Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 23, 2024, 20:55:54


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komputer - jak to zrobić?  (Przeczytany 113720 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #75 : Wrzesień 12, 2010, 17:08:46 »

Wielkie dzięki >songo<.
Sam to scalałem i nie pamiętałem o tej informacji, choć z drugiej strony przypomnienie się przyda.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Torton
Gość
« Odpowiedz #76 : Wrzesień 16, 2010, 19:36:07 »

Ustrugałem sam.



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 19:36:35 wysłane przez Torton » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : Październik 13, 2010, 17:56:28 »

dla wszystkich miłośników obserwacji nieba- dość świeży soft
"Stellarium to darmowe, otwarte komputerowe planetarium. Dzięki niemu można oglądać realistyczne niebo w 3D, zupełnie tak, jakby patrzeć gołym okiem, przez lornetkę lub teleskop.
Używany jest do projekcji w planetariach. Ustaw współrzędne i ruszaj!"
http://www.stellarium.org/pl/
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Listopad 11, 2010, 14:01:16 »

Mam pytanko.
Operator/dostawca internetu zmienił jakieś tam ustawienia stąd również zmienił się IP mego kompa - choć to może mało istotne, ale dzięki temu zauważyłem, ze ktoś niepożądany używa mój adres IP. Z tego adresu korzystają dwa komputery, oba moje, ale dziś podłączył się ktoś jeszcze. Ja byłem zalogowany na forum natomiast drugi komputer, choć również buszował w sieci to nie wchodził na nasze forum, a mimo to ktoś z mojego IP przeglądał profil jednego z użytkowników naszego forum.  Szok
Jak pozbyć się tego "przyjaciela", pasożyta, intruza?
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
purattu
Gość
« Odpowiedz #79 : Listopad 11, 2010, 14:52:07 »

nie wiem czego probowales ja zrobilabym takie domino:

dostawca netu jak nie odpowie to:
pytanie do tak zwanych "technicznych"  u twojego operatora jak nie dadza rady to
piszesz oficjalne pismo w ktorym przedstawiasz sytuacje i prosisz o umowienie na wizyte domowa takiego technika
dzwonisz do kogos z reala kto sie zna na takich duperelach a jak sie nie zna to
on dzwoni do reszty swoich znajomych Mrugnięcie jak nie dadza rady to
szukasz (ja nie znam wiec musisz zaczac myszkowac i wymyslac w glowie) nazwy
specjalistycznych forow (to jest wazne nie jednego forum tylko wszystkich dostepnych) i tam sledzisz post za postem az znajdziesz odpowiedz lub jako gosc wbijasz pytanie
co jeszcze?? sa takie serwisy naprawy/tuningu komputerow czasem mozna trafic na zapalenca albo zlota raczke
ale tez musisz poszukac gdzie sa potem zadzwonic a najlepiej pojsc i z mety zapytac - na pewno cos ci powiedza albo podpowiedza...
podejdz do tego jak lekarz "zrob wszystko co bedzie w twojej mocy" i bedzie git Mrugnięcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #80 : Listopad 11, 2010, 15:37:08 »

 Duży uśmiech
Tak, masz rację, to nie przyszło mi do głowy.
Znam takiego "magika od komputerów", który niekiedy pomaga mi co nie co naprawić.
Spróbuję.  Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #81 : Grudzień 08, 2010, 12:02:14 »

>Koliberek<, pozwolę sobie powtórzyć za radą >songo< byś zainstalował Google Chrome:

http://www.google.pl/aclk?sa=l&ai=CJCby32X_TLDCMoKTOoW84LEMsMy38wGQv5uDF-ajmIonCAAQAVDu75L2BWDpzMOFzBqgAaawg_YDyAEBqgQST9DB_h57KHkF0OQ63FDUcVRa&sig=AGiWqtxxz0by6lqA_mUdk4-gMG76dAi8CA&adurl=http://www.Google.pl/chrome/%3Finstalldataindex%3Dnosearch%26hl%3Dpl%26brand%3DCHMB%26utm_campaign%3Dpl%26utm_source%3Dpl-ha-emea-pl-sk%26utm_medium%3Dha

lub z tej strony:

http://www.google.pl/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=gogle+chrome
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #82 : Grudzień 08, 2010, 12:27:22 »

Cytat: Koliberek
Songo, dzięki za podpowiedź, ale wcześniej wszystko grało i te małe obrazki mi się wyświetlały.

Takie "dziwy" i mnie niekiedy się zdarzają, głównie dlatego, że z tego samego kompa korzysta mój syn, z tą różnicą, ze dla niego jest to urządzenie do gier. Ściąga tego do bólu i nieraz coś spowoduje przyblokowanie czegoś tam. Zazwyczaj w takich sytuacjach wystarczy, ze uruchomię opcję "napraw i usuń błędy" i pomaga.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
Kiara
Gość
« Odpowiedz #83 : Grudzień 08, 2010, 14:08:41 »

Darek ja taka sytuacje jak Ty mam na codzien juz od bardzo dawna , wiem o tym i wiem tez kto to robi.

Nie interesuje mnie juz cos czego i tak nie mam mozliwosci zmienic ( przynajmniej na razie), wyjscie jest jedno.

To czego nie chcial bys zeby poznali nieproszeni nie puszczaj przez siec. I ja tak robie. Tak wiec to co moga czytac przegladac jest w moich plikach.
I to wszystko.

Mysle ze tak naprawde nie ma 100% zabezpieczen dla hakerow nie ma sie czym ludzic.

Jednak pamietaj ze kazdy zbierze to co sieje oni tez.

Kiara Uśmiech Uśmiech
Zapisane
Tenebrael
Gość
« Odpowiedz #84 : Grudzień 09, 2010, 15:19:14 »

Ja z kolei bardziej polecam Firefoxa. Moim zdaniem prostszy w obsłudze, o wiele bardziej konfigurowalny (dzięki add-on'om). Chrome wygląda tak... biednie, pusto. Dla mnie przynajmniej.

Ale to moja subiektywna opinia, oczywiście Uśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #85 : Grudzień 09, 2010, 21:12:34 »

Tydzień temu usunąłem Firefoxa, bo bardzo się zamulał, pomimo ciągłych aktualizacji. Fakt, jest czytelniejszy ale słabszy od "Chrome'a". To oczywiście moje zdanie.  Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
m11
Gość
« Odpowiedz #86 : Grudzień 09, 2010, 21:32:16 »

Każdemu wg potrzeb. W razie zamulania się Firefox'a warto skorzystać z porad np: http://www.hotfix.pl/przyspieszanie-pracy-firefox-3-5-a154.htm

m11
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : Grudzień 09, 2010, 21:45:27 »

Elo !!!

Mam Firefoxa 3.6.12 obecnie i nie narzekam. Zresztą używam go od zawsze. Nie mam żadnych kłopotów, śmiga super szybko, ale mam poinstalowane dobre dodatki, szczególnie od zabezpieczeń.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #88 : Grudzień 09, 2010, 21:51:47 »

Cytat: barneyos
ale mam poinstalowane dobre dodatki, szczególnie od zabezpieczeń.

A podzielisz się z nami tymi dodatkami i zabezpieczeniami?   Duży uśmiech Mrugnięcie Duży uśmiech
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #89 : Grudzień 09, 2010, 23:35:13 »

Najlepszym zabezpieczeniem jest brak prądu  Duży uśmiech
Zapisane
barneyos

Gawędziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Grudzień 10, 2010, 08:23:36 »

Elo !!!!

Oczywiście, że się podzielę - oto one. Dostęp z menu Narzędzia->dodatki->Rozszerzenia lub ze strony https://addons.mozilla.org/pl/firefox/ (wybierajcie polecana lub najczęściej pobierane)


Fasterfox - przyspiesza działanie

NO SCRIPT - blokuje wszystkie skrypty na stronie do czasu Twojej zgody

WOT - Web of trust - każda otwierana strona (również w listingu gogle) otrzymuje czerwone żółte lub zielone światełko ze względu na poziom zufania
http://www.mywot.com/pl

Flasgot - >dodatek do Flashgeta (szybkie ściąganie plików)

IE TAB PLUS - dodatek pozwalający na pracę w trybie Internet Explorera - niektóre strony chodzą tylko pod IE

Java Console - instalacja javy

imtranslator - tłumacz

Easy YT downloader - pozwala ściągać filmy z YT jak. mp4 .flv itp


YouTube to mp3 -> ściąga z YT do .mp3



Dodatkowo zalecam włączenie ręcznego potwierdzania ciasteczek.


Udanej instalacji !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić\"
\"Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : Grudzień 10, 2010, 08:36:23 »

os. używam Opery- ma wszystko- pocztę, torrenty, wyłączanie reklam, ale dla początkujących najbardziej przyjazny jest Chrome,-
choć ostatnio korzystam też z FF. ze względu na "toratora" Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 07:32:07 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #92 : Styczeń 07, 2011, 19:43:22 »

Cytat: koliberek
Slilver, a jakżeś  TY te literki tak pogonił, toż urzeczony tym jestem i jaki szczęśliwy do tego!

To dość proste, wciskasz 7 kwadracik zamieszczony nad okienkiem dialogowym 9w tej samej linii, w której umieszczone są (wytłuszczenie [/b] i kurysywa [/i]) i wpisujesz odpowiedni tekst.
Powodzenia. Duży uśmiech


P.s.
Ukośniki wstawiłem dlatego by mi nie wytłuściło i nie wykurysywowało tekstu.

EDYCJA:

Cytat: ptak
Ps. Silver, jak mnie wkleiłeś?

Strzałką najeżdżasz na swój obrazek/awatar i klikasz prawym myszki, następnie klikasz, już lewym myszki "koiuj adres obrazka" lub "kopiuj adres URL", a następnie wklejasz na forum za pomocą [img].
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 11:46:15 wysłane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : Styczeń 27, 2011, 10:02:31 »

coś się chyba zmieniło z kodami umieszczania filmików z U-tube, i teraz jest problem z wklejeniem ich w postach??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kahuna
Gość
« Odpowiedz #94 : Styczeń 27, 2011, 10:40:57 »

Nasz forumowy "edytor"jest juz starawy i nieprzystosowany do kopiowania nowych kodow z YT.Przy kopiowaniu filmikow jest lub powinna byc opcja "uzyj starego kodu",zaznacz ja przed kopiowaniem i dopiero kopiuj do naszego "edytora".Mam nadzieje,ze pomoglem,songo 1970.Daj znac czy dziala.
Pozdrawiam.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : Styczeń 27, 2011, 10:47:53 »

Nasz forumowy "edytor"jest juz starawy i nieprzystosowany do kopiowania nowych kodow z YT.Przy kopiowaniu filmikow jest lub powinna byc opcja "uzyj starego kodu",zaznacz ja przed kopiowaniem i dopiero kopiuj do naszego "edytora".Mam nadzieje,ze pomoglem,songo 1970.Daj znac czy dziala.
Pozdrawiam.

Chichot -tak zgadza się i działa
wielkie dzięki Kahuna
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Luty 22, 2011, 20:37:25 »

coś się dziwnego porobiło(być może tylko u mnie)= strona wydłużyła- chyba dwukrotnie się pomimo braku postów w tej pustej części??
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #97 : Luty 22, 2011, 20:45:01 »

A w którym miejscu?
U mnie nie zauważyłem nic takiego.
Zapisane

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : Luty 22, 2011, 20:59:08 »

to tylko u mnie- sprawdziłem na drugim kompie i jest Ok,
może jakiś Vir. Mrugnięcie
Zapisane

"Pustka to mniej niż nic, a jednak to coś więcej niż wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstają wszystkie możliwości. To jest Absolutna Świadomość; coś o wiele więcej niż nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Gość
« Odpowiedz #99 : Luty 22, 2011, 21:25:03 »

U mnie również jest wydłużona strona i mam problemy z logowaniem się.
Pojawiają się komunikaty o błędnym haśle lub by podać użytkownika, choć wszystko robię poprawnie.
Dopiero po paru powtórzeniach udaje się zalogować.
Coś jest nie tak. 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

nii-chan wataha-farkas krwawawataha informatyka horsesgame