Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 19, 2024, 12:11:02


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Maria Magdalena  (Przeczytany 188833 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #175 : Styczeń 12, 2012, 12:45:30 »

718 ,
Cytuj
to wymaga lat przygotowań i to z obu stron! dokładnie, z OBU stron...

Czasami jest to chwila, a nie lata. Nie wiem ,czy będę potrafił to ująć w słowa, ale spróbuję.

Między ludźmi zachodzi rodzaj rezonansu, wymiany energii opartej o wspólne fale (mówi się : "nadawać na tej samej fali")
Na tej zasadzie funkcjonuje "tradycja" - rodzinna, regionalna, narodowa, kulturowa.
Niektórzy są w stanie dostroić się do tej wspólnej fali natychmiast jak się spotkają, a nawet i zanim to nastąpi. Źródło tego połączenia nie wynika z tożsamości, lecz raczej z głębi ducha.
Przykładowo ktoś, kto na co dzień wydaje się nieśmiały, małomówny, ma trudności z wyrażeniem o co mu chodzi,jest  mało komunikatywny, w obecności tej drugiej energii nagle "dostaje skrzydeł" i sam siebie zadziwia elokwencją , jasnością myśli , lotnością i lekkością bytu.
To jest efekt akceleracji z implozji fazowej - pojawiającej się naturalnie w obecności niezbędnej , harmonicznej drugiej energii kiedy wpadacie w rodzaj samowznoszącego się wiru. Niczym tornado.  (Już zupełnie bez słów wiadomo co drugie pomyśli. ).

Ale nie tylko, bo jest to również przejście międzywymiarowe. Być może właśnie to przydarzyło się Jezusowi i MM Mrugnięcie  ... czy to nie  jest właściwy sens komunii ?

Czas męskiej dominacji musiał się wypalić ze wszystkich swoich scenariuszy. Oto i ostatnie, najgłośniejsze finalne akordy przed subtelną cichą harmonią...
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #176 : Styczeń 12, 2012, 12:52:03 »

Ale ja nie odrzucam aktu fizycznego w zjednoczeniu kobiety i mężczyzny ,on następuje bo musi nastąpić na planie fizycznym , to jest pewne.

Uważam tylko iż wszystko ale to wszystko ma zaistnieć jako procesy NATURALNE , czyli dochodzenie do doskonałości obydwojga jak również oczyszczenie obydwojga jak również akt zjednoczenia z przekazem wzajemnej wiedzy czyli unia , szalom, tęczowy łuk i jeszcze wiele nazw dla tego aktu .
To wszystko dzieje się fizycznie w codziennych procesach życia to jest długi i trudny proces osiągania doskonałości , któremu towarzyszy nie tylko skupienie się na czakrze seksualnej ( to by było zbyt proste). Doskonałość na tym samym poziomie  energetycznego wirowania muszą osiągnąć wszystkie czakry razem w tym samym czasie , muszą być identyczne jak wir czakry serca.

A tam gdzie dominuje czakra serca i do jej wiru podnoszą się pozostałe czakry seks nie włada Człowiekiem , to On całkowicie włada emocjami seksualnymi. Bowiem nie chodzi absolutnie o super , hiper orgazm stymulowany na odczuciach cielesnych a o błogość , którą najpierw odbieramy przez najwyższe czakry , a następnie odczucie to spływa w dól jest odbierane przez wszystkie dolne i podnosi się w górę przybierając na sile w każdym kolejnym "okrążeniu " , wypełnieniu materii sobą , czyli energiom o najwyższym potencjale dokonuje transformacji w złote ciało.

Zabawy czakrom seksualną ( bo dla mnie to już tylko zabawa odczuwaniem miłych   emocji) nie wychodzi poza przestrzeń czakry seksualnej , może graniczyć z czakrom mocy i ponownie opada do poziomu zero , itd...itp...

To ciekawy temat wyjaśniający dlaczego tantra seksualna nikogo nie wyniosła w przestrzeń  doświadczania ekstazy i nie zmieniła jego ciała fizycznego na subatomowe.
Ona tak naprawdę jest blokadą do przekroczenia wymiarów , kto to zrozumie i zapanuje nad nią staje  się Chrystusem , władcą siebie.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #177 : Styczeń 12, 2012, 12:56:22 »

To jest efekt akceleracji z implozji fazowej - pojawiającej się naturalnie w obecności niezbędnej , harmonicznej drugiej energii kiedy wpadacie w rodzaj samowznoszącego się wiru.


nie zmieszczę tego co chcę tutaj wkleić, więc polecam w celu dalszej lektury jak i obejrzenia film i dokładne słuchanie/czytanie

Dan Winter - The Eggx Files część 2

http://swietageometria.info/eggx-fiies-i-praktyka-blogosci?start=9

Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #178 : Styczeń 12, 2012, 13:06:26 »

No i właśnie stanie się Chrystusem nie zależało prawdopodobnie od chrztu wodą , lecz od wejścia we wznoszące tornado, czyli w rezonans dwóch harmonicznych mocy, "aspektów" męskiego i żeńskiego. Niekoniecznie w akcie seksualnym. Już same pola dwóch osób mogą ze sobą rezonować jak znajdą się w pobliżu, a po "przejściu" są połączone bez względu na dzielący ich dystans.
Moim heretyckim zdaniem to Jezus ochrzcił wodę - a nie że został nią ochrzczony - czyli zapisał w niej informację (znał kwantowe właściwości wody). Od tamtej pory ona się kopiuje i  mozolnie rozprzestrzeniana jest po świecie.

ps.
Zresztą temat chrztu byłby ciekawy na osobny wątek. Czytałem, że kiedyś  był to dosłownie akt ponownych narodzin, czyli utopienie, przejście na tamtą stronę (śmierć kliniczna) i z powrotem , przebudzenie jak nowe narodziny Uśmiech . Reset nałożonych ograniczeń.
Zresztą wielu ludzi po śmierci klinicznej żyje później z "darami" można tak nazwać.

ps2 dzięki 718 , sądzę, że wielu ludzi skorzysta z linka Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 13:07:59 wysłane przez east » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #179 : Styczeń 12, 2012, 13:18:55 »

No i właśnie stanie się Chrystusem nie zależało prawdopodobnie od chrztu wodą , lecz od wejścia we wznoszące tornado, czyli w rezonans dwóch harmonicznych mocy, "aspektów" męskiego i żeńskiego. Niekoniecznie w akcie seksualnym. Już same pola dwóch osób mogą ze sobą rezonować jak znajdą się w pobliżu, a po "przejściu" są połączone bez względu na dzielący ich dystans.
Moim heretyckim zdaniem to Jezus ochrzcił wodę - a nie że został nią ochrzczony - czyli zapisał w niej informację (znał kwantowe właściwości wody). Od tamtej pory ona się kopiuje i  mozolnie rozprzestrzeniana jest po świecie.

Mógłbym dużo pisać, ale dam linka - jestem pewien na 718 procent, że CHRYSTUS - nie Jezus (!) znał te właściwości, pracował z WODĄ - przemiana WODY w Kanie Galilejskiej to alchemiczna transmutacja, WINO jest tylko technicznym określeniem czegoś całkiem innego, nie chodzi o wino, sądzę, że Kiara wyjaśni nam z punktu widzenia Peszeru, czym jest woda i wino w tamtej przypowieści...

polecam film Masaru Emoto "Wieści z Wody"

link do pierwszej części wraz z napisami:

http://www.youtube.com/watch?v=PlOE2RPHaxY&feature=results_main&playnext=1&list=PL572046FFA5B8D3FE


Kapłan 718

Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #180 : Styczeń 12, 2012, 13:28:11 »

Tak później ciutkę wyjaśnię , ale dodam iż otworzyły się przede mną pola wiedzy , których jeszcze moim Ludzkim zrozumieniem nie bardzo ogarniam.
A mianowicie chodzi o przemianę fenolu w alkohol ( zrozumienie , wytłumaczenie tematu na płaszczyźnie typowo naukowej) jednak ma to związek z rytuałem kościelnym demonstrującym ciało - materię i krew wino bardziej alkohol.
Wino -alkohol , woda , to woda są polami wiedzy dotyczącymi transformacji materii w przestrzeni zarówno materialnej jak i duchowej równocześnie.
Może na coś sami wpadniecie i mi podpowiecie?

kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #181 : Styczeń 12, 2012, 14:06:32 »

Co do alkoholu to nic mi się nie kojarzy, prócz wina , z alchemicznym rytuałem , natomiast znalazłem coś na temat olejku do namaszczania .... Mrugnięcie



Według najnowszych odkryć naukowych Jezus i jego uczniowie znali lecznicze właściwości marihuany i wykorzystywali je przy leczeniu innych. Chris Bennett z magazynu High Times w swoim artykule Was Jesus a Stoner? pisze, że olejek stosowany przez Jezusa zawierał składnik o nazwie kaneh-bosem, który zidentyfikowano jako ekstrakt z konopii indyjskich. Kaneh-bosem wchodził również w skład kadzidła, które palono podczas ceremonii religijnych. Carl Ruck, profesor mitologii klasycznej z Boston University twierdzi, że nie ma wątpliwości co do roli marihuany we wczesnym judaiźmie. Chociaż większość osób wdycha opary konopii do płuc lub spożywa je w różnych potrawach, ich aktywne składniki można przyjmować poprzez kontakt ze skórą, jeśli wejdą one w skład olejku. Bennett jest przekonany, że właśnie marihuana jest odpowiedzialna za fragmenty Nowego Testamentu, w których mowa o leczeniu chorób oczu i skóry. Więcej o zastosowaniu konopii indyjskich w judaiźmie możecie znaleźć w tym artykule wspomnianego wyżej profesora Carla Rucka.
http://www.magia.gildia.pl/news/2006/01/jezuskanaba
http://www.cannabis.net/articles/jesus-cannabis.html

 Duży uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #182 : Styczeń 12, 2012, 14:43:46 »

W Judaizmie po "odejściu" Jezusa i nie tylko  można znaleźć zapewne więcej ekstrawagancji , bowiem zacierano ślady prawdy wprowadzając na miejsce oddziaływania energetycznego działania materiale niby czyniące cuda.
Jezus nie potrzebował materialnych 'protez" dla uzyskania efektu działania energiom na materię , o nie , nie , nie!

Kopiujący go ludzie nie osiągnęli takich rezultatów jak On potrzebowali środków do manipulacji ludzką świadomością omamiania jej halucynogennego przez które ona widziała majaki prawdy i można było w kodować iż jest to prawda , którą nie jest.

Zresztą przed urodzeniem się Jezusa też używano różnych 'ziółek"do różnych celi. Ale to jest zawsze środek zastępczy gdy ten prawdziwy jest nie osiągalny.

Nie east  to nie ta droga.


kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 14:47:40 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #183 : Styczeń 12, 2012, 15:14:08 »

tak więc Palikot ma rację, zdjąć wszystkie krzyże i zalegalizować Marihuanę, popularnie zwaną Marią  Afro

Kaliber 44 - "Nasze mózgi wypełnione są Marią"

Cytuj
cho-cho-chodź
Bo już dawno nasze mózgi
Wypełnione są Marią [x4]

Piorun, błysk, deszcz i zimno jest
Ulica w domu zmarłych, na niej Ty
Ogarnia Cie dreszcz.
Wiem, boisz sie, to jest szok
Twój mózg szaleje gdy słyszy nasz głos
Wołamy Cie: Chodź póki czas!
Tylko Ty jako nekroskop możesz pomóc nam!
Czekaliśmy na Ciebie dzień za dniem i rok po roku
Wreszcie tu jesteś, przyspiesz kroku i chodź
Bo już dawno nasze mózgi wypełnione są Marią!
Jeszcze jedna chwila i sie rozwala
I wyleje sie to, co tak długo w nich wzbierało

I cho-cho-chodź
Bo już dawno nasze mózgi
Wypełnione są Marią [x4]

Hej, stary!
Podaj nam dłoń, podaj nam rękę!
My chcemy wstać, grać
Walczyć o naszą matkę
Naszą Marię
Naszą Marihuanę!

Po-po-podaj nam dłoń, po-po-podaj nam rękę

Noc, ciemność, pełnia księżyca
Nagle słychać huk, trafiła błyskawica w nasz grób
Pękł na pół, na dole widać jak leży mój trup
O Boże Co sie stało?
Zdarzył sie cud, to nie trup, ja mam ciało!
Ja żyje i chce wyjść!
Lecz ja siły mam za mało!
Już tu jesteś? Podaj mi ręke!
Kaliber 44 my chcemy wyjść, my już żyjemy!
Po-po-podaj nam dłoń, po-po-podaj nam rękę
My chcemy wstać, jak w tej piosence
Słyszysz nas? Chcemy wstać, chcemy grać!

I cho-cho-chodź
Bo już dawno nasze mózgi
Wypełnione są Marią [x4]

Mój mózg wypełniony jest Marią!
Nasze mózgi wypełnione, wypełnione Marią!
Wypełnione jest Marią!
Nasze mózgi, wypełnione, wypełnione Marią!
Wypełnione jest Marią!
Nasze mózgi, wypełnione, wypełnione Marią!
Wypełnione jest Marią!
Nasze mózgi, wypełnione, wypełnione Marią!
Wypełnione Marią, jeee...
Marią!

teoria spiskowa głosi, że Magik (co za pseudonim specyficzny!) był zwolennikiem kultu pierwiastka żeńskiego tj Marii Magdaleny  Duży uśmiech


i zamiast Maria = Marihuana, może Maria = MM?!


Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 16:07:45 wysłane przez Kapłan 718 » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #184 : Styczeń 12, 2012, 15:57:44 »

718 mi się tam podoba ta teoria i kult Uśmiech

I tak wdychamy gazy z telewizyjnej pralni
czy nie lepiej wdychać treści M-Marii ?
Tobą się nasycić zielona  panienko
a wtedy system zapieje cienko
Upadną mury srogiego Jerycha
a co mnie tam - bufnę i niech sobie zdycha Mrugnięcie

Mrugnięcie To moja autorska zwrotka Uśmiech
 
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #185 : Styczeń 12, 2012, 18:01:22 »

Moi mili tylko że .... Maria to nie Marycha a tym bardziej Magdalena to nie marycha. Zatem panowie wybór należy do Was.

A co na to nasz drogi P. Winter?
No to poczytajmy go.....


"{8066} {8215} "Ponieważ tylko miłość zakrzywia|światło, to tylko miłość tworzy"...
{8224} {8337} ...możemy zobaczyć, że kiedy|tworzysz długą falę w proporcji FI,
{8351} {8456} LO-PHI (ang. love - miłość) |zaczynasz implozję w sercu,
{8459} {8555} zaczynasz tworzyć siłę centrującą,|która zaczyna nieco wsysać
{8561} {8679} falę w linii do okręgu. Więc|cokolwiek tworzy grawitację,
{8685} {8794} siłę centrującą, substancję tego|co czujemy, jest tym co wsysa falę
{8798} {8864} z linii do okręgu i przez to|zakrzywia światło.
{8869} {8973} I widzicie, jak tylko ściąga|światło, by zacząć okrąg,
{8978} {9054} to przechowuje bezwład i nazywa|się to mechaniką kwantową.
{9064} {9166} To jest jedyna rzecz, która tworzy.|Więc tylko osadzanie tworzy
{9169} {9275} i tylko miłość osadza."


Zatem wracamy do punktu wyjścia TYLKO MIŁOŚĆ! A seks to naprawdę nie miłość. Jest to energia o zupełnie innej wibracji  grająca swoją melodię na odczuwaniu emocji seksualnych uzależnionych od określonych materialnych punktów erogennych a one nie mają nic wspólnego z sercem  i świętym świętych w jaskini serca, lub inaczej w G - grocie serca.

Czyli odciąganie ludzi w stronę seksu i doznań seksualnych jest blokowaniem z premedytacją ich rozwoju oraz ściąganiem z nich energii seksualnej.

I to tyle.


Jednym słowem MIŁOŚĆ , MIŁOŚĆ i jeszcze raz  MIŁOŚĆ!
Naprawdę nic się nie zmieniło przez te chyba 6 lat odkąd tu piszę iż najważniejsza i niezbędna w rozwoju Człowieka jest MIŁOŚĆ.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 18:05:16 wysłane przez Kiara » Zapisane
Kapłan 718
Gość
« Odpowiedz #186 : Styczeń 12, 2012, 18:10:24 »

Oczywiście, że tak, również dla mnie i wg mnie nic się nie zmieniło, od tych 5 lat od których tu piszę (z przerwami)

MIŁOŚĆ JEST PRAWEM, MIŁOŚĆ PODŁUG WOLI


Kapłan 718
Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #187 : Styczeń 17, 2012, 08:50:29 »

Miłość jest prawem,dla każdego człowieka bez wyjątku.Ale czy w dzisiejszym świecie respektuje się to prawo?Jak trudną drogę musi przejść miłość,aby osiągnąć swoj cel? Jak często ludzie rezygnują z miłości dla prozaicznych przyczyn!Np. niechce się komuś na nią czekać ,spieszy mu się tak bardzo,że łączy się w pary z prypadkową osobą.Przyczyny są różne:chodzi o pieniądze( czyli partner ma być bogaty),o prestiż(dobrze jak to jest osoba,coś znacząca w świecie,wtedy coś z jego chwały spłynie na mnie) dla wygody( bo ktoś zapewnia dobre warunki życia)dla próżności( bo będą mi zazdrościli ,że się świetnie ustawiłam w życiu).Wszystko to jest,,oddaniem serca do lombardu ,,za jakieś nic niewarte w życiu korzyści.Najbardziej błędną drogą idą ci,co to sobie,,układają życie,,Czy życie jest po to,aby sobie dobrze posłać i dobrze oraz smacznie chrapać,jak to jabłuszko ze znanej nam piosenki? Myślę że głównym i naczelnym zadaniem istoty ludzkiej jest rozwijać się,po to przychodzi na świat.Przychodzi tu dla doskonalenia się,a nie na wywczasy!Osoby które lubią wygody i spanie w puchu tracą coś cennego.Za przeproszeniem że się tak wyrażę,,głupie się rodzą i głupie umierają,,marnują wcielenie,odchodzą z tąd z niczym!Poświęciły czas dany na rozwój i naukę,dla wygodnictwa i paru błachostek!Dążyć w świecie,do mądrości,to droga zawiła i trudna,jednakże jest to osiągalne dla człowieka ,który z pasją poszukuje tego co wartościowe.Ci co tylko chcą wygodnie żyć to ludzie ,,letni,,Niesmaczni jak ostygła herbata,zwana ,,lurą,,


===========================================================


Żeby osiągnąć wyzwolenie poprzez miłość do kobiety,nie trzeba mieć żony! Kto powiedział,że tylko żonę można kochać?Czyż my ludzie nie kochamy wielu osób w naszym życiu? Każda miłość u swego początku,jest ta ,,największa,, najszczersza,jedyna i pożądana!Czy nie można kochać kogoś z kim się nie jest związanym,doswiadczać z tego powodu,szleństwa,mocy twórczych.Miłość otwiera oczy na wiele spraw,oświeca ,szczególnie ta niespełniona.Chyba każdy spostrzegł że wszelka twórczość szczególnie ta wybitna,ma w swoich wątkach ,,nieszczęśliwą miłość,,,która może skończyć się hapy endem,lecz droga do szczęścia,tej pary jest długa ,wyboista,miłość ta musi pokonać przeszkody czasem tak tragiczne że może nawet doprowadzić  do tragedii a nawet śmierci!Przykładem miłości niespełnionej jest uczucie jakie żywił Adam Mickiewicz do Maryli Wereszczakówny,była ona jego muzą i natchnieniem.Nie wiem czy gdyby była żoną jego , stan jego umysłu przeżywałby takie uniesienia i był tak płodny? Żeby mieć w życiu jakąś pasję,trzeba wiecznie mieć przed sobą cel ,pragnienie,dążenie do czegoś! Niezaspokojenie potrzeb,załaszcza tych wzniosłych,pobudza do działania! Myślę ,że mąż czy żona,którą ma się na codzień na wyciągnięcie ręki( nie obrażając nikogo) nie jest obiektem i przedmiotem marzeń.


scaliłam posty chanell
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 18:03:00 wysłane przez Dariusz » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #188 : Styczeń 19, 2012, 12:34:56 »

Jak trudną drogę musi przejść miłość,aby osiągnąć swoj cel?
A czy musi dokądś chodzić ? Ona tu jest, wszędzie, wokoło w Tobie w każdym, a nawet i POMIĘDZY , we wszelkim POMIĘDZY. Jako potencjał energii.
Przepływ tej energii pojawia się jako siła ssąca do wewnątrz, która wywołuje wirowy "taniec".
Od zaraz można w ten taniec wejść z każdym obiektem, którego dotykasz, dlatego, że potencjał miłości w nas natychmiast rozpoznaje "swoją połówkę" z którą zaczyna wirować.
I to na każdym poziomie rozwoju, na każdym etapie życia inaczej. Nawet to, co z perspektywy czasu określamy, że sie nam wydawało miłością wówczas nią było. Ale wirowanie nie do końca harmoniczne się wypala z czasem, albo wymaga nieustannych korekt, więcej energii pochłania niż zwraca. Nie jest harmoniczne wtedy.
Cytuj
spieszy mu się tak bardzo,że łączy się w pary z prypadkową osobą.
Nie ma przypadkowych osób.
Nic nie jest przypadkowe, "przypadek" to tylko nazwa reguły, której nie rozumiemy. Wszystko ma swój sens i swój cel, musi się wydarzyć ,a my jesteśmy w tym bardziej lub mniej świadomi. Różne zatem wyciągamy wnioski  z tzw "porażek" czy "przypadków" i to one nas plasują na odpowiednim poziomie rozwoju.  Taki to jest taniec !


Cytuj
Wszystko to jest,,oddaniem serca do lombardu ,,za jakieś nic niewarte w życiu korzyści
Nie powiedziałbym, że nic nie warte. Upadki i błędy są częścią tańca, aż do osiągnięcia perfekcji.
Czasami nie da się walczyć z inercją potężnego, życiowego wahadła, bo każda walka wyczerpuje siły do cna. Wtedy trzeba się oddać w jasyr i pobujać się troszeczkę uzyskując energię zdolną do wyrwania się. Ale to nie w temacie Marii Madaleny już ...

Cytuj
Osoby które lubią wygody i spanie w puchu tracą coś cennego.Za przeproszeniem że się tak wyrażę,,głupie się rodzą i głupie umierają,,marnują wcielenie,odchodzą z tąd z niczym!Poświęciły czas dany na rozwój i naukę,dla wygodnictwa i paru błachostek!

Ja bym tak nie oceniał innych surowo To ich lekcje i pewnie niezbędne im. Zyskanie właściwej perspektywy nie uprawnia nikogo do osądzania. Wtedy, bywa, że pycha wchodzi niepostrzeżenie do tego niby szczerego serca... czasami.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #189 : Styczeń 19, 2012, 17:04:48 »

Żony zbyt często nie są wybierane z miłości w grę wchodzą rożnego rodzaju kontrakty małżeńskie coś za coś..... Gdy warunki kontraktów tracą moc lub nie spełniają oczekiwań drugiej strony małżeństwa się rozpadają.

MM była po pierwsze ukochaną Jeszua a kontrakt małżeński był tylko zwyczajem prawnym potwierdzającym ich związek. Dzieci ich pochodziły z jak najbardziej legalnego związku małżeńskiego.

Kapłan oraz przedstawiciel znaczącego rodu żydowskiego  musiałw odpowiednim czasie mieć żonę i dzieci by dojść do pozycji zakonnej i społecznej.  Jeszua bez wypełnienia tych warunków nie mógł by osiągnąć swojej pozycji!.
Potomek Rodu Dawidowego musiał zawrzeć rytualny związek małżeński i pozostawić w określonym czasie potomstwo.

To był i jest nadal wymóg tradycji Judaizmu , warto sobie zadać trochę trudu i wgłębić się w historię i tradycje tamtych czasów , miast powtarzać brednie katolickich bajek.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 18:14:08 wysłane przez Kiara » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #190 : Styczeń 19, 2012, 19:42:54 »

Żony zbyt często nie są wybierane z miłości w grę wchodzą rożnego rodzaju kontrakty małżeńskie coś za coś..... Gdy warunki kontraktów tracą moc lub nie spełniają oczekiwań drugiej strony małżeństwa się rozpadają.
Kiaro, wobec Tego co napisałaś, to cieszycie się w małżeństwie miłością, czy też zerwałaś zawarty kontrakt?
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #191 : Styczeń 19, 2012, 21:41:15 »

Żony zbyt często nie są wybierane z miłości w grę wchodzą rożnego rodzaju kontrakty małżeńskie coś za coś..... Gdy warunki kontraktów tracą moc lub nie spełniają oczekiwań drugiej strony małżeństwa się rozpadają.
Kiaro, wobec Tego co napisałaś, to cieszycie się w małżeństwie miłością, czy też zerwałaś zawarty kontrakt?

A co ciebie obchodzą cudze osobiste sprawy?  To nie jest forum : spowiedź u artqa.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 21:41:53 wysłane przez Kiara » Zapisane
sfinks
Gość
« Odpowiedz #192 : Styczeń 19, 2012, 21:48:54 »

Nie wiem, czy  właśnie małżeństwo jest tym pożądanym celem w rozwoju .Coś chyba nie bardzo? Wieszczenie końca naszych czasów zapowiada,,że tak jak za Noego,będą się żenić ,zamąż wychodzić a wtedy niespodziewanie przyjdzie koniec!,,Jeżeli małżeństwo byłoby głównym celem istnienia,to dlaczego Bóg ,w ten sposób ostrzega nas przed zagładą?Przecież na świecie są miliony zaiązków,czasami nawet szczęśliwych i doskonałych,Dlaczego to nie może Boga przebłagać,żeby jednak nie spuszczał na nas potopu,czy innych kataklizmów powodujących zagładę? Parafrazując kawałek wiersza umieszczonego jako motto w powieści ,,Popiół i diament,,  ...wokoło szmaty zapoalone,co idą w przepaśc z burzą,czy tylko popiół zostanie i zamęt?,czy na dnie popiołu świetlisty zostanie diament?,wiekuistego szczęścia zaranie!Daje to do zrozumienia że coś się musi wypalić ,zniszczyć np. jak Feniks który spala się i odradza jako świetlisty ptak. Myślę że nie odnosi się to do stadła małzeńskiego?Małżeństwo to proza życia,czasami miłość w związku wypala się po jakimś czasie,pozostaje  przykra konieczność znoszenia siebie na wzajem,          przez całe życie.Miłości prawdziwej nic nie pokona,trwa ona podczas największych zawieruch i kłopotów ,nie straszne jej są długotrwałe rozłąki,co nie znaczy że ludzie tacy nie tęsknią do siebie i nie brakuje im obecności ukochanej osoby.Więc napewno nie małżeństwo jest tym celem który daje pożądane efekty!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #193 : Styczeń 19, 2012, 22:06:51 »

Oj coś mi się wydaje  żeś Sfinksiku  miły zakonnica lub zakonnik , którzy nas na siłę nawracają na "dobrą drogę"....
Ja nie twierdzę że małżeństwa są beee , są piękne ale pod warunkiem iż jak u MM i Jeszua zawierane są pod wpływem gorącej , pięknej miłości a nie krótko trwałych emocji.
Bowiem takie małżeństwa przetrwają wszystkie życiowe burze. A jeżeli miłość cudza wypali się szybciej to nie zatrzymujmy nikogo na silę wbrew jego woli , bo to nie są dobre rozwiązania ludzkich problemów.
Lepiej podziękować za czas miłości i szczęścia niż nakładać nań ból i cierpienie i żyć w zniewoleniu kontraktem.

Splecenie miłością mężczyzny i kobiety to najbliższe sercu  Stwórcy szczęście , wszak On też jest miłością.

MM i Jeszua byli wzorem dla Ludzkości takiego gorącego i pięknego napełnionego miłością związku mężczyzny i kobiety , ale niestety krk od wieków usiłuje manipulować tą wiedzą i przedstawia te postacie w innym świetle.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 00:14:58 wysłane przez Kiara » Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #194 : Styczeń 21, 2012, 12:52:53 »

@arteq
Cytuj
Daj mi dowolny przykład rozwodu, a ja w każdym takim przypadku UDOWODNIĘ, że jedno bądź w pewnych przypadkach oboje z małżonków postępowali wbrew zaleceniom KRK dotyczących poznawania, narzeczeństwa jak i w szczególności życia w ramach samego małżeństwa
Nie rozumiem dlaczego  sprawy małżeńskie ma regulować instytucja. Miałaby ona być gwarantem czego ? Że dwoje ludzi o przeciwnej orientacji seksualnej będzie się kochać ? A skąd księża mogą znać taką miłość ?

W historii promowanej przez  KRK Jezus i MM nie byli parą, ale są podejrzenia, że się bardzo kochali. Jeśli, arteq, jak twierdzisz, porządny katolik powinien dawać przykład swoją osobą ( w kwestii przykładnych małżeństw, posłusznych prawom ) to dlaczego Jezus wg oficjalnej doktryny, małżonkiem przykładnym nie był ?

Jak dla mnie więcej rozsądku ma pogląd Kiary w kwestii małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny.
Instytucja, która wydaje zalecenia w sprawie, w której ich Pan, Jezus postępował inaczej nie jest wiarygodna w swoich zaleceniach.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #195 : Styczeń 21, 2012, 15:01:32 »

Posty odbiegające od tematu przeniosłem do odpowiedniejszego wątku >>.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #196 : Styczeń 21, 2012, 15:15:31 »

Darek ,ale ten mój post http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3966.msg89969#msg89969 chyba pasuje bardziej tutaj do MM jednak
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #197 : Styczeń 21, 2012, 15:18:34 »

Darek ,ale ten mój post http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=3966.msg89969#msg89969 chyba pasuje bardziej tutaj do MM jednak

No to go wstaw powrotnie  istotnie jest bardzo na temat.

Kiara Uśmiech Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 15:18:44 wysłane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #198 : Styczeń 21, 2012, 15:49:59 »

Już wstawiłem.
Dzięki >east<. Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #199 : Styczeń 21, 2012, 16:18:44 »

hm ale Jezus kochal MM miloscia duchowa, przeciez mowil ze w innym wymiarze ludzie beda juz jak aniolowie ani kobieta ani mezczyzna, jego nauka nie sprowadzala sie do tego zeby probowac osiagnac szczescie tu na Ziemi..Uśmiech wydaje mi sie ze zdobywanie enegii tutaj jest w jakims sensie mozliwe ale rozbudowuje tylko ego czyli wymyslona czesc osobowosci
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 16:25:35 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wartune watahaskromnych hohol bestgame watahafarkas