Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 15:29:06


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miejsca mocy w Polsce i na świecie  (Przeczytany 194755 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : Czerwiec 03, 2012, 21:21:56 »

Może jest i w tym jakaś prawda. Emocjonalnie działamy na czakramy, no i mamy co mamy. Mrugnięcie
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : Czerwiec 04, 2012, 22:23:16 »

Dziwię się że ten most jeszcze stoi ,tyle ton żelastwa na barierkach ! Widocznie wielka jest siła miłości i stąd ta wytrzymałość Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : Czerwiec 05, 2012, 15:04:58 »

Dlatego mimo wszystko, żeby zagwarantować sobie wierność w związku, najlepiej wybrać się do Wrocławia.
I koniecznie zabrać ze sobą... kłódkę. Duży uśmiech

....partnera można oczywiście też Mrugnięcie
Wrocławski most Tumski stał się ulubionym miejscem zakochanych. Na barierkach mostu zaczepiają kłódkę z wypisanymi na niej swymi imionami. Klucz wrzucają później do Odry. W efekcie ich uczucie ma być już nierozerwalne. Jest to stosunkowo młoda tradycja, ale kłódek po obu stronach mostu już jest bardzo dużo.
 W Europie istnieje już kilka tzw. mostów miłości. Są m.in. w Rzymie, Kijowie, Paryżu, Wilnie i Rydze. Jest też w Bydgoszczy.
Most Tumski znany jest ze swoich magicznych właściwości już od setek lat. Dawniej na moście zaczepiano jemiołę, pod którą zakochani mogli się całować. Tutaj też przychodzili wrocławianie, którzy nie mogli znaleźć swojej drugiej połowy. Szukający miłości musieli jednak najpierw pogłaskać posąg lwa, stojący przed wrotami katedry. Potem odmówić kilka szczerych modlitw, bądź też porozmawiać z posągiem. Następnie jak najszybciej musieli udać się na most Tumski. Te wszystkie zabiegi miały sprawić, że pierwsza napotkana na moście osoba zakochiwała się bez pamięci.

Most Młyński.

W tym miejscu, w 4 kwietnia 1503 roku (obecne, pochodzące z końca XIX wieku, mosty Młyńskie wyglądają inaczej niż w tamtych czasach) odbyła się na polecenie Świętej Inkwizycji „próba wody”. Oskarżoną o czarnoksięstwo kobietę związano i zgodnie ze zwyczajem, zawiniętą w obszerny, czerwony płaszcz wrzucono do wody. Wierzono wówczas, że jeśli oskarżenie jest niesłuszne, Bóg uratuje niewinną. I jak się okazało, uniesiona z prądem na mieliznę kobieta, przeżyła! Wydarzenie to przyczyniło się do upadku inkwizycji we Wrocławiu.  Z politowaniem

Edit Przywrócono zdjęcie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 16:44:43 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #228 : Czerwiec 05, 2012, 15:17:36 »

Janusz pokaz swoja klodke, wisi jeszcze?
Uśmiech
Ciekawy zwyczaj, slyszalam o magii kluczy, ale o klodkach jeszcze nie.
Wierze w takie obrzedy, ta sila zamknieta i jeszcze kluczyk wyrzucony, to wiecej niz sakramentalne "tak".
Ciekawi mnie, czy mozna miec wiecej klodek, czy czar dziala tylko raz...
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Czerwiec 05, 2012, 17:27:04 »

O lwie przy wejściu do Katedry wrocławskiej

Orzeł i lew - zwierzęta mocy na historycznej mapie Wrocławia, kiedy Ostrów był jeszcze wyspą.

Po bokach wejścia do Wrocławskiej katedry znajdują się dwie wytarte kamiennie rzeźby — trudno się tego domyśleć, ale jedna przedstawia lwa, druga zaś orła. Legenda głosi, że jeśli samotna kobieta chce poznać swojego przyszłego ukochanego, powinna dotknąć lwa, samotny mężczyzna zaś na odwrót.

Lew

Ja dotknąłem orła, a on ukradł moją kłódkę i odleciał   Mrugnięcie

http://panoramy.zbooy.pl/360/show.html?max=1&p=wroclaw-katedra-portal-wieczor-hdr&lang=p  Tutaj można zobaczyć orła i lwa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2012, 18:12:20 wysłane przez janusz » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #230 : Czerwiec 05, 2012, 20:08:59 »

Ten ORZEL to bielik! east! z wyspy Wolin, nasz narodowy symbol.
A ja myslalam, ze te stare baby wrzucano do wody, aby wam kluczyki wylowily... hmmm...
Mrugnięcie
A tu nagle SFINKS!

Uroczyscie oglaszam, ze moje klucze sa WOLNE!  Mrugnięcie
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #231 : Czerwiec 06, 2012, 08:13:49 »

Ciekawi mnie, czy mozna miec wiecej klodek, czy czar dziala tylko raz...
tak, dla każdej dziewczyny inną...
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #232 : Czerwiec 06, 2012, 10:07:16 »

Chciałam jedynie zauważyć, że każdy posiada swoje miejsce mocy. Serce.
Tak więc, Ziemia ma ponad siedem miliardów ruchomych miejsc mocy.

A kłódki do lamusa. Dziś w modzie karty dostępu.  Duży uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : Czerwiec 06, 2012, 10:13:18 »

te kłódki to taki rytuał magiczny, wzamcnia coś co już zaistniało, lub ma to wzmocnić,-
to tak jak coś pomyśleć, ale wypowiedzieć ma większą moc, i tak nie/świadomie "pogańskie" rytuały mają się dobrze nawet w XXI w. Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #234 : Czerwiec 06, 2012, 10:16:42 »

ptaku, czy te karty dostepu to nie czasem "dowod milosci", o ktorym sama wspominalas na innym watku:)
arteq - zrozumialam, te klodki to taka nowoczesna wersja pasow cnoty, kiedys tez pan i wladca zamykal kluczykiem i wyjezdzal na wyprawe krzyzowa, oj to byla milosc!
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #235 : Czerwiec 06, 2012, 10:43:09 »

Cytat: Fair Lady
ptaku, czy te karty dostepu to nie czasem "dowod milosci", o ktorym sama wspominalas na innym watku:)

…raczej czytniki wibracji.  Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #236 : Czerwiec 06, 2012, 10:59:19 »

Klipper jest dla mnie miejscem mocy, pisalam juz o tym na innym watku, moze dlatego, ze siedzac na tarasie, bezposrednio na plazy mozna ogladac klientele w pelnej krasie i faktycznie wibracje sie podnosza!
Pozeranie wzroczne... Uśmiech
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : Czerwiec 06, 2012, 22:43:38 »

Cytuj
Ciekawi mnie, czy mozna miec wiecej klodek, czy czar dziala tylko raz...

Wygląda na to, że to jest możliwe Chichot


Natomiast energetyczne wibracje na wrocławskim czakramie, są bardziej dostępne dla wzroku o zmroku. Mrugnięcie





Edit Przywrócono zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 16:49:55 wysłane przez janusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #238 : Czerwiec 06, 2012, 22:46:32 »

Janusz ,jak się robi zdjęcia po piwku, to wychodzą wibracje czakramów Mrugnięcie (żart)
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : Czerwiec 06, 2012, 23:07:14 »

Tutejsi braciszkowie nie produkują już tego złocistego napoju, ale można go nadal  wypić na przycumowanej w pobliżu barce i czuć się jak na morskiej faliii. Duży uśmiech



Niech moc czakramów będzie z nami. Uśmiech

Edit. Przywrócono zdjęcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 16:53:15 wysłane przez janusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #240 : Czerwiec 06, 2012, 23:55:58 »

Ładna mi to "barka" . Raczej salonka spod igły.
A u nas na Odrze w reprezentacyjnym miejscu cumuje stara, rosyjska łajba "Ładoga"

(przerobiona na restaurację i odnowiona)

Zadziwiające, że w miastach Polski powodzeniem cieszą sie takie nawodne lokale o rodowodzie zza wschodniej granicy. To się chyba od Potiomkina i Aurory wzięło  tyle, że dziś strzelają kroki od szampana , a nie działa Mrugnięcie
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #241 : Czerwiec 07, 2012, 09:50:44 »

east - bo Palac Zimowy trzeba zdobywac krokami!:)

Zupelnie niezle sa te barki i "Aurory", atrakcja. Na calym swiecie takie sa i nie wiem, czy te ze wschodu gorsze. Wazne co na stol podadza, a barszczyk ukrainski to moja specjalnosc.

A co do tych klodek (na wieki wiekow i etc.), to spojrzcie na swe paluszki, ciekawe jak przyozdobione, he he he.
Kiedys wyczytalam, ze nakladanie (obraczkowanie) zlotych kolek na dowod milosci, to wlasnie jeden z trikow magicznych.
"Zakuci na amen"Uśmiech
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #242 : Czerwiec 07, 2012, 10:49:49 »

..ja tam widzę Hotel Tumski i do kuchni Ukraińskiej Duży uśmiech
byłem raz w Kijowie i przeważnie w menu był czaj, wódka, i kanapka z łososiem,-
ale w sumie cool Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #243 : Czerwiec 07, 2012, 13:04:20 »

Niedaleko hotelu, w zaciszu wyspy Bielarskiej stoi pomnik greckiego filozofa Sokratesa. Tylko Grecy i Polacy wystawili mu taki monument. Szok

   





Widocznie tutaj na czakramie świadomości, ukrył się przed swoją drugą połówką ( Ksantypą), aby w spokoju rozwiązywać różne kwestie filozoficzne i przekazać Wrocławianom wiedzę Platona, dotyczącą Atlantydy. Mrugnięcie

Edit. Przywrócono zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 17:00:53 wysłane przez janusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #244 : Czerwiec 07, 2012, 14:15:59 »

..tu trochę zboczę z wątku, ale co nieco poczytałem o w/w Sokratesie chcąc nie chcąc i "ciekawy" wielki filozof zaordynował sobie pogrzeb,-
okazał się być legalistą,-
mimo swej racji w sprzeczności do ówczesnego prawa, pogodził się z wyrokiem jaki na niego wydano- wyrokiem śmierci  Szok
i choć mógł uciec, postanowił zosatać- może tak na złość swym opracom,-  Cool
inna sprawa, że nie był zbyt łagodny dla przygłupów w ówczesnych władzach Duży uśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #245 : Czerwiec 08, 2012, 19:30:07 »

@songo
Cytuj
pogodził się z wyrokiem jaki na niego wydano- wyrokiem śmierci
Bo to jedyny logiczny wniosek płynący z tzw "życia" = śmierć JA. On to po prostu "wziął na klatę" Mrugnięcie

@janusz
Cytuj
Tylko Grecy i Polacy ....
  tylko oni dziś dali godne widowisko sportowe Chichot
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 19:31:17 wysłane przez east » Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #246 : Czerwiec 08, 2012, 20:34:24 »

Xantypa, jasne! Klaudiusz tez zakochal sie, i inni... he, he, he...

A mysleli, ze klodki powiesza i bedzie "na wieki wiekow Amen"...

Progres!

Uśmiech

Miejsce mocy obok klippera to Chilli Willi, czyli dawna Ksantypa... (mordownia) Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 20:35:46 wysłane przez Fair Lady » Zapisane
Przebiśnieg
Gość
« Odpowiedz #247 : Czerwiec 30, 2012, 19:53:59 »

Cytuj
Niedaleko hotelu, w zaciszu wyspy Bielarskiej stoi pomnik greckiego filozofa Sokratesa. Tylko Grecy i Polacy wystawili mu taki monument.
Tak czy to nie jest widocznym sygnałem Uśmiech
Czuciowcy - Polacy (Słowianie) i Myśliciele - Grecy
to pa Duży uśmiech
Zapisane
Fair Lady
Gość
« Odpowiedz #248 : Lipiec 01, 2012, 09:59:49 »



Pomnik Tatara RP w Gdansku Orunii.

 Chichot
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #249 : Lipiec 01, 2012, 15:23:00 »

Faktycznie mocno się trzyma w siodle, jak na Tatara przystało, ale co to ma wspólnego z miejscem mocy. Może wiecej opisu wyjaśniłoby o co chodzi. Chichot
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 16:03:04 wysłane przez janusz » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

schoolmonster brygadaszarika my-very-cats obozyjenieckie radiomms