Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 27, 2024, 02:59:01


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZIEMIA. Czym dla was jest?  (Przeczytany 28527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PHIRIOORI
Gość
« : Kwiecień 28, 2009, 23:53:31 »

1.
Czym jest dla Ciebie?

2.
Kiedyś ziemia była centrum świata, Kopernik to zmienił na rzecz słońca.
I nie mylił się... ale czy coś nie umknęło w tej operacyi?..
(no i która to ziemia była)
Prawdopodobnie umkneła nam pewna rzecz, pewien aspekt sprawy. Związany również z relacjami ziemi.
Fizycznie wszystko się zgadza. Metafizycznie..


3.
Ciekawią mnie też Różne znaczenia słowa, etymologie tych słów:

Ziemia
GEO
MUnD, mondo, mundi, monde
edit:dodaję GAiA

World
Ki

...

Terra
Erde


« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2009, 00:50:26 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 29, 2009, 22:26:50 »

 Uśmiech
Zastanawiałam się przez dłuższą chwilę co mam napisać i doszłam do wniosku że jedno słowo nie wystarczy.
 1.Ziemia dla mnie to: moje miejsce we wszechświecie, to mój dom,to zagadka,to cudowne widoki  to poprostu cały świat i jest dla mnie wszystkim.
2. Tak Kopernik zmienił to,ale właśnie dzięki niemu możemy teraz oglądać Ziemię z kosmosu.Może nie osobiście ale np.dzięki satelitom.
3.Podoba mi się GEO ,choć rodzimy wyraz ziemia jest cieplejszy Uśmiech Niestety nie zanam się na entymologii tych słów.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
Ferseer
Gość
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 29, 2009, 23:29:06 »

Hmmm ... Ziemia czym jest Ziemia? Jest dla mnie największą zagadką ... Większą nawet od samych piramid . Nasza Ziemia jest czymś pięknym co my sami niszczymy ... Szkoda
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 23:32:08 wysłane przez Ferseer » Zapisane
aiden
Gość
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 30, 2009, 05:24:15 »

Nasza Ziemia jest czymś pięknym co my sami niszczymy

Większa ilość CO2 stymuluje rośliny do coraz większej produkcji tlenu...no to myślę, że Ziemia jest wspaniałą maszynką, w przeszłości swobodnie radziła sobie z wybuchami super wulkanów (to dopiero była emisja gazów), więc poradzi są z odchodami człowieka i za to ją lubię Mrugnięcie
Zapisane
Ferseer
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 30, 2009, 22:53:21 »

Aiden zgadam się z Tobą że więcej Co2 stymuluje roślny. Ale właśnie tu jest pies pogrzebany. Skoro sami wycinamy lasy, zanieczyszczamy środowisko , właśnie tu robimy błąd (nie jestem z Grean Peac Język) bo nie długo nie będzie miało co przerabiać Co2 na Tlen.
Zapisane
mona11
Gość
« Odpowiedz #5 : Maj 10, 2009, 14:36:37 »

nie ma miejsca jak Dom ;]
jesteśmy częścią Ziemi, jak komórki mięśniowe są częścią naszego organizmu.
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #6 : Maj 13, 2009, 22:53:08 »

małe zainteresowanie ziemią na forum.
Pewnie ziemianie tu prawie nie zaglądają Chichot
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Maj 13, 2009, 23:01:11 »

PHIRIOORI  Uśmiech
Może dlatego że mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus Język

Teraz na poważnie.Faktycznie małe zainteresowanie,ale temat jest troszeczkę ciężki. Muszę przyznać że ja miałm problem jak ująć w słowa ,czym dla mnie jest Ziemia i pewnie inni też.Dlatego moze nic nie napisali:)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 23:01:51 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
kot
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 13, 2009, 23:03:57 »

Ziemia wybranym nam miejscem do kształtowania duszy jest rekomendowana od dawna,wiec korzystamy.
 Uśmiech Mrugnięcie

Zapisane
zigrin
Gość
« Odpowiedz #9 : Maj 13, 2009, 23:52:11 »

Jestem z Ziemi – chociaż z Marsa też…  Duży uśmiech
O Ziemi trudno się mówi, bo zbyt wiele przesłania ją informacji…  Mrugnięcie
Jest ona dla wielu ludzi niemal wszystkim tym, co wydaje im się że posiadają na własność…  Duży uśmiech
Gdy ktoś zaczyna zbyt wiele „fantazjować”, wtedy często mówimy do niego aby „zszedł na ziemię”…  Chichot
Jak tu jednak nie z-fantazjować, gdy np. z takiego natłoku informacji trzeba zrobić krótkie podsumowanie… ?   Niezdecydowany
Najprościej, Ziemia potocznie dla nas jest jako: jest – to co jest…  Uśmiech

Pozdrawiam wszystkich Ziemian  Uśmiech
Zapisane
dczion
Gość
« Odpowiedz #10 : Maj 27, 2009, 19:32:47 »

Mysle ze wszystkim czego potrzebujemy a jednoczesnie nie mam pojecia mam tylko pewna wizje Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Maj 28, 2009, 00:13:06 »

Na Ziemię jako taką trzeba by spojrzeć z większego dystansu niż na przykład z poziomu rejonu zamieszkania.
Geografia była moim ulubionym  przedmiotem właśnie z tego powodu.
Za każdym razem, gdy dokonuję takiego spojrzenia to czuję wielki szacunek do Ziemi, jak do żywego , bliskiego mi człowieka.
Jak do matki.
Mnie najbardziej podoba się słowo Gaja.
I to nie tylko Ziemia ma takie dla mnie znaczenie. Bez TAKIEGO  Księżyca, właśnie w TAKIM miejscu  , bez TAKIEGO Słońca, bez takiej a nie innej orbity Ziemi nie byłoby życia, nie byłoby nas. To taki inkubator ( bezduszne słowo ), albo raczej macica, albo lepiej  - Święty Graal ..
Ziemia-Matka wciąż nas nosi w swoim łonie w oczekiwaniu na nasze narodziny. Czeka na to cały Wszechświat.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #12 : Maj 29, 2009, 18:10:40 »

GIGANTYCZNA WYRWA W ZIEMSKIM POLU MAGNETYCZNYM

Warto zwrocic szczegolna uwage na te informacje, gdyz-w przeciwienstwie do rozmaitch straszydel rozpowszechnianych w internecie, publikacjach prasowych oraz ksiazkach i zapowiadajacychbw 2012 r "koniec swiata", co ma znajdowac odzwierciedlenie w kalendarzu Majow- mamy tu do czynienia przypuszczalnie
Z PIERWSZYM POWAZNYM DONIESIENIEM, SWIADCZACYM O POJAWIENIU SIE NOWYCH ZJAWISK ASTROFIZYCZNYCH; ktore moga wywrzec negatywny wplyw na nasze zycie w nadchodzacych latach.Mianowicie 16 grudnia 2008 roku NASA podala do wiadomosci, ze sonda Themis odkryla  WYRWE W ZIEMSKIM POLU MAGNETYCZNYM DZIESIECIOKROTNIE WIEKSZA, NIZ KIEDYKOLWIEK STWIERDZONO. Wyrwa ma czterokrotna wielkosc naszej planety. Jej rezultatem bedzie m.in. przewidywana w 2012 roku najwieksza aktywnosc slonca. Nastapi wowczas maksymalna emisja promieniowania od 30 - 50 procent wieksza niz w roku 1913.
Doprowadzi to do swobodnego przeplywu gigantycznej "fali"szkodliwych promieniowan, dotychczas odbijanych przez ziemskie pole magnetyczne.
NASA spodziewa sie powaznych zaklocen w systemie satelitarnym, telekomunikacyjnym, jak i w sieciach elektrycznych, a nawet mozliwosci calkowitego ich uszkodzenia. Jimmy Reader  astrofizyk z Uniwersytetu w  New Hempshire nazwal to zjawisko Wielkom Wydarzeniem mogacym wprowadzic mini epoke lodowcowa.
Co do wplywu tej gigantycznej emisji na ludzkie organizmy (bioelektryczny system czlowieka), pojawilo sie wiele spekulacji sprowadzajaceych sie do konkluzji:
Nie wiemy . Co do jednego natomiast uczeni sa zgodni: ze bedzie to naturalne, nieznane dotychczas w takiej skali zjawisko.

Maciej Kaniewski

Nieznany Swiat Nr, 6 2009.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2009, 19:08:48 wysłane przez Rafaela » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #13 : Maj 29, 2009, 21:54:49 »

Rafaela ,  nie ma co panikować zawczasu. Wydaje mi się ,że takie informacje są rozpowszechniane celowo, by siać strach wśród ludzi po to, aby Ci z kolei przyzwolili na radykalne kroki takie jak zbudowanie tarczy , która pozwoliłaby oddzielić ludzkość od promieniowania. Chodzi im o to, by zachować to ,co już ludzkość osiągnęła, gdy tymczasem wpływ promieniowania słonecznego może zupełnie odwrotnie od przewidywań - wyzwolić ludzkość . To , co w 1913 tym było dla ludzi zabójcze dzisiaj/jutro nie musi takim być dla nas. To są naturalne procesy zachodzące na Ziemi .
Być może tak właśnie Ziemia się broni przed szkodliwym działaniem człowieka. Chce się oczyścić, daje znak, z którego powinniśmy wszyscy  skorzystać jako ludzkość. Już może nie w tym pokoleniu ,ale może w przyszłym ... o ile jeszcze będziemy wówczas ludźmi ... o ile w ogóle będziemy ...
Jednego możemy być pewni. Nawet , gdy nas zabraknie, to życie przetrwa i będzie się dalej rozwijało , ale już przemienione.
W kazdym razie , coby się nie stało, miło było Was wszystkich poznać. Jest w tym jakaś megalomania właściwa tylko istocie ludzkiej, że oto jesteśmy jednym z ostatnich  żyjących pokoleń cywilizacji technologicznej przed rokiem 012 .
Dinozaury z nas w pewnym sensie ...
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #14 : Maj 31, 2009, 18:54:35 »

East, jak myslisz czy to jest naprawde mozliwe?
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #15 : Maj 31, 2009, 21:28:23 »

Tak, myślę, że to możliwe.
Cywilizacja  pozbawiona magnetycznego płaszcza ochronnego Ziemi ma tylko 8 sekund życia w przypadku ogromnego wybuchu na Słońcu, gdyż tyle czasu potrzeba promieniom Słońca by dotarły do naszej planety.
Promieniowanie słoneczne, a wraz z nim pole elektromagnetyczne  zdmuchnęłoby najpierw satelity po słonecznej stronie Ziemi, a potem po kolei wszystkie źródła energii elektrycznej na jej powierzchni, skasuje całą pamięć elektronicznych urządzeń, a w tym dane przechowywane w Bankach. Trudno sobie wyobrazić jaki chaos mógłby zapanować na Świecie.
Nie wiadomo jak taka potężna dawka elektromagnetyczna wpłynęłaby na pola istot żywych, ale już sam fakt jej zaistnienia z pewnością nie pozostałby bez śladu.
Zapisane
zigrin
Gość
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 01, 2009, 00:03:49 »

Witaj East
Cytuj
Tak, myślę, że to możliwe.
Cywilizacja  pozbawiona magnetycznego płaszcza ochronnego Ziemi ma tylko 8 sekund życia w przypadku ogromnego wybuchu na Słońcu, gdyż tyle czasu potrzeba promieniom Słońca by dotarły do naszej planety.

To akurat wydaje mi się niemożliwe, bo dystans (ok. 150 000 000 km) Słońce-Ziemia, światło pokonuje w ciągu około 8 minut, a nie 8 sekund. Chyba się troszkę przejęzyczyłeś…  Mrugnięcie

Mam nadzieję, że okaże się jeszcze sporo niezgodności i nasze życie przedłuży się o wiele więcej, niż kilka minut...

Pozdrawiam i dobranoc  Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 00:25:55 wysłane przez zigrin » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 01, 2009, 07:35:17 »

Wszystko będzie dobrze, ziemia przechodziła podobne procesy wielokrotnie, damy radę Duży uśmiech


Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 01, 2009, 15:21:50 »

Ziemia jest dla mnie pięknym miejscem, które sobie wybrałam po to, aby się na niej uczyć.
Gaja Uśmiech, to piekna nazwa Ziemi dla mnie...
Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 03, 2009, 22:32:48 »

..zaGajasz?
Zapisane
Mora
Gość
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 04, 2009, 02:21:13 »

Ziemia to dusza łącząca wszystkie minerały i istoty na niej żyjące w całość. Nasz dom.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 07, 2009, 20:48:51 »

Piknie to ująłeś , Mora  .pozdr
Zapisane
vandelot
Gość
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 18, 2009, 00:05:24 »

"Nie tchnienie połączone z krwią dało, o ludzie, początek waszym duszom i ukształtowało ich substancję, choć właśnie krew i tchnienie tworzą wasze ziemskie i śmiertelne ciała. Bo wasze dusze przybyły tu skądinąd" - Empedokles.

Kocham Ziemię i uważam ją za swój dom, chociaż wierzę też, że nasz prawdziwy DOM jest gdzie indziej...

Pozdrawiam  Uśmiech



Zapisane
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #23 : Wrzesień 26, 2009, 10:46:20 »



Gilga?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2009, 11:08:15 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
..Justyna..
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 11, 2009, 16:15:54 »

...ziemia.. nasz świat...innego świata nie jestesmy sobie w stanie wyobrazić gdzieś w innej galaktyce oddalonej o odległość która ledwo mieści sie w naszych głowach a właściwie nie mieści..  innej ziemi nie mamy, innej nie znamy... więc czemu z dnia na dzień ludzkość niszczy jedyny dom który ma... Chciałabym by myślenie zmieniło się.. być może nie nadchodzi koniec a początek..
Zapisane
Strony: [1] 2 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

radarodzicowsp289 informatyka faon swietadynastiatoftegard pegasus