Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 25, 2024, 16:06:08


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Świńska grypa! Wszyscy zginiemy... w Wyborczej  (Przeczytany 27323 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Lipiec 17, 2009, 21:03:11 »

Cytat: HabbiDah
problem w tym, że glistnik jest już praktycznie wycofany ze sprzedaży bo "truje", a w dodatku grozi nam, w niedalekiej przyszłości, delegalizacja ziół.. gdy zaczną być kwalifikowane jako leki, co oznacza, że będą musiały być poddane szczegółowym i kosztownym testom klinicznym bez których sprzedaż nie będzie możliwa..

Miejmy nadzieję, ze nie przejdzie ten projekt, że zdrowy rozsądek weźmie górę. Jeśli jednak nadzieje okarzą się płonne, zawsze pozostaje samodzielne nazbieranie tego ziółka.
Tego mi nikt nie zabroni.
Co może mnie wsadzą?
Nich tam wsadzają, ja i tak będę zbierał. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #26 : Lipiec 17, 2009, 21:09:38 »

W Krakowie nie miałem na przestrzeni roku wogóle problemu z nabyciem w zielarni , może tylko kwestia ilości powyżej 5 paczek bo zielarnia mała i powoli schodzi ale ogólnie niema problemu
Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #27 : Lipiec 17, 2009, 21:15:20 »

a w Niemczech szczepionki na nowy szczep grypy (tej świńskiej) będą darmowe
Zapisane
HabibiDah
Gość
« Odpowiedz #28 : Lipiec 17, 2009, 21:23:17 »

W Krakowie nie miałem na przestrzeni roku wogóle problemu z nabyciem w zielarni , może tylko kwestia ilości powyżej 5 paczek bo zielarnia mała i powoli schodzi ale ogólnie niema problemu

może w Krakowie macie jakieś gigantyczne zapasy glistnika?  Duży uśmiech
coż.. mam mały zapas, najwyżej będę pić przeterminowane  Z politowaniem


Miejmy nadzieję, ze nie przejdzie ten projekt, że zdrowy rozsądek weźmie górę. Jeśli jednak nadzieje okarzą się płonne, zawsze pozostaje samodzielne nazbieranie tego ziółka.
Tego mi nikt nie zabroni.
Co może mnie wsadzą?
Nich tam wsadzają, ja i tak będę zbierał. Duży uśmiech
 

Jedyne co możemy zrobić to skutecznie opóźnić jego wejście w życie, bo usiłują go wprowadzić od lat 70-tych i tak łatwo sie nie poddadzą podobnie jak z Traktatem Lisbońskim/Eurokonstytucją  Z politowaniem

wierzę że się uda Mrugnięcie

=====================================================

a w Niemczech szczepionki na nowy szczep grypy (tej świńskiej) będą darmowe
pewnie nie tylko w Niemczech Uśmiech

cóż.. jakby nie było dożyliśmy ciekawych czasów Mrugnięcie

Scaliłem posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 16:14:58 wysłane przez Dariusz » Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #29 : Sierpień 03, 2009, 07:39:06 »

No yo teraz oprocz swinskiej grypy mamy tez dzume plucna
Dżuma płucna w Chinach - zamknięte miasto

Poniedziałek, 3 sierpnia (06:21)

Dwie osoby zmarły na dżumę płucną w mieście Ziketan w zachodnich Chinach, a 10 kolejnych jest zarażonych - poinformowała agencja Xinhua.

Miasto (ok. 10 tys. mieszkańców) i jego okolice zostały poddane kwarantannie, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii - poinformowało chińskie ministerstwo zdrowia w oficjalnym komunikacie.

W Chinach pojawiają się okresowe epidemie dżumy płucnej, która jest ostrą bakteryjną chorobą zakaźną, roznoszoną przez gryzonie, a zwłaszcza szczurze pchły.
czytaj dalej
 

Choroba może jednak łatwo się rozprzestrzeniać wśród ludzi na skutek infekcji drogą kropelkową.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
http://fakty.interia.pl/swiat/news/dzuma-plucna-w-chinach-zamkniete-miasto,1347252
Zapisane
jeremiasz
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 03, 2009, 12:19:19 »

Hmm.
No, to jak w barze za rogiem 5 klientów zje nieświeży bigos i dostaną za przeproszeniem, sraczki,
to WHO ogłosi także epidemię.
Kiedyś, to były epidemie - umierały miliony ludzi (hiszpanka). A teraz?...

pozdrawiam
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #31 : Październik 09, 2009, 16:13:10 »

Jest narzędzie google, tzw trendomierz grypy , które daje jakieś wyobrażenie AKTUALNYM zagrożeniu grypowym w rozbiciu nawet na poszczególne kraje
http://www.google.org/flutrends/intl/pl/pl/

U nas aktualnie jest niskie zagrożenie jakąkolwiek grypą....  Ciekawe jak to się ma do straszenia nas pandemią , która już podobno jest .

więcej informacji tutaj  http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,7127108,Google_Flu_Trends__teraz_sprawdzisz_aktywnosc_wirusa.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4807080
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #32 : Październik 09, 2009, 17:40:57 »

Hmm.
No, to jak w barze za rogiem 5 klientów zje nieświeży bigos i dostaną za przeproszeniem, sraczki,
to WHO ogłosi także epidemię.
Kiedyś, to były epidemie - umierały miliony ludzi (hiszpanka). A teraz?...

pozdrawiam


A teraz nie ma i nie bedzie , bo jestesmy w podwyzszajacej sie stale strefie wibracyjnej , w ktorej te wirusy szybko traca swoja zywotnosc. I nic nie pomoze rozpylanie w powietszu ,bo co dziennie wibracja w przestrzeni ziemi jest coraz wyzsza.
Prognozy na styczen i luty tez sie nie sprawdza bo zmienia sie wzorzec wody , a w aktualnym ten wirus juz sie nie koduje.

Tak ze te miljardy szczepionek psu na bude tez sie nie przydadza. O to nam chodzilo , wlasnie o to... Uśmiech Uśmiech Uśmiech Uśmiech

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 17:41:24 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Październik 13, 2010, 10:00:28 »

Jak widać z poniższego artykułu, "oni" nie odpuścili szczucia nas świńską grypą:

Trzy razy więcej chorych na grypę niż rok temu. Dominuje wirus A/H1N1
prot, PAP
2010-10-13, ostatnia aktualizacja 2010-10-13 08:26



Mężczyzna w maseczce, która ma ochronić go przed zarażeniem świńską grypą
Fot. Sergei Chuzavkov AP

W pierwszym tygodniu października odnotowano ponad 15 tys. zachorowań i podejrzeń grypy, to prawie o 10 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny.

...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8503451,Trzy_razy_wiecej_chorych_na_grype_niz_rok_temu__Dominuje.html
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #34 : Październik 13, 2010, 10:43:49 »

Na ile prawdziwe sa te publikowane dane?  Oto jest pytanie.

A druga sprawa te stare szczepionki jakos trzeba wcisnac ludziom , no jak?

Ponownie oglosic zagrozenie , ale kto to kupi?

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : Październik 13, 2010, 10:49:20 »

Na ile prawdziwe sa te publikowane dane?  Oto jest pytanie.

A druga sprawa te stare szczepionki jakos trzeba wcisnac ludziom , no jak?

Ponownie oglosic zagrozenie , ale kto to kupi?


Kiara Uśmiech Uśmiech


No właśnie Chichot takie straty Duży uśmiech  na to koncerny nie mogą sobie pozwolić. Kiaruś my się nie damy Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 10:50:16 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : Październik 13, 2010, 14:15:52 »

co prawda nie ma jeszcze obowiązkowych szczepień, jednak wielu dużych pracodawców decyduje się na wysyłanie swoich pracowników na nieodpłatne szczepienia grupowe- aby zaoszczędzić na potencjalnych zwolnieniach lekarskich w dalszym okresie sezonu jesień/zima,-
tak więc niby jeszcze obowiązku nie ma, ale jak widać nie dla wszystkich


pozdr. Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 15:12:37 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #37 : Październik 13, 2010, 14:34:18 »

Czyli znalezli nowy sposob , albo sie szczepisz , albo wylatujesz z pracy... a ten lancuszek gdzies ma tam u gory swoj poczatek wymuszajacych uzaleznien?


Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 15:54:33 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Listopad 26, 2011, 15:30:18 »

Sobota 26.11.2011, 10:53

Świńska grypa znów atakuje! Jest pierwsza ofiara


sxc.hu

Wirus coraz bliżej Polski.

W Czechach zmarła kobieta, u której stwierdzono wirusa świńskiej grypy. Kobieta mieszkała na północy kraju. Czeskie służby epidemiologiczne potwierdziły również obecność wirusa u kolejnych pięciu osób - donosi tvn24.pl.

ŚWIŃSKA GRYPA WYPIERA TĘ ZWYKŁĄ>>

Lekarze, którzy opiekowali się zmarłą twierdzą, że kobieta była osłabiona i na jej śmierć miały wpływ również inne "czynniki zdrowotne".

Z kolei epidemiolodzy uspokajają i mówią, że nie ma powodu do paniki. Według nich wirus świńskiej grypy występuje w Czechach cały czas, a to, że teraz został wykryty u kilku osób wynika z pory roku - informuje tvn24.pl.

LEKARZE: SZCZEPIONKI NA ŚWIŃSKĄ GRYPĘ WYWOŁUJĄ NARKOLEPSJĘ>>

Specjaliści podkreślają jednak, by na wszelki wypadek zabezpieczyć się przed chorobą. Częściowo chroni przed nią szczepionka przeciwko grypie sezonowej.

Problem w tym, że szczepienia przeciwko grypie nie są w Czechach popularne. Decyduje się na nie zaledwie 7 proc. mieszkańców kraju. To, według specjalistów, powoduje, że ludzie łatwiej zarażają się wirusem.

BB

    Ofiara świńskiej grypy w Czechach - Najnowsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl ...

http://www.sfora.pl/Swinska-grypa-znow-atakuje-Jest-pierwsza-ofiara-a38077

Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #39 : Listopad 26, 2011, 17:10:49 »

Przed grypą chroni nas sprawny układ immunologiczny, a ten może być wzmocniony profilaktyką, czyli Vitamina C w dużych dawkach, ale naturalna, bioflawonidy  i owocowe "bomby witaminowe" np. suszona żurawina - pycha. Zdrowo i mamy grypę .... gdzieś.
Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #40 : Listopad 26, 2011, 18:12:22 »

Tak East, masz racje. Juz od teraz nalezy cieplo sie ubierac, dbac o cieple nogi i okrycie glowy.
Na codzien na naszych stolach powinny goscic pyszne surowki z kiszonej kapusty, marchwi, cebuli, burakow.
Pic pyszna herbatke z cytrynka, malinami. Pozdrawiam serdecznie. Rafaela

Ps. To co ja wiem, to te grypy sa kazdego roku inne. Dlatego te szczepionki na zdrowy rozsadek sa tez nie odpowiednie.
W czasie kiedy sa szczepionki produkowane, nikt nie wie jaka grypa bedzie danego roku.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Listopad 26, 2011, 18:32:28 »

Wyczytałem gdzieś, że dawnymi czasy ludzie radzili sobie cebulą.  Duży uśmiech
Główkę cebuli obierali do naga Mrugnięcie i nacinali ją w kratkę. Taką nadziewali na widelec czy coś w podobie i ustawiali przy łóżku na noc. Chodziło chyba o to aby była ponad śpiącymi.
O tej metodzie czytałem chyba w materiałach omawiających Nostradamusa.
Jak się okazuje taka cebula przyciąga do siebie wszelkie wirusy itp.. Po jakimś czasie staje się ona czarna i nadaje się  do spalenia.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #42 : Listopad 26, 2011, 21:37:04 »

Tak, to prawda. Wogole, jesli ktos jest zaziebiony, ma stan podgoraczkowy i czuje sie troche grypowo nalezy wlasnie tak przygotowac cebule, ale tez polozyc w koszyczku w kilku miejscach  w pomieszczeniu gdzie przebywa  osoba chora, cebule nie obrana w koszulkach- tez pomaga.

Ps. Kiedys czytalam ze ziola nigdy nie sa przeterminowane- jesli sa odpowiednio przechowywane.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 21:51:41 wysłane przez Rafaela » Zapisane
acentaur

Wielki gaduła ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomości: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Listopad 26, 2011, 22:46:25 »

Rafaela,
Cytuj
Kiedys czytalam ze ziola nigdy nie sa przeterminowane- jesli sa odpowiednio przechowywane.
nie, to nieprawda. W domowych warunkach ziola tak jak i inne rzeczy podlegają wplywom temperatury
oraz tlenu. Związki lotne wyparowują a część pozostałych substancji ulega reakcji z tlenem z powietrza. Przechowywanie w lodówce tylko opóźnia rozkład.
Zioła można liofilizować i przechowywać w niskich temperaturach i w atmosferze gazu obojętnego
przez dłuższy czas.
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #44 : Listopad 26, 2011, 23:23:08 »

Te wszystkie zioła, surówki, herbatki i cebula, tudzież czapeczki, to chyba środki na zwykłe przeziębienie. Tak skuteczne na grypę, jak osławiona "maść na szczury"  Duży uśmiech. Grypę wywołuje zjadliwy wirus i jest raczej nieuchronna, gdy ktoś nakicha nam w twarz.

W każdym razie życzę wszystkim dużo zdrowia! I polecam szklaneczkę C2H5OH - to lepiej odkaża!  Chichot
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : Listopad 27, 2011, 07:36:09 »

Imperium/Kartel BigPharma kontratakuje,-
postraszyć ile się da- to może jeszcze sprzedadzą swoje wynalazki/szczepionki wystrachanym państwom... Zły
wirusy mutują cały czas i nie ma takiej możliwości, aby stworzyć szczepionke na to, co za chwilę stworzy natura w swoim największym naturalnym laboratorium życia- całej ziemi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 14:52:20 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #46 : Listopad 27, 2011, 14:09:01 »

@krzysiek zgadza się - odkażacz to "niezbędny" element kampanii antywirusowej Mrugnięcie
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : Listopad 27, 2011, 18:42:35 »

Mistrz świata w zawartości naturalnej witaminy C - rokitnik. I rośnie prawie na każdy, klombie. To taki krzak z czerwonymi kulkami podobnymi do jarzębiny. Właśnie tera się go zbiera. Nie ma enzymów i w trakcie podgrzewania nie traci witaminy.

Uwaga !! Smak - cierpki.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : Listopad 28, 2011, 11:34:28 »

Czy to ten ? Jesli tak to mam go w ogrodzie ,ale owoce zostawiam ptakom .



 

barneyos co trzeba z nimi zrobić ususzyć czy zrobić nalewkę z %    ?  Duży uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : Listopad 28, 2011, 17:39:56 »

Heh, jedno i drugie.

Ja nie robię sam nalewki, kupuję czasem nalewkę w sklepie, ale jest bardzo droga (bo tylko jeden producent) i w smaku "charakterystyczna", tzn. cierpka i gorzka.

Co do domowych sposobów - jest ich kilka na necie, ot choćby te:

http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/napoje/nalewka_z_rokitnika
http://kuchnia-polska.net/?category_id=381&recipe_id=10907
http://pychotka.pl/drinki/nalewki/nalewka-z-rokitnika.html
http://nalewki.rolnicy.com/nalewka-z-rokitnika/

Proces obróbki alkoholowej owoców nie zabija składników odżywczych i witamin (jak w poprzednim poście).


[edit]

Witamina C a owoce i warzywa:

http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Zdrowie/527966,1,Witamina-c--zrodla-witaminy-c--w-czym-wystepuje-witamina-c.html
http://ogrod.wieszjak.pl/rosliny-ogrodowe/286934,Rosliny-i-owoce-ogrodowe-ktore--zawieraja-najwiecej-witamin.html
http://acerolainfo.com/
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 18:06:15 wysłane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

black-for klubbeardedcollie zlotahodowla11 siri-ya-ny watahanowiu