Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 06:43:43


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca mocy w Polsce i na świecie  (Przeczytany 194723 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Enigma
Gość
« Odpowiedz #25 : Październik 01, 2008, 20:56:03 »

Robson, gratuluje wycieczki i opisu. Najbardziej podobało mi sie drugie zdjecie pomnika z napisem:

10 maja 1978 roku w EMILCINIE wyladował obiekt UFO. Prawda was jeszcze zadziwi...Fundacja Nautilius 2005r
hehe świetne
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #26 : Październik 01, 2008, 23:18:35 »

http://www.goldenmean.info/grail/urmaga.jpg
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Październik 03, 2008, 21:27:18 »

Bardzo ci dziękuję Janusz za te linki Uśmiech
Ja ze swej strony tylko uzupełnie żeby był obraz całości.Własciwie to te posty powinny byc w temacie "miejsca mocy w Polsce i na swiecie" ale moze przeniesie je moderator  Uśmiech

[załącznik starszy niż 90 dni - usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2008, 21:32:25 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Październik 06, 2008, 22:00:36 »

We Wrocławiu na Ostrowiu Tumskim pod tzw. mostkiem miłości znajduje się'' czakram świadomości''.Ilość noblistów pochodzących z tego miasta może świadczyć o pozytywnym
działaniu energetycznym tego czakramu na szare komórki jego mieszkańców. Mrugnięcie
Podobno największe kościoły Wrocławia tworzą na mapie gwiazdozbiór Oriona
a centrum tej konstelacji to właśnie świątynie Ostrowia Tumskiego. Mrugnięcie
Poniżej piękno tego miasta,jego zabytki oraz 10 noblistów.
http://www.wroclaw.ivc.pl/ostrow_tumski.html
http://www.wroclaw.ivc.pl/zabytki/spacer1/index.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wroc%C5%82aw#Nobli.C5.9Bci
http://www.wrocek.pl/foto/ulubionedodaj/11714 -mostek miłości -czakram
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2008, 22:07:21 wysłane przez janusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Październik 06, 2008, 22:27:15 »

Ostrów Tumski Uśmiech Przepiękny,bajkowy i magiczny!!
Ech.........!! ten mostek miłości Mrugnięcie muszę tam pojechać i poczuć magię tego miejsca Uśmiech Może tam dopadnie mnie miłość Coś Mrugnięcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Październik 18, 2008, 13:26:39 »

Witaj Chanell.
Leszek Matela w poniższym artykule twierdzi że kopce krakowskie i inne
obiekty miasta i jego okolic tworzą ziemski gwiazdozbiór ORIONA.
Wynika z tego że we Wrocławiu i Krakowie działali wtajemniczeni w wiedzę
dotyczącą tajemnic NIEBA I ZIEMI. Uśmiech
http://www.matela.iig.pl/pl_art_zodiak_krakow.html
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Październik 18, 2008, 22:27:40 »

Witaj Chanell.
Leszek Matela w poniższym artykule twierdzi że kopce krakowskie i inne
obiekty miasta i jego okolic tworzą ziemski gwiazdozbiór ORIONA.
Wynika z tego że we Wrocławiu i Krakowie działali wtajemniczeni w wiedzę
dotyczącą tajemnic NIEBA I ZIEMI. Uśmiech
http://www.matela.iig.pl/pl_art_zodiak_krakow.html
Witaj Janusz Uśmiech
Niesamowite rzeczy piszesz,wiesz że nie wiedziałam o tym? Muszę się przyglądnąć tej teorii.Wszystkie te obiekty znam.Kopce zawsze mnie interesowały,ale oprócz wzgórza Wawelskiego pozostłe skałki to były tylko skałki.Faktycznie kiedyś było głośno o incydencie w Jerzmanowicach .Nawet opowiadała mi o tym kolezanka która tam mieszka.Wszyscy mówili wtedy że rozbiło się UFO
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 19, 2008, 01:07:51 »

Kraków to dziwne miejsce...
Kilka lat temu będąc na Floriańskiej w Jamie Michalikowej czekałem w szatni (przy wejściu) na wychodzących z kawiarni przyjaciół, stałem przez chwilę i wyczułem bardzo silne pole geopatyczne. Dostroiłem się i stałem jak oniemiały, bo siła tej przepływającej energii była ogromna - prawie jak na Wawelu.
Nigdy nie rozmawiałem i nikt nie potwierdził mi mojego spostrzeżenia, a ciekaw jestem co Krakowscy radiesteci wiedzą na ten temat.

Pozdrawiam - Thotal
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Październik 19, 2008, 22:28:57 »

Witaj Thotal:)
Jama Michalika to szczególne miejsce,tam spotykała i spotyka się śmietanka towarzyska Krakowa.Kawiarnię lubią też artyści.Sama ul.Floriańska jest magicznym miejscem ,uwielbiam nią chodzić Uśmiech
Tego roku w lecie,kiedy po raz kolejny stałam sobie w czakramie wawelskim,poznałam ciekawego człowieka.Wydaje mi sie że nie był z Krakowa i choć doskonale mówił po polsku i napewno był polakiem to urodę miał nieco hinduską.Podczas wizyty nawiązala się między nami rozmowa o czakramie i wtedy powiedział mi że energię czakramu wyczuwa z odległosci 3-4km.Ulica Floriańska jest chyba jakiś kilometr o Wawelu ,więc pewnie czułeś tam energię czakramu.Thotal widać jesteś dobrym przewodnikiem lub odbiorcą energii kosmicznej.
serdecznie pozdrawiam
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #34 : Październik 19, 2008, 22:45:40 »

Coś mi się robi w tych szczególnych miejscach Duży uśmiech
Mam bardzo ciekawe doświadczenia z Węsiorów, Ślęży i Wawelu. W innych też odczuwam silnie energie, ale do tych miejsc mam szczególną słabość Uśmiech
Jama Michalikowa jest prawdopodobnie w tej samej lini przepływu energi co czakram na Wawelu, jest połączona ściśle z jego mocą, ciekaw jestem tylko czy podobne spostrzeżenia mieli inni.
Chanell, fajnie by było spotkać się z Tobą w Krakowie, czasami bywam (raz na rok), co Ty na to?

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 19, 2008, 22:52:44 »

Z wielką przyjemnością Thotal ,mogę służyć jako przewodnik Uśmiech Może zorganizujemy spotkanie z ludźmi z naszego forum .WOW ...ale była by dyskusja !!!
Thotal a to mały prezencik ode mnie Uśmiech Tu działał kabaret" Zielony Balonik"

[załącznik starszy niż 90 dni - usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 23:24:48 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #36 : Grudzień 26, 2008, 01:59:35 »

http://www.przebudzenie.pl/lofiversion/index.php?t7067.html

Może jeszcze pobudzimy ten temat Uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
radoslaw
Gość
« Odpowiedz #37 : Grudzień 27, 2008, 00:27:34 »

http://members.telering.at/t.faltejsek/ - gdyby ktoś chciał osobiście poszukać miejsc mocy bez odpowiednich zdolności percepcyjnych.
Pozdrawiam
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #38 : Grudzień 27, 2008, 20:02:12 »

Matela pisze, że ta siatka geomantyczna była swego rodzaju internetem. Może tak będzie wyglądał internet przyszłości. Komputer kwantowy to pewnie my, natomiast sieć to siaktka geomantyczna. Szok Coś Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2008, 20:04:04 wysłane przez Dariusz » Zapisane
radoslaw
Gość
« Odpowiedz #39 : Grudzień 28, 2008, 22:06:58 »

Tutaj http://montalk.net/science/115/earth-grid-research jeszcze jedna nakładka na google earth - czy ktoś mógłby sprawdzić jak te linie biegną w Polsce? Na mój rozum muszą przechodzić przez Ślężę, Kraków i okolice Poznania, ale niestety zewsząd jestem otoczony Macintoshami co uniemożliwia mi tą zabawę.
Pozdrawiam
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #40 : Grudzień 28, 2008, 22:25:15 »

Jak zwykle naszprechane w angielskim Duży uśmiech.
Chyba Ci nie pomogę.
Choć w artykule Mateli czytałem, że jedna z lini biegnie przez Gniezno.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #41 : Grudzień 29, 2008, 00:37:58 »

Potrzebny jest dobry człowiek, który umiałby i chciał stworzyć tu mapę Europy środkowej.
Po naniesieniu wszystkich znanych nam miejsc jako czakramy mocy, to linie łączące te punkty otworzą się same.
Nie szukajmy naszych rodzimych Ley lines w internecie, raczej pokażmy je innym...

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Marzec 01, 2009, 11:58:38 »

Dowiedziałem się ostatnio od mojego Mistrza Reiki, gdzie dokładnie na Wawelu znajduje się ten potężny czakram.
Jest on pod Kaplicą św. Gereona. Wie o tym wiele osób wysoko rozwiniętych duchowo z całego świata i często przyjezdżają do Krakowa tylko po to, aby przez 15 min. pomedytować przy tej kaplicy.
Gdy wejdziemy na Wawel, kaplica jest z przodu po lewej stronie. Jest podpisana, więc nie powinniśmy mieć problemu z jej znalezieniem. Kaplica jest zawsze zamknięta.

Tutaj jeszcze parę artykułów na ten temat:
Cytuj
Czakram wawelski                                                                              

  "Czakramy nie mieszczą się
w kategoriach europejskiego myślenia"
O. Czesław Klimuszko


W religii hinduskiej Wszechświat wyobrażany był jako kwiat lotosu, rozkwitający w punkcie centralnym wód Przestrzeni. Ten symbol miał szerokie zastosowanie w starożytnym Egipcie. Horus, bóg słoneczny wyobrażany był na kwiecie lotosu.

Lotos jest również symbolem 7 magnetycznych centrów świata zwanymi po prostu "lotosami ziemi".

Wśród niektórych wykształconych Hindusów panuje przekonanie, że w ziemi , podobnie jak w ciele ludzkim, znajdują się" czakramy" , czyli gruczoły ziemi. Są to skupiska skoncentrowanej energii pochodzącej z kosmosu i ziemi. W dośc szerokim zasięgu tej energii, a przede wszystkim w centralnym źródle czakramu, gdzie ona jest najbardziej skupiona, życie ludzkie, tak pod względem fizycznym, jak i psychicznym, rozwija się optymalnie.

Tam powstawały najwspanialsze cywilizacje świata. Jest tych czakramów na całej ziemi siedem. Przypuszczalnie są rozmieszczone następująco: u podnóża piramid egipskich, w pasie pomiędzy rzekami Eufrat i Tygrys, w delcie Gangesu i jeden z nich ma się znajdować i to podobno o wielkiej sile radiotwórczej na Wawelu. Miejsca te według podań miały być oznaczone przez Apoloniusza z Tyany.

Czymżesz jest ten czakram? To skupisko energii kosmiczej , magnetyczne centrum ziemskie. Każdy z czakramów otrzymał specjalne przeznaczenie co do swego zadania, a takze czasu, w którym ma sie rozpocząć jego aktywne działanie.

Legenda o "świętym kamieniu" zaczęła powstawać w latach miedzywojennych, kiedy do kierownictwa odbudowy zamku zaczeły napływać dziwne listy z prośba o udostępnienie podziemi zamku krakowskiego. Listy przychodziły od nielicznych wtedy gości z Indii, którzy przejeżdżali przez Polskę. Później odwiedziło to miejsce wielu wybitnych ludzi jak prezydent Indii Nehru. Schodzili do podziemi przebywali tam zazwyczaj kilka godzin zatopieni w kontemplacyjnym milczeniu. Zachowywali się milcząco, skromnie, starając się nie wzbudzić niczyjej uwagi; potem odjeżdzali.

Jest na Wawelu kaplica pod wezwaniem św. Gereona. I to właśnie tam podobno ma się znajdować ten "święty kamień".

Co sie zaś tyczy samego kamienia to nikt dotąd nie wskazał konkretnego kamienia w tej świątyni. Wydaje sie, że ów "kamień" to całkiem umowna nazwa. Każdy zamek ma przeciez swoją legendę. Tak na dobrą sprawę, to Wawel jej jeszcze nie miał.  Pewien dyrektor muzeum swiatowego powiedział.."zazdrościmy Wawelowi, że posiada ów kamień zwany czakramem. To niesamowita moc przyciagania, magiczna moc. Gdybyśmy coś takiego posiadali wiedzielibyśmy jak tę legendę wykorzystać."


Opracowano na podstawie książki
Z. Święcha-"Czakram Wawelski".Kraków 2001

http://www.gwiazdy.com.pl/12_01/4.html
http://www.gwiazdy.com.pl/5_99/22.htm
http://www.um.oswiecim.pl/pl_chemik/13_2001/articles/czakram.html
http://www.ndw.v.pl/art.php?nr=494&kom=1

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_%C5%9Bw._Gereona_na_Wawelu
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #43 : Marzec 01, 2009, 13:01:29 »

Chanell, ja mieszkam w Krakowie od 1995r. i decyzja o zmianie miejsca zamieszkania zapadła w ciągu pół godziny. Za dwa miesiące mieszkałam już w Krakowie. Prawie to odchorowałam, bo pochodzę z północnej Polski, gdzie jest inne życie. Potwierdzam Twoje zdanie, że to wspaniałe miasto, aczkolwiek nie każdy od razu musi się w nim czuć dobrze. Myślę, że dopiero dłuższy pobyt daje możliwość poznania tego miasta. W szkole zawsze wybieraliśmy trasę corocznych wycieczek na południe Polski (żeby jak najdłużej być poza szkołą) i Kraków był stałym punktem programu. Zawsze na Wawelu czułam się wspaniale. Obecnie staram się tam bywać jak najczęściej, ale stoję jak najbliżej Kaplicy św. Gereona ( 90 tys. jednostek BSM), a nie na dziedzińcu (45 tys. w/w jednostek wg.L.Mateli). Leszek Matela wskazuje też jaka skala promieniowania jest w kościołach krakowskich. Jeżeli będzie zainteresowanie, to mogę wypisać. A więc do spotkania na Wawelu Chanell. Pozdrawiam serdecznie.


Tom1ek, i tam właśnie kieruj się jak najczęściej. Polecam za Leszkiem Matelą: Kaplica św. Gereona 90-120 tys. jednostek BSM; Katedra Wawelska 40-60 tys.; Sala Senatorska na Zamku (polecam ze względu na treść arrasów) 60 tys.; Dziedziniec Zamku 45 tys.; Dziedzińczyk Batorego (wskazany uśmiech do kamery) 60 tys.; ruiny kościołów św. Michała i św. Jerzego po 40 tys. Smocza Jama do 30 tys., ale tutaj pewne obszary mogą wpływać negatywnie. A tak przy okazji kościoły też są miejscami mocy, najsilniejsze to: Kościół Mariacki 50 tys.; Kościół Franciszkanów przy pl. Wszystkich Świętych 50 tys.w/w jednostek. Pozostałe stopniowo o mniejszej mocy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 14:11:25 wysłane przez tom1ek » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : Marzec 01, 2009, 14:15:55 »

Do kościoła mariackiego trzeba płacić za wejście (przynajmniej na większość obszaru), na zamek też, za to franciszkański jest otwarty cały dzień a promieniowanie wysokie. Mogła byś się dowiedzieć w których konkretnie miejscach tego kościoła promieniowanie jest największe? Bo byłem tam i ta bazylika jest naprawdę duża.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 14:16:43 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Thotal
Gość
« Odpowiedz #45 : Marzec 01, 2009, 14:28:39 »

Jama Michalikowa też "działa", sam sprawdziłem Uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #46 : Marzec 01, 2009, 21:42:03 »

Mógłby ktoś podjąć się spisania tych polskich miejsc mocy, ja w miarę swych możliwości postaram się nanieść je na mapę i połączyć.
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Marzec 01, 2009, 21:50:27 »

Cytuj
Jak skorzystać z energii miejsc mocy?
Należy się przede wszystkim na nią otworzyć. Ważne jest nastawienie wewnętrzne i chęć poddania się działaniu energii kosmosu. Można usiąść na ziemi czy oprzeć się o kamień w środku kręgu. Głębokie i spokojne oddechy sprzyjają wyciszeniu. Kilka minut w ciszy pobieramy energię. Podobnie czynimy, gdy miejscem mocy jest kościół. Wówczas staramy się zająć miejsce w ławce jak najbliżej ołtarza. Oddajemy się modlitwie czy medytacji. Jeśli będziemy umieli odpowiednio otworzyć się na energie miejsca mocy, zazwyczaj wzrośnie nasza biowitalność i powiększy się aura. Odczujemy spokój wewnętrzny i radość.

„Święte miejsca” pełnią szczególną funkcję w odniesieniu do całej Ziemi. Są jak organy w ciele. Niektóre można porównać do gruczołów, inne do ośrodków nerwowych, mięśni, stawów, tętnic czy pojedynczych komórek. Podobnie jak w przypadku ludzkiego organizmu, zachwianie równowagi tego systemu wywołuje poważne choroby. A co dopiero jeśli ulegają przypadkiem zniszczeniu. Co by się stało, gdyby usunąć z ludzkiego organizmu tarczycę, żołądek czy serce? A jednak nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami zniszczenia miejsc mocy, które nie tylko emanują pozytywną energią, ale są również skarbnicą wiedzy o naszych korzeniach.


Darek, mówisz i masz Chichot
Bardziej dokładnego wykazu chyba nigdzie nie znajdziesz:

http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/reg_odznak/pdf/okpmmwp_zalacznik.pdf
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2009, 21:54:34 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
ptak
Gość
« Odpowiedz #48 : Marzec 01, 2009, 22:08:26 »

Chyba niezupełnie kompletny jest ten wykaz. Z tego, co mi wiadomo, to w  Bazylice Mariackiej w Gdańsku, również jest miejsce mocy. Znajduje się ono pod amboną, chociaż  jest ponoć także w innym miejscu, o czym tu można przeczytać:  http://kahunek.bloog.pl/d,,id,4158182,m,stycznia,r,2009,title,Bazylika-Mariacka-w-Gdansku,index.html?ticaid=6797e

Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #49 : Marzec 01, 2009, 22:10:29 »

I to prosto z Krakowa. Mogłabym szerzej o Krakowie, ale dopiero za kilka dni.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naszemaluchy radiomms julandia the-world-is-magic brygadaszarika