Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 29, 2024, 16:59:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki które warto przeczytać.  (Przeczytany 143151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Elzbieta
Gość
« Odpowiedz #50 : Czerwiec 01, 2010, 16:09:12 »

Ja rowniez chcialabym polecic przeczytanie ksiazki  Henryka Pajaka - " Nowotwory Watykanu"
Zapewne jest to ksiazka nie dla ludzi, ktorzy maja slaba wiare.
Milusiego dzionka - Ela


P.S.
Barneyos - Dziekuje bardzo napewno skorzystam.
Raz jeszcze Milusiego dzionka -Ela
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 21:21:48 wysłane przez Elzbieta » Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : Czerwiec 03, 2010, 19:59:39 »

Elo !

Kamal Salibi - "Kim Był Jezus ? Spisek w Jerozolimie"

http://www.racjonalista.pl/ks.php/k,32

Tak książka prowokuje !!! Tej wersji nie znacie !!!
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
kris1976_wlo
Gość
« Odpowiedz #52 : Czerwiec 09, 2010, 14:20:13 »

Witam wszystkch,
W zasadzie dopiero dołączyłem do społeczności, ale dowiedziałem się o wielu pozycjach jakie chciałbym poczytać Uśmiech a że sam jestem "poszukującym" chciałbym się podzielić również ciekawymi pozycjami, które nie są tutaj wymienione. Jeśli się pomyliłem i zdubluję pozycję przepraszam.

"Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu" - nie będę rozpisywał się co zawiera, ponieważ i tak każdy z czytelników będzie widział to na swój sposób.
Bardzo ciekawą pozycją są książki Franza Bardon'a "Kybalion"; "Frabato" ; Wtajemniczenie do Hermetyzmu" ; Klucz do prawdziwej Kabały"; "Praktyka magicznej inwokacji"

Pozycje te zawierają nauki maga z XX wieku, zarówno praktyczne jak i teoretyczne a co ciekawe są opisem pierwszych kart tarota.

Pozdrawiam
Zapisane
mani
Gość
« Odpowiedz #53 : Lipiec 01, 2010, 04:51:13 »

Witam wszystkich.
Ja wam proponuje Biblie Chrzescijanska. Biblia znaczy biblioteka i tam wlasnie wszystko jest wyjasnione.
Pozdrawiam.
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : Lipiec 01, 2010, 08:41:48 »

Elo !!

Przy czytaniu Biblii sugeruję uzupełnić wiedzę o następujące pozycje. Zapoznanie się z nimi pozwoli spojrzeć szerzej na pewne sprawy z tamtych czasów.

1. Teksty z Qumran.
2. Teksty z Nag Hamadi.
3. Dzieła Józefa Flawiusza: Wojna Żydowska, Dawne Dzieje Izraela, Przeciw Apionowi.
4. Jezus Mężczyzną - Barbara Thiering.
5. Kim Był Jezus ? Spisek w Jerozolimie - Kamal Salibi.
6. Piąta Ewangelia.
7. Kod Peszer.

Można dojść do ciekawych wniosków. Oj, tak.... Afro
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #55 : Lipiec 03, 2010, 23:55:44 »

np jakich?Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #56 : Lipiec 05, 2010, 16:31:08 »

  Richard Bach
 Iluzje, czyli człowiek, który nie chciał być mesjaszem


jest na Chomiku:

http://chomikuj.pl/kamael4?fid=102031521

Dzięki przyjacielowi zamieszczam. Mam nadzieję , że się nie obrazi, że ja to, a nie on tu wrzucam. Chociaż ... tak na prawdę on to "inny ja" Mrugnięcie
Zapisane
Lucyna
Gość
« Odpowiedz #57 : Lipiec 07, 2010, 04:41:59 »

A czy ktoś pamieta ten komiks?
http://chomikuj.pl/damian193/komiksy/L*c4*85dowanie+w+andach+ludzie+i+potwory*2c+walka+o+planet*c4*99
(trzeba przekopiować cały link do przegladarki bo kliknięciem źle wchodzi)
Zapewne tą serie przeczytała Lucyna Łoboz.
Wlaśnie przeczytałem to jeszcze raz po 25 latach. Swietne na ten czas i bardzo w temacie PCH.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 04:44:26 wysłane przez Lucyna » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #58 : Lipiec 11, 2010, 21:28:30 »

>Thotal<, myślę że nie będziesz miał mi za złe, ze zamieściłem książkę przez Ciebie podaną  Mrugnięcie:

Cytat: Thotal
Michael Newton w swych książkach; "Życie między wcieleniami", "Wędrówka dusz",

« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2010, 21:28:43 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #59 : Lipiec 17, 2010, 09:45:18 »

http://www.nieznany.pl/Grzmot-ciszy-pbi-5333.html


Kiedy książka Grzmot Ciszy została pierwszy raz wydana, okrzyknięto, że wyprzedza o sto lat swoją epokę. Tajemna mądrość, którą zawiera nie została nigdy przedtem publicznie odsłonięta. Od tamtego czasu rozsiani po całym globie uczniowie Joela S. Goldsmitha poświęcili swe życie, aby duchowe zasady, zwane Drogą do Nieskończoności, przejawić w praktyce i uczynić widzialnymi dla wszystkich.
Napisany współczesnym językiem Grzmot Ciszy uczy: jakie są cele i funkcje umysłu, wyjaśnia zasadę niestawiania oporu, odsłania tajemnicę jednej siły i ukryte znaczenie Kazania na Górze. Dla tych, którzy mają „uszy do słuchania i oczy do patrzenia" objawienie Grzmotu Ciszy jest perłą bez ceny.
Duchowe prawa odsłonięte tutaj są podstawą dla życia duszy i uwalniają nas od więzów względem jakichkolwiek osób, okoliczności i rzeczy - wolni, by żyć i przemierzać Ziemię bez lęku... dzięki Łasce.

Nowe pokolenie poszukujących sensu życia i otwartych na prawdę odkrywa teraz nauki Joela S. Goldsmitha, które choć przekazane w połowie XX wieku nie straciły nic ze swojej aktualności, żywotności i mocy. Przewiduję, że ten duchowy przekaz dotrze i wpłynie na jeszcze większą ilość osób w obecnym okresie, niż za życia autora. Wszystkie dzieła Joela S. Goldsmitha napisane są pod głębokim natchnieniem i wnoszą istotny wkład w duchowe przebudzenie ludzkości.
(Eckhart Tolle - autor książki "Potęga Teraźniejszości")

Na biurku, przy którym pracuję mam małe zdjęcie Joela S. Goldsmitha. Czuję jego obecność codziennie. Uważam Joela za jednego z moich najważniejszych nauczycieli. Jego ponadczasowa mądrość prowadzi mnie stale w mojej pracy.
(Wayne W. Dayer, autor "Potęgi Intencji")

Joel S. Goldsmith otworzył drzwi mojej duszy. W niezwykły sposób pomógł mi w poszukiwaniu wewnętrznego pokoju
(Marianne Williamson, autorka książki "Dar Przemiany")

JOEL S. GOLDSMITH (1892-1964), jeden z największych mistyków XX stulecia. Trzon jego twórczości poświęcony był duchowemu uzdrawianiu, rozpoznaniu natury jedności, życiu w stanie Boskiej Obecności. Dzisiaj jego nauki służą kształceniu w tak różnorodnych środowiskach, jak seminaria rozwoju duchowego, czy kursy dla biznesmenów.



Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #60 : Lipiec 20, 2010, 23:32:04 »

Dotyk serca, książka Małgosi Przygońskiej.

http://sklep.tarotnet.pl/product_info.php?products_id=4132




Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #61 : Lipiec 21, 2010, 07:04:18 »

Polecam z calego serca ksiazke pt.Nowy wspanialy swiat. HUXLEY Aldous.

Ksiazka napisana byla juz w latach 30 ubieglego stulecia , autor opisuje wizje swiata projektowanego , lub juz istniejacego w jego fantazji.
Jednak przed sama smiercia mial odwage wyznac iz nie jest to tylko fantazja a projekt dotyczacy calej ludzkosci podporzadlowanej sobie przez elity zarzadzajace.Wspolczesny nam czas byl prologiem do zrealizowania tych zamierzen w przyszlosci. Tym razem  i nareszcie sie nie udalo nie zaistnieje ta wizja w przyszlosci na planie przez nas korygowanym.

Ale jak to jest z ta przyszloscia? Skad wziela sie ta  pelna wiedza w przeszlosci , czyli w naszych czasach?

Otoz my tu i teraz cofnelismy sie ( duza grpa ludzka) do przeszlosci w stosunku do tego nowego wspanialego swiata istniejacego juz w nie az tak odleglej przyszlosci.
Cofnelismy sie by wejsc w czas ( a jest to calkowicie mozliwe dla wyzej rozwinietych cywilizacji z przyszlosci) by zmienic przeznaczenie i wyprowadzic ziemie oraz ludzkosc na droge pozytywu oraz mozliwosci przekroczenia wyzszego wymiaru.

Tak wiec sporo ludzi odkrywa w sobie wiedze z przyszlosci w stosunku do wspolczesnych ich zyc , a tak naprawde jest to wiedza przeszlosci w stosunku do ich zyc z poza ziemi obecnej.

Brak realizacji wizji przyszlosciowych kreowanych przez roznych jasnowidzow jest dowodem na to ich zmienilo sie przeznaczenie ziemi , oraz nasza droga rozwojowa.

Czyli wizja opisywanego swiata dla nas juz nie zaistnieje , chociaz tak naprawde w przeszlosci ziemi zaistniala.

Kazda taka korekta niesie w sobie niebezpieczenstwo niezrealizowania pozytywnego , i wgrania coraz bardziej wyrafinowanych i doskonalych metod ograniczania oraz blokowania przyszlych pokolen.

Kilka lat temu widzialam ten wiat , widzialam wiele rzeczy ktore tam istnialy ale nie wiedzialam wowczas do czego odniesc moj oglad.Byly to fragmety bardzo dziwne dla mnie , ktore mnie zaskakiwaly swoja niesamowitoscia , jednak nie do konca wiedzialam o co w tym chodzi.

Po przeczytaniu tej ksiazki zrozumialam co widzialam i skad te obrazy pochodza.

Zycze milej lektory. Ksiazka jest tania niecale 15 zl. w Empiku , obecnie dostepna.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : Lipiec 24, 2010, 12:04:07 »

Kochani Uśmiech
Polecam wam książkę  Paulo Coelho pt."Czarownica" bardzo ciekawa i bardzo na czasie Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
ptak
Gość
« Odpowiedz #63 : Lipiec 24, 2010, 12:42:16 »

Kochani Uśmiech
Polecam wam książkę  Paulo Coelho pt."Czarownica" bardzo ciekawa i bardzo na czasie Uśmiech

Chanell, że książka ciekawa, nie wątpię. Ale czemu na czasie?
Czyżbyśmy mieli wysyp czarownic?  Chichot

Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #64 : Lipiec 24, 2010, 13:21:01 »

Niezależnie od tego, co pisze Coelho , "Czarownic" na forum ci u nas dostatek Mrugnięcie)
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : Lipiec 24, 2010, 17:32:22 »

Cytuj
. Ale czemu na czasie?

Ptaszku Uśmiech na czasie ,ponieważ jest w niej o rozwoju duchowym ,magii i poszukiwaniach Boga

east Uśmiech
Cytuj
"Czarownic" na forum ci u nas dostatek
np. ja  Duży uśmiech Język
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #66 : Lipiec 24, 2010, 22:59:37 »

Ja też jestem "czarujący"  Duży uśmiech Ale to chyba opinia nie grzesząca skromnością  Mrugnięcie
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #67 : Lipiec 25, 2010, 12:42:44 »

Witajcie,nie bylo mnie dluzszy czas,ale pracowac trzeba.Mam pytanie,czy wie ktos z Was moze,albo ma ktos jakies namiary na to jak mozna sie skontaktowas z Siergiejem Lazariewem?Z gory bardzo dziekuje.
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #68 : Lipiec 25, 2010, 13:06:51 »

Witaj Greto Uśmiech

Szukałam w necie wiadomosci o Siergieju Lazariewie i znalazłam taką stronę .Może autorka tego artykułu ma jakies namiary .
http://artelis.pl/artykuly/16564/droga-do-lepszego-ycia-diagnostyka-karmy-wg-siergieja-niko-ajewicza-azariewa

pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Księga Koheleta 3,1
greta
Gość
« Odpowiedz #69 : Lipiec 26, 2010, 09:46:12 »

Dzieki chanell,znalazlam do niej nimer telefonu postaram sie skontaktowac.Serdecznie pozdrawiam.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #70 : Lipiec 27, 2010, 19:43:24 »

W jednym z wątków >Janusz< podał:

Cytat: Janusz
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #71 : Lipiec 27, 2010, 22:15:38 »

Witaj,

w ofercie na naszej stronie pojawila sie nowa ksiazka Osho - "Ksiega madrosci" (640 stron, 60 zl, twarda okladka), jedna z najlepszych ksiazek Osho, legendarna pozycja ze "zlotego okresu" Osho.

http://foof.most.org.pl/g_ksiazk/ksiega_m.htm



Nie czytałem, ale znając OSHO musi być "bogato"... Uśmiech

Pozdrawiam - Thotal Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Lipiec 31, 2010, 09:49:28 »

W jednym z wątków >JACK< napisał:

Cytat: JACK
To "najmocniejsza" książka na rynku o współpracy wypustka fizycznego w świecie fizycznym (człowieka) z Wyższym Ja
 
http://sklep.tarotnet.pl/product_info.php?products_id=38396

Edycja:

Również >Silver< zamieścił posta z odnośnikiem do książki, którą warto uwiecznić:

Cytat: Silver
Polecam fascynująca książkę :

Dr. Nathaniel Branden - ''Sześć filarów poczucia swojej wartości''.

Jest to podstawowa lektura, aby przeczytać, zrozumieć, a dopiero potem wyruszyć w Świat...
Pytanie ? Czy np.  dr.Nathaniel Branden jest ''autorytem ? Nie,... jest on tylko przekaźnikiem wiedzy, doświadczeń, umiejętności....

Ebooka, tej książki nie ma na necie - trzeba szukać w różnych księgarniach.

pozdr.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 20:30:33 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Sierpień 22, 2010, 21:35:23 »

W jednym z wątków >barneyos< napisał:

Cytuj
Elo ! Wspomniana przez Easta książka to Pierwsza Ziemska Cywilizacja Alana Butlera i Christophera Knighta. Kontynuacją jest ich następna pozycja: Kto zbudował Księżyc.


Czytałem i serdecznie polecam obie pozycje.

Książka, zważywszy na opis >east'a< dotyczy min. sieci "ley lines" i piramid.
Zapowiada się wielce ciekawie, jeśli więc ma ktoś linka do tych publikacji to bardzo prosimy o zapodanie go.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2010, 21:36:33 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 18, 2010, 13:08:21 »

W jednym z wątków >tenenbrael< podał książkę wartą przeczytania:

Cytat: Tene
Jeśli chcecie książkę, w której wspaniale pokazane jest ścieranie się tradycji, religii pogańskiej i chrześcijańskiej, gorąco polecam "Mgły Avalonu" - wersja legendy arturiańskiej, fantastyczna wprawdzie, ale, jako że bazowana na rzeczywistych kultach pogańskich, wspaniale oddająca ducha tego starcia, tej różnicy i zmiany.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 13:52:17 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

schoolmonster the-world-is-magic obozyjenieckie forumhumorystyczne naszemaluchy