Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 16:11:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kremacja  (Przeczytany 4325 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zuza
Gość
« : Kwiecień 18, 2009, 08:16:38 »

http://interia360.pl/artykul/kremacja-rewelacja,19878

przeczytałam ten tekst i pomyślałam, że warto, aby ten temat znalazł się w dyskusji na forum;
osobiście jestem zwolenniczką kremacji i moja rodzina wie o tym...
Czyli: wszystko o kremacji, z różnych punktów widzenia...
Zapisane
Blad
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2009, 09:19:05 »

ja kiedys chcialem zeby mnie zkremowali (to nie znaczy zeby ze mnie zrobili krem,, tylko mnie spalili) i rozsypali na plazy nudystow,, nidy w zyciu nie mialem tyle nagich kobiet razem,, Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 09:19:50 wysłane przez Blad » Zapisane
kot
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2009, 10:48:19 »

A i mężczyzna też by się trafił. Mrugnięcie
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 18, 2009, 14:44:40 »

Ja tez jestem za kremacja- to znaczy za spaleniem. Kiedys ogladalam program na temat kremacja, czy normalny pochowek. Zapytano czlowieka ktory byl duzo lat grabarzem, a potem pracowal w krematorium, jakie on ma zyczenie w wypadku smierci. Odpowiedzial, ze wiele lat uwazal ze chce byc pochowany normalnie, jednak dzisiaj uwaza ze spalenie jest duzo wiecej chumanitarne, i  zyczy sobie tez spalenie.W Niemczech od czasu do czasu mowi sie glosno na te tematy.
Groby sa bardzo skazone medykamentami i chemia jakia przyjmowal chory. Cale lata przyjmowal pokarm z srodkami utrzymujacymi swiezosc produktow, okazuje sie ze ciala sie nie rozkladaja, i leza latami nienaruszone. Wiele mozna na ten temat, niektore lreligie nie pozwalaja na kremacje. Mysle ze jest to problemgleboki i szeroki . Dyskutujmy dalej.....Rafaela
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 18, 2009, 15:29:40 »

ja też wolę spalenie

taki rodzaj pochówku był znany już w starożytności w wielu kulturach - dziś na świecie jest stosowany także coraz częściej,

tylko np. w Polsce są jeszcze złe skojarzenia dot. takiego sposobu traktowania zwłok - z Oświęcimiem; ale nowe pokolenie powojenne już takich skojarzeń nie ma
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 15:30:21 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Blad
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 18, 2009, 15:32:39 »

Tomek, myślę że jest to bardziej zwiazane z religią katolicką,, ze zmartwychwstaniem i rozumieniem tego slowa. Cialo ktore zostanie spalone nie ma możliwości "zmartwychwstac". Jest to dosyc mocno zakorzenione w naszym wyobrazeniu nowego zycia
Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 18, 2009, 15:34:52 »

Tomek, myślę że jest to bardziej zwiazane z religią katolicką,, ze zmartwychwstaniem i rozumieniem tego slowa. Cialo ktore zostanie spalone nie ma możliwości "zmartwychwstac". Jest to dosyc mocno zakorzenione w naszym wyobrazeniu nowego zycia

jak pytałem księży, to doktryna katolicka tego nie zabrania, tylko po prostu "to nie jest w zwyczaju/tradycji, ale jak ktoś chce to może"

można to jeszcze sprawdzić
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Blad
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 18, 2009, 15:38:23 »

ja nie mowilem o doktrynie,, mowilem o naszym wyobrazeniu zmartwychwstania. przeciez ksiadz mowi z prochu powstales w proch sie obrucisz,, tyle ze troche szybciej Uśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 18, 2009, 16:46:54 »

Tomek, myślę że jest to bardziej zwiazane z religią katolicką,, ze zmartwychwstaniem i rozumieniem tego slowa. Cialo ktore zostanie spalone nie ma możliwości "zmartwychwstac". Jest to dosyc mocno zakorzenione w naszym wyobrazeniu nowego zycia

jak pytałem księży, to doktryna katolicka tego nie zabrania, tylko po prostu "to nie jest w zwyczaju/tradycji, ale jak ktoś chce to może"

można to jeszcze sprawdzić

Można na pewno kremować; 2 lata temu kremowana była moja bratowa, a ciało/prochy złożono do grobu w urnie.
Ksiądz się tylko pomylił podczas modlitwy, bo zamiast o prochach, mówił o ciele...pewnie z przyzwyczajenia...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 16:48:33 wysłane przez zuza » Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 18, 2009, 16:47:03 »

Wydaje mi sie ze slowianie  takze mieli pochowek cialopalny Coś
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

szkolamagii stadniniakonna norwegland sanguisregum rezerwat-mustangow