Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 06:32:42


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Panna z rybą i inne  (Przeczytany 130302 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #150 : Czerwiec 24, 2009, 18:20:35 »

Witaj Chanell.
Tak wiem o tych pięknych miejscowościach po Krakowem. Uśmiech
Herby z muru kościoła w Księgienicach Małych pod Ślężą są zaskakujące.
Wśród nich znajdują się symbole przypominające wzór z orderu ''Złotego Runa''
oraz z orderu ''Smoka'' / 1 i 3 na poniższym zestawie/.Można zauważyć/post wcześniej/
też herb litewskiej ''Pogoni'' i ''Odrowąż'' oraz czeskiego lwa Judy z podwójnym
ogonem.Są też tutaj lwy z herbu Anglii.Widać wyraźnie,że zainteresowania i
powiązania zamieszkujących ten rejon elit były zastanawiające.
Szkoda tych miejscowości,gdyż dzisiaj w nocy mieszkańcy walczyli z żywiołem wody.
Jeszcze w sobotę wybierałem z niewinnego potoku kamienie,teraz jest tam powódź.



Witaj Nagumulululi.
Ten,ukrzyżowany człowieczek ze znaczkiem krzyża nad,nim jest chyba wykonany
w czasach późniejszych. Uśmiech
Zapisane
nagumulululi
Gość
« Odpowiedz #151 : Czerwiec 30, 2009, 11:42:27 »

Witaj,

Mam pytanie czy w twoch poszukiwaniach natknąłeś się na jakis zwiazek Śleży ze św. Jerzym?
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Czerwiec 30, 2009, 21:34:01 »

Witaj Nagumulululi.
Nie,nie spotkałem się z takim związkiem.
Ślęża za patronów ma św Jana Chrzciciela i św Jakuba,patrona podróżników.
Taka figura widnieje na portalu bramy w centrum Sobótki
i w herbie miasta.



http://www.zrodlo.krakow.pl/Archiwum/2004/30/08.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2009, 20:51:52 wysłane przez janusz » Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Lipiec 13, 2009, 11:30:10 »

Symbol ryby występujący na Ślęży można znaleźć także na sławnym portalu
ołbińskim.Na kamiennej bramie,która jest cennym zabytkiem pochodzącym
z czasów Piotra Włosta,jest ukazane jego prawdziwe oblicze.Twarz komesa
otoczona jest rybkami o przypominających dzioby pyszczkach.Pomiędzy nimi
ciekawy motyw lilijki.



Te same rybki z dziubkami,można zauważyć na krzyżu pod arkadą,na którym prawdopodobnie wzorowali się ślężańscy augustianie,pochodzący z Francji tworząc swój symbol nazywany ''Areną''.
Krztałty ich ciał są znakiem ''Alfy i Omegi'',czyli początku i końca.Całość to symboliczna
''Brama Czasu''.



Może właśnie tutaj ukryta jest prawda dotycząca ''Panny z Rybą'' ?
Rybki są poprostu symbolem naszej ery jej początku i końca.Czasu,kiedy
odczuwany jest brak ''Głowy'' w mądrym działaniu i postepowaniu wobec
otaczajacego nas świata i ludzi. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2009, 11:46:47 wysłane przez janusz » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #154 : Listopad 07, 2009, 17:20:57 »

..to teraz może trochę mniej o Rybach,
wszak one "głosu nie mają", a więcej o Pannie i o tym, co ją łaczy
z Bliźniakami: Mercurym,
a także o skali kwantowej:

Panna - ŁĄCZNOŚĆ, ETAPY ODWZOROWANIA | Mercury - Bliźnięta

tak nawiasem: obstawiał bym np. u Leszka silną pozycję panny
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 17:23:47 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #155 : Listopad 08, 2009, 20:21:45 »

Witaj PHIRIOORI
troszke o Pannie.
O czlowieku mowi sie , ze jest Nous= "Duch kreujacy swiat" oraz Demiurg=Stworca swiata
Demiurg z laciny Demivierge = Pol Panna
Znak hebrajski Beth znajduje sie wlasnie w zodiaku w gwiazdozbiorze Panny czyli "Betula".
Celtowie nazywali znak B (Beth) jako Brzoza, Irlandczycy zwali go Beth a Rzymianie wlasnie "Betula"
Lacinskie "Betula" oznacza Brzoze, zas po hebrajsku betula oznacza Panne!
Gwiazdozbior Panny graniczy z gwiazdozbiorem Ryb a jemu nalezy znak N. Czlowiek powinien
polaczyc swoje wewnetrzne slonce z silami wewnetrznej Panny, czyli polaczyc znaki N i B co
oznacza "ben" czyli syn.
pozdrawiam
Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #156 : Listopad 08, 2009, 22:21:44 »

Witaj Acentaur,
No i co ty każesz łączyć w tym człowieku? Jakieś hebrajskie znaki, by wyszedł syn?
„Synostwo” jest już  od samego początku, a jedyne co człowiek powinien zrobić, to napełnić się energią MYŚLI (nie mylić z myśleniem). To zaś nastąpi w wyniku  przestrzegania praw uniwersalnych. Łamanie praw, to unicestwianie się. I żadne znaki hebrajskie nic tu nie pomogą, zresztą Hebry  dawno już nie ma, przekłamania i programy pozostały, w starych legendach również …

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #157 : Listopad 08, 2009, 22:30:42 »

Cytat: acentaur
Demiurg z laciny Demivierge = Pół Panna
Demi-Vierge? ..no kto by pomyślał. Zawsze mnie zaskakujesz jakąś niewidzialną "oczywistością".
Niestety nie poznam już łaciny, gdyż trochę mni się nie chce.

Cytat: acentaur
Znak hebrajski Beth znajduje sie wlasnie w zodiaku w gwiazdozbiorze Panny czyli "Betula".
Celtowie nazywali znak B (Beth) jako Brzoza, Irlandczycy zwali go Beth a Rzymianie wlasnie "Betula"
Lacinskie "Betula" oznacza Brzoze, zas po hebrajsku betula oznacza Panne!
Bardzo to ciekawe rzeczy są.

Z tego , co mi wiadomo, to "Beth" znaczy "Dom" (tylko już nie pamiętam w jakim narzeczu).
Ponadto: Bet(h) <> teB > Teb

Co ciekawe, bajka o jezusie sklecona, na podstawie mitu, o HORusie, która mówiła:
"Horus  was buried in a tomb at Anu"
odpowiednio zrobiono:
"J. Christ was buried in a tomb located in Bethany"  [Beth-Anu].
Stąd pewnie te całe "Betanki" (ale same nie mają o tym pojęcia zapewne).

Biblia też była hebrajska, więc "B"się tu wyjaśnia od strony językowej.
Od strony Gliphicznej "BiB" ma inne konotacje.

Cytat: acentaur
Gwiazdozbior Panny graniczy z gwiazdozbiorem Ryb a jemu nalezy znak N. Czlowiek powinien polaczyc swoje wewnetrzne slonce z silami wewnetrznej Panny, czyli polaczyc znaki N i B co
oznacza "ben" czyli syn.
A "benben" ..oznacza dwóch synów?... czyli Bliźnięta?

W jaki sposób znak "N"  wiążesz z Rybami?! ..bo się nie spotkałem z tym.
A w jaki sposób łączysz "wewnętrzne słońce" z "Rybami"? ..bo też nie qmam.

Cytat: ptak
przekłamania i programy pozostały, w starych legendach również …
To pozbawmy je mocy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2009, 23:14:39 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #158 : Listopad 09, 2009, 08:22:28 »

wiem i powiem Uśmiech

więc, BENU to w staroegipskim był pierwowzór Feniksa (to słowo jest greckie), pochodzi ono od egipskiego rdzenia wbn, który oznacza zarówno uben (jaśnieć) oraz weben (wznosić się), zaś BENBEN pochodzi dokładnie od tej skomplikowanej mieszaniny słów, BENBEN to wierzchołek piramidy, kamień na jej szczycie, zwany po grecku piramidion...

a teraz moje osobiste odkrycie (Leszek zarzucał mi, że nie dzielę się swoją wiedzą - naprawiam to więc)

CHERUB = HERU-BEN / HERU-UBEN - "Jaśniejący w Oddali" ponieważ egipskie HERU oznacza "bardzo daleko" i dlatego Horyzont, Horus to oczywiście słowo greckie...

a Cheruby są dwa na wierzchu Arki Przymierza, jeden chroni wstępu do Ogrodu Eden (Księga Stworzenia)

mam nadzieję, że wniosłem trochę Światła Uśmiech

EDIT: PHI, nasz przyjaciel Acentaur (przy okazji, fajne okularki:)) zna hebrajski, a litera NUN (50) oznacza RYBA, odnosi się ona do XIII karty tarota - Śmierć, więc wewnętrzne, alchemiczne Czarne Słońce jest jak najbardziej odpowiednim symbolem...

 

KAPŁAN 718'

718 Uśmiech  to co piszesz jest bardzo ciekawe i proponuję założyć osobny wątek,bo tu mamy Panna z Rybą
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 12:32:54 wysłane przez chanell » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #159 : Listopad 09, 2009, 12:59:37 »

Witaj ptaku
Cytuj
No i co ty każesz łączyć w tym człowieku? Jakieś hebrajskie znaki, by wyszedł syn?
po co sie tak goraczkowac, przegrzanie jest nawet dla ptakow niebezpieczne.  Duży uśmiech
jakos tak sie sklada , ze ten hebrajski ma pewne wlasiwosci zas inne jezyki nie. Jezyk te posiada kilka warstw a jedna
z nich jest struktora liczbowa, gdzie kazdej literze przyporzadkowana jest liczba. Daje to mozliwosc dla etymologicznej
analizy o wiele pewniejszej niz dla innych jezykow. Ale co podkreslam, nie ogranicza sie to bibli czy Zydow. Nalezy traktowac
to jaka uniwersalna wiedze.
Dorzuce, ze takze mialem pewne problemy z tym faktem. Ale bardzo mi pomoglo przyjecie takich zalozen:
- jesli biblia mowi o plemionach izraela/izraelitach to nalezy rozumiec kolektywna dusze
- jesli biblia mowi o Judaszu to nalezy rozumiec Zydzi
Zreszta w swiecie duchowym milowanie/ nie milowanie jakiegos narodu/kraju nie ma zadnego znaczenia.
Cytuj
człowiek powinien zrobić, to napełnić się energią MYŚLI
i slusznie. Ale to ma wiele symboli. Raz zintegrowanie Ego, polaczenie ksiezyca i slonca, ozenek z Panna...itd
Witaj PHIRIOORI
chyba Kaplan juz mnie wyreczyl.  Uśmiech
pozdrawiam
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #160 : Listopad 09, 2009, 13:37:42 »

mylisz się channel, odpowiedziałem na pytanie PHIRIOORI dotyczące tego co napisał Acentaur - MUSICIE SIĘ MODY NAUCZYĆ, ŻE TUTAJ JEST BARDZOOO DUŻA DROGA SYMBOLI I JEDEN PROWADZI DO DRUGIEGO - nie ma sensu zakładać nowego tematu do każdego... off-top to co innego, od panny z rybą poszliśmy dalej ale ciągle o tym pisząc, przecież NUN to RYBA  Duży uśmiech

718'

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 13:38:46 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #161 : Listopad 09, 2009, 13:59:30 »

Cytat: acentaur
Dorzuce, ze takze mialem pewne problemy z tym faktem. Ale bardzo mi pomoglo przyjecie takich zalozen:
- jesli biblia mowi o plemionach izraela/izraelitach to nalezy rozumiec kolektywna dusze
- jesli biblia mowi o Judaszu to nalezy rozumiec Zydzi
W poście-linku, który zainicjował kwestię dodałem link do tego zagadnienia.<
Chetnie bym podlinkował też do wywodu kapłana pt. IS(Isis)-RA-EL(Saturn), ale nie wiem gdzie to jest teraz.

Cytat: acentaur
Gwiazdozbior Panny graniczy z gwiazdozbiorem Ryb a jemu nalezy znak N.
Czlowiek powinien polaczyc swoje wewnetrzne slonce z silami wewnetrznej Panny,
czyli polaczyc znaki N i B co oznacza "ben" czyli syn.

Z tego co znam Zoo-Di-aca, to gwiazdozbiór Panny NIE graniczy wcale z gwiazdozbiorem Ryb,
a nawet leżą w idealnej OPOZYCJI.. czyli najdalej, jak sie da na kole zodiakalnym (na Średnicy/ po Phi).

Ale to nie zmienia znaczenia Twojego wywodu, wręcz przeciwnie.. OPOZYCJE nalezy integrować.

Cytat: acentaur
chyba Kaplan juz mnie wyreczyl
Kapłan dał bardzo interesująca kwestię.
Ale odnośnie wyręczania, to zabrakło, że litera: "N" = NUN (tej litery zwanie). Nie znam hebrajskiego.

Cytat: Kapłan 718
PHI, nasz przyjaciel Acentaur zna hebrajski, a litera NUN (50) oznacza RYBA, odnosi się ona do XIII karty tarota - Śmierć,
więc wewnętrzne, alchemiczne Czarne Słońce jest jak najbardziej odpowiednim symbolem...

Tak, Teraz jest zrozumiała integracja opozycji Panny z Rybą; wyrażana jako litery B i N.

Co do graniczenia: to Ryby graniczą na kole zodiakalnym z Baranem oraz z Wodnikiem.
..w tym kontekście liczba 13 odnosi się do znaku Barana, a nie Wodnika (11). Przy naturalnym continuum ruchu spirali zoodiakalnej.

Przejście Śmierci/Narodzin: 12 > 1 /(12 >1 = 13).

12 > 1 . W temacie o aborcji poruszyłem.. że
"rodzi sie nowa smierć"(12>1 ..czyli w koło macieja, jak szczury w karuzeli, bez skoku rozwojowego).
vs  (bo to jest jakby zwrotnica przejścia)
12 > 1 (13).. czyli (z przes. kątowym), po spirali na kolejnym Etapie
stając się jednocześnie środowiskiem/polem morfogenetycznym dla świata,
w którym sie umarło/rozpuściło/rozproszyło... jak w wodzie OCEanu nut.
..to właśnie rozproszenie się w środowisko morfogenetyczne,
na którym wyrastają Nowe Barany.
[gdzies wspominałem o masowym rozdaniu cennej sekwencji DNA pod presją].

Czyli w tej drugiej opcji równolegle jesteś w "nowym niebie" - nowym wymiarze obrotu spirali,
ale również stajesz się "strawą" i budulcem/substancją dla "echa" -w poprzednim obrocie spirali,
który masz już 'za soba', przepracowany.

A Śmierć jako umieranie to raczej konszachty typu Ryby-Skorpion.
Ryby-Baran to raczej Narodziny. Wstrzał w Ascedent i wyjście z Łona... z Vesica Pizdes (Rybiego oka) Uśmiech

Mid-punktem opozycji Panna-Ryby są właśnie Bliźnięta i Strzelec.
Ale o tym indziej...

Niemniej to tam wyładowują się nieharmonijne aspekty procesów owej integracji.
(Merkury i Jowisz.. informacje o charakterze religijnym.. ha, ha..)

« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2009, 17:06:42 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #162 : Listopad 09, 2009, 14:41:37 »

a to mam coś ciekawego - w hebrajskim przyporządkowano literze Nun astrologicznie / zodiakalnie znak Skorpiona Uśmiech

mamy więc powiązanie RYBA SKORPION w literze NUN, która odpowiada atu XIII ŚMIERĆ - Skorpion jak wiadomo zabija jadem ale jak - nie wiem czy - wiadomo, również z jego jadu kolcowego tworzy się lekarstwa - typowy paradox, który wcale nim nie jest Uśmiech

a więc mamy WIELKĄ TRANSFORMACJĘ a nie Śmierć, i to czeka nas w / po 012, i tutaj jest związek z RYBĄ, która pływa w WODZIE, woda - chrzest, odrodzenie w wodzie (mitologia celtycka)

jestem spod znaku Ryb, miło mi Uśmiech

718''
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #163 : Listopad 09, 2009, 15:01:53 »

Ryby, Rak, Skorpion (NiedźWiedź)    ..żywioł wody.

ryby i rak -żyją w wodzie, a niedźwiedź ryby łowi i się nimi żywi.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 00:40:04 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #164 : Listopad 09, 2009, 15:12:14 »

no właśnie, a Panna - żywioł Powietrza, razem z Koziorożcem i Bykiem

panna to VIRGO, od tego pochodzi słowo VIRGIN - dziewica, źle to przetłumaczono na łacinę i popełniono wielki i słynny błąd biblijny! zrobiono z Marii dziewicę a ona była ALMAH / VIRGO czyli PANNA, po prostu laska współcześnie mówiąc....

Cytat: Laurence Gardner
Przyjrzyjmy się raz jeszcze tekstowi łacińskiemu, aby zobaczyć, dlaczego nazwano ją “virgo" – młoda kobieta. Być może chodziło o coś, co było prawdą, a co my wypaczyliśmy później. Otóż okazuje się, że słowem, które przetłumaczono na “virgo", było starohebrajskie “almah", które znaczyło właśnie “młoda kobieta". Nie miało ono żadnego seksualnego podtekstu. Gdyby Maria była fizycznie rzeczywiście “virgo intacta", w oryginale użyto by wówczas hebrajskiego słowa “bethula", a nie “almah". [/q]


i komentarz zbędny  Zły

718'
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2009, 11:42:35 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #165 : Listopad 09, 2009, 17:03:14 »

tak to jest przyporządkowane artqu, gdybyś się jakoś tym interesował to byś wiedział, że są 4 trygony znaków zodiaku, każdy przypisany do 1 żywiołu i 3 znaków co razem daje 12 - proste...

718'
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #166 : Listopad 09, 2009, 17:08:51 »

Co wspólnego z wodą ma skorpion? Jeżeli już chcecie to dorzućcie na "trzeciego" wodnika...
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #167 : Listopad 09, 2009, 17:13:56 »

to nie my ustalamy - wodnik, waga, bliźnięta to trygon powietrza, a u góry popełniłem błąd, PANNA to ZIEMIA, tak jak Koziorożec i Byk...

a skorpion z duchowymi wodami ma wiele wspólnego, a co - poszukaj tego jak chcesz...

718'
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 17:14:36 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #168 : Listopad 09, 2009, 21:31:43 »

Być może juz o tym było, ale nidawno wyczytałem, ze określenie rzeźby ze Ślęży "panną z rybą" jest chybione. Rzeźba ta jest prasłowiańskim przedstawieniem pierwszego Anunaki (En-Ki) wychodzącego z wody, po przylocie na Ziemię. Ich skafandry kojarzyły się pierwszym ludziom z rybami, tym bardziej, ze En-Ki wylądował w wodzie, i stąd takie ich przedstawianie.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #169 : Listopad 10, 2009, 16:07:27 »

Cytuj
Co wspólnego z wodą ma skorpion?
To, że dziwni mędrcy kilkaDZIESIĄT lat temu usunęli z zoodiaku NIEDŹWIEDZIA
zastępując go Scorpionem. 3-cia faza Skorpiona to faza ORŁA,
który jest ARI (Arieł).
Lecz Orzeł to Niedźwiedź

a Niedźwiedź żywi się Rybami i jest bliski żywiołowi rzek, tam żeruje i lubi mieć jakiś potok na podorędziu.

kiedyś: A-Riekł (język zywy) - dziś: O-Rzekł  (to oczywiste, dlaczego "O")

Cytat: acentaur
(..)gwiazdozbiorem Ryb a jemu nalezy znak N
Cytat: Kapłan 718
w hebrajskim przyporządkowano literze Nun astrologicznie / zodiakalnie znak Skorpiona

..no to ustalcie, panowie, bo to jest trochę niespójne.
Poczatkowo zrozumialem, ze: znak "N" oznaczał ryby, jako zwierzeta, a skorpiona, jako znak zodiaku,
ale teraz sprawdzam jeszcze i acentaur wyraźnie napisał "gwiazdozbiór Ryb".

Cytat: Dariusz
Być może juz o tym było, ale nidawno wyczytałem, ze określenie rzeźby ze Ślęży "panną z rybą" jest chybione. Rzeźba ta jest prasłowiańskim przedstawieniem pierwszego Anunaki (En-Ki) wychodzącego z wody, po przylocie na Ziemię. Ich skafandry kojarzyły się pierwszym ludziom z rybami, tym bardziej, ze En-Ki wylądował w wodzie, i stąd takie ich przedstawianie.
Ten argument jest nietrafiony, gdyż:
1. Prosiłoby się o umiejscowienie nad woda , a nie na szczycie góry.
2. Gdyby chodziło o skojarzenie skafandra - można było wrzeźbić rybi skafander - a jednak wyrzeźbiono osobno rybę. Oraz człowieka BEZ skafandra łuskowatego.

@Kapłan 718, popraw jeszcze tu błąd - bo zamieszanie jest.:
« Odpowiedz #164

@Arteq, Poczatkowo chciałem monitować o usunięcie tych Twoich postów, które wynikają z ignorancji w klasycznej astrologii. Ale te tu twoje obie uwagi są logiczne (Wodnik naturalnie nie kojarzy sie z powietrzem a z woda; a scorpion nie z wodą a z ziemią/ogniem?). Niemniej.. tu akurat odnosimy się stricte do wiedzy starej,
jaka jest w przekazie astrologii klasycznej. I tak to tam właśnie jest.

Jego podejście do astrologii jest -jak moje do języka.. odnoszę się do OCZYWISTOŚCI z TERAZ.
niemniej Wodnik.. dysponuje wodą/dzbanem - a sam jest "w powietrzu".

Ale żeby to rozkminić.. zciemy języka oraz wypaczenia astrologii - trzeba tez rozpoznać aspekt historyczny, którym tu właśnie się zajęliśmy, by było to widoczne w pełnej rozciągłości ewolucji w czasie.

Przy okazji: Skorpion jeszcze całkiemniedawno bywał w astrologii niedźwiadkiem, lub orłem.
Myśle że ORZEŁ (też i lud orła) przyziemiony... wiec przy ziemi był Niedźwiadkiem
, a w duchu czasów i apekcie przyczynowo-skutkowym  Skorpionem
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 00:47:38 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #170 : Listopad 11, 2009, 11:45:28 »

Acentaur, co do tego co pisałeś mi na PW to ja pisałem, że hebrajska litera NUN odnosi się do RYBY - i tylko tyle, a jak się to interpretuje to już kwestia indywidualnych doświadczeń i poziomu zrozumienia... wiadomo, czym jest dla wczesnych gnostyckich chrześcijan ryba - ICHTHYS jako notariqon tajemny odnoszący się do Jezusa...

718'
Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #171 : Listopad 11, 2009, 15:29:36 »

Witaj Kaplanie
Cytuj
to ja pisałem, że hebrajska litera NUN odnosi się do RYBY
no to wszystko w najlepszym porzadku  Duży uśmiech
PHIRIOORI
Cytuj
Myśle że ORZEŁ (też i lud orła) przyziemiony...
chyba warto sie temu przyjrzec, bo ludy orla to te , ktore maja teraz orla we flagach panstwowych
pozdrawiam
Zapisane
janusz


Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : Listopad 14, 2009, 13:53:01 »

Na umieszczonej poniżej obrotowej mapie nieba można zobaczyć
gwiazdozbiory widoczne 21 czerwca na południowym nocnym
firmamencie.


http://img294.imageshack.us/img294/2401/20091114115249.jpg


Zbliżenie ukazuje,że w tym okresie widoczne są min.:Panna,jedna z Rybek,
Smok,Mała Niedźwiedzica,Wielka Niedźwiedzica.



Zodiak z Dendery dobitnie świadczy o wiedzy astronomicznej starożytnych
Egipcjan.Na tej ilustracji,kolorami zaznaczyłem gwiazdozbiory,które były
wymienione wyżej,ich usytuowanie jest takie same z tym,że Hipcio to nasz Smok,
Szakal to Mała Niedźwiedzica,natomiast Udziec to Wielka Niedźwiedzica,
jest też Panna i Ryby.Te konstelacje widoczne są także w noc świętojańską,
sobótkową nad Ślężą.Uważam,że ich kopią są rzeźby umieszczone
na stokach tej góry.Ciekawostką jest,że te same gwiazdozbiory były by widoczne
21 marca na dziennym niebie równonocy wiosennej,gdyby nie jasność Słońca.
Wygląda więc na to,że na nocnym niebie sobótkowym oraz na jej ziemi,możemy oglądać
towarzyszące nam,od ponad 2000 lat konstelacje Ery Ryb.
Ślężańskie rzeżby ''Panna z Rybą'' i towarzysząca jej Duża Niedźwiedzica skierowane
są w stronę wschodzącego Słońca.Tak samo ukierunkowana jest Mała Niedźwiedzica
na jej szczycie.Na wszystkich znajduje się skośny krzyż,symbol wędrującego Słońca.




Celtycki krzyż jest podobno starożytnym przyrządem służącym w odległej
przeszłości do pomiaru zjawiska precesji.Używany był również przez za-
kon templariuszy i nazywany przez nich ''Różą Wiatrów''
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 22:08:44 wysłane przez janusz » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #173 : Listopad 15, 2009, 13:39:28 »

JANUSZU, spieszę z pomocą wyjaśnienia tego co napisałeś - TUTAJ jest wszystko, mam ten film w wersji .avi, jest w sieci na RapidShare bez napisów - POLECAM!



http://www.reality-entertainment.com/films/titles/the-cross-of-thoth - link do dystrybutora i wydawcy


718'
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2009, 13:43:15 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #174 : Listopad 20, 2009, 22:12:20 »

Cytat: janusz
Hipcio to nasz Smok,
Szakal to Mała Niedźwiedzica,natomiast Udziec to Wielka Niedźwiedzica,
jest też Panna i Ryby.

W Chińskim natomiast zoodiaku, odpowiednikiem Panny i Ryb
będzie najprawdopodobniej Kogut i Królik (Rabbit)
..tak więc nam gdzie kończy się Królicza nora ..zaczyna się Tygrys, tj. Wodnik
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2009, 22:55:29 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

everyone watahanowiu ganghg siri-ya-ny klubbeardedcollie