Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 03:19:49


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ukryta edycja postów - nie róbcie tego!  (Przeczytany 5089 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« : Kwiecień 18, 2009, 21:19:30 »

nie pisałem o tym w Regulaminie, bo to taka niepisana zasada stosowana na wszystkich forach, ale widzę że nie wszyscy ją znają - dlatego stworzyłem ten temat.

jak myślicie powinno się to znaleźć w regulaminie, czy nie?


a o co mi konkretnie chodzi?

chodzi o to, żeby zawsze przy edytowaniu treści posta, jeśli zmieniamy jego sens albo coś dodajemy (no chyba, że tylko poprawiamy błędy ortograficzne albo literówki), dopisywać słowo "edycja" albo "edytowano", "edit", "edited" lub tym podobne.

tak jak np. tu:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2388.msg28272#msg28272
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2329.msg27866#msg27866
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=2388.msg28402#msg28402

Wiele osób trzyma się tej zasady. Ale niektórzy mogli jeszcze o niej nie słyszeć.

To niepisana zasada stosowana na wszystkich forach. Najgorsze, że niektórzy (np. Kapłan 718) robią ukrytą (niejawną) edycję celowo, żeby np. ich oponenci wyszli na "głupków". Wiadomo - komentujesz jakiegoś posta, później ktoś zmienia całkowicie jego sens, a twój komentarz zostaje. Tylko, że dotyczy on tego posta przed edycją - i czasem wygląda np. jakbyś ty czepiał się nie wiadomo czego, albo komentował coś czego ktoś inny nigdy nie napisał... itp.

Ukrytą edycję możecie robić, tylko jeśli wasz post jest ostatnim postem w danym temacie i nie był jeszcze przez nikogo komentowany (ja nawet w takim wypadku robię edycję jawną, jeśli zmieniam posta znacząco albo dopisuję do niego coś ważnego)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2009, 21:23:16 wysłane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Bober
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2009, 08:32:14 »

Ja nigdy nie pisze EDIT jak muszę coś poprawić, nie piszę bo zawsze robię to wtedy jak własnie zeżrę jakąś ważną literkę albo umknie mi coś co mogę jeszcze dodać...Edytowanie posta tylko po to aby z kogoś zrobić"głupola" jest absolutnym ŚWIŃSTWEM na to nie ma innego słowa (oczywiście znalazłoby się jeszcze jedno określenie ,ale jest dość wulgarne  Mrugnięcie )

Jak dla mnie EDIT powinno znaleźć się w regulaminie, bez tego mogą pojawiać się niekończące się kłótnie i bezsensowne dyskuty...a takich w wykonaniu niektórych osób mamy na forum jak lodu Mrugnięcie Co na "papierze" to niepodważalne ....
Zapisane
Michał
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2009, 16:20:04 »

do regulaminu "to"  Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2009, 20:44:24 »

Moim zdaniem powinno być tak:

(do tych punktów nie wliczają się poprawki literówek czy ortografów, etc)

1. Jeśli edytowany post jest ostatnim w wątku, należy przy edytowanej treści (zdanie, akapit, dopisek...) dodać: "edycja"/"EDIT"/"//".

2. Jeżeli post nie jest ostatni, i ktoś się do niego ustosunkował, NIE MOŻNA edytować jego treści. (zamiast tego można przecież coś uściślić czy zmienić w kolejnym poście - żaden problem).


Przykład na sensowność punktu drugiego: Załóżmy, że napisałem o czymś w poście, jako jeden z punktów podając pewną informację. Ktoś po mnie udowodnił, że ta informacja to bzdura. Wtedy ja edytuję posta, ale ustosunkowanie dalej zostaje. I robi się bałagan, bo nie wiadomo, do czego to ustosunkowanie, niezależnie, czy dopiszę u siebie "EDIT" czy też nie. A zawsze przecież mogę napisać: "No, fakt, w tym punkcie się myliłem, masz rację". Wyjdzie na jedno, a nie zrobi się, prosto mówiąc, burdel.

EDIT: Ewentualnie zawsze można dopisać nowy post z uściśleniem, a tamten punkt zaznaczyć sobie na inny kolor (czerwony, niebieski...whatever) z dopiskiem "- nieaktualne"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 20:46:12 wysłane przez Tenebrael » Zapisane
tom1ek

Gaduła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 19, 2009, 21:04:33 »

no tak, tylko jeszcze np. takie opcje, że podajesz 10 fajnych linków do tematu

ktoś to cytuje i komentuje, a ty znalazłeś jeszcze 2 linki i chcesz je dorzucić - lepiej dorzucić w tym poscie, który był już skomentowany, zeby ich nie rozrzucać po całym temacie (wszystko w 1 miejscu)

piszesz tam: "edytowano - dodaję jeszcze parę linków"
i wrzucasz je tam
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze należy do mnie. Pozdrawiam starych znajomych Uśmiech
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 19, 2009, 21:17:17 »

Ups, nie sprecyzowałem jednego - w tym zakazie edytowania postów, na ktore już odpowiedziano, chodziło mi o ZMIANĘ lub USUWANIE informacji, nie o dodawanie Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

companions fifa11 world-anime halotupsy managerzuzlowy