Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 30, 2024, 03:22:48


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przejawy wolności  (Przeczytany 22097 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ptak
Gość
« Odpowiedz #50 : Marzec 27, 2009, 21:53:52 »

Słusznie domyślasz się Ambroży, o Twoje pif pafy także chodziło, choć jeszcze o parę innych osób, jak np. Leszka, Easta, Kiarę, Acentaura, Astro, Jeremiasza, Zigrina, Petrasa, Rafaelę i wielu innych. Może dopełnisz listę?  Uśmiech

Dwa posty wcześniej wyraźnie wspomniałam o potrzebotwórczym EGO, więc może zostaw imperatyw w spokoju. Zajmij się lepiej EGO, bo to jest złodziej wolności.   Zły
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 21:55:42 wysłane przez ptak » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #51 : Marzec 27, 2009, 22:11:01 »

Ptaku, a gdzie TY widzisz u mnie ego?  Zły Punktów wszak nie chcę.  Uśmiech

A tak poważnie, to takie punkty także uzależniają i ładują ego, zwłaszcza, że nikt nie jest alfą i omegą (także i oceniający). Chichot. Taki fakt np. mija się z celem mojego tu zaistnienia. A ponadto porównywanie jest jedną z największych zbrodni, jak powiedział kiedyś Krisznamurti. TO JEST WŁAŚNIE  ograniczanie wolności. Każdy jest niepowtarzalny. MAM DOŚĆ OCEN W SZKOŁACH I UCZELNI. A nawet na działce dawali nam swego czasu ocenę za uprawę i estetykę. Szok jak dla mnie. To miało być moje piękno... Motywująca kontrola, czy jak? A może manipulacja? Karanie i nagradzanie. Nie stosuję tego nawet w stosunku do swoich dzieci. Raczej obserwuję ich potrzeby i staram się najlepiej, jak umiem je realizować. I rozmawiać. Ale nie perorować. Żadno dziecko tego nie znosi. Reagować na bieżąco i uświadamiać,  to  i  owszem.  A idealnie jest, jeśli człowiek
(w tym wypadku ja) potrafi jeszcze zaświadczyć własnym przykładem. Słowa uczą, a przykłady pociągają. Wiem, o co chodzi w tym wszystkim, a teraz oby mi się udało, to jak najwłaściwej realizować.

Ps.
...a właśnie, wciąż nie pojmuję, co znaczą te kolorki w gwiazdkach? A ja tam lubię niebieski... Zresztą i te gwiazdki po co? Nie lepiej sobie  zwyczajnym być? Niech zaświadcza o nas to, co piszemy i jak piszemy. Dla jednych taki np. Ptak będzie bóstwem, dla drugich uzurpatorem - manipulatorem (że też o ambrożym już nie wspomnę, czy tam Kiarze, a może i o Morze... Mrugnięcie), ale gwiazdki mu się należą. Czyli ilość... Lepiej już zmilczę, w tej drażliwej kwestii, no ale jak zwykle kwestię tę rozpoczął Ptak, więc jak się nie wypowiedzieć, no jak?

 Zły

 



« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 00:16:23 wysłane przez ambroży » Zapisane
ptak
Gość
« Odpowiedz #52 : Marzec 27, 2009, 22:35:20 »

A gdzie Ty Ambroży widzisz moje widzenie twojego ego? Pisałam przecież ogólnie.  Buziak

Fajnie dokończyłaś myśl w tymi nieszczęsnymi punktami, które w ogóle nie powinny tu zaistnieć. Nie są potrzebne piszącym, za to z pewnością potrzebne są przyznającym. Dziel i rządź w miniaturze.  Zły
Wybacz szanowna Administracjo …   nie trzeba było ruszać neutralnego zera …  Duży uśmiech
Ambroży, nie przeginaj ...  Zły
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 22:35:43 wysłane przez ptak » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #53 : Marzec 27, 2009, 22:44:45 »

Ja przeginam, Ptaku, ja?  Z politowaniem Od kiedy uczciwe postawienie sprawy jest przegięciem? Za prawdę, to Jezusa ponoć ukrzyżowali, a ja jestem sobie tylko ambroży, pomniejszy synek boży. Czyż nie tkwimy w temacie WOLNOŚĆ.? Wszak TY Ptak, a nie sarenka....

Pewnie, żeś Ptaku o ego pisał ogólnie, ale tak na wszelki wypadek, to Ci tylko przypominam przy okazji o nie moim (tymże tam* - lepiej nie przywoływać bestii); bo go przecie nie mam,  gdybyś zapomniał był... Mrugnięcie

*ego

Ps.
acha! i prośba do wszystkich, nie piszcie Kochani do mnie Ambroży tylko ambroży. Już wcześniej tak miałam poprosić, ale mi jakoś zeszło.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 01:53:39 wysłane przez ambroży » Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #54 : Marzec 27, 2009, 23:06:18 »

Nie ma sprawy >ambroży<  Uśmiech.
Jednak miłe panie trzymajcie sie, bo czuję narastającą atmosferę, a do wrażliwych nie należę. Więc chyba coś wisi jednak w powietrzu. Mrugnięcie
Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #55 : Marzec 27, 2009, 23:48:05 »

Przekroczyliśmy granicę dobrego smaku, czy jak? Kłamiemy, obrażamy czyjąś godność? Każdy ma prawo do błędu. Takie jest moje osobiste zdanie, co do systemu, ale nie zmienia to mojego stosunku, ani szacunku do twórców(też może kiedyś bym tak postąpiła, nie wiem). W każdym razie wiem, że nasi M i A. mieli jak najszlachetniejsze intencje. Zresztą, to coraz częściej praktykuje się na innych forach. Mnie tam  moja czwórka dzieci, oraz życie nauczyło niemało... i to są moje osobiste wnioski. Można  z nimi dyskutować, bądź też uzasadniać zdanie, jeśli jest odmienne. Czekam zatem na zdrową i słuszną argumentację, natomiast czy inne formy wezmę pod uwagę, to zależy wyłącznie od klasy przekazu.

Kłaniam się oczywiście niezbyt uniżenie, ale za to serdecznie. Uśmiech

ambroży.

Ps. o te gwiazdki, to pytam całkiem poważnie.
Dariuszu, proszę wytłumacz znaczenie koloru, bo ilość zależy chyba od ilości postów? Uśmiech

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 01:49:22 wysłane przez ambroży » Zapisane
secularus
Gość
« Odpowiedz #56 : Marzec 28, 2009, 00:24:11 »

Wszyscy kiedyś będziemy wolni, to kwestia czasu ale nie ma się co spieszyć Duży uśmiech
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #57 : Marzec 28, 2009, 00:34:30 »

wolny?? jak na razie tylko mysl jest wolna, a moze sie zdazyc ze i ta nie bedzie.

ambrozy, przepraszam Cię, moja znajoma ma takiego nicka na komunikatorze wiec po prostu zdawalo mi sie ze to ona. tyle w gwoli wyjasnienia Uśmiech i nie bylo to w celach obrazy, czy zlosliwosci
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 00:36:58 wysłane przez Blad » Zapisane
ambroży
Gość
« Odpowiedz #58 : Marzec 28, 2009, 00:42:44 »

Blad, dodałeś uśmieszek, więc pojęłam, że to żart. Zresztą nawet gdyby nie był to żart, to kto tu się deklarował, że jest wolny od ego Mrugnięcie

pozdrawiam i już! Uśmiech

ambroży
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 02:06:04 wysłane przez ambroży » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : Marzec 28, 2009, 09:38:50 »

pf dostaje tylko twórca tematu, w regulaminie jest też coś o twórczych odpowiedziach, ale w takie coś nie chce mi się bawić, jak ktoś będzie kreatywny i założy fajny temat, dostanie pf, gdybym miał czytać jeszcze wszystkie odpowiedzi i je oceniać... głowa by mnie rozbolała Duży uśmiech

a widzę, że ~ptak też ma +1pf, został pewnie jeszcze z "reputacji", więc muszę wyzerowac jak wszystkim, żeby było sprawiedliwie Język

...neutralne 0...

edycja:
polecam zajrzeć tu: http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2101.msg26244#msg26244

Cytat: ambroży
Ps. o te gwiazdki, to pytam całkiem poważnie.
Dariuszu, proszę wytłumacz znaczenie koloru, bo ilość zależy chyba od ilości postów?

hahahaha  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
gwiazdki są już chyba z pół roku (dosłownie), a ty nie wiesz co oznaczają i dopiero teraz się pytasz  Duży uśmiech Duży uśmiech

dobra, zapraszam tu - żeby nie robić offtopa: http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2197.0
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 11:37:22 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Thotal
Gość
« Odpowiedz #60 : Kwiecień 02, 2009, 09:40:20 »

Czy chcemy być wolni?

Pytanie jest pozornie proste i retoryczne, ale świat w którym się znaleźliśmy gmatwa obraz odpowiedzi.
Bardzo często godzimy się na brak wolności łudząc się, że przyjdzie kiedyś moment "szczęścia" i to my pozbawimy kogoś wolności stając na czubku piramidy, gdzie wolności jest najwięcej. Oczywiście jest to iluzja, dyktuje nam ją EGO i to ono tworzy niewolę na wszystkich poziomach. Wszelkie podziały na mniej i bardziej zniewolonych stworzyło EGO, a manipulacja jest narzędziem do jego kreacji.

Przydzielanie punktów, kontrola, ustawianie hierarchii, to też jest manipulacja
Czy cieszy cię, że masz więcej niż inni?
Czy drażni cię, że masz mniej?

Jeśli tak, to znaczy że żyjesz w NIEWOLI własnego Ego, a inne formy zniewolenia 'przyklejają" się do ciebie tylko przypadkiem.


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

naprawiacze st-fu pyn foxlive brygadaszarika