Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 22:40:26


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Życie po życiu - dr. Raymond Moody [lektor PL]  (Przeczytany 3970 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Leszek
Gość
« : Marzec 28, 2009, 21:43:49 »

Ładny film Życie po życiu - dr. Raymond Moody
Sześć osób opisuje swoje doświadczenia ze stanu śmierci klinicznej (NDE)

http://www.swietageometria.darmowefora.pl/index.php?topic=7.msg218#msg218
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2009, 21:51:59 wysłane przez Leszek » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 28, 2009, 22:05:45 »

polecam książkę tego pana - jest napisana rzeczowo (tytuł ten sam)

pamiętajcie: najpierw książka - potem film
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 16, 2010, 19:08:47 »



Dowody na istnienie życia po śmierci:

My, nieśmiertelni
Autor: Lech Galicki                    2010-07-12 10:38:19

Byłem tam. Ja, myśl tylko. Ja dusza tylko. Widziałem ciało moje. Moja ręka, której nie miałem, trzymała rękę postaci ze światła. Odpowiadałem: tak, ustami, których nie miałem... Wiedziałem, że o grabarzach mówią, iż są jak tanatopraktycy... Fenomenżycia po śmierci. Anestezjolog i zjawy.

...

http://interia360.pl/artykul/my-niesmiertelni,36737


Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #3 : Lipiec 17, 2010, 00:59:53 »

Pamiętam to jak dzisiaj. Zakręt na drodze, ja, świeżo upieczony kierowca, wiozę swoją całą rodzinę -ojca, matkę i brata, z Gdyni do Szczecina. Jestem szczęśliwy, że ojciec dał mi poprowadzić auto. Ma do mnie zaufanie. Doradza mi jak wyprzedzać auta, jak redukować biegi, dodawać gazu .. powtarzam te manewry co jakiś czas, coraz śmielej, nie boję się bo obok mnie spokojny głos ojca tłumaczy mi co mam robić. Kolejny raz - przede mną ciężarówka z piachem. Wyprzedzam. I nagle ten zakręt.. skąd się wziął ? Ojciec mi nie mówił, żebym nie wyprzedzał, dodaję gazu jak zwykle .. na zakręcie pojawia się z naprzeciwka TIR, a ja wyprzedzam ciężarówkę. Są lata 80 te, drogi są wąskie, bez poboczy, a tu na zakręcie trzy pojazdy. Dwa wielkie monstra, a między nimi fiat. Ta opowieść mogłaby mieć swój epilog w którejś lokalnej gazecie na ostatniej szpalcie pt " tragedia -śmierć całej rodziny w drodze do domu". Zakończyłby się mój ród, mój brat nie miałby dzieci, a ja syna. Do takiego scenariusza brakowało dosłownie po centymetrze z każdej strony auta. Nie pamiętam dokładnie jak się to udało zrobić. Mam tylko ciągle wrażenie tego, co wyczytałem w artykule podanym przez Dariusza " Zaś wszystko było bardzo spokojne, jasne i przyjemne..."
Pamiętam ten wielki spokój, ciszę i pewność swoich ruchów. Wpatrzony w wąski tunel między dwoma ciężarówkami spokojnie dodałem gazu i uśmiechnąłem się. To wszystko trwało jakby na zwolnionym filmie ... niemalże czułem masę ogromnych aut między którymi usiłowałem się przecisnąć, ale nie patrzyłem na to .. widziałem światło. Światło w tunelu na drodze. Jakby czasoprzestrzeń zafalowała, ale ja byłem niezmiernie spokojny. Kiedy wyprzedziłem w końcu ciężarówkę , czas znowu powrócił do swojego kontinuum. Zdawało mi się, że nikt w samochodzie przez chwilę nawet nie oddychał, a potem ojciec powiedział, żebym już prowadził do końca. Nigdy o tym ze sobą nie rozmawialiśmy. Do dzisiaj nie wiem, co stało się na tamtej drodze. Racjonalny umysł podpowiada, że po prostu obie ciężarówki zjechały kołami na pobocze robiąc mi w środku miejsce. OK, ale to było na zakręcie, a przy prędkości 90 km/h taka zgodność reakcji i precyzji trzech kierowców wydaje się niemożliwością. Niemniej jednak żyję.
Nie było to życie po śmierci, ale coś jakby doświadczenie życia poza przestrzenią. Miałem też dziwne uczucie panowania nad tą poza-przestrzenią. Nigdy tego nie zapomnę.
Od tamtej pory jeżdżę bardzo ostrożnie i przewidująco. Rzadko zdarza mi się coś nieprzewidzianego na drodze. Życie jest czymś ogromnie cennym, jest darem, szkołą, drogą, prawdą ,wiedzą, radością, tańcem i upadkiem czasami i nawet śmierć tego nie zmieni. Kiedyś, na tamtej drodze przez mgnienie doświadczyłem tego, że TAM , poza fizycznością JEST coś więcej. ... byłem tam.Ja, myśl tylko. Ja dusza tylko.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 17, 2010, 05:51:56 »

"życie po życiu"- tak to wygląda z naszej aktualnej perspektywy,
a z tej drugiej perspektywy "źródła"- "lekcja po lekcji"..

pozdrawiam Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

szkolamagii goldcraft sanguisregum kuro-shiro-academy stadniniakonna