jak na razie to w Twoim co drugim poście widać wykrzykniki, wielkie litery etc.

Cytuj
każdy kto jedzie po Sitchinie nie umie połączyć wiedzy astronomicznej, ezoterycznej z zawiłymi kodami starożytnych cywilizacji, ja widać umiem bo dla mnie to jest jasne

Lub też bardzo chcesz to powiązać, co, jak wyżej - daje wyniki, które dla Ciebie są jasne i ciekawe, ale obiektywnie - tendencyjne i fałszywe.

Cytuj
cóz, tajemnica NIBIRU kryje się w zapisie NIB.RU i WŁAŚCIWYM TEGO ZINTERPRETOWANIEM

Śmiem zauważyć, że największym moim argumentem przeciw Sitchinowi jest właśnie branie DOSŁOWNIE tego co odczytuje i odnoszenie tego do FIZYCZNEJ rzeczywistości i HISTORYCZNEJ prawdy. A jak sam piszesz, tak nie można, należy interpretować to na zupełnie innych płaszczyznach. Innymi słowy, tak wielbiąc Sitchina, jednocześnie (choć zapewne kompletnie tego nieświadomy) przytakujesz moim argumentom ;] Dzięki!
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2009, 22:43:31 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #36 : Marzec 25, 2009, 00:15:59 »

miałem na myśli to, że kupiłem całość, żeby mieć wgląd w to i samemu ocenić sytuację, a co do tego co piszesz - poczytaj sobie KOSMICZNY KOD i pokaż mi tam gdzie jest coś FIZYCZNEGO, o to spis treści:

 1. GWIEZDNE KAMIENIE
 2. LOS MA DWANAŚCIE STACJI
 3. BOSKIE POKOLENIA
 4. MĘDZY LOSEM A PRZEZNACZENIEM
 5. O ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIU
 6. KOSMICZNE OGNIWO: DNA
 7. WIEDZA TAJEMNA, ŚWIĘTE TEKSTY
 8. UKRYTE KODY, MISTYCZNE LICZBY
 9. PROROCTWO: ZAPISKI Z PRZESZŁOŚCI
10. PĘPEK ZIEMI
11. CZAS PROROCOTWA
12. BÓG, KTÓRY POWRÓCIŁ Z NIEBA

rozdział 7 i 8 jest genialny, Sitchin wyjaśnia czemu liczba 666 jest taka ważna i co oznacza i skąd pochodzi, doszedłem do wniosku, że z tego samego miejsca co 718 - z poza Ziemi i nie przekazał tego umysł człowieka...

jak. ciekawostkę dodam, że ANKI to AN - Niebiiosa oraz KI - ziemia więc ENKI to ten, który przyszedł z Niebios na Ziemię lub ten który to łączy - pośrednik między Niebem a Ziemią
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Marzec 25, 2009, 01:06:07 »

Tylko ze,  ANKI to nie to samo co ENKI, trzeba to odrozniac te poczatkowe dwie litery w imieniu. AN nie rowna sie EN. Trzeba wiedziec jak w historii zacierano slady i zastepowano litere A litera E obnizajac wibracje A do E, a tymsamym zmieniajac dzwiek i wibracje energetyczna  w bardzo wielu slowach.
Bog Slonca byl RA, ale Enki zamienil to na RE , naprawde nie jest to to samo.
ANKI byl prawdziwym Panem Ziemi, natomiast ENKI jest lub byl Panem Ziemi drugiej ( czyli tej na ktorej obecnie zyjemy) zmanipulowanej przez swojego wladce.
Nie mozna dokonac prawdziwego odczytu stosujac zamieniona wersje zapisu, zawsze bedzie wychodzila polprawda.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 01:09:28 wysłane przez Kiara » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #38 : Marzec 25, 2009, 07:46:21 »

Kapłan 718 - owszem, zauważ tylko, że jest to JEDNA księga. Pozostałe to wydumania teoria Sitchina, bazująca na DOSŁOWNYM interpretowaniu mitów sumeryjskich, jako historycznej prawdy, zresztą bardzo tendencyjne (dlaczego, to już opisywałem tu wiele razy, więc nie ma sensu się powtarzać).

Jeśli chodzi o interpretację An-Ki, to znowu naciągasz. To, że coś brzmi podobnie, nie znaczy, że oznacza to samo. Po drugie, znaczenie "Niebo-Ziemia" jest baaardzo enigmatyczne, i może oznaczać wiele różnych rzeczy - bez osadzenia tego porządnie i bez naciągania w kontekście, wniosków nie wyciągniesz żadnych.

Kiara - Też mijasz się z prawdą. Zmiana z "ra" na "Re" wcale nie musi być celowym zniekształceniem, a najzwyczajniej w świecie zmianą w wymowie, w procesie kształtowania się języka, która miała odbicie w piśmiennictwie. Dam Ci banalny przykład: wszędzie na świecie mówi się o faraonie Achenatonie. Jedynie w Polsce, z racji prostszej wymowy przyjęła się nazwa (w mowie i piśmie) Echnaton. Tak więc nie ma sensu znowu podczepiać wszystkiego pod celowy spisek w celu zatarcia prawdziwego znaczenia. Swoją drogą, nie wiem, czy czasami identyczna sytuacja nie jest z Ra i Re.

EDIT: I sprawa się wyjaśniła, co do Ra/Re również się mylisz. Zerknąłem do angielskojęzycznej książki + angielskojęzycznej wikipedii. Cytaty:

(polska): Ra, Re
(angielska): Ra (pronounced as Rah, and sometimes as Ré)

Tak więc jest to czysto polskie zniekształcenie, polegające na tym, że albo zapisuje się imię tego bóstwa tak, jak było zapisywane (Ra), albo tak, jak jest wymawiane (Rah, Re)

Widać więc kolejny raz, że nie ma sensu dorabiać różnych spiskowych teorii tam, gdzie sprawa jest prozaiczna.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 07:51:00 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #39 : Marzec 25, 2009, 09:59:53 »

Absolutnie sie nie myle , rozmawialam z czlowiekiem ktory studiowal  dawne jezyki ,zmiane fonetyki i pisowni, jezukow  wymiane pewnych liter i dzwiekow w inne jest to robione w trakcie dziejow.Czy naturalnie? Czy celowo by obnizac wibracje , znieksztalcac brzmenie i zacierac slady orginalu? To juz inna sprawa. Natomiast mity sa doskonalymi nosnikami dawnej prawdy, trzeba je tylko potrafic odczytywac.
ENKI gdy zaczol wladac ziemia zastepowal swoja osoba ANA Stworce , tworzyl wiele imion podobnie brzmocych cecha charakterystyczna dla jego epok wlasnie jest zastepowanie A przez E.
Ten fakt jest ogolnie znany.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #40 : Marzec 25, 2009, 10:55:46 »

Absolutnie sie nie myle , rozmawialam z czlowiekiem ktory studiowal  dawne jezyki ,zmiane fonetyki i pisowni, jezukow  wymiane pewnych liter i dzwiekow w inne jest to robione w trakcie dziejow.Czy naturalnie? Czy celowo by obnizac wibracje , znieksztalcac brzmenie i zacierac slady orginalu? To juz inna sprawa. Natomiast mity sa doskonalymi nosnikami dawnej prawdy, trzeba je tylko potrafic odczytywac.
ENKI gdy zaczol wladac ziemia zastepowal swoja osoba ANA Stworce , tworzyl wiele imion podobnie brzmocych cecha charakterystyczna dla jego epok wlasnie jest zastepowanie A przez E.
Ten fakt jest ogolnie znany.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Nie bardzo rozumiem o jakich zmianach mówisz, skoro zapis imienia RA jest zapisem hieroglificznym. Akurat znam pismo hieroglificzne na tyle aby czytać i zapis RA jest zapisem hieroglifu ust, wymawianego przez Egipcjan jako rrrrrrr, oraz hieroglifu ręki  czytanego Ahhh lub Aaaahj. Egiptolodzy doszli do brzmienia tego słowa na powstawie porównań z jezykiem koptyjskim oraz jezykami strożtynymi podczas rozkodowywania pisma hieroglificznego. Zatem o jakich zmianach enkiego mówisz? Zapis RE bierze sie stąd że angole czytają litere E jak IJ lub, a nie jak polskie E.

To co piszesz, nie odnosi się do tematu omawianego ale do zasad ewolucji fonetyki jezyków, różnych jezyków i różnych zapisów tego samego imienia w innych jezykach. Może jednak lepiej nie wymieniać słowa "ABSOLUTNIE sie nie mylę !!!!".
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 10:58:28 wysłane przez nagumulululi » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #41 : Marzec 25, 2009, 11:04:40 »

Mowie o zmianach , ktore nastepowaly i nastepuja , a nie o pierwotnym zapisie, bo pierwotny jest prawidlowy jednak wspolczesny  odczyt i wymowa sie zmienia. Pozniej stosuje sie zapis wedlog fonetycznego brzmienia juz w sposob odpowiedni do zwyczajow gramatyki danego jezyka.
Jak odnajde uzasadnienie , ktore tez czytalam kiedys to wkleje.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #42 : Marzec 25, 2009, 11:11:09 »

Na pewno zrobię to na swojej nowej stronie, i zaznaczę w artykule do Nexusa. Mogę wysłać to opracowanie na UW tylko musiałbym mieć adres lub jaki wydział go zaprasza.

Z adresem nie powinno byc problemow,po prostu” zagoogluj”
i sprawa zalatwiona.Sitchina na pewno zaprasza wydzial geologii,gdyz wydzialu
architektury tam jeszcze nie ma.Zreszta odpowiednie pismo do samego rektora
moze by bylo najwlasciwsze.

Achenaton = Echnaton
Nie ma tu  uproszczenia jezykowego.Ang. brzmienie tego slowa(pronouns)
jest  Eknaton,czyli tak samo,jedynie zamiast k,my wymawiamy –ch.Czyli tak jak
powinno brzmiec.Anglicy jednak” znieksztalcili”wiele antycznych slow i lacinskich
przyslow i rowniez  wymawiaja je” po swojemu”.Dlatego pomiedzy tymi
slowami postawilem znak =.

Mnie się to kojarzy tylko z jednym. "Fałszywa Inwazja Obcych".


Raczej chciales powiedziec – pozorowana inwazja obcych,w celach prowokacji.
Chyba nie ma takiego zagrozenia,choc nic w tym swiecie nie jest niemozliwe.
Element ten przewija sie w jednej z teorii spiskowych,tylko jak to wykonac technicznie,
zeby bylo to w 100% wiarygodne ,nie bardzo jeszcze wiadomo. Mrugnięcie
Pozdrawiam.



« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 11:13:54 wysłane przez Kahuna » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #43 : Marzec 25, 2009, 11:22:42 »

Czyli wymowa Echnaton pisana ma byc Eknaton zeby mogla tak zaistniec
A ENKI powinno byc wymawiane ENCHI, bo K wymawia sie jak CH, tylko dlaczego skoro wymawiamy H , to piszemy CH?

Juz mi sie przypomnialo na forum historykow to zjawisko tez bylo poruszane.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #44 : Marzec 25, 2009, 11:28:04 »

Z adresem nie powinno byc problemow,po prostu” zagoogluj”
i sprawa zalatwiona.Sitchina na pewno zaprasza wydzial geologii,gdyz wydzialu
architektury tam jeszcze nie ma.Zreszta odpowiednie pismo do samego rektora
moze by bylo najwlasciwsze.

Mogę wysłać meila na UW kiedy na swojej stronie podadzą jakieś konkretne informacje że jest faktycznie go zapraszają.
Jednak jak napisał @arteq, skoro UW zachowuje się jak pewne panie pod latarnią (a nie chodzi mi o elektryków) Mrugnięcie
to po prostu to oleją. Nie wydaje mi się aby ktoś mu odpisał: "Przepraszamy Pana ale okazało się że od 7 lat jest Pan zwykłym łosiem, niestety musimy odwołać imprezę" Duży uśmiech

PS . wysłałem maila do rzecznika prasowego uczelni z zapytaniem czy to naprawdę organizują...na razie czekam.

Cytuj
Raczej chciales powiedziec – pozorowana inwazja obcych,w celach prowokacji.
Chyba nie ma takiego zagrozenia,choc nic w tym swiecie nie jest niemozliwe.

Projekt BlueBeam, oraz statki typu ARV, temat pozorowanej inwazji niepokojąco powraca w różnych źródłach.
Z tego co wiem to przewija się o tym w filmie UFO The Greatest Story Ever Denied, oraz np Bankowym przejęciu Ameryki icke o tym też mówi. Myślę że są już gotowi.

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6395
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=6095

Pisze tak na marginesie, na pewno śledzę ten temat.


Ponadto Sitchin zaczyna wypuszczać po swoim "face liftingu" książki i DVD w stylu "WILL THE END COME IN 2012"
albo "2012 Kiedy powrócą Anunnaki" i zaczyna się "podcierać" (nie podpierać) kalendarzem majów. Ciekawe co to za "rewelacje" są tam zawarte. Kolejny Patryk Geryll.
Kupiłbym ale szkoda mi pieniędzy. Mrugnięcie


« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 12:49:21 wysłane przez redmuluc » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #45 : Marzec 25, 2009, 12:28:59 »

Kahuna i redmuluc - poważnie się narażacie takimi działaniami i myślę, że to nie pozostanie bez odpowiedzi... za daleko trochę się posuwacie już!

718'
Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #46 : Marzec 25, 2009, 12:42:34 »

to po prostu to oleją. Nie wydaje mi się aby ktoś mu odpisał: "Przepraszamy Pana ale okazało się że od 7 lat jest Pan zwykłym łosiem, niestety musimy odwołać imprezę"
Rozweseliles mnie.Sa lepsze i bardziej grzecznosciowe formy odwolania
takiego zaproszenia.Arteq i Tene maja racje,ale znaczacy glos ma na
pewno Jego Magnificencja Rektor, a odwolanie zaproszenia nie musi wiazac sie ze szkoda dla obopolnych korzysci PCH i UW.Jesli Rektor,wie-
dzac o tym,ze zaprasza "losia"zdecyduje sie na to,wiec wystawia swiadomie reputacje uczelni na szwank.A to juz inna para kaloszy.

Z tego co wiem to przewija się o tym w filmie UFO The Greatest Story Ever Denied, oraz np Bankowym przejęciu Ameryki icke o tym też mówi. Myślę że są już gotowi.

Tak,tez o tym slyszalem.Niemniej jest to szatanski plan samego wierz-
cholka Illuminati,tzw. grupy M-40,o ktorej tez nie wiemy na pewno
czy istnieje naprawde.Ale jesli damy wiare teoriom spiskowym - to
wszystko jest mozliwe.Lepiej nie wierzyc. Cool
Pozdrawiam.

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 12:43:40 wysłane przez Kahuna » Zapisane
redmuluc
Gość
« Odpowiedz #47 : Marzec 25, 2009, 12:58:59 »

Oczywiście istnieje możliwość że po obejrzeniu przez Lucynę czy Browna tego DVD "2012 Kiedy powrócą Anunnaki" Sitchina.
Usłyszycie na sesji "... no cóż chyba będziemy musieli przybyć osobiście..." bo tarcza nie teges albo, Nibiru zabraknie. Duży uśmiech
"Potrzebujemy faraona bo flota Marduka musi mieć jakiś "dynks" do nawigacji." Zły


Kahuna i redmuluc - poważnie się narażacie takimi działaniami i myślę, że to nie pozostanie bez odpowiedzi... za daleko trochę się posuwacie już!

Komu ? Jeszcze zresztą nic nie zrobiłem, za wyjątkiem zadania pytania, bo mam zamiar tam się wybrać. Mrugnięcie Spokojnie.

Na twojej stronie przeczytałem:
"Aleister Crowley jest, jak się okazuje, bardzo istotną personą dla Projektu Cheops. Nie ma potrzeby przedstawiać dokładnie jego bardzo bogatej biografii tutaj, bo to nie to ma być głównym tematem niniejszego opracowania.
Wystarczy zaznaczyć, że Aleister Crowley jest największym magiem XX wieku, wiedzą o tym doskonale osoby będące w temacie."


Ty chyba żarty sobie robisz Szok, jesteś wyznawcą Satanizmu ?!. Opierasz się na badaniach najgorszego świra jaki chodził po ziemi ? Zły
W sumie nie moja broszka... to twój biznes.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 14:01:34 wysłane przez redmuluc » Zapisane
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #48 : Marzec 25, 2009, 13:42:34 »

Czyli wymowa Echnaton pisana ma byc Eknaton zeby mogla tak zaistniec
A ENKI powinno byc wymawiane ENCHI, bo K wymawia sie jak CH, tylko dlaczego skoro wymawiamy H , to piszemy CH?

Juz mi sie przypomnialo na forum historykow to zjawisko tez bylo poruszane.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Kiara,Kiara.
To zupelnie inaczej.Po polsku powinno sie pisac Echnaton i wymawiac
tak samo.Anglicy beda pisac Achenaton,ale wymawiac -Eknaton.Przez -k.
Enki natomiast beda pisac i wymawiac podobnie jak my.Czy troche rozjasnilem?
To nie moja wina,ze tak akurat jest. Mrugnięcie
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 13:44:40 wysłane przez Kahuna » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #49 : Marzec 25, 2009, 18:10:53 »

Redmuluc:

Ty chyba żarty sobie robisz Szok, jesteś wyznawcą Satanizmu ?!. Opierasz się na badaniach najgorszego świra jaki chodził po ziemi ?

Hmmm, no nieco tu nie masz racji. Crowley sensu stricte nie był satanistą. Choć w zasadzie wyznawane przez niego idee prowadziły do tego samego, tyle, że nieco inaczej to uzasadniały. Ale satanistą nie był.

A że był świrem, i WARTO by było jego biografię umieścić, to inna rzecz - bo po przeczytaniu biografii jasnym się robi, że wiele jego tez było po prostu odbiciem urazów z dzieciństwa, niczym więcej.

Kiara:

Oryginalna wersja (tak, dzisiejsza również) to Achenaton. Tyle, że WYMOWA tego wyrazu jest "E(ch/k)naton". Polacy natomiast po prostu zapisują je fonetycznie, jako "Echnaton". Mam nadzieję, że już rozumiesz, o co chodzi.

Co do Ra - cały czas ten wyraz funkcjonuje, międzynarodowo nazywa się tego boga "RA". I znowu, w Polsce zapisuje się albo oryginalnie (Ra), albo zgodnie z inną WYMOWĄ (fonetycznie) - Re.

Mam nadzieję, że już Ci rozjaśniłem sprawę, że jeśli były jakieś zmiany, to jedynie przez polskich tłumaczy, którzy nieco na wyrost chcieli dopasować pisownię polską tych wyrazów do wymowy. Podobnie zresztą jest z wyrazem "franchise", który niektórzy na siłę tłumaczą "franczyza".
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

serwerszybcyiwsciekli polskierpg magicznyswiat exoticsavanna lionesrp