Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 17:18:22


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: JASKÓŁCZE ZIELE - DAR NIEBIOS - zastosowanie, uwagi, spostrzeżenia.  (Przeczytany 195463 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wiki
Gość
« Odpowiedz #225 : Kwiecień 12, 2011, 06:51:04 »

Chanell rwiesz pęk związujesz nitką lub sznurkiem i wieszam np na strychu aż uschnie, tak zawsze robiła moja babcia, a teraz i ja:)



dawno nie piłam już glistnika chyba czas zacząć bo cały słój ususzony w spiżarni stoi Uśmiech


Pozdrawiam:)
Zapisane
yaroos
Gość
« Odpowiedz #226 : Listopad 07, 2011, 08:02:43 »

czy ktoś zauważył że picie glistnika powoduje nietolerację dla alkoholu ?
Bardzo sie zdziwiłem jak odpadłem na imprezie po 8 kieliszkach (25g.) Z reguły wypijam raz tyle żeby sie tak załatwić...Piję glistnik 3 szklanki dziennie od miesiąca...
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 08:04:54 wysłane przez yaroos » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #227 : Listopad 11, 2011, 21:52:46 »

Nie zauważyłem tego u siebie, może dlatego że mało piję. Mrugnięcie
Ale to chyba dobre objawy spożywania tego ziółka, czyż nie? Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #228 : Listopad 11, 2011, 22:09:22 »

U mnie jakoś dziwnie zbiegł się czas kiedy zastosowałem kurację glistnikową z czasem od kiedy zmalała chęć na spożywanie alkoholu praktycznie do zera , ale może to czysty przypadek .
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Listopad 12, 2011, 10:03:16 »

Ale jajca zodiakus71, u mnie dokładnie tak samo to zadziałało.

A to chyba nie przypadek. I mimo, że przestałem pić glistnik jakiś czas temu, nieochota na % cały czas sią utrzymuje. Dodam też, że to działa bez żadnego przymusu, nie myślę o alkoholu, że nie chcę pic bo się stoczę, uzależnię, itp., ale po prostu nie piję, bo nie potrzebuję i nie jest mi po drodze.

I to niepicie jest bardzo łatwe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 10:03:53 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
yaroos
Gość
« Odpowiedz #230 : Listopad 12, 2011, 19:33:20 »

słuchajcie , właśnie i u mnie sie to objawiło że nie miałem ochoty na alkohol, ale na imprezie mogłem wypić co sie rzadko zdaża więc sobie wypiłem Niezdecydowany...powiem tyle że nie wiem co sie ze mną porobiło... Poza tym smak ziółek jakoś dziwnie przedkładał sie ze zmakiem żółci z żałądka przy muszelce...bleeee
Teraz mogę stwierdzić że piłem wbrew sobie i powiedziałem sobie że wóda nie jest już dla mnie !

Ciekawostka - szybko mi przeszło chorowanie (to tylko 200ml czystej), a zawsze po przedawkowaniu alkoholu połowe następnego dnia miałem wycięte z życiorysu ... W tym przypadku wcześnie rano ok godz 4-tej zaparzyłem ziółka i zniknął cały kacyk Uśmiech

Heh ! jeszcze co chciałem dodać - zawsze lubiałem piwko takie odgazowane, otwarte wcześniej z lodóweczki....Zauważyłem że po wypiciu naparu, a potem piwa - coś sie ze mną dzieje nie tak - te same objawy jakbym sie napił mocniejszego glistnika...
Na samo piwo ochota jakby się spotęgowała...ale już sobie odpuszczam wtedy ziółka Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 06:47:55 wysłane przez yaroos » Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #231 : Listopad 15, 2011, 21:59:38 »

Właśnie za to lubię to forum , projekt Cheops projektem ale zawsze jakieś pożyteczne dla życia wiadomości można tu znaleźć , jeśli nie o ziołach to o postrzeganiu świata i o tym , że inni mają podobne poglądy . Człowiek wydaje się sobie jakoś mniej  "odjechany" w życiu codziennym  Duży uśmiech
Zapisane
yaroos
Gość
« Odpowiedz #232 : Listopad 16, 2011, 15:50:44 »

pożyteczne dla życia wiadomości...hehe
Ja jestem tylko ciekawy czy ktoś doświadczył podobnych spięć pt.helidonium majus - czysta żubrówka ?
Piszcie bez krępacji - wszystko co ludzkie nie jest mi co ? Język Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 15:54:20 wysłane przez yaroos » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #233 : Listopad 16, 2011, 19:16:49 »

pożyteczne dla życia wiadomości...hehe
Ja jestem tylko ciekawy czy ktoś doświadczył podobnych spięć pt.helidonium majus - czysta żubrówka ?
Piszcie bez krępacji - wszystko co ludzkie nie jest mi co ? Język Mrugnięcie

Ale proszę to opisywać już w odpowiedniejszym wątku.Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #234 : Marzec 19, 2012, 21:11:37 »


Glistnik jaskółcze ziele - Chelidonium majus L. (Papaveraceae - makowate)

Glistnik jest taksonem monotypowym swojego rodzaju w rodzinie makowatych. Oznacza to, że jest tylko jeden glistnik w świecie roślin i być może dlatego jest on taki unikalny zarówno pod kątem działania, jak i składu chemicznego. W medycynie ludowej nazywano go "darem niebios", co już samo w sobie jest wymowne. Badania fitofarmakologiczne potwierdziły "niebiańskie" właściwości jaskółczego ziela, co sprawiło, że jest to obecnie jedna z najciekawszych roślin leczniczych świata. Jeśli peruwiańskie lasy deszczowe mogą się poszczycić najlepszym antyoksydantem globu - Camu Camu (Myrciaria dubia), tak my możemy poszczycić się glistnikiem. Oczywiście nie tylko my, bo jest to gatunek rozpowszechniony w strefie klimatu umiarkowanego Eurazji. W Polsce jest pospolity na całym obszarze. Jest rośliną wieloletnią dorastającą do 90 cm wysokości. Wytwarza odziomkowe liście o 5-7 odcinkach jajowatych do kolistych, nierówno głęboko wcinanych lub karbowanych. Górne liście są krótsze 3-klapowe o krótkich ogonkach. Z wierzchu są jasnozielone, a od spodu sinozielone. Kwiaty żółte umieszczone są na szczytach pędów o średnicy 2,5 cm. Korona składa się z czterech odwrotnie jajowatych płatków długości około 1 cm. Glistnik posiada palowy system korzeniowy z grubym czarnobrązowym korzeniem głównym i licznymi pobocznymi. Surowcem leczniczym jest ziele i korzeń - Herba et Radix Chelidonii. Korzenie możemy pozyskiwać jesienią lub wczesną wiosną. Ziele natomiast do lipca, choć najbardziej wartościowe jest w maju i czerwcu. Suszymy je w ciemnym i przewiewnym miejscu, aby zachowało swój naturalny zielony kolor. Korzenie szybko obmywamy, osuszamy i suszymy w temperaturze 30-50 stopni C.

Glistnik zawiera 26-27 alkaloidów izochinolinowych (ziele: 0,5-1,5%; korzeń i niedojrzałe owoce: 3-4%). Alkaloidy zlokalizowane są głównie w przewodach mlecznych w postaci soli z kwasami: chelidonowym, bursztynowym, cytrynowym i jabłkowym. Sok wydobywający się z uszkodzonej rośliny zawiera 18 alkaloidów. Ważniejsze alkaloidy w glistniku to: chelidonina, homochelidonina, metoksychelidonina, sangwinaryna (pochodne benzofenantrydyny); protopina, alfa i beta-allokryptopina (pochodne protopiny); berberyna, koptyzyna (pochodne protoberberyny) oraz alkaloidy chinolizydynowe (sparteina). Ponadto glistnik zawiera również aminy biogenne, witaminę C, śluzy, olejek eteryczny, flawonoidy, fenolokwasy (kw. kawowy, kw. cynamonowy, kw. kumarynowy, kw. gentyzynowy, kw. ferulowy), cholinę, czy glikogen.

Właściwości lecznicze glistnika są bardzo szerokie. Jest to niezwykle silna farmakologicznie roślina, która potrafi zwalczać nowotwory i wiele innych schorzeń. Alkaloidom glistnika chciałbym niebawem poświęcić osobną notkę, stąd nie będę się w tym aspekcie teraz zbytnio rozpisywał i daruje sobie zamieszczanie wzorów chemicznych, które i tak by się powtórzyły.

Działanie i wskazania

Preparaty z jaskółczego ziela działają uspokajająco, rozkurczowo, żółciopędnie i żółciotwórczo, hipotensyjnie, krwiotwórczo, immunostymulująco przez system GALT (dawniej określany jako układ siateczkowo-śródbłonkowy jelit), cytotoksycznie, onkostatycznie, moczopędnie, przeciwwirusowo (również przeciw wirusom grypy), przeciwbólowo, przeciwkaszlowo i w dużych dawkach nasennie i narkotycznie. Glistnik wytwarza alkaloidy, które działając synergicznie są jednymi z najskuteczniejszych środków w walce przeciwko różnej maści nowotworom. Działają również fungistatycznie i pierwotniakobójczo. Glistnik i kokorycz oprócz mięśni gładkich, rozluźniają mięśnie szkieletowe.

Glistnikiem leczy się kamicę żółciową, kamicę moczową, grzybice, boreliozę, brodawczaki jelit, wirusowe zapalenie wątroby, grzybice narządów płciowych, choroby wrzodowe, hemoroidy (wlewki), dusznicę bolesną, dychawicę oskrzelową, nerwice wegetatywne, nadciśnienie. Ponadto usuwa wirusa indukującego raka szyjki macicy, obniża poziom cholesterolu, zaparcia spastyczne, znosi bolesne miesiączki i napięcie miesiączkowe, może być stosowany w zaburzeniach psychicznych w okresie menopauzy.

Preparaty

Ze świeżego surowca przyrządzamy intrakt 1:5 na gorącym alkoholu 60-70%. Trzymamy minimum 7 dni. Zażywamy po 5 ml 2-3 razy dziennie. Jeśli zdarzy się kolka możemy wypić pół szklanki naparu + 10 ml nalewki. Nalewka na suchym lub świeżym surowcu może być stosowana na zmiany nowotworowe, dziwne i trudno gojące się rany. Na brodawki najsilniej działa świeże ziele w postaci papki z octem lub spirytusem. Dodatkowo zewnętrznie stosujemy do pędzlowania zmienionych chorobowo miejsc (nadżerki w jamie ustnej, opryszczka, liszaje, czyraki, kłykciny, wypryski, owrzodzenia, zmiany toczniowe i łuszczycowe). Do okładów, płukanek i przemywania skóry rozcieńczamy preparat: 1 łyżkę na 200 ml przegotowanej wody.


Intrakt i ocet glistnikowy

Napar wykonujemy z 1 jednej płaskiej łyżki rozdrobnionego ziela lub korzenia na szklankę wrzącej wody. Odstawiamy na 30 minut pod przykryciem. Pijemy 2-3 razy dziennie po 50 ml. Napar podnosi stężenie hemoglobiny we krwi, poprawia krążenie wieńcowe, mózgowe i obwodowe w kończynach.


Sporządzanie maści glistnikowej - świeże ziele ucierane jest z dodatkiem gliceryny i spirytusu

Na różne zmiany skórne, guzy i zmiany nowotworowe, schorzenia skórne bardzo skuteczna jest maść glistnikowa. Robimy ją rozcierając ziele lub ziele z kłączem z masłem lub smalcem w proporcji 1:1 lub 1:2. Ziele dobrze uprzednio zmieszać z gliceryną i spirytusem. Wszystko ucieramy w moździerzu aż do powstania jednolitej papki. Przy brodawczakach jelita grubego taką papkę przyjmuje się doustnie. Brodawczaki odpadają i są wydalane bez konieczności operacji. Glistnik można stosować przy paraliżach i niedowładach oraz padaczkach z lepiężnikiem różowym.


Po dodaniu smalcu mieszamy aż do uzyskania jednolitej papki - maść glistnikowa gotowa

Cennym preparatem jest też ocet glistnikowy. Surowiec zalewamy w proporcji 1:5 ciepłym lub gorącym octem 3-5% i odstawiamy na kilka dni. Stosujemy do nasiadówek, irygacji, okładania zmian skórnych, płukania jamy ustnej. Działa na grzybice układu pokarmowego, grzybice skóry, skłonności do grzybic skóry, ukąszenia komarów i kleszczy.


A pozwoliłem sobie wstawić zdjęcie z Dr Henrykiem Różańskim, którego uważam za wybitnego farmakognoste i znawce fitoterapii

http://farmakognozja.blogspot.com/search?q=jask%C3%B3%C5%82cze+ziele
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Marzec 20, 2012, 17:43:04 »

Cholibka, wychodzi na to, że Enek nam dobrze podpowiadał !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #236 : Marzec 20, 2012, 18:59:08 »

Tak, w tym względzie dobrze.
Warto nieraz podrzucić małą prawdę by przemycić duże kłamstwo. Mrugnięcie
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

world-anime madex wild-reign fifa11 companions