Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Marzec 28, 2024, 15:10:28


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki które warto przeczytać.  (Przeczytany 143104 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zuza
Gość
« : Październik 04, 2008, 17:17:25 »

http://www.literatura.gildia.pl/news/2008/07/ostatni-wyklad-randy-pauscha-ukaze-sie-w-polsce  polecam, bo myslę, że warto o niej pamiętać i przeczytać, gdy sie ukaże

Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2008, 22:55:52 »

Tzn, jeszcze sie nie ukazała?
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #2 : Październik 05, 2008, 10:37:36 »

Cytat: Enigma l
[/quote

Jest o tym w podanym linku Uśmiech
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2009, 21:52:38 »

Polecam książkę prof. Lidii Stawowskiej, pt. Reinkarnacja - nieskończoność istnienia. Stanowi ona dowód naukowy (napisana jest w oparciu o przeprowadzone badania naukowe) na istnienie reinkarnacji.
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2009, 22:28:56 »

Polecam książkę prof. Lidii Stawowskiej, pt. Reinkarnacja - nieskończoność istnienia. Stanowi ona dowód naukowy (napisana jest w oparciu o przeprowadzone badania naukowe) na istnienie reinkarnacji.

Mam pytanie, tylko proszę, odpowiedz jak najbardziej obiektywnie - jak bardzo godne zaufania są dowody, jak mocne, i czy JEDNOZNACZNIE wskazują na reinkarnację? Zakupiłbym, ale nie chcę trafić na kolejny bubel a'la Sitchin...
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 24, 2009, 22:35:06 »

Hmm, jak dla mnie są to dowody jednoznacznie wskazujące na reinkarnację.
Autorka jest psychologiem, przeprowadziła serię sesji hipnozy z osobami niewidomymi, a następnie je zanalizowała (metodologia jest opisana).
Ale... przekonałam się, że tak naprawdę nie ma takich dowodów, które by zostały zaakceptowane przez każdego. Dałam tę książkę do przeczytania mamie. Mama czytała - jak widziałam - z zainteresowaniem, ale koniec końców nie dała się przekonać. Argumentowała: ci badani opisywali niemiłe przeżycia z przeszłych wcieleń, ogólnie te sesje hipnozy są smutne, autorka ma więc pewnie złe intencje bla bla bla...
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 24, 2009, 22:44:42 »

Hmm, jak dla mnie są to dowody jednoznacznie wskazujące na reinkarnację.
Autorka jest psychologiem, przeprowadziła serię sesji hipnozy z osobami niewidomymi, a następnie je zanalizowała (metodologia jest opisana).
Ale... przekonałam się, że tak naprawdę nie ma takich dowodów, które by zostały zaakceptowane przez każdego. Dałam tę książkę do przeczytania mamie. Mama czytała - jak widziałam - z zainteresowaniem, ale koniec końców nie dała się przekonać. Argumentowała: ci badani opisywali niemiłe przeżycia z przeszłych wcieleń, ogólnie te sesje hipnozy są smutne, autorka ma więc pewnie złe intencje bla bla bla...

Hmmm....może tak: mogłabyś mi wymienić kilka dowodów "przewodnich", które autorka daje na reinkarnację? (tu zaznaczam, nie jest to wątpienie, po prostu chciałbym ocenić, co i jak Uśmiech )
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 24, 2009, 23:01:23 »

- porównanie z badaniami innych autorów (zweryfikowane pozytywnie)
- spójne ze sobą przeżycia/wspomnienia badanych dotyczące doznań przed ponownym wcieleniem się; z porodu oraz z pierwszych chwil nowego życia
    ---> 1. materiał empiryczny wiarygodny; 2. ponadczasowy i ogólnoludzki (badani pochodzili z różnych krajów) wymiar prezentowanych doznań, niezależny od epoki, narodowości, przynależności społecznej, politycznej czy religijnej; 3. przeżycia  narodzin nie mogą być funkcją komórek nerwowych mózgu. Stanowią percepcję odtwarzanej ponownie, przeżytej uprzednio rzeczywistości na drogach pozazmysłowych, na sposób nieprzeżyty i niezapisany w żadnej z kultur a jako takie stanowią dowód naukowy na ciągłość świadomości w kolejnych wcieleniach do życia na ziemi.

(przepisałam nieco skracając analizę dowodową po I części "Tajemnica narodzin". Tych części jest kilka, oprócz tej, jeszcze:
- Tajemncia życia
- Tajemnica śmierci
- Narodziny, życie i śmierć
- Tajemnica życia w innej formie bytu
- Wnioski ogólne
- Bibliografia
- (na początku) Wprowadzenie + Metody badań i ich organizacja

Po każdej części "tajemnicy" jest znów analiza dowodowa. Więcej nie chciało mi się pisać, wybacz :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 23:03:00 wysłane przez Lucyna D. » Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #8 : Styczeń 25, 2009, 08:56:20 »

Dzięki, Lucyna Uśmiech Wprawdzie już widzę tu pewne "zgrzyty", ale tak czy owak chętnie przeczytam Uśmiech
Zapisane
Kristobal
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 26, 2009, 07:56:35 »

Lucyna  - to normalne co się dzieje z komórką  - nie musi być smsa, by głosniki "w okolicy" wibrowały. Komórka - co pewien czas komunikuje się ze stacją nadawczą i niekiedy nastepuje zmiana BTS'a czyli wlasnie stacji nadawczej, wtedy poziom emisji sygnału komórki wzrasta by nawiązać połaczenie z nadajnikiem.
Zapisane
Lucyna D.
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 26, 2009, 10:30:25 »

A to ciekawe!
Zapisane
wiki
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 26, 2009, 11:26:33 »

Plecam sczególnie na te czasy wspaniała książka
"Ręce precz od tej książki" van Helsinga
Zapisane
Dariusz
Gość
« Odpowiedz #12 : Luty 22, 2009, 19:59:47 »

Aby w natłoku informacji nie zginęła ta strona (podana przez Thotala), więc pozwolę sobie umieścić ją również tu, poza tym jest na niej kilka książek do kupienia (niestety):

http://www.nameya.net/
Zapisane
Krons
Gość
« Odpowiedz #13 : Luty 23, 2009, 12:18:49 »

Jak w tej książce opisują te same"tajemnice" odkryte przez nazistów to tez chętnie się za nią zabiorę.Bo z tego co mi wiadomo to oni też prawdopodobnie to odkryli,ale prawdopodobnie nie znaczy na pewno.Choć po tej organizacji okultystycznej Thule można się wszystkiego spodziewać.
Zapisane
Hutier
Gość
« Odpowiedz #14 : Lipiec 16, 2009, 17:57:06 »

Witam wszystkich bardzo miło i serdecznie.
Czy ktoś z was ma ebooka Prawo Przyciągania-Esther Hicks, Jerry i inne książki tych autorów?
Z góry dziękuję.
Zapisane
Silver
Gość
« Odpowiedz #15 : Lipiec 19, 2009, 16:50:21 »


  William Bramley - ''Bogowie Edenu''

Link do ściągnięcia :

http://www.4shared.com/file/67530183/154def9a/William_Bramley_-_Bogowie_Edenu.html?err=no-sess

Rozmiar ok.89 MB spakowany Winrarem.

Polecam szczególnie tą książke.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2009, 16:51:06 wysłane przez Silver » Zapisane
kubraczek
Gość
« Odpowiedz #16 : Lipiec 19, 2009, 20:21:44 »

Stainless Steel Rat - seria o "Stalowym szczurze" Harrego Harrisona, stara ale jara!!
Oczywiście nie mogło zabraknąć Magdaleny Kozak i jej "Nocarza" ,"Renegata"  oraz "Nikt" - wszystkie mam na własność i do "usranej śmierci" nie sprzedam a kupowałem w przedsprzedażach w empiku Afro
Zapisane
Bonifacy1
Gość
« Odpowiedz #17 : Lipiec 22, 2009, 19:18:42 »

Michio Kaku- Fizyka rzeczy niemożliwych

Tony Buzan - Mapy myśli, pamięć na zawołanie i wszystko co tego autora Chichot

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Lipiec 22, 2009, 19:25:45 »

Jeśli macie do tego jakieś linki, to zapodajcie od razu.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #19 : Sierpień 25, 2009, 22:48:13 »

mam pytanko czy moglibyscie podac tytuly jakichs ciekawych ksiazek dotyczacych mitologii i calej reszty z tym zwiazanej i oczywiscie od ktorej najlepiej zaczac  Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 23:37:18 wysłane przez lukasz245 » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #20 : Sierpień 26, 2009, 07:29:12 »

ale co Cię dokłądnie interesuje? jaka mitologia? czy bardziej opracowanie naukowe czy raczej popularne?
Zapisane
lukasz245
Gość
« Odpowiedz #21 : Sierpień 26, 2009, 08:09:18 »

wszystko co jest wartosciowe  Język i naprawde warto przeczytac  Duży uśmiech
Zapisane
Hironobu15
Gość
« Odpowiedz #22 : Sierpień 26, 2009, 14:00:43 »

Mogę poprośić o jakąś pozycję z mitologi japońskiej?;]
Zapisane
janneth

Skryba, jakich mało


Punkty Forum (pf): 23
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Sierpień 26, 2009, 15:30:45 »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitologia_japońska
^^ Na dole masz podane kilka pozycji bibliografii.
Nie czytałam, nie mogę więc polecić, ale z braku laku może się przyda.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #24 : Sierpień 26, 2009, 20:05:35 »

wszystko co jest wartosciowe  Język i naprawde warto przeczytac  Duży uśmiech

jeśli chodzi o mitologię grecko-rzymską to oczywiście Parandowski i Kubiak - to podstawa Uśmiech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

kursor companions world-anime magicalespackluporum madex